Reklama

MultiSport: karta sportowa dla pracowników

MultiSport zalicza się do benefitów pozapłacowych, które otrzymujemy tylko w przypadku pracy na umowy o pracę. Dzięki niej, mamy możliwość bez dodatkowej opłaty skorzystać z usług większości obiektów sportowych. Czym dokładnie jest karta MultiSport?

MultiSport - pracownik w okularach i sportowym ubraniu stoi przy tablicy na której narysowane są umięśnione ramionaórej narysowane są

MultiSport to zbawienie dla wielu pracowników biurowych — bóle pleców i zespół cieśni nadgarstka to prawdziwa plaga XXI wieku. Ratunkiem są ćwiczenia fizyczne. MultiSport to motywacja, która codziennie wypycha domatorów i pracoholików w stronę pobliskiej siłowni lub innego centrum aktywności. Czy dostęp do ponad 4700 obiektów sportowych na terenie całej Polski brzmi zachęcająco? A może przekona Cię wykaz około 38 dyscyplin sportowych na których zajęcia możesz uczęszczać bez limitu? Jeśli nie lubisz ćwiczyć sam — proszę bardzo! – kartę MultiSport możemy również zamówić dla naszej rodziny i osoby towarzyszącej. Teraz to już chyba nie ma żadnej sensownej wymówki… W takim razie pora się dowiedzieć czym tak właściwie jest karta MultiSport!

MultiSport: co to jest?

MultiSport jest kartą ważną przez miesiąc i aktualizowaną z początkiem nowego. Umożliwia korzystanie z dowolnych obiektów sportowych na terenie całej Polski bez żadnej lub z bardzo niską opłatą dodatkową. Można korzystać z zajęć na siłowni, fitness, basenu, ściance wspinaczkowej, zajęć tanecznych, sztuki walki lub squash. Otrzymujemy ją tylko w przypadku podpisania umowy o pracę i dogadania się z naszym pracodawcą, a jej odbiór możliwy jest już w pierwszych miesiącach pracy lub po okresie próbnym. Natomiast ćwiczenia możesz zacząć od [ierwszego dnia miesiąca rozliczeniowego.

Dzięki tej karcie, utrzymanie prawidłowego work life-balance nie jest takie trudne. Pracodawca zabiega wręcz o sfinansowanie Twojej pozazawodowej aktywności, ponieważ dzięki temu będziesz bardziej efektywny w pracy, a motywacja do wykonywania obowiązków i ogólne zadowolenie będą Ci tworzyć przez cały okres zatrudnienia. Przynajmniej taki jest plan!

Co więcej, Multisport ciągle poszerza swoją ofertę. Od niedawna znajdziemy tam także dostęp do rowerów miejskich, park linowy, czy norgic walking. Oprócz tego doszły takze aktywności w parach, takie jak tenis ziemny, padel, squash, tenis stołowy, czy sztuki walki. Jest także… badminton! Taka rozszerzona oferta oznacza, że każdy bez problemu znajdzie aktywność, która sprawia mu radoąśc i pomaga pozbyć się stresu.

Karta MultiSport: programy

MultiSport daje poczucie, że nie tylko praca jest w życiu najważniejsza. Zdrowie, wieczorne spotkania z bliskimi i rodziną oraz zajęcia fizyczne potrafią zbilansować dzień, tak aby pracownik miał poczucie spełnienia, a nie wypalenia zawodowego. Dodatkowo karta daje możliwość nielimitowanego dostępu do ponad 4700 obiektów sportowych w ponad 650 miastach. To nie tylko siłownia, ale również zajęcia sportowe takie jak basen, fitness, sauna lub sztuki walki. Korzystając z karty MultiSport możesz ćwiczyć 38 różnych dyscyplin sportowych.

Możemy przejrzeć bogaty wybór kart MultiSport dostosowanych do różnych użytkowników, ich trybów życia i potrzeb. Być może już masz swoją kartę i korzystasz z oferowanej przez nią usługi? Jeżeli nie, to koniecznie sprawdź najważniejsze informacje o programie, a być może sam szybko staniesz się jednym z użytkowników kart MultiSport i docenisz jej zalety!

Karty MultiSport podstawowe:

  • Karta MultiSport Plus – nielimitowany dostęp do 4500 obiektów sportowych, nawet do kilku razy dziennie. To także możliwość skorzystania z oferty online, w której znajdziesz domowe treningi, kreator diety oraz konsultacje. Karta MultiSport Plus to idealne rozwiązanie dla osób, które kochają aktywność fizyczną i szeroko pojęty sport.
  • Karta MultiSport Classic – oferuje nam możliwość korzystania z zajęć tylko raz dziennie w jednym obiekcie. Karta MultiSport Classic to możliwość korzystania z ponad 2600 obiektów sportowych w całej Polsce. Tak samo jak karta MultiSport Plus, MultiSport Classic to okazja do skorzystania z oferty klubów fitness oraz wypróbowania innych dyscyplin sportowych.
  • Karta MultiSport Light – ten program wiąże się z wejściem na obiekty sportowe raz dziennie przy miesięcznym limicie od 6 do 10 wejść. Obsługiwany jest przez 2500 obiektów. Benefit Systems jednak cały czas pracuje nad zwiększeniem zasięgu karty MultiSport.

Karty MultiSport – karty dodatkowe:

  • Karta MultiSport Student — w tym wypadku Benefit Systems daje dostęp do 4200 obiektów w sposób nieograniczony. Karta ta przeznaczona jest dla osób między 15 a 26 rokiem życia. W ofercie są także treningi online oraz diety.
  • Karta MultiSport Senior — oferta kierowana jest do osób po 60. roku życia. Zazwyczaj są to bliscy pracownika. Program ten powstał z myślą o wspieraniu aktywności wśród seniorów. Karta MultiSport Senior daje dostęp do ponad 3000 obiektów o charakterze sportowym w całej Polsce do godziny 16:00.
  • Karta MultiSport Kids — oferta skierowana jest do najmłodszych. Limit wiekowy to 15 lat. Dzięki tej karcie, którą uzyskasz jako dodatek do karty MultiSport pracownika, Twoje dziecko może skorzystać z zajęć sportowych w ponad 2100 obiektów. Są w tym parki linowe, lodowiska, ścianka wspinaczkowa, różne rodzaje sztuk walki i sale zabaw. Do każdej karty MultiSport Kids otrzymujecie grę planszową.
  • Karta MultiSport Kids Aqua – tutaj limit wiekowy wynosi również 15 lat. Użytkownicy tych kart MultiSport, mają dostęp do ponad 600 basenów na terenie całej Polski. Dodatkowo dochodzą parki wodne i aquaparki.

Czy można kupić kartę MultiSport?

Nie, nie można kupić karty MultiSport. W takim razie jak zdobyć kartę MultiSport? Jedyną drogą na otrzymanie tej karty jest podjęcie stabilnego zatrudnienia w oparciu o etat. Dzięki współpracy pracodawców i Benefit Systems program MultiSport jest dostępny dla pracowników zatrudnionych na umowę o prace w firmach większych niż 10 osób. Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw, a nie do osób indywidualnych dlatego nie można nabyć karty MultiSport z innego źródła niż zakład pracy.

Obecnie Benefit Systems nawiązał współpracę również ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Więc jeśli jesteś członkiem stowarzyszenia możesz śmiało starać się o otrzymanie karty MultiSport.

Czasami można natknąć się na ogłoszenia w Internecie oferujące sprzedaż takiej karty. Jest to jednak oszustwo, ponieważ każda karta MultiSport jest imienna. Korzystając z niej, koniecznie należy okazać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, który został wydany przez organ administracji publicznej lub organ samorządu zawodowego. Może to być prawo jazdy, legitymacja studencka lub paszport. Dodatkowo, kartę należy własnoręcznie podpisać.

Jak działa MultiSport?

Karta MultiSport działa podobnie jak karnet na siłownię lub na inne obiekty sportowe. Po prostu okazujesz kartę MultiSport w recepcji i możesz korzystać do woli z zajęć oferowanych przez ośrodek. Najczęściej konieczne jest także okazanie ważnego dokumentu tożsamości. Może być to dowód osobisty, prawo jazdy bądź legitymacja studencka. Karty są imienne, dlatego legitymowanie się dokumentem tożsamości ma za zadanie wykluczenie sprzedaży MultiSporta lub „wypożyczenia” karty.

Na stronie Benefit Systems znajduje się lista partnerów, z którymi współpracują. Dzięki tej informacji wiesz, z jakich placówek możesz korzystać, a ilość wybranych zajęć w miesiącu zależy tylko od ciebie i od Twoich predyspozycji. Przed pierwszą wizytą w nowym obiekcie warto jednak przedzwonić i upewnić się, że informacja podana na stronie jest aktualna.

Karta MultiSport jest miesięczna. Oznacza to, że rozliczana jest w systemie rozliczenia dokonywanego co miesiąc. Jeśli zgłosiłeś pracodawcy, że chciałbyś otrzymać taką kartę, najprawdopodobniej zacznie ona działać wraz z początkiem nowego miesiąca.

Karta MultiSport dla osoby towarzyszącej

Benefit Systems daje możliwość wykupienia przez pracownika dodatkowej karty MultiSport dla znajomego lub kogoś z rodziny. W ten możesz w pewien sposób dzielić się kartą MultiSport z bliskimi. Ty zyskasz kompana do ćwiczeń, a MultiSport zyska nowego klienta. Z tej oferty korzysta wiele osób, które wykupują karty dla swoich dzieci lub partnerów. Różnica cenowa jest widoczna, jednak na tyle nieuciążliwa, że nadal bardziej opłaca się wybranie tej opcji niż prywatne karnety.

MultiSport dla osoby towarzyszącej to także dodatkowa motywacja do aktywności fizycznej. W końcu załatwiłeś kartę dla znajomego i obiecałeś mu wspólne treningi. Opcja ta cieszy się dużą popularnością, o czym świadczyć może liczba osób korzystających z programu.

Aplikacja MultiSport

Od niedawna posiadacze karty mogą korzystać z aplikacji mobilnej. Jest to znaczne udogodnienie, ponieważ aplikacja jest także mobilną kartą MultiSport. Dzięki niej nie musisz mieć przy sobie karty ani dokumentu tożsamości — wystarczy telefon. Jak to działa? Wystarczy, że do aplikacji mobilnej wgrasz swoje zdjęcie, dodasz numer karty, a na pierwszej wizycie potwierdzisz tożsamość w tradycyjny sposób. Kolejne wizyty ograniczą się do zeskanowania kodu QR z twojego telefonu.

W tej aplikacji mobilnej możesz zarządzać kartami swoich dzieci, szukać obiektów położonych najbliżej twojej lokalizacji i znacznie skrócić czas spędzony w recepcji. Oprócz tego możesz założyć własne konto na stronie internetowej Benefit Systems. W ten sposób masz dostęp do swojej karty MultiSport, a także znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Warto zaznaczyć, że aplikacja daje także dostep do treningów online. Obecnie w ofercie znajdziemy:

  • kurs jogi,
  • trening Yes2Move.

Oprócz tego sieć Yes2Move oferuje posiadaczom karty multisport oraz osobom, ktróre mają karty, dodatkowe zniżki na odżywki, suplementy diety oraz dietetyczną i zdrową żywność.

MultiSport – zalety

Wraz z kartą MultiSport uzyskujesz dostęp do swobodnej aktywności fizycznej. To szereg korzyści zarówno dla ciebie, twojego pracodawcy jak i obiektów sportowych. Dołączając do programu, masz możliwość skorzystania z zajęć sportowych, z których nigdy byś nie skorzystał, takich jak np. ścianka wspinaczkowa. Mówiąc wprost — często szkoda nam pieniędzy na aktywności, z którymi nam nie po drodze. Posiadając MultiSporta jakoś łatwiej spróbować czegoś nowego. Masz świadomość, że tak naprawdę nic nie tracisz.

Jest to także dodatkowa motywacja. Zdarza się, że do karty musisz co nieco dopłacić. Jeśli już wydasz pieniądze, nawet niewielkie, to mimo wszystko warto by było to wykorzystać, prawda?

Jednak jakie korzyści ma z tego pracodawca? Otóż jak wiadomo — szczęśliwy pracownik to wydajny pracownik. Łatwo się zatracić w korpoświecie, dlatego pracodawcy szukają sposobów na zwiększenie wydajności pracowników poprzez dodatkowe benefity pracownicze. Karta MultiSport to często zbawienie dla osób pracujących przy biurkach. Ten rodzaj pracy przyczynia się do rosnącej liczby skrzywień kręgosłupa oraz chorób nadgarstków i łokci. Jedynym ratunkiem jest właśnie aktywność fizyczna. Powinniśmy zwracać na to większą uwagę szczególnie w czasach pracy zdalnej. Nie oszukujmy się – BHP na kanapie nie istnieje.

Mulitsport – wady

Niestety, MultiSport posiada także wady. Jest nią brak możliwości wykupienia karty dla osoby prywatnej. Opcja dostępna jest tylko dla firm i pracowników. Jeśli chciałbyś zostać dumnym posiadaczem karty, a nie masz możliwości uzyskania jej od swojego zakładu pracy, warto poszukać wśród znajomych i rodziny. Może ktoś z twojego otoczenia może dołączyć cię do programu jako osoba towarzysząca?

Znaczna część użytkowników narzeka także na utrudniony dostęp do infolinii oraz wiele błędów, które generuje aplikacja. Oznacza to, że w przypadku problemów z kartą lub abonamentem może pojawić się trudność w kontakcie, a w rezulatcie rozwiązanie problematycznej sytuacji się przeciąga.

Ile kosztuje karta MultiSport?

Tyle ile kart MultiSport tyle cen… Mimo że brzmi to nieco abstrakcyjnie, to jednak nosi znamiona prawdy. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj współpracy z Benefit Systems zgodził się twój pracodawca. Zdarza się, ze karty są zupełnie bezpłatne. Wtedy firma pokrywa wszystkie koszty związane z użytkowaniem MultiSporta. Często jednak musisz co nieco dopłacić. Kwoty nie są duże, zazwyczaj jest to kilkadziesiąt złotych w porywach do stu lub stu pięćdziesięciu złotych.

Ostatecznie cena pracowniczej karty zawsze będzie niższa niż wykupienie karnetów na wszystkie interesujące nas obiekty. W ten sposób mamy kolejną zaletę karty MultiSport – oszczędność.

Jestem przedsiębiorcą – dlaczego powinienem sięgnąć po tę kartę?

Liczba użytkowników kart stale wzrasta, a pracownicy zadowoleni z usługi, wszem i wobec chwalą jej zalety, dostarczając jej darmowej reklamy. Rośnie ponadto świadomość faktu, że „sport to zdrowie”. Z tego powodu, coraz większa liczba przedsiębiorstw, uznaje skorzystanie z opisywanej tu oferty, za niezbędny element wynagrodzenia swoich pracowników – co więcej, wśród wielu aktualnych użytkowników karty panuje opinia, że jest wręcz nietaktem, by duża firma nie proponowała zatrudnionym skorzystania z rzeczonych usług.

Koszty nie są wysokie, a benefity płynące ze zdrowych i zadowolonych pracowników, są nie do przecenienia. Warto zatem skontaktować się z dostawcą niniejszych usług i rozważyć, czy osoby zatrudnione w Twoim przedsiębiorstwie, nie powinny jak najszybciej zasilić szerokiego grona zadowolonych użytkowników.

Oceń artykuł
2.8/5 (16)