Darmowy program do prezentacji. Którym warto się zainteresować?

Program do prezentacji jest narzędziem, którego znajomość przydaje się na każdym etapie kariery zawodowej. Internet daje wiele możliwości, pozwalając na znalezienie bezpłatnego programu do prezentacji zdjęć, a także slajdów zwykłych i animowanych. Którym warto się zainteresować?

mężczyzna prowadzi prezentację na konferencji firmowej

Program do prezentacji za darmo – czy warto?

Jeszcze kilka lat temu darmowy program do prezentacji oznaczał bardzo okrojone narzędzie, znacznie gorsze od najbardziej popularnych opcji. Obecnie wiele się zmieniło i bezpłatne programy tego typu oferują bardzo ciekawy zestaw narzędzi, które będą wystarczające do stworzenia naprawdę ciekawej wizualizacji. 

Znajomość obsługi programów tego typu jest przydatna w każdej branży i na każdym etapie kariery zawodowej. Warto pamiętać, że nie wszystkie firmy, w których będziemy pracować, posiada wykupioną licencję Office, a stworzenie prezentacji spadnie na nasze barki. To właśnie wtedy obsługa darmowych programów i platform może się przydać. 

Darmowy program do prezentacji bez pobierania – Prezi

strona główna platformy Prezi

 

Prezi to ciekawa propozycja i świeże podejście do tematu prezentowania treści. Od wielu lat schemat tworzenia prezentacji wygląda podobnie. Tekst, wykres, następny slajd – mniej więcej taką konstrukcję spotkamy w większości programów tego typu. Natomiast Prezi działa na zasadzie interaktywnej mapy, po której poruszamy się za pomocą strzałek klawiatury bądź myszki. To bardzo ciekawy sposób na przeprowadzenie prezentacji i dobry pomysł na wyróżnienie się z tłumu.

Prezentację można stworzyć bez pobierania żadnego programu. Wystarczy wejść na stronę internetową, gdzie gotowa prezentacja zostanie zapisana.

Bezpłatny program do prezentacji online – Canva

Tworzenie prezentacji w programie Canva

Canva jest dobrze wszystkim znaną platformą do tworzenia prostych i ciekawych grafik dla osób, które nie są specjalistami w tej dziedzinie. Umożliwia projektowanie wizytówek, plakatów, prostych grafik i prezentacji. Wszystko to dostępne z poziomu przeglądarki internetowej  i bardzo łatwe do opanowania. Nawet osoba, która nie miała wcześniej doświadczeń z tworzeniem grafiki, na pewno sobie poradzi. 

Program do prezentacji animowanych – Powtoon

strona główna programu do prezentacji animowanych Powtoon

W związku z szeroką ofertą platform do tworzenia prezentacji coraz trudniej wyróżnić się z tłumu i przebić do świadomości klientów. Strona internetowa Powtoon znalazła na to sposób, umożliwiając użytkownikom stworzenie prezentacji animowanych oraz wideo. Według zapewnień korzystających z platformy, zrobienie własnej animowanej prezentacji jest banalnie proste. Natomiast efekty sprawiają, że wizualizacja wygląda na dużo droższy projekt wykonany przez grafików. 

Program do prezentacji bez licencji – LibreOffice Impress

strona główna programu LibreOffice

Większość osób, które nie mają w zwyczaju płacić za licencje płatnych programów, na pewno zna LibreOffice. Jedną z najbardziej popularnych pozycji wśród darmowych zamienników. Tak, jak płatne programy oferuje szereg funkcji związanych z tworzeniem plików tekstowych, tabel z danymi typu Excel i całkiem rozbudowany moduł prezentacji. Warto wiedzieć, że aby ściągnąć wizualizację, trzeba pobrać wszystkie oferowane pakiety.

Może Cię zainteresować: Darmowe programy do edycji PDF

Oceń artykuł
5/5 (1)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora