Raport o polskich freelancerach. Kto zarabia najwięcej?

Sprawdź raport zarobków freelancerów w TOP 10 Useme.com i dowiedz się, jak zmienił się rynek pracy na przestrzeni kilku miesięcy. Według raportu o polskich freelancerach pandemia COVID-19 przyczyniła się do podniesienia ich zarobków.

zarobki freelancerów raport

Kim jest freelancer? Jest to tak zwany wolny strzelec, który specjalizuje się w danej dziedzinie i realizuje projekty na zlecenie, nie będąc zatrudnionym na etacie. Platforma Useme.com stworzyła ranking TOP 10 najlepiej zarabiających freelancerów, którzy mimo kryzysu związanego z pandemią COVID-19, mogą pochwalić się ugruntowaną pozycją na rynku pracy. Sprawdź wyniki raportu zarobków freelancerów. Kto zarabia najwięcej? Jakie zmiany zaszły na rynku pracy?

Raport o polskich freelancerach: globalna zmiana rynku pracy

Jak czytamy na portalu Forsal.pl „jesteśmy świadkami globalnej zmiany paradygmatu na rynku pracy. Jest ona napędzana zarówno przez pandemię, jak i postęp technologiczny. W efekcie mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem zainteresowania pracą zdalną oraz freelancingiem, a także wzrostem wynagrodzeń dla wolnych strzelców”.

– Zaraz po wybuchu pandemii, w zeszłym roku, większość analityków i freelancerów miała obawy, że zarobki zostaną zredukowane. Aktualnie widać, że COVID-19 przyczynił się do podniesienia wynagrodzenia wolnych strzelców. A największy wzrost stawek dotyczy doświadczonych freelancerów, którzy mogą pochwalić się ugruntowaną pozycją na rynku – wyjaśnia Przemysław Głośny, prezes platformy Useme.com oraz lider rozliczania pracy zdalnej w Europie Centralnej i Wschodniej.

Zarobki freelancerów w raporcie Useme.com są idealnym poświadczeniem ogromnych zmian na rynku pracy i jednocześnie zachętą do realizowania projektów jako wolny strzelec w dziedzinie, w której się specjalizujemy.


Szukasz pracy w Sosnowcu? Aplikuj na nasze oferty praca Sosnowiec


Raport o polskich freelancerach: wyniki

Na pierwszym miejscu zarobków freelancerów w raporcie TOP 10 Useme.com znaleźli się programiści DevOps (średnia stawka na godzinę – 149 złotych brutto), na drugim doświadczeni deweloperzy gier (średnia stawka na godzinę – 134 złote brutto). Ich miesięczne wynagrodzenie może wynieść nawet 25 tysięcy złotych brutto przy 168 godzinach pracy w miesiącu. Na trzecim miejscu są analitycy digital data i e-commerce (średnia stawka na godzinę – 119 złotych brutto). Wynagrodzenie na poziomie stu złotych na godzinę może otrzymać również analityk sprzedaży (112 złotych brutto) oraz programista Java (100 złotych brutto). To oni zamykają pierwszą piątkę najlepiej zarabiających freelancerów w Polsce.

Druga piątka freelancerów w raporcie TOP 10 Useme.com

Drugą piątkę w raporcie o polskich freelancerach Useme.com otwiera freelancer specjalista do spraw bezpieczeństwa IT i marketing manager (średnia stawka na godzinę – 89 złotych brutto). Tuż za nim znajduje się brand manager, czyli opiekun marki, oraz projekt manager (średnia stawka na godzinę – 82 złote brutto). Ranking zarobków freelancerów w raporcie Useme.com zamykają copywriterzy ze stawką 60 złotych brutto na godzinę pracy.

Oceń artykuł
0/5 (0)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora