Amazon

counter
2 3357 11146 5 1

Opinie o Amazon

Zakochany

Pomyślcie sobie tylko, wspaniała pogoda, piękne słońce, lato, zimne drinki. Tylko my i nasz wspaniały magazyn, palety, kartony, normy, kochani liderzy już nas witają kiedy wchodzimy na halę i machają wesoło. Wakacje życia... Jakie to jest piękne...

Tak4Nie1
@Zakochany

Jaki cel ma ta opinia!? To ma być zabawne... Wiesz taki tip na życie, jak ci się nie podoba praca to sobie zmień. GoWork powinno to usuwać... Albo piszesz tu opinie z sensem albo nie pisz wcale... I nie rób z siebie posmiewiska

Tak4Nie2
Parówa

Gdyby głupota umiała lewitować to robiłbyś za windę na WRO2... Żal to czytać jeszcze bardziej komentować... A narzekają tutaj na przekleństwa pod komentarzami...hah

TakNie3
Patryk Nowy wpis
@Parówa

Zawsze wiedziałem że w Amazonie robią Parówy...

Zibi Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 godzin.
Kandydat

Co lepsze, WRO1 czy WRO2 i czym się różnią?

TakNie1

Czy ja mogę wiedzieć dlaczego Amazon płaci więcej za godzinę mojej pracy agencji niż mi? Dlaczego każdego miesiąca agencja otrzymuje 4000-5000zł za... moją pracę?? Przecież to 50000zł rocznie!! Czy to w ogóle jest legalne?

Dominikus
@Pracownik

Slyszalem ze otrzymuja okolo 7000zl miesiecznie za pelny etat za pracownika, z czego niespelna polowa (brutto) jest przekazywana nam. Troche to wyjasnia skad maja kase na sponsorowanie klubow pilkarskich XD Ale nikt mnie nie pytal, czy chce pracujac w Amazonie zatrzymac kase dla siebie czy finansowac nia kluby XD Od 1 pracownika maja rocznie faktycznie 40.000zl, to naprawdę ogromna kasa, az szkoda, ze jej nie mozemy otrzymac, tylko te pieniadze ida na pilkarzy oraz watpliwej sympatycznosci panie z biura XD

Zielona Mi
@Pracownik

A skad masz takie informacje? Bylam pewna, ze oni dostaja moze z 500zl za znalezienie nowego pracownika. Nie chce mi sie wierzyc, ze kazda godzina mojej pracy daje komus pieniadze. Przeciez to byloby totalnie nieuczciwe, w koncu to ja pracuje co nie. Czemu ktos ma dostawac za to kase.

Aga
@Zielona Mi

Slyszalam, ze godzina mojej pracy to 60zl, tyle Amazon placi agencjom. Jak to prawda to chyba trzeba strajkowac wsrod agencji a nie Amazona. No normalne to nie jest, za co ta kasa niby?

Przemek
@Aga

Na tym forum w jedym z wątków , pracownik działu HR Amaozna Pani Alicja , dokładnie potwierdziła iż Agencje dostają od Amazona 50-70 zł za każdą godzinę przepracowaną przez pracownika , nie jest to wyssane z palca .Czyli średnio Agencja dostaje na pracownika w przedziale 9000 - 12500 zł . Teraz sobie policzmy 90 godzin zwykłych *20 zł =1800 90 godzin nocnych * 20 zł + 20 % dodatek = 2160 całkowity koszt pracownika łączne ze wszystkimi daninami do skarbu państwa to 5210 zł . Reszta to czysty zysk Agencji . Wyliczenia zostały przeprowadzone dla 180 godzin roboczych w tym połowa godzin nocnych gdzie wynagrodzenie pracownika na rękę jest mocno ponad standartowe bo wynosi ok 3150 zł na rękę . To na tyle w temacie jeżeli chodzi o to jak Agencje żerują na pracownika delegowanych do Amazona .

Krychu

Wyjaśnię ci coś gościu. Tak naprawdę nie ma znaczenia ile agencja zgarnia za jednego zwerbowanego człowieka. Oni prawdy nam i tak nie powiedzą, możemy jedynie usłyszeć plotki. Głównie chodzi o to że ci pośrednicy żerują na ludziach, którzy zwyczajnie szukają pracy bo chcą zarobić na chleb i dzięki temu ich biznes kwitnie. Ja nie widzę w tym nic śmiesznego, a skoro dla ciebie to beka to widocznie jesteś jakimś liderem amazonowym albo innym obszczymurkiem.

Tak1Nie2
Beka
@Krychu

Jesteś smieszny XD Zeruja? XDDDD Znajduja ludzi dla Amazona i dbaja o ich flow. Pracuja dla nich, maja zaawansowane struktury organizacji, na wynajem biur wydaja ogromne pieniadze. Ich biznes rozwija sie dzieki ich ciezkiej pracy i wielu rzeczy, ktorych nie szanujesz. W kazdym poscie widac, jak bardzo nie szanujesz odpowiedzialnych stanowisk, managerow, ludzi z organizacji pracy, ludzi zarzadzajacym tysiacami taskow o ktorych nie masz pojecia. Agencje pracy - a Amazon zaprosil do pracy najlepszych - oferuja prace, niosa pomoc ludziom, ktorzy sa nieco mniej zaradni lub mniej wyksztalceni. Daja im szanse znalezienia stabilnego zatrudnienia oraz awansow. Na czym polega zerowanie XDDDD Ty zyjesz w jakims odrealnionym swiecie i masz jakies jazdy, ze caly swiat sie uwzial i wykorzystuje tych biednych pickerow, co lataja ze skanerem 10h XDD. Nie do wiary XD

Tak2Nie4
NIE
@Beka

Żerowanie na ludziach nazywa się cieżką praca xd Chyba tylko w Polsce xd Sprzedają swoich rodaków za najnizsze stawki obcokrajowcą i to jest ok ? To się nazywa ciężka praca? W normalnym kraju to nazywa się złodziejstwem a nie ciężką pracą. Pisowcy,Peowcy polaczki robaczki karma nie długo was zetnie. Takie właśnie larwy wykańczają dobre firmy i te państwo.

Tak3Nie1
Brak slow
@NIE

A w jaki sposób zatrudniona przez Amazon firma zewnętrzna żeruje na ludziach? Amazon ustala warunki pracy i stawki, więc jak agencje pracy żerują na kimkolwiek? Agencje są klientem Amazona i pełnią dla niego określone zadania. Sam korzystałem z ich pomocy, nigdy problemów nie miałem, kontakt zawsze miły. Nie czuję, aby na mnie ktoś żerował, cieszę się, że mogłem popracować przez wakacje i dostać bonus, obecnie znalazłem już lepsza pracę, ale zawsze miło agencje wspominam. Który kraj uważasz za normalny? Bo wszędzie w UE pracuje się przez agencje, UK, Holandia, Niemcy. To normalna praktyka. Widać żeś człowiek starszej daty, któremu polityka to całe życie i któremu ta polityka i nienawiść do osób mających inne poglądy polityczne wyżarły mózg. A szkoda, ale niestety taki mamy obraz starszego społeczeństwa.

Tak3Nie2
Asad Nowy wpis
@Brak slow

Już nie wychwalaj tych agencji. Jedna z tych agencji to mi nie wypłaciła premii kiedyś i gdybym olał temat, to bym nie dostał... Za granicą nikt cię tak nie oszuka i nie oskubie jak agencje pracy.

Ania Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 godzin.
Kandydat

Czy będzie prowadzona rekrutacja na peak?

Czarna
Kandydat

Witam, Prosze powiedziec jak wyglada praca i jak wynagrodzenie. Slyszalam ze praca jest ciezka ale nie wiem jak placa. Czy mozna robic nadgodziny? Od samego poczatku czy dopiero po jakims okresie? Czy placa jakies dodatki? Premie?

@Czarna

Praca fizyczna... Trzeba się narobić przez te 10,5h... Na magazynie tak jest. Praca zwykle monotonna wręcz nudna... Ludzie są supciu (pomijając niektórych wiadomo) Nadgodziny są... Zależy od zapotrzebowania, zwykle sami informują kiedy są i ile osób może iść... Stawka to 20 brutto więc na rękę tak z 17 na h Nadgodziny to 150% płacy godzinowej, w święta( np. Wniebowstąpienia) 200% Jakieś tam dodadki są. Darmowe dojazdy i obiady za złotówę... Innym się podoba innym nie... Dla mnie spoko praca jest stabilna... Nie trzeba się dopraszać o wypłatę

Tak2Nie4
szymon
@Lelefonda689

hej mozesz mi powiedzieć czemu rekrutacje są wstrzymane?? dzownilem wlasnie i babka powiedziała ze narazie jestem na liscie oczekujących a ile to miesiecy dni bedzie trwało .. wiem ze ponoc w amazonie zarobki sa dobre ze sa dodatki tysiaka za kon viw i sie opłaca robic w amazonie.... mam na wózki widłowe poziomu zero i chcialbym sie dostac do wro2 na stow bo lzejsza robota..

TakNie2
@szymon

Nie jest wstrzymana... Normalnie są szkolenia... Agencja to stan umysłu nwm co sobie ubzdurali. Dodatek za "pandemie" był jednorazowy dla osób zatrudnionych od 1 go czerwca... Raczej już nic nie będzie Na stow biorą w zależności od zapotrzebowania a na widlaka nie ma miejsca. P. S pozdrawiam hejterów :))

Piotrrrrr99
@szymon

Ja właśnie przechodziłem rekrutacje, a aplikowałem ponad 10 dni temu. Na szkoleniu bhp online było ponad 40 osób i to tylko na WRO1. Dopiero od poniedziałku zaczynamy i podobno mamy mieć umowe do końca miesiąca. Więc jak nas wywalą to może was we wrześniu przyjmą :D

Warto ?
Kandydat

Czy warto przejść z LG chem do Amazonu? Jaka jest atmosfera w Amazonie? Jacy ludzie? Czy HR jest mniej chamski? Czy tutaj rżną ludzi na wypłatę? Jak jest z urlopami? I czy to prawda że jest elastyczny grafik?

Kamil11111
@Warto ?

1. Nie byłem w LG ale znam ludzi którzy żałowali ze poszli do LG z Amazona 2. Praca średnio-ciężka zależy od dnia i stanowiska, raz na luzie wyrabiasz a innym razem zasuwasz i masz tylko 70% normy i upomnienia. 3. Zwykli pracownicy ok, im wyżej tym gorzej ale to też zależy jak trafisz. HR to nieporozumienie, ludzie zatrudnieni po znajomości, niebojący się zwolnienia za źle wykonaną prace. 4. Jedynie premia 15% jest ucinana, tzn ona jest podzielona na 8 i 7%, jedna część jest za frekwencje a druga za wyrobienie nieludzkiej normy 5. Dwa dni urlopu na miesiąc które się kumulują, nie ma problemu jak wybierasz 1 lub 2 dni, gorzej jak chcesz zużyć np. 6 za jednym razem to robią problemy. Jest elastyczny grafik, chyba z miesięcznym wyprzedzeniem trzeba poinformować że chcesz coś zmienić. Ogólnie prace w Amazonie oceniam tak na 5/10, moim zdaniem lepsza praca niż w fabrykach. Ale to też nie jest praca na stałe, mało kto robi dłużej niż 3-6 miesięcy, na okrągło rekrutują i nie potrafią skompletować załogi tak samo jak LG.

Tak3Nie1
Zakochany

Ta firma jest taka wspaniała, kocham tu robić. Te pobudki o poranku, ta podróż autobusikiem, ten cudny Pan kierowca, który jest miły do bólu i nas zaprasza na pokład, on chyba nas kocha. Kiedy zaczynam pracę to dostaję erekcji i świat wiruje mi przed oczami. Kiedy dostaję wypłatę to mój bank odpala fajerwerki jak na Sylwestra. Wchodzę na magazyn i czuję jakbym stąd nie wychodził w ogóle, te wspaniałe menadżery i lidery oni są tacy pomocni i troskliwi, chcą dla nas dobra, dbają o nasze zdrowie i martwią się o nas. Kiedy kończę pracę to ze łzami w oczach opuszczam hale, a Pan przemiły kierowca zmartwiony już czeka na mnie w naszym autobusku i kiedy wysiadam na mojej wiosce to on też płacze że się rozstajemy. Macham mu zawsze, a on odjeżdżając trąbi wesoło i patrzę z tęsknotą jak autobus odjeżdża w kierunku zachodzącego słońca, chyba że jest zima to wtedy nie oglądam światła słonecznego. I tak codziennie. W tej firmie spełni się wasz Amerykański Sen.....

Tak33Nie
@Zakochany

Cel opini!?

TakNie2
Nick
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Witam, chciałbym zapytać o wypłatę ponieważ miałbym dostać 10 i to wychodzi niedziela, czy dostane dzisiaj do wieczora? Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś odpowie... proszę.

Biedak
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Wie ktoś może czy wypłata dzisiaj czy w pon? ☹️

Nick

Witam, Mógłbym wiedzieć co daje mi umowa poprzez Amazon a nie np; Ranstad? Ciekawi mnie to i chciałbym wiedzieć czym się różnią, byłbym bardzo wdzięczny. Miłej nocy kochani i powodzenia w pracy:)

Tak3Nie2
Kajra
@Nick

Jak jestes pod agencją to w kazdej chwili mozesz dostać kopa.nawet jak masz umowe na 2 tyg to w polowie mogą ci dac wypowiedzenie.przez amazon masz większą stabilność zatrudnienia...i to chyba tyle

Abc
Kandydat

Co oznacza po rozmowie że jestem na rezerwie?

nick
@Abc

Czyli jeżeli kogoś utracą to Ciebie wezmą, tak jak np zawodnik piłki nożnej jest na rezerwie, siedzi i czeka na swoją kolej:)

Tak1Nie

Jak to jest z przedłużeniem umowy bezpośrednio pod Amazon? Od czego to zależy?... Boję się że mnie wyrzuca :((

NextPlease
Klient
@Pytanie

Decyduje system komputerowy który analizuje normy , zapotrzebowanie , sezonowość , L4 i spóźnienia , typ umowy i ile razy była przedłużana.

Kasia
@Pytanie

Obecność i czy robisz norme..no i nie oszukujmy sie ale czy po prostu spodobasz sie menagerowi .nie chodzi mi tu o wyglad tylko zaradnośc i zaangażowanie

nick
@Pytanie

Wydaje mi się że od norm i tego jak pracujesz, ja osobiście na picku wyrabiając lekko ponad 100% dostalem informacje że niedługo dostane umowę poprzez amazon, pracuje tam 2 miesiące i mam dostać podobno na 3, więc chyba po około 3 +zalezy od zachowania i wyrabianych norm.

Iskra
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Tak z ciekawości zapytam.Jaką mają stawkę pracownicy magazynowi poziom 1szy ktorzy pracują od początku powstania Amazona?o ile tacy sa?jest chociaż te 28 zl brutto po tylu latach?

Shade
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.
Kandydat

Jakaś opinia na temat utrzymania ruchu ?

Poger

Jej, Amazony usuwają negatywne opinie... Brawo... ????????????

Tak1Nie1
Robert
@Poger

Nie, Amazon nie usuwa negatywnych komentarzy, nie posiada takich uprawnień, nie ma też takiej woli. GoWork za to usuwa sporadycznie negatywne komentarze, gdyż często piszą je osoby posługujące się językiem najdelikatniej mówiąc mocno rynsztokowym. I bardzo dobrze robią, zarówno GoWork, bo dba o etykę wypowiedzi, jak i Amazon, że nie chce takich ludzi w swoich szeregach, tym bardziej, że wiele osób czeka na wolne miejsce, co chociażby można tutaj zauważyć.

Tak5Nie2
Ludwig von Mises
@Robert

Słyszałeś o czymś takim jak Wolność Słowa...? To coś o co ludzie walczyli z reżimami. Rozumiem, że firma stosuje algorytmy moderujące komentarze, ale nawet jeśli ktoś posługuje się inwektywami żeby wyrazić swoją opinie to ma do tego prawo bo używanie brzydkich słówek to nie jest nic złego. Troglodyci tacy jak np. ''Yachu'' też mają prawo do wyrażenia swojej opinii choćby była niemądra bo żyjemy w wolnym (chyba) kraju. Skoro tacy ludzie mają prawo iść na wybory i decydować o losach państwa mimo iż nic nie wiedzą o polityce i nie wiedzą jak działa państwo i gospodarka, nie mówiąc już o polityce monetarnej to tym bardziej mają prawo do zamieszczania komentarzy na forum. Jeśli nie robisz czegoś złego i nie ograniczasz wolności swego bliźniego, to rób co chcesz.

Tak7Nie3
Robert
@Ludwig von Mises

Jeżeli nie rozumiesz, że wyzywanie ludzi, obrażanie, używanie wulgaryzmów oraz hejt jest negatywnym zjawiskiem wymagającym potępienia, to nie jest to wina GoWork. Bardzo dobrze, że usuwają patologiczne wpisy, pisane przez środowisko, które można porównać do menelowego. Przecież te komentarze są strasznie nielogiczne. Ktoś już zauważył, że większość hejtujących firmę bardzo by chciała wrócić, ale ich zachowanie nie odpowiadało Amazonowi. I co, mamy pozwolić na to, aby tysiące meneli wróciło do firmy? Mamy im dać przyzwolenie obrażania i szantażu? NIE. Jakbym miał sklep spożywczy, to chciałbym mieć normalnych, niepijących pracowników, którzy są uśmiechnięci. Jeżeli zwolniłbym tych, co przychodzą pijani, a oni by pisali na stronach, że jestem beznadziejnym pracodawcą, to byłbym wkurzony. I bardzo dobrze, że w obronie staje tutaj GoWork. Jest różnica między feedbackiem a hejtem i trzeba to jasno oddzielić.

Poger
@Robert

To nie zmienia faktu że jest to naruszenie wolności słowa... Kolejna sprawa to to że komentarze były ocenzurowane już i nie było w nich nic złego. Po prostu wsystko i wszystkich boli prwlawda na temat pandemii i trzęsą portkami. Chory zaklamny kraj i tyle.

@Robert

Kolego ale w tamtym komentarzu o którym chodzi pogerowi nie było hejtu tylko jasna opinia serio... Jak dla mnie to ciężko jest być szczęśliwm z faktem że zostało się zwolnionym z pracy za maseczkę która chroni przed takim groźnym wirusem który sprawia że mamy mniej zgonów niż w ubiegłych latach xD... Jak nie powiem co. Te obostrzenia w Polsce są śmieszne i uważam że popadamy w paranoję.

Paweł

Jeszcze w ostatni dzień ich się pytałem to kazali mi czekać na informacje. Której się nie doczekałem.

Paweł

Czy ktoś miał problem z Adecco pośrednikiem Amazona . Mnie nie poinformowali o przedłużeniu umowy. A miałem conversie i po dwóch dniach zadzwonili że nie ma mnie w pracy. A w dniu końca umowy byłem u nich w biurze.

Kimi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.
Kandydat

Witam czy obecnie sa przyjecia do Amazon bielany wroclawskie?

Tak6Nie1
wrzesień
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.
Kandydat

Hej, czy jest ktoś, kto pracuje w Amazonie w obsłudze klienta i mógłby coś opowiedzieć o tej pracy? Pytam bo od września rusza customer service dla DE i interesuje mnie jak ta praca wygląda w Amazonie. Czy połączenia wpadają z marszu, czy jest jakiś system który to narzuca z góry... Dzięki za wszelkie info!

Tak1Nie4

Tak4Nie2
Marysia
Klient
@Benio

A miało być 1000.... ja dostałam 688....

Tak2Nie1
Ania
@Marysia

1000 brutto, więc netto mniej. O ile mniej to zależy czy skończyłaś 26 lat i czy jesteś zapisana do PPK.

Tak1Nie1
Paaaaa
@Ania

Fajny dodatek, mi się kasa przydała, super że go wprowadzili i docenili naszą pracę :)

Tak5Nie2

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Bielany Wrocławskie