Wydawnictwo Nowa Era

Straszyn

Opinie o Wydawnictwo Nowa Era

Obiektywna

A ja myślę, że będę obiektywna, gdyż miałam do czynienia rownież z innym wydawnictwem edukacyjnym. Każdy wie jaka to branża i nikt nikomu nie moze zagwarantować pracy na wiele lat. Pamiętam swoją rozmowę kwalifikacyjna, na której od razu było mówione na jaki okres nawiązywana jest współpraca i nikt mi nie gwarantował, ze zostanie przedłużona, wręcz przeciwnie... otwarcie było powiedziane, ze w tej branży sytuacja jest bardzo dynamiczna. W Nowej Erze pracowalo mi się bardzo dobrze. Jedynym minusem było to, ze nie dostałam podwyżki w momencie, kiedy wskoczyłam na duży ZUS, ale to juz myśle wina mojego kierownika, który nie walczył o to u góry a ja nie mailam takich możliwości. Praca bardzo dobra, nie było trzeba się wielce spinać zeby zrobic dobry wynik. Co za bzdury, ze tylko praca i praca, ze brak czasu na rodzine i przyjemności. Prawda jest taka, ze każdy z przedstawicieli sam sobie ustala trasy i bardzo często wyjeżdża sie dopiero o 9:00 z domu a wraca o 14:00 No chyba ze jest gorący okres prezentacji to pracujesz troche dłużej, ale masz za to zapłacone. Oprócz comiesięcznej premii otrzymujesz na koniec rownież prowizje od sprzedaży. W firmach konkurencyjnych tego nie ma... masz tylko premie za zadania, ktore sa po prosru nie do wykonania. Nowa Era ma bardzo dobre wyniki bo dba o klientów, klienci wiedza, ze to firma godna zaufania i przede wszystkim maja dobra ofertę, podręczniki bardzo dobrze przygotowane. Nauczycieli naprawde nie trzeba mocno namawiać do wyboru i przede wszystkim nie ma potrzeby obiecywania rzeczy niemożliwych. W NE panuje naprawde przyjazna atmosfera, nie poczułam nigdy, ze ludzie w zespole ze sobą konkurują, nie usłyszałam tez nigdy korporacyjnych tekstów... czy na spotkaniach z kierownikiem czy na szkoleniach, gdzie często byli rownież obecni ludzie z zarządu. Ludzie, którzy wystawiają negatywne opinie proponuje, zeby uderzyli się w pierś i przestali pluć jadem. Ja szczerze będę polecać pracę w Nowej Erze.

Dyzma
@Obiektywna 05.10.2017 13:48

"Tekst sponsorowany"

Nick
@Obiektywna 05.10.2017 13:48

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy.

Iza

@Alicja, póki co firma nie prowadzi obecnie rekrutacji. Natomiast odsyłam na stronę internetową firmy i sprawdzania aktualnych ogłoszeń o pracę. Lato to dobry czas na znalezienie pracy i dużo firm poszukuje pracowników być może w tej firmie rekrutacja się zakończyła jednak nie wykluczone, że będą nowe.

yaris oddany

wczoraj rozpoczęła się "Rzeź niewiniątek" wywalanie jak co roku :(

Szukasz pracy?

Gosia

Lepiej omijać tą firmę. Piękne opakowanie a w środku zgniła ryba. Jeśli komuś korporacja kojarzy się z miejscem do robienia kariery, to jest w błędzie. Na pewno w przypadku tej firmy. Tu pracownik, ten najniższego szczebla, a jest najwięcej (konsultantów) jest od robienia ( i kropka), ale nie kariery. I broń boże od myślenia. Jeśli macie zapał, energie, pomysły, jesteście kreatywni i chcecie się tym dzielić, rozwijać, szkolić to firmę tą omijajcie szerokim łukiem. Jeśli natomiast chcecie harować jak woły, nie macie rodziny lub nie planujecie jej mieć, albo po prostu macie ją gdzieś, lubicie prace społeczne i pomnażanie dobrobytu prezesów i managerów, to tak, ta firma jest dla was:-) Do 30 lipca (bo na tyle jest działalność a dostawy w sierpniu) można sporo zarobić na mydleniu oczu w szkołach i obietnicach często bez pokrycia a we IX zostaje infolinia jednak siano za sprzedaż zgarnie były wówczas doradca edukacyjny.

Aga
@Gosia 15.06.2017 13:52

Niestety to prawda :-(

były współpracownik

Sałatki szkoda !!! Wyścig szczurów, atmosfera podła. WYNIK jest najważniejszy a później i tak kop w d....

Amanda 123

Nowa Era - Kraków. Wszystko co piszecie jest prawdą. Szkoda czasu i nerwów dla kontraktu do końca lipca. Zarobki to 2200 netto , działalność gospodarcza. Do tego same kary. Spóźniasz się kara. Nie pojedziesz , dniowka. Nie wyklikasz wizyt w programie po premii. To tego ten nie miły pan skrupulatnie rozlicza czy przeczytałas materiał w domu i dlaczego stałaś w korku jak on nie stał. Cyrk na kołach. Pracowałam w wielu firmach ale to przekroczyło moje największe wyobrażenia o najgorszych pracodawcach. Ktoś wyżej napisał ,,praca dla desperatow,, tak. Trzeba to tak określić. Pracują tam osoby w podeszłym wieku które wolą to niż pracę w Lidlu. Nie polecam , panu z Małopolski proponuje udac się na wizytę w poradni psychiatrycznej zamiast rozpowiadac plotki. Ps. Nie wiem jak jest w innych województwach. Do Małopolski nie idźcie.

Paweł

Korporacyjne działanie i myślenie nie wystarczy aby przetrwać w Nowej Erze trzeba jeszcze wielkiej odporności i dyspozycyjności, jak nie ma się rodziny to oczywiście można dać radę i wypruwać z siebie żyły dla rozwoju firmy, przedstawiciele tworzą tą firmę, tylko dzięki determinacji przedstawicieli Nowa Era pokonała WSiP, odbyło się to kosztem wielu ludzi, niestety ale kto by się tym przejmował, najważniejsze są wyniki sprzedaży, a nie ludzie w tej firmie jak zresztą w sumie w każdej firmie

Karola

Czy jeszcze rekrutują? Już raczej nie! Bo praca tylko do końca lipca 2017 roku Ja będę pracowała tylko do końca lipca 2017 roku, raczej dalej nie ma szans Ale nie jest łatwo, trudno to wytrzymać ale ktoś zna się na korporacyjnym działaniu to oczywiście to jest praca dla niego! Pieniądze są dobre, samochód też jest OK, ponadto dostałam telefon i laptop ale jest strasznie obciążająca praca najlepiej jak człowiek jest bez zobowiązań rodzinnych to wtedy da radę!

Sławek

Krzysiek ma rację z tym wzajemnym podpieprzaniem się w Nowej Erze, to istna zgroza Zarobki takie sobie, żadna rewelacja a wymagania ... straszne jak chcesz je sprostać to pracujesz non stop a i tak Cię wywalą po pół roku nie przedłużając z Tobą umowy jak to zrobiono ze mną, starałem się aż za bardzo i co? Wielkie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zwolniono mnie i już, a dlaczego? Nie wiem Po dwóch latach wróciłem do Nowej Ery bo obecnie w dobie reformy jest zapotrzebowanie na ludzi ale już w sumie żałuję bo jest jeszcze gorzej dziś niż dawniej, ten wyścig szczurów jest straszny i już nie na moje nerwy, jestem chyba za stary na te gierki muszę szukać czegoś innego a mam obecnie umowę do końca lipca 2017 roku ale czy wytrzymam do końca lipca, może? Ale będzie trudno ...

Alicja
@Sławek 12.03.2017 20:53

jak wyglądają zarobki w NE? i czy nadal rekrutują?

Krzysiek

Byłem przedstawicielem oświatowym, a właściwie doradcą czy konsultantem oświatowym NE przez 4 miesiące na swojej działalności gospodarczej, dali mi nowy samochód ale nie dałem rady! To za duży dla mnie stres, ciągle trzeba być dyspozycyjnym, nic nie można sobie zaplanować, a szkolenia to jakaś masakra! Ciągle tylko szkolenia, szkolenia albo wyjazdy w teren, praca praktycznie non stop i to nie są jakieś wielkie pieniądze za pełną dyspozycyjność! Najgorszy był ten wyścig szczurów, w którym nie dałem rady oraz wydawanie poleceń do realizacji w ostatniej chwili, okropne było zwłaszcza to wieczne podpierdalanie jednego na drugiego według zasady dzień bez podpierdolenia jest dniem straconym! Ogólnie nie polecam firmy NE mimo otrzymania nawet nowego samochodu, komputera i telefonu służbowego bo to tylko praca dla desperatów!

Olo

DO moderatora, Uzyskałem już informacje o które prosiłem, proszę usunąć moje wpisy, ten i dwa poprzednie z adresem e-mail. Dziękuję.

Olo

Przepraszam, korekta adresu e-mail z powyższej wiadomości. Proszę o kontakt z obecnym lub byłym Przedstawicielem Oświatowym Nowej Ery, w sprawie omówienia możliwości systemu prowizyjnego proponowanego przez wydawnictwo. Gdyby ktoś posiadał taką wiedzę, kontakt na pepe19800@wp.pl

Olo

Proszę o kontakt z obecnym lub byłym Przedstawicielem Oświatowym Nowej Ery, w sprawie omówienia możliwości systemu prowizyjnego proponowanego przez wydawnictwo. Gdyby ktoś posiadał taką wiedzę, kontakt na pepe1980@wp.pl

Olo

Witam, Nowa Era prowadzi obecnie rekrutację na Przedstawiciela oświatowego, na zasadzie własnej działalności, wie ktoś może, jakie oferują warunki finansowe? Bardzo proszę o podpowiedź i od razu dziękuję.

6614hit

Jesteście niesłowni, czekamy na książki od miesiąca.

Polonistka z Częstochowy

Jestem zawiedziona współpracą z tym wydawnictwem, do momentu złożenia deklaracji o korzystaniu z podręczników są mili i obiecują złote góry. Od sierpnia, a jest październik, czekam na darmowy egzemplarz podręczników, by kontynuować pracę i nie mogę się doczekać, mają mnie w .... głębokim poważaniu. Są niemili, niechętni do pomocy, nieżyczliwi Nigdy więcej Nowej Ery. Wykonałam kilkanaście telefonów i nic. Są przecież inne wydawnictwa....

ktoś

Nie chodzi o przeżytek, a o podejście do szeregowego pracownika. Masakryczny przerost ludzi od niczego, a brak ludzi do roboty

były pracownik(ca)

Praca dla desperatów, część ludzi pozwalniali, część zwolniła się sama, a ci co zostali też niedługo się zwolnią, może oprócz kierowników którzy wiadomo będą się trzymać rękami i nogami. Atmosfera - brak, premia ??? fikcja. Sezon od połowy sierpnia do końca grudnia. Soboty większość pracująca w sezonie. W sezonie własne dzieci ci mówią ciociu lub wujku. Dlaczego były zwolnienia ?? bo trzeba przyjąć "murzynów" za połowę stawki. Nie dajcie się omamić pięknymi wizjami na rozmowach. Brak jakiegokolwiek poszanowania przez kierownictwo. Odnoszę wrażenie że prezesi nie wiedzą co się dzieje poniżej. Szkoda bo kiedyś to była naprawdę fajna firma z dobrym zespołem, atmosferą i w miarę pieniędzmi Piszę o biurze w Warszawie

była konsultanka

rynek edukacyjny kończy się, i nie ma znaczenia załamywanie się czego kolwiek, tylko znaczenie mają pieniądze, prywaciarz nie wywali własnej kasy, a zwolnienia są po to by więcej zarobić, wmawia się, że najlepsi zostaną, oni obiecują ile wlezie, a potem hulaj dusza piekła nie ma, a do zadowolonej pani, czy kupuje pani te książki w NE, bo z tego co zrozumiałam to w księgarni, to chyba jest pani zadowolona z księgarza a nie z NE

Iwona

Zaprzestała rekrutować, bo nie wiem czy ktoś z Państwa na tym portalu zauważył iż mamy darmowe podręczniki od jakiegoś czasu. Wobec powyższego Nowa Era podobnie jak jej konkurencja nie może już korumpować szkół przekazując im sprzęt elektroniczny w zamian za korzystanie z ich książek. Taki los spotkał również konkurencję i teraz zaczęły się zwolnienia grupowe.

zadowolana

Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują...

przerażona
@zadowolana 09.01.2016 01:02

A jeszcze inni szukają przyjaciół na facebooku

Alehandro

Na razie to były zwolnienia, ale poczekaj do stycznia - pewnie będą szukać.

Sipi

Teraz kazde wydawnictwo boryka sie z tymi samymi problemami - tylko w innej skali. NE tez. Nie jest zielona wyspą. Cos wiadomo, jak ten sezon sie konczy?

Karol

Nic podobnego. Wcale nie jest łatwiej znaleźć pracę gdzie indziej. Wydawnictwo Nowa Era jest miernym wydawnictwem nie oferującym swoim współpracownikom żadnych sensownych i rozwijających szkoleń poza szkoleniami prowadzonymi przez kierowników nieposiadających żadnych umiejętności sprzedażowych. Zatem o prestiżu nie można tu mówić. Ponadto branża wydawnictw edukacyjnych przeżywa teraz kryzys spowodowany darmowymi podręcznikami oferowanymi przez MEN więc należy raczej szukać pracy w innym obszarze.

koko

klarrra Ty chyba NE nie znasz..zostawili część ludzi bo przecież dostawy do szkół, telefony od nauczycieli, opr. za kilka rzeczy,które NE nie poogarniała ktoś musi zebrać. Niech nie liczą Ci co pozostawali do października na więcej..bo pozostawiają 2,3 starych na rejon a nie nowych PO

Ross

Naiwna jesteś bardzo.

Yogi

niestety od razu na starcie zastrzegają że praca na 3 miesiące i pewnie na tym się skończy, szkoda zachodu ludzie nie zawracajcie sobie głowy pracą przedstawiciela w tej firmie.

mala

A ja powiem tak: auta nówki, yaris z przebiegiem ok 10km, telefony też swierzynki, tak samo jak laptopy. Jedyny minus to to że to raczej praca dla singli, bo co chwila jakieś szkolenia w wawie.

Kandydat

Witam, ile czekaliście na telefon po wysłaniu cv?

Adam

Pytania o sprzęt generalnie zasadne i istotne. Przecież samochód służbowy to oszczędzanie własnego auta. Co do komputera to faktycznie warto wiedzieć ile czasu trwa jego uruchomienie i na jakim oprogramowaniu się pracuje. Ile czasu dziennie zajmuje CRM i jak szybko działa? Kto płaci za internet, potrzebny do łączenia z bazą danych? Kto płaci za tel. służbowy i jakue podpisuje się umowy w tym zakresie? Ilu klientów "trzeba" dziennie odwiedzić żeby te 3000 dostać? Ile dostaniesz jeśli tydzień będziesz na L4-kontaktów nie wyrobisz i faktura zamiadt na 3000 będzie 1500, a ZUS grosze wypłaci. To, że jesteś na działalności gosp. będzie się ciągneło wiele lat za każdym bo Urząd Skrbowy i ZUS Mmogą wiele lat nas kontrolować i za duperele kasować. Do tego jesteś vatowcem-nie wiem jak z kasami fiskalnymi. Za paliwo płacisz kartą firmy-nie odliczysz sobie. No i zależy jaku kierownik się trafi-są normalni ludzie i "inni". Klient raczej łatwy bo to szkoły.

@Adam 30.01.2015 00:00

Internet masz w telefonie, chyba limit 2 GB. Umowę podpisuję się trójstronnie - Ty, NE i T Mobile. Rachunki płacisz Ty i to możesz wrzucić w koszta. CRM - godzina, dwie zależy ile roboty jest. Klient raczej łatwy bo to szkoły - jeśli dopiero zaczynasz to zmienisz to zdanie i to szybko :) Powodzenia !

NE czy WSiP to przecież nie hurtownia budowlana mająca na stanie Lublina czy Żuka! Mają auta w leasingu, wszystkie na warszawskich blachach. Nie ma mowy o wyeksploatowaniu czy rozpadających się struclach. To już nie te czasy. Wiem, bo widzę ich regularnie w terenie. NE pomyka Toyotami.

@12345 28.01.2015 07:30

Taaa - weź to powiedz osobą, które jeżdżą w starych yarisach, gdzie raz w tygodniu dolewka oleju, lampka od katalizatora sama się przepaliła od ciągłego świecenia, a przebieg spokojnie dobija do 200 tyś, albo już dawno ta granica przekroczona. Żeby nie było, że sama tragedia to są Aurisy i nowe Yarisy (te są w leasingu) oraz Kia Ceed. Kierasy wożą sie Avensisami.

Zastanawia mnie to, dlaczego zadaje się pytania o markę czy model samochodów służbowych. Jakie ma to do licha znaczenie??? Co do pytań o 'rachunki' - nie rachunki, tylko faktura Vat 23%

klara
@123 23.01.2015 16:31

A widzisz ma znaczenie, no bo tak. Dostaniesz grata z przebiegiem 300000 i bujaj się takim struclem po połowie województwa, albo mówią, że dadzą ci laptopa, no dadzą, ale takiego, że pół godziny ładować ci się będzie strona, bo system ma sprzed 10 lat, dlatego ludzie się pytają. Dobrze że pytają teraz bo jak juz będą szczęśliwymi PO w NE pytać przestaną, bo im wytłumaczycie, że nie wolno.

mala

Tak własna działalność, podstawa to jakie 3400 oczywiście minus ZUS i minus podatek od rachunku jaki im trzeba wystać,pierwsza umowa na 2 miechy potem niby do czerwca/lipca i jak się sprawdzisz to może dalej, ale na to bym nie liczyła. Rozmowa sztandarowa, nic trudnego, jak jesteś wygadany to plus dla Ciebie.

Marek73

Wie ktoś może jak ze stabilnością zatrudnienia? Słyszałem, że teraz gdy ludzie są potrzebni rozbudowują sieć przedstawicieli - z czego w czerwcu wyleci 1/3, ktoś coś wie na ten temat? Wolałbym uniknąć półrocznej współpracy...Zatrudniaja na własnej działalności? Dajcie znac jak wyglądaja rozmowa rekrutacyjna - jakie macie doswiadczenia? Pzdr

@Marek73 16.01.2015 18:37

Podobno na rozmowach mówią, że praca do czerwca i tak ma być. Więcej bym nie oczekiwał. Tak, własna działalność.

mala

Niech mi ktoś pomoże w temacie z tymi rachunkami... Na ją kwotę one mają być, czy zależy to od tego ile "sprzedam"?

Nie pisze bo nie musze

Witam. Czytam wasze żale na Nowa Erę jaka to zła firma. Czasy sa dla wydawców takie a nie inne wiec co wam maja dać. W latach 2002-2009 N.E. To była potęga, zarobki po 6 tys. ze wszystkimi dodatkami, nagrody, wycieczki pracownikow wydawnictwa i PO- Dominikana, Kuba,Meksyk,Egipt itp. Jak szefem był M.K to było wszystko inaczej. Wiadomo jak robi sie ,, fuzja" twór to nie zwiastuje niczego dobrego. Bierzcie ta robotę i zapieprzajcie, a nie mówicie ze auto używane wam dają , ze to nie BMW kur...

mala

Pytania jak na każdej rozmowie na stanowisko " handlowca", najlepsza jest zaś druga tura rozmowy, która jest juz przed dwiema osobami. Wtedy jest standardowa scenka z próba sprzedaży podręcznika i ogólna gadka ile to można wyciągnąc w firmie, co dla mnie było abstrakcją i bujaniem w obłokach przez Pana prowadzącego rozmowę. Ja się dostała, co mi tam zaryzykuje, w końcu to nie cyrograf na całe życie :) Zastanawiam się tylko nad tymi rachunkami jakie mam im wystawiać, bo nie wiem na jakiej podstawie one będą wystawiane i jaki podatek mnie wtedy czeka do zapłaty od nich, bo rozliczenie jest na zasadach ogólnych...

Witam, chciałbym sie dowiedziec jak wyglada rozmowa rekrutacyjna w tej firmie? Jakie pytania zadaja itp?

mala

Witam a jaka jest forma prowadzenia DG dla PH? Moze byc ryczalt czy musi byc Vat. Jak ryczalt to jaki i jaka klasyfíkacja?

miszcz

Anonimowy to byłeś na rozmowie w niedziele? O co ciekawego pytali? Kto uczestniczył w rozmowie? Zrezygnowałeś z tej pracy, że taki chętny jesteś do udzielania info ? Kasa niby nie najgorsza ale warto pamiętać że to praca tylko na parę msc. Pozdrawiam

Anonimowy

Witam. Właśnie wróciłem z rozmowy kwalifikacyjnej. Dla zainteresowanych: - wynagrodzenie w granicach 2500- 3500 netto w zależności od doświadczenia, kierownika regionalnego + Premia 20% z zasadniczego wynagrodzenia + Premia % za sprzedaż. - małe regiony pracy (ogromna zaleta, można skupić się na pobliskich placówkach oświaty) - zatrudnienie oparte o działalność, jednak forma nie odbiega od umowy o pracę ( urlop, L4 itp) - Narzędzia pracy (auto, laptop i telefon - brak póki co konkretnych informacji o marce, stanie auta i innych elementów) - umowa czasowa Co więcej ? Praca jak każda inna czy zarabiasz 2500 czy 30 tys jest stres i problemy do rozwiązania. Branża specyficzna, gdyż rozmowy z nauczycielami i dyrektorami placówek oświatowych nie należą do łatwych, w szczególności sprzedając produkty edukacyjne. Mimo wszystko dla tych co mają mały ZUS i mają możliwość zwrotu VAT sama podstawa może wydać się zachęcająca. Jeśli mogę jakoś jeszcze pomóc piszcie, będę tu zaglądał to odpowiem.

Paula

No autko też jest ważne :) Dzięki za informacje i słowa otuchy, przydadzą się :)

Brunon K.

Z drugiej strony może być tak, że wam wynajmą nowe yarisy. Co też by nie dziwiło :) powodzenia i tak życzę w tej niełatwej i stresującej pracy :)

Paula

A mówili, że dostaniemy nowe autka :( to jak to będzie teraz?

@Paula 26.11.2014 12:01
A mówili, że dostaniemy nowe autka :( to jak to będzie teraz?

Koleżanka idzie do pracy dla samochodu ? Wiem, że miło jest jeździć nowym i ładnym, ale bez przesady. Były takie czasy, że w 30 stopniowym upale ludzie bez klimatyzacji jeździli. Zanim do pierwszej szkoły dojechali, to można było koszule wykręcać.

Brunon K.

Chyba nie w tej firmie. Nowi dostają stare yarisy, spokojnie ponad 150 tyś. przebiegu, z wiecznym problemem wyciekającego oleju. Fakt, są serwisowane i owszem, można z nich korzystać prywatnie. Bagażnik i tylne siedzenia zarezerwowane dla kartonów z książkami :)

Marta

A czy te samochody naprawdę maja taki przebieg i taki stan ???

Marta

Jak wygląda praca przedstawiciela handlowego ? Jakie pieniądze oraz auto ?

Brunon
@Marta 07.11.2014 11:13
Jak wygląda praca przedstawiciela handlowego ? Jakie pieniądze oraz auto ?

Własna działalność gospodarcza, podstawa do wynegocjowania w granicach 3 tys plus premie miesięczne, auto to Toyoty Yaris bez gps i można prywatnie też jeździć. Praca polega na polecaniu wśród nauczycieli konktetnych podręczników. Ze wszystkich wydawnictw chyba najbardziej polecam.

wciąż pracująca

Tak czytam i nie wieżę kto wypisuje takie głupoty. Pracuję tutaj już 6 sezon, złotych gór faktycznie może i nie ma, ale jak ktoś swoje robi i sprzedaje, to krzywdy nie ma. Firma jak firma i ludzie jak ludzie, ani lepsi, ani gorsi, może nawet bardziej wyrozumiali niż gdzie indziej. a odnosząc się jeszcze do tych niektórych bredni, które są powypisywane, to pozdrawiam Wszystkich narzekaczy!!!

zachwycony

Od groma! Praca jak marzenie. 2000- no no no , szaleć, szaleć, szaleć.

Krzychu

Witam Powiem coś od siebie bo coś takiego nigdy mnie wcześniej nie spotkało a mianowicie byłem kiedyś na spotkaniu rekrutacyjnym w Częstochowie i pomijając już fakt że koleś zadawał mi jakieś durne pytania które nijak miały się do przyszłego stanowiska pracy to to co mnie rozłożyło na łopatki kiedy koleś zapytał mnie ile bym chciał zarabiać netto więc moja odpowiedź była że chociaż 2500 zł na rękę na co szanowny pan (usunięte przez administratora)odpowiedział mi że jak by wiedzieli że mam takie wygurowane oczekiwania płacowe to nawet nie zapraszali by mnie na rozmowe. (usunięte przez administratora) Także po takim spotkaniu wiedziałem że z daleka trzeba się trzymać od tego typu pracodawców którzy już na wstępie mówią ci (oczywiście nie dosłownie) że będziesz ich (usunięte przez administratora)

Docent
@Krzychu 28.01.2014 16:29

Rozmowy kwalifikacyjne są bez sensu w każdej firmie, bo i tak dadzą to co mają dać, a pytanie ile chcesz zarabiać i tak nie ma sensu. Mają co do grosza przemyślane kwestie finansowe, jak wszędzie zresztą. Damy Ci 2000, a jak nie to są inni. To nie jest praca perspektywiczna, chętni są-bo jest bezrobocie. Nawet student to może robić. Nawet lepiej, bo za małe stawki popracuje. Poza tym nic nie ryzykują bo to działalność gospodarcza, w 1 sekundę mogą zwolnić.

Zostaw opinię o Wydawnictwo Nowa Era - Straszyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wydawnictwo Nowa Era