Adres: Bojkowska 37 A, 44-100 Bytom

NIP: 6342532128 KRS: 0000217147

2 336 135 5 1

Opinie o Future Processing

Filtruj opinie po kryteriach:

Firma z potencjałem jeśli trafi się na fajny projekt i zespół to można się bardzo dużo nauczyć - na każdym poziomie:) Kasa ostatnio poszła w górę.

Tak3Nie3
Emilia
@Pracownik

Muszę powiedzieć, że bardzo przyjemnie czyta się właśnie takie komentarze. Przeglądałam niedawno stronę Future Processing i widziałam, że realizuje się tak wiele projektów, co oczywiście cieszy. Czytałam również, iż pracownikom oferuje się tam (między innymi) dziesiątki szkoleń oraz możliwość zdobywania certyfikatów. Będziesz tak uprzejmy i uściślisz, o jakie dokładnie certyfikaty tu chodzi?

TakNie2

qwertyuiop
@Pracownik

....poszła w górę o inflację :)

Tak1Nie1
:p
@qwertyuiop

czyli została w miejscu

Tak3Nie
@:p

Rozpoczęliście dyskusję o wynagrodzeniu, więc chętnie się dołączę, ponieważ chciałbym dowiedzieć się, jak obecnie kształtuje się wynagrodzenie podstawowe w firmie Future Processing? Wiecie może, czy uzależnione jest ono od wiedzy i doświadczenia potencjalnego pracownika, czy może nie ma to większego znaczenia? Proszę o odpowiedź.

Nazwa działu: IT
@Mariusz

większość widełek jest podana w ogłoszeniach o pracę na stronie firmy, z tego co widziałem jest dla B2B i netto na UoP. W przypadku rekrutacji wynagrodzenie jest ustalane na podstawie wiedzy i doświadczenia kandydata. Jeśli chodzi o certyfikaty to każdy projekt ma budżet szkoleniowy i można go przeznaczyć również na certyfikaty.

@Pracownik

Czy za zrobienie certyfikatu trzeba podpisać umowę lojalnościową i potem przepracować określoną ilość czasu bez możliwości odejścia? Szkolenia wybiera pracodawca i to on ma decydujące zdanie, czy można samemu coś zaproponować. Napisz proszę o tym.

Krzysiek
@Mariusz

Nigdy nie było w FP umówi lojalnościowych, ogólnie bardzo dużo procesów opiera się po prostu na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Szkolenia planujesz wspólnie ze swoim liderem uwzględniając twoje indywidualne plany i potrzeby projektu. Można wybierać z listy szkoleń wewnętrznych, albo zaproponować zewnętrzne szkolenie, konferencje czy inne formy rozwoju.

@Krzysiek

To świetnie, że firma pomaga w ten sposób w uzyskaniu odpowiednich umiejętności potrzebnych do pracy. Jak firma zapatruje się na pracowników bez doświadczenia? Czy ktoś zupełnie nowy w branży jest w stanie dostać się do firmy? Daj znać jeśli masz jakieś informacje na ten temat, będę wdzięczny.

mOdErNsLaVeRy
@Mariusz

Firma chętnie ich przyjmuje bo to tania siła robocza a 95% roboty można zrobić po ich szybkim przeszkoleniu. Wcześniej trzeba im wmówić, że sukcesem jest sam fakt zdobycia pracy by chodzili nieświadomi=zmotywowani. Im dłużej tym lepiej ;)

Tak1Nie
@mOdErNsLaVeRy

Rozumiem, a czy orientujesz się może ile taka osoba bez doświadczenia może zarobić w Future Processing na samym początku? Jakie są widełki płacowe i co jaki okres jest podwyżka? Jeśli masz takie informacje to będę wdzięczny za odpowiedź.

gocha
@Pracownik

Jak wygląda rozmowa telefoniczna w języku angielskim?

@gocha

- do you speak english? - yes, I do :) - you're hired :-) but not for money you expect.

:D

żywot pracownika poczciwego schemat: -> studia (brak kasy) ---> pierwsza praca (beznadziejna kasa) ---> druga praca (słaba kasa) ---> trzecia, czwarta... n-ta praca (wciąż słabo) ---> opcjonalna emerytura (znowu beznadziejna kasa) ---> śmierć (po takim życiu to jak nagroda). Miłej pracy ;)

Tak14Nie
Jacek
@:D

Z Twojej wypowiedzi mam rozumieć, że pracownik pracujący w firmie Future Processing nie może liczyć na godziwe wynagrodzenie? Na oficjalnej stronie internetowej firma informuje, że najważniejszy jest dla niej zadowolony pracownik i z tego właśnie względu pracodawca stworzył kreatywne i przyjazne środowisko pracy dla pracownika. Czy w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej?

Tak2Nie2
@Jacek

nie miałem na myśli FP ani żadnej konkretnej firmy jak sugerujesz

LOL
@Jacek

kolega D nie napisał że w FP jest źle tylko że wszędzie jest równie "dobrze"

Emilia
@LOL

Muszę Ci jednak przypomnieć, że na bieżącym wątku poruszamy tematy, które są ściśle związane z firmą Future Processing, przedstawiając ją przy tym z perspektywy tego, jakim jest pracodawcą. Czy w związku z powyższym mógłbyś się do tego jakoś odnieść? Wiemy, że firmę tę tworzy grupa pasjonatów, którzy z entuzjazmem podchodzą do wykonywanych zadań oraz wyzwań związanych z ambitnymi i innowacyjnymi projektami. Może wiesz, czy w najbliższym czasie będą chcieli przyjąć kogoś nowego?

Tak3Nie4

Prog
@Emilia

HR ?

Hanna

Future Processing prowadzi obecnie rekrutacje na kilka stanowisk. Jedno z nich to Java Developer/ Senior Developer – FINTECH: https://www.future-processing.pl/job_offer/senior-java-developer-fintech/ Czy ktoś z Was obecnych na forum, opisze posiadane na nim doświadczenie? Jak wygląda rekrutacja na to stanowisko?

@Hanna

pijana czy naćpana? pierwsze pytanie niezrozumiałe. A odpowiedź na drugie brzmi: zmarnują Ci dzień :D byłem, zobaczyłem, nie warto - stwierdziłem

Tak5Nie3
@:D

Wnioskuję, że byłeś uczestnikiem rekrutacji do Future Processing. Napisz proszę, jak oceniasz merytoryczność przeprowadzonej rozmowy o pracę. Jaki był stosunek osoby rekrutującej do kandydata? Zachęcam Ciebie do rozwinięcia wypowiedzi i podzielenia się Twoim doświadczeniem.

@:D

;) jaki rym panie kolego!

Wojciech

Bardzo dużo mądrych spostrzeżeń. Niektórym wydaje się, że własna firma to pieniądze i przyjemności.

Tak2Nie

ferrari488
@Wojciech

Oczywiście. W przeciwieństwie do pracy na etacie, z której nie ma się pieniędzy i czasu na przyjemności. Warunek tylko taki, że trzeba mieć łab nie po to żeby się woda do środka nie lała ;)

Tak4Nie

PD

Kasa w FP nie jest rewelacyjna, ale nie ma też dramatu. Delikatnie powyżej średniej dla województwa. Są premie świąteczne i podwyżki przyznawane na jasnych zasadach co roku. Polityka firmy jest bardzo transparentna, każdy pracownik jeśli tylko jest zainteresowany wie, co się dzieje w firmie i dlaczego. Dotyczy to kierunku rozwoju, wynagrodzeń, problemów, itd. Pracuję w FP prawie 2 lata i póki co nie myślę o zmianie pracy. Mocnym plusem FP jest ludzkie podejście do pracownika. Nie ma problemu z dopasowaniem godzin pracy do siebie, nikt nikomu nie patrzy na ręce, jeśli tylko zadania schodzą w założonym czasie. Jeśli komuś zależy na rozwoju, może brać udział w szkoleniach wewnętrznych, zewnętrznych, konferencjach itd w godzinach pracy. Są też kursy językowe. Dodatkowych benefitów jest sporo, zniżki na obiady (i darmowe w piątki), pakiety medyczne, do wyboru multisport, bilety do kina, bony paliwowe itd, strefa SPA, siłownia... Co jakiś czas organizowane są dodatkowe akcje jak np. Tydzień zdrowia, czy sezonowa wymiana opon ;) Zespoły często organizują imprezy integracyjne, oczywiście na koszt firmy. Jak już ktoś napisał, praca jest bezstresowa. Każdemu może się noga powinąć, ludzie są bardzo pomocni i w razie jakiejś wtopy szuka się rozwiązania, a nie winnego. Siłą FP są właśnie wspaniali ludzie i atmosfera jaką budują. Projekty głównie dla klientów zagranicznych, więc język angielski jest pożądany, ale taki urok tej branży. Rekrutacja w moim przypadku składała się z 3 etapów: rozmowa z HR i osobą techniczną, zadanie praktyczne do wykonania w domu, rozmowa z zespołem do którego potencjalnie miałbym trafić. Prócz zaproszenia do podpisania umowy i na spotkanie z szefem, dostałem feedback nad czym powinienem jeszcze pracować i dokładne omówienie zadania rekrutacyjnego (plusy i minusy). Gdyby to była taka zła firma jak niektórzy tu sugerują, to z pewnością nie utrzymałaby przy sobie ponad 800 pracowników :) Rotacja w FP jest, jak w każdej firmie. W tej branży pracę zmienia się "dla sportu", żeby się nie wypalić. Warto mieć jednak na uwadze, że część ludzi wraca do FP, czego raczej by nie robili, gdyby było im tu źle ;)

Tak8Nie1

r_r

Właśnie nie każdy. Zdecydowana większość ludzi ma mentalność niewolników. Do śmierci skazani na łaskę "Pana" uczestniczą w dyscyplinie zwanej "podanie o podwyżkę" i "wchodzenie w du**e".

Tak2Nie

Tomisław

Otworzyć firmę może każdy. Ale utrzymać już nie każy. A dorobić się to już mało kto. Na biznes trzeba mieć pomysł, trzeba go zrealizować, dalej trzeba zdobyć klientów i pozycję na rynku. Bo umówmy się, że firma jest wtedy kiedy ma się własny produkt, klientów i markę. A nie kiedy jest się podwykonawcą dla jednego pracodawcy.

Tak8Nie
Karol

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Interesuje mnie na jaką umowę można liczyć na początek? Jaką macie atmosferę?

mack
@Karol

Z tego co mi wiadomo, firma cały czas rekrutuje. Ale to chyba najlepiej wejśc na ich strone. Umowa pewnie UoP albo B2B?

Tak1Nie
.bm
@Karol

Na umowę o pracę. To znaczy, że będziesz pracował, pracował, pracował. A Twój Pan będzie zarabiał, zarabiał, zarabiał.

Tak15Nie
?

Wszyscy którzy twierdzą, że w Future jest źle to niech powiedzą - wskażą pracodawce w okolicy który oferuje podobne warunki pracy i możliwości dla początkujących ludzi z branży. No bo piszczeć każdy potrafi a konkretów brak. Wiadomo rotacja jest w każdej firmie - ale do FP ludzie też wracają (o tym nikt nie pisał tutaj a takie zjawisko istnieje :) Po drugie jeśli tacy ciency ludzie są w Future to czemu niektórzy z nich teraz pracują w GOOGLE albo Microsoft. Jeśli jesteś ambitny i potrafisz się wykazać to jest to świetna firma dla ludzi którzy coś reprezentują i chcą być docenieni i mieć miejsce aby się pokazać. Co do pracy testera - to jak z każdą pracą - trzeba to lubić. Moim zdaniem lepiej iść w testy techniczne czyli związane z programowaniem, ale niektórzy wolą kierunek związany z zarządzaniem projektem. Wiadomo jednak, że jeśli chce ktoś Ciebie brać na poważnie jako testera bez porządnego angielskiego + rozwoju technicznego/biznesowego się nie obędzie więc trzeba zaczynać od niższych szczebelków - ale za to da się ładnie wylewelować No i kasa - nie zabija ale z sianem wiąże się odpowiedzialność - sam sobie odpowiedz jak wiele jesteś w stanie przyjąć na głowę. No i najlepsze - jeszcze nikogo w Future nie widziałem przykutego łańcuchami do kompa :) a jakoś ludzie przychodzą do pracy - są uśmiechnięci i z własnego wyboru realizują projekty. LOL mogą pracować gdzie indziej ale wybierają FP... Nie znam wszystkich ludzi z FP, i raczej moje opinie pochodzą z projektu i działu w którym pracuje, więc może gdzieś w firmie znajdują się miejsca z których przybyli okoliczni frustraci - niestety czasem trafi się smutny projekt, albo niemiły zwierzchnik ale w takich wypadkach można walczyć o zmianę projektu. Czego brakuje w firmie - architektów i ekspertów. Ale ci niestety słono kosztują i sa odławiani przez duże korporacje - firemka taka jak FP musi na prawdę wiele poświęcić aby zdobyć takie osoby (tylko wyobraźcie sobie jaki to jest problem z rekrutacja takich osób i utrzymaniem w firmie) - jednak myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i wkrótce i takich ludzi nie będzie brakować w FP. Ale to chyba nikogo nie interesuje bo po wypowiedziach to raczej widać, że wysokiej klasy eksperci tu nie zaglądają. Tacy to biją bezpośrednio do interesującej ich firmy a nie poświęcają czas na czytanie komentarzy studentów:))) Podsumowując firma młoda i dojrzewająca, warta uwagi dla osób które chcą mieć na coś wpływ i zdobyć doświadczenie:) Pozdrawiam z wolnego miasta Gliwice

Tak12Nie4
Majkel
@

Pracuja w Google i Microsoft bo tam dostali normalna kase a bie bon na stolowke i slizgawke w biurze. Hahhahah.

Tak10Nie
Daro
@

HR dwoi się i troi coraz trudniej znaleźć frajerów do pracy za miskę ryżu.

Tak9Nie1
Hanna

@Kula twoja opinia brzmi bardzo obiecująco. Możesz powiedzieć jeszcze coś więcej na temat pracy w Future Processing? Rozumiesz, że każda opinia jest wartościowa dla kogoś, kto zastanawia się nad podjęciem tam pracy. Byłoby wspaniale dowiedzieć się również, jak wygląda proces rekrutacji i czego można się spodziewać. Widziałam niżej dość negatywną opinię na temat spotkania rekrutacyjnego i pomyłki odnośnie języka programowania. Czy to się często zdarza?

TakNie

Od ostatniej opinii związanej z Future Processing minęło już nieco czasu. Jak dziś wygląda praca w tej firmie?

Kula
@Administrator

Pracuję w FP od dwóch lat w dziale wspierającym/non-IT i jestem bardzo zadowolona. W moim przypadku na plus: atmosfera w teamie, transparentność firmy, brak stresu i wyściugu szczurów, elastycznośc pracodawcy jeżeli chodzi o godziny pracy/pracę zdalną, dużo ciekawych projektów, ciągle coś się dzieje zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz firmy. Minusów obecnie brak - wypłata startowa nie była oszałamiająca, ale juz po 3 miesiącach było znacznie lepiej (firma oferuje podwyżkę po okresie próbnym, po awansie i po rozmowie rocznej przy dobrym feedbacku).

Jako

Dwa podejścia robiłem do tej firmy, za każdym razem próbowano ze mnie zrobić idiotę. Raz dostałem testy nie z tego języka, kiedy zapytałem czy to pomyłka, powiedzieli mi że teraz nie potrzebują programistę JAVA tylko C# dlatego dali testy z C#. W CV nic o C# nie miałem. Drugi raz rozmawiałem z HR podałem swoje oczekiwania, o rozwoju standardowe dyrdymały, o finansach moje minimum na regular developera było maksimum dla ich seniora. Nie jestem ani tak stary ani tak dobry żeby nazywać się seniorem. No i przed rekrutacją dali zadanie domowe, pomyślałem sobie że zrobię w APEX zamiast w JAVA, ale szkoda było mi marnować całego dnia.

Tak26Nie

anonymous

Wow, dawno nie widziałam takiej gromady roszczeniowych ludzi... Ja tam bardzo chciałabym pracować w FP. Każdemu, kto twierdzi jak to źle jest w tej firmie, polecam pracę na strefie w którejś z firm produkcyjnych. Będziecie ze łzami w oczach wspominać FP.

Tak5Nie1

@anonymous

Trąci HR-em :-]

Były_pracownik
@:)

Faktycznie - albo h'rciarz albo sprany mózg frajera z FP, który pracuje za psie grosze i głosi slogany swojej sekty;)

Tak20Nie

nie polecam

Aplikowałem do Future Processing w Gliwicach na senior developera (miałem wtedy 7 lat doświadczenia). Potraktowano mnie jak idiotę - przeszedłem pozytywnie 3 etapy rozmów, a na koniec zaproponowano mi stawkę o 2 tyś netto mniejszą niż ta o jaką się ubiegałem. Zmarnowałem swoje 3 dni urlopu na spotkania tam. FP zatrudnia ludzi gotowych pracować za miskę ryżu. Omijajcie szerokim łukiem, chyba, że jesteście absolwentami, albo nigdzie indziej was nie chcą.

Tak34Nie

GłupiJaś

Ludzie myślą że jak skończyli studia czy umieją programować to powinni zarabiać kupe siana, od razu 5k... a co tam od razu 8k, 10k! Na bogato! Sęk w tym, że dziś studia ma każdy. Programować też każdy może. A jak wszyscy to mają/umieją to jest to (usunięte przez administratora) warte :-) Kandydacie! dla FP nie będziesz wart więcej niż górnik dla kopalni! Dla innych firm też nie. Dostałeś lepszą propozycję gdzie indziej? o ile lepszą? o 500 zł? 1000? Dostaniesz więcej obowiązków, będziesz dłużej siedział w pracy. Nic za darmo. Po kilku latach kodowania, wchodzeniu w du*e szefom albo skakaniu po firmach za "lepszą" kasą wypalisz sie i zrozumiesz gdzie w życiu popełniłeś błąd :-)

Tak10Nie2

Grafik

Czy ktoś może cos napisać o pracy grafika w tej firmie? I jaka atmosfera?

Grafik
@Grafik

Mac czy PC?

Hanna

@intelegent a czy Ty jesteś pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach z pracy w Future Processing? Dodatkowe informacje mogą być cenne dla osób, które wahają się nad odpowiedzią nad ofertę pracy w firmie. Co powinny wiedzieć o tym pracodawcy?

o****x

Pomysł na biznes wg FP: tanio kupić (studenci w PL) drogo sprzedać (klient w UK). Info dla kandydatów: aplikację którą każą wam pisać na rozmowę wyceniajcie 50/h pracy. Funtów oczywiście.

Tak22Nie

Hanna

@szammógłbyś napisać coś więcej o swojej pracy w Future Processing? Jakie są mocne i słabe strony pracy u tego pracodawcy? Rozumiem, że nie ma dużej kontroli jeśli chodzi o raportowanie czasu pracy. Co jeszcze warto wiedzieć przed aplikacją do firmy?

szam

Nikt cie nie sprawdzi. W praktyce robisz co chcesz. Nikt nie ma nad tym wiekszej kontroli

art

Jak w FP jest z tym elastycznym czasem pracy? Jestem ciekawy jest sprawdzane czy rzeczywiście przerobiłem to co zaraportowałem kiedy: a) pracuję w biurze b) pracuję zdalnie Możecie mi opisać jak to jest w praktyce?

Hanna

@Owca naprawdę nie widzisz żadnych atutów?

Owca

Kiedyś atutem była atmosfera. Dziś nie widzę większych powodów, dla których warto byłoby się tam zatrudnić.

Tak21Nie

Owsiak

Jak lubisz wolontariat to firma idealna dla Ciebie!!! Polecam

Tak14Nie

Dno, zatrudnianie studentów, niekompetentni menagerowie i team liderzy, pranie mózgu jak w gestapo/nkwd dobrym pracownikom i żerowanie na ich umiejętnościach. Płaca o połowę mniejsza niż u każdej szanującej się konkurencji.

Tak30Nie

rtgy

no ale wiesz skoro jest solidna frima o tez na takich pracownikach a pewno im tez zależy mam racje? dlatego pewnie takie tez wymagania tutaj maja i tyle

bs
@rtgy

kłamiesz :)

Tak3Nie

Rozmowa i zadanie miały tylko jeden cel: przekonać programiste że powinien zawód zmienić. Ale nie ma tego złego. Pierwsze zlecenie i kasa z UK za mną. Pozdrawiam konkurencję :)

Tak10Nie

Kykadyn

Maglują ostro z programowania i baz danych na rozmowie kwalifikacyjnej, min. 2 godziny. Szkoda tylko że ich wymagania są znacznie większe niż to co absolwent wynosi z Polibudy. Myślę że powinno wyjechać kolejne kilka tysięcy informatyków na Zachód, wtedy może polscy pracodawcy przestaną wybrzydzać i zadowolą się tymi co zostali.

Tak6Nie

Cierpliwie

@arek Brzmisz jak osoba z działu HR ;)

cppowiec

Kiedyś brałem udział w rekrutacji jednak zniechęciłem się na samym początku. Jako osoba pracująca w tygodniu i ucząca się w weekendy nie miałem czasu na pisanie jakiś durnych programików typu paint. Istnieją inne sposoby weryfikacji umiejętności i to bardziej szanujące czas kandydata. Nie każdy starający się o pracę musi być bezrobotnym studentem. Czytam tutaj niektóre wypowiedzi na temat zarobków i trochę mnie dziwi jak nisko cenią się niektóre osoby. Jako programista c++ w trakcie studiów z 3 letnim doświadczeniem komercyjnym zarabiałem 4500 zł netto w jednej z firm Katowicach - o wiele mniejszej od FP. Jeśli na dzień dzisiejszy w FP z pięcioletnim doświadczeniem dobry programista c++ nie dostałby co najmniej 6000 zł netto to wyśmiałbym tą firmę. Oczywiście mówię o umowie o pracę.

intelegent
@cppowiec

Odpowiem na te zagadkę. Lepiej mieć więcej ludzi za średnią kwotę niż mniej za wysoką . Przy założeniu iż oferują oni w miarę "zbliżoną" wydajność , natomiast decyzje krytyczne podejmuje i tak architekt. Zwyczajnie łatwiej ich przerzucać między projektami, jak ktoś odejdzie. To że dostałeś więcej , wynika tez trochę z tego, że w mniejszej firmie nie ma takiego tyłkochronu w postaci zapasu. Faktycznie jest czasem tak iż jeden człowiek odpowiada tylko za jedną rzecz. Jednak z perspektywy pracownika i pracodawcy może to być satysfakcjonujący układ.

dev

Bazuja na studentach. Jak nie jestes studentem i chcesz troche wiecej bo masz doswiadczenie udowodnia ci ze nie umiesz. Cos sie znajdzie.

Tak7Nie

Zostaw opinię o Future Processing - Bytom