Reklama

Niemiecki koncern motoryzacyjny zwalnia pracowników

Niemiecki gigant motoryzacyjny ZF Group zapowiedział, że w najbliższych latach czekają go duże zmiany. Koncern, znany z produkcji zaawansowanych technologii dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego, ogłosił decyzję o redukcji personelu, która obejmie od 11 tys. do nawet 14 tys. pracowników w Niemczech. ZF zatrudnia obecnie około 169 tys. osób na całym świecie, a zwolnienia mają odbywać się do 2028 roku.

Laptop na tle samochodów
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_93810288_laptop-na-biurku-za-bia%C5%82%C4%85-rolet%C4%85.html

Przyszłość elektromobilności i rozwój technologii

ZF Group koncentruje swoje inwestycje na technologii pojazdów użytkowych, rozwiązaniach podwoziowych, technologii przemysłowej i rynku wtórnym, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne, zrównoważone rozwiązania. W obliczu dynamicznie rozwijającej się elektromobilności koncern planuje skupić się szczególnie na technologii napędów elektrycznych, zwłaszcza w segmencie Electrified Powertrain Technology. Firma zamierza wprowadzić zmiany, które pomogą jej placówkom w Niemczech sprostać wyzwaniom konkurencyjnego rynku i umocnić swoją pozycję.

Zwolnienia w duchu odpowiedzialności społecznej

ZF podkreśla, że zmniejszanie liczby pracowników będzie przebiegać w sposób społecznie odpowiedzialny. Plany obejmują wykorzystanie rotacji pracowników i struktury demograficznej zatrudnienia, co pozwoli na złagodzenie skutków zwolnień. Firma zaoferuje częściowe emerytury oraz wcześniejsze emerytury i programy odpraw, by proces redukcji przebiegał w sposób jak najmniej uciążliwy dla pracowników. Celem jest stworzenie efektywnej sieci placówek w Niemczech, aby koncern był przygotowany na przyszłość.

Nowa strategia ZF na przyszłość

W ramach restrukturyzacji ZF Group zamierza skonsolidować swoje placówki w Niemczech, tworząc bardziej wydajną sieć produkcyjną. Decyzje te mają na celu poprawę konkurencyjności koncernu, usprawnienie procesów produkcyjnych oraz wsparcie działów badawczo-rozwojowych. Firma liczy, że zmiany te nie tylko pomogą w osiągnięciu wyższej efektywności, ale także umożliwią sprostanie rosnącym wyzwaniom związanym z elektromobilnością i innowacjami technologicznymi.

Oceń artykuł
3/5 (2)