Opinie o AKRA Polska w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy AKRA Polska, lecz również Klientów firmy. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie AKRA Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AKRA Polska w Kraków

Yenrab

Pracowałem tam i powiem tak klimacik sztos, ale tak jak ktoś powiedział, że szefo jak polityk gada. Masakra gość jest niepoważny, bo strasznie ciężko o kaske i ogółem dialog nieprzyjemny - jedyna opcja na podwyżke to powiedzieć, że chcesz się zwolnić po świeżym zatwierdzeniu na projekt... no chyba że liczysz na te śmieszne podwyżki typu 200-400 zł na rok :D

Maks

Lubię tu luźną atmosferę pracy. Pracowałem w wielu firmach i zostałem w tej najdłużej, gdyż tutaj praca wkurza mnie najmniej, a czasami w ogóle ;) Projekty, przy których pracuję są ok, dobry project management, sporo się nauczyłem. Poznałem tu świetnych ludzi.

Mateusz Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.
Kandydat

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna z AKRA? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Ostatnio na Linkedinie widziałem jedno ogłoszenie.

Pytanie Nowy wpis

Czy poziom wynagrodzeń w AKRA Polska uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na Lento.pl 12 września.

AKRA Nowy wpis
@Pytanie

Jeżeli pozwolisz to doprecyzuję: Poziom oferowanych wynagrodzeń, również zamieszczanych w ogłoszeniach, faktycznie wzrósł. Wpływ na to ma głównie poziom oczekiwań jakie stawiamy wobec kandydatów. W tym aspekcie, w przeciwieństwie do innych firm z branży, podnosimy poprzeczkę po pandemii (jakość > ilość). Relatywny poziom wynagrodzeń na przestrzeni ostatnich miesięcy też ulega zmianie. Jednak z naszych obserwacji rynku wynika, że większy wzrost nastąpił w 2 kwartale 2021. Przygotowujemy się również na zmiany podatkowe na początku 2022 w kontekście ofert pracy jak również obecnych pracowników. O tym chętnie napiszemy w osobnym wątku za około miesiąc.

Maks

Jerzy
@Maks

Piszesz, że sporo się tu nauczyłeś, to na pewno dobry znak dla ludzi którzy chcą coś więcej wyciągnąć z pracy :D Powiedz mi czy ta nauka była w formie jakichś szkoleń, czy może po prostu inni pracownicy podpowiadali ci gdy czegoś nie wiedziałeś?

Maks Nowy wpis
@Jerzy

Ja rozpocząłem przygodę z programowaniem 16 lat temu, kiedy takich szkoleń po prostu nie było. Nauka polegała na pomocy kolegów i pracy przez kilka miesięcy po godzinach nad własnymi projektami. Obecnie nauka to już trochę inna bajka, często tworzenie własnych rozwiązań i uczenie się na błędach ;) Najlepszy sposób na doświadczenie to po prostu praca z jak największą liczbą osób w zespole. Z tym jest jednak problem. Duże projekty nie bardzo chcą przyjmować niedoświadczonych programistów ( bardziej by przeszkadzali niż pomagali ). Dlatego na początek małe projekty do nauki, a potem coraz większe wraz ze wzrostem doświadczenia. Obawiam się że u nas wygląda to tak samo. Szkolenia są okazjonalne, głównie dlatego że niewielu programistom do czegokolwiek się przydają. W Akrze Polska istnieje program dla stażystów i tam można nabyć trochę przydatnej wiedzy, ale później już trzeba przyzwyczajać się powoli do samodzielnej pracy. Oczywiście istnieje grono osób które chętnie pomoże gdy ktoś się zapętli - na zasadzie "ktoś pomógł kiedyś mi, więc ja podam pomoc dalej" ;)

Nikoś
Kandydat

Jak wygląda staż w AKRA, co można zyskać na takim stażu oprócz ogromną wiedzy, jaki poziom Jun Mid można uzyskać po stażu? Czy później po stażu można dostać się na UoP z fajną stawką?

@Nikoś

Podczas trwania stypendium staramy się jak najlepiej każdego przygotować do pracy na realnych projektach. Tempo rozwoju i poziom jaki się osiągnie jest już sprawą bardzo indywidualną, ale z naszej strony jest chęć na długofalową współpracę.

Honorata
@AKRA

Nikoś też pytał o uop z fajną stawką. Ciekawe czy dostanie odpowiedź i jaką ;)

Bartosz
@Nikoś

@Nikoś Na staż w AKRA nie można się dostać z zewnątrz! Staż dostępny jest tylko dla osób z programu stypendialnego. Stypendium może trwać zaledwie tydzień ale nadal to jest jedyna droga. Po ukończeniu stażu zebrana wiedza i doświadczenie jest na poziomie "Junior". Co to znaczy? Znaczy, że możesz śmiało pracować na realnych projektach ale koniecznie pod okiem doświadczonego kolegi. Dalsze zdobywanie doświadczenia jest nadal Twoim pierwszoplanowym obowiązkiem. Aspekt indywidualny, o którym pisano powyżej dotyczy czasu. Mamy w firmie osoby, u których stypendium trwało tydzień lub staż niecały miesiąc, a są tacy którzy potrzebowali na to ponad rok. Nie ma reguły, każdy ma swój rytm przyswajania wiedzy. UoP to nasza preferowana forma współpracy. Po ukończeniu stażu domyślnie przechodzimy w UoP (o ile nie ma prośby ze strony stażysty). Nie wykluczamy w określonych przypadkach UoP jeszcze w trakcie stażu. Stawki na stypendium i staż są stałe i równe dla wszystkich. Później stawka jest tym fajniejsza im lepiej radzisz sobie na projektach. @Honorata: "tak, fajna" :).

Robert
Kandydat

Jakie są benefity w Akra i czy jest możliwość pracy zdalnej?

@Robert

Praca zdalna jest jak najbardziej możliwa, a jeśli chodzi o benefity to oferujemy m.in. pakiet sportowy i medyczny, indywidualny pakiet szkoleniowy, naukę języka angielskiego, system poleceń pracowniczych oraz służbowe auto.

Dev
@Robert

w biurze w Krakowie jest nawet wynajęty masażysta lol :D no i stół do ping ponga w chillout room :)

Yenrab

Ciekawski
@Yenrab

Yenrab daj znać czy w obecnej firmie dostajesz podwyżki jakie sobie wymarzyles. Może jednak warto się przenieść do stolicy.

Szefo
@Yenrab

Panie kolego, czuję się wywołany do tablicy (a rzadko tutaj zaglądam :) ). Z ciekawości sprawdziłem, w ostatnim roku Twojej pracy na same podwyżki zostało przeznaczone 468 kPLN brutto (z pominięciem nowych pracowników i zarządu, żeby nie było! Nadal, ładna suma). Kryterium podziału jest niezmienne, zaangażowanie w pracy i rozwój umiejętności. Osobiście ręczę, że każda złotówka z tej puli trafiła w ręce kolegów, którzy na to w pełni zasługiwali. 1. Z czasu spędzonego w AKRA zapamiętaj, że do pracy trzeba się przykładać! 2. Na Twoim przykładzie mocno poprawiono w firmie współpracę one-on-one. Dziękuję! 3. Nie mam nic do ukrycia i byłby ze mnie kiepski polityk :D.

Jaki jest okres rozliczeniowy w AKRA Polska? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

@Pytanie

Dzień dobry, osoby zatrudnione na umowę o pracę otrzymują wypłaty do 5-go dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.

Jaka atmosfera jest między działami w AKRA Polska?

@Pytanie

Zawsze staramy się dbać o bardzo dobrą atmosferę w naszych oddziałach. Czas pandemii może nie sprzyja kontaktom na żywo, jednak połączenia video są na porządku dziennym :)

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w AKRA Polska?

Justyna
@Pytanie

W AKRA Polska mamy 3 etapy rekrutacji. Pierwszy to rozmowa telefoniczna podczas, której zbieramy informacje o doświadczeniu i oczekiwaniach kandydata - chcemy się lepiej poznać. Drugi etap to rozmowa z Tech Leadem danej technologii, na której sprawdzamy umiejętności techniczne. Na ostatnim etapie spotykamy się w większym 3 osobowym gronie. Zaczynamy od live codingu, a kończymy administracyjnymi sprawami.

Marek
@Justyna

Czy w trakcie procesu rekrutacyjnego do pracy w firmie AKRA Polska występują sytuację w trakcie, których potencjalny pracownik jest odpowiednio weryfikowany pod względem umiejętności? Strasznie mnie to ciekawi, więc może czegoś od Was się dowiem?

Justyna
@Marek

Tak, umiejętności są weryfikowane od 2 etapu rekrutacji czyli od rozmowy 1on1 z osobą techniczną. Jeśli przebiegnie ona pozytywnie to 3 etap zaczyna się od live codingu - nie ma się jednak czego bać. Po prostu chcemy zobaczyć Twój kod oraz w jaki sposób podchodzisz do stawianych przed Tobą problemów :)

developer

Jestem juniorem, pracuję już chwile, mam się od kogo uczyć, dojeżdżam dobry kawałek do pracy ale dostałem samochód służbowy. Na moim etapie kariery nigdzie nie mogłem liczyć na chociaż podobne warunki jak tutaj. EOT

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w AKRA Polska?

Bywalec
@Pytanie

TAK, ludzie w Akrze na pewno widzą taki wpływ. W realu bywało lepiej i gorzej. Osobiście najgorzej mi było pracować z wypalonymi kolegami, to była masakra jakaś (żeby nie było! życzę im jak najlepiej!). Teraz sam się zacząłem angażować, bywa że muszę ostro powalczyć o swoje :) ale są efekty. Tylko mnie nie komentować od karierowicza! :)

@Bywalec

Rozwiniesz swoją myśli o tym, że teraz musisz walczyć o swoje? I o tych efektach? Bo dość tajemniczo to przedstawiasz.

Iza

Jest dużo świetnych benefitów z tego co widzę ! Chyba warto aplikować ?

Były
@Iza

Nie warto. Praktycznie nie da się dostać podwyżki. Szef jest mistrzem w mówieniu tak, że na końcu i tak nie wiadomo co powiedział. Zupełnie jak polityk. Nie wzbudza zaufania. Najlepiej niech się jeszcze szczerze wypowiedzą inni byli pracownicy.

@Były

Z tego co wiem podwyżki są i będą (gdyby tak nie było pewnie firma by nie istniała;) wiadomo rodzaj i wielkość podwyżki zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnych umiejętności pracownika. Wszystko jest omawiana na regularnych spotkaniach ewaluacyjnych :)

@Iza

Warto, warto :)

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w AKRA Polska?

@Pytanie

W AKRA Polska organizujemy co jakiś czas stanowiska stażowe. Ostatnie zatrudnienia odbyły się na przełomie czerwca-września. Będziemy informować na naszej stronie i fb o ewentualnych przyszłych rekrutacjach.

Amator

Jak to jest piszą na stronie z ofertami ze maja 50 pracowników (usunięte przez administratora) a na ich firmowej maja połowe tego:) nie ma to jak wiarygodne informacje

Iwona

@Angelika to dobrze, że można liczyć na sporo benefitów w firmie AKRA Polska. A czy powiesz coś o warunkach pracy? Co najbardziej Ci się podoba pracując tutaj? Czy ktoś podzieli się informacjami na temat pracy w firmie?

Prog
@Iwona

Angelica już tu dawno nie pracuje :) zresztą jak gro wielu innych osób

@Prog

Być może imię pracownicy i nick danej osoby były wynikiem przypadku? Wybór nicku jest dowolny zatem jest to wysoce prawdopodobne. Jak rozumiem, Ty jesteś pracownikiem AKRA Polska? Jeśli tak, możesz powiedzieć nam coś na temat warunków pracy w firmie?

Czy ktoś wie, jak w tej chwili prezentuje się AKRA Polska na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Was informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla osób mieszkających w Kraków i okolicach oraz poszukujących zatrudnienia.

Amator

Taka cisza to pewnie efekt dobrej pracy. Patrząc na benefity w firmie to jest super!!!

Iwona

Pracujesz w AKRA Polska? Podziel się informacjami na temat warunków zatrudnienia w firmie. Na jakie benefity/możliwości rozwoju można liczyć?

Angelika
@Iwona

Opis benefitów w AKRA Polska: - Nauka języka angielskiego i niemieckiego w wybranej szkole językowej (dofinansowanie w 50%) - Karta Multisport (dofinansowanie w 50%) - Bogaty pakiet LuxMed (dofinansowanie w 50%) - Możliwość posiadania samochodu firmowego - Budżet roczny do wykorzystania na szkolenia - Okolicznościowe prezenty (z okazji ślubu czy narodzin dziecka) - Bilety do kina na urodziny - Jedzenie w poniedzialki - Wyjścia firmowe na miasto, wyjazdy w góry - Biblioteczka AKROWA (kupujemy książki w celu doszkalania umiejętności) - Pełne zaplecze kuchenne

Tadeusz

JanuszSoft i tyle...

kylie

Możliwość rozwoju jak i dobra atmosfera to dobry znak @pini, a skoro tak jest to opłaca się zatrudnienie u nich.

Zostaw merytoryczną opinię o AKRA Polska - Kraków

AKRA Polska
2.2/5 Na podstawie 34 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Kalwaryjska 69
    30-504 Kraków
  • NIP: 6793080622 KRS: 0000413466

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

AKRA Polska