Reklama

Blog ojca – jak pogodzić pracę i obowiązki rodzinne?

Coraz więcej ojców chce być obecnym w życiu swoich dzieci. Ważne jest dla nich budowanie relacji, komunikacja i porozumienie. Chcą czuć więź ze swoją pociechą. Dlatego powstają blogi ojców, którzy pragną przekazać innym mężczyznom kilka cennych wskazówek dotyczących wychowania i tworzenia efektywnej komunikacji pomiędzy nim a dzieckiem.

blog ojca

Blog ojca. Jak ważna jest rola ojca w wychowaniu dziecka?

Ojciec, tuż obok matki, stanowi dla dziecka pierwszy wzór do naśladowania. Jego jednym z głównych zadań w strukturze rodziny jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, a także przekazywanie żywej i szczerej miłości ojcowskiej, która buduje pewność siebie, siłę i odwagę małej pociechy. Ojciec powinien propagować pewne wartości etyczne i moralne, aby dziecko wiedziało, co to znaczy być uczciwym, solidarnym i lojalnym. Tak jak wyżej wspomnieliśmy, rodzice stanowią główny model zachowań dla dziecka. Maluch, obserwując swoich opiekunów, uczy się jak np. budować relacje damsko-męskie oraz jak traktować i zwracać się do innych ludzi. Dlatego postawa rodziców i relacje ojciec-dziecko czy matka-dziecko są bardzo ważne w procesie dorastania i wychowywania dziecka.

Blog ojca – dlaczego warto go czytać?

Czytając blogi ojców, dowiesz się jak być wystarczająco dobrym rodzicem. Znajdziesz tam mnóstwo porad, inspiracji i pomysłów, jak prawidłowo wychowywać swoje pociechy i jak budować z nimi zdrowe i piękne relacje.

Blog ojca – książki i przykłady poradników

Przygotowaliśmy dla ciebie listę ciekawych blogów ojców, które nie tylko inspirują, ale dają świetny przykład temu, jak pomimo pracy czy codziennych obowiązków być w pełni obecnym w życiu swojego dziecka. Poniższe poradniki są świetną lekturą zarówno dla wszystkich ojców, jak i matek.

  • blogojciec.pl
  • tatawpracy.pl
  • tataprezes.pl
  • tatabyc.com
  • tatanamedal.pl
  • rodzinneporachunki.pl

Zachęcamy również do przeczytania książki autora bloga “Blog Ojca” pt. Idealny rodzic nie istnieje”.

Sprawdź też: 

Dojrzewanie emocjonalne – jak sobie z nim poradzić?

Oceń artykuł
5/5 (6)