Polski Ład – kalkulator wynagrodzeń od rządu. Jak zmieni się Twoja pensja?

Kalkulator wynagrodzeń w Polskim Ładzie to specjalne narzędzie, które pozwala sprawdzić wysokość pensji po wejściu programu w życie. Dzięki dedykowanej stronie internetowej każdy pracownik może sprawdzić, czy podatkowe zmiany podniosą jego wypłatę, czy wręcz przeciwnie. Gdzie to sprawdzić?

Kalkulator wynagrodzeń w Polskim Ładzie

Wyższa kwota wolna, podniesienie progów podatkowych i specjalne ulgi dla klasy średniej – to tylko część zmian, które już niedługo wprowadzi Polski Ład. Kalkulator wynagrodzeń to oficjalne narzędzie udostępnione przez Ministerstwo Finansów, które pozwala obliczyć, czy Nowy Polski Ład podniesie Twoją wypłatę, czy zaczniesz otrzymywać niższe wynagrodzenie. Jak sprawdzić kalkulator wynagrodzeń Polskiego Ładu? Kto dostanie największą podwyżkę wynagrodzenia?

Szukasz pracy? Praca w Częstochowie czeka, aż ją odkryjesz!

Kalkulator wynagrodzeń – Polski Ład a pensja

Do tej pory mogliśmy tylko szacować, jakie zmiany w pensjach wprowadzi Nowy Ład. Kalkulator wynagrodzeń jest narzędziem, które pozwala sprawdzić swoje wynagrodzenie już po zmianach podatkowych i składkowych. Aby sprawdzić przyszłą pensję, wystarczy odwiedzić internetowy kalkulator na stronie gov.pl. Warto dodać, że z obliczenia przyszłych wynagrodzeń mogą skorzystać osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę.

Po wejściu na rządową stronę internetową wystarczy wpisać obecne zarobki brutto i wybrać dodatkowe zmienne. Kalkulator wynagrodzeń w Polskim Ładzie zapyta Cię o uczestnictwo w PPK, a także o to, czy pracujesz w swojej miejscowości. Na podstawie tych danych narzędzie wyliczy Twoją pensję netto i dokładnie określi, na jaką zmianę wynagrodzenia możesz liczyć w związku z Polskim Ładem.

Nowy Ład – porównanie zarobków. Ile trzeba zarabiać, aby zyskać?

Kalkulator wynagrodzeń w Polskim Ładzie jasno wskazuje, jakie zmiany w pensji czekają Polaków. Najwięcej zyskają osoby zarabiające poniżej średniej krajowej, to dla nich Nowy Polski Ład ma być ulgą niwelującą nieco podwyżki cen i nowe podatki. O jakich podwyżkach mowa?

Porównanie zarobków w Polskim Ładzie (bez PPK):

  • osoba zarabiająca 2800 zł brutto (najniższa krajowa) może liczyć na podwyżkę wynagrodzenia w wysokości 137 złotych miesięcznie (2198,67 zł netto);
  • pracownik zarabiający 3000 zł brutto, otrzyma średnio 153 złote więcej, jego zarobki na rękę wyniosą 2355,72 zł;
  • zatrudniony, który otrzymuje 4000 zł brutto miesięcznie, otrzyma dodatkowe 114 zł (jego zarobki netto wyniosą 3021,96 zł);
  • osoba zarabiająca 5000 zł brutto, otrzyma dodatkowe 47 złotych (jego pensja netto na umowie o pracę wyniesie 3660,19 zł);

Polski Ład – kalkulator wynagrodzeń wyliczy też straty

Co ze stratami? Według rządowego kalkulatora wynagrodzeń na gov.pl  średnie roczne zarobki nie ulegną zmianie, jeśli zarabiasz od 6 000 do 12 000 złotych brutto miesięcznie. Można przypuszczać, że to efekt zapowiedzianej ulgi dla klasy średniej, która ma niwelować negatywne skutki Polskiego Ładu. Kalkulator wynagrodzeń wskazuje, że pierwsze spadki odnotują osoby zarabiające powyżej 13 000 złotych miesięcznie. W tym przypadku straty wyniosą około 14,25 złotych miesięcznie.

Oceń artykuł
0/5 (0)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora