Opinie o Rankomat.Pl w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników na temat firmie Rankomat.Pl, jak również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rankomat.Pl o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rankomat.Pl w Warszawa

Firma Rankomat przestała być porządną firmą już dawno temu. Każdy pracownik orze jak może ale i tak za wiele nie wyorze. Pełno potrąceń, dowalają się do każdego słowa wypowiedzianego przez agenta, żeby tylko agent nie dostał czasem za dużo pieniędzy. Twierdzą, że dbają o starych pracowników a prawda jest taka, że starzy mają gorzej jak nowi. Niektórzy trenerzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy niewiedząc nic na temat sprzedaży. Kontrakty rozdają jak świeże bułeczki i przy okazji wymagania z kosmosu a baza z miesiąca na miesiąc coraz gorsza. Pani Sylwia Krawiecka próbuje utrzymać dobry PR firmy ale nie dajcie się zwieść bo fajnie to było ale już nie jest i większość byłych czy obecnych pracowników ma tą samą opinie. Co prawda zdarzają się pracownicy, którzy wyciągają na ten moment koło 4 tyś na rękę, ale są to osoby, którym nie dużo brakuje do bycia robotami.

Nasza firma jest jak dobra zmiana. Co zmiana to na gorsze. Staliśmy się Korporacją przez duże K. Nic się nie liczy tylko wyniki. Sposób w jaki te wyniki są osiągane tez mało kogo obchodzi. Jedną z tzw dobrych zmian była likwidacja biura w Ostrowie i Wrocławiu. Gratuluję firmie. Ludzie siedzą w domach pracują i maja g. z tego. Wszystkie koszta są przerzucone na nich. Taka jest prawda. Zaoszczędziliście co najmniej 100k/m/zł na tych dwóch biurach! Daliście nam zwrot za neta 20zł haha. Kolejna dobra zmina to zwolnienia i przerzucanie obowiązków na i tak zawalonych robotą ludzi. To jest już kuriozum jakieś. Dzięki tym zmianom z firmy odeszło kilku dobrych fachowców niestety. Mało kto da radę „ogarniać” tyle etatów i obowiązków w ciągu 8 godzin pracy. Czy tam ktoś jeszcze myśli ze my nie pracujemy na zimno jak komputery? Ja poproszę na Mikołaja zmieniacz czasu. Taki jak ma Hermiona. Wtedy na pewno ogarnę to wszystko i jeszcze wezmę kolejne obowiązki!

Hehehe

Widać dziś jaki mamy sukces w firmie. Właśnie odszedł kolejny Kierownik projektu. To tak tylko dla informacji żę sukces firmy jest tylko w rankonewsach pustych słowach i prezentacjach.

Ciesze sie, ze Bartek znowu będzie trenerem. Gratuluje! Trzeba miec jaja :-) Nie bał sie wrócic na sprzedaz i nie bał sie próbowac ponownie zmienic stanowisko. Trener z takim doswiadczeniem to ewenement. Wiecie o czym pisze ;-). Życze powodzenia!

Alfabetaomega223
Kandydat

Brałam udział w rekrutacji zdalnej jakiś czas temu. Na spotkaniu była rekruterka + przyszła kierowniczka. Pomijam, że kierowniczka była tak mało inteligentna, że mogłaby się uczyć ode mnie, to poziom tej rozmowy był tak żenujący, że czekałam tylko do końca - dziś bym przerwała i się pożegnała. Oj, takie rekrutacje uczą człowieka!!!!

Aleksandra Nowy wpis
@Alfabetaomega223

Powiesz coś więcej na ten temat... Też się zastanawiam nad złożeniem CV... Składałaś jako konsultant?

Hmm Nowy wpis
@Alfabetaomega223

I nagle po "jakimś czasie" od rekrutacji wpadasz na GoWork żeby nazwać kierowniczkę mało inteligentną w swojej wręcz erudycyjnej recenzji?! Smutne życie :D

Ben212 Nowy wpis
@Hmm

@Hmm mysle ze smutne zycie to masz Ty, Hmm, kobieta wyrazila swoje zdanie po prostu dla ludzi bardziej ogarnietych, ktorzy biora rozne perspektywy pod uwage, zanim dadza sie wykorzystac.

Taka tam... Nowy wpis
@Alfabetaomega223

Nie sadze, zeby nazywanie kogos mało inteigentnym, czy obrazania w jakikolwiek sposób miało jakąkolwiek wartosc merytoryczna w poruszanym temacie. To jet Twoje subiektywne odczucie, ze ktos jest mało inteligentny. To, ze Ty jestes inteligentna to tez TYLKO Twoje subiektywne odczucie. Z duzym niesmakiem czytam takie opinie. A w firmie Rankomat pracuje nie od dzisiaj i przyznam, ze dla mnie najwazniejsze, zeby kierownicy byli zyczliwi i pomocni. A tacy własnie sa.

Kandydat

Ktoś wie czemu ciągle ludzie odchodzą z Rankomatu? I to nie tylko nowi którym się nie spodoba praca na słuchawce, ale też dużo starych pracowników. Pozdrawiam.

Nina
@Dina

A do czego ci ta wiedza jest potrzebna? Sprawdz sama albojesli pracujesz to sama ocen

@Nina

Dziękuję za arogancka odpowiedź, wiele wyjaśniła czemu pracownicy odchodzą. Pozdrawiam

Taka tam...
@Dina

Nic nadzwyczajnego. Ta praca wymaga skupienia i zaangazowania. Czasami nawet dobry pracownik sie wypali. Wtedy zmienia prace :-) To zajecie dla twardzieli. Ja to lubie, dlatego pracuje tu juz wiele lat. Jak zacznie mi cos uwierac tez sobie pojde. Pozrawiam i polecam.

@Taka tam...

Dziękuję za odpowiedź :)

Nick

Z ciężkim sercem wrzucam tę opinię... Rankomat stał się groteskowym korpo na czele którego stoi niezrównoważony i chaotyczny Prezes. Do pięt nie dorasta poprzedniemu, którego wszyscy wspominamy z sympatią. Ale uważa się za wszystkowiedzącego. I nawet nie wie jak bardzo się przez to ośmiesza. Niestety każdy kto ma z nim do czynienia trzęsie portkami przed jego humorami. Jeśli wstał prawą nogą to potrafi być naprawdę spoko. Ale broń cię panie Boże jeśli wstał lewą, bo wtedy jak wybuchnie (a w końcu na pewno wybuchnie) to masz przerąbane. Nawet jeśli nie spotkała cię połajanka to znasz kogoś komu się od niego ostro oberwało. Albo nawet stało się to na twoich oczach, bo takie publiczne lincze też mają miejsce. I to działa po prostu MROŻĄCO na całą resztę. To metoda zarządzania przez strach. Jest naprawdę przykro patrzeć na naprawdę porządnych, mądrych, doświadczonych pracowników, którzy tego doświadczyli... Tak bardzo są zahukani i zestresowani... Bardzo to czuć w rozmowach... I niestety nikt tym osobom nie pomoże-ani przełożony, ani HR, ani Grupa Bauer, ani nawet sama Yvonne Bauer. Te osoby albo są skazane na pozostanie i dalsze pracowanie w strachu, albo odchodzą. I to niestety robi bardzo dużo osób, z czego z pewnością cieszy się konkurencja, jak Mubi, CUK czy Porowneo, ale tym którzy jeszcze zostali jest cholernie przykro patrzeć jak to się wszystko rozlatuje :-( PATOLOGIA w czystej postaci. Współczuję, skądinąd bardzo dobrym, działom rekrutacji i PR, bo wiedząc o tym wszystkim muszą udawać, że jest pięknie. A nie jest. Kandydacie-jeśli to czytasz, to nie polecam Tobie pracy w Rankomacie, szkoda Twojego zdrowia.

No bez przesady
@Nick

Dla mnie ta opinia to jakies takie wylanie pomyj na drugiego czlowieka. Poprzedni prezes prowadzil firme w innych warunkach i czasie. Tomek jest tylko czlowiekiem i jak kazdy popelnia bledy. Sam zaznalem od niego wrzuty na forum, ale kto jest bez winy niech rzuci kamieniem. Kazdy z nas popelnia bledy ale to co mogeo powiedziec o Tomku to to ze pracuje nad soba i zdecydowanie sie zmienia. Za wrzute pubiliczna mnie przeprosil po fakcie. Pisanie ze patologia i wogole to porostu hejt. To jest firma i praca nie spotkanie towarzyskie tutaj czasem musi byc i presja i cisnienie. Tak poprostu juz jest i ludzenie sie ze tak nie ma w innych firmach jest poprostu dziecinada. Firma sie zmienia i fakt rosnie, korporyzuje ale to naturalny cykl zycia organizacji i jak ktos tego nie rozumie to chyba poprostu powinien zmienic miejsce pracy. Do autora proponuje wyslac zapke do TM i wprost powiedziec co boli i dlaczego. Chcesz miec otwarta kulture oparta na zaufaniu i zrozumieniu? Zacznij od siebie. Poza tym Rankomatu nie tworzy jeden Tomek a my wszyscy i wpisujac to tutaj na forum wbijasz szpilke swoim kolega z ktorym pracujesz i codziennie sie witasz.

Zwykły pracownik
@No bez przesady

Bluzgi i wulgaryzmy kierowane do podwładnego to oznaka słabości i małości. A w prawniczej nomenklaturze (usunięte przez administratora) Tyle w temacie.

Prac
@Zwykły pracownik

Przez 7 lat pracy w firmie nigdy nie słyszałem w niej ani bluzgów, ani wulgaryzmów, ani ze strony prezesa, ani nikogo innego w firmie. To co piszesz w prawniczej nomenklaturze to zniesławienie i jest karalne. Jesteś hejterem, nic więcej!

MariuszIT
Kandydat

Polecacie tutaj pracę w IT? Jak z płacą? Warto ubiegać się o stanowisko IT tutaj?

Ex pracownik
@MariuszIT

Musisz sam sprawdzić czy będzie ci się podobać. Ogólnie jest jak w korporacji czyli chaos totalny. Zadania są nie raz niedoprecyzowane, niekompletne. Zanim otrzymasz konkretnie czego oczekują żebyś zrobił to mija albo kilka tygodni albo miesięcy. W międzyczasie zmieniają się osoby prowadzące dana sprawę bo odchodzą z firmy.

MariuszIT
@Ex pracownik

Tyle że nie wiem czy iść tam do pracy. Bo obawiam się czy dostanę wsparcie na początek...

@MariuszIT

Wsparcie na pewno na początek dostaniesz od swojego przełożonego. Firma o to bardzo dba

@MariuszIT

Wsparcie jest i to duże od Leaderów i Kierowników. Zawsze można liczyć na pomoc. Polecam

Doradca Klienta
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Zdalna rozmowa przez internet. Mila atmosfera, profesjonalne pytania, poinformowano mnie kiedy dostane odpowiedź i tak sie stalo. Warunki do ustalenia, bardzo elastyczne warunki umowy. Jasny system placowy, zero ukrytych punktow. Ogolnie wszystko na plus.

Pytania

Jakiego pracownika zyska rankomat, 3 cechy dobrego sprzedawcy, jaki to trudny klient, jak z Dyspozycyjnościa, puszczony zostal fragment rozmowy z klientem, zatrzymano nagranie mialam dokonczyc rozmowe najlepiej jak sie mi wydaje.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Rankomat.Pl. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Klientka
@Pytanie

Rozwijasz się sztucznie podbijając rankingi znienawidzonym towarzystwom ubezpieczeniowym i blokując możliwość wystawienia rankingu "gwiazdkowego" zwykłemu klientowi! Bo przecież zdanie NIEZADOWOLONEGO KLIENTA się nie liczy! Liczy się sprzedaż a jak ranking jest zły danego towarzystwa to nikt nie chce kupować. OT WSZYSTKO W TEMACIE

Zdemotywowana

No cóż; w firmie dzieje się coraz gorzej, pomimo fajnych akcji promocyjnych dla klientów. Nie nazwę traktowania pracowników mobbingiem, ale myśle, że to kwestia czasu. Z każdej strony podkreśla się nasz „brak zaangażowania” podczas gdy w firmie panuje jedna wielka dezorganizacja. Trzeba pytać o jedno najlepiej 10 różnych osób i to połączyć w odpowiedź na pytanie. Wiadomo, każdy popełnia błędy, sama nie jestem idealna. Świadoma jestem swoich błędów, ale sposób przekazywania nam ich jest conajmniej nie na miejscu. Baza, na której aktualnie pracujemy jest chyba żartem, kontakty ze startem dzisiaj, gdzie klient wcale nie jest nowy, kontakty z 2014 roku, do których powinna dzwonić preselekcja- po to w końcu są, a jednak to od nas sprzedawców wymaga się wyciągnięcia z takich klientów jak najwiecej- na czym jednak mamy coś sprzedać, skoro klient od lat auta nie ma, a kolejne ubezpieczenie kończy się za kilka miesięcy? Nic dziwnego, że w firmie coraz więcej osób sprzedaje polisy na „fałszywych„ klientach, byle by zrobić wynik. Firma idzie na (usunięte przez administratora) coraz gorsza atmosfera w załodze i nie zapowiada się, by było lepiej. Jeszcze kilka miesięcy temu poleciłabym prace każdemu- teraz jednak nawet wroga bym nie „zaprosiła”. Problemy te są zgłaszane stale, jednak nikogo one nie interesują, szkoda, że tylko taką opinią gdzieś w sieci można coś zdziałać. Pytanie tylko, czy się uda?

Ls
@Zdemotywowana

A nie widzis z ile glow co chwile leci w Bauerze i nowi przychodza. To jest korpo jak kazde i wynik jest najważniejszy ./ czasem ktos chce dobrze ale i tak zawsze najważniejszy jest hajs .

Pewn
@Zdemotywowana

No lewe polisy byly nawet przez najlepszych wbijane i właśnie przez takie lewe polisy i nadgodziny które robicie rosna wam plany

Joy
@Pewn

CC chciało za dużo nachapac kasy to teraz cierp ciało jak chciało. Z drugiej strony co za kierownicy tam są że takich rzeczy nie wyłapali? Żałosne zachowania!

Zdemotywowana
@Pewn

To prawda. Większość stara się jednak robić wszystko najlepiej jak potrafi, a i tak są porównywani cały czas do osób, które lecą w kulki z lewymi polisami i to jest frustrujące. Dodatkowo te nadgodziny- były przypadki co ludzie siedzieli po 12 godzin dziennie.

Ehh
@Zdemotywowana

A dziwi Cię to ? Po patrz z tej strony gdyby nie musieli zapylać po 12H to by tego nie robili a po za tym każdy chce zrobić plan więc temu to tak wygląda. W taki sposób dużo osób pracuje bo chcą zarobić bo nie oszukuj się ale nie da się wyżyć za nie całe 2 tys. Plany są wyższe bo niby reklama cuda zdziała i takie mają założenia a nie bo pracownicy robią tyle nadgodzin czy "lewe polisy"

Ona

Jak czujesz się tak źle w firmie to po co tu jeszcze siedzisz? (usunięte przez administratora) Porozmawiaj o problemach z działem prawnym i Trenerami.

Ola
@Zdemotywowana

Tak to prawda baza wiemy jaka jest ale kto mądry zawiera ubezpieczenie przez telefon wiąże się z tym podanie danych wrażliwych jak PESEL A co może gdzieś się wymknac i pożyczka na koncie jak vivus czy bocian gotowe .

Zabobony
@Ola

Nie da się wziąć żadnej pożyczki na podstawie PESELa, wypisujesz bzdury. Do wzięcia pożyczki potrzebne są kompletne dane klienta łącznie z numerem dokumentu identyfikującego, datą wydania itp. Wystarczy wejść sobie na ten vivus żeby się przekonać. PESEL podajemy u lekarza, na wszelkiego typu umowach zlecenia, o dzieło, pracę, bardzo często również na innych umowach - gdyby na podstawie PESEL dało się wziąć pożyczkę to nasze numery pesel są w setkach miejsc!

Taki ktos :-)
@Ola

Wypisujesz bzdury i swiadomie wprowadzasz w błąd. To powinno byc karalne. Nikt na pdst peselu zadnej pozyczki nie wezmie bo potrzebne sa rowniez inne dane, ktorych w Rankomacie klient nie zostawia. Poza tym jest RODO, ktore chroni klienta i nikt o zdrowych zmyslach nie przekaze bez zgody kl jego danych NIKOMU! Pozdrawiam wszystkich pracowników i klientów fajnego Rankomatu!

Klientka
@Pewn

a do tego "podniesie się" rankingi dziadowskich firm jak na przykład COMPENSA tylko po to żeby się sprzedawały polisy- Broń Boże nie po to żeby klient wiedział jaka jest prawda!

Wściekła Klientka
Klient

Firma RANKOMAT sztucznie podwyższa rankingi znienawidzonych przez klientów firm, blokując możliwość wystawiania rankingu klientom. Niezadowolony klient nie może ocenić ubezpieczalni- bo za chwilkę ranking i tak jest podbijany sztucznie. Jest to ŻENUJĄCE i to WAM się teraz oberwie za niekompetentne towarzystwa! Bronicie niestety niewłaściwą stronę!!!!

TO prawda
@Wściekła Klientka

to prawda! najlepszym przykładem jest ranking firmy COMPENSA, która jest jedną z NAJGORSZYCH firm ubezpieczeniowych na rynku. Jej rankingi zanurkowały do jednej gwiazdki a po kilku dniach jest prawie trzy gwiazdki! Podbijając ranking liczą na zakup? Czy otrzymują pieniądze od Compensy za podwyższenie rankingów? NIE POLECAM- Rankomat nie jest firmą opiniotwórczą dla klientów, sami sobie ustalają, która firma ma jaki ranking- zdanie klienta NIE MA ZNACZENIA!

Evvcia

Przez początkowy czas pracy myślami że to praca marzeń. Jednak zaczęło się robić coraz gorzej. Plany sprzedażowe nie do zrealizowania w 8 godzin pracy ... Trzeba robić nadgodziny by dostać premię - nadgodziny bezpłatne. A tu na koniec miesiąca przychodzi wynik odsłuchu rozmów i okazuje się że jeszcze ci połowę premii zabiorą bo masz błędy. Rozliczają ze wszystkiego. Przerwa o 5 sekund przekroczona, za niski efektywny, za mało sprzedanych NNW i asa, za mało ledow dodatkowych. Dramat i to wszystko za 2800 brutto. Ciągle coś zmieniają a nie ma czasu by to ogarniać, dodatkowo 10 promocji na raz i to pracownik ma wiedzieć która zaproponować klientowi bo zaproponuje się zła to z własnej kieszeni trzeba oddać. A w systemie taki bałagan że czasem ciężko zweryfikować czy to nowy klient czy nie... Jeden wielki (usunięte przez administratora) Nie polecam.

On
@Evvcia

Ile juz usprawnien mieli wprowadzac, ile obiecywali poprawek a tu falej nic i nie wyglada zeby cos sie mialo zmieniac

NNNN

Jak mówi stare porzekadło: "Ryba zawsze psuje się od głowy". Taką właśnie rybą jest Rankomat.

Czy urlop w Rankomat.Pl jest płatny 100%?

Xyz
@Pytanie

Tak jeśli pracujesz na umowie o pracę, to musi być

Jakie są mocne strony pracodawcy Rankomat.Pl?

Adryi
@Pytanie

Mocne strony to: dobrze zorganizowana praca zdalna, wypłaty na czas, dobra atmosfera.

Nie ma mocnych

Długoletni pracownik

Pracuję w firmie już ponad 3 lata. Czy jestem zadowolony z pracy? - Tak, bardzo. Czy firma daje możliwości rozwoju? - Tak, daje jeżeli tylko chcesz się rozwijać. Czy można zarobić dobre pieniądze? - Tak, można jeżeli tylko jesteś pracowity. Nic za darmo nie przychodzi. Każda firma ma swoje + i -. Pracownik ma różne możliwości pracy. Czy to dom, czy biuro. W Biurze klimatyzacja w lecie i ogrzewanie w zimie. Super warunki: kuchnia, lodówka, mikrofalówki, zmywarki, szklanki, kawa, herbata, mleko czy woda. Wszystko co potrzebujesz. Pracujesz 8h i masz 1h przerwy. Wsparcie leaderów i kierowników jak tylko potrzebuję. Źle? - W mojej opinii bardzo dobrze, a pracowałem w kilku firmach i tutaj mam najlepiej :)

@Długoletni pracownik

Weź się proszę nie ośmieszaj. Klimatyzacja, szklanki czy mikrofalówka mają zachęcić ludzi do pracy hehe. To zapomniałeś jeszcze wspomnieć o herbacie i kawie za free. Tak firma ma swoje +i- ale ostatnio więcej - niestety. Przez te zwolnienia i odejścia zrobił się spory bałagan w każdym z działów. Większość tych co została robi obowiązki swoje i innych. Tych co odeszli lub szkoli nowo zatrudnionych. Uważam że w 8 godzin więcej się wykazywać nie trzeba żeby można było godnie zarabiać i pracować. U nas niestety to nie wystarcza. Zawsze jak się chce podwyżkę albo lepszą premię to każecie więcej robić. Tylko jak po godzinach? Może na urlopie za free? Radzę się przyjrzeć w każdym dziale tym co każą nam robić przełożeni. Nie raz jest to robota którą mógłby spokojnie zrobić za nas komputer. Ale każą to robić ludziom bo niby IT nie ma zasobów żeby pomóc w optymalizacji działań. U nas optymalizacja to głównie przerzucanie obowiązków na i tak zawalonych robotą ludzi, którzy po pewnym czasie mają tego dosyć i odchodzą. No gratuluję takiego podejścia.

Długoletni pracownik
@Nick2

Napisałem również, że kawa i herbata. Proszę czytać ze zrozumieniem :) @nick2 przykro mi, że się tak męczysz pracując tutaj. Miłego dnia :)

Nie żartujcie sobie

Przegięcie z tą ankietą o pracy hybrydowej. Gdzie niby mamy wrócić do biura jak w Ostrowie je zmakneliście. Wrocław też nie ma biura. To co zaczynamy akcję przeprowadzka albo praca? Nie wierzę w "anonimowe" ankiety w naszej firmie. Potem i tak wszyscy wiedzą kto co napisał i się o tym plotkuje. Tak jak znów latają płotki o kolejnych w kolejce do odejścia.

@Nie żartujcie sobie

Hej A kto ma odejść co miesiąc są ogłoszenia o pracę

Ania
@Nie żartujcie sobie

Hej,co miesiąc są ogłoszenia do pracy jako konsultant ubezpieczeniowy .Czy ktoś może wie co się dzieje z osobami czy one pracuje czy odchodzą bo drugiej takiej firmy nie ma żeby co miesiąc przyjmowała

@Ania

Tak odchodzą albo są zwalniani za byle co. Wystarczy się kilka razy pomylić w rozmowie z klientem. Rekrutacje to ostatnio norma u nas nie tylko na call center. Od zeszłego roku rozwiązał się worek z odejściami... Można powiedzieć że "ostatnie pożegnania" u nas są normą.

Ania
@Nick2

Rankomat bardzo specyficzna firma ,czytam te opisy i tak naprawdę może rekrutacja z Ukrainy pracowników ich zadowoli

Hehehe

Hihihi
@Hehehe

Ciekawe kiedy ty odejdziesz z firmy w ktorej tak ci zle, mubi na pewno będzie chciało współpracowac z kims takim

Ex
@Hihihi

Widać ze mubi ci zwiewa sen z oczu skoro tak ciagle tu uderzasz w tą firmę. Spora konkurencja powstała. Prawda jest taka że większość załogi od nas uciekła do normalności. Firma od pewno czasu bardzo się zmieniła i to na gorsze. Może i tego nie widać od razu ale jak się pracuje kilka lat to widać. Pierwszą zmianą na gorsze było podejście do ludzi z teamów firm które Ranko kupił. I pierwsze wojenki miedzy pracownikami. Potem dorzucanie obowiązków na ludzi za tych co odeszli. Co spowodowało lawinę kolejnych odejść. Z tego co tu widać w innych wpisach to rok 2020 owocny był w zwolnienia lub dobrowolne odejścia. Co jest dziwne bo niby pandemia gorsza sytuacja na rynku pracy. I proszę straciliśmy kilku managerów i kierownika IT. Większość obowiązków tych co odeszli lub ich zwolniliście dostali w ramach kolejnej „udanej” optymalizacji pracownicy firemki z 3 pietra biura w Krakowie. Awans za mniejszą kasę ale ważne że w papierach ładnie to wyglada finansowo.

No name pracuję
@Ex

Tak temat mubi w naszej firmie to nieraz temat taboo. Bawi mnie i częściowo przeraża zachowanie szefostwa. Nie można powiedzieć że oni zrobili coś fajnego i może my zrobimy też coś podobnego. Bo zaraz jest atak albo teksty typu " żeby ci się czasem za bardzo to nie podobalo" Słabe są takie teksty. Boicie się że znów ktoś do nich ucieknie?

Ex29
@Ex

W tym roku też szykują się kolejne zmiany. Są już kolejni w kolejce do odejścia. Jak się nic nie zmieni. To będzie tu tak jak w towarzystwach ubezpieczeniowych hehe wieczna rekrutacja.

Zadowolony
@Ex29

Jedni przychodzą drudzy odchodzą. To normalne w każdej firmie tak jest. Uważam że Rankomat to super miejsce do pracy i rozwoju swoich umiejętności i zdobywania nowych. Bardzo miła i serdeczna atmosfera. Prezes który rozumie swoich pracowników i zawszę można się z nim dogadać. Bardzo uprzejmy i pomocny człowiek. Menedżerowie zawszę pomocni. W firmie panuję rodzinna i spokojna atmosfera.

Ojoj
@Zadowolony

Takie peany, że gdybym tam kiedyś nie był to bym uwierzył. Prawie jak pasek z TVP.

Zadowolona
@Zadowolony

To prawda firma jest super. Dawno mi się tak dobrze nie współpracowało z ludźmi. I serio mamy na prawdę kompetentną kadrę zarządzającą. Mało jest tak otwartych i konkretnych ludzi chcących współpracować i dzielić się wiedzą. Bardzo podoba mi się miła i sympatyczna atmosfera w pracy.

@Hehehe

Tak to prawda odchodzą, zwalniają szczerze nie polecam .Za wszystko jest potrącenie. Np co miesiąc 10 osób przychodzi i co miesiąc 10 odchodzi.

Nicki
@Nick

Tak taka rotacja w call center jest ale ile odeszło managerów to porażka już.

@Nicki

Mam pytanie czy ktoś z was oglądał film o rankomacie ja oglądałam tylko zastanawiam się dlaczego do tej pory nie został usunięty ponieważ agent Karol L.ktory ten film promuje już dawno nie pracuje więc po co myślenie oczu że do tej pory pracuje.

@Nick

To taki zabieg marketingowy nie mydlenie oczu. Ale faktycznie w zakładce kariera na stronie firmy są zdjęcia z firmowych imprez na których są wizerunki ludzi, których już z nami nie ma. Ciekawe jak to się ma do RODO? Wykorzystanie wizerunku osoby nie pracującej do promocji firmy hehe.

@Nick2

Ja rozumiem że chwyt markietingowy ale nie rozumiem dlaczego agent który promuje ten film mówi jak się dobrze w tej firmie pracuje A tak naprawdę zwalnia się z rankomatu i pracuje gdzie indziej .Albo nawet zwolnią agenta bo za długo pracuje.Motto filmu powinno brzmieć-przyjdź popracuj albo zastanów się co chcesz od życia bo ta praca to monotonia skrypt w kropkę i nieustanną nagonka od kierownika i trenera .Ja dalej pracuje ale widzę ci się dzieje. (usunięte przez administratora)

....
@Nick

Nawet nazwiska nie umie widze anonim ostatnio zwolniony prawidlowo napisac. Tak czy siak chyba taki wpis mozna wrzucic do sprawdzenia, bo jest to jawne pomowienie????moze sie ktos zastanowi nastepnym razem jak oczernia innych.

@Nick

Daria K to najlepsza osoba pod słoncem. Swietny szef i kiedys trener. Jesli ktos pisze inaczej to nigdy w tej firmie nie pracował.

Zadowolony34
@Zadowolony

Potwierdzam jest dobrze u nas. Firma wypłaca właśnie premię za zeszły rok. Bardzo się cieszę że firma w końcu docienia ludzi za pracę.

Nick 2
@Hehehe

Masz rację. Sukces firmy na papierze i w rankonewsach. A prawda jest taka że w tym roku znów są lawinowe odejścia. Jakby było tak dobrze i super jak piszą to ludzie by nie składali wypowiedzeń. Tracimy na prawdę dobrych fachowców. Oni latami pracowali u nas. Budowali tą firmę. Szkolenia nowych ludzi będą trwały i nie dają gwarancji że zostaną tu na długo.

@Nick 2

Odejścia były są i beda ,zwolnienia były są i beda ponieważ pracodawca chce pokazać że też potrafi zwolnić ponieważ lawinowo odchodzą ludzie A to go denerwuje musi pokazać że też potrafi za byle co zwolnić. Ogloszenia pracy do rankomatu co miesiąc nie ma drugiej firmy w Polsce żeby taka rotacja była-świadczy to o pracodawcy ,chyba każdy już pracował w rankomacie mam dużo znajomych co już tam pracowali więc każdy to przeszedł. Za niedługo będzie w kodeksie pracy zapis "odrobienie pracy w rankomacie"

@Nick

Mała uwaga tylko. Są firmy w Polsce gdzie rotacja jest jeszcze większą. Dobrym przykładem są towarzystwa ubezpieczeniowe. Tam w ciągu roku potrafi się przewinąć od kilku do kilkunastu osób na jednym stanowisku. Nasza firma też dąży do tego. Bardzo nie fajnie że zmieniany się w korpo gdzie ludzie nie są w stanie wytrzymać i muszą odejść.

CcWroclaw

Odradzam Wrocław. Na początku wrażenie Ok- zaanagażowany trener, super atmosfera, wszyscy pomocni- generalnie zapowiadało się super. Wszystko z czasem zmieniło się na gorsze a w czasie pandemii już całkiem dramat.Jedynymi osobami na które można tam liczyć to Kierownicy z BB. Naprawdę super osoby. Poza tym Ciagle maile o zmianach w potrąceniach, oczywiście na wyższe. Mocny nacisk na WYNIKI-zawsze najważniejsze. Jak pracownik zgłasza problemy odnośnie przebytych szkoleń, złej bazy klientow itp w odpowiedzi dostaje jedynie upomnienia-„ małe zaangażowanie, złe nastawienie itp”. Powody dla których są zwalniani pracownicy są śmieszne. Każde nowe zmiany odnośnie odsłuchów ze strony kontroli jakości są coraz bardziej absurdalne. To zwykle CC, nie poważna firma. Wyniki wyniki i jeszcze raz wyniki nic więcej się nie liczy. Nie polecam.

Xyz
@CcWroclaw

Masz rację, odkąd wybuchła pandemia u nas, w firmie dzieje się coraz gorzej ????

Sylwia Krawiecka
@CcWroclaw

CC Wrocław, cieszę się, że zauważasz pozytywne aspekty pracy u nas. Miło jest też czytać, że doceniasz wsparcie kierowników. Zgadzam się ze stwierdzenia, że wynik jest ważny. Tak, jesteśmy firmą, która zajmuje się sprzedażą i wyniki zawsze był i będą ważne, bo dzięki nim firma może funkcjonować a pracownicy osiągać coraz lepsze wynagrodzenia. Jeśli chodzi o zwolnienie pracownika, zawsze taka sytuacja jest bardzo szczegółowo analizowana, nigdy nie jest to pochopna decyzja. Pracownik zawsze dostaje informację, co jest powodem zwolnienia i dlaczego taka decyzja jest podjęta. Pracownicy już w pierwszych dniach pracy otrzymują informację, jakim zasadami kieruje się firma oraz jakie zachowania są niedopuszczalne i nie będą respektowane przez firmę, a są to poważne powody, które działają na szkodę firmy lub Klienta. Podobnie jest w sytuacji oceny jakości rozmów. Jakość obsługi Klienta jest dla nas bardzo ważna. Systematyczne odsłuch są gwarancją bezpieczeństwa zarówno klientów, jak i Agentów. Każda negatywna ocena rozmowy jest analizowana z pracownikiem i szczegółowo wyjaśniana. Nasi pracownicy zawsze też przed zmianą elementów w ocenie rozmów mają wyjaśniane, dlaczego jest to ważne, z jakiego powodu wprowadzamy zmiany. Dodatkowo takie zmiany nie są wprowadzane z dnia na dzień, pracownik ma czas, aby przyzwyczaić się do zmiany. Szkolenia w obecnej sytuacji są prowadzone w formie online. Wszystkie propozycje zgłaszane przez naszych pracowników są bardzo cenne i brane pod uwagę. Trenerzy cały czas pracują nad udoskonalaniem programów szkoleniowych w celu zwiększenia ich efektywności pomimo utrudnionej na ten moment formy spotkania, jaką jest online. Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie i bardzo cieszymy się, że nasi pracownicy aktywnie uczestniczą w ulepszaniu procesów, jakie funkcjonują w naszej firmie i nigdy nie było sytuacji, że pracownik dostał upomnienie w takiej sytuacji.

CcWroclaw
@Sylwia Krawiecka

BZDURA! Jestem świadkiem sytuacji, które są całkowitym przeciwieństwem odpowiedzi @Sylwia Krawiecka. Jedni pracownicy są zwalniani za coś, co innym wolno. Powody są tak śmieszne, ze aż zalosne. Zwalniają jednych za bezsensowne powody a potem zatrudniają kolejnych- współczuje nowym pracownikom. Jesli chodzi o szkolenia prowadzone przez kierowników- Ok ale szkolenia prowadzone przez inna osobę to już brak słów i wrócę znów do odpowiedzi o brakach w wiedzy- pracownik czuje się zostawiony sam sobie i po prostu „olany”. Z sytuacji których teraz doświadczam to nie- nic nie zostalo przeanalizowane. Wypowiedzenie i tyle. Wyniki? Jasne, pewnie są ważne. Ale tu są ważniejsze od pracownika i jego samopoczucia psychicznego. Będę na prawdę źle wspominać prace we Wrocławiu. Wiadoma sprawa ze osoba odpowiedzialna za rektuacje itp będzie w ten sposób komentować aby wybielić firmę, nie dajcie się nabrać, żałuje, ze poprzednie komentarze byłych już pracowników nie zostały przeze mnie potraktowane poważniej przed wysłaniem mojego CV. Odradzam i mocno nie polecam!

@CcWroclaw

Czytam twoja opinie i naprawdę strzał w 10 ,tak wszystko co piszesz to prawda ,zwolnienia z byle powodu nawet nie wiesz za co bo ktoś Cię nie lubi ,szkolenia nawet nie wiem czy szkolenia w rankomacie można nazwać szkoleniem...wymagania takie jak byś pracował w zagranicznej firmie chociaż tam pracownik ma lepiej A to co za praca na słuchawkach i gadasz jedno i to samo az Ci się język placze

Sylwia Krawiecka
@Były pracownik

Drogi były pracowniku, każdy ma prawo do swoich odczuć i Twoje oczywiście szanuję. Niemniej stwierdzenia, że „trenerzy nic nie wiedzą o sprzedaży” lub „niektórzy pracownicy są prawie robotami” uważam za krzywdzące. Każdy trener w naszej firmie jest praktykiem, sam zaczynał od obsługi Klienta a następnie awansował na stanowisko trenera. Odpisując na wpisy zawsze powołuję się na fakty, nie odczucia, jeżeli wpływa to na pozytywny wizerunek firmy, to pozostaje mi się tylko cieszyć. Odnosząc się po raz kolejny do potrąceń, każdy pracownik wie z czego one wynikają i dlaczego pewne komunikaty są ważne, a za ich brak może otrzymać potrącenie. Sytuacje w których pracownik ma potrącenie są jasno określone, to elementy, jakie działają bądź mogą działać na szkodę firmy lub Klienta. Co do bazy to zarówno reklama jak i inne akcje marketingowe skutkują zwiększeniem liczby Klientów, którzy są zainteresowani wyliczeniem oferty ubezpieczeniowej. Jeśli chodzi o „staży pracownicy mają gorzej niż nowi”, to zależy nam, aby każdy pracownik czuł się komfortowo i czy ktoś pracuje miesiąc czy 5 lat, każdy jest bardzo ważny. Były pracowniku być może nie przekonam Cię do zmiany zdania na temat naszej firmy, więc pozostaje mi życzyć Ci powodzenia po to, abyś w innej firmie mógł się czuć w pełni usatysfakcjonowany.

@Były pracownik

Praca na cc jest specyficzna .Nie ma porównania z praca stacjonarna .Po 8 godzinach boli głowa i człowiek jest głuchy od tych słuchawek.Potracen więcej niż zarobisz

czas leci
@Sylwia Krawiecka

ciekawie się to czyta z perspektywy czasu. Plany na moment zarzutów przedmówcy były najwyższe w historii. Kilka dni temu upubliczniono raport "nagranie ze spotkania ama i prezentacja z cyklu poznamy się" dla całej firmy. W pierwszych minutach jest podsumowanie rynku za zeszly roku. Analiza kwiecień-październik mówi, że polisy potaniały a do tego było ich mniej. Plany były wysokie, więc jednak to firma się przestrzeliła, a nie pracownicy robili sztuczny zamęt i siali panikę.

@czas leci

Piszesz polis mniej od kwietnia do października to dlaczego w rankomacie pracuje 100 agentów na oc.Przeciez każdy wie że wyrobić 80 A nie mówić 100 %jest bardzo ciężko i z miesiąca na miesiąc nierealna.Dlaczego firma potrzebuje tyłu agentów jak tak naprawdę jest tak że to 90 %jest telefonów do klientów niż telefonów od klientów do rankomatu. Widocznie nie potrzeba tyłu agentów bp zainteresowania nie ma.Ostatnio sytuacja klient dzwoni ja liczę mówię cenę 500 zł A on do mnie ja mam od agenta stacjonarnego za 350 zł. I gdzie to ubezpieczenie tańsze o połowę. Chyba reklama ma iść w drugą stronę o połowę droższe. Nie czarujmy się drogie rankomat ma ubezpieczenie i tyle

@Były pracownik

Karol czasami wraca. Tak jak kilka miesiecy temu :-) A film jest spoko!

Rankobanda

Mydlenie oczu pracownikom jakim prawem zakazujecie spotkań poza pracą kierownikom ze sprzedawcami dziewczyna nie dostała stanowiska kierowniczego bo znaleźliście jakieś stare zdjęcie z imprezy i według waszej opinii nie może reprezentować waszej jakże świetnej firmy macie ludzi za śmieci gwiazdy obrosly w piórka jak tylko przenieśli siedzibę potrafilyscie mnie upokorzyć i powiedzieć że i tak nie dostanę awansu bo projekt padnie zanim się zacznie nigdy nie zapomnę treści maila od kierowniczki jak mi nadała ze (usunięte przez administratora) dostanę a nie awans jak mam takie wyniki kochane z biura doczepy i sztuczne rzęsy nie zrobią z was dam bo jesteście jak te prostaczki bez szacunku dla drugiego człowieka

Like luk
@Rankobanda

Nie wiem czy wiesz ale jest pandemia i spotkania face to face są nie wskazane. Ktoś z firmy chciał zadbać o twoje zdrowie i życie a Ty piszesz tu takie bzdury i to jeszcze z błędami. Wstyd!

Ranko banda
@Like luk

Ja nie mówię o teraźniejszości to się dzieje już od dawna zanim była pandemia i nie gadaj mi tu o martwieniu się firmy bo ich tak obchodzą ludzie co mnie zeszłoroczny śnieg

@Ranko banda

Wydaję mi się że spotkanie prywatne to ustalają między sobą dorośli ludzie? Bez pytania się przełożonych z pracy „czy mogą to zrobić” hehe. Serio pytałeś/aś się o zgodę na coś takiego? Brzmi to jak żart. Delikatnie mówiąc. Druga sprawa nie wierzę w to że po jakimś tam zdjęciu z imprezy ktoś nie dostał awansu. Naciągana teoria.

Like luk

Zastanawiam się o kim ty piszesz? Zachodzę w głowę i szczerze mówiąc nie kojarzę nikogo kto by firmie nie dbał o siebie? Druga sprawa jak to możliwe że widzisz „gwiazdy” skoro pracujemy zdalnie. O czekaj chyba że się uderzyłeś/aś to rzeczywiście można widzieć gwiazdki ale twoje są jakieś zepsute ;)

Jula
@Like luk

A gdzie jest napisane że widzę w pracy???:)

Asha
@Jula

Co? To niby gdzie je widzisz? Bo jak nie w pracy to po co to tu piszesz?

Ranko banda
@Like luk

Nie pisałam że sytuacja miala teraz miejsce i to wcale nie chodzi czy ktoś dba o siebie ale jeśli jesteś zwierzakiem to co możesz wiedzieć o tej firmie albo jesteś jednym z nich skądś się chyba te negatywne opinie biorą nie sądzisz?

@Pracownik

Bartek wymiata, najśmieszniejszy i najlepszy gość jakiego pamiętam.! Bartek na prezesa ????

Kasiaak

Słyszałam, że znów ktoś odchodzi z wieloletnim doświadczeniem. Coś ostatnio to lawinowe jest i zastanawiające...

Abcd

Ja myslalem ze nic mnie już nie zaskoczy ale wybranie na trenera osobe ktora nie szanuje swoich przelozonych i neguje wszystko to świadczy tylko o tym ze firma upadla juz bardzo misko. Tyle w firmie sie mówi o życzliwości.......a to w jaki sposob nowy trener sie odzywa daleko jest od życzliwości. Taka osoba nie powinna wogole tutaj pracowac w innych firmach zostalby zwolniony dyscyplinarnie ale u nas dostAje awans

Didżi
@Abcd

a ja tam go lubue i mysle ze to dobrzr, on chyba ma tam plecy a w koncu moze cos sie zmienia, szczegolnie ze kilka z nich mysli ze pozjadalo wszelkie rozumy i znaja sie na sprzrdazy a nie pamietam czy w ogole robili plany......... a u kierownikow bez zmian, jak wprowadzali w blad to ciagle maja rozne wersje i tez odzywki niektorych sa ponizej pasa a nikt z tym nic nie robi mimo ze pisze o tym regularnie w ankietach

ACD
@Didżi

Jaka firma takie odzywki. Firma jest pełna ostatnio słabych odzywek. Managerowie, Kierownicy wielka prośba zastanówcie się nad tym co mówicie bo słowa potrafią boleć. Motywowaniem wieczną krytyką nie daję motywacyji do pracy. Wręcz przeciwnie mam ochotę zwolnić się. Wystarczy że nasi klienci nie raz potrafią na słuchawce zachowywać się okropnie i walić w nas za byle co.

Didżi
@ACD

Zgadzam się w 100%

...
@Abcd

Zgadzam się ta decyzja to chyba jakiś słaby żart, wygląda na to że dobierają charaktery pod siebie.

Orsalit
@...

Oni sa wszyscy po jednych pieniadzach cala ta klika

Rozgoryczenie
@Didżi

Myslisz ze nagle wszystko sie zmieni ? Ze plany beda wyliczane realnie do mozliwosci ze w koncu nasze zdanie sie bedzie sie liczyc ze przestaniemy byc traktowani jak maszynki do robienia pieniedzy? To jaka jest rotacja nawet wsrod wieloletnich pracownikow chyba o czums swiadczy. A nowy trener ..... no coz lrpiwj zostawic to bez komentarza. Skoro trener potrafi powiedziec do pracowniks lepiej pomysl nad zmianą pracy bo już nie mam do Ciebie cierpliwosci to jaka mamy kadre ..... odpowiedz jest prosta.

Orenthal
@Rozgoryczenie

Zrobcie ankiete na nowe trenerki to się wypowiemy.

Werso
@Orenthal

Drobna uwaga. Pamiętajcie że wszystkie "anonimowe" ankiety w naszej firmie są tylko z nazwy takie. Prawda jest taka że trzeba się pilnować co się piszę bo potem wszyscy łącznie z prezesem wiedzą co kto napisał i myśli o naszej firmie.

Pracownikdfe34
@Orenthal

A co z nimi nie tak? Ja jestem bardzo zadowolony

Zostaw merytoryczną opinię o Rankomat.Pl - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Rankomat.Pl