Amazon w Wielkiej Brytanii stworzy nowe miejsca pracy

Nowe magazyny Amazon w Wielkiej Brytanii wygenerują tysiące miejsc pracy. Pandemia i związane z nią zamknięcia sklepów stacjonarnych sprawiły, że zakupy przez Internet cieszą się olbrzymią popularnością. Dzięki temu Amazon – gigant branży, zwiększył zyski, które planuje przeznaczyć na ekspansję Wielkiej Brytanii. 

Nowe miejsca pracy w Amazonie - magazyn firmy

Amazon otworzy w Wielkiej Brytanii nowe magazyny. Każdy z punktów ma stworzyć miejsca pracy dla ok. 1300 pracowników. Oznacza to łącznie nawet 10 000 dodatkowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. Nowe magazyny Amazon w Wielkiej Brytanii mają powstać w Doncaster, gdzie firma planuje otworzyć centrum odbioru paczek, a także w Dartford, Gateshead i Swindon, gdzie powstaną centra realizacji zleceń. Nieco skromniejszy punkt będzie w Hinckley oferujący „tylko” 700 miejsc pracy. Powołane zostaną także stanowiska kierownicze w biurach Edynburgu, Cambridge, Manchesterze i Londynie.

Częstotliwość zakupów internetowych w czasie pandemii znacznie wzrosła. Amazon skorzystał na tym, osiągając trzykrotnie wyższe zyski w pierwszym kwartale tego roku w porównaniu z poprzednim. Zyski firmy wzrosły z 2,5 mld dolarów do 8,1 mld dolarów. 

Amazon w Wielkiej Brytanii wygeneruje nowe miejsca pracy

Na dodatkowych miejscach pracy skorzystają nie tylko Anglicy, ale i Polacy. Jak wygląda praca w sieci Amazon? Opinie pracowników poznacie na GoWork.pl. Praca w Amazonie kojarzy się głównie z pracą fizyczną na magazynie, jednak nowootwarte placówki będą pozyskiwać także pracowników umysłowych. Miejsca dla nowych osób znajdą się w działach: marketingu cyfrowego, produkcji filmów, inżynierii, sztucznej inteligencji, rozwoju oprogramowania oraz chmury obliczeniowej. Wychodzi na to, że Amazon w Wielkiej Brytanii stworzy nowe miejsca pracy w szczególności dla kandydatów z branży IT. Minister biznesu Kwasi Kwarteng uważa, że to duży kredyt zaufania dla brytyjskiej gospodarki ze strony amerykańskiej firmy Amazon. Tak duże przedsięwzięcie ma pomóc wyrównać poziom rozwoju w całej Wielkiej Brytanii. 


Poznaj nasze oferty pracy w Warszawie


Nowe miejsca pracy w Amazonie a kontrowersje związane z firmą

Niezbyt dobra reputacja firmy Amazon sprawiła, że brytyjski związek zawodowy Unite wnioskował wobec firmy o „nowy układ” z pracownikami. Miałby on dotyczyć możliwości zrzeszania się pracowników w związkach zawodowych oraz możliwości otrzymania udziałów w zyskach firmy. Ze względu na skargi dotyczące złych warunków pracy i podejrzanego opodatkowania, związek zawodowy uruchomił infolinię dla pracowników Amazona, na której mogą zwierzać się z warunków pracy. Podejrzana jest również kwestia podatkowa firmy, gdyż Amazon płaci zbyt niskie podatki w stosunku do wysokich zysków, co tłumaczy przeznaczeniem wysokich kwot na inwestycje (co w teorii pomniejsza opodatkowane zyski firmy).

Oceń artykuł
0/5 (0)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora