Bunt pracowników Biedronek. Nie chcą pracować w niedzielę

Pracownicy Biedronek protestują przeciwko pracy w niedzielę. Część zatrudnionych przechodzi na zwolnienia lekarskie, inni zwalniają się z pracy. Dzięki współpracy z Pocztą Polską z końcem lipca sieć otworzyła 240 punktów. Ten krok wywołał entuzjazm wśród Polaków i bunt pracowników Biedronek.

bunt pracowników Biedronek - sklep

Pracownicy Biedronek zostali pominięci w procesie decyzyjnym otwarcia sklepów w niedziele. Przedstawiciel NSZZ „Solidarność” podkreśla, że nikt nie ustalał z zatrudnionymi możliwości powrotu do wykonywania obowiązków w ostatni dzień tygodnia. Wielu z nich dowiedziało się o tym dopiero na kilka dni przed koniecznością przyjścia do pracy.

Dowiedz się, jakie są zarobki w Biedronce

Bunt pracowników Biedronek. Powodem strach

Przedstawiciel NSZZ „Solidarność” w rozmowie z portalem Wirtualne Media tłumaczy, że pracownicy Biedronek protestują przeciwko pracy w niedzielę, bo przeraża ich ta sytuacja. W szczególnie złym położeniu mają znajdować się matki samotnie wychodzące dzieci. Późna informacja o konieczności przyjścia do pracy w niedzielę pozbawia ich dzieci opieki.

Pracownicy Biedronek protestują przeciwko pracy w niedzielę. Czy mają szansę wygrać?

Otwartych w niedzielę zostało aż 240 sklepów Biedronki. Podobnie jak inne sklepy, stały się one punktami odbioru paczek. Otwarcie sklepów w niedziele możliwe jest dzięki luce w prawie, a NSZZ „Solidarność” postuluje o jego uszczelnienie. W wyniku tego do sejmu trafił projekt ustawy, która miałaby umożliwiać otwarcie w niedziele sklepów pod warunkiem, że wykazałyby zyski z działalności pocztowej stanowiące ponad 50% całości przychodów.


Chcesz wiedzieć, jak się pracuje w Biedronce? Odwiedź zakładkę Biedronka: opinie


Zatrudnieni w Biedronkach nie chcą pracy w niedzielę. Nie pomogła im decyzja trybunału

Sprawa przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele trafiła do Trybunału Konstytucyjnego. 27 lipca dwa z przepisów zostały uznane za zgodne z Konstytucją, a sprawę pozostałych dwóch umorzono. Konfederacja Lewiatan sugeruje, że umorzone przepisy powinny zostać uznane za niekonstytucyjne, gdyż naruszają one swobodę pracowników dotyczącą wykonywania pracy w określone dni.


Poszukujesz zatrudnienia w stolicy? Oferty pracy w Warszawie znajdziesz na GoWork.pl


Według badania CBRE więcej niż połowa Polaków chciałaby sklepów otwartych w każdą niedzielę. Swój przeciw wobec uszczelniającego projektu ustawy zgłosiło wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy Porozumienie Jarosława Gowina. Pracownicy takich sklepów jak Biedronka, Żabka czy Kaufland są więc osamotnieni w swojej walce z pracą w niedziele.

Oceń artykuł
0/5 (0)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Chcesz sprawdzić, ile zarabiasz brutto i „na rękę”?
Pomożemy Ci w tym!

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora