Vulcan Sp. z o.o.

Wrocław

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 40 ocen.

Opinie o Vulcan Sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Vulcan Sp. z o.o.

Quatro

Odszedłem stamtąd dwa lata temu i od tamtego czasu dużo myślałem o tej firmie, bo była moją jedną z pierwszych. Myślę, że nowy pogląd mogłem uzyskać przez pryzmat nowych doświadczeń w kolejnych firmach. I napiszę to, choć wiele osób może poczuć się urażonych. ludzie - uwierzcie trochę w siebie, nie dajcie się tłamsić. Firma Vulcan szczyci się długoletnim stażem pracowników - "jesteśmy super, bo tyle osób chce u nas pracować całe lata". Nie, to nie wygląda w ten sposób. Tyle osób pracuje u was bo myślą, że nie stać ich na nic innego, to są szare myszy, z kredytami, kompletnie nie wierzące, że są cokolwiek warci. to zahukane i przestraszone swoich apodyktycznych, starych i dodatkowo pewnych stanowiska wyżeraczy-kierowników. Co do Zarządu, nie powiem za dużo - natomiast kierownicy jemu najbliźsi - szkoda słów. kto wam dał dojść do "władzy"? kto was do cholery dopuścił do głosu i koryta? chyba rodzina, koneksje, plecy i dojścia bo po gębie, "elokwencji" to słoma z butów wychodzi. odradzam po stokroć.

Aneta

Na stronie firmy Vulcan w zakładce Kariera możecie przeczytać historie niektórych pracowników i jak udało im się zdobyć awans. Rozumiem, że w takim razie w tej firmie najpierw odbywa się rekrutacja wewnętrzna, a dopiero po takiej rekrutuje się zewnętrznie? Firma daje pierwszeństwo w awansie swoim pracownikom?

Aneta

@Zadowolony masz rację, że bez wysiłku nie dostanie się awansu. Czyli polecasz pracę w Vulcan? Co byś uznał za mocną stronę pracodawcy? Firma poszukuje wielu pracowników https://www.vulcan.edu.pl/strona/aktualne-rekrutacje-139, czy na którymś z tych stanowisk pracujesz i powiedziałbyś coś więcej o nim?

Zadowolony

Pracuję od kilku lat. Czytając komentarze, ciesze się, że sami zrezygnowaliście z pracy w tej firmie. Nastawienie roszczeniowe, "trzeba się uczyć", "rodzinna firma". To że w firmie jest wiele "takich samych nazwisk", to akurat duży plus i bardzo dobrze świadczy o zdrowym podejściu przełożonych, którzy nie oceniają Cię z góry!!! Warto napisać, że nie ma to wpływu NA NIC. Jak już nazwiska się powtarzają, to w różnych działach. Boli pupa? to heyah do innej firmy. Może tam docenią takie nastawienie. Nie jest lekko, ale znam o wiele gorsze firmy, z jeszcze gorszymi kadrami. "ELYTĄ" Bez pracy nie ma kołaczy. Jak się jest leserem, to tak się kończy. Kwestia awansu, to zawsze zależy od człowieka. Przychodząc do pracy od pon-pią, od 8-16 i tyle... awansu się nie dostaje. Każdy kto się wykazywał w pracy i miał dobre wyniki, z czasem zostawał doceniony. Czasami trwało to "chwile", ale miało miejsce. Zadowolony pracownik.

Aneta

@Juz nie Vulcan :-) nie jestem związana z Vulcan Sp. z o.o. Jestem pracownikiem serwisu gowork.pl. Oczywiście, jeśli działy w firmie są na tyle małe, że sama informacja o dziale w jakim się pracuje pozwoli na rozpoznanie osoby, która zostawiła komentarz, a ta chce pozostać anonimowa, to jak najbardziej rozumiem niepodawanie takiej informacji. Często jednak niektóre problemy dotyczą właśnie wyłącznie konkretnego działu i taka informacja może być przydatna dla osób, które rozważają dołączenie do firmy.

Juz nie Vulcan :-)
@Aneta 24.05.2017 14:58
@Juz nie Vulcan :-) nie jestem związana z Vulcan Sp. z o.o. Jestem pracownikiem serwisu gowork.pl. Oczywiście, jeśli działy w f...

Wlasnie sobie Pani odpowiedziała ...

Aneta

@Marcinrozumiem, że w firmie nie jest łatwo awansować na wyższe stanowisko. Firma zapewnia jednak szkolenia oraz możliwości rozwoju w postaci między innymi nauki języka. Chętnie dowiemy się więcej na temat tych benefitów. Piszesz, że praca jest monotonna. Pracy na jakim stanowisku to dotyczy? Taka informacja na pewno będzie ważna dla osób szukających informacji na temat pracy w firmie. @Juz nie Vulcan :-)również warto, żebyś uzupełnił/uzupełniła swoją wypowiedź choćby o dział, którego dotyczy Twoja opinia. W zależności od zakresu obowiązków, czy też właśnie działu warunki zatrudnienia , czy pracy mogą się znaczenie różnić.

Juz nie Vulcan :-)
@Aneta 11.05.2017 10:01
@Marcinrozumiem, że w firmie nie jest łatwo awansować na wyższe stanowisko. Firma zapewnia jednak szkolenia oraz możliwości roz...

Może się jeszcze wszyscy przedstawimy z imienia i nazwiska, droga Anetko, żebyś mogła szybciutko popędzić z tymi wspaniałymi newsami do przełożonego? Prawda zabolała?

Juz nie Vulcan :-)

Śmieszna firma z kadrą "leśnych dziadków". Jeżeli chcesz mieć satysfakcję z pracy, rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności - odradzam. Jeżeli chcesz mieć wszystko w d..., brać kasę i śmiać się z pracy "kadry" dbającej głównie o wypłaty i "rodzinkę" - polecam. W kategorii "Janusze biznesu" Vulcan należy do elity ;-)

Marcin

Firmę VULCAN mogę ocenić pozytywnie tylko pod jednym względem - panującej atmosfery pomiędzy pracownikami niższych szczebli. Pomoc, przyjazne stosunki, żarty na porządku dziennym, wsparcie i zgrane zespoły, które ze sobą nie rywalizują. Reszta jest dla mnie po prostu farsą. Firma pretenduje do bycia korpo co okazuje się być kompletną groteską. Żeby być korporacją - można dużo wymagać ale trzeba też dużo dawać! W VULCANIE spotkałem się z niemożliwymi wymaganiami stawianymi pracownikom, rozmowy kontrolujące, narzucone rozmowy rozwojowe tzw. "DD", ścisła kontrola przełożonych (którzy nawiasem mówiąc siedzą na swoich stanowiskach po 15 lat - co sprawia, że VULCAN nie daje swoim pracownikom możliwości jakiegokolwiek awansu). Wyjazdy integracyjne, wszelkie zabawy - owszem, i to na wysokim poziomie ALE TYLKO DLA DYREKTORÓW I KIEROWNIKÓW! szary pracownik jest skazany na monotonię pracy w firmie, która nawet wizualnie nie poprawi mu humoru, gdyż wygląd firmy wewnątrz jest czysto "szkolny", o kuchni już nie wspomnę.... Mówi się, że VULCAN to firma "rodzinna"; niestety można zrozumieć to zupełnie inaczej.. gdyż ilość podobnych nazwisk w firmie również powala z nóg. Pracownicy z krótszym stażem, pomimo iż są na wyższym stanowisku BOJĄ się zabrać głosu w ważnych kwestiach z uwagi na swoją posadę. Ostatnią kwestią jest ograniczona liczba etatów w firmie - co sprawia, że wszyscy którzy otrzymali posadę - ukrywają ten fakt ze względu na zazdrość pozostałych. Zdarzało się, że pracownicy z 5 letnim stażem pracy posiadali umowę zlecenie. Śmiechu warte.

Aneta

@ktosław zaglądałeś na stronę internetową firmy? Znajdziesz tam informacje o plusach pracy w firmie Vulcan Sp. z o.o. https://www.vulcan.edu.pl/strona/praca-w-vulcan-418 Zamierzasz aplikować?

Mamjasiemam

Myślę, że są możliwości rozwoju @magda. Wiadomo, że to takie stanowisko, które się kojarzy średnio, ale firma jest porządna i myślę, że rozwój możliwy. Tak smao jako koordynator ds. jakości szkoleń, gdzie dają umowę o pracę i niezbędne narzędzia pracy.

ktosław
@Mamjasiemam 05.05.2016 20:54
Myślę, że są możliwości rozwoju @magda. Wiadomo, że to takie stanowisko, które się kojarzy średnio, ale firma jest porządna i m...

Dają niezbędne narzędzia pracy? Te automaty są żałosne.

anonim

(usunięte przez administratora)

Normalny

Mówimy oczywiście o podstawie netto ? A jak wygląda ścieżka rozwoju w firmie ? Dzięki za odpowiedź :) Pozdrawiam !

Normalny

Wielokrotnie spotkałem opinie, że firma średnio wynagradza jak na branże IT. Czy ktoś coś więcej powie, na jakie zarobki może liczyć manager produktu ? Pozdrawiam.

@były

kolejni, tak bardzo zapatrzeni w firmę- zostali przez nią potraktowani, jak poprzednicy- minął czas i koniec. W tej firmie, jak pamiętam, mówi się o braku "chemii" między "szefami", a pracownikami. Zła aplikacja- winny pracownik, zła organizacja- winny pracownik. Dobra praca- premia dla szefów. "Wciskanie" placówkom oświatowym produktów niedopracowanych- pozostawianie z problemem ludzi od wdrożeń i z serwisu. Nie pamiętam, aby odpowiadał którykolwiek z kierownictwa. Liczy się jedynie zysk- później zaczyna się naprawa. Rozwój- jedynie w ogłoszeniach o pracę. Premia- tylko w umowie- nie pamiętam nikogo, kto otrzymałby taka premię. Inne działania nakierowane jedynie na centralę. Pomyślcie, zanim stracicie złudzenia.

centrum obsługi klienta

Pracowałem w centrum obsługi klienta w tej firmie dość długo i muszę powiedzieć że nie było źle ale na pewno nie ma tam czasu na obijanie się. Na początku przeraża ilość wiedzy jaką trzeba przyswoić trochę przeraża ale cały zespół jest nastawiony na pomoc no i teraz są porządne szkolenia. Jednak telefony dzwonią co chwilę a jak jest sezon lub zdarzy się jakaś awaria to jest po kilkanaście osób w kolejce. PLUSY: Bardzo fajny zespół - wszyscy młodzi, na luzie ale pracowici Na pewno się nie ponudzisz Dobre doświadczenie na pierwszą pracę, sporo się nauczysz - rekrutują na okrągło. Stabilność - prawie nie zwalniają (ludzie raczej sami odchodzą ale takie uroki umów śmieciowych), więc jak nawet nie idzie Ci na początku serwisowanie/sprzedaż to Cię po prostu doszkolą. Minusy: Umowa zlecenie i to tylko 11 brutto/h - niby można dorobić sobie prowizjami ale czasem to jest 100zł miesięcznie, czasem 1000 Chaos organizacyjny - przez ciągłe rotacje pracowników i nieprzemyślane decyzje liderów i trudna współpraca między działami Brak dodatków - multisport 120zł, kawa i herbata niby jest ale mleka już nie ma, żadnych wyjść za kasę firmową Brak premii - w okresach wzmożonych telefonów haruje się jak w tesco podczas świąt a nie dostaje się za to nawet 1zł premii - a w tym czasie nic nie sprzedasz. Awaryjność i niedopracowanie aplikacji - to my za to zbieramy od klientów a nic w tym nie zawiniliśmy :)

anonim

(usunięte przez administratora)

@były

Zawsze można spróbować. Z moich obserwacji wynika, że jest to polityka skierowana na konkretne osoby- wręcz z imienia i nazwiska. Znam przynajmniej kilka takich przypadków w tej firmie

@były

Jeżeli ktoś ma za dużo czasu, jego wola. W tej firmie nie macie szansy na jakikolwiek rozwój. Będą z Was wyciskać wszystko, co możliwe- w zamian marna pensja. Grono osób, które "poustawiały" siebie w hierarchii i nie dopuszczają innych do awansu. Szkoda czasu na firmę, która już w miejscu położenia swojej centrali, nie wykonuje niczego dla szkół.

kazik

no chyba za dużo wymagasz kolego, jaka piątka z przydku przy wypłacie? chyba ,że mówisz o jakimś projekcie zleconym do wykonania? to wtedy jest to możliwe, żeby było to kwota 500 zł na przykład albo i mniej, ale nie wiem na jakim stanowsiku mozna u nich zarobic ponad 5 tysięcy, to dl mnie zagadka jest.

jan zawodowiec

rozwiązania dla szkół to dobry biznes moim zdaniem, chętnie w to wejdę - tylko jakie trzeba spełniać wymagania żeby tam zatrudnienie dostać i ewentualnie gdzie mogę poczytać na bieżąco jakie aktualnie oferują propozycje pracy na jakich stanowiskach? no i jaka jest płaca dla takich fachowcdów jak ja - czy p[iątka z przodu będzie przy wypłacie?

Pamke

Powiem szczerze, że nie zdawałem sobie sprawy z ilości usług jaką Vulcan posiada. Jest to oczywiście wszystko robione pod oświatę ale jak sami piszą "Nasze idee – arkusz organizacyjny, elektroniczny nabór, elektroniczne wypełnianie świadectw, plan lekcji – to dzisiaj rozwiązania powszechnie stosowane w szkołach." świadczą o dużej odpowiedzialności i dużym profesjonalizmie.

andrzej

Hej, ja również byłbym zainteresowany praktykami w Vulcan, to odpowiem na pytanie kolegi powyżej. Chodziłoby mi o normalne praktyki ,by się czegoś nauczyć i ewentualnie zostac później w firmie. Bez żadnego konkretnego programu, liczby godzin potrzebnych do ich zaliczenia, takie doświadczenie zawodowe. Jakie szanse?

nowy

Witam. Chciałbym wiedzieć jak wygląda program praktyk w Vulcan? Praktyki podobno są płatne. Ale jakie są szanse na stały etat i czy warto podjąć współpracę z firmą? Mógłby wypowiedzieć się ktoś kto był na takim programie praktyk?

Mick

Vulcan oferuje raczej małe pensje. Kiedyś oferowali przynajmniej szkolenia, ale już nie jest tak dobrze. Szansa na sukces zależy od tego do jakiego działu się trafi, czy raczej kto będzie kierownikiem. Np. analitycy czy programiści mogą liczyć na docenienie za dobrą pracę. Nie najgorzej jest też w IT. Większość kierowników jest jednak niestety słaba i pracy pod nimi nie warto traktować inaczej niż jako przechowalnię dającą czas na znalezienie lepszej pracy.

piachu

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej przez firmę outsourcingową. Generalnie firma dostała ogłoszenie na C# developer, a goście na spotkaniu pytają mi się o JavaScripts. Nigdzie w CV nie zaznaczyłem, że miałem w ogóle z tym do czynienia. Nie wiem czy teraz w CV trzeba pisać czego człowiek nie chce robić. Byłem już na kilku rozmowach kwalifikacyjnych (w różnych firmach) i niestety muszę powiedzieć, że ta była na najniższym poziomie z jakim się do tej pory spotkałem. Po co w ogóle zawracają człowiekowi głowę, skoro nie byłem, nie jestem i nie przewiduję być zainteresowany JavaScripts. Już nie wspomnę o tym, że nawet wody nie zaproponowali, a było gorąco w ten dzień.

antypiachu
@piachu 23.05.2014 14:42
Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej przez firmę outsourcingową. Generalnie firma dostała ogłoszenie na C# developer, a goście na...

@piachu Jesli ty chcesz byc C# developerem bez JavaScript chociazby w formie podstawowej to bardzo ci wspolczuje. Moze przerzuc sie najlepiej na asemblera. Co do zimnej wody podczas rekrutacji to owszem, vulcan musie sie nauczyc jak byc 'well behaved' podczas rekrutacji.

Anonymous

Pracowalem w Vulcanie 2 lata jako programista w zespole pracujacym w Silverlight. Bylem zadowolony i mysle ze w wielu zespolach ludzie zadowoleni sa rowniez. Elastyczne godziny pracy, mozesz realizowac swoje idee. Pracowalem przez firme outsourcingowa wiec nie bezposrednio wiec inna kasa tez byla.Jesli mialbym polecac Vulcan to polecam!

heniek

@Larry, cisza przed burza, raczej przed wybuchem, bo jak nazwa wskacuje Vulcan (wulkan) może wybuchnąć, tylko, czy ten jest aktywny pytanie.

anonim

(usunięte przez administratora)

AndyRR

Mijasz się z prawdą. Takie fora są bardzo ciekawe dla osób które biorą udział w procesie rekrutacyjnym do takiej firmy

Mandelbrot

Nie wiem jaki jest sens istnienia podobnych portali jak ten. Swoje żale wylewają tu w zasadzie jedynie frustraci, którym, z takich czy innych względów, nie przypadł do gustu ich pracodawca.(usunięte przez administratora)

xoxo

Cedric. W tej firmie nie ma żadnych perspektyw rozwoju. Szkoleń też nie ma, chyba, że znajdziesz je sobie sam i to najlepiej darmowe. Oczywiście wewnętrznie przeszkolą Cię do wykonywania swoich obowiązków, ale na więcej nie licz. Z kasą i awansami tak samo- wszystko było "zamrożone"- przynajmniej jak ja tam pracowałam.

AB

Ok, ale tylko lokalnie, Strata czasu dla kogoś kto chce mieć perspektywy na rozwój i pracę w dużych, międzynarodowych projektach. Średnie perspektywy rozwoju ale co kto lubi i czego oczekuje. :)

gg

podstawa+ premia, ale teraz jest różnie, bo i dzwonisz i odbierasz tel... są ustalane grafiki podobno, ja tam juz nie pracuje, ale tragedii nie było jak na pierwszą studencką pracę, przynajmniej fajne wyjazdy firmowe

aa

Tak jak ktoś już napisał firma zatrudnia rodzinki które są na wyższych stołkach. Nie polecam tej firmy. Kto nie donosi [usunięte przez moderatora] wyżej ten zarobi 1600 zł netto plus premia uznaniowa 300 zł jeżeli będzie się podobał przełożonemu. No chyba że ktoś zatrudni się na przeczekanie, do czasu znalezienia czegoś lepszego.

bujany

A ja tam pracę w Vulcanie i współpracę z p. O bardzo dobrze wspominam. Rzeczywiście trzeba było się przyłożyć do pracy i być sumiennym zostawało to jednak sowicie wynagradzane. P. O. zawsze otwarta na sugestie i opinie, bardzo dobrze się wspólnie pracowało. Dużo się od niej nauczyłem, co mogłem i dalej wykorzystuję w innej pracy związanej już z wyuczonym zawodem. Polecam.

mmm

Programiści dostają 2500 netto i absolutny brak możliwości podwyżki lub awansu.

anonim

Czy ktoś mógłby podać jakikolwiek rząd wielkości płacy na 'dzień dobry'? > 2500 netto? > 3000 netto? > 4000 ? Wiadomo, że to zależy, ale z tego co widze to w tej firmie jest nieciekawie - tyle że dla każdego oznacza to co innego.

luki

Zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie, na rozmowie rekrutacyjnej padło pytanie ile chciałbym zarabiać (po studiach PWR inżynieria oprogramowania) podałem kwotę 1500 zł netto. Zapytali mnie drwiącym głosem czy to na początek czy koniec? Śmiech na sali....

Zostaw opinię o Vulcan Sp. z o.o. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Vulcan Sp. z o.o.