Dodatek dla personelu niemedycznego: sprawdź, ile wyniesie i kiedy nastąpi wypłata

Nadchodzi seria jednorazowych wypłat w ramach dodatku dla personelu niemedycznego. Jak zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski, jest to element szerszego planu reformowania wynagrodzeń. Sprawdź, ile wyniesie dodatek covidowy. Kto go otrzyma i kiedy będą wypłaty?

dodatek dla personelu niemedycznego

Rząd przekaże jednorazowy dodatek dla personelu niemedycznego, który w czasie pandemii przepracował co najmniej dwadzieścia jeden dni w tak zwanym „obszarze covidowym”. Dodatek wyniesie 5 tysięcy złotych. Tak zapowiedział na konferencji prasowej w dniu 12 maja 2021 roku premier Mateusz Morawiecki. Jednak już wcześniej dodatek covidowy dla personelu medycznego był tematem rozmów ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z przedstawicielami związków zawodowych. Kiedy dodatek zostanie wypłacony? Wyjaśniamy.

Dodatek dla personelu niemedycznego: 5 tysięcy złotych dla wszystkich

O dodatku covidowym dla personelu niemedycznego poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej dnia 12 maja bieżącego roku. – Postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek, jednorazową wypłatę pięciu tysięcy złotych. Niech to będzie pewne dodatkowe wsparcie i taki ukłon w stronę tej bardzo ważnej części personelu niemedycznego – skomentował szef rządu. Wśród osób, które otrzymają dodatek w wysokości 5 tysięcy złotych, premier Morawiecki wymienił panie salowe, panów noszowych, kierowców karetek i pracowników medycznych. To jednak nie wszyscy. Pieniądze otrzyma każdy, kto chociaż przez 21 dni pracował w „obszarze covidowym” i narażał swoje życie i zdrowie dla dobra innych.


Szukasz pracy w Warszawie? Aplikuj na nasze oferty praca Warszawa


Dodatek dla personelu niemedycznego jest zapowiedzią szerszego planu reformowania wynagrodzeń dla medyków

Premier Morawiecki zapowiedział już wypłatę jednorazowego dodatku dla personelu niemedycznego w czerwcu 2021 roku. Minister zdrowia Adam Niedzielski dodał również, że w najbliższym czasie przygotuje polecenie dla Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o zorganizowanie całego systemu wypłat 5 tysięcy złotych. – My ten pomysł przeanalizowaliśmy, przygotowaliśmy bardzo dokładne propozycje rozwiązań i chcemy, żeby właśnie salowe, technicy i inny personel niemedyczny, ale odgrywający ogromną rolę w walce z pandemią, również został doceniony i nie tylko podziękowaniami, ale również konkretnym wymiarem finansowym – komentuje minister Niedzielski. Zaznaczył również, że dodatek covidowy dla personelu niemedycznego to element szerszego planu reformowania wynagrodzeń w sektorze medycznym.

Oceń artykuł
1/5 (1)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora