Opinie o Pgnig Prąd I Ciepło (Pgnig Termika) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Pgnig Termika. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Pgnig Termika o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pgnig Termika w Warszawa

Czy pracodawca podniósł już stawki dla nowego pracownika na 5500 brutto ? Czy ma to nastąpić w późniejszym terminie i w dalszym ciągu jest 4800 ?

@Kandydat

Witam również jestem ciekawy jak wyglądają wstępne zarobki na pracownika produkcji...jeżeli ktoś by się podzielił informacja będzie miło....miłej pracy

@Kandydat

JEDNO JEST PEWNE OD 1 STYCZNIA ,A WIEC ZA PARE MIESIECY......PLACA MINIMALNA BEDZIE ok.4300 brutto .....A firma ponoć proponuję 4800 brutto .Nie będę komentował, po opłaceniu kosztów życia...Nadwagą ci nie grozi.....MASZ TO W UMOWIE ZBIOROWEJ!!!!!!!! ..... A Zarzad też dietka finansowa ....CZY TRADYCYJNIE JEST CIEZKO?????

@Kandydat

Na tą chwilę Zarzad wstrzymał podwyżki, czekamy aż minimalna będzie 5500 brutto.Mysle że doinformowalem Państwa o podwyżkach.

Pruszków

Jako wieloletni już prawie były pracownik mogę śmiało pisać jaka jest prawda o zakładzie PGNiG w Pruszkowie. Rządzi tutaj układ koleżeńsko rodzinny. Pierwsze miejsca po kierownictwu ma rodzina K.C której syn odsiaduje morderstwo za zabicie człowieka nożem za zabicie człowieka na miesięcznicy tzw. smoleńskiej. Drugi tzw. klan chlopak pracuje 3-4 lata dostał funkcję po ojcu emerycie bez doświadczenia egzaminy zdaje teoretycznie żeby tylko brać z firmy kasę mimo zupełnego braku wiedzy i doświadczenia. Układ pogania układ.

@Pruszków

jakaś nowość NEPOTYZM I UKLAD =kasa I przywileje !!! YTez mi nowość opisałeś we firmie .Przecierz to jest standard ,norma ect.

Jaszczomp

Miło patrzeć, że dostaliśmy uznaniowe podwyżki, a dyrektorzy nowe samochody. Aż serce roście!

Bóg :)

Nie mogę doliczyć się paru samochodów w firmie , może pomożecie ? :) ponad 25 Dyrektorów , ponad 60 Kierowników . To już 85 , gdzieś mi parę sztuk uciekło :) . Parę rozbitych ;) . A dla ludzi nie ma pieniędzy , coraz lepsi odchodzą a bąbelek w pelnej formie taki nasz miejscowy narcyzek :) :) . Niektórzy już będą sami musieli ten wózek ciągnąć , jedni dadzą radę bo są twardzielami inni/inne niestety już kwiczą i leżą ;) ze strachy że teraz wyjdzie że są (usunięte przez administratora) na wysokich stanowiskach . Powiedzcie mi gdzie ta firma sprzed lat , przestaliśmy istnieć na rynku pracy . Nas już nie ma a reszta to czarowanie rzeczywistości . Amen . :) :)

NIHOOYA
@Bóg :)

Co się stało ?? Z firmy produkcyjnej zrobiono urząd. Potworzono nowe wydziały przerzucania papierów i pierdzenia w siedzenia, pozatrudniano "fahofcuf" z super CV w dziedzinie zarządzania ... jednostkami samorządów..., wysokiej klasy specjalistów od ... audytów i prezesów z różnych opcji (wołomińska czy pcimska). Trwa proces betonowania biurokracją na wszystkich szczeblach, tworzenia instrukcji na każdą okazję.(usunięte przez administratora)

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pgnig Termika. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Magazynier
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Koordynator projektów marketingowych
DOTCOM Sp. z o.o.
3 piętro

Ile się zarabia w Departamencie Produkcji na stanowisku Młodszy Specjalista vs Główny Specjalista?

Cześć. Interesuje mnie praca obchodowego. Jaka stawkę mogę powiedzieć na rozmowie? Czy kwota 6500zl na rękę będzie ok? Pytam bo czytam tutejsze opinie i ludzie z jakiegoś powodu wciskają bajki, ze zarabiają niby 4000 pracując na 4 brygady i to w Warszawie gdzie kawalerki są po 3000zl. Może ktos sie wypowiedzieć ile tak naprawdę się zarabia? Czy taki pracownik z 5 letnim stażem może liczyć na 8000zl? Z góry dziękuje za odpowiedz i proszę aby sie nie wypowiadały osoby co piszą te bzdury o zarobkach rzędu 4-5tys.

@Piotr

ale nikt tu nie pisze bzdur, tak jak ktoś napisał w odpowiedzi do innego wątku, to że masz papiery z innego miejsca pracy pozwoli Ci jedynie na szybsze ogarnięcie egzaminów, bo Twoje papiery nie bada "honorowane". Zastaniesz i tak zatrudniony jako maszynista urzadzeń pomocniczych z kwota ok 5000 brutto (podobno teraz tyle dają nowo zatrudnionym ) plus 12-14 % dodatku w zależności ile weekendów i nocek. Na prawdę dopiero po 2 -3 egz daje się jako odczuć podwyzkę.

@xyz

Czyli chcesz powiedzieć, że ktoś się zgodzi pracować za 4200 na rękę i przyjdzie do tego zakładu? To nie jest rok 2015, a 2023 przypominam. Dzisiaj już nikt nie zarabia 4200. No ok, może jakaś Pani emerytka w mięsnym na umowie-zleceniu.

@Piotr

Nie wiem, czy przychodzą, nie zajmuję sie tym, nie lubie tego przykładu biedy czy lidla ze niby tam płaci sie więcej na stat, ale ja bym sie nie zamienił nigdy w życiu. Ja bynajmniej pracuje tu juz ponad 10 lat i nie mam zamiaru sie zwalniać. System pracy mi odpowiada, pensja także, praca sama w sobie tez jest spoko.

XXX
@Piotr

Spoko.Po 2 latach będziesz miał jakieś 12 koła na rękę i samochód służbowy. Od przyszłego roku ma być praca zdalna, tj.będzie aplikacja i będziesz mógł sterować pracą kotła lub turbiny z domu za pomocą smartfona.

Xyz

Firma moze nie jest śmieszna, tylko nie oszukujmy sie, ze ludzie którzy przychodzą pierwszy raz do takiej pracy, gdzie nauki na początku jest dużo, i nie zajmuje ona parę dni, tylko idzie w miesiące, od razu dostaniesz nie wiadomo ile. Fakt dla kazdego zawsze będzie za malo, nawet jakbys zarabiał 8 tys na rękę, to uwierz tez będziesz chciał wiecej. Po prostu tak jak ktoś wcześniej Napisał przez 1 rok jest ciężko.

@XXX

....I sekretarka będzie kawę przyjeżdżać robić i ......Z kad oni tych ludzi biorą.Chcial usłyszeć obiektywna prawdę, to nie rozumie co to jest 4800 brutto.....do 6,5 netto ......oj widzę jak kociołkiem by się zajął......Po co zadajesz pytania na forum POPROSTU POJDZ DO KADR I ZAPYTAJ DLACZEGO tak mało Panu proponują...proste ...ZARAZ BEDZIE WIADOMO bo chyba w czerwcu Komisja Trojstronna skoniczty obrady ...ale chyba NAJNIZSZA NA PRZYSZLY ROK MA BYC 4200-4300 BRUTTO... A firma daje 4800 brutto ....tak to wygląda...

...

Czemu w tej firmie nie ma żadnych wewnętrznych konkursów na wyższe stanowiska tj. kierownik lub Dyrektor, tylko naglę znikąd pojawiają się osoby na kierownika, dyrektora nie wiadomo skąd...Jest tu w ogóle możliwość jakiegokolwiek rozwoju czy same układy i znajomości?

Jabłko
@...

PROSZE odp.same układy i nepotyzm!!!!! ...O coś jeszcze Pan pyta? ....jeżeli chodzi o rozwój TO KTO PANA LOBBUJE???? nikt =ROBOL!!! Miłej pracy

Natalia
@...

Może to taka polityka firmy, żeby nikogo nie faworyzować? Nie wiem, rzeczywiście byłoby dobrze mieć możliwość rozwoju. Możesz powiedzieć, na jakim stanowisku jesteś obecnie i jak długo już pracujesz? Od początku zatrudnienia nie było żadnej szansy na awans?

xcxz
@Natalia

Nie widziałem konkursu na Dyr. Personalnego czy też ds. Komunikacji (nawet ogłoszenia, specjalnie śledziłem) a jednak kandydaci cichaczem się pojawili...ciekawe...

Bóg :)

(usunięte przez administratora) Zaraz las rąk się podniesie jak rzucili hasło -praca zdalna . To wszystko jak ruszy to jak w filmie poszli w (usunięte przez administratora) Gawiedż zadowolona , spędy robią , pytania czytane na opak :) jak na spędzie gł . prezia polski a nawet ludzi nie są wstanie zatrzymać tak rzucają papierami , chce się powiedzieć kochajmy ich tak szybko odchodzą że imion nie nadążamy zapamiętać :) . Nie wiem czy policmajster z fejsa zauważył że inflacja galopuje a on tylko paraduje :) nie wiem czy wiecie ale związki ostatnio impreza wyjazdowa za imprezą . Prawda jest brutalna nic więcej nie dostaniemy , pieniądze lipcowe utkną wysoko i tyle z tego będzie , wqur. ludzi jest wielki . Ale jak to mówią człowiek człowiekowi zgotował taki los . Na górze kasa na dole orka jak w Orwellu . Powiem wam że takiego pierd.... jak teraz to nigdy nie widziałem a będzie jeszcze gorzej . No to teraz niech ktoś rzuci kamieniem jak kłamię , dawać :) ważne że na wyjazdach piwo 7 wódka 35 :)(usunięte przez administratora)

Xyz

Witam, chciałbym pozdrowić wszystkie tęgie głowy od negocjacji, i zapytać jak to możliwe ze wiedząc ze w naszej firmie nie ma ani jednego stanowiska spełniającego wymogi aby dostać bony ma ciepłe posiłki, jeszcze pojawiły się pomysły by wartość tych bonów podnieść.... (No geniusze). A teraz sie okaże ze ani nie podwyższa, a dodatkowo zabiorą te które są.

W 2017 miałem propozycję pracy w EC za 3500zł netto (na rękę), gdy pensja minimalna była 2000zł brutto (1500 na rękę). Czy dzisiaj, skoro od lipca pensja minimalna na rękę wynosi 2800zł, dostanę również na początek 5600zł na rękę?

@Andrzej

A czytać potrafisz ? Na początek dają 4000-4300 brutto obecnie a Ty wyjeżdżasz 5600 netto. Farmazoniarz jesteś bo nikt nie dawał w 2017 3500 na rękę

kruszarka
@Operator24242442

Chłopaki mówią że w 2017 dawali od 3000 PLN dla ludzi bez doświadczenia po szkole, do 3500 dla tych którzy mieli doświadczenie w innych firmach ,niekoniecznie w energetyce. Oczywiście brutto kwoty.

Brutto może i tak ale "Andrzej" napisał 3500 netto - nierealne

@Operator24242442

Akurat Ty jesteś (usunięte przez administratora)z tym, że mówisz, że na początek ktoś płaci w Warszawie 4000zł brutto, w dodatku pracując w systemie czterobrygadowym, świątek piątek i przy takiej odpowiedzialności. Za taką stawkę juz widzę jak ktoś przychodzi do zakładu. Po co tak kłamać? W stolicy nawet najwiekszy niedorajda wszędzie zarobi 5000zł i to na rękę.

Siudema
@Andrzej

Skoro w byle jakiej płacą tak dobrze to czemu ludzie tak narzekają

Jabłko
@Siudema

Odpowiedź sobie sam,skoro NON STOP jest ogłoszenie np.PRACOWNIK PRODUKCJI ....I to we wszystkich Zakładach braki....TO jak myślisz gdzie jest problem?????....Bo ja go widzę ewidentnie 4tys.zl brutto ....Porównaj ogłoszenie z Lidla .... I znalazłeś odp.....I NIE 365 dni w roku 24 h..zmiany....NIKT ABSOLUTNIE ,NIKT NIE PRZYJDZIE W WARSZAWIE!!!!!!!!!!! pracować za takie śmieszne pieniądze, NIKT.... wydaje mi się że za 5 tys.zl brutto KOLEJKI Z CV ...nie będzie!!!!....LUDZIE ZACZELI SZANOWAC CZAS.... I nie chcą za grosze chodzić do roboty ....3 zmiany ,365 dni w roku.... A MAJA WYBOR I Z NIEGO KORZYSTAJA .....I co krytykować ich za to ,NIE!!!....najlepiej jak by góra POMYSLALA NAD ZATRUDNIENIEM RODZINY I ZNAJOMYCH ZA 4 tys,zł x 365 dni....po co obcym płacić.....Miłej pracy .....od roku już mam nowa prace ....I powiem jedno 7÷15 .....I za większą kasę...wszystko konto....

M&m

Dostałem ofertę pracy na produkcji w Pruszkowie. Mogą się wypowiedzieć pracujący tam ludzie? Jak to wszystko jest od środka?

@M&m

To na jakie warunki można wstępnie liczyć no i oczywiście pieniążki?? BO zastanawiam się czy nie próbować złożyć cv...Jeżeli można poprosić o kilka zadań,jak teraz to wyglada

Krzysztof

Jak wyglądają egzaminy stanowiskowe w tej firmie? Kiedyś pracowałem w energetyce w innym mieście i wymagało się od nas znajomości podstwowych zagadnień z termodynamiki, rysowania obiegów w elektrociepłowni, czy posiadania wiedzy na termat poszczególnych turbozespołów. Tak czytam tutaj ile wynoszą stawki to pojawia się u mnie pytanie. Skoro płacą tutaj nowym minimalną krajową i biorą jak leci, to czy te egzaminy dalej wystepują czy to jest fikcja? Wątpie, aby byle jaki człowiek z łapanki je zdał. Pamiętam, że w latach 90tych nawet ludzie po studiach energetycznych, kilka razy podchodzili do egzaminów.

Blokowy
@Krzysztof

Niestety egzamin w firmie to nie fikcja a długie dni spędzone na praktycznej nauce i czytaniu wielu instrukcji. W firmie mamy instrukcje dosłownie od wszystkiego. Egzamin składa się z dwóch części egzaminu wewnętrznego oraz z tzw egzaminu komisyjnego. Egzamin wewnętrzny to od 10 do nawet 14 egzaminów u różnych specjalistów . Następnie jesteś kierowany na tzw egzamin komisyjny gdzie odpowiadasz na pytania komisji w które zasiada nawet kilkanaście osób z dyrektorem zakładu włącznie. Przykładowo operator bloku zdaje egzaminu wewnętrzny u : - zdajesz test online ( mamy od tego oczywiście specjalistę ) - mistrza obszaru na zmianie - dir (kierownik zmiany ) - specjalista od szkolenia stanowiskowego i zagrożeń ( J.O) - specjalista Bhp - specjalista Ppoż. - specjalistka od ochrony środowiska - specjalistka chemiczka - specjalista elektryk - specjalista informatyk od systemów operatorskich - specjalista od turbin - specjalista od kotłów - główny specjalista zakładu - główny inżynier zakładu (K.R) - główny specjalista zakładu ( Z.SZ)

Krzysztof
@Blokowy

No dobrze, Blokowy, ale mówisz o ludziach pewnie w swoim wieku, którzy już od dawna mają uprawnienia i są operatorami bloku. Zdobywali je w zupełnie innych czasach, gdzie praca Siekierki, czy Żerań kojarzyła się z prestiżem i zarobki były wyższe niż srednia krajowa. Skoro mnóstwo osób tutaj pisze, że dzisiaj dostaje się właściwie minimalną krajową dla nowych, czyli de facto mniej niż kasjer w lidlu, to domyślam się, że nikt na poziomie do Was nie przychodzi. Pewnie Termika bierze na obchodowych ludzi z łapanki. Kto rozsądny by się zgodził pracować za mniej niż 5tys zł na rekę w obecnych czasach? To nawet kwestia szacunku do swojej osoby. Ale dajmy na to, że zakład kogoś złapie do roboty, to czy te egzaminy są tak łatwe, skoro ludzi, zgadzający się na tak głodowe stawki je zdają? Przecież najwyraźniej to nie jest elita narodu lekko mówiąc. Kto mądry zgodzi się pracować za 4000 zł.

Blokowy
@Krzysztof

Piszę ci jak jest obecnie z egzaminami. Czy jesteś stary , czy też nowy pracownik to egzamin masz dwuetapowy jak pisałem i taryfy ulgowej brak. Wiadomo obchodowi mają mniej specjalistów na egzaminie wewnętrznym , ale i tak muszą z 10 specjalistów zaliczyć. Niestety ta łapanka często kończy się przed egzaminem i ludzie odchodzą zaraz po przyjęciu do pracy. Ludzie przychodzą mamieni zapewnieniami , że po kilku egzaminach będziesz mieć więcej pieniędzy każdego 10 miesiąca. Ostatnio na egzaminie komisyjnym tak cisneli chłopaka , ze wyszedł podczas egzaminu i się zwolnił. Niestety zamiast ułatwiać zdawanie egzaminów aby zachęcić nowych do pozostania w firmie to cisną nas na egzaminach jakbyśmy byli pilotami promu kosmicznego.

Nik

Ludzie zatrudnieni w marcu dalej dostali 4000 brutto. To jest śmiech na sali co wy tu płacicie. Chłopaki się zwalniają idą do byle firmy i dużo większa kasa. I cały czas układy i układziki. Kasa podwyżki premie dla swoich.

@Nik

Maja rację takie śmieszne pieniądze to wszędzie dostaną.....za moment 3600 brutto....Dyrekcja wpadnie na blok dorobić im zawsze mało,po godzinach jak znalazl.....trzeba płacić a jak nie to podwijać rękawy i w Wielkanoc na służbę na 6 rano!!!!!!!

Pozytywny

Witam, pierwszy raz czytam opinie o mojej firmie na GOWORK. Czytam niektóre negatywne ( nawet- wulgarne) komentarze i włosy "mi sie jeżą" bo na co dzień w pracy, nie czuję tych opinii. Wręcz przeciwnie atmosferę w pracy oceniam na bardzo dobrą, przyjazną. Miałem sposobność pracować na Żeraniu i na Siekierkach po kilka lat na stanowisku produkcyjnym i praca w obu Zakładach bardzo mi się podobała. Praca na produkcji nie jest łatwa bo jest głośno i pyłu węglowego dużo, nie mniej masz możliwość do systematycznego rozwoju, pod kontrolą Mistrza, DIR'a i Kierownika - dla mnie to było ważne . Cenię sobie pozytywną atmosferę wśród kolegów i przełożonych . Podoba mi się, że osoby decyzyjne, czyli: DIR, Specjaliści oraz Kierownik na Produkcji to osoby które znają się technice i posiadają długie doświadczenie produkcyjne, w związku z tym w pracy nie nie czuję chaosu i "rozdygotania" czy niepewności,......tutaj turbiny i kotły pracują 24/h na dobę - a to wymaga uwagi i zaangażowania i odpowiedzialności za która każdy z nas dostaje pensje. Podsumowując: jestem zadowolony z pracy na Siekierkach i dziękuje za podwyżkę;-)

@Pozytywny

Czy wiesz jaką pensję mają ludzie mają po kilku latach pracy i 3-5 egzaminach lub nowi pracownicy??? Pewnie nie.Sam zaczynałeś w czasach kiedy stawki były inne (wnioskuje po opisie)Niektóre plusy wymienione przez ciebie dostrzegam "atmosferę w pracy oceniam na bardzo dobrą, przyjazną."-(może nie wszędzie) ale to nie zasługa zarządu,tylko nas pracowników. Praca na 3 zmiany,sobota ,niedziela,święta i jak człowiek spojrzy na pasek,to może być przygnębiony.

@Pozytywny

Na kilometr zalatujesz pracownikiem HR. Super atmosferą nikt swoim rodzinom godnego życia nie zapewni ! !!! Jak tak super jest na produkcji to dlaczego są takie braki kadrowe !!! Co wy myślicie , że za te 4300 zł brutto na start to ludzie będą walić drzwiami i oknami !!! Piszesz tu o rozwoju i szkoleniach tylko co z tego jak brak chętnych do pracy na produkcji , a czarną robotę na niższych stanowiskach ktoś musi odwalać , by inni mogli się szkolić. Poblokowaliście pracownikom produkcji możliwość studiowania , a tym samym dodatkowy urlop szkoleniowy. Nadgodziny i łatanie wakatów między zmianami to stało się normą. Notoryczny jest brak obchodowych , bo stawki są niższe jak w Biedronce , czy innym dyskoncie.

@Kruszarka

@kruszarka to w jakiej jesteś grupie zaszeregowania u z jaka stawka jak tak narzekacie? Nie pracuje w bialym domu,i nie chce swoim wpisem nikomu zaszkodzic a porownywanie naszej pracy do pracy w biedrze czy lidlu jest bardzo kiepskie, bo ja w życiu bym sie nie zamienił.

Znajomy Cześka
@Pogromca trolli

Mam wrażenie że sam jesteś trolem. Mówisz że jest źle a nadal jesteś pracownikiem Termiki. Zniechęcasz ludzi do pracy i do rozwoju mówiąc że lepiej narzekać bo po co robić uprawnienia itp. Dziwne by bylo dostać na dzień dobry od pracodawcy jako nowy pracownik dużych stawek bez przeszkolenia i uprawnień, bez znajomości specyfiki pracy. Studia słyszałem, że ktoś nie dostał dofinansowania bo wnioskował o studia z zakresu psyhologii, na chłopski rozum, raczej psycholog w firmie jest niepotrzebny do grzania Warszawy ;p. Od czasu naszej ostatniej wymiany zdań i odradzania pracy, pracownicy firmy, wszyscy pracownicy co zarabiali np. 4 300 dostali podwyżke o 800 ( Uważam, że powinno być to więcej i minimum 1 200 ale nic nie zrobisz, jest 800). Moim zdaniem można jako nowy pracownik się rozwijać i dostawać podwyżki itp ale wymaga to wysiłku bo nic nie przychodzi samo, wiem to po sobie.

@Xyz

Ja też bym się nie zamienił ,powodów jest kilka.1.Po kilku egzaminach jest lżej(chodż pensja powyżej 5000 PLN przed podwyżką,to nie dużo),2.Masz 12 dni wolnego, prowadzisz działalność, masz ZUS opłacony itp. poświęcasz 6 dni z tego i zarabiasz 50 % pensji którą dostajesz w PGNIG-gdzie człowiek powinien zarabiać tyle przy 168/176 godzinach(bez dorabiania) niestety nie każdy tak może.3.Inne powody które mną kierują zostawię dla siebie. Ludzi brakuje zdarzają się 12-stki.Nikt nowy w Warszawie za 4300 PLN,przy takich wymaganiach nie przyjdzie do pracy,jak jeszcze jest z zewnątrz (koszty utrzymania).Tyle to w nie których firmach ludzie dostają za prostą pracę i nikt nie wymaga "cudów wianków na kiju" odd nich.Jest 5-cio brygadówka ,z braku ludzi będzie 4-ro brygadówka,a to ludziom mniej pasuje ,praca bardziej męcząca,więc będzie ięcej L-4

@Kruszarka

Od kiedy będzie 4 brygadowka ? Będa zmiany po 12h?

Xxxx
@Znajomy Cześka

A co ze studiami na wydziale energetyki PW?? (usunięte przez administratora)!!! Nie ma szkoleń i dofinansowan do studiów!!! Chyba z jesteś dyrektorem I do MBA

@Xyz

Gruoa 1 2 i 3 zaszeregowania jest poniżej obecnej pensji minimalnej ( pensja minimalna 3490 zł a od 1 lipca będzie 3600 zł ) a grupa 4 zaczyna się od 3700 zł. (usunięte przez administratora) mamy widełki płac co !!!

@Pogromca trolli

Fakt widełki płacowe nie nadarzaja za wzrostem plac, czy do dolna czy gorna ich granica, a ich zmiana o 200 zl jak była jakieś pare lat temu jest tylko symboliczna. Ale kłamstwem jest to (jak inni pisali tutaj) ze nie ma możliwości rozwoju tzn zdawania egz na kolejne urzadzenia. Bo jesli przeskakuje sie do wyższej gr. To oprócz kwoty zapisanej za egzamin, dostaje sie za zmianę grupy, ale fakt to zalezy od mistrza czy dira.

@Xyz

Pod warunkiem że napłwają do produkcji nowi pracownicy. Często gęsto jest tak że operator robi za obchodowego a starszy Muc musii stanąć na bloku , kotle czy turbinie. Nadgodziny na produkcji to już chleb powszedni , a co za tym idzie 12 godzin w pracy i skrócony wypoczynek pomiędzy zmianami. Już było tu pisane , że zatrudnienie w firmie wzrosło o 10% a na produkcji jak brakowalo rąk do pracy rak brakuje.

@Operator24242442

Będzie taak jak nikt nowy nie przyjdzie albo jeszcze ktoś się zwolni.

Leon
@Pogromca trolli

3600 brutto za parę miesięcy, pewne!!!!! Od Nowego Roku znowu podniosą ( po wakacjach będzie wiadomo o ile minimalna ,komisją Trojstronna) i inflacja 18,4% i FIRMA 4300 brutto ....przepraszam jakieś pytania....Bo ja już wiem dlaczego nie ma ludzi.Zawsze powtarzam Zarzad ma dzieci (jak wiekszosc) niech wpadnal na produkcję na zlecenie i dorobial.Dyrekcja też zapraszamy !

xxxx
@Leon

Dzieci to wpadnę popracować ale na funkcje dyrektora :D

edek
@xxxx

Naucz się pisać po polsku.

Broszka rozkoszka

Produkcja powinna nauczyć się pokory i szacunku. Bez nadzoru z biura były by tylko awarie i haos. Jak kocięta

@Broszka rozkoszka

Czemu tak sądzisz? Chłopak chce aplikować na produkcję właśnie i zaciekawił mnie twój komentarz. Nie ma tam żadnych team liderów czy koordynatorów? Co ogólnie myślisz o pracy w firmie, jesteś zadowolony?

Robol
@Karolina

Akurat z tym pilnowaniem od strony biura to żart jest. Więcej szkód niż pożytku wyrządzone. Inwestycje na łapu capu robione bez konkretnego nadzoru. Kiedy patrzy się od dołu i widzi jak to wszystko ładnie się rozpada to aż przyjemne zaczyna być bo widać że jak to wszystko spadnie to z hukiem, ale cóż poradzić można na to skoro piramida pracownicza jest taka za na 1 robola przypada 2 w biurze, a stanowisk i departamentów od parzenia kawy i sprawdzania sprawdzającego itd. można tworzyć bez liku.

Z produkcji
@Karolina

Generalnie na produkcje przyjmują wszystkich jak leci. Problem jest inny jak kandydaci słyszą jakie warunki oferuje firma to 40% zakwalifikowanych nie podpisuje umowy , a następne 40% zmyka po góra 3 miesiącach. Na mojej zmianie w ostatnich 12 miesiącach przyjęto 3 osoby , a został tylko jeden.

Wojtek

Czytam te wszystkie komentarze i jest mi zwyczajnie przykro. Wiecie dlaczego? Wprawdzie nie mam 20, 30, ani nawet 40 lat. Przepracowałem w tej filmie całą swoją kariere zawodową i nigdy nie było sytuacji jak teraz. Już na samym etapie rekrutacji, aby dostać się do firmy, to był pewien prestiż. Zarobki? Zawsze powyżej średniej krajowej i mówię o gołej pensji. Oprócz tego mnóstwo socjalu i generalnie zawsze praca w Energetyce w stolicy kojarzyła się z prestiżem. Dzisiaj widząc ile dostaje nowy pracownik, a także ile zarabiają ludzie swieżo po egzaminach, to naprawdę dziwię się, ze jeszcze tutaj pracujecie. Naprawdę jest mi niesamowicie przykro za jakie stawki pracują dziś moi koledzy 20 lat młodsi. I nawet my pracownicy, ktorzy pracujemy 20-30 lat sami powoli odczuwamy tą żałosną sytuację, gdzie i nasza pensja jako kogoś doświadczonego, powoli robi się tak samo żałosna. Spójrzmy prawdzie w oczy. Czy dziś pensja rzędu 6000zł to jest coś wybitnego? Pomyśleć, że młodzi mają 2000 mniej to wręcz nie do pomyślenia. Mając 50 lat firma zdaje sobie doskonale sprawę, że taki pracownik jest w szachu i nigdzie indziej nie pójdzie, mając dekadę do emerytury. Niemniej Wam młodym życzę, abyście doświadczyli tego, co my, 20-30 lat temu, gdy praca w elektrociepłowni była swego rodzaju zaszczytem, a pensje wyróżniały się na tle Warszawy. Życzę Wam wszystkiego dobrego i naprawdę współczuję, że ktokolwiek dzisiaj zgadza się na pensję rzedu 4500 brutto, czyli de facto pensję minimalną, bo nigdzie w Warszawie nie zarobi się mniej.

@Wojtek

6000 zł o których piszesz po 20-30 latach pracy to brutto czy netto?

@xyz

Netto po tegorocznej podwyżce 800 zł ( brutto) po kilku zdanych egzaminach i pewnie grupa zaszeregowania minimum 5. Tylo niestety stawki dla nowoprzyjmowanych pracowników nie wzrosła o 800 zł i nadal stoi w okolicy 4500 brutti . Skutkiem czego nowi pracownicy nawet po kilku egzaminach mogą zapomnieć o takich stawkach jak mają starsi koledzy , bo taką polityke ma ta firma. Z. mojej wiedzy różnica między pracownikami na tych samych staniwiskach i identycznych uorawnuemiach może sięgać nawet 1500 zł brutto w jednym zakładzie a miedzy zakładam ( Siekierki - Żerań ) róznica może suęgać nawet 3000 zł.

xyz

Generalnie to się takie koło zamknięte zrobi, bo mentalność osób w Polsce jest taka ze Ci "starsi" pracownicy po tym jak usłyszą że nowo przyjęty ma tylko trochę mniej niż oni to nie będą chcieli go szkolić. Już nie raz słyszałem, i to nie w tej firmie, że młody musi mieć mniej bo jest młody, chodź dla mnie zawsze był to (usunięte przez administratora) argument. Ale nie zgodzę się też z tym że firma nie daje szans na rozwój, bo pracując na produkcji i mając mniej stażu niż 20 lat można mieć prawie 5 cyfrową podstawę.

@xyz

Kiedyś w firmach były podobne stawki na danym stanowisku , ale funkcjonowało coś takiego jak wysługa lat. Pracownik w energetyce mógł nieć ten dodatek w przedziale 5 - 30% po 3 latach pracy dodatek wynosił 5 % i za każdy kolejny rok pracy w firmie dostawałeś dodatkowy procent tej wysługi lat. Teraz nie ma dodatku , ale za to (usunięte przez administratora) widełki na danym stanowisku po kilka tysięcy . Niestety teraz wiedza i doświadczenie zawodowe nie jest premiowane , a o stawce decyduje to czy trzymasz sztamę z kierownikiem który przydziela podwyżki , czy z kolegami z pracy.

Jas

Czyli sugerujesz że na produkcji można jak się przyjmę mogę na tym samym stanowisku zarabiać w każdym zakładzie inaczej??? tj. EC ZERAN,SIEKIERKI,PRUSZKOW..... A tak na marginesie to ile teraz płacą pracownikowi nowemu na produkcji i jakie są dodatki ?? No i relacje między ludzkie, bo kasa ważna ale w konicu fajnie jak normalni zgrani ludzie razem pracują.Pozdrawiam zaloge ,miłego dnia

@Jas

Tak, nawet będąc na tej samej zmianie, na tym samym stanowisku, możesz mieć wiecej, albo mniej od kogoś innego.

@Xyz

W sumie to są UKLADY I NEPOTYZM I (usunięte przez administratora) w tych czasach premiowane.....ale czasy...EWIDENTNA NIESPRAWIEDLIWOSC ....TO pomogę kolega w MPO pracuje ale jednak ludzi traktują na wszystkich bazach jednakowo....No oczywiście roczna jest inna dla gościa co pol roku na zwolnieniu.Ale generalnie ludzi szanują i w miarę kierowca ,czy ładowacz to po okresie próbnym mają raczej rowno.Generalnie to śmieszne pieniądze płacą teraz w Energetyce za Świątek, piątek ect....I jeszcze TE SAME STANOWISKO I różne zarobki.....dramat firma ...no ale pozdrawiam !!! Szkoda ze Dyrektora nie mam teścia....ha,ha,ha..

BGP elyta

Coś wiadomo o podwyżkach? związki wrzuciłbym na taśme i do pieca tyle są moim zdaniem warte.... a kierownik cygan jeden obys kłamco zapłacił za robienie ludzie w ciula wiekszymi niż są

Lech
@BGP elyta

Negocjacje trwają , ale (usunięte przez administratora) ostro się stawia.

Pewnien ktoś

Widzę że wracamy do klasyków, czyli wyzywania pracowników produkcji oraz straszeniem pracą u prywaciarza. W zasadzie to robisz ładną antyreklamę firmy, bo Twój wpis to kwintesencja pogardy wobec zaszeregowanych niżej od Ciebie.

Kącik książek
@Pewnien ktoś

Pracowników produkcji nie trzeba wyzywać. Tylko nazywać rzeczy po imieniu. (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora) i zbieranina .... Ile jest awaryjnych odstawień w ciągu roku? Charakterystyka pracy jest powtarzalna pomimo tego są ciągle błędy. Czy któryś wiecznie narzekający boryn z produkcji poniósł konsekwencje swoich błędów które zakład kosztowały setki tysięcy PLN? Odpowiedź brzmi nie. To są roszczeniowe madki elektrowni i pięćset plusy uciemiężone.

Kącik komiksów
@Kącik książek

Specjalistów i kierowniczków co spadli że stołka i ich gdzieś upchnięto jak należy nazywać....Jak należy nazywać ich głupie decyzję do których produkcja się stosuje a nie widać efektów.....Przez głupie decyzję jest przestój produkcji,brak remontów tylko żeby dojechać do końca sezonu,a potem płacz że urządzenia stoją zamiast zarabiać.Specjalisci z łapanki.....motyla noga....

Bóg ;)
@BGP elyta

Ale w gazówce ciężko przepchnąć lovelaska naczelnego przez palnik , utknie mu to coś z przodu i znów się odstawicie :) . To fakt że związki to fikcja , co chcą to dadzą i jeszcze płacicie na to . Ech ...takie życie .powiem jeszcze że jak się do jednego przychodzi na dzień dobry a każdy musi bez wyjątku to podkłada jeszcze papierek o przystępowanie do jednego ze związków,(usunięte przez administratora)

Mystique ;) ksz chr
@Kącik komiksów

Wy to jesteście na dole zapracowani już to widzimy . Nie rozumiecie prostych poleceń a tlumaczycie to głupimi pomysłami . Nosa spoza komórek nie wychylacie , telewizorek itp . najlepiej jeden obchód i leżycho bo przecież przemęczeni już jesteście tym obchodem . Jak zrobimy ,,sprawdzam " to wyjdzie że roboty normalnie to dwie h , i tak zawyżyłem. Jak nie odpoczywacie to ,,wycieczki" sobie robicie , ciezko was znależć ;) Ciasteczka , kaweczki . Nie chcecie robić bo ciężko to do biedry na kasę,zobaczycie jak się ciężko pracuje . Po minach waszych widać że chyba co poniektórzy osiągnęli wszystko , oczy łaknące rozumu . (usunięte przez administratora)

Leon
@Mystique ;) ksz chr

Przyprowadź rodzinę i sąsiadów daj im 4 tyszl brutto przy INFLACJI 18,4% ....I niech zarabiają...jaki masz problem...proste!!! Będą pić kawkę i ciastka.....I nikt nie chce takiej roboty .Możesz to rozszerzyć,bo nie rozumiem taki luxus a ludzi brak!!!

XD

To bardzo słaba kawiarnia, najtańsze ciastka i kawa tez najgorszego sortu od 10 lat taka sama xD No i stracisz 168h w miesiącu a po wyjściu z kawiarni nie starczy ci na nic niestety ;/ nie możesz pojechać na wakacje bo nie ma za co xD do knajpy tez nie wyjdziesz bo nie ma za co xD pozostają smutne dni wolne i najgorsza kawiarnia ;)

Nikt wazny
@Mystique ;) ksz chr

Trzeba jeszcze do biura przyjąć kolejne osoby bo sobie w biurowcu nie potraficie poradzić z uzupełnieniem tabelek w excelu. Jedna osoba do załączania komputera, druga do pisania i trzecia do myślenia, a to wszystko kosztem pracowników na produkcji i ciężko wam zrozumieć, że te maszyny na was pracują i nie powinno się tego działu zaniedbać. A jak wiemy rąk do pracy na produkcji ubywa.

Wojtek

No to ile więcej będziemy zarabiać? Pięknie związki wywalczyły,super bo inflacja 18,4% .A na produkcję dalej ludzi brak.....Jak to jest ze w biurach nie brakuje A ci co tworzą sedno tego przedsiębiorstwa zarabiają najmniej ,może warto zadbać trochę o ludzi na produkcji bo za obecną stawkę to biedronka lepiej płaci. Miłego dnia

Ciekawy

Wie ktoś co związki ugrały dziś?

kruszarka
@Ciekawy

W poniedziałek podpisanie podwyżek z zarządem. Prawdopodobnie ustalono że każdy od marca dostanie 800 PLN.Oraz 165 PLN na osobę średnio od lipca,ale ostateczna kwota podwyżki lipcowej będzie w gestii poszczególnyc dyrektorów.

165PLN
@kruszarka

A w lipcu 2023 dodatkową kasę otrzymają te same JEDNOSTKI które otrzymały kasę w Grudniu 2022.

@165PLN

Czyli uczciwie pracujący mogą zapomnieć o lipcowej podwyżce , bo tą kase dostaną lizusi i donosiciele kierownictwa.

Dokładnie

Dokładnie tak lizusy ziomki i rodziny dirów ludzie z najwyższymi stawkami układy układy

GoszinaW
@kruszarka

Nasze kochabe związki jak zwykle odwaliły dziś numer. Jedne związki chcą podpisać układ z prezesową a jedne chcą wejść w spór zbiorowy.

StaryPracownik
@GoszinaW

Związki przyklepały ostateczną ofertę zarządu: 800 zł dla każdego od marca 165 zł uznaniowo od lipca - dla lizusów i donosicieli 1000 ZŁ Dzień Energetyka 1259 zł Mikołaj 500 zł egzamin dozorowy 100 zł aparaty tlenowe Drobne grosze na fundusz mentorski 0.3% Zaznaczam ,że podwyżka dla wszystkich nie oznacza , że nowo przyjmowani pracownicy dostaną na start 800 zł więcej , bo widełki płac nie zostały zmienione i nadal firma przywita pracownika stawką 4300 zł podstawy brutto.

@StaryPracownik

To za 4300 brutto to niech Zarzad kolegów z Rady Nadzorczej po rodzinie i kolesiach zatrudniają.....Poprostu szukają naiwniaków, wszystko idzie do góry a oni chcą żeby ludzie przychodzili CHARYTATYWNIE TO NIE WOLONTARIAT!!!! To jest Warszawa!!!! Brać,mieć i zarabiac!!! W Wawa jest roboty pełno i za takie śmieszne pieniążki,proszę szukać dalej.

Pracownik112

Dlatego na produkcji brakuje ludzi bo dają śmieciowe pensje. Jednocześnie zatrudnienie w firmie rośnie , bo w biurowcach tworzone są kolejne departamenty i zatrudniani są znajomi i rodziny zarządu za grube pieniądze. Mamy departamenty jednoosobowe z Dyrektorem bez podwładnych , jest jeszcze jeden departament 4 osobowy Dyrektor z dwoma dyrektorami i jednym kierownikiem którzy też nie mają podwładnych.

Kadra piętro 3

Całe to (usunięte przez administratora)towarzystwo na produkcji powinno być wyprowadzone za bramę a potem podziękować jak sobie pójdą do domu. Wielcy roszczeniowi pracownicy. Wiecznie im mało pensji. Serio myślicie ,że na wasze miejsce nie ma ludzi do pracy? Poduszki, materace, koce pochowane do spania/ drzemek? Jak są specjaliści ,dyrekcja na obchodzie to pracujecie i u dajecie ,że pracujecie. My wszystko widzimy i wiemy więcej niż się szanownemu towarzystwu wydaje. 20% obniżyłbym pensje i się skończy wysuwanie żądań.

Żerań
@Kadra piętro 3

W jakim Ty świecie żyjesz ? Nie ma wogole chętnych do pracy za te marne 4000 brutto , kadra się starzeje a młodych brak. Na produkcję nikt nie chce przychodzić pracować.

@Kadra piętro 3

WEZ PRZYPROWADZ RODZINE I SASIADOW I DAWAJ ICH NA PRODUKCJE ZA 4 TYS.BRUTTO.....PROSTE ...SWIATEK ,PIATEK,BOZE NARODZENIE...ect.....Najniższa krajowa za parę miesięcy będzie 3600 brutto....A pewnie po Nowym Roku znowu podniosą.... SZUKAJ (usunięte przez administratora) DALEJ.....Zarząd się rozbija furami,kasę krowa a zwykłym pracownikom ochłapy.....TO w Lidlu na kasie więcej zarabiają.... I od pon. -sob. A NIE SWIATEK PIATEK I NIEDZIELA...... rodzinę weź I zarabiaj !!!!!!! Za mniej jak 5 tys.brutto .....To niech PREZES z Zarządem rodzinkę przyprowadzi na Wigilje do roboty....jeleni szukają!!!!!!

@Kadra piętro 3

SLUSZNIE ZOSTANICIE SAMI I ZARABIAJCIE 4300 BRUTTO,JESTEM NA TAK!!!!!! W pełni podzielam ten pogląd,zwolnienia grupowe i zarząd na blok!!! .....Bardzo ,bardzo dobry pomysł,jestem na już!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Pgnig Termika - Warszawa

• Jak się pracuje w Pgnig Termika?

Zobacz opinie na temat firmy Pgnig Termika tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 121.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pgnig Termika?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 8 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pgnig Termika