Opinie o UNIQA TU S.A. w Warszawa

W życiu liczy się radość życia, poszukiwanie szczęścia i samego siebie – te cele łatwiej realizować mając poczucie bezpieczeństwa, które dają ubezpieczenia. W UNIQA znajdziesz ubezpieczenie, którego potrzebujesz. Działamy od prawie 30 lat na rynku polskim. W Polsce jesteśmy liderem w ubezpieczeniu majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Dla wygody naszych klientów wyodrębniliśmy 3 submarki. Są to UNIQA dla Ciebie z ofertą dla klientów indywidualnych, UNIQA dla Biznesu oferująca ubezpieczenia dla firm oraz UNIQA dla Mieszkalnictwa chroniąca klientów z sektora mieszkalnictwa. W każdej z nich mamy pełną ofertę ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych i życiowych. Niedawno otrzymaliśmy tytuł Customers’ Friend – Przyjaciel Klientów, przyznawaną przez szwajcarską organizację ICERTIAS. Marka UNIQA w Polsce została wyróżniona prestiżowym tytułem Superbrands 2020. Działamy na polskim rynku od 30 lat. Od 20 lat naszym właścicielem jest austriacki koncern ubezpieczeniowy UNIQA. Grupa jest wiodącym ubezpieczycielem w Austrii, działa także w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Około 20 tys. pracowników i partnerów wyłącznych obsługuje 10,1 mln klientów.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UNIQA TU S.A. w Warszawa

Ola

Mam pytanie do osób pracujących w firmie: telefonicznie pytałam o ofertę ubezpieczenia auta, chciałam poznać ofertę firmy, pod koniec zapytano mnie chyba czy mogą przesłać mi szczegóły na email- zgodzilam się. Ku mojemu zdziwieniu właśnie otrzymałam przedsadowe wezwanie do zapłaty?!!??? Co to jest? To jakaś stała praktyka firmy? Jestem pewna że nie zawarłam umowy telefonicznie. O co tu chodzi? Pomocy!

n.n
@Ola

Pracowałam przez ponad rok i nie spotkałam się z taką sytuacją. Najlepiej by było zadzwonić w poniedziałek na infolinię i przedstawić sytuacje, poprosić o wyjaśnienie. Najprawdopodobniej będą chcieli zdjęcie tego wezwania do zapłaty więc najlepiej byłoby mieć je przy sobie. Dobrze by było gdyby Pani pamiętała z kim rozmawiała i dokładnie kiedy, jeżeli Pani pamięta to proszę powiedzieć, że rozmawiała Pani wtedy i wtedy z Panem/Panią .... o tym i o tym. Wszystkie rozmowy są nagrywane więc wszystko powinno się szybko wyjaśnić. Na wszelki wypadek gdyby sprawa nie wyjaśniła się odrazu, proszę zapamiętać godność pracownika z którym będzie Pani rozmawiać.

Nieznany
@Ola

Jeśli zadzwoniła Pani poznać ofertę, nie jest to przedłużenie ubezpieczenia, to mail który Pani otrzymała jest zatytułowany jako propozycja ubezpieczenia. Wiadomość o zapłacie przypomina klientom, że rozglądali się za ofertą, która jest nadal nie opłacona. Jeżeli Pani jej nie opłaci to oferta wygaśnie, nie wejdzie w życie. Warto jednak pamiętać, aby zachować ciągłość ubezpieczenia, kary za jego brak są strasznie wysokie

UOKIK

firma nęka bylych pracownikow wezwaniami do zapłaty za polisy klientów. Złożyłem juz zawiadomienie przez radcę prawnego do uokik za stosowanie nieuczciwych praktyk w stosunku do bylych pracowników.

Insider

Nie polecam pracy w tej instytucji szczególnie na działalności gospodarczej. ZUS was(usunięte przez administratora) a zarobki w firmie to walka by cos zrobic.... Cos strasznego pracowalem niecaly rok i radzę przemyslec 10 razy decyzje by tam isc.

@insider
@Insider

Czy jesteś w stanie powiedzieć coś więcej o pracy na działaności gospodarczej w UNIQA, bo właśnie dostałem ofertę współpracy i zastanawiam się czy warto zaryzykować z założeniem działaności i czy realnie uda się z zarobionych pieniędzy opłacić wszystkie składki, ZUS itp i dodatkowo wyjść na tym korzystnie i zarobić

Insider
@@insider

jeżeli nie masz pełnego Zusu moze ci się uda coś zarobić, Tam na wszystko na Działalnosci trzeba zapracowac nie ma nic za darmo. nikt Ci nie da żadnej podstawy,tego bądz pewny. Trzeba mocno zapierniczac, konkiurencja jest spora na rynku

Hej hej, szukają studentów do pracy, coś jak telemarketing. Pisza o 6 dniowych szkoleniu w terenie, napiszecie, o co w nim chodzi? Ponoć gwarantują bazę klientów, to prawda, czy na własną rękę trzeba szukać? To praca dodatkowa, z elastycznym grafikiem, ale nie napisali w ofercie ile godzin zapewniają. Ktoś może mi pomoc, i rozjaśni zasady pracy? ;)

n.n

umowa o prace? czy umowa zlecenie? jakie stanowisko/jaki dział?

Brak profesjonalizmu. Zaproszono mnie telefonicznie na rozmowę online. Zalogowałam się i czekałam jednak nikt się nie pojawił. Na zapytanie mailowe co się stało nie otrzymałam odpowiedzi. Pierwszy raz spotkałam się z takim brakiem szacunku. Nie polecam

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT

Obecnie na stronie firmy jest jakaś oferta dla Specjalisty ds. Technicznej Obsługi Szkód i byłabym zainteresowana, ale chciałabym zapytać o charakter pracy zanim zaaplikuję. Bo piszą tam o zadaniowym czasie pracy, elastyczności i częściowo zdalnej pracy. Jak to mniej więcej wygląda, jaki czas w miesiącu można z domu pracować? I z jakimi widełkami wynagrodzenia wiąże się to stanowisko? ktoś wie?

ubezpieczony

Nie polecam tego towarzystwa ubezpieczeniowego po miesiącu od ubezpieczenia jak zapomniałem odpłacić składkę skierowali sprawę do kaczmarski inkaso czy coś takiego bez żadnego wcześniej przypomnienia mi że mam zapłacić składkę. w ubiegłym roku podobną sytuację miałem podczas przeprowadzki również zapomniałem opłacić składki miałem ubezpieczenie w Warcie. Pewnego dnia dostałem telefon od Pani z Warty z przypomnieniem o płatności, płatność uregulowana i wszyscy zadowoleni. Także z czystym sumieniem mogę polecić Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta. Pozdrawiam niezadowolony po raz ostatni klient uniqa.

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w UNIQA TU S.A. na stanowisko Doradca Klienta?

No nie bardzo

Chcesz znać prawdę o Uniqa T.U. zobacz opinie o ISON Care które likwiduje (swoje problemy) szkody. Umywanie rączek i brak odpowiedzi na reklamację, nie odpowiadają na listy polecone. W pewnym momencie oni uznają że wymiana korespondencji jest nie potrzebna. Nawet na etapie pierwszej reklamacji, po prostu brak odpowiedzi.

Co tam słychać w firmie w biurze? Szukają Młodszego Specjalistę ds. Obsługi Grupowych Ubezpieczeń Korporacyjnych. W ofercie czytam o dofinansowaniu biletów do kina, kursów, szkoleń. Jak to wygląda w praktyce? :P Nie piszą ani o rodzaju umowy, ani o wynagrodzeniu. Na jakie widełki można liczyć na start? Ile % znizki oferują na wykup ubezpieczenia?

Beta

Regionalny kierownik sprzedaży- sieć dealerska, jakie zarobki?

Praca jako Manager zespołu Reprezentantów Handlowych Na jakie warunki można liczyć? Jaka podstawa i jak są rozliczane premie( zespołowo i/lub indywidualnie)? Czy można liczyć na auto służbowe? Jesli tak to jakie?

Beti

Wczoraj wpadła oferta pracy dla studenta, jestem chętna, ale w ofercie nie ma nic na temat obowiązków czy na czym praca ma polegać. Widełki zachęcają (3000 - 10000 zł / miesiąc) Tylko zastanawiam się, jaka jest szansa, że firma tyle oferuje za 3 dni pracy? Ktoś wyjasni o co chodzi? Pisza o płatnym szkoleniu 6 dniowym na wyjeździe. Gdzie to?

W

Witam. Serdecznie NIE POLECAM firmy ubezpieczeniowej UNIQUA. Nie macie co liczyć na jakąkolwiek wypłatę odszkodowania w przypadku poniesienia szkody. Wymigują się od wypłaty na wszelkie możliwe sposoby, przestają odpowiadać na maile, nie udzielają rzeczowych informacji.

Arek

Zdecydowanie odradzam to firmę. W oparciu o oklamywanie klienta sciągajo wysokie skladki niezapewniając opieki która jest w umowie. Kontakt nastręcza ustanowienie kontaktu z to firmo. Nigdy więcej.

Niby na ten moment na stronie nie ma oferty pracy ale piszą że można wysyłać CV nawet bez tego. Dlatego chciałam zapytać, jak to wygląda z pracą zdalną? Czy można mieszkać tak naprawdę na drugim końcu Polski? Czy organizowane są jakieś spotkania w biurze, na których trzeba być? Poza tym w jakich godzinach się pracuje? Bo czytam, że jest to praca zmianowa :)

@Anna

Wszystko zależy od działu ;) Spotkania w biurze są co kilka miesięcy, nie zawsze obowiązkowe. Głównie impreza firmowa, szkolenia albo wspólna wigilia. Godziny pracy zależą od działu. Są działy pracujące w godzinach 8-18, ale też 8-20.

@Anna

Jeżeli idziesz na doradcę klienta to są spotkania w biurze 2 razy w miesiącu, na które stawia się cała grupa. Od kwietnia podobno maja przychodzić raz w tygodniu przymusowo do biura. Praca w godzinach infolinii 9-17

Mirosław

Czyli praca zdalna ale dla kogoś kto mieszka w miarę blisko jak spotkanie w biurze mają być tak często. To bardziej wygląda jak hybryda. Jeśli chodzi o godziny pracy to bardzo sztywno się tego tu trzymają? Można elastycznie zrobić jakieś odstępstwa godzinę lub dwie w każdą stronę?

Yelmer

Uniqa to przyzwoity ubezieczyciel. Kontakt z nim okej i wypłaca kase w terminie.

uliana
@Yelmer

Zgadzam się. U mnie też po stłuczce pieniążki zostały wypłacone raz dwa. Po incydencie od razu zadzwoniłem i zostałem poinstruowany krok po kroku co dalej robić. Pani miła i rzeczowa. Cała sytuacja rozwiązana sprawnie. Polecam firmę.

Mirosław
@uliana

Wszystko załatwiałaś przez telefon na infolinii czy miałaś też bezpośrednie spotkanie z pracownikiem który zajmował się twoją sprawą indywidualnie? Ciekawy jestem jak to się odbywa.

uliana
@Mirosław

Wszystko mi się udało przez telefon załatwić :)

Katarzina
@Yelmer

Gdyby nie uniqa to miałabym spory problem zdrowotny na wyjeździe wakacyjnym. Na szczęście udało mi się wszystko załatwić z nimi i otrzymać pieniądze, ale urlop był średni...

megan
@uliana

to jest mega spoko. zawsze oszczędność czasu.

Sevilla
@Yelmer

Zgadzam się, Uniqa jest ok. Klient się liczy, to widać! Raz korzystałam z wypłaty po wypadku samochodowym i dostałam pieniądze bez mrugnięcia okiem.

grucha
@Yelmer

Racja. Moje odszkodowanie z tytułu zalania mieszkania wypłacili w terminie, bez zająknięcia.

Maryla

Uniqa ma podejście do klienta. Kontakt i wyjaśnienie sprawy zawsze na wysokim poziomie. Polecam jeśli ktoś musi kupić ubezpieczenie.

binko
@Maryla

Ważne to co piszesz. Zastanawiam sie nad wyborem ubezpieczyciela i chciałbym jakis większy pakiet z tego zrobić. W uniqa da sie korzystnie takie cuda?

Helenka
@binko

Na luzie. W pakiecie jeszcze lepszą cenę dostaniesz pewno.

Julek
@Helenka

wiadomka. wystarczy na stronie sprawdzic, ale jak zadzwonisz do nich to wiecej sie mozesz dowiedziec. mi przez telefon fajny pakiet skroili.

Arnold
@Maryla

Podejście do klienta to numer jeden jak chodzi o ubezpieczenia. W uniqa im to wychodzi. Kiedy bym nie dzwonił, po drugiej stronie jest osoba która służy pomocą. Mnie to bardzo odpowiada.

Edward

Poszukiwany jest młodszy specjalista ds. obsługi Klienta. Można też pracować zdalnie. Pytanie, czy da się dogadać, aby do biura przyjeżdżać tylko raz w tygodniu? Bo podają inaczej ale może kwestia dogadania. Do ręki realnie, ile oferują? Zarobki nie podane to lepiej dopytać;)

Dixi
@Edward

Hej, fajne miejsce do pracy, napewno przyjazna atmosfera w pracy. Teraz bardzo duz sie zmieniło na plus i nawet obciążenie praca jest optymalne. Co do pracy zdalnej to napewno przez okres wdrożenia 2-3mieaiace to raczej z biura. Dopiero później jest możliwość częściowej zdalanej ale raczej pol na pol z biurem.

Grzegorz A

Ogólnie firma jest ok. Warunki spoko, zespół bardzo miły i sympatyczny. Pracowałem tu przez 4 lata i uważam że to fajne doświadczenie.

Kiara
@Grzegorz A

W tym czasie co ja pracowałeś, więc pewnie gdzieś tam się spotkaliśmy ;) Mnie też się tam dobrze pracowało. A z kilkoma osobami jestem w kontakcie do dziś. Jak dla mnie firma jest godna polecenia na start, można się w niej wykazać.

Beata
@Kiara

Czyli w teorii masz sporą skalę porównawczą odnośnie warunków zatrudnienia? Jest szansa żeby zestawić to co było za Twoich czasów a to co jest tu teraz? Bardzo się rozwinęli?

ariel
@Beata

Także jestem zainteresowany takimi informacjami. Słyszałem o pracy u nich dobrze rzeczy od znajomych i rozważam kandydowanie. Fajnie jakbyś powiedziała coś więcej.

Lenka

Jeśli o mnie chodzi to firma rzetelna. Wypłacili odszkodowanie szybko i w całości.

loro
@Lenka

u mnie tak samo. kasę szybko dostałem.

deeenie
@Lenka

a jakie to było ubezpieczenie i jak szybko wypłacili? bo mi poprzednia firma ubezpieczeniowa po zalaniu mieszkania prawie pół roku wypłacała .. uniqe wybrałem własnie bo podobno działaja szybko ale ciekaw jestem jak w praktyce

Laura
@Lenka

sądzę podobnie. oprócz tego, że nie ściemniają bo wypłacają kasę to jeszcze mają spoko ofertę w porównaniu z innymi ubezpieczycielami

cinek
@loro

i ja! terminowo i bez krzywych akcji

Zostaw merytoryczną opinię o UNIQA TU S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w UNIQA TU S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy UNIQA TU S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UNIQA TU S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 18 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UNIQA TU S.A.?

Kandydaci do pracy w UNIQA TU S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UNIQA TU S.A.