Praca DPD Polska – jak wygląda praca w firmie?

DPD Polska to firma spedycyjna będąca częścią francuskiego przedsiębiorstwa DPD Group. W Polsce DPD należy do grona jednych z największych pracodawców. Sprawdź, co oferuje pracodawca i jak wygląda zatrudnienie w DPD Polska.

Praca DPD Polska - kurier wręczający przesyłkę w drzwiach

DPD Polska to firma, z którą większość obywateli miała do czynienia. Wielu korzysta z jej usług, a ci, którzy nie mieli okazji, z pewnością niejednokrotnie na ulicach kraju spotkali samochód dostawczy firmy. DPD Polska to znane wszystkim przedsiębiorstwo spedycyjne z siedzibą w Warszawie. Większość osób patrzy na firmę przez pryzmat przedsiębiorstwa usługowego, lecz jest to także stabilny pracodawca, który zatrudnia w Polsce wiele osób. Grupa kapitałowa DPD Polska znalazła się w 2021 roku w zestawieniu Największych Pracodawców Rankingu 500 Rzeczpospolitej. Obecnie przedsiębiorstwo deklaruje na swojej stronie, że zatrudnia 4200 pracowników, 8000 kurierów. Kariera w DPD Polska to nie tylko sposób na zarabianie, lecz także ciekawa przygoda w komfortowym miejscu pracy.

Czym zajmuje się DPD?

DPD Group to druga co do wielkości międzynarodowa sieć kurierska. Kurierów firmy można spotkać w wielu krajach takich jak Austria, Czechy, Finlandia, Francja, Litwa, Włochy, czy Szwecja. To rewolucyjne przedsiębiorstwo, które w Polsce znane jest z aplikacji Moja Paczka ułatwiającej zarządzanie dostawą, punktów DPD Pickup do nadania i odbioru paczek, DPD Today, czyli biznesowej usługi szybkiego doręczenia przesyłek oraz Dostaw Nocnych. Choć firma znana jest przede wszystkim z przewozu paczek, to w Polsce realizuje także usługę DPD Food, czyli transport żywności. W Polsce DPD działa od ponad 30 lat i jest jednym z liderów na polskim rynku kurierskim. W kraju znajduje się ponad 9000 punktów nadań i odbiorów Pickup, korzystają z nich zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. W 2021 roku DPD Polska doręczyło 226,4 mln paczek. Do działalności na taką skalę potrzeba wielu pracowników, dlatego firma stara się zapewnić wysokie standardy zatrudnienia we wszystkich miastach.

Stanowiska pracy w DPD Polska

DPD Polska zatrudnia w 61 oddziałach i trzech sortowniach znajdujących się w Brwinowie, Strykowie i Rudzie Śląskiej. DPD Polska rekrutuje pracowników na terenie praktycznie całej Polski. Oferty pracy w DPD Polska dostępne są w Bytomiu, Gdyni, w Katowicach, w Radomiu, w Toruniu, w Warszawie, w Sosnowcu i wielu innych miastach kraju. Stanowiska w firmie dotyczą pracy zarówno biurowej, jak i w terenie. DPD Polska zatrudnia kierowników działów, np. przykład magazynu, serwisu kurierskiego, działu administracji i rozliczeń. Przyjmuje także brygadzistów w różnych oddziałach miast, kasjerów, dyspozytorów, specjalistów do spraw reklamacji, utrzymania ruchu, obsługi klienta. W firmie pracują także osoby odpowiedzialne za wsparcie różnych działów – recepcji, prac biurowych, czy magazynowych.

Przede wszystkim jednak DPD zatrudnia kurierów – to właśnie tych pracowników potrzebuje najwięcej. Do zadań kurierów należy doręczanie przesyłek klientom firmowym i indywidualnym. Odbierają także przesyłki od klientów. DPD Polska dużo oferuje zatrudnionym, lecz także wymaga. Przede wszystkim ceni kompetencje zawodowe miękkie, takie jak sumienność i rzetelność, zaangażowanie, motywacja i dyspozycyjność. Kurierzy DPD Polska odznaczają się wysoką kulturą osobistą, samodzielnością i potrzebą rozwoju. Pracodawca ceni także doświadczenie w prowadzeniu pojazdu.

Jak wygląda praca w DPD Polska?

DPD Polska dba o swoich pracowników i ich kwalifikacje. Organizuje szkolenia – w 2021 roku wzięło w nich udział 12 tys. uczestników w obszarze aż 87 tematów. W firmie ważna jest różnorodność. Wskazuje na to choćby organizacja Tygodnia Różnorodności w DPD Polska w dniach 12 – 17 września. Firma podkreśla, że właśnie na różnorodności każdego dnia buduje kulturę organizacyjną DPD. Firma angażuje się w wiele innych inicjatyw. Jedną z nich jest zielona strategia DPD Polska. DPD koncentruje się na trosce o środowisko, praca w firmie oparta jest więc na takich filarach jak ludzie, planeta, społeczność. DPD Polska angażuje swoich pracowników także w akcje charytatywne, takie jak Charytatywny Marszobieg Rodzinny. Wydarzenie związane jest z działalnością fundacji DPD Polska, pomagającej znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej kurierom, przewoźnikom i ich rodzinom.

Firma traktuje swoich pracowników, kurierów, magazynierów i współpracowników jak bohaterów, ceniąc ich zaangażowanie w realizację bezpiecznych zakupów w sieci. Pracownicy mogą brać udział w comiesięcznych dwugodzinnych spotkaniach online. Są to mikroszkolenia na temat budowania własnego sukcesu pracowników, uskuteczniania komunikacji i radzenia sobie ze stresem. Udział w szkoleniach biorą coachowie, specjaliści biznesu, trenerzy, czasem także lekarze.

O zadowoleniu pracowników z pracy w DPD Polska najlepiej świadczą ich opinie przedstawione na stronie przedsiębiorstwa. Zatrudnieni nawiązują do stabilności zatrudnienia, możliwości rozwoju, zaangażowania w ekologię, przyjaznej atmosfery pracy, współpracy z profesjonalistami.

O tym, że DPD Polska to pracodawca wart uwagi, świadczy wielokrotne wyróżnienie w kategoriach rankingów dotyczących pracodawców.

 • DPD Polska znalazła się w zestawieniu Poland Best Employers 2022 realizowanym przez Forbes we współpracy z Statista. Firma należy do grona najlepszych pracodawców w Polsce, znana jest z wybitnych osiągnięć w obszarze HR.
 • Potwierdzeniem tego, że firma jest rzetelnym pracodawcą, skupiającym się na dobrym zarządzaniu pracownikami jest Certyfikat HR Najwyższej Jakości. DPD Polska otrzymała nagrodę z ramienia Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.
 • DPD Polska to także Najlepszy Pracodawca w Branży TSL. Dziennik Rzeczpospolita uhonorował firmę wyróżnieniem ze względu na sprawne działania rekrutacyjne w czasie pandemii, stabilne zatrudnienie, szkolenia i zapewnienie dobrego samopoczucia pracowników.
 • Firma DPD Polska znalazła się na 10 miejscu zestawienia Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021 w kategorii firm zatrudniających więcej niż 500 osób w programie Great Place to Work. To opinie pracowników DPD Polska przyczyniły się do uzyskania wyróżnienia.

Korzyści z zatrudnienia w DPD Polska

Pracownicy DPD Polska mogą liczyć na szereg korzyści z zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Zatrudnieni otrzymują nagrody stażowe za 5, 10, 15, 20 lat pracy. Także rodzice mogą liczyć na wsparcie pracodawcy, otrzymują becikowe. Dzieci dostają od DPD Polska okazjonalne podarunki, a cała rodzina może spędzić ze sobą trochę czasu w ramach dofinansowania wczasów pod gruszą. Do innych benefitów, jakie oferuje pracodawca, należą:

 • prywatna opieka medyczna;
 • ubezpieczenie NNW;
 • platforma z benefitami np. biletami do kina;
 • świadczenia świąteczne;
 • owocowe poniedziałki;
 • wydarzenia sportowe i spotkania integracyjne;
 • szkolenia specjalistyczne, jak i językowe.

W firmie pracują mili ludzie i panuje pozytywna atmosfera pracy.

DPD Polska to dobry, sprawdzony pracodawca, który oferuje stabilne zatrudnienie. Potwierdzeniem rzetelności firmy jako pracodawcy jest wielokrotne wyróżnienie w rankingach oraz prezentowane przez firmę zaangażowanie w budowanie pozytywnego miejsca pracy.

Oceń artykuł
0/5 (0)