Hygge – jak się odstresować i miło spędzić dzień w pracy?

Hygge to spokój, komfort, poczucie bezpieczeństwa i niekończącego się szczęścia. Wprowadź hygge do swojego miejsca pracy, a zobaczysz, że każda godzina spędzona w biurze będzie się wiązać z o wiele większą przyjemnością niż wcześniej. Zapoznaj się z naszymi poradami.

Hygge

Hygge – co to jest?

Hygge to wszystko, co wprawia nas w dobry nastrój, relaksuje, zapewnia poczucie bezpieczeństwa i swobodę bycia tu i teraz. Jest to klucz do poczucia szczęścia, dzięki któremu żyje nam się lepiej. Zapewne nie raz poczułaś/eś to na własnej skórze oświetlając swoje wnętrze przytulnymi lampkami, spotykając się ze znajomymi na dobry posiłek w miłym miejscu, biorąc długą kąpiel ze świeczkami i spokojną muzyką lub pijąc lampkę wina i czytając ciekawą książkę. Hygge to poczucie harmonii i spełnienia, które pozwala oderwać się od smutków i obowiązków dnia codziennego.

Hygge to również zaaranżowanie swojego miejsca w przytulny i przyjemny dla oka sposób, dzięki czemu czujemy się w nim swobodnie i wszystkie nasze wymagania estetyczne zostaną zaspokojone.

Hygge – skąd się to wzięło?

Hygge pochodzi z Danii, która uważana jest za najszczęśliwszy kraj na świecie. Tak! Mimo zimnego i mało przyjemnego klimatu jest to kraj cieszący się ogromną umiejętnością wytwarzania szczęścia pochodzącego z wewnątrz. Dom jest dla nich bezpiecznym miejscem, w którym mogą się schronić przed wiatrem, deszczem czy mocną wichurą śnieżną. Z racji tego, iż jest to niewielki kraj, ludzie mają tam wysokie poczucie wspólnoty, co przekłada się na sprawne budowanie bliższych relacji, bezpieczeństwa oraz gościnności.

Jak stworzyć hygge w swoim miejscu pracy?

Miejsce pracy kojarzy się z czymś mało przyjemnym, stresującym i męczącym. Nawet wtedy gdy wykonujemy obowiązki, które wiążą się z naszymi zainteresowaniami. Jeśli jednak spędzasz w biurze większość swojego dnia, warto zaprojektować je w taki sposób, aby wiązało się tylko z tym, co przyjemne.

Postaraj się zachować work life-balance, dzięki któremu oddzielisz swoje życie prywatne od zawodowego. Poza biurem nie powinno się myśleć o pracy, warto zachować czysty umysł i skupić się na tym, co najważniejsze. Spędź czas ze swoją rodziną, znajdź swoją pasję i zacznij ją rozwijać. Nie wyrabiaj nadgodzin, przypędzą Ci one więcej zmęczenia i dodatkowego stresu. Naucz się skutecznie odpoczywać, po pracy włącz swój ulubiony serial lub przeczytaj ciekawą książkę.

Udekoruj swoje biurko w przyjemny dla oka sposób. Postaw roślinę, zdjęcie bliskiej osoby, kolorowe świeczki zapachowe (jednak tylko w formie dekoracyjnej) i zachowaj porządek. Korzystaj z przerw, wychodź na świeże powietrze, bądź serdeczny dla innych ludzi, nie wdawaj się w kłótnie ani plotki oraz zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Przynieś dobre jedzenie do pracy i podziel się nim z przyjaciółmi. Przygotuj smaczną kawę lub herbatę oraz dbaj o swoje narzędzia pracy. Widzisz jakie to proste?

Miłego Hygge!

Oceń artykuł
5/5 (3)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora