Cytaty motywacyjne – praca i biznes. Odnieś sukces!

Cytaty motywacyjne napędzają do pracy i podnoszą na duchu. Pozwalają skupić się na tym, co najważniejsze. Dzięki motywacyjnym cytatom do pracy nasza efektywność jest znacznie większa. Poniżej wypisaliśmy kilka cytatów motywacyjnych o sukcesie, biznesie i pracy, które dadzą Ci energii do działania!

Cytaty motywacyjne - przykłady

Każdy ma inne sposoby na motywację do pracy. Dla jednych jest to pozytywne myślenie, dla innych rezygnacja ze smartfonu, inni nagradzają sami siebie za swoją pracę. Cytaty motywacyjne są czymś, co jest w stanie zmotywować każdego niezależnie od podejścia. Usłyszenie słów osób znanych ze swoich osiągnięć skłania nas do kontemplacji i głębszych przemyśleń na temat własnych działań. Cytaty motywacyjne mają za zadanie pobudzić nas do zmiany oraz zachęcić do spojrzenia z innej perspektywy na rzeczy, które są najważniejsze. 

Motywujące cytaty

Cytat to dosłowne przytoczenie cudzych słów. Jest to pewna forma przekazu artystycznego. Słowa przekazane przez autora stają się źródłem inspiracji dla innych osób. Zdanie pierwotnie wypowiedziane zostaje utrwalone w niezmiennej formie lub sparafrazowane i w zależności od swojego charakteru przytaczane w różnych celach. Jednym z takich celów jest motywacja. Kiedy brakuje nam chęci do pracy, nie dostrzegamy sensu swoich działań, a cale wydają się być jeszcze bardziej odległe niż zwykle, wówczas przypomnienie sobie kilku cytatów może znacząco podnieść na duchu. Warto również zapamiętać najbardziej inspirujące ulubione cytaty motywacyjne i móc wykorzystać je w razie, gdy ktoś znajomy będzie potrzebował szybkiej motywacji.

Cytaty motywacyjne – zachęcają do działania?

Wielu pracodawców stosuje cytaty motywacyjne jako sposoby na zwiększenie motywacji pracowników. Jeśli męczysz się w swojej pracy, która nie daje Ci satysfakcji, zmień ją. Jeśli szukasz branży, w której poczujesz się jak u siebie, szukaj i się nie poddawaj. Najważniejsze, aby w tym wszystkim zawsze pozostać sobą, ponieważ życie nie będzie trwać wiecznie i nie pomogą w tym nawet najlepsze cytaty motywacyjne. Musisz uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Do dzieła!

Cytaty motywacyjne do pracy

Nie wiesz jak zmotywować się do pracy? Cierpliwość połączona z pracą daje nam stuprocentowy sukces, tak przynajmniej mówią cytaty motywacyjne do pracy. Oto kilka najpopularniejszych sentencji zachęcających do działania: 

 • ”Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu” ~ Napoleon Bonaparte
 • ”Musisz odnaleźć to, co kochasz. Dotyczy to zarówno pracy, jak i kochanków” ~ Steve Jobs
 • “Nie znam klucza do sukcesu, ale kluczem do porażki jest próbować zadowolić wszystkich” ~ Bill Cosby
 • Żadne zadanie nie jest szczególnie trudne, jeśli podzielisz je na mniejsze podzadania ~ Henry Ford.
 • “Rób to, co uważasz za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej… “ ~ Michelle Obama

Motywacyjne cytaty często odnoszą się do wytrwałości oraz cierpliwości. Jeżeli jesteś w trakcie poszukiwania pracy, męczy Cię okres oczekiwania, który mocno się wydłużył… nie poddawaj się. Uwierz w siebie, a osiągniesz sukces, szybciej niż myślisz! Starając się zadowolić swojego szefa czy współpracowników stopniowo tracisz wszystkie swoje siły i motywację do działania. Na pierwszym miejscu zawsze stawiaj swoje potrzeby, dopiero później innych, to pomoże osiągnąć ci sukces zawodowy. Nie przejmuj się opiniami innych osób. Jeśli czerpiesz satysfakcję z tego, co robisz, idź za tym, tak właśnie radzą motywujące cytaty do pracy.

Cytaty motywacyjne – biznes

Praca na etacie a może własna firma? Niezależnie od tego, jaką drogą kariery zawodowej będziesz kroczyć, w kryzysowych momentach z pomocą przyjdą ci cytaty motywacyjne. Biznes wymaga czasu, odwagi, niesamowitej pewności siebie oraz wiary we własne możliwości.

 • ”Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś, kim nie jesteś” ~ Steve Jobs
 • “Jeśli chcesz osiągnąć coś wielkiego, przestań pytać o zgodę” ~ Anonim
 • W życiu nie zawsze wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają Ci, którzy postanawiają wygrać” ~ Kamila Rowińska
 • Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!~ Mark Fisher
 • Ludzie, którzy w życiu odnoszą sukces, odnoszą go POMIMO przeciwności, a nie dlatego, że przeciwności brak~ Miłosz Brzeziński
 • „Różnica między człowiekiem sukcesu a resztą tkwi nie w braku siły, nie w braku wiedzy, lecz raczej w braku woli” Vince Lombardi
 • „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.” ~ Mark Twain
 • ”Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi” ~ Albert Camus
 • “Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić” ~ Walt Disney

Zmiana perspektywy myślenia, może zdziałać cuda. Jeśli jeszcze nie wiesz, co to siła podświadomości… szybko się z tym zapoznaj! Zobaczysz, ile dobrego może zdziałać nasza głowa. Te krótkie cytaty motywacyjne zawierają wiele mądrości, które mogą okazać się pomocne podczas prowadzenia własnego biznesu. Każdy jest kowalem własnego losu i samodzielnie decyduje o tym, co zamierza z nim zrobić. Nie bój się zaryzykować. Nie warto zwlekać i odkładać rzeczy na później, bo taka okazja może nam się już nie powtórzyć, a lęk nigdy nas nie opuści. Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, później jest już tylko łatwiej. Każdy jakoś zaczynał, wszyscy obawiali się porażki. Największe światowe korporacje i firmy z miliardowymi zyskami też kiedyś zrobiły ten trudny, pierwszy krok do sukcesu.

Sukces – cytaty motywacyjne

Jak osiągnąć sukces? Cytaty motywacyjne najczęściej są głoszone przez wybitne osoby, które już go osiągnęły. Warto skorzystać z ich porad i postępować wedle głoszonych przez nich słów.

 • ”Nie trafiłem ponad 9000 rzutów w moim życiu. Przegrałem ponad 300 meczów. 26 razy zaufano mi, gdy miałem oddać rzut na miarę zwycięstwa i spudłowałem. Przegrywałem w moim życiu ciągle. Dlatego właśnie osiągnąłem sukces” ~ Michael Jordan
 • “Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota” ~ Leo Burnett

Dzięki porażkom stajemy się mądrzejsi, rozwijamy się i odnosimy sukces. Nawet najpotężniejszym sportowcom i biznesmenom przytrafiają się kłopoty, ważny jest sposób, w jaki z nich wychodzą! Nigdy nie należy się poddawać. Warto próbować, bo tylko dzięki temu zyskamy wiedzę i cenne doświadczenie, tak jak głoszą cytaty motywujące do pracy. Każde stanowisko pracy, na którym nie czuliśmy się dobrze, bądź odrzucona oferta, daje nam ogromną lekcję. Dzięki temu stajemy się mądrzejszymi i bardziej świadomymi osobami.

Cytaty motywujące do pracy

 • „Aby piąć się do szczytu, wystarczy, byśmy czynili małe rzeczy, ale związane z wielkością” ~ Maria Ginter

Czasami dobre słowo może zdziałać więcej niż inne motywatory w pracy. Mądre sentencje osób, które w swoim życiu osiągnęły sukces to niebywała dawka wiedzy i inspiracji. Często cytaty motywacyjne zawierają kilka gorzkich słów, to pokazuje, że nawet ludzie, którzy mają niemal wszystko, musieli pokonywać trudności i małymi krokami wspinać się na sam szczyt. Im większe problemy napotykamy na swojej drodze, tym większa satysfakcja z ich pokonania.

Motywacyjne cytaty o życiu

 • „Można mieć wszystko. Po prostu nie można mieć wszystkiego jednocześnie” ~ Oprah Winfrey
 • “Życie jest za piękne, aby żyć normalnie” ~ Maria Czubaszek

Każdy miewa w życiu gorszy okres. Ważne, aby pokonać trudny czas i być cierpliwym. To co najlepsze jest jeszcze przed nami. Motywacyjne cytaty o życiu mają w sobie głębie i pokazują, że pokora i wiara we własne możliwości jest najważniejsza w osiągnięciu wyznaczonego celu. Tylko od ciebie zależy jak będzie wyglądać twoja przyszłość, dlatego zacznij czerpać pełnymi garściami z życia już dziś!

Krótkie cytaty motywujące

Jeśli dotychczas przytoczone cytaty motywujące są zbyt długie do zapamiętania, prezentujemy kilka krótkich, które w każdym momencie można przytoczyć w towarzystwie. Wybierz swój ulubiony motywujący cytat i zapamiętaj go!

 • “Idę wolno, ale nie cofam się nigdy” ~ Abraham Lincoln
 • “Bądź sobą; wszyscy inni są już zajęci” ~ Oscar Wilde
 • “W życiu nie ma porażek. Są tylko lekcje” ~ Jennifer Aniston
 • “Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie” ~ M.K. Gandhi
 • “Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki“ ~ Bill Gates
 • “Kiedyś – nie ma takiego dnia tygodnia” ~ Janet Dailey
 • “Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania“ ~ Walt Disney
 • “Ludzie boją się zmian, nawet na lepsze” ~ J. I. Kraszewski
 • “Czyń tylko to co podpowiada Ci serce” ~ Diana Spencer
 • “Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu” ~ Napoleon Bonaparte
 • “Żyje się tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, ten raz wystarczy” ~ Mae West
 • “Aby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat“ ~ Phil Bosmans
 • Mądrzy ciągle się uczą, głupcy najczęściej wszystko umieją~ Apolinary Despinoix.
Oceń artykuł
3/5 (2)