Opinie o Samsung R&D w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Samsung R&D, i Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Samsung R&D na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Samsung R&D w Kraków

Tomasz Nowy wpis
Kandydat

(usunięte przez administratora) odrzucają CV mimo spełniania wymagań jakie są w ogłoszeniu. Poza tym ogłoszenia o tej samej treści pojawiają się regularnie ja dla mnie fikcyjna rekrutacja i zbieranie danych osobowych.

Adam Nowy wpis

@blorghh to nie ma odpowiedniego procesu wdrożenia?

blorghh Nowy wpis

Jak na pierwszą pracę, jest ok, niestety, wymagania mają bardzo duże, a chęci, żeby poświęcić czas na wdrożenie praciwnika – brak. Z komunikacją dosyć słabo, we wszystkich znaczeniach slowa komunikacja. Na wszystko trzeba składać tickety w archaicznym systemie opartym o ActiveX (sic!). Jak ustanie wsparcie dla IE, to Samsung padnie. Przy ankietach o firmie ludzie się boją, żeby nie wystawić zbyt szczerej opinii, pomimo anonimowości, więc wygląda na to, że jedynym ich celem jest, żeby zarząd mógł się poklepać po plecach, że wszyscy są szczęśliwi. I oczywiście nie da się zapomnieć, że jesteś tam po to, by służyć swoim koreańskim panom. Azjatycka kultura niestety w miejscu pracy nie jest zbyt dobra dla pracownika. Z plusów: można trafić na naprawdę fajne, wartościowe projekty i zdobyć cenne doświadczenie.

Marcel Nowy wpis

Firmy zawsze informują, że będą się kontaktować z wybraną osobą więc w czym problem!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Human123

Zdecydowanie odradzam udział w rekrutacji dla tej firmy w oddziale krakowskim. Wysłałam swoją aplikację za pośrednictwem jednego z popularnych portali. Po ok. 2 tygodniach ktoś z działu HR postanowił się ze mną skontaktować, jednak nie miałam możliwości odebrać telefonu - 15 minut później już nikt nie odbierał. Zdecydowałam się oddzwonić do firmy następnego dnia w godzinach przedpołudniowych. Telefon odebrała Pani, która przed halo - powiedziała że zamawia kawę, potem zastanawiała się dlaczego mogła do mnie dzwonić, ostatecznie poinformowała mnie, że zapisuje moje dane i oddzwoni jak dotrze do biura. Oczywiście telefonu już się nie doczekałam. Kilka dni później dostałam automatycznego maila z podziękowaniem za udział w rekrutacji. Bardzo słabe traktowanie kandydata - skoro jest telefon to oznacza zainteresowanie daną osobą... Nie spodziewałam się takiego zachowania po tej firmie.

k8s

Szczerze odradzam tą firmę. Środowisko ciągle nie działa, zapomnijcie o czymkolwiek co znaliście z poprzedniej pracy. Brak testów, wiecznie nie działający branch, brak CI, ciągłe mydlenie oczy przez Koreańczyków, że branch przecież działa. Brak jakiejkolwiek metodologii pracy i sztywnych terminów jak jest np. przy srcumie. Może się okazać, że coś ma być skończone do końca tygodnia, bo taki jest teraz deadline o czym wcześniej nie było wiadomo. Słabo zrobione Makefile, tajemna wiedza jak budować kod - zależnie od branchy trzeba wykonać odpowiednią sekwencję czynności, żeby kod się zbudował która jest zmienna w czasie. Do tego dochodzi administracja z Warszawy która traktuje kontaktorów jak ludzi gorszego sortu. Wcześniejsze wyjścia w święta (wigilia, sylwester itp) są tylko dla pracowników etatowych co jest zaznaczane w mailach Natomiast podczas corocznego wyjazdu do Warszawy na Christmas Party, który w tamtym roku był płatny, w tym okazało się 2 tygodnie po fakcie, że był bezpłatny a administracja argumentowała to tym, że przecież mogliśmy zapytać czy będzie płatny, a się nie zapytaliśmy więc to nasza wina - w mailu nie było o tym słowa, że nie dotyczy kontaktorów, którzy stanowią sporą część Krakowa, zapewne dlatego, żeby frekwencja była wysoka. Po roku istnieje możliwość wykupienia z kontaktorni do Samsunga, ale wtedy i tak trafia się do ich Work Service na umowę na rok i trzeba zdawać software test jeśli chce się pracować u nich bezpośrednio.

P4

Jeżeli chodzi o stanowiska związane z C++ to szczerze odradzam. Ciągła walka ze środowiskiem, brak jakichkolwiek testów jednostkowych i integracyjnych, jeżeli już są testy to tylko manualne. Większość "programowania" polega na kopiowaniu kodu z innych miejsc. Czasem zdarza się również, że ktoś przepisze z dnia na dzień cały moduł bez poinformowania pracujących nad nim ludzi. Do tego dochodzą słabo skonstruowane Makefile, dzięki którym budowanie projektu trwa około 1h. Jeżeli masz inną opcję polecam ją wybrać.

Zostaw merytoryczną opinię o Samsung R&D - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Samsung R&D