Opinie o DXC Technology w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie DXC Technology. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie DXC Technology na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DXC Technology w Wrocław

Witam, czy byłby ktoś uprzejmy wyrazić swoją opinię na temat kierowniczki księgowości??

@Nowy

Chodzi o Payroll Accounting?

Sławomir
@StillWork

Pisałeś, że jesteś krótko w firmie i pomimo tego już nie spełnia Twoich oczekiwań? Wspominałeś też o zarobku w wysokości 7000 zł brutto? Jak dla mnie, to nie jest mała kwota. A wcześniejsze opinie sugerują, że firma nie narzuca pracownikom nadmiaru obowiązków, że jest czas dla rodziny i na swoje pasje, czemu sprzyja min. elastyczny czas pracy. Czego się zatem spodziewałeś, na co umawiałeś na rozmowie, że pomimo tego jesteś nieusatysfakcjonowany?

Japko
@Sławomir

7k brutto to duża kwota? To jest dziś normalna stawka po zaledwie roku pracy w korpo, a przynajmniej dla nieco bardziej ogarniętych. Aczkolwiek zgodzę się, że narzekanie na zarobki jeśli taką właśnie ofertę się zaakceptowało to trochę nieporozumienie.

@Japko

Masz racje, ludzie lubią sobie ponarzekać. No ale 7 tysięcy to całkiem dobrze tym bardziej na początek. Jest potem szansa na podwyżkę?

@Japko

Jeżeli ktoś Ci dokłada pracę o której nie było mowy w trakcie rekrutacji to jednak przyznasz że jest to nie fair i wtedy twoje zarobki wydają się nieadekwatne. Z mojego zespołu odeszło już parę osób. Z innych teamów tez. Nie zrobiono nic by te osoby zatrzymać...a ludzi wciąż brak bo pracy jest multum.

@StillWork

No umowa powinna być respektowana to fakt. Trudno się dziwić, że niektórych to zraziło. Mimo wszystko chyba po prostu znajdą sobie kogoś nowego na nowych warunkach i problem będzie z głowy?

@Bartosz

7 tysięcy brutto czy netto i w jakim dziale tyle można dostać?

Józef

Jest to najgorsza firma IT w tym kraju. Wrzucanie programistów do losowych projektów, niezależnie od ich kompetencji, bo dyrektor z UK sobie tak wymyślił. Ciągłe zarzucanie pracowników taskami z różnych projektów, bo terminy, bo klienci. Masz ciągły context switching, a nikt nie dba o to czy ty dajesz radę w tak "dynamicznym" środowisku czy nie. Rotacja jest zatrważająca, ale nikt się tym nie przejmuje, bo przecież można przesunąć losowych pracowników do opuszczanych projektów. Podsumowując jest to swojego rodzaju targ (usunięte przez administratora) gdzie jednostka się nie liczy, ani jego kompetencje ani jego odczucia czy zdrowie psychiczne. Odradzam każdemu, kto ma szansę dostać pracę gdziekolwiek indziej.

Asia

Pracuję w firmie kilka miesięcy i naprawdę nie mogę na nic narzekać. Nadgodzin akurat w moim dziale nie ma w ogóle, co jest miłą odmianą w porównaniu do mojego poprzedniego pracodawcy. Bardzo fajne podejście do pracownika tzn wysłuchane są uwagi czy prośby, co też nie zawsze miało miejsce w innych korpo. Wynagrodzenie takie, jakie sobie wynegocjowałam. Praca w moim przypadku 100% zdalnie i oprócz standardowego laptopa- dostałam biurko, krzesło i dodatkowy monitor, bez dodatkowych opłat dostarczony przez kuriera, co też nie w kazdej firmie sie zdarza. Także ogólnie poki co jest bardzo w porządku.

Tom

Z mojego punktu widzenia jest kilka bardzo średnich aspektów, sąteż dobre - zero podwyżek, ZERO ! Możesz i 5 lat przepracować, nic, ciągle nie ma budżetu itp. - projekty raczej technologicznie słabe - pracownicy raczej traktowani jak ziemniaki, tak naprawdę to jest body leasing - niezły sprzęt pc

@Tom

Są chciaż jakies premie albo inne dodatki od czasu do czasu? I czy jakies benefity pozapłacowe macie?

Mot
@Hanna

Z benefitów: -Multisport -Luxmed -Dofinansowanie do szkieł korekcyjnych 500 zł raz na dwa lata -Kilka stówek na święta i na wakacje (dodatek) Oprócz tego żadnych innych benefitów. Biorąc pod uwagę, że inflacja rośnie kilka % rocznie, to brak podwyżki przez kilka lat wyklucza tego pracodawcę jako poważnego. Administracja i płace pracują tu za około 4-5 tysięcy brutto. Programiści mają lepiej, ale to i tak najniższe stawki w kraju.

@Mot

A nie szykują się żadne podwyżki? Skoro benefitowo tak dbają o was, to może podwyższą też wynagrodzenia?

Mot
@Hanna

@Hanna Niestety nie. Firma potrafi zwolnić pracownika, który od 2 lat nie dostał podwyżki, po czym zatrudnić na to same stanowisko kogoś z pensją wyższą o 20%. Taka polityka, żeby wszyscy nie chcieli podwyżek. Raz do roku dają podwyżki, ale to przeważnie tym samym ludziom. Przede wszystkim programistom, którzy zarabiają. Działy takie jak płace/hr/bhp i inne z administracji nie mają podwyżek, bo przynoszą wyłacznie straty. Zdarza się, że ludzie naprawdę tu siedzą po 5 lat i nie dostali ani grosza. Ta firma to informatyczny (usunięte przez administratora) Tak jak są najgorsze prace na magazynach, tak samo ta jest najgorsza wśród firm informatycznych. Można złapać doświadczenie po studiach i trzeba uciekać gdzieś do normalnej pracy.

mot
@Mot

dlaczego słowo (usunięte przez administratora) zostało usunięte przez moderatora? od kiedy jest ono niezgodne z regulaminem?

@Mot

są jakieś konkretne powody, dla których te osoby z 5letnim stażem wciąż tu są? bo równe stawki z innymi mogą być faktycznie mało motywujące ale skoro dalej trzymają się swoich stanowisk to coś jest na rzeczy?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie DXC Technology? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Executive Assistant
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.
logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade
Mobbed

Cieszcie się, bo z DXC odszedł (może w końcu go wrzucili) Marek W. Pan wielki menago. Jedyne co umiał robić, to pięknie kłamać, wciskać ciemnotę i zastraszać. Dodatkowo wszelkie naruszenia godności i dóbr osobistych pracownika (poniżanie i wyzywanie pracownika przez kontraktora na open space) pięknie zamiatał pod dywan. Problem? Jaki problem? Nie dogadali się. Prośba i błaganie o reakcję na zastopowanie procesu do team leada, a skwitował to uśmiechem. On tworzył toksyczną atmosferę donosicielstwa, kolesiostwa. Jak nie donosiłeś, nie chodziłeś z Panem Markiem W. na obiadki to nie byłeś dla niego nic warty. NIC!!! Współczuję firmie z niebieskim logo, która go zatrudniła .

CurrentlyEmployee
@Mobbed

A ja tam akurat jego dobrze wspominam, nie spotkałem się z niczym negatywnym z jego strony mimo, że nigdy nie poznaliśmy się face to face

Magdalena

jeden z praocwnikow MOT pisal niedawno ze firma daje benefity tj Multisport, Luxmed - wiec bardzo fajnie, to mnie interesuje by miec tez zycie po pracy. Pracodawca cokolwiek doklada sie do tych benefitow finansowo czy jedynie udostepnia mozliwosc korzystania z nich i to ja bede ponosic ich calosc kosztow?

Marzec
@Magdalena

Multisport i prywatna opieka zdrowotna to obecnie absolutny standard w każdym korpo, więc nie bardzo rozumiem zachwyt.. Z resztą jeśli wybierasz firmę na podstawie tego jakie benefity daje to niestety gdzieś się pogubiłaś, bo ich koszt to dla pracodawcy max parę stówek miesięcznie, a kwotę te możesz mieć równie dobrze ujętą w swojej pensji w firmie, która benefitów nie daje. Ale odpowiadając na pytanie: Podstawowy Luxmed pokrywa pracodawca. Za multisport dopłaca pracownik. Tak samo jak wszędzie.

MOT
@Magdalena

Multisport pokrywa pracodawca, ty tylko płacisz kwotę równoważną podatkowi. Z Luxmedem tak samo. Benefity spoko, ale jeżeli od kilku lat nie dostajesz podwyżej, jest to niewielki dodatek.

dezerter

Nie polecam. Wytrzymalem 2 lata w kontrollingu i dawno temu podziekowalem. Wszedzio rzadzi kolesiostwo i lizanie... "Managerowie" sa z lapanki, nie maja zadnego pojecia na temat leadership. Gorzej mial moj znajomy, ktory wytrzymal tylko pol roku co sie ostatnio dowiedzialem. Gdybym wiedzial wczesniej ze dolaczyl do firmy to sila bym go zatrzymal. Niestety nie wyszlo mu to na dobre. Zaplacil depresja i teraz jest w totalnym dolku. Rodzina sie martwi bo ma nawet mysli samobojcze. Z tego co mi poowiedzial to wiem ze zostal zwolniony bo poszedl na urlop a po powrocie szef powiedzial ze nie przekazal swoich obowiazkow nalezycie innej osobie. Czujecie? Ot tak takie odczucie "managera". Prawda jest taka ze pracowal z laptopem nawet na urlopie. Jesli leaderzy nie potrafia rozmawiac z podwladnymi to jak ta firma ma prosperowac? Jak mozna tak traktowac ludzi? Ludzie nie idzcie tam!!! Oprocz psychicznego dola mozecie rowniez liczyc na 0 bonusow, zero szkolen i zadnej perspektywy rozwoju osobistego. A obiecanki zarobkow miedzy 10-15tys brutto juz nie zwalaja z nog. Znam miejsca gdzie po studiach ludzie sa w stanie wyciagnac nawet wiecej (i nie sa to inzynierowie tylko zwykli analitycy) Jest duzo wiecej lepszych miejsc pracy.

Ksiegowa

Cześć Ktoś jest w stanie się podzielić na jaką stawkę brutto można liczyć na start w księgowości? Czy praca faktycznie jest 100% zdalna?

StillWork

Jestem w firmie krótko. Po rozmowie rekrutacyjnej mialem spore oczekiwania.. Niestety rzeczywistośc okazala się brutalna. Spory chaos, brak zarzadzania projektami. Jedynie to zespol mam w porzadku. Kasa tez średnia. O podwyżce nie ma co marzyć. Popracuje jeszcze trochę, podszkolę angielski jeszcze bardziej i zaczne szukac czegos nowego.

@StillWork

Kasa średnia, to znaczy jaka? Ktoś niżej pisał coś o kwotach rzędu 7 tys brutto, ale może masz mniej?

@Hanna

Mam wiecej, natomiast przy tej pracy ktora musialem wykonywac to byly zadne pieniadze. Juz pomijam fakt, ze nieco mnie oklamano w trakcie rozmowy o prace...

@StillWork

@StillWork a jaki masz dział i stanowisko ?

@Adam

Jestem Specjalista ds płac. Ogolnie nie mam co narzekac. Zespol mam naprawde fajny, pomocny. Kasa powinna byc nieco wieksza no ale nie mozna miec wszystkiego.

@StillWork

A jakieś premie czasem są?

maxim
@StillWork

Słuchając tych hindusów, to niestety cofniesz się w angielskim do tyłu.

Pasat

To prawda.

@maxim

To na jakim poziomie oni znajomość ang mają?

nie warto

szkoda czasu nawet na rekrutację do dxc opinie tylko potwierdzają moje doświadczenia

Maciej
@nie warto

Co takiego się działo w trakcie rekrutacji że tak odradzasz? Napisz może coś więcej :)

Ewelina

Czy możecie coś powiedzieć o pracy zdalnej? Jak Wam się pracuje? Jakie wrażenia w działach księgowych/sprawozdawczych?

czy w tej firmie pracuje HR?

Pytanie do pracowników działu HR, jeśli pracują ;) Po jakim czasie udzielacie odpowiedzi kandydatom w związku z ich procesami rekrutacyjnymi? Odpowiedziałam na ogłoszenie na stronie pracuj.pl, aplikacja już od dłuższego czasu wisi w statusie: rozpatrywana. Aplikacje na to stanowisko są już od dawna nieprzyjmowane.

Nitka

Czy możecie powiedzieć coś o dziale i pracy jako hr and payroll specialist z angielskim?

Karim

Straszne kolesiostwo, ludzie na wyższych stanowiskach dbają tylko o siebie, aż na wymioty zbiera na spotkaniach o ich kolejnych zmianach "tytułów" żeby przyznać sobie tylko więcej kasy i zatrudnić wszystkich koleżków. Normalny pracownik nie może liczyć na nic.

Danuta
@Karim

Naprawdę pracownicy DXC Technology nie mogą na nic liczyć? Właśnie chciałabym się dowiedzieć, czy w firmie jest jakaś ścieżka kariery i jak to wygląda. Nie ma szans na awans?

Footo
@Danuta

Naprawdę. Pracuje 4 lat. Nigdy nie było podwyżki, w ciągu roku zmienił mi się 4 razy manager. Jest raz na rok benefit pod choinke, uzależniony od dochodów, około 300 zł przy widelkach 4000-5500 zl

MZ
@Karim

Fakt jeśli nie jesteś częścią „inner circle” starych managerów DXC/HPE to na prawdziwy awans nie ma szans

Chuda

Zero podwyżek, im dłużej pracujesz tym dalej w tyle zostajesz. Nowe osoby dostają zawsze więcej i zarabiają lepiej od osób, które je uczą! Chaos organizacyjny, rotacja, zmiana managera co kilka miesięcy...Brak procedur, bałagan...jeszxze tu pracuję, ale serdecznie nie polecam. Jedyny plus to elastyczne godziny pracy i work Life balance... Reszta to frustracja.

MZ
@Chuda

Potwierdzam: doświadczony i lojalny pracownik z 3-5 letnim stażem zarabia mniej niż nowa (i przez to niekompetentna) osoba. Prowadzi to bardzo szybko do dużej frustracji. Rotacja jest faktycznie bardzo duża. Z mojego 20 osobowego zespołu zostało 10 pracowników (tylko 2 z doświadczeniem dłuższym niż 3 lata). Zalety to praca zdalna i powiązana z tym możliwość „obijania się” (choć w dłuższej perspektywie prowadzi to do przełączenia się do czegoś co nazywam „trybem zombie”). Managerowie raczej poniżej średniej

Kandydatka

Czy ktoś ma doświadczenie na stanowisku Project Coordinator ds. szkoleń lub chociażby z rozmowy kwalifikacyjnej ?

Było minęło

Pisze to z pewnej perspektywy po przejściu do innej firmy i nikomu nie poleciła bym pracy w DXC. Minusy: - ciągle prośby o nagrodzony (prośby o odwołanie urlopu też się zdarzały) - brak podwyżek (przy zmianach stanowiska, po certyfikacjach, przy długim stażu pracy. Jedyny dodatek to świąteczny, ale dla jednej premii w roku nie warto.) - braki w ludziach i ciągła rotacja. Po roku w jednym teamie z 14 osób zostały 3 z doświadczeniem - brak czasu na szkolenia i nauke procedur (przełożeni proponują Ci to robić w nadgodzinach) Plusy: - biorą dużo niedoświadczonych osób, więc w CV wpis z doświadczenia korporacyjnego - praca zdalna (ale tylko na czas pandemii, niektóre działy wciąż muszą być fizycznie w biurze)

@Było minęło

A to prawda że na start bez doświadczenia dostaje się 7 brutto?

@Było minęło

Nadgodziny są lepiej płatne? Bo jak tak, to pewnie co niektórym to pasuje bo można więcej zarobić.

@Kasia15

Aż tyle? Skąd masz takie info? Podają stawkę w ogłoszeniu rekrutacyjnym?

@Bartosz

Znajomy tyle dostał na start

Alicja
@Kasia15

Sporo - można wiedzieć, na jakim stanowisku?

Niezrekrutowany

Niestety co innego w ofercie i co innego w rzeczywistości. Po przejściu dwóch etapów , w trzecim nagle zmieniono ofertę na gorszą i nie przyjęto z uwagi na zbyt wygórowane żądania finansowe. Niepoważne podejście do ludzi i zmiana reguł w toczącym się procesie rekrutacji. Nie polecam !

@Niezrekrutowany

Mozesz napisać na jaką kwotę nie chcieli się zgodzić ? I na jakim stanowisku?

dział finansowy - jakie zarobki? może ktoś zdradzi choć widełki? widziałem, że parę osób z HP odeszło do DXC - raczej TL albo Menago, a HP raczej przepłacało pracowników na rynku zastanawiam się nad rekrutacją na financial analyst ale doświadczenie 5+lat, ale wynagrodzenie to obednie dla mnie dość ważne kryterium ktoś może zdradzić na ile można liczyć ? 8 tys netto?

15DOL.
@Michał

5 netto

@15DOL.

A netto w księgowości z 2 językami bez doświadczenia?

Moja opinia

Zwlekałem z wyrażenie mojego zdania na temat firmy DXC, moja czy twoja opinia przecież nic by zmieniła, tym bardziej, że dowolna osoba może wyrazić swoje zdanie anonimowo na dowolny temat w internecie. A jednak prawie każdy z firmy już kiedyś czytał opinie na goworku, ale nikt sobie z nich nic nie robi, być może jednak komuś - w końcu - da do myślenia to czym się zaraz podzielę. W moim krótkim życiu miałem do czynienia jak narazie z 5 korporacjami (łącznie z DXC), czy jest to dużo czy mało, musi sobie każdy sam odpowiedzieć. Bynajmniej w czasie 3 pierwszych tygodni w DXC zrozumiałem, że nie tak to miało wszystko wyglądać i strasznie żałowałem tej decyzji i żałuje jak narazie nadal. Człowiek zmienia pracę by było mu po prostu lepiej, a nie gorzej (tyle w teorii) i to obojętnie o co by nie szło - warunki, pieniądze, obowiązki, stres, atmosfera w zespole itp. Ciężko się pracuje kiedy uświadamiasz sobie, jakie jednak świetne życie miałeś w poprzednich 4 korporacjach i po co w ogóle zmieniałeś pracę. Dlaczego czułem się (usunięte przez administratora) już po pierwszych 3 tygodniach w dxc? Gdyż co innego opis stanowiska i oferta pracy na którą aplikowałem, a co innego robisz w rzeczywistości. Aby w ogóle zacząć pracę trzeba mieć do tego narzędzia, tj. komputer / aplikacje / dostępy itp. O ile w poprzednich korporacjach to managerowie byli odpowiedzialni za organizację tych rzeczy, o tyle w DXC panuje zasada "radź sobie sam, albo pytaj ludzi na open-space jak oni to zrobili". Naprawdę super podejście. Kolejna rzecz, która widnieje w prawie każdej ofercie pracy z DXC - "training opportunities" - no to pytam się gdzie k?/*a te training opportunities są? W firmie DXC nie ma żadnych szkoleń. Jeżeli trafiasz do zespołu i masz szczęście, bo ludzie chcą się podzielić czymkolwiek z Tobą, to być może Ci przekażą swoją wiedzę, i to by było tyle jeżeli chodzi o szkolenia. Jeżeli jesteś sam jak palec na projekcie no to tu zaczynają się kolejne schodki. Żadnych danych, żadnych instrukcji, żadnego podziału obowiązków czy przekazania wiedzy od poprzednika. Przejdźmy teraz do kwestii koronawirusa. Są ludzie, którzy w firmie pracują już rok, 2 czy nawet 3 lata (chapeau ba) na komputerach stacjonarnych, wiadomo nie ma możliwości pracy zdalnej, bo komputery stacjonarne (laptopy to mogą tylko teamliderzy albo SV dostać i tylko oni mogą pracować z domu), poza tym nie można wynosić danych, dysków itp poza biuro, wiadomo rodo. Ale tymczasem to co przez x - lat wmawiano moim koleżankom i kolegom z open spejsu okazuje się być nieprawdą. Gdyż jeżeli chodzi o przyszłość firmy, wywiązywanie się firmy z kontraktów, robienie wszystkiego aby pracownicy z DXC jednak pracowali na 100% a nie szli na L4 czy brali opiekę na dziecko, to wówczas firma zapomina o tym wszystkim co do tej pory wmawiała pracownikom i nagle można zabrać nawet komputer stacjonarny do domu i pracować z domu w czasie epidemii koronawirusa. I nagle nie ma wmawiania, że tylko TL mogą pracować zdalnie, albo że jak to przecież nawet nie masz laptopa , więc jak chcesz zdalnie pracować, chyba nie myślisz sobie, że wyniesiesz komputer, ekran, myszkę i klawiaturę jakby nigdy nic z biura i przetransportujesz sobie to do domu..? A no jednak idzie.. ku chwale wywiązywania się firmy z podpisanych kontraktów < żółwik > pytanie zasadnicze - każdy mówi jak to źle jak to niedobrze, przecież firma funkcjonuje , działa, więc w czym problem? A no problem jest i to duży, bo w zarządzaniu firmą i traktowaniu pracowników. Jak jest zarządzana firma? Wcale nie jest zarządzana. Dlaczego więc jeszcze jest na rynku? Dzięki ludziom i zespołom którym zależy na wykonaniu swojej roboty dobrze, bo tak się po prostu należy, bo chcą być fair wobec firmy, a przede wszystkim samych siebie i w największych kryzysowych momentach trzymają się razem, a nie rzucają po prostu L4. Co otrzymują takie osoby/zespoły za swoją postawę ? Bonusy, podwyżki, złoto, diamenty, papier toaletowy ? A no nic :) Tymczasem pracownicy DXC w innych krajach mogą liczyć na bonusy kwartalne, wczasy pod gruszą, dodatki, podwyżki reguralne! Tylko nie polscy pracownicy. I to jest najsmutniejsze w tej całej sytuacji.

lena
@Moja opinia

Mam podobne spostrzeżenia odnoście szkoleń i bardzo dużej rotacji. Planujesz zostać, czy znalazłeś coś lepszego?

Mon
@Moja opinia

To już wiem dlaczego pani dyrektor QA pytała się czy samodzielnie pociągnę projekt. Sam fakt że każdą moją wypowiedź kwitowała „i co jeszcze” też mnie nie przekonał do tej firmy.

ale sie rozpisał....

Zostaw merytoryczną opinię o DXC Technology - Wrocław

• Jak się pracuje w DXC Technology?

Zobacz opinie na temat firmy DXC Technology tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DXC Technology?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DXC Technology