Daftcode Sp. z o.o.

2.6 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Daftcode Sp. z o.o.

BA Nowy wpis
Inne

Widziałam te opinie sprzed paru lat o ładnym biurze, do dziś takie jest? był może remont? :D na stronie jest właśnie oferta do niego na administracje. Piszą wprost, że płacą teraz 4,500 brutto, tylko czy jest to kwota już na kolejny rok czy może będzie podwyżka? I jak oceniacie tamtejszą atmosferę? praca będzie lekka?

Adam C Nowy wpis
Były pracownik

Daftcode to firma która chce być znana i lubiana - stąd rozmaite akcje marketingowe, inwestycje w PR. Niech was to jednak nie zwiedzie, bo wewnątrz Daftcode to raczej taki Januszeks i firma o niskiej kulturze. Kiedy zbliża się koniec umowy (a nie są to tylko moje doświadczenia), pracownik jest zwodzony do ostatniej chwili. Mnie na przykład (mid w python) podziękowali ostatniego dnia umowy o 14.

Helena Nowy wpis
Inne
@Adam C

pytanie tylko co było powodem? zwykła redukcja czy coś w kodzie nie odpowiadało? a gdy pytałeś wcześniej wprost to jak dialog wyglądał? jakie odpowiedzi padały?

Adam C Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie
@Helena

Przyczyną była redukcja (feedback dostawałem pozytywny) Odpowiedzi jakie dostawałem to "jeszcze chwilę, szukamy miejsca w innym zespole / innego projektu" co jest śmieszne tym bardziej, że potem okazało się, że z innych zespołów też ludzie byli zwalniani, więc jak to miejsce miałoby się znaleźć?

Anna
Inne

Hah serio dużo benefitów? wow A jak się pracuje jako Specjalista ds. kadr i administracji personalnej? Powie ktoś jaka jest rekrutacja, ile etapów, jak długo trwa i czy są zadania rekrutacyjne?

Dawid
Były pracownik
@Anna

Tak, kosztem wysokości pensji oczywiście. Dużo zabawy, śmiechów i bonusów, ale brak wysokiego wynagrodzenia i powagi firmy.

Helena
Kandydat
@Dawid

O jakich benefitach jest w tym momencie mowa? Można ewentualnie ugadać się na opcjonalny ekwiwalent?

Spragniony
Kandydat
 Pytanie

Czy w DaftCode nadal można do woli pić darmowy alkohol w biurze podczas pracy? Słyszałem o słynnym Jagerze w kuchni.

Pytanie
 Pytanie

Czy urlop w DaftCode Sp. z o.o. jest płatny 100%?

Pracodawca

@Pytanie

Tak, każdemu w Daftcode przysługuje 26 dni płatnego urlopu (na umowie o pracę) lub 26 dni pełnopłatnej przerwy w świadczeniu usług (umowy cywilnoprawne)

degustator
Kandydat

Pozory i (usunięte przez administratora), trudno dokładniej określić rekrutację. Na salwę śmiechu warto zaczekać aż zamkną się drzwi, bo przypadkiem kandydat może usłyszeć co o nim myślicie zanim zakończy się proces rekrutacji.

anty
Kandydat
 Pytanie
@degustator

Których członków HOMOKONDA zatrudniała ta firma?

2
Zghostowana
Kandydat
@degustator

Tutaj muszę pochwalić dzielnego kandydata, bo przeszedł prawie cały maraton rekrutacyjny. W moim wypadku rekrutacja zaczęła się od przemiłej rozmowy telefonicznej i zapewnień, że cała firma opiera się na wzajemnym feedbacku. Wiecie - "szczerość", "zaufanie" i inne takie słodko pierdzące idee nowoczesnego korpo. Zostałam poproszona o zrobienie zadania rekrutacyjnego. Dostałam wszystkie potrzebne materiały włącznie z instrukcją i wymaganiami. Super. Profesjonalnie. Po wysłaniu gotowego zadania, które zajęło mi sporo czasu dostałam informację, że sprawdzenie zadania zajmuje im około tygodnia. Rekruterka zapewniała, że oczywiście zawsze wracają z feedbackiem niezależnie od decyzji. Po 10 dniach przypomniałam się mailowo dopytując czy proces rekrutacji jest już zakończony ???? Po dwóch tygodniach ciszy zobaczyłam, że ogłoszenie na stanowisko jakie rekrutowała zniknelo ze strony. Po trzech tygodniach znalazłam inna pracę, a po tym doświadczeniu pozostał gorzki niesmak. Zdecydowanie nie polecam tej firmy wszystkim, którzy szanują swój czas i chca znaleźć dobra pracę, gdzie nie traktuje się ludzi jak (usunięte przez administratora)

Pracodawca

@Zghostowana

Cześć! Staramy się minimalizować błędy i sprawnie prowadzić kandydatów przez procesy rekrutacyjne. Jednak jak w każdej firmie – u nas też – pracują tylko ludzie, którzy czasem popełniają błędy, za które najmocniej przepraszamy. Czujemy się zobowiązani, żeby wyjaśnić tę sytuację, więc jeśli tylko zechcesz przyjąć nasze wytłumaczenie bezpośrednio – napisz do nas na career@daftcode.pl . Jeszcze raz szczerze przepraszamy za ten błąd.

GDPR

Dużo benefitów i ładne biuro - to tyle z plusów. Za to (usunięte przez administratora), nie mili ludzie. Nie profesjonalna atmosfera, taka trochę "szkolna". Głupie żarciki i złośliwe komentarze są tu na porządku dziennym. Sama praca w 80% żmudna i nie rozwojowa. Zwolnilem sie po roku pracy, kompletnie wyczerpany.

Janusz biznesu
@GDPR

Dodałem jeszcze, że jak tam pracowałem to można było chlać w ciągu dnia

ego
@Janusz biznesu

Dalej tak jest, żeby pasować do towarzystwa musisz umieć dużo pić i imprezować, inaczej nie odnajdziesz się tutaj

zawalisty
Kandydat
@Janusz biznesu

jak dla mnie to brzmi jak pozytywna opinia

Helena
Inne
@zawalisty

A konsekwencje z tego powodu też by brzmiały dla Ciebie tak super?

Big Data
Pracownik
 Pytanie

Dla mnie Daftcode to taka firma outsourcingowa. Nie przemawia do mnie idea venture building więc widzę to tak, że Daftcode outsourcuje ludzi do istniejących zespołów firm albo buduje nowe firmy od zera. Co to ma wspólnego niby z software house’em, którym Daftcode się niby sam nazywa? Nie wiem. Dla mnie nic.

Pracodawca

@Big Data

Hej! Nie jesteśmy software housem, ani nigdy tak się nie mianowaliśmy. Faktycznie budujemy startupy od zera i kompletujemy dla nich zespoły – na tym właśnie, w naszym rozumieniu, polega venture building. Tworzymy spółki od pomysłu przez launch po skalowanie, inwestując w nie know-how biznesowy i techniczny naszych ludzi :)

Asia J
Kandydat
 Pytanie

Czy wymagany jest język angielski?

Pracodawca

@Asia J

To zależy na jakim stanowisku – wymagania opisujemy osobno dla każdej otwartej rektutacji. W biurze mówimy w 90% po polsku.

Pytanie
 Pytanie

Jaka umowa obowiązuje w DaftCode Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Janusz biznesu
Pracownik
@Pytanie

Kiedyś przez cały czas zatrudnienia pracownicy mieli umowy śmieciówki albo b2b. Nie wiem czy teraz coś się zmieniło, ale pewnie nie.

od
Były pracownik
@Janusz biznesu

Nie

Pracownik
Były pracownik
@Janusz biznesu

umowy-zlecenie to norma w tej firmie.

Paweł
Inne
@Pracownik

Niedobrze bo brak płatnego urlopu trochę mi nie pasuje. Chciaż płacą dobrze czy kasa tak samo kiepska jak umowa?

Daft kanapka
Pracownik
@Paweł

Na rynku możesz znaleźć firmy z lepszymi stawkami.

Pracodawca

@Pytanie

W Daftcode obowiązuje kilka różnych form zatrudnienia, w zależności od charakteru współpracy i rodzaju zadań w danej roli – są u nas umowy o pracę, umowy zlecenie i współpraca B2B. Jednak niezależnie od formy zatrudnienia, wszystkim przysługuje 26 dni pełnopłatnych dni wolnych od pracy.

Pytanie
 Pytanie

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w DaftCode Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Pracodawca

@Pytanie

Najczęściej rekrutacja składa się z 3 etapów. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi w zakładce "Rekrutacja", cały proces został tam opisany krok po kroku. Jeśli chodzi o czas udzielenia odpowiedzi – zazwyczaj nie przekracza on 2 tygodni.

???

Podobno była fala odejsc ostatnio. Ktoś to potwierdza?

Paweł
Inne
@???

To sprawdzone informacje? Napisz, czy pracownicy sami odchodzili, czy raczej to były zwolnienia grupowe i można było otrzymać odprawę. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Saszka
Były pracownik
@???

Byla fala odejsc, powiem tylko ze ma to sporo wspolnego z lockdownem i ogolnie sytucja covidową. Rip daftcode. (Jak ja odchodzilem to po prostu czlowiek przychodzil posiedziec przed kompem bez celu, bo nie bylo juz co robic...)

Sfrustrowany

Proces rekrutacyjny w tej firmie to jakaś kpina. Po wysłaniu CV zostałem poproszony o wykonanie zadania - po odesłaniu rozwiązania dostałem odpowiedź, że zostało wykonane bardzo dobrze i zaproszono mnie na rozmowę. W jej trakcie zadano mi pytania techniczne i natury ogólnej. W porządku. Po dwóch tygodniach dostałem odpowiedź, że wypadłem bardzo dobrze na obu etapach, ale jednak zdecydowano się nawiązać współpracę z innym kandydatem. Już tutaj zachowanie było dosyć dziwne, ponieważ na rozmowie zostałem poinformowany, że firma poszukuje dwóch nowych pracowników na tym stanowisku, a nie jednego. Sytuacja się zmieniła - trudno. Poinformowano mnie jednak, że w razie otwarcia nowej rekrutacji firma będzie się kontaktowała. Po jakimś czasie zobaczyłem na jednym z portali ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisku, na które wcześniej kandydowałem. Do mnie oczywiście nikt się nie odezwał, a na moje wiadomości nie otrzymałem odpowiedzi. Podsumowując: albo firma kłamie i nie jest nawet w stanie podać powodów odrzucenia kandydatury, albo panuje w niej tak duży chaos, że nie wiadomo dlaczego nie kontaktuje się z pozytywnie ocenionymi kandydatami. Polecam, jeśli ktoś lubi być traktowany jak bydło.

1
Paczek
@Sfrustrowany

Na jakie staniwisko sie rekrutowales?

E
@Sfrustrowany

pewnie się nie podobałeś :)

Karollo
Pracownik
@Sfrustrowany

skonczcie to narzekactwo, daftcode jest wyjeb.. sty! kocham tu pracowac i prosze przestac czepiac sie o glupoty

4
Sfrustrowany
Kandydat
@E

Polecam przeczytać ze zrozumieniem mój wpis. Nawet jeśli tak było (dopuszam taką możliwość), to powinienem zostać poinformowany dlaczego i jakie były faktyczne powody odrzucenia mojej kandydatury. Tego dotyczył zarzut.

Pytanie
 Pytanie

Czy w firmie DaftCode Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Pracodawca

@Pytanie

Tak – w Daftcode są organizowane regularne szkolenia pracownicze. Kładziemy duży nacisk na edukację i rozwój, organizując szkolenia wewnętrzne (peer to peer), gildie (wieczorne spotkania specjalistów w danej technologii / fachu) czy hackathony (programistyczne i związane z projektowaniem graficznym). Poza tym osoby dzielące się wiedzą z innymi są nagradzane punktami, które mogą wymienić na szkolenia zewnętrzne, wyjazdy na konferencje czy książki branżowe. Dodatkowo, wszyscy nasi pracownicy mogą bezpłatnie korzystać z szeregu platform edukacyjnych, wewnętrznej biblioteki oraz bezpłatnych, organizowanych raz w tygodniu kursów angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego.

Monika
 Pytanie

Zastanawiam się nad aplikowaniem do Daftcode, ale widzę, że nie ma zbyt dobrych opinii. Czy ktoś u nich był na spotkaniu i mógłby podzielić się jak wygląda rekrutacja? Ostatnie wpisy jakoś nie zachęcają, ale może nie jest tak źle. Nie wiem czy jest sens poświęcać swój czas na nich.

1
Kamila
Inne
@Monika

Dobre pytanie, też szukam jakichś informacji o DaftCode. A jakie konkretnie stanowisko pracy Cię interesuje? Mam nadzieję, że ktoś coś nam powie.

Trojan
@Monika

Jeżeli chcesz iść po doświadczenie i siedzieć cicho, możesz spróbować. Jeżeli zależy Ci na zrobieniu kariery to nie polecam, bo stanowiska kierownicze są obsadzone przez ludzi nie do ruszenia ;-)

Odpowiedź
@Trojan

Dzięki za informację, o tym żaden HR nie wspomni na rekrutacji. Właśnie nie mam zamiaru siedzieć i klepać to co mi każą i do tego moja praca nie będzie doeniona w przyszłości w postaci awansu czy inaczej, a firma ma miejsce tylko dla juniorów albo szeregowych. Zwał jak zwał. Bez sensu, ale i tak widziałam, że zdjęli ogłoszenie, to już kogoś zatrudnili.

kandydat

Sam proces rekrutacji bardzo słaby, brak przygotowania i chaos. Feedback od HR terminowo, ale z szablonu rozesłany pewnie do wielu takich jakich ja. Ogólne wrażenia o firmie po spotkaniu negatywne. Strata czasu.

Magda
Inne

Hej, jak atmosfera w firmie, dobrze się pracuje?

Donald Tusk
 Pytanie

Co tam słuchać w dafcie? Czy firma nadal wydaje pencję kanapkami?

Marcin

Można zgarniać hajs nic nie robiąc

Kamila
Inne

Masz na myśli całą karierę w DaftCode Sp. z o.o.? Stanowiska na jakie poszukują obecnie https://daftcode.com/careers raczej nie świadczą o tym, że można nic nie robić, bo są dość wymagające. Doprecyzujecie to?

4
Daniel
Inne

Od tego jest szef że chce wiedzieć i mieć piecze nad wszystkim!!

Zostaw merytoryczną opinię o Daftcode Sp. z o.o. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Daftcode Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Daftcode Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Daftcode Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 2, z czego 0 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

  • Jak wygląda rekrutacja do firmy Daftcode Sp. z o.o.?

    Kandydaci do pracy w Daftcode Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Daftcode Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii