Opinie o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

kasia

na jakie zarobki mozna liczyc w biurze?

Irena

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko specjalisty do wydziału zamówień publicznych. Czytam, że jest to praca na zastępstwo. Możecie mi powiedzieć, na jak długo jest ta umowa? I czy można liczyć później na dalszą współpracę, choćby na innym stanowisku? ;) Firma wymaga od pracownika gotowości. Kiedy i w jakich godzinach? Dajcie znać :)

@Irena

Pytanie wyslij pod adres firmy a nie pracowników. Skąd pracownik ma wiedziec czy firma Cie zatrudni na innym stanowisku gdy skończy sie praca na zastępstwo.

Zniesmaczony kamusiami

Czy to prawda że znowu 12 pracowników druzyn złorzyło na raz wypowiedzenia. Czy wiecie gdzie idą?

szaraczek

Możesz zdefiniować kogo masz na myśli pisząc większość?? Tak ... koń by się uśmiał z tego co piszesz. Już widzę te tłumy zadowolonych np. z tego że zmieniliście definicję dnia wolnego na kolejne 24 godziny po zakończonej służbie. Ile na tym zarobił pracodawca a ile stracili ludzie? Na pewno też pracownicy są zadowoleni z wprowadzania coraz większej ilości służb 8-mio godzinnych. Takich przykładów można mnożyć.

Szaraczek
@szaraczek

Jeżeli dobrze kojarzę to chyba pracownicy chcieli taką zmianę w sensie kierownicy pociągów Baaaaa....... pomiem więcej My jako maszyniści też narzekamy na taką zmianę. Ale z tego co pamiętam to kierownicy pociągów wysyłali delegację do naczelników że chcą tej zmiany, że nie chcą pracować noc po nocy. Zresztą sami chwalili się na pociągach. Także zastanów się co gadasz bo mówisz nieprawdę.

Szaraczek

Nie ma masowych zwolnień to pewne. A przypadki pojedyncze są w każdej firmie. A najwięcej odchodzi jeżeli wogole odchodzi to osób które osiągnęły wiek emerytalny. A popelinę i nakręcanie robią ci co to niby odeszli bo boją się konkurencji. Zresztą Ty jako były dyr pracowniczego powinieneś o tym wiedzieć.

Mazowieckie@poczta.fm

Pytam kto jest przewodniczącym związków solidarność w tej firmie

Mlody
@Szaraczek

Ty siejesz popełnię. Tylko w lipcu 2022 odeszło z Drużyn 15 osób 5 z Tłuszcza i 10 z Gnizada żmijowego Brzeska i to nie byli emeryci

„Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Główny specjalista. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji i chciałby podzielić się wrażeniami?

Maszynista

Zadzwoniono do mnie. Przedstawiono wszystko w kolorowych barwach. Zaproponowano II opcję, wg nich lepszą, dzieki czemu straciłem możliwość szybkiego zdobywania kolejnych kwalifikacji. Czyli wprowadzono mnie swiadomie w błąd. Naobiecywano, że szkolenie trwać bedzie max rok, trwało 2 lata... A sama rozmowa była nieprzyjemna, bo osoba decyzyjna miała uprzedzenia i non stop po mnie jechała jak po burym psie. Niestety się dostałem... Odradzam....

Znając moje wykształcenie z CV, a nie bylo ono elektryczne, pan dyrektor zadawał mi pytania z tym zwiazane. Odpowiedziałem, że w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na część z tych pytań, ale wydaje mi się, że skoro jest szkolenie, to jest po to, żeby dowiedzieć się tego, czego nie wie się przed szkoleniem. Dowiedzialem się, że nie są im poterzebni tacy ludzie jak ja, bo jest ich na pęczki. Jednak i tak mnie przyjęli. Byłem jednym z lepszych pracownikow, pod wzgledem prowadzenia i obslugi sprzetu.

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
incognito

Polecam pracę w firmie Koleje Mazowieckie , a w szczególności Sekcję Sochaczew. Główny Naczelnik jak i Koordynator świetnie się spisują w swojej roli, jeżeli zachowujesz się w porządku - to oni tak samo. Jestem pracownikiem i pomimo małych zarobków w firmie to nie mogę złego słowa powiedzieć o władzy w Sochaczewie.

Zuzia
@incognito

Jak niskie są to zarobki? Chyba nie chcesz powiedzieć, że zarabiasz najniższą krajową? Bo nie uwierzę. Podaj widełki, jeśli to nie problem. :)

Cześć! Widzę na stronie firmy, że firma poszukuje pracownika na stanowisko specjalisty do wydziału ogólnopracowniczego na zastępstwo. Skoro szukają kogoś do zastąpienia, to na jak długo? Czy szefostwo jest w stanie zapewnić po powrocie starego pracownika jakieś podobne stanowisko ? Zależy mi bardzo na stabilności, dlatego dopytuję...

Mazowieckie@poczta.fm

O takie sprawy dopytaj u zródła czyli bezpośrednio w siedzibie firmy na Lubelskiej. Pamiętaj o jednym. Wszystko na papierze.

mazowieckie@poczta.fm

Na wstępie pragnę życzyć wszystkim forumowiczom Wszystkiego Najlepszego w NOWYM ROKU. W związku z pojawiającymi się pytaniami pragnę poinformować i rozwiać wątpliwości. Zgodnie z WYROKIEM SĄDU, czas pracy poświęcony na dojazd z miejsca wskazanego w umowie do miejsca wykonywania czynności musi być zaliczony do czasu pracy. Tak samo czasem pracy jest: przebranie się, umycie, pobranie narzędzi, przekazanie czynności pracowniczych pracodawcy lub innemu pracownikowi.

pracownik 2023

nie polecam sekcji SOCHACZEW ponieważ pracuje tam sama rodzina...naczelnik jego zona jego brat koordynator zona koordynatora...nie szanują pracowników.... bałagan ...... a związki zawodowe zwłaszcza Marcina to po prostu (usunięte przez administratora) według mnie powinni usunąć ludzi którzy tam zarządzają.....dyrektor jak ma przyjechać to wszystko ogarniają a tak to (usunięte przez administratora) tam jest ....

Młody

Nic dziwnego jeżeli jeden z przewodniczących związku działa jak biuro pośrednictwa pracy. Cała rodzina zatrudniona od tej bliskiej przez dalszą, daleką, prawie rodzinę po sąsiadów i (usunięte przez administratora) nie mówiąc o (usunięte przez administratora). Wiem bo sam niedawno tak zostałem zatrudniony a teraz jak wypisałem się ze związku to mnie straszy że mnie zwolni z pracy. Kary godne takie postępowanie. Dziwię się że nikt z tym nic nie robi.

Pasiak
@pracownik 2023

Prawda, pracuje tam mnóstwo osób które są tam wciągnięte po rodzinie, ALE z perspektywy dobrych kilku lat pracy w sekcji mogę stwierdzić, że warto było tam pracować. Chociażby dla zdobycia doświadczenia w pracy na kolei, jeśli ktoś chce wiązać przyszłość z tą branżą. Kierownictwo jest w porządku. Dbają o rozwój sekcji i ludzi. Tyle, że jak ktoś się nie przykłada do pracy to niech potem nie narzeka, że ma na pieńku z przełożonymi.

szaraczek

Droga Pani, zgodnie z prawem przewozowym pasażer powinien być na peronie 15 minut przed odjazdem pociągu. Poza tym aby od kogoś wymagać kultury to najpierw trzeba ją samemu posiadać. I proszę nie nie oczerniać ludzi którzy ciężko pracują

ateista

To forum o pracy w Kolejach Mazowieckich, a nie o religiach świata.

Główny Specjalista ds. Inwestycji Rozbudowy Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru już został wybrany? Nawiązuję do tej oferty pracy, co była 2 miesiące temu. Tylko wtedy jeszcze nie szukałem nowej. Słuchajcie, a jak nie ma to może chociaż jakiś staż tego typu organizują?

Mlody

A co ty chcesz szukać w Kolejach Mazowieckich. To Fabryka prywaty Pomiędzy Łukowie a Siedlcami o jakim ty stażu mówisz. Ta firma tj. Każda kolejowa to (usunięte przez administratora) Zero szacunku dla pracownika

Na stronie firmy znalazłam ofertę pracy na stanowisko młodszego specjalisty do wydziału promocji. Proponowane są szkolenia i możliwość rozwoju. Czy dzięki temu można liczyć na awans na wyższe stanowisko? Poza tym, co wchodzi w skład szerokiego pakietu socjalnego, który jest oferowany przez firmę? Możecie wymienić? Dajcie znać, co i jak, bo myślę nad aplikacją.

Orzeł

Pracowałem w tej firmie kilka lat. Wiecej już nie dałem rady. Nie powie ze to jest najgorszy pracodawca u jakiego pracowalem, ponieważ pracowałem u (usunięte przez administratora) przez dwa tygodnie . (usunięte przez administratora) ten nie chcial mi zapłacic za prace. To był najgorszy pracodawca. Mimo wszystko praca w KM to był dramat. Podejście kierownictwa to koszmar. Praca ciężka, nisko opłacana jak na takie poświęcenie. Niewątpliwie praca w KM pozostawiła głeboką ryse na mojej psychice. Mocno odradzam.

Jest nabór 'Młodszy Specjalista w Wydziale Kontrolingu i Analiz Ekonomicznych' i trzeba napisać swoje oczekiwania finansowe. Jest tutaj ktoś z centrali i podpowie mi, jakie są realne najwyższe sumy, które są do wzięcia, a nie spalą mnie na wejściu?

Szachmat

Pracuję w biurze. Nie spodziewaj się na start więcej niż 3,5k na rękę na tym stanowisku.

Szachmat

Tak więc, z tego co czytam, osoby pracujące na sekcjach lub w kasach, pracujący na analogicznych stopniowo stanowiskach zarabiają podobne pieniądze. @pracodawca

@Szachmat

No na start jeszcze bym wytrzymała...pytanie jak długo pracuje się na tej stawce? Jakaś szansa na podwyżkę późniejszą jest? A czy poza podstawowym wynagrodzeniem, można liczyć na jakieś premie lub chociaż nadgodziny by sobie dorobić?

Lulek

Witam , Mam pytanie na ile może liczyć kierownik pociągu na tzw. rękę powyżej 26 - roku życia. Czy w ostatnim czasie były jakieś podwyżki do podstawy. Bardzo proszę o szczere odpowiedzi . Z góry dziękuję.

En 57

Składał ktoś juz papiery do SKM. Wiadomo jak tam jest?

młody wyznawca ALLACHA

Koleje Mazowieckie nie akceptują pracowników innego wyznania i bezdzietnych pracowników .Jestem karany tylko dlatego że jestem jedynym wyznawcą islamu w KM i nie mam potomstwa.

młodych wyznawcą ALLACHA

Nie wiem kto usunął mój drugi wpis. Ale to nie jest w porządku jeżeli się kogoś obraża i nie może on oczekiwać przeprosin.Najlepiej usunąć wpis -upodlić i zgnoić normalnego,pracowitego,uczciwego i pomagającego innym człowieka.Nie chcę nieszczerych przeprosin.Jeżeli sytuacja nękania mnie w Kolejach Mazowieckich z jakiegokolwiek powodu znowu będzie miała miejsce zgłoszę to do odpowiedniej instytucji i nagłośnię to medialnie . Nie boję się tego że naczelnik grozi mi,że pewnego dnia mogę nie dojść do domu.

Mazowieckie@poczta.fm

Jak to nie udzielił Ci dnia wolnego na pogrzeb ojca. Przysluguje Ci urlop okolicznościowy bez zgody pracodawcy.

młody wyznawcą ALLACHA
@Mazowieckie@poczta.fm

W Enklawie KM w jednej z Warszwskich Sekcji jest inaczej niż w pozostałych sekcjach KM,tu liczy się to co mówią Naczelnicy. Poza tym jest wielu życzliwych pracowników ,którzy mogą na Ciebie donieść,żeby uzyskać przychylność Naczelnika .W XXI wieku nie do pomyślenia jest żeby Naczelnik mógł Ci powiedzieć że regulamin wewnętrzny i to ci On powie jest święte,nawet Kodeks Pracy ,Prawo Cywilne czy Karne oraz Konstytucja obowiązują wtedy gdy On tak uzna.Dostalem wolne na pogrzeb Taty,w terminie kiedy Naczelnik uznał ze to właściwy czas i w tym czasie mogłem zorganizować Tacie pogrzeb.

Mazowieckie@poczta.fm

W związku z szeregiem pytań dotyczących wizyt przedstawicieli pracodawcy podczas zwolnień lekarskich pracowników informuje, pracodawca bez zgody pracownika nie ma prawa wchodzić na teren nieruchomości, nagrywać podczas kontroli, żądać udzielania wyjaśnień na temat stanu zdrowia, przeprowadzać kontroli trzezwości. Mówiąc w skrócie, pracodawca nic pracownikowi nie może zrobić jeśli podczas kontroli sobie spał i miał uszkodzony dwonek lub domofon lub podczas snu pracownik nie słyszał dzwonka.

Mazowieckie@poczta.fm

Które przepisy Twoim zdaniem obchodze? Nie ma przepisu , który upoważnia pracodawcę do wstępu na teren prywatny pracownika. Tak samo nie ma przepisu , który zabrania spać w czasie zwolnienia lekarskiego. Które więc przepisy obchodzę?

Mazowieckie@poczta.fm

Dzień dobry. Prosze o informacje od przedstawicieli KM czy przewidział juz budowe szatni lub kpntakt z nami, który pozwoli wypracowac consensus. Zegar tyka. Napewno tego wam nue odpuscimy.

Asia

Dnia 04.11.2023 zostalam ukarana MANDATEM za domienmany brak biletu. Na przystanku bylam o godzinie 12 42. Autobus odjeżdżał o godzinie 12.45. Przed przednim wejściem do autobusu stali ludzie, którzy CHCIELI KUPIC BILET. konduktor na parę minut przed odjazdem zadecydował, aby wszyscy z kolejki przeszli do środka autobusu. W autobusie zrobiło się zamieszanie, weszło jeszcze więcej osób. Stałam z przodu aby móc kupić bilet u konduktora jakto zazwyczaj bywa. KONDUKTOR (krótkie, blond włosy, niebieskie oczy, średni wiek) ZAMIAST UMOZLIWIC MI ZAKUP BILETU WYSTAWIL RACHUNEK NA MANDAT! Argumentując to tym,że monabylo go kupić wcześniej , w kasach biletowych!!! Dodam, że wracałam z lotniska, pojechalam tam tylko, żeby odprowadzić bliską osobę. Ponadto, tylko ja zapłaciłam karę inne osoby nawet nie zostały sprawdzone!! Niesamowity brak kultury i szacunku!!!

Związek

Wypisujesz brednie. No i oczywiście zapewne jakiś cel masz w tym co piszesz. Informuję, że wszystkie deklaracje członkowskie znajdują w siedzibie Związku w Siedlcach a nie w jakiś Katowicach. Zapraszam do siedziby w Siedlcach.

Mazowieckie@poczta.fm

Czy firma to już zakupiła szafki ubraniowe dla praciwników? Czy nadal wszystko muszą targać do domu jak te dromadery. Dałem im czas na doprowadzenie stanu zgodnie z przepisami bhp. Czy go wykorzystali. Niedługo to sprawdzimy. Występują widze tu tematy o wszystkim tylko nie o tym co istotne.

Mazowieckie@poczta.fm

Czy myslisz że zwiazki zawodowe też ponoszą odpowiedzialność w przypadku gdy pracodawca nie zapewnia szatni wszystkim pracownikom, pomimo tego że zobowiązuja do tego przepisy? Proponujesz ponownie zgłosić to do Inspekcji Pracy oraz tym razem innych instytucji?

Zostaw merytoryczną opinię o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 340.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 300, z czego 54 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 91 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

„Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.