Emitel S.A.

Opinie o Emitel S.A.

Aktualność
Naszym pracownikom i współpracownikom zapewniamy nieograniczony dostęp do stale aktualizowanej oferty szkoleń rozwojowych w ramach wewnętrznej platformy EmiAcademy.
Znajdują się w niej propozycje webinarów o tematyce technicznej i produktowej, szkolenia online dotyczące rozwoju kluczowych kompetencji organizacyjnych, takich jak orientacja na rezultat, efektywna komunikacja i współpraca oraz orientacja na rozwój, jak również propozycje szkoleń związanych z troską o zdrowie i dobrostan. Harmonogram szkoleń publikujemy na cały rok z góry, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mają komfort wyboru takiego terminu szkolenia, który będzie dla nich dogodny.
Cieszymy się, że pracownicy, bez względu na  staż pracy czy rangę stanowiska, licznie korzystają z dostępnych szkoleń rozwojowych, zarówno tych „twardych”,  jak i „miękkich”.  To  najlepsze potwierdzenie, że nasza kluczowa wartość „Potrzeba rozwoju i ciekawość świata” realnie jest obecna w kulturze organizacyjnej Emitel :)

Chcesz również pracować w firmie, która wszystkim pracownikom zapewnia szeroki dostęp do oferty szkoleń rozwojowych? Dołącz do nas!

Nie wiecie przypadkiem ile w tym roku będzie mógł zarobić młodszy specjalista ds. obsługi administracyjnej? Teraz niedawno wystawiono ofertę bez wskazanych widełek placowych. Wymagania niby spełniam, ciekawi mnie ocena warunków

ONA Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Pojawiło się ogłoszenie na specjalistę do spraw rachunkowości. Czy mógłby ktoś napisać jak z atmosferą i wysokością wynagrodzenia w dziale księgowości?

Nowy wpis

Nowy wpis

Aktualność
Szkolenia z bezpiecznej pracy na wysokości

Zapewnienie bezpiecznych warunków pracy naszym specjalistom podczas wykonywania prac na wysokości stanowi dla nas priorytet. Nasi pracownicy zajmujący się instalowaniem infrastruktury, usuwaniem awarii, wykonywaniem przeglądów i konserwacji na wieżach i masztach systematycznie odbywają szkolenia z bezpiecznej pracy na wysokości. Zapewniamy im profesjonalne szkolenia wysokościowe w dostępnie ogólnym i linowym, szkolenia z nadzorowania prac oraz z przeglądu sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. Każdy nowozatrudniony specjalista grupy technicznej kierowany jest na szkolenie podstawowe z bezpiecznej pracy na wysokości, a następnie odbywa cykliczne szkolenia okresowe. Dzięki temu mamy pewność, że każdy nasz pracownik wykonujący zadania na naszych wieżach i masztach jest odpowiednio przygotowany, ma wiedzę i umiejętności niezbędne do bezpiecznego wykonywania prac na wysokości.

Chcesz również pracować w firmie, która dba o bezpieczeństwo pracowników podczas prac na wysokości, zapewniając cykliczne profesjonalne szkolenia wysokościowe? Dołącz do nas!

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Emitel S.A. kandydat na stanowisko Młodszy specjalista ds. obsługi administracyjnej (k/m) ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?

Zauważyłem, że ktoś sugerował łamanie przepisów BHP a właśnie główny specjalista od nich jest poszukiwany. w tym zakresie w sumie chciałem przejrzeć forum ale właśnie tamte opinie tez mi się ukazały. O tym stanowisku natomiast co byście napisali? Czemu ktoś nowy jest poszukiwany? czy można dalej gdzieś awansować? duży to dział? I ile się na nim zarabia?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Emitel S.A.?

Tak, osoby bez doświadczenia mogą być zatrudnione jako jako młodszy specjalista w komórkach technicznych, takich jak grupy techniczne czy centrum nadzoru. Jeśli w ofercie pracy w sekcji Wymagania nie ma wskazanego doświadczenia, to można aplikować.

@pracownik

Tak niby szukają osób z doświadczeniem ale najlepiej sprawdzają się tu ludzie bez doświadczenia i własnego zdania.

@@pracownik

To jak z tym doświadczeniem? Można jednak bez tak jak piszesz? Nie wiem czy jest sens wysyłać CV po prostu. Chodzi o te oferty dla specjalisty ds. projektowania infrastruktury. Są skierowane na różne miejscowości, mnie o Katowice by chodziło. Jak ten rejon oceniacie? jaka atmosfera? zarobki w każdym mieście będą takie same?

W wymaganiach na to stanowisko jest wpisane: doświadczenie w projektowaniu sieci radiowych DAS (aktywny i pasywny) i/lub łączy LR czyli jest oczekiwane doświadczenie. Ale nie piszą ile tego doświadczenia, więc pewnie chodzi o jakiekolwiek doświadczenie w tego typu tematach, albo w czymś pokrewnym, wysłać CV zawsze możesz...

@@pracownik

Jakby tak było, to by ludzie masowo odchodzili z roboty a tu całkiem odwrotnie. Rekrutacje widzę ze są głównie za tych, co odchodzą na emeryturę, rzadko kiedy ktoś się zwalnia. Przykład na ostatnim rajdzie był przegląd wszystkich pokoleń, byli i tacy co pracują rok i tacy, co pracują ponad 30 lat i emeryci. Atmosfera i integracja w Emitelu jest super.

@pracownik

no tak pracują głównie ludzie przed emeryturą i emeryci, to się zwalniać raczej nie będą więc dla tego jest mało rekrutacji i pracy dla młodych ludzi.

Czy w Emitel S.A. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Głównie umowa o pracę. Jak publikują oferty pracy to piszą jaka forma zatrudnienia i najczęściej to jest umowa o pracę. Chyba kiedyś była też jakaś oferta z opcją b2b ale to już dość dawno. W sumie rekrutacji nie jest dużo, uzupełniają jak ktoś odchodzi albo idzie na emeryturę, ale generalnie nie ma tych odejść wiele.

Odnośnie ofert faktycznie teraz w tych dostępnych na takim portalu widnieje wzmianka jedynie o UoP, co dodatkowo z trybem zdalnym / hybrydowym? Z rok tego ktoś pisał, że daje rade jakoś elastycznie się ugadać. To co w przypadku młodszego kierownika projektu inwestycyjnego? W ofercie nie ma mowy o takim trybie, jedynie widnieje oznaczenie stacjonarne. Czy część obowiązków może być na spokojnie wypełniana z domu?

Polecam pracę w SNS dla osób zaczynających przygodę zawodową, dla osób z doświadczeniem brak jakichkolwiek perspektyw, marna płaca, coraz więcej obowiązków, słaba atmosfera w zespole (dotyczy ogólnej sytuacji, ludzie są bardzo fajni i jedynie to trzyma część osób), obiecanki poprawienia sytuacji, brak możliwości samodzielnego myślenia, trzeba robić jak szefostwo każe, brak możliwości rozwoju, dla pracoholików plusem będzie bardzo dużą liczba nadgodzin, z plusów fajne miejsce na start, możliwość poznania wielu systemów, zobaczenie pracy w korpo, możliwość darmowej nauki j. angielskiego

BYŁY PRACOWNIK

Zgadzam się w zupełności, dla ludzi z doświadczeniem kiepskie miejsce pracy, musisz być jak wszyscy nie lubią wybitnych ludzi. Bardzo wiekowe towarzystwo które nie chce młodych. Bardzo zła, nie efektywna organizacja pracy, marną płacę rekompensują sobie bardzo dużą ilością nadgodzin, niezgodnych nawet z kodeksem pracy, ale na wszystko jest sposób aby obejść przepisy. Dziwne, że Zarząd to nie zastanawia, że ma tyle niewydajnych pracowników? Atmosfera rodzinna jaką się tutaj rzekomo chwalą, to chyba, z powiedzenia, że z rodzina dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach. Przełożeni w ,,białych rękawiczkach,, potrafią mobbingować pracowników, nie znają podstawowych zasad przywództwa i zasad zarządzania zespołem. Szkoda bo firma o strategicznym znaczeniu traci możliwość współpracy w wieloma wybitnymi jednostkami, które nie idą z falą tyko maja coś do powiedzenia.

Stasiek
@BYŁY PRACOWNIK

Coś mi się tu nie zgadza. Praca podobno głównie dla młodych, a jednocześnie starzy pracownicy pilnują miejsc? To jakie mniej więcej są proporcje między tymi grupami?

@Stasiek

Różnie to wygląda. W grupach technicznych więcej jest pracowników z dłuższym stażem, ale w innych działach już niekoniecznie, chodzi mi o IT, NOC, planowanie, inwestycje itp. Jak patrzeć na nowe zatrudnienia to w firmie przyjmowane są do pracy tak samo młode osoby jak i te z większym doświadczeniem.

@byłypracownik
@Stasiek

Dokładnie oferta firmy wydaje się być wspaniała, ale rzeczywistość pozostawia dużo do życzenia, ;; rodzinna atmosfera, chyba z rodziny dysfunkcyjnej'. Jakiś chory wyścig (usunięte przez administratora). Staży pracownicy nie chcą młodych, bo boją się, że będą dla firmy niepotrzebni, nie chcą przekazywać wiedzy. Firma woli wciąż zatrudniać emerytów niż inwestować w młodych. Kolesiostwo i szmerane rozmowy. Przełożony z szerokim uśmiechem na twarzy, może co najwyżej może Cię skrytykować nigdy pochwalić. Boją się ludzi młodych ambitnych, samodzielnie myślących ludzi, którzy widzą co się dzieje Zła organizacja czasu pracy i wieczne nadgodziny, ponad normę łamiąc wszystkie przepisy BHP.

@Stasiek

więcej jest osób przed emeryturą i emerytów, niż ludzi młodych, tu jest też większa rotacja

@@byłypracownik

Trudno doszukać się konkretów w tym wpisie. Ktoś zainteresowany faktami na temat pracy w tej firmie nic w nim nie znajdzie oprócz gniewu i rozgoryczenia osoby która już nie pracuje. Jeśli ktoś chce zdobyć konkretne informacje, to niech pyta co i jak. Są na tym forum aktualni pracownicy, to mogą odpowiedzieć. Jak wszędzie, ktoś może być bardziej zadowolony ktoś mniej, ale w sumie mało osób odchodzi z firmy a na siłę nikt nikogo tu nie trzyma, tylko atmosfera i ludzie.

No to jak się pracuje jako młodszy spec od obsługi admin? Wiem ze jeszcze jest dostępna oferta i myślę czy warto podesłać cv, nie mam pojęcia tylko jak długo sam proces zajmie a zależy mi na czasie. Będzie teraz jakiś okres próbny? I jakie jest ostatecznie nastawienie osób starszych stażem do tych nowych?

To jest praca w sekretariacie w biurze w centrali, Warszawa Wilanów Klimczaka. Obsługa telefonów, dostawców, kurierów, kontrahentów, przygotowywanie sal na spotkania, wsparcie pracowników. Tam jest zarząd firmy, wielu dyrektorów i pracowników, osoby odwiedzające, tak że spraw do ogarnięcia trochę jest. Standardowo zatrudniają najpierw na okres próbny 3 mce. A jeśli chodzi o relacje między pracownikami, to moim zdaniem jak najbardziej OK. Ludzie na poziomie, z klasą. Wiekowo różnie, chyba z każdej generacji ktoś się znajdzie w Warszawie.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Emitel S.A.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Do 10-go każdego miesiąca.

Koko

Witam, czy dyżury na stanowisku "technik ds. utrzymania sieci" obowiązują od razu nowo przyjętego pracownika czy jest jakiś czas aklimatyzacji? Swoją drogą czy często zdarzają się interwencje "po godzinach", w nocy? Z góry dzięki za oddpowiedzi.

@Koko

Dyżury wchodzą po kilku miesiącach, po okresie wdrożenia. Co do awarii to jeśli tylko możliwe to są one usuwane zdalnie, w innym wypadku jadą pracownicy grupy technicznej.

Irena

A jak to jest wtedy płatne? Zwłaszcza zainteresowało mnie pytanie o te ewentualne godziny nocne. Jak wtedy wygląda rozliczenie?

@Koko

To stanowisko jest praktycznie za najniższą krajową 95% pracowników ląduje na dole widełek płacowych i nigdy z nich nie awansuje. Okres wdrożenia nowego pracownika jest długi i nowy pracownik nigdy nie zostaje sam do czasu usamodzielnienia się. Aby być całkowicie samodzielnym pytrzebny jest ok rok nauki.

Kierownik
@Irena

Godziny nocne są płatne dodatkowo o kwotę którą wymaga kodeks płacy (najniższy możliwy dodatek), nic więcej się nie dostanie

Firma Emitel S.A. poszukiwała pracowników na stanowisko Koordynator. Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny? Czy komuś udało się podjąć tę pracę?

W rozmowie rekrutacyjnej oprócz HR-owca zawsze bierze udział również przyszły przełożony. Dzięki temu niemal wszystkie procesy rekrutacyjne są jednoetapowe.

Czy pracownicy w Emitel S.A. dogadują się między sobą?

Dogadują się :) Koleżeńska atmosfera i życzliwi ludzie wokół to duży atut pracy w Emitel.

Ewelina

Szefostwa też to dotyczy czy mówisz tylko o relacji między pracownikami? :) Doceniają tutaj ludzi dobrą wypłatą albo jakimiś dodatkami?

Witam Jaki system pracy jest na stanowisku Specjalista ds. Utrzymania Sieci / Zasilania i Klimatyzacji. Chodzi czy są 2 zmiany 3 zmiany a może jakaś 4bygadówka?

@Zainteresowany

To jest stanowisko w grupie technicznej przy utrzymaniu infrastruktury. Praca jest od poniedziałku do piątku, zmiany są 8 lub 10 godzinne, zależy w której grupie. Przy zmianach 10 godz. zyskuje się w tygodniu jakiś dodatkowy dzień wolny. Systemy i urządzenia pracują w trybie 24/7 i musi być zapewnione utrzymanie, dlatego w grupach jest też pogotowie techniczne. Niekiedy zdarza sią praca w porach nocnych w przerwach konserwacyjnych, ale to nie jest często.

A ogólnie zawsze dostaje się dzień wolny? Nie można liczyć na wynagrodzenie w postaci wypłacenia nadgodzin i pracować jak pozostali?

@Marta

Nie, w grupach technicznych praca jest w systemie równoważnym.

Ewelina

W jakich godzinach są te zmiany 10 godzinne?

@Ewelina

Zależy od grupy, przykładowo 7:30 - 17:30

Irena

Ile aktualnie jest grup technicznych i ze względu na co są podzielone? Jak liczne są?

@Irena

Grup technicznych jest kilkanaście na terenie całego kraju, podział jest geograficzny.

@Zainteresowany

Pracujesz 4 dni w tygodniu po 10h, jak masz dyżur domowy to 5 dni po 8h i po pracy pod telefonem jesteś

Praca jest zgodnie z harmonogramem, dniówki są 8 lub 10 godzinne. Dyżury domowe są tygodniowe. Pracownicy pełnią je rotacyjne.

Jaka jest umowa w firmie Emitel S.A.? Wiecie, czy jako Manager zatrudniają na umowę zlecenie?

Typową formą zatrudnienia jest umowa o pracę.

Ewelina

A na początku jaką dają? Ile miesięcy trwa okres probny?

Czy w Emitel S.A. pracuje się na open space?

Największe biura są w Warszawie i Krakowie i tam jest open space, ale nie jest to jedna duża powierzchnia tylko poszczególne działy mają wydzieloną swoją przestrzeń i są oddzielone od pozostałych ściankami i meblami. Od początku pandemii praca jest w systemie hybrydowym i o wiele mniej osób pracuje teraz w biurach.

Ewelina

Hybryda w jakim systemie? 50 % stacjonarnie a 50 % zdalnie ?

@Ewelina

W firmie nie obowiązują sztywne reguły w zakresie pracy hybrydowej. Na dzień dzisiejszy jeśli wynika to z charakteru wykonywanych zadań i jest to uzgodnione z przełożonym to w dużej mierze można pracować zdalnie. Wszyscy mają zainstalowane Teamsy, na porządku dziennym są call'e i videocall'e. Oczywiście są osoby, które z różnych powodów wolą przychodzić do biura i taką możliwość też mają zapewnioną.

Irena

Czy tryb pracy wpływa na sposób rozliczania z niej pracowników? Jak weryfikowane jest to czy ktoś "aktywnie" pracuje, sprawdzane jest to czy ktoś jest po prostu dostępny na platformie w określonych godzinach? Czy po prostu cały czas jest uruchomiona videorozmowa?

@Irena

Pracownicy mają wskazane cele i zadania do zrealizowania, rozliczani są z rezultatów. Przełożeni zarządzają pracą podległych zespołów, nadzorują pracowników, dostarczają im niezbędnych informacji i oceniają efekty ich pracy. Firma obdarza pracowników zaufaniem, to jest podstawa dobrych relacji i partnerskiej współpracy, co bezpośrednio przekłada się na zaangażowanie pracowników i efektywną realizację stawianych im celów. W firmie systematycznie prowadzone jest badanie opinii, pracownicy najbardziej cenią sobie w firmie atmosferę i relacje w zespole, zaangażowanie oraz dobrą współpracę ze swoimi przełożonymi.

Irmina

Firma chce zatrudnić koordynatora ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego - do kogo raportuje się na tym stanowisku? Jakiego wynagrodzenia można oczekiwać?

@Irmina

To jest stanowisko w Biurze Zarządzania Bezpieczeństwa. Osoba zatrudniona na tym stanowisku raportuje do Dyrektora Biura.

Czy pracownicy Emitel chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

naughty

W kuchni

Tak, coroczny rajd górski pracowników Emitela jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku. W tym roku odbył się już po raz piętnasty.

Radomir

Podpowie mi ktoś czy firma sama prowadzi rekrutacje czy też poprzez agencję i jaką?

Domiar
@Radomir

Firma zna się na groszowych sytułacjach :)

@Radomir

Firma samodzielnie prowadzi rekrutacje. W rozmowie rekrutacyjnej bierze udział rekruter i przyszły przełożony.

Czy jest możliwość pracy w Emitel na część etatu?

Tangoikesz

Lepiej lody włoskie w sezonie kręcić na Helu niż pracować w emitelu

Pracownicy co do zasady są zatrudniani na cały etat, ale w szczególnie uzasadnionych sytuacjach potencjalnie możliwe jest zatrudnienie na część etatu.

Czy firma Emitel w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Tak, firma w całości pokrywa koszt szkoleń, w których uczestniczą pracownicy.

Zostaw merytoryczną opinię o Emitel S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Emitel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Emitel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

Emitel S.A.