Amazon

counter
2 3534 12242 5 1

Opinie o Amazon

Normolioza

W Niemczech zapowiedziano 3 dniowy strajk podczas wyprzedaży. Protestuje związek Verdi.

Tak13Nie1
@Normolioza

W Polsce nikt nie będzie strajkował w święta, skoro ludzie dostają przez 2 miesiące europejskie zarobki ponad 9 EUR za godzinę, darmowy transport, pyszne darmowe obiady, darmowa woda. Ja myślę że jeszcze przyjdzie czas takiego kryzysu, że bezrobocie wzrośnie do 10%, a wtedy Amazon będzie mógł z czystym sercem obniżyć płacę. Wtedy będziecie wspominali "oj jak pięknie było na święta 2020". Także nie ma na co narzekać, pracujmy ciężko, póki możemy. Ja się zawsze staram wyrobić 130-150% normy, to jest możliwe jak się szybko pracuje, ma trochę szczęścia. Dzięki temu szefostwo widzi w nas przyszłość i nas nie zwolni, a może nawet nie obniży pensji. Cieszymy się, drodzy Amazonczycy, z tego co mamy, bo polski Amazon oferuje bardzo wiele benefitow i naprawdę bardzo wysokie pensje. Teraz na święta jak ktoś jeszcze porobi nadgodziny, to spokojnie wyciągnie ponad 10 euro za średnią przepracowaną godzinę, a to daje 1680 euro miesięcznie - zarobki takie jak w Holandii czy Niemczech, a jednocześnie możemy po pracy wrócić do rodziny, pobawić się z dziećmi, żoną, mężem, wyjść z kumplami na kawę czy inne napoje. Mamy swoich bliskich przy sobie, mamy środki żeby się dobrze bawić, mamy aż 3 dni weekendu. Pracuj ciężko. Dobrze się baw. Twórz historię!

Tak4Nie31
Andrzej
@Introligator

Historię chyba wyzysku tworzysz, to jest jedynie dobra oferta na pół etatu, przy pełnym jak pracujesz 4-5dni i są to dni dosłownie wyjęte z życia, bo niektórzy zależnie od długości dojazdu są nawet 15h poza domem. A praca jest ciężka fizycznie, więc to nie 3 dni weekendu tylko trzeba dojść do siebie najpierw. I te zarobki takie jak w NL niby? Człowieku to chyba jak przez agencje na polu pracujesz, ja w NL miałem na magazynie ponad 2k samej podstawy. Dodajmy w tym sezonie potężne ryzyko zarażenia się, ale większość jest młodych to im się wydaje, że nieśmiertelni. Ale nawet po łagodnym przejściu u prawie 30% pojawiają się powikłania głównie neurologiczne, to jak Was "fog brain" chwyci to tylko takie proste prace pozostaną o ile jeszcze będziecie mieli na to siłę.

Tak16Nie1
@Andrzej

Zgadza się, pracując na pół etatu w Amazon można zarobić więcej niż pracując na cały etat w Żabce czy Biedronce. Zgadza się, że dojazd z części miejscowości powoduje, że poza domem jest się nawet 16 godzin. Jednak mozna szczerze powiedzieć, że czas spędzony w autobusie jest czasem relaksu, w którym można podziwiać widoki, wygodnie usiąść, słuchać muzyki, audiobooka, przeczytać książkę - można się tu zrelaksować bardziej niż w domu, nie ma bowiem płaczących czy bijących się dzieci. Ciężar fizycznej pracy oceniłbym jakoś 2/5, gdzie 0 - praca typowo umysłowa, 5 - łupanie w kamieniołomach w gułagu. Z tym wirusem to już nie marudź, ludzie noszą maski tylko dlatego, że z głośników co 5 minut leci ogłoszenie o obowiązku noszenia masek. Nikt się nie boi wirusa - starzy, młodzi pracują i ściągają maski z nosa, gdzie tylko mogą i gdzie tylko (usunięte przez administratora) nie patrzy. Poza tym wirus jest wszędzie i w związku z tym pracodawcy mają prawo do obniżania wynagrodzenia, a nieustannie je podnoszą. W tym momencie płaca w okresie świątecznym w Amazon warta jest 10 Euro za godzinę.

@Normolioza

Nie porównuj Amazonu w DE do WRO2... to są dwa różne światy.. inne traktowanie człowieka itp. Jak ja im tam w Niemczech mówię co się wyprawiało w Polskim Amazonie to mi nie wierzą, że takie cyrki w Internationale Gesellschaft Polen się dzieją..Ludzie którzy zarządzają na WRO2 to jest w większości słoma w butach.

@Andrzej

Do tych tekstów bardziej pasuje pseudonim ''Indoktrynator'' To małe i średnie przedsiębiorstwa są siłą napędową gospodarki bo to one płacą pełne stawki podatkowe i zatrudniają większość pracowników w Polsce, a one właśnie padają bo skorumpowane Rządy wolą brać pieniądze od potężnych KORPO. Taki Amazon ma większy budżet niż Polska więc może kupić każdego polityka i przez to wpływać na ustawodawstwo i właśnie dlatego KORPO płaci 0% podatku, Pani Grażynka ze spożywczaka płaci pełne stawki podatku i jeszcze ją nękają kontrolami ciągle. Przypuszczam, że takim jak ty gościu, też płacą dziwni ludzie za robienie propagandy bo inaczej byś tej ciemnoty ludziom nie wciskał i nie robił z siebie klauna. KORPO przez korupcję, plandemię i inne tego typu zabiegi chcę wykończyć konkurencję, właśnie o to im chodzi, a politycy ich w tym wspierają jak mogą. Jak nie będzie konkurencji to KORPO będzie władcą absolutnym i będzie was szczepić jak świnie, czyli nie pytając o zdanie bo świnia przecież nie ma prawa decydować o sobie tylko właściciel świni o tym decyduje. Ogólnie jestem przeciwny strajkom bo nic pozytywnego nie wnoszą, ale jak najbardziej popieram każdy przejaw buntu przeciwko potężnym KORPO, które robi co chcę i ma nieograniczoną władzę nad ludźmi, którzy są traktowani jak prosiaki w zagrodzie.

Tak14Nie1
smieszek
@Introligator

Jak by oferował bardzo dobre place to do tej pracy przyjeżdżał byś własnym samochodem a nie autobusem. Wiec jednocześnie dałeś odpowiedz jak tam płacą skoro cię nie stać na przyjazd własnym autem. Druga sprawa nie namawiaj innych do skubania siebie dobrowolnie na kasę. robisz 150% procent normy, twoja sprawa widocznie lubisz mieć płacone za jeden etat a pracować na półtorej.

Quinix
@Introligator

Podoba mi się to zdanie -> "Ciężar fizycznej pracy oceniłbym jakoś 2/5, gdzie 0 - praca typowo umysłowa, 5 - łupanie w kamieniołomach w gułagu." Jeżeli praca typowo umysłowa, to nie może być fizyczna. Poza tym nieraz praca umysłowa potrafi nieźle dać w kość, łeb jak sklep. Fizyczne zmęczenie to odeśpisz, a jak łeb przegrzejesz to ciężko. I ta kreatywna księgowość połączona z zaklinaniem rzeczywistości, z 20brutto + 4brutto dodatkowo robi się coraz więcej euro na godzinę, no cud po prostu nad Odrą ;) Już mamy 10euro to więcej niż minimalna w wielu branżach w DE. Się marnujesz tutaj, do jakiejś kampanii marketingowej się najmij w social mediach więcej zarobisz hehe Dobra dość tych głupot, kawka wypita trzeba wracać do pracy ciężkość level 0 - praca typowo umysłowa ¯\_(ツ)_/¯

Tak8Nie2
@Niszczyciel

Weź typie już nie pisz na tym forum, się mądrzysz tym co wyczytałeś w necie albo wykułes na studiach i się tutaj mądrzysz... (usunięte przez administratora) po prostu bo się tego czytać nie da "madralo"

@Skaner

Korzystam ze swojego prawa do Wolności Słowa. Jeżeli tego nie rozumiesz to trudno. Nie musisz tego czytać.

@Niszczyciel

Żebyś pisał o pracy chociaż a nie o polityce, historii czy sztuce, jakąś wiedzą ze studiów czy tam kółka historycznego... Nwm :/ Pozdrawiam

@Parówa

Właśnie problem Polski polega na tym, że w tym Sejmie siedzą takie Parówy jak ty i próbują narzucać ludziom takim jak ja co mają mówić, pisać, robić, myśleć i dodatkowo haracze płacić żeby mieli za co żreć z koryta, a jak ktoś się buntuje to sięgają po metody siłowe żeby zmusić niepokornych. Bo oczywiście oni wiedzą lepiej co jest dla mnie dobre.

@Niszczyciel

Koleś zobacz co ty wypisujesz na tym forum, co to ma wspólnego z pracą!? Opiniami o PRACY W AMAZONIE... Są to rzeczy pisane nie na temat, to jakby podczas prognozy pogody gadać o sporcie w TV... Bez kitu człowieku Parówa to mój nick za to twój charakter yeopie

@Parówa

Widać po tobie, że nie masz pojęcia o rzeczywistości która cię otacza. Jesteś typowym Sebikiem spod sklepu, któremu najlepiej wychodzi zaczepianie obcych ludzi na ulicy i podobnie robisz na tym forum. Nie masz nic mądrego do napisania więc tylko obrażasz i zaczepiasz innych. Nie podoba ci się co napisałem to nie czytaj. Czego jeszcze nie rozumiesz ??

@Niszczyciel

Zgadzam się z tobą...@Parówa lubi zaczepiać innych...Na forum chce dyktować ludziom co mogą pisać, ucisza ich... Żałosny typ, skłonny do dominacji. Przecież każdy ma prawo pisać co chce.

Tak5Nie3
@Niszczyciel

Odezwał się za to ten co rozumy pozjadał, pan świadomy... Wielki poliglota, historyk i znawca... Kim ty jesteś typie aby oceniać ludzi, mądrzysz się jak jakiś profesorek na tym forum a jesteś nikim tak szczerze mówiąc... Jeździsz pewnie na picku 10 godzin i myślisz o czym tu napisać... Wielki niszczyciel kartonów co najdalej... Bujaj się dbanie Nie umiesz pisać na temat i zasłaniasz się tym że jesteś taki świadomy, wywalone w ciebie i twoje mądrości nie trafione... Jak ci się nie podoba to że wyrażam swoje zdanie w internecie tutaj INNE NIŻ TWOJE to nie czytaj Czego nie rozumiesz?

@Aneta

Bo widzisz Aneta.......... takie Sebiki co stoją pod Żabką z kolegami i zaczepiają porządnych ludzi to zawsze mają rację. Z nim się nie da prowadzić dyskusji bo on nie przyjmuje argumentów tylko człowiek ma robić tak jak on chcę i koniec. Nazywa mnie nikim, ale jednocześnie napisał, że ja oceniam ludzi. Stwierdzam tylko fakty..............a czy kogoś boli prawda to nie mój problem. Ewolucja ominęła takich ludzi więc my musimy ich omijać.

@Aneta

O Jezu nie (usunięte przez administratora)się, mam prawo komentować twoje wypociny, nigdy nikomu nie narzucam co ma pisać... Tylko widzisz żałosna kobietko... TO FORUM OD OPINI O PRACY a nie rozkminy skąd morawiecki się wzią w sejmie i czemu Niemcy są najbogatszym krajem ect co pisze tamten lamus niszczyciel... To nie ma nic wspólnego z pracą. Takie osły jak ty czy on mają ból tyłka o to że ktoś ma inne zdanie wy lub się komuś coś nie spodoba... Hipokryzja lvl expert Wchodząc na forum dyskusyjne o pracy każdy żąda konkretnej opinii a nie takiego bełkotu Jakbyś była "mądra" to byś nie dyskutowała ale cep zawsze będzie cepem... Barany jesteście beka z was xd

Tak1Nie2
Parówa Nowy wpis
@Niszczyciel

Porządny jesteś do prawdy niszczycielku, madrala i Pan najlepszy... Ideał jak ich mało, ty za to nie umiesz dyskutować na temat bo zawsze znajdziesz jakiś idiotyczny temat do którego coś przy równasz i myślisz że jesteś jakiś wyjątkowy a prawda jest taka że masz nawalone w bani konkretnie i z takim baranem jak ty się nie da dogadać.... Trzeba być na poziomie Anety a takie osły to rzadkość xD

Barcelona Barcelona Nowy wpis
@Niszczyciel

Jakbyś był taki porządny i mądry na jakiego się promujesz to byś olał typa a nie zniżał się do jego poziomu... Jesteś takim samym atencjuszem i masz tyle konkretu do powiedzenia co on... Obaj jesteście siebie warci

Tak1Nie2
Aneta Nowy wpis
@Parówa

Parowa twój problem polega na tym , że nienawidzisz sam siebie i innych. Jesteś zakompleksiony i wstydzisz się swoje pracy Jesteś pickerem czy rozwozisz toty? Piszesz ludziom, że są NIKIM, bo pchają tylko wózki w Amazonie. Skąd w tobie tyle nienawiści i pogardy do szeregowych pracowników? Bardzo źle to o tobie świadczy... Piszesz , że jestem osłem... Ja jednak mam szacunek do ciężko pracujących Amazończyków...

Tak1Nie1
Niszczyciel Nowy wpis

Lubię pracować dla Amazona

Tak1Nie4
zawisza

Mam pytanie czy ten dodatek 4 zl. bedzie wyplacany do tej wyplaty czy dopiero w styczniu

Aga
@zawisza

W styczniu

Pracownica

(usunięte przez administratora). Pracuję bo gdzieś muszę mam dwoje małych dzieci na utrzymaniu a w mojej miejscowości nie ma pracy. Wstaję o 2 w nocy żeby być na 6 rano w pracy wracam po 19. Po 4 dniach wyczerpana jestem by mnie ktoś przez wirówkę przepuścił a w domu jeszcze czekają dzieci,którymi trzeba się zająć. Zewsząd wieje tam jakaś chińską albo północno koreańską propagandą. Wszędzie na ścianach te komunistyczne hasła promujące super pracę w Amazonie,zadowolone zdjęcia managerów jak tam jest super brak tylko pieśni patryiotycznych promujących pracę i mundurków. Menadżerowie to gówniarze po dwadzieścia parę lat bez doświadczenia jakiego kolwiek. Wystarczy,że masz licencjat z byle czego nawet z wycierania kurą kupra i mówisz troszkę po angielsku zostajesz managerem albo liderem. Zewsząd słyszysz, że klient jest najważniejszy a pracownik jest dla nich zwykłym śmieciem albo potencjalnym (usunięte przez administratora) Tyrasz po 10 godz a oni z pieśnią na ustach ogłaszają , że masz zap... jeszcze dodatkowa godzinę bo klient jest najważniejszy. A gdzie ty jesteś w tym wszystkim? Gdzie twoja rodzina,gdzie dzieci ,gdzie dom. Podwyżki w tym roku dają tylko tym co po 2 lata pracują reszta nie dostanie. Od nowe roku najniższa krajowa ma wynieść 2800 miesięcznie co daje 18.30 na godz.a oni dalej się szczycą swoimi 20 duchami jak by niewiadomo ile to było. Dla porównania w Niemczech mają ok 12 euro a w Polsce wychodzi ok 4,5 euro. Bardzo często na przenoszą cię ze stanowiska na stanowisko czekasz na przerwę, która masz mieć za pół godziny a oni cię przeniosą i okazuje się że musisz jeszcze tyrać 2 godz zanim pójdziesz na przerwę bo każdy dział ma inaczej ustalone przerwy. Ta firmą powinna się zająć prokuratura, inspekcja pracy i każda inna instytucja , która ma jakiekolwiek uprawnienia i instrumenty żeby zrobić porządek z tą firmą. Moje dzieci nigdy nie dostały nawet paczki świątecznej ale Amazon ogłasza żeby pracownicy którzy bardzo ciężko pracują robili prezenty dla biednych dzieci i rodzin a on to przekaże od siebie. Nienawidzę tej roboty, nienawidzi jej moja rodzina i moje dzieci, które proszą żebym nie jechała i została z nimi w domu. Dla Amazona jesteś nikim niczym dla nich są twoje dzieci i twoja rodzina . Sianie fermentu 2 m odległości a w szatni jeden na drugim i nikt się nie przejmuje, trzymaj się poręczy w (usunięte przez administratora) mają że 300 osób przed tobą ta poręcz dotykało wszystko na pokaz jacy oni troskliwi i zmartwieni o Twój ziemski byt a to wszystko zagrywki psychologiczne, żeby uśpić twą czujność a za parę dni walną ci naganę do podpisania bo gdzieś zrobiłeś błąd i gdzieś mają że ze zmęczenia. Dostajesz wiadomości na skaner żebyś się ruszył i zaangażował a ty już i tak (usunięte przez administratora) że nie wiesz jak się nazywasz. Albo ogłaszają jakiś power awer żebyś przez godzinę (usunięte przez administratora)bo oni mają wysyłkę to może coś wygrasz, chociaż ja osobiście nie znam nikogo kto by wygrał. Tak jak pisałam wcześniej nie nawidze tej roboty i 90 proc ludzi , którzy tam pracują też.

Tak16Nie1
Za
@Pracownica

Nie rozumiem skoro tak ci ciężko to poprostu odejdź Znam duzo osob ktorzy sobie chwalą pracę, i też mają rodziny ,dzieci .Masz pretensje o wszystko szukaj pracy którą ci będzie odpowiadać chociaż wątpię czy taka znajdziesz

Tak5Nie7
Dawid
@Pracownica

Nie rozumiem takiego narzekania i jeszcze najeżdżania na ludzi, że mają licencjat z byle czego czy znają język? Ale mają, poświecili swój czas i coś tam zrobili. Ty jakie masz wykształcenie? 12euro w DE mówisz, to ja Ci powiem, że nikt Ci tyle raczej nie da bez znajomości niemieckiego czy angielskiego. Mi się też za młodu uczyć nie chciało, dopiero koło 30stki poszedłem po rozum do głowy i zrobiłem zaocznie maturę, potem studiowałem zaocznie. Języki podszkoliłem, w międzyczasie po 20stce zrobiłem uprawnienia UDT na wózki, na suwnicę, mam uprawnienia SEP kontrolno-pomiarowe. Każda taka rzecz zwiększa Twoją szansę na rynku pracy. I też pracowałem w Amazonie swego czasu około roku, a nie narzekałem, taką miałem sytuację akurat. I było to dobre, akurat padł mi samochód, a nie miałem kasy aby kupić następny... Na początku jak zacząłem pracę to wiesz jaką miałem stawkę 5,20brutto za godzinę w PL, po 2uch miesiącach uznałem, że to kpina i wyjechałem na zachód zarobić trochę pieniędzy, pracowałem ciężej niż w tym Amazonie. Nikt Ci za darmo kasy nie da nigdzie, a na zachodzie też eldorado nie ma, jak chcesz normalnie mieszkać samemu, a nie z podejrzanymi ziomkami na domku.

XDDD

@Pracownica

Żadna instytucja nigdy nie zajmie się Amazonem tak jak sobie życzysz bo Amazon ma tyle peklu, że zapłaci ile trzeba skorumpowanym urzędniczym polskim wieprzom i już......ot tak...........takie to proste. A jakby się jaki oporniak znalazł to korpo ma 1 000 prawników którzy udowodnią przed najjaśniejszym wymiarem sprawiedliwości że procedury są zgodne z regulaminem, a nawet lepiej bo tu kosmiczne standardy obowiązują. Choćbyście tam padali jak kaczki to uśmiechnięte menadżery będą się z was śmiać z pięknych bilbordów. Amazon to jest postęp, technologia, kosmos i to wykorzystują żeby wycisnąć was jak cytrynę.

Dzikus z Amazonii
@Za

Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem ? Przecież napisała że nie ma roboty w jej wiosce. Z jednej stronie dobrze, że Amazon oferuje pracę i autobus i chwała im za to, ale oni też to wykorzystują bo im pasuje. Głównie państwo jest winne bo politycy rujnują gospodarkę i musimy to przetrwać. Ja też znam osoby, które sobie chwalą pracę tutaj. To liderzy, menadżerowie, HR-ki, biurowi i inne takie klauny. Tylko co z tego wynika ?? Twoje parskanie mnie nie rusza bo żyjemy w takiej rzeczywistości i dużo ludzi nie ma wyboru i musi hapać jak pies.

korpopajac
@Pracownica

Zgadzam sie z Tobą.. jedyna sensowna opinia w ostatnim czasie. Juz nie wspomnę o tych pożal się Panie Boże "managerach" i Leaderach to przecież dzieci w większości bez doświaczenia i z "wykształceniem" które jest wątpliwe...niech mija ten koronawirus i uciekam jak najdalej bo głowa boli niemiłosiernie od tych amazońskich kłamstw.

Arschloch
@Dawid

No już,spokojnie. Możesz zetrzeć ten brąz z ust. Smakowało? Urzekła mnie twoja.historia. A co cię skłoniło że skoro nie pracujesz do tej laurki? Czyżby twoje uprawnienia nie dały nic? Skoro pracowałeś? Pewnie chcesz wrócić. A nie, ty tylko trollujesz. Studia, udt, sep .Co ty tu robisz na forum? Ty powinieneś być już kimś, zwłaszcza z doświadczeniem za granicą. Twoja historia się nie spina.

@Pracownica

Bardzo przyjemnie byłoby móc się z czystym sumieniem zgodzić z tym, co tu jest napisane, bo tak jednoczące dla ludzi jest szczuć przeciwko innym ludziom, systemowi, pracodawcy. W Twoim regionie nie ma pracy i to jest przykre. Musisz wstawać o 2, żeby się wyszykowac i jechać do Amazona. I teraz pytanie - to źle, że Amazon daje Ci możliwość pracy, jeśli nie ma w Twojej miejscowości akternatywy? A może źle, że oferuje Ci transport? Czy źle, że zaczyna się prace o 6? A może to wina Amazona, że postawił magazyn tak daleko Twojej miejscowości? I tak - masz rację, że jest to smutne nie mieć możliwości zatrudnienia innej niż Amazona, do którego musisz dojeżdżać 2 godziny w jedną stronę. Ale czy to wszystko wina Amazona? A może lepiej, żeby go nie było, a wtedy mogłabyś się wypłakać, że 500+ to za mało, powinno być 1000 i może jeszcze zasiłek z 1200, bo nie ma pracy w regionie. Szczerze? Jeśli miałbym wybór dojazdów 4h dziennie do słabo płatnej pracy albo bezrobocie, to zmieniłbym miejsce zamieszkania. Nie trzeba się przenosić do dużego miasta. Może być małe, ale z perspektywą pracy. Lub bliżej Amazona. Albo przenieść się za granicę. Przykre to jest, ale jakoś trzeba sobie radzić. Chyba że łatwiej jest jak jest - zmiany są przecież trudne i niewygodne. Obrazki i informacje propagandowe z głośników to faktycznie przesada, ale to działa na część ubogo umysłowych ludzi, dla których Amazon jestt pracą marzeń. Nie trzeba się na to denerwować. Nie chcesz się trzymać poręczy - nie rób tego. Znam wiele osób, które są w podobnej sytuacji do Twojej. W regionie pracy brak. Jak się im poszczęściło, to po znajomości można pokelnerowac 12 godzin na dobę za 6 zł na godzinę, umowa zlecenie (w umowę oczywiście wpisana mniejsza od rzeczywistej ilość godzin, żeby się minimalna stawka zgadzała), praca blisko miejsca zamieszkania. Mobbing, przerw brak, dniówka 70 zł, czasami się uzbiera 100-120 z napiwkami. L4 niepłatne, urlopy niepłatne. I zdecydowali, że wolą poświęcić 13 godzin, z tego 10 godzin na pracę, resztę na dojazd i przerwę, mieć umowę o pracę, stabilne warunki, dużo lepszą stawkę. Część też się przeprowadziła, część po Amazonie poszła do innych gigantów i zarabiają po 30 zł na godzinę. Tylko trzeba mieć trochę oleju w głowie. Jak ktoś jest stworzony do pakowania paczek, a coś więcej go przerasta, to pozostaje praca za 20 zł. Sam kiedyś pracowałem w jednej z sieci kin - 4 zł na rękę za godzinę, umowa zlecenie, nieoskłaskowana. 10h dziennie, czasami i 12 i 14 się robiło, bilet na autobus 2 zł ulgowy, dojazd 40 minut w jedną stronę A jak się pomyliłem w wydawaniu reszty na biletach czy popkornie? To najwyżej dołożyłem 20 zł z kieszeni do kasy. To przecież zaledwie 5h mojej pracy... Już tam kilka lat nie pracuję, ale wystarczy porównać do tego warunki Amazońskie. Są wręcz bajeczne. Managerowie to w dużej części ludzie młodzi. I bardzo dobrze, bo w młodych umysłach siła. Jeśli ktoś ma 50 lat i robi w Amazonie na podstawowym stanowisku, to coś mu w życiu nie wyszło, firma upadła, stracił pracę itp. albo po prostu jest na tyle ambitny, że przez 30 lat ścieżki zawodowej rozwinął się na tyle, że nauka czegoś więcej niż pakowanie paczek będzie ponad jego siły. Takie osoby nie nadają się na liderów czy managerów. Mają przyjść, zrobić swoje, wyjść. A młody lider czy manager wie, że może osiągnąć jeszcze więcej, często mając 25 lat większą część czasu przepracował w Amazon, nie zna innego życia, funkcjonowania. Amazon ukształtował to po to, aby ten kształtował kolejne pokolenia Amazonczykow. I będzie to robił z uśmiechem na ustach za 25 zł na godzinę. 2 metry odległości i amazońska policja pilnująca i krzycząca do ucha - fakt, irytują mocno. Ale ja się nie przejmuję, robię swoje. Część ludzi się boi wirusa i ich to uspokaja, że poza szatnią nikt im na plecy nie wchodzi, że nikt na nich nie kicha, że mogą zdezynfekować ręce na każdym kroku. Inna część się nie boi i ma te komunikaty w ... A szatnia to inna sprawa, ja się cieszę, że tam też nie stoją z megafonami i mi nie krzyczą do ucha. Akcja Power Hour zrzesza tych, którzy lubią konkurencję, lubią coś wygrać i baitują się na takie akcje. Nikt normalny nie będzie za darmo przez godzinę czy dwie tyrał jak głupi. Jakby powiedzieli - wyrobisz 120% normy, dostaniesz 120% pensji, to uczciwe. A jak mówią - kilku najlepszych dostanie nagrodę niespodziankę, to w domyśle jest - wszyscy tyrajcie, zarobicie tyle samo, ale za to jakie wyniki magazyn zrobi! To jest chyba w ich interesie też, żeby ludzi jakoś motywować. Motywują więc Power Hour. Jeśli Ci Złotko jest tak źle, to cofnij się do akapitów 1, 2, 4. Przeczytaj i pomyśl nad sobą. A następnie wyobraź sobie logo Amazona, piękny złoty uśmiech i spraw, by taki sam (no może nie złoty) zagościł na Twojej twarzy, gdy po raz kolejny zrobisz "pik-pik" na amazońskim zegarze :) Oczywiście życzę Ci powodzenia i szczęścia!

Ninja Horror
@Pracownica

W amerykańskich korporacjach jest najwięcej propagandy i oszustwa. Zysk za wszelką cenę. Marketing i reklama na super skutecznym poziomie , produkt przepłacony.

Anna
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 godziny.

Po10, 5 godzinach pracy niema czym wrocic bo domu!!!! Kolejny raz czekalismy 60 min na zimnie na autobus!!! Podstawili tylko jeden i połowa ludzi zostala! Czy w planowaniu pracują kretyni?! ze nie umią policzyć ile autobusow trzeba podstawic żeby zmęczeni ludzie wrócili do domu! Co za (usunięte przez administratora)

Aneta

Byłam w pracy na nocce z soboty na niedziele.( 28/ 29 listopada)... To co dostała do jedzenia na stołówce do jedzenia zaszokowało mnie. Otwarłam plastikowy pojemnik i natrafiłam na jaką twarda skorupę makaronową... Gdy się przez nią przebiłam natrafiłam na kolejną skorupę białego tłuszczu pod nią było jakieś płynne mięso, nie wiadomo z czym zmieszane... Przeraziłam tym co to jest... Po kilku kęsach zrezygnowałam z tego ohydnego dziwnego dania mięsnego... Sałatka też była paskudna oliwki z pomidorami i z niezydentyfikowaną zieleniną. Wszystko wywaliłam do kosza Nawiasem, czy mamy pewność czym karmią nas Ukraińcy? Nie mam zaufania do nich. Może u nich bieda i jedzą byle co, aby przezyc i swoje nędzne dania nam serwują.. Kilka lat temu obiady w Amazon były smaczniejsze, bo gotowali Polacy . Często był schab i pieczone mięso.... Obecne, ukraińskie obiady są słabe, plus jest taki, że za darmo. Chyba jednak zrezygnuję... Poza tym dlaczego mam jeść jedzene od tej prymitywnej narodowości.

Tak15Nie5
@Aneta

Nie no beka, bo nikt Ci nie każe żreć i się spinać że nie dobre... Obiady są opcjonalne, nikogo nie interesuje to że ci nie podchodzi i że jaśnie dama francuski piesek nie pójdzie na obiad. Nie rozumiem ludzi którzy liczą na dania pryma sort za złotówkę/free w robocie. Ludzie wy nie jesteście u mamusi na obiedzie czy tam w restauracji ale w pracy, to żarcie ma cię trzymać do końca zmiany a nie smakować... Nie no Amerykę odkryłaś też z tym że Ukraińcy mają wywalone w gusta polaczków... Ziemniaki w proszku, zimne i twarde mięcho... Im się chce gotować dla tych wszystkich ludzi w Amazonie... Polska mentalność pełną gębą twój wpis

Tak8Nie8
@Aneta

To catering. Tego tu nie robią. To przyjeżdża z jakiejś firmy która to produkuje. Ci pracownicy tu tylko to rozkładają. Zresztą niedługo wogloe nic nie będzie można zjeść , nawet kanapki swojej. Przepisy już weszły w życie. Maseczki nie możesz zdejmować nawet w kantynie więc nie możesz spożyć posiłku w pracy. To nie żart . Zaraz będą o tym pisać w mediach.

Tak8Nie4
Obserwatorka z ramienia ONZ
@Parówa

Bezpłatna przerwa 30 minutowa nie jest opcjonalna, a zrobiona została po to by pracownik stał w długiej kolejce (gdzie nie obowiązuje zasada dwóch metrów) do tych pysznych obiadów, których nawet zwierzętom się nie daje. Ja jak zobaczyłam w wczorajszy obiad na nocce z niedzieli na poniedziałek czyli szaro zieloną maź ziemniaków i rozpadający się kotlet to od razu do kosza wyrzuciłam. Szanujmy się jeśli firma nie potrafi zadbać o te obiady to najlepiej niech z nich zrezygnuje bo to co obecnie się serwuje to nie jest ani zdrowe smaczne i bezpieczne.

Tak4Nie1
@Aneta

My płacimy 1 zł, albo wcale... Jednak Amazon wpłaca gotującym za obiady pełną kwoty . Nie wiem ile to może być , około10 złotych lub więcej ? Dlatego gotujący niech nie będą tacy cwani, tnąc po kosztach żywności. Ciekawe skąd Ukraińcy biorą te żarcie dla nas ...Czy to są jakieś odpadki z barow, marketów , piekarnii , które się gdzieś nie sprzedały? Kupują za połowę ceny ? Np pyszne bułeczki z marmuladą, które powoli robią się czerstwe ?...Pewnie Ukraińcy strasznie kombinują z tym żarciem, żeby wyjść na swoim.....Kaszę i ryż pewnie, biorą z opieki społecznej ... Kalkulują sobie, że ziemniaki są drogie...Kiedyś byłam w szoku, bo Ukrainka dała mi dwa albo trzy ziemniaki na talarz i ogromną ilość kapusty kiszonej...Wszystkim ogromną ilość kapusty! Pogięło ich? Nie twierdzę, że obiady zawsze sa niesmaczne, jednak mam coraz mniej zaufania do tych ludzi zza wschodniej granicy. No to trudno będę nosić żarcie z domu... Człowiek jedzący na stołówkach nigdy nie ma pewności czy kucharz mu nie napluł do obiadu.

Tak4Nie3
@Parówa

Cytuję @parówa: "Ludzie wy nie jesteście u mamusi na obiedzie czy tam w restauracji ale w pracy, to żarcie ma cię trzymać do końca zmiany a nie smakować... Nie no Amerykę odkryłaś też z tym że Ukraińcy mają wywalone w gusta polaczków... Ziemniaki w proszku, zimne i twarde mięcho... Im się chce gotować dla tych wszystkich ludzi w Amazonie... Polska mentalność pełną gębą twój wpis" No to,niech ci dadzą paszy do koryta, będzie cię trzymała do końca zmiany... Prosty i słaby z ciebie człowiek zadowalasz się byle czym... Godzisz się z tym co jest....Jeżeli Ukraińcom( czy innym) nie chce się gotować dla Amazoniczyków to niech wylecą z roboty!! Ewentualne skargii na nich mogą sprawić , że stracą pracę. Zresztą im mniej ludzi przychodzi na obiady do Ukraińców tym większe mają straty, bo Amazon im nie zapłaci za niezjedzony obiad ( nieodbity identyfikator).

Tak6Nie4
@Obserwatorka z ramienia ONZ

Przerwa nie, mam na myśli to czy pójdziesz na obiad... Nikt cię tam nie ciągnie na siłę i nie musisz jeść jak ci nie smakują... Ludzie idą na palarkę, kantynę do kibla czy nwm co ... Obiady są do (usunięte przez administratora) ale come one są opcjonalne koniec końców... Są za darmo i jak pisałem wcześniej NIE MAJĄ SMAKOWAĆ A TRZYMAĆ DO KOŃCA ZMIANY... Nie jest to pryma sort... Restauracja itp... Mi nie smakują, nie chodzę i nie płacze na forum jak to ktoś nie trafił w moje gusta smakowe Zauważyłem że teraz wszyscy są francuskimi pieskami... Nie zje bo się boi że brzuszek dziecięcy rozboli... Że za zimne, że za ciepłe Jezus Maria... Ogranijcie się ludzie

Tak5Nie9
Esej
@Parówa

Może tak.. To co oferuje amazonski stołówka nie mieści się w kategorii jedzenie. W ogłoszeniach powinien Amazon pisać karma lub substytut żywności za 1 zl

@Esej

Parowa to jest jakiś bidak że wsi, przyzwyczajony do podłego żarcia. To już wolę być francuskim pieskiem...

Tak4Nie

Aha, nie jesz obiadów...

Koko
@Aneta

A jak by to Polak ci gotował i wydawał posiłki to by lepiej smakowało nikt by już nie narzekał

@Aneta

Nie chodzę tam na obiady

lysy

porazka powinni to zamknac

Tak8Nie1
@lysy

Moc argumentów 10/10 ale czego się po łysym spodziewać

Parówa

To że czegoś nie rozumiesz to nie znaczy że jest suche... Po prostu takie dna jak ty boli to że ktoś się z nimi nie zgadza bądź ma inne zdanie...(usunięte przez administratora)

Tak1Nie3
robert

Dostaniecie za grudzień dodatkowy bonus w kwocie pewnie coś koło 600zł( w stanach to 300$).

Pula talentów

Jest ;-) już jest zasłużony awansik dla męża pewnej managerki... no przecież nie będzie zwykłym pacownikiem. Miejsce w RME już czekało od dawna... Zaskakujące szybkie awanse po koneksjach to jest główna domena amazonu ;-) Ludzie w HR specjaliści od rekrutacji to muszą być tęgie głowy, żeby takie przekręty robić i "nikt" nawet nie zauważył.. I Love HR i Amazon ;-)

Tak17Nie
@Pula talentów

Wyczuwam zazdrość i ból tyłka xD

Tak2Nie7
@Skaner

Nie... Za chwilę i tak stąd uciekam. Żal mi jedynie ludzi, którzy tu zostaną i będą musieli patrzeć na ten cyrk. Teraz na przykładzie Amazona widzę dlaczego w Polsce na lepszych stanowiskach same miernoty..

@Pula talentów

W Amazonie nawet ci ludzie nie są po zarządzaniu czy logistyce, centrum logistyczne to jest tylko z nazwy... Tam nic sensu nie ma... Ja od stycznia stąd się zmywam i też żal mi tych ludzi... Tcyh super których poznałem a którzy nie zrobią nic poza pchaniem wózka P. S popieram Ryśka z kometa wyżej, trzymajcie się chłopaki i powodzenia pula dla cb

Klient

Czołem biedaki, Chciałbym wam zwrócić uwagę że nie pracujecie dla siebie tylko dla nas... Płacimy to wymagamy... Paczki robicie na odwał, towar bywa poobijany i źle dobrany... Za co wy chcecie większą kasę? Hah... Do rzetelnej roboty się weźcie a nie płaczecie na forum jak to wam nie dobrze... Pozdrowienia z Niemiec, jecie za moje pamiętajcie więc ogar tam w tym Wrocławiu

Tak8Nie13
Yyy
@Klient WASZ PAN

Nie lataj tak wysoko,a skoro jesteś w Niemczech to co Cię obchodzi Wrocław.

@Klient WASZ PAN

Panie Kliencie, bardzo mi jes miło, jako pracownikowi, że docenia Pan naszą pracę. Oczywiście to święta prawda, że pracujemy dla naszych klientów. Jak to się mówi w kręgach Amazończyków - MAMY OBSESJĘ NA PUNKCIE KLIENTA. Ja przez 10 godzin mojej pracy z wielkim szacunkiem oraz ochotą ściągam towary z półek, odkładam je na półki oraz pakuję paczki - w zależności od zapotrzebowania w dany dzień. W ramach Unii Europejskiej tworzymy wspólny, lepszy rynek. Dzięki naszej pracy Niemcy mogą rozkoszować się szybkimi dostawami i produktami najwyższej jakości. Doceniamy naszych klientów, bo dzięki nim Amazon ma tyle zamówień, że przez okres świąteczny jesteśmy w stanie osiągnąć iście zachodnie zarobki - nawet 9,3 EUR na godzinę brutto (wliczając premie i bonusy). Dziękujemy oraz jednocześnie bardzo przepraszamy za tych ludzi, którzy są niegodni pracy w Amazon FC I nie podchodzą poważnie oraz z najwyższą starannością do swoich obowiązków. Życzę wesołych świąt!

Tak5Nie13
@Yyy

Lepiej dla ciebie abyś tego do mnie nie pisał, bo tylko się skompromitowałeś; jakbyś nie wiedział wasze efekty pracy trafiają do Niemiec i do innych krajów Europy Zachodniej... Obchodzi mnie to bo z Wrocławia trafiają do nas porozwalane i paskudnie wykonane paczki... Książki z WROCŁAWIA są nie zgodne z zamówieniem i pomieszane a do tego większość z nich jest lipnej jakości, mam na myśli okładki... Czytam tak to forum i się zastanawiam czy wam nie wstyd rządać wyższych stawek, lepszych warunków? Nie dajecie od siebie NIC godnego i wartego tego, a mimo to nawet nie wiecie ile wam oferują w tej pracy... Może to powód dla którego ty bujasz się w Polsce za "ochłap" a ja mam takie warunki w Niemczech na jakie sobie zapracowałem i że stać mnie teraz aby większości z was dołożyć się do znaczej części waszej wypłaty hah... Oczywiście nie mówię o wszystkich bo na pewno są tam pracownicy którzy dają od siebie minimum zaangażowania i są wdzięczni (być może) aby mieć stabilnie zatrudnienie w tych ciężkich czasach... Tym bardziej że w Polsce się nie przelewa i nie przelewało. 7 lat mieszkam w Niemczech i z tego co widzę to Polacy się nie zmienili... Nadal dominuje tu taka obłuda że się należy wsystko i trzeba zarobić aby się nie narobić... Po trupach do celu byle odwalić fuszerkę i rządać dla siebie jak dla nie wiadomo kogo... Pępki świata z niczym do zaoferowania... Ale rządać to pierwsi i dla siebie jak najlepiej... Kpina, i ty nawet nie wiesz dla kogo wgl pracujesz i kto ci na żarcie do wypłaty daje... Daje ci to klient którego traktujesz jak (usunięte przez administratora) robiąc maniane.

Tak4Nie12
@Introligator

Ja wymagam tylko jak każdy klient od was aby trochę się postarać robiąc coś dla kogoś... Kogoś kto zapłacił swoje też ciężko zarobione pieniądze na towar który trafia (usunięte przez administratora) i wykonany na odwał... Fajne tak prawda? Tekst który napisałeś jest cringe, nie wiem czy się śmiać czy płakać...

Tak3Nie9
ABC
@Klient WASZ PAN

Myślę że jesteś bardzo złym przełożonym.Żaden mądry przełożony nie pisze takich bzdur jak właśnie robisz to Ty człowieczku.Mądry przełożony nie będzie pisał na forum co się w jego firmie dzieje,czy to będzie Polska,Szkocja,czy Niemcy.A czy Ty nigdy się nie mylisz?Jeśli klient dostanie uszkodzony produkt ma prawo do reklamacji jak jest w każdej firmie na świecie.Jest wolność słowa i każdy pisze tutaj swoje zdanie tak jak Ty.

Pan_Dziurawe_Łapki
@Klient WASZ PAN

Ja się przyznaje bez bicia, byłem złym elfem w poprzednich dwóch sezonach ;) W dokach cuda się działy, a że mam słabe i dziurawe łapska to wiesz... Jak jeszcze widziałem nalepkę fragile albo imię Hans czy Helmut to działało jak płachta na byka ;)

Tak13Nie
@ABC

Następny mądry :DDD Po pierwsze to nie jestem żadnym twoim przełożonym, a jedynie osobą która daje ci na chlebek... Bo jak płacę twojej firmie twoim właśnie PRZEŁOŻONYM, ja i inni klienci to ty część tego zysku otrzymujesz w wypłacie. O jakiej sytuacji w MOJEJ firmie ja tu niby pisze że znajdujesz jakieś porównanie? Hahahaha no nieźle sobie dopowiadasz. Do reszty wypocin się nie odniosę bo to jest tak bez sensu... Łącznie z hejtem który waszym zdaniem jest "rzetelną opinią" hah... i niestety waszym prawem, nad czym ubolewam bo niektórzy z tego co widzę nie powinni nawet słowa móc napisać A w kwestii reklamacji to w zasadzie są one co chwilę więc to powinno dać Ci trochę do myślenia, jak sprawa z waszą pracą z wygląda. Tylko co ty możesz o tym wiedzieć jak nie stać cię na zakupy w Amazonie pewnie nawet :D

Klient

Do prawdy masz biedne i nieudane życie... A to co piszesz jest tak żałosne i tylko udowadnia że nawet nie masz podstawowej wiedzy o tym dla kogo pracujesz. Nikt Ci nie kazał żyć w takich warunkach polaczku... Trzeba było się uczyć i zapracować sobie na to aby nie (usunięte przez administratora) w tak zwanym "wyzysku"... Żałosne jest to co napisałeś bo nikt Ci nie każe robić w Amazonie... Co za typowa Polska mentalność aż prychłem że śmiechu Nikt Ci też nie kazał sobie robić dzieci i się żenić skoro nawet nie potrafisz ich utrzymać... Do prawdy biedna twa małżonka jak ma takiego męża nieudacznika co tylko narzekać potrafi a sam nie ma nic do zaoferowania bo przez całe życie zbijał bąki... A teraz zamiast zmienić to tylko narzeka jak typowa (usunięte przez administratora)Założę się że tylko Amazon oferuje ci zatrudnienie bo nigdzie indziej się nie nadajesz drogi 152. :D Nie ma czegoś takiego jak Polski Amazon i niemiecki Amazon... Towar trafia stąd skąd aktualnie jest na stanie... Trafia najczęściej z Wrocławia bo znajduje się w dogodnych warunkach do prowadzenia handlu z europą zachodnią... Tą częścią glubu o której taki ktoś jak ty może jedynie pomarzyć...  I tak mam lepsze warunki życia i pracy niż Ty bo sobie na to zapracowałem i się z tym zgadzam... Mam tkwić w Polsce tak jak ty za miskę ryżu bo "dla Nimca robić nie bede"... Wyrośliśmy z tego, boomer z ciebie pełną gębą Za to ty piszesz tu swoje żale i z tego co widzę jesteś zazdrosny, w Niemczech jest więcej zalet niż minusów w porównaniu do Polski... I tak kończąc, to nie mów mi czy mogę się wypowiadać w internecie czy nie... Nie będziesz mi nakazywał randomie z internetu... Prawda boli, widać to po twoim wpisie :) Między nami taka przepaść mimo że z jednego kraju jesteśmy... Każdy kowalem swego losu.

Skaner

Trzeba było dzieci nie robić i się nie żenić... Nie umiesz ich wychować to nie płacz że ci źle i musisz strajkować parówo

Tak3Nie3
@Pan_Dziurawe_Łapki

Bo Niemiec to trzeba zniszczyć,"nimcy złe bo wojna była kilka lat temu, bo są lepsi od nas bo moja duma polaka nie pozwala mi dla nich pracować"... Masz kolego jakieś spóznione o parę lat poczucie humoru, nazwałbym cię nawet boomerem. Zastanawiam się czy masz więcej niż 24 lata skończone, bo takie poczucie humoru mają chyba tylko ludzie którzy żyją internetem, memami nie wiedzą nic o życiu i o karierze... Wolą dla swojej "dumy" pracować w pracy która im się nie podoba w dziadowskim kraju i narzekać... Nie myliłem się, Polska się nigdy nie zmieni :)

Tak2Nie7
CDE
@Klient WASZ PAN

Polska jest moją Ojczyzną i nigdy nigdzie nie będzie mi lepiej,.Tutaj są znakomici profesorowie,lekarze,nauczyciele,najlepsi pracownicy.Czy pieniądze lub kariera dają ludziom szczęście?Nie.

@Klient WASZ PAN

To racja, że w biznesie trzeba robić dobry produkt żeby go potem sprzedać i nie ma wątpliwości co do tego bo tak działa prawo rynku, ale z resztą twoich tekstów nie mogę się zgodzić. Napisałeś, że Niemcy są takim wspaniałym krajem w porównaniu do dziadowskiej Polski i Polacy nie lubią Niemców. Tylko widzisz, problem w tym, że to nie bez powodu Niemcy są bogate, a Polska biedna. W twoich kochanych Niemczech znajduje się około 2 500 000 dzieł sztuki wywiezionych z Polski. Polska nie była objęta Planem Marshalla tak jak twoje kochane bogate Niemcy bo funkcjonowała w sowieckim bloku, okupowana przez bratni Związek Szmaciarskich Republik Zdradzieckich. Polska nie otrzymała ani złamanego grosza reparacji od twoich kochanych bogatych Niemiec mimo tego, że Szkopy do dzisiaj je spłacają niektórym krajom, które były o wiele mniej poszkodowane niż nasza Ojczyzna. Niemcy nawet nie przeprosili za swoje działania. To nie koniec osiągnięć twoich kochanych bogatych Niemiec. Mógłbym wiele jeszcze wymienić jakich cudów dokonali nasi sąsiedzi. Tylko, że jakbym napisał o ich wyczynach to moderator musiałby usunąć ten komentarz bo w Unii Europejskiej nie można o tym pisać, mówić ani nawet myśleć. Dziś Niemcy są najbogatszym krajem Europy mimo tego, że przegrały wojnę i już ten fakt powinien cię zastanowić i zmusić do refleksji dlaczego tak się stało ? Ale niestety jesteś zbyt ograniczony tylko do usługiwania niemieckiemu burżujowi i opluwania własnej Ojczyzny. Jeśli ktoś się powinien wstydzić w Europie to właśnie Niemcy za to co zrobili, a skutki tego odczuwamy do dzisiaj. Tak więc, kochany mały folksdojczu najpierw naucz się swojej własnej historii o ile jeszcze uważasz się za Polaka, a dopiero potem wypisuj mierne komentarze o tym że Polacy powinni się wstydzić.

Krzysiu
@Klient WASZ PAN

Jak ci się nie podoba Amazon to nie musisz kupować. To chyba proste. Czego tu nie rozumiesz ?

Tak5Nie1
@Krzysiu

Rozumiesz "Krzysiu" że to nie jest zależne od tego gdzie JA chcę kupić ale gdzie TOWAR JEST NA STANIE... Naucz się czytać ze zrozumieniem całe wypowiedzi i wyciągać wnioski. To chyba proste Czego tu nie rozumiesz?

@Niszczyciel

Nie no to miało chyba sprawić że poczuję się jakiś gorszy, zmieszany i może przeproszę jaśnie państwo że uraziłem ich "cudowny" kraj... Uśmiałem się jak wypisałeś mi tutaj jak mniemam fragment twojej pracy magisterskiej... Jakiś bełkot o historii i sztuce o którym większość ludzi tutaj nie ma zielonego pojęcia... Ale cię poprze bo ich duma oberwała. Powiem Ci jedno "mądralo" w życi mam to co było kiedyś pod wodzami kogoś tam... Liczy się fakt że trzeba mieć w dzisiejszych czasach pracę, kasę ... Żyć w kraju i warunkach lepszych od tej biedoty w Polsce... Tak wam cudownie w kraju, czujecie się dumni a jesteście okradani, odbierają wam wolność i robią to w tak nieudolny sposób... Jedno drugiemu skacze do gardła, zazdrość, nienawiść, chciwość i radość z czyjegoś nieszczęścia... Wyrazisz swoje zdanie jesteś zgnoiony... To jest twoja polska... Polska jako kraj i zjednoczeni ludzie nie istnieją..czym dla ciebie jest ta ojczyzna? Nie wiesz jak jest w Niemczech, żyjesz tylko teorią i domysłami i być może wypowiedziami ludzi którzy są za granicą nie utrzymali. Tyle osób tutaj płacze na forum i się użala że to ich wyżsi stopniem gnoją, inni obgadują a jeszcze inni coś tam... To jest różnica między Polską a innymi krajami... Polak Polakowi wrogiem i pojęcie ojczyzny tutaj nie pasuje. Twoje argumenty są typowo boomerskie. Niby taki historyk z ciebie i znawca a z drugiej strony nieudacznik... Że się w Polsce bujasz za grosze, dajesz się (usunięte przez administratora), a to wszystko w oparciu o historie i rządy kogoś sprzed kilkunastu lat, coś co pamiętają nieliczni... Argumenty to że przegrały wojnę Niemcy, nie zapłaciły odpowiednio i nie przeprosiły to wgl poezja w sztuce kabaretu... Hahahaha A może zapłaciły? Przeprosiły a Twój kochany rząd sobie pieniążki po cichy przygarną? Tak jak po cichu sobie podwyżki dają za wasze a wam dowalają podatek... (usunięte przez administratora) wiesz kolego, tyle ile wyczytałeś w encyklopedii :D

Tak2Nie2
@CDE

Najlepiej żyć w biedzie, pić piwo, jeść, spać i się wypróżniać... Polska taka cudowna :D Powiedz teraz czym dla ciebie jest ojczyzna?... Z twojej wypowiedzi wnioskować można tylko że czyimś sukcesem zawodowym... Kocham wam odpisywać, wasza logika jest na poziomie chrząszcza (bez urazy dla tych owadów) :D

Tak1Nie4
Pracownik Adeco

Nigdy nie widzialem czegos takiego. Ludzie zjadaja tabletki apap jak cukierki paczke dziennie bo bola miesnie. Codziennie robi sie okolo 50 km. Firma daje bidon ludzie do niego sikaja miedzy regalami bo za pojscie do toalety sa wzywani do menagera. Widzialem pracownika ktory caly we krwi placzac nie moze znalezc Produktu placzac z bolu a section leader krzyknal szybciej masz tylko 30 procent normy. Jak ktos jest na przerwie chwile za dlugo menager go neka skaner prowadzi wtedy od Konca Hali do nastepnego Konca I pobieranie na kolanach sam dół np w kartonie 300 Produktow znajdz gumke do wlosow lub rysik do olowka jesli nie znajdziesz masz zeskanowac wszystkie produkty. Ochrona ma kazdego za zlodzieja nakazuje wyciagac wnetrza kieszeni sprawdza czy nie masz czegos pod jezykiem lub w rekawiczkach.

Tak18Nie7
@Pracownik Adeco

Wierutne kłamstwo. Na żadnej przerwie w kantynie, między żadnymi regałami, w zasadzie nigdzie nie widziałem ludzi objadających się apapami, sam nie odczuwam takiej potrzeby, nikt we krwi nie leży. Nie wiem, czy się kolego nawąchałeś czegoś, żeby czas szybciej zleciał, a przez przypadek włączyły Ci się wizje rodem z apokalipsy? Nikt też nie sika do bidona, bo za wyjście do toalety nikt nikomu problemu nie robi. Co chwilę są tez podajniki z wodą, można do woli pić. W dzisiejszych czasach ochrona nikogo nie przeszukuje, oczywiście jak ktoś ma telefon czy chusteczki w kieszeni, to trzeba je wyciągnąć, natomiast kontrola nie trwa dłużej niż sekunda na pracownika.

Tak10Nie8
Strajk
@Pracownik Adeco

Ludzie sami sobie zapracowali na takie traktowanie. Do puki nie zrozumieją co to jest wyzysk w kapitalizmie dotąd będą tak traktowani. Na całym świecie rozpoczyna się strajk w amazonach w czarny piątek A w Polsce co? Ludzie zastraszeni i potulnie dalej tyrają.

Tak5Nie1
Danka
@Pracownik Adeco

Gdzie to tak trzeba sikać w bidon? Wstyd takie bzdury pisać

Tak14Nie
Wesley
@Introligator

Dobra, dobra. Ludzie faszerują się środkami przeciwbólowy żeby wytrzymać do końca zmiany bo nie są to normalne warunki dla organizmu. Również nie jednokrotnie widziałem w jak nie miły sposób przełożony zwraca się do pracownika. Sam niejednokrotnie zostałem upodlony. Atmosfera panująca tam często podchodzi pod klimat rodem z apokalipsy. Pełno ludzi ukształtowanych przez stres. Bardzo często występują manipulacje emocjonalne. Nie trzeba nic brać żeby to czuć. Z tym sikaniem do bidona to lekka przesada ale jak przełożony będzie miał gorszy dzień co zdarza się często i przyuważy brak twojej osoby w danej chwili, po powrocie może czekać cię smutna rozmowa. Ochrona bardzo nie miła. Powinno być nagrywane w jak bezczelny sposób zwracają się do ludzi. Przez ponad 10h pracownik wyczuwa sytuacje zagrożenia dlatego nie jest to dobra praca i nikt mi nie wmówi, że stawki europejskie. Dostajesz 20zl brutto za h + 4zl (przez 2 miesiące) do godziny pod warunkiem że do świąt nie opuścisz żadnego dnia z grafiku. Do tego ten słynny bonus 1000zl który się dostaje raz w roku na święta (ale to też trzeba mieć 100% frekwencji) ale wtedy już mózg jest tak sprany, że trzeba wszystko wydać na leczenie.

Dwalat
@Pracownik Adeco

Bredzisz jak potłuczony. Firma do rewelacyjnych nie należy. Płaci słabo. Ma tam niby normy choć ja się nimi kompletnie nie przejmuje. Ale nikt am nie robi tylu kilometrów dziennie nie leje do bidonow, no chyba że jest ograniczony umysłowo. Więc nie przesadzaj.

Barcelona Barcelona
@Wesley

To po co pracujesz jak ci nie odpowiada? Ty i inni!? Tak na logikę to sami sobie robicie problem... Dadzą kasę źle, nie dadzą też źle... Jak sobie pozwalasz na to aby cię upadlac to sory ale twój problem że stoisz jak (usunięte przez administratora) z założonymi rękoma. Znajdź sobie coś lepszego jak tak bardzo Ci nie odpowiada a nie się użalasz... Nie wiesz jak jest z innymi ludźmi... Może mają problemy zdrowotne... Praca nie jest tak skomplikowana że się nie wyrabia fizycznie czy psychicznie. Jednoręka małpa zrobiła by robotę lepiej niż taki francuski piesek jak ty. Do prawdy masz dziecięcy organizmek jak ci źle w ogrzewanym magazynie gdzie nie wieje i nie pada na głowę... Pracując tam sam sobie jesteś winien że ci nie dobrze, normalny mądry człowiek nie narzeka na coś na co sam się godzi tylko ewentualnie sobie zmienia...

Tak3Nie6
Marcin LTN4
@Strajk

Ja tez pracuje w Amazonie, tyle ze za granica i o zadnych strajkach nie slyszalem. A w mojej okolicy mamy siedem amazonow. Cos ci sie pomylilo kolego.

Rozpuch I szczochy w bidonie

Prosze Was jak juz macie rozluch w bidonie nie zostawiajcie go w wozku bo oststnio myslalem ze to mij bidon I wypilem łyk nitro po czym padłem w LoJack i karma dla kota żwirek.

George

Czy jeśli przepracowałem cały listopad ale nie przedłużę pracy przez agencję na grudzień to otrzymam dodatek 4 zł za ten przepracowany okres ? Czy muszę przepracować do końca grudnia żeby otrzymać większą stawkę?

Fulfillment
@George

A nie chodziles do toalety? Jesli tak nie masz normy wyrobionej bo to Ci Dali bidon pierwszego Dnia zebys tam sourly wsadzał i Lał. 4 zl wiecej chce jeszcze Ci za te obiady policza i Klodke co ukradles z szatni. Co Ty Myslisz tu nie ma kamer ile rekawiczrk pobrales z automatu I eyniosles do domu ile cholero nadmiernie toaletowego papier zuzyles. 5 osob by sie tym podtarlo ale nie Ty jeszcze dupe w umywalke wsadzikes zeby sie zesrac po tym obiadku I Pekla. Ps. Ten soczek co wypiles odbiles sie wiem Kim jestes jeszcze 4 zl chce do roboty won!!!

Tak1Nie5
Krzysiu
@Fulfillment

Widzę, że robisz w Poznaniu bo oni tam reprezentują sobą taki poziom rynsztoka na forum. Z jakimiś Yachami i innymi Myszami się tam dogadasz więc opuść nasze forum Wrocka albo zachowuj się jak człowiek.

Pracownica z tytułem mgr

Pracowałam na większości działach i uwarzam, że najtrudniejszy i najbardziej ciężki jest dział ICQA. Tam trzeba dużo myśleć i być dokładnym. W każdym razie jest to elita firmy. Pracują tam najlepsi i najbardziej wykształceni ludzie ze wszystkich działów. Nie wielu jest w stanie podołać wyzwaniom ICQA.

Tak3Nie19
Nie
@Pracownica z tytułem mgr

Pracowałaś więc już nie pracujesz bo się nie nadajesz... Nieźle nieźle

Kukold z HR
@Pracownica z tytułem mgr

Przecież ostatnio szkolili wszystkich jak leci nawet tych co pracują 3 tygodnie... Osobiście uważam, że jest to praca odmóżdżenie. Pani w sklepie na kasie w Biedronce też liczy a nawet pieniądze wydaje.. i co taka elita :-) ludzie w Amazon myślą że to co robią jest ważne i trudne. A tak są wszędzie wykształceni ludzie... Tyle tylko, że po socjologii lub innym (usunięte przez administratora) kierunku i myślą, że Amazon ich docenia hehe puknij się w ten głupi łeb

Tak14Nie
Asad
@Pracownica z tytułem mgr

Najtrudniejsze są działy IT, RME szczególnie przy automatyce, nadzór nad procesem, ale co Ty o tym możesz wiedzieć?

Tak11Nie
@Kukold z HR

+1 byq, chyba nawet brali tam ludzi na ich day 1 więc.... XD

Kukold z HR
@Asad

Ona nie ma o tym pojęcia bo kto pracuje tam na cały etat... Siedzi i liczy cały dzień. Przecież na kasie w Biedronce mają większą odpowiedzialność. Ale wielka Pani czuje się przecież taka ważna.. bo jest po socjologii lub innym nic nie wartym kierunku. A najlepsze są tam dziewczyny po zawodówkach co siedzą w PG.. oj one to dopiero czują się ważne :-) to samo z liderami. Patologia i pustka w głowie że aż ech po hali to idzie. .

@Pracownica z tytułem mgr

Mgr = magazynier. No to się zgadza.

@Gerard

Jakie to smutne a zarazem żałosne jak tutaj wylewacie swoje żale z zazdrości. Jestem humanolorzka, a mając wyższe wykształcenie jestem zdania, że zazdroscicie ludziom którzy pracują na dziale ICQA bo jest to dział dla inteligentnych ludzi,a studia to przywilej który niewielu może się dostać i ukończyć. Studia kształtują w człowieku inteligencję zasadność i mądrość. Zazdroscicie że mam wyższe, a ukończyłam z wyróżnieniem. W IT nie robiłam, a jak patrzę na RME to wydaje mi się że to jest brudna robota w smarach gdzie trzeba tylko dokrencic parę śrubek do maszyny.

Traker
@Pracownica z tytułem mgr

No te twoje "dokrencić" świadczy o naprawdę niebywale wysokim wykształceniu , twojego geniuszu zazdrościć powinien każdy pracownik w Polsce .

Tak4Nie
@Pracownica z tytułem mgr

Nie wiem ktoo to "humanolorzka". Wiem kto to humanistka. No i takie twoje wykształcenie że nawet nie umiesz poprawnie się nazwać. Pewnie socjologię konczylas a może nawet historię bo na filologię polską to mi nie wyglądasz. To że nauczono cię obsługiwać prosty program firmowy nie znaczy że trzeba do tego studia. No i klikasz sobie w komputerze albo liczysz i myślisz że to trudne.

@Pracownica z tytułem mgr

Boże leje jak to czytam xDDDDDDDD

Tak6Nie2
Asad
@Pracownica z tytułem mgr

Nieźle mi to forum humor poprawia, ja wiem, że sobie ktoś jaja robi, ale jeżeli to na poważnie to jestem przerażony xD "humanolorzka" Tak, tak w RME to tylko wystarczy parę śrubek "dokrencic" Ja z kolei tylko "klykam w komputer" no to co to jest, to średnio rozgarnięta małpa może robić, co nie?

humano....?
@Pracownica z tytułem mgr

-lożka chyba a nie -lorzka jakby tak wywieść od humanolog wykrztaucene?

@Parówa

Nie podoba się to nie czytaj pajacu... Jak to mówią przełożeni...nie podoba się to nikt cię tu na siłę nie trzyma..........

@Gerard

Bo ty znasz jeszcze szowinistyczny słownik z kamienia lupanego. Jest socjolorzka, archeolorzka, architektolorzka, muzykolorzka, terapeutolorzka, fizykolorzka, chemilorzka, informatolorzka, mam wymieniać więcej? Nie osmieszaj się stare sfaceciale słownictwo się zmieniło. Teraz jest nowoczesność i równouprawnienie, a każdej kobiecie to odpowiada, że nie musi być nazywana swojego zawodu facetowym odpowiednikiem.

Tak2Nie4
Grubcia

Co za pierdoly

Pracownica z tytułem mgr

Oooooo widzę że zazdrość asz razi was po oczach. Biedni ludzie bez szkoły i wykształcenia przez co nie mądrzy i niezaradni. Gdybyście poszli na studia to może zarabialibyscie więncej i pracowali lżej. A tak wylewa się z was frustracja. Szkoda mi was. Ale żal....

@Pracownica z tytułem mgr

Czy wiesz że jest żeńska końcówka ? Konkretnie - humanistka. Ty chyba za dużo szczepionek wzięłaś że używasz dziwnych nazw.

@Pracownica z tytułem mgr

Ale cię poniosło. Tam właściwie to niewiele trzeba myśleć bo nie ma nad czym. Robota prosta tyle że monotonna.

Majster

Widzisz pracowniku Adecco i widzicie pracownicy innych agencji najprościej jest oceniać, śmiać się, szydzić, drwić i opluwać stałych pracowników na forum a tak naprawdę najlepiej jest się przekonać samemu , spróbować, zobaczyć jak jest naprawdę " nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku bo dziadek się śmiał i to samo miał"

Romek

Co za ciekawe czasy nastały. Polacy tracą pracę, pieniądze, swoje biznesy, normalność, cofamy się w rozwoju, a wy się żrecie między sobą o 2 000 zł. Ile to jest 2 000 zł ?? Po aktualnym kursie to około 540 $. Oni rzucają wam kości, a wy gryziecie się jak psy. Zastanawialiście się nad tym dlaczego Rząd zamyka siłownie, kluby sportowe, pływalnie i takie małe polskie biznesy, a mega korporacje Amazony, Castoramy, ZARA są otwarte bez problemów ?? Oni nie oferują artykułów pierwszej potrzeby. No chyba że szczotka do kibla to pierwsza potrzeba. Rząd nawet nie rozważał, że można to zamknąć. Pan Morawiecki wywodzi się z towarzystwa finansjery. Pojawił się w Polskim Rządzie z nikąd. Zadziwiający zbieg okoliczności. Czy to was nie dziwi ? Czy tak wygląda ta równość, tolerancja, praworządność ?? Myślicie, że niewolnictwo się skończyło ?? Gdzie są obrońcy konstytucji co tak zażarcie walczyli w Warszawie przed erą mitologicznego wirusa ? Kto ich sponsoruje, że protestują tylko na życzenie zachodnich filantropów ? Smutna polska rzeczywistość....

Tak24Nie5
@Romek

Romku moze dla Ciebie 2000zł to mało,ale dla mnie nie.Kazdy chce przerywać ten cały zamęt możliwe bezboleśnie.Jeszcze z pieknych słów nikt nikogo nie nakarmił.Życie to nie bajka.Nie zamierzam unosić sie honorem mam rodzinę na utrzymaniu jak mniemam większość z nas.

Tak6Nie10
Romek
@Ania

Twoje słowa też są piękne Aniu. Życie to nie bajka, ale niestety rzeczywistości wielu ludzi nie chce dostrzec, a prawda jest taka, że król jest nagi. Każdego dnia karmią nas nieprawdą i ludziom wygodnie jest w to uwierzyć zamiast pomyśleć. Korpo zarabia krocie, a nasza gospodarka się wali. Ciekawe jak długo to potrwa ? Całe państwo może być zamknięte, ale Amazona obowiązują inne prawa. Ciekawe co to za Prawa ? Kto i gdzie je ustala ? Gdy gospodarka naszej pięknej Polski obróci się już w gruzy to mega korporacje na pewno przetrwają, więc nie martw się Aniu. Pytanie tylko, co zostanie oprócz nich ?

Tak11Nie1
Gnom
@Ania

Ale wiesz że to na czysto około 1300 zł? Z tych 2000 tyle zabiera państwo. Oczywiście część trafi na twoją emeryturę której za parę lat może nie być w ogóle . Część idzie na składki NFZ byś czekała na teleporade 2 tygodnie lub w nagłym wypadku padła bo będą czekać na wynik twojego testu na covid. Widać ze przedkładasz przymus finansowy nad realna ocenę sytuacji. Takich jest wielu ,dlatego Polska w ruinie i to nikogo nie minie.

Tak10Nie1
@Ania

Pamiętaj Anka o tym że chleba nie kupujesz w Amazonie tylko u małego piekarza, który właśnie bankrutuje. Przypuszczam, że nawet cię nie stać na zakupy w Amazonie. To małe i średnie firmy są podstawą gospodarki bo tylko one płacą podatki, a KORPO nie płaci żadnych podatków bo przekupi polityków i ma 0% podatku. Podatki są wysokie, ale tylko najsłabsi muszą je płacić a KORPO to święta krowa. Plandemia to pretekst to wykoszenia konkurencji i nic poza tym. Amazona stać na to żeby obkleić całą Polskę banerami reklamowymi o rekrutacji do roboty to zobacz jakie oni mają możliwości. Mogą przekupić każdego polityka i wpływać na prawo tym bardziej w tak skorumpowanym kraju jak ta gówniana Polska. Droga Anno, zatem dalej zgadzaj się na ten (usunięte przez administratora) i bądź pewna że twoje dzieci też skończą w (usunięte przez administratora).

Tak13Nie1
@Romek

To jak,mam się zwolnić z pracy w geście solidarności z przedsiebiorcami,którzy tracą swoje firmy.Czy oni zrobili by to dla mnie i mi podobnych.Myślę,że nie.Wiem,że ta cała sytuacja zmierza w bardzo złym kierunku.Mysle,że ja nie mam naprawdę wpływu na to.Nie obwiniaj mnie za to,tylko rząd polski.

Tak6Nie7
@Ania

Nikt ci nie kazał się zwalniać i nikt cię nie obwinia. Problem leży w mentalności twojej i wielu Polaków. Chodzi o to żeby nie łykać propagandy, którą nas karmią z telewizora każdego dnia, żeby nie bronić tego systemu tylko zacząć samodzielnie myśleć, żeby mówić jaka jest prawda, nie dać się zastraszyć, nie wpadać w obsesję, że zabije nas jakiś covid. Trzeba patrzeć na sytuację realnie, a nie udawać że wszystko jest OK. Oczywiście, że to Rząd rujnuje nasz kraj przez swoje nieudolne decyzje. Trzeba jasno powiedzieć, że gospodarka jest w zapaści przez polityków a wirusek jest tylko pretekstem dla ich celów. Nie wiem co Rząd chce osiągnąć przez zrujnowanie gospodarki, ale na pewno nie robi tego dla naszego dobra. Pooglądajcie sobie aktualne filmiki na You Tube z Chin. Tam już mało kto chodzi w maskach i Chiny normalnie żyją bo wiadomo że trzeba zarabiać kase i żyć. Tam policja nie wypisuje 500 zł mandatu za brak maski, a niby w Chinach jest reżim komunistyczny. W takim razie co jest u nas ??

@Niszczyciel

Wyobraź sobie,że pracowalam w kilku malych polskich firemkach.I wiesz co tam to dopiero jest wyzysk.Szefo i cała rodzinka z siostrani szwagrami i dziećmi po pięć razy w roku na urlopie bynajmnie nie w Polsce, luksusowe auta.A dla zwyklego pracownika najniższa krajowa i poniewieranie na kazdym kroku.Takie sa moje doświadczenia z polskim dorobkiewiczem.Ja Pisu nie wybierałam.A co do moich dzieci, corka studiuje prawo.Jak myslisz skad na to wziełam na tą edukacje pieniadze...na pewno nie od polskiego przedsiębiorcy.

Tak12Nie3
@Gnom

Tak,oczywiście mam przymus finansowy,mam zobowiązania jak każdy dorosły człowiek. Natomiast nie wiem czym ty sie kierujesz,masz sponsorke,mamusie która cie utrzymuje. Mieć takiego ojca bądź męża,który nie pracuje bo mu ocena sytuacji w kraju na to nie pozwala.Tak dla zasady.Jakos to będzie,wszystko się samo rozwiąże.Dorosnij człowieku. Doskonale wiem co się dzieje w naszym kraju.I to się raczej nie zmieni,bo rządza nami (usunięte przez administratora) i cwaniaki,ktorym wiecznie mało.

@Romek

Wsystko fajnie, pięknie... Ale co ma covid, rząd, gospodarka polski itp. Do... opini o pracy w firmie?... Z tyłka wywód który jest tak nie trafiony że brak słów... opinie o pracy to opinie o pracy a nie rozkminy skąd morawiecki się wzią w sejmie... Nikogo to nie obchodzi Przestańcie się przerzucać tymi durnymi mądrościami bo nic nie wnoszą.

Tak7Nie3
Gnom
@Ania

Kompletnie nie zrozumiałaś wypowiedzi. Jest mi przykro . Ale masz prawo nie rozumieć. niestety. Po co piszesz 2000 skoro to około 1300. Pisz prawdę . Nie można pisać że dla ciebie 2000 to dużo bo nie dostaniesz tych 2000 tylko 1300. Gdybys napisała że dla kogoś może 1300 to mało a dla ciebie dużo to nie było by tematu. Teraz rozumiesz? Tak samo jak słyszę rozczarowanie gdy ludzie myślą że zarabiają 20 zł a realnie około 14,60. Może też słyszałaś te oburzenie " to za ile ja pracuję"? Koleżanko pisz prawdę. Teraz jest dodatek około 2,90 netto który zależy od warunków dotrzymanych przez pracownika. Ale podstawa to około 14,60. Osoby poniżej 26 lat po złożeniu wniosku zarobią nieco więcej przez wniosku o zwolnienie z pitu.

@Parówa

Totalnie bez sensu to jest twój komentarz.... Widać, że nic a nic nie skumałeś z tego wywodu i nic nawet ci nie świta w tej pustej głowie. W sumie to masz rację.............odpuść sobie rozkminy, załóż maskę na twarz i do roboty.

@Ania

Dużo w tym co napisałaś jest prawdy, ale spróbuj w Polsce rozpocząć biznes i konkurować z takim KORPO co przekupi kogo chcę i podatków nie płaci, a ty gdybyś miała mały sklepik to byś musiała zapłacić pełną stawkę podatkową i kontrolę na głowie ciągle, skarbówka, SAN-EPID, Inspekcja Pracy, niejasne przepisy gdzie urzędnik sobie je interpretuje jak mu się podoba. Z tego co pracownik wypracuje to 40% trzeba oddać na państwo, więc pracownik jest niezadowolony, że za mało dostanie wypłaty, więc się zwalnia i trzeba szukać nowego. Wtedy rośnie tzw. ''szara strefa'', którą tak na prawdę tworzą politycy swoim nieudolnymi decyzjami i potem wmawiają wam w telewizji, że państwo walczy z ''szarą strefą''.............to kpiny w żywe oczy. Państwo zabiera 40% i co ci daje w zamian ?? Emeryturę jaką dostaniesz ? Lekarz cię nie przyjmie na NFZ i musisz i tak zapłacić prywatnie. Z chorobowego wiele osób nie skorzysta bo mają jakieś umowy tymczasowe. Wielu osobom nie liczy się staż do emerytury bo są zmuszeni robić na umowie śmieciowej, czyli to takie nieformalne podniesienie wieku emerytalnego. Gdzie idą nasze pieniądze ?? Ludzie pracują na czarno bo nie mają wyboru. Twoja córka jak skończy prawo to myślisz, że gdzie będzie robić jak w Polsce nie da się normalnie prowadzić biznesu ? Zostanie jej tylko KORPO, a skoro KORPO nie będzie miało konkurencji to będzie dyktować warunki i robiło co chciało. Amazon już teraz tak się zachowuje, a nie miej wątpliwości, że przez waszego covida tylko wzmocni swoją pozycje. Rozumiem to że ludzie robią tu z przymusu, ale nie rozumiem dlaczego ktoś broni KORPO ?? Według mnie ktoś kto broni korpo to zwykły leming sprzed telewizora.

Taktak

A ty co admin ? Każdy ma prawo wyrazić sugestie i się nie wywyższaj parówo :)

Niszczyciel

No właśnie zauważyłem, że solówki są twoją mocną stroną bo myślenie do nich nie należy. Tyle lat ewolucji, a jednak tobie się nie udało. W Amazonie jesteś właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

Tak2Nie3
Kacperek
@Niszczyciel

Niszczyciel xD niszczysz to ty chyba tylko kartony na zapleczu w Amazonie xDD Co za typ wgl jakie rozkimy z tyłka xDDD

Tak4Nie1
@Niszczyciel

Chciałbym zobaczyć kto to pisze obawiam że jesteś dzidem na dorobku albo studenciną z tłustymi włoskami... Twoim problemem jest chyba bycie boomerem... Kozak w necie (usunięte przez administratora) w świecie takiemu to tylko siła można do rozsądku przemówić... Z (usunięte przez administratora)się nie dyskutuje bo zniży do swojego niskiego poziomu i pokona doświadczeniem... Idź rozkminiać sens życia i skąd morawiecki wziął się w sejmie... Najwidoczniej to powołanie twojego nudnego życia xD I bardzo jesteś "myślący" człowiek myślący wyzywa ludzi pracujących w Amazonie... Jesteś po prostu hipokrytą xD obstawiam że komuś nie przedłużyli umowy bo ma dwie lewe ręce... Uwialbiam to forum xDD

@Parówa

Nie musisz mi tego wypominać, kim jesteś aby to robić? Moją zaletą jest myślenie a nie praca. Nie nawidzę was amazonczycy że macie pracę a ja nie Nie pozdrawiam

Zarząd
@Niszczyciel

I pewnie jesteś na garnuszku zasiłkowym Państwa. Takie masz otwarte oczy, to przyznaj co robisz. Poradź innym jak żyć lepiej, anie jakieś mongolskie teorie.

zawisza

Witam jestem zatrudniony bezposrednio przez amazon i mam pytanie czy ten dodatek 4 zloty przepada gdy sie wezmie urlop na zadanie czy nie !!

zawisza
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Mam pytanie czy jak wziołem urlop na zadanie to czy strace premie frekwencyjna ?

TakNie2
Wiewiórka
Kandydat

Mam pytanko,czy na swieta sa jakies bony przewidywane czy moze jakies pieniazki daje firma i ile?

Tak1Nie6
@Wiewiórka

Dla pracowników zatrudnionych przez Amazon przysługuje 4 zł dodatku do godziny oraz dla najbiedniejszych (z bardzo niskimi dochodami na członka gospodarstwa domowego) maksymalnie 1200 brutto dodatku, jest też stawka 900, 600 i 300 brutto dla każdego kto złoży wniosek, niezależnie od dochodów. Dla 340 godzin (dla przybliżenia) za listopad i grudzień daje to między 4550 a 5000 brutto miesięcznie (wliczając premię frekwencyjna). Dla pracowników agencyjnych dodatek 4 zł do godziny, gwarantowane 2000 brutto bonusu za przepracowanie peak time, duża część osób przychodzi dorobić ze znajomymi, więc wieku z nich dostanie 3000 zł za polecenie. Dla 340 godzin daje to minimum 5400 zł (dla ludzi bez znajomych chcących dorobić), 6900 zł dla osoby mającej jednego znajomego chcącego dorobić, a znajoma nawet zaprosiła chłopaka, siostrę i jej chłopaka, nie mówiąc im o bonusie rekrutacyjnym, więc wyjdzie jej prawie 10000 brutto za miesiąc. Podsumowując, dla stałych pracowników cisnących ostre normy max 5000 brutto, dla nowych tymczasowych zwolnionych z utrzymywania norm MINIMUM 5400 zł brutto.

Tak6Nie8
@Introligator

Co za stek bzdetów. Kim ty jesteś ??.............rekruterem z agencji ?? Ile ci za to płacą ? Weź idź na facebook'a albo inny taki śmietnik i daj nam spokój chłopie.

Tak6Nie1
Introligator

Na wstępie napiszę, że jestem pracownikiem Amazon. Przed podjęciem pracy czytałem wiele opinii i artykułów, które potrafią skutecznie zniechęcić. Po podjęciu zatrudnienia stwierdzam, iż atmosfera pracy jest naprawdę w porządku. Żeby wyrobić normę nie trzeba zapieprzać, wystarczy się nie ociągać. Oczywiście po 9 godzinach człowiek może czuć zmęczenie, ale nie zdarzyło się, żebym czuł się całkowicie wypluty z energii. Artykuły i wpisy w internecie sugerowały, że widać malejące osoby, odjeżdżające karetki, sanitariuszy wynoszących ludzi - nigdy nie spotkałem się z takim widokiem. Słyszałem też bardzo krytyczne opinie o posiłkach, które jednak niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Posiłki są smaczne, porcje może nie ogromne, ale jednak obecnie są darmowe - fajnie że są, bo w niektórych firmach kosztują po 10 zł, a poziom ten sam. Przełożeni naprawdę w porządku, jak czegoś nie wiesz, śmiało można zapytać - pomogą. Nikt nigdy do mnie nie biegł z pretensjami, że robię za wolno, za mało itp. (co również sugerowano w opiniach), mimo że czasami faktycznie mam mniej sił i lekko mówiąc - niezbyt szybko pracuję. Zarobki 20 PLN/h nie są zbyt wygórowane. Taka stawka może być w porządku dla osób młodych (zwolnionych z podatku dochodowego), dla których jest to praca dorywcza, dla studentów, dla osób chcących dorobić. Jednocześnie warto spojrzeć na czas dojazdu do pracy. Generalnie jeżeli czas dojazdu do i z pracy przekracza 3,5 godziny, a jest tak na wielu trasach, to na dłuższą metę się to nie opłaca. Wiązania się z firmą na lata też bym osobiście nie polecił. Stawka oraz wysokości premii czy możliwość wzięcia nadgodzin, szczególnie w święta, w porównaniu do innych firm, nie są zbyt atrakcyjne. Warto jednak nadmienić, iż w Amazonie mamy pracę w czystym środowisku, własnych ubraniach, bez smrodu itp. Dodatkowa stawka świąteczna 4 zł za godzinę oraz bonus w wysokości 2000 zł, przy doliczeniu jedynie premii frekwencyjnej 8% daje przez dwa miesiące zarobki rzędu 32 PLN/h - to już jest naprawdę dobra stawka i dlatego podkreślam, że jako praca dorywcza, szczególnie w takim okresie, jakim są święta. Doliczając darmowy dojazd do pracy (średnio 50km), w skali miesiąca kosztowałby jakieś 360 zł, doliczając około 16 obiadów, przyjmując wartość jednego nawet na 5 zł, to daje 80 zł. Po takim przeliczeniu robi nam się stawka około 33 PLN/h. Z ciekawości policzmy że każdy student ma jednego znajomego i go poleci do pracy, za co dostanie 3000 zł (ja tak zrobiłem), daje to stawkę godzinową 42 zł, czyli stawkę nieosiągalną w innych zakładach. Zatem przychodząc do pracy na 2 miesiące, przyprowadzając jednego znajomego, zarobic można 42 zł za godzinę, zatem 14150 zł brutto za listopad-grudzien.

Tak4Nie14
Inwigilator
@Introligator

(usunięte przez administratora) na forum wynajęty to siania propagandy jak paski z TVP.

Tak7Nie2
@Introligator

Dokładnie...weź idź się zatrudnij w Polsacie, TVN, TVP bo tam się zajmują indoktrynacją. Tu jest forum pracowników.

Tak9Nie
@Introligator

Bardzo ładnie Cóż za kombinacje w wyliczeniach opartych na teorii przypuszczeń. Laurka jak ze scenariusza.

@Gerard

Kolego, nie na teorii przypuszczeń, tylko na realnych do uzyskania w łatwy sposób regulaminowych zarobkach i dodatkach do pensji. Mało tego, nie uwzględniłem pracy w godzinach nocnych, za który przysługuje dodatek. Naprawdę, drodzy Państwo, nie ma na co narzekać, jeśli pracodawca daje wam realną szansę zarobienia 42 zł za godzinę bardzo prostej magazynowej pracy. Taka stawka jest to 9,4 EUR, w związku z czym przy odrobinie zaangażowania (nie branie L4, zaproszenie znajomego do pracy) jesteśmy w stanie osiągnąć na pracy sezonowej stawki bardzo zbliżone do stawek w niemieckich czy holenderskich magazynach. A przypominam, że ilość poleceń jest nieograniczona, zatem zarobki mogą być naprawdę przeogromne, jeśli mamy tylko grupę znajomych chcących dorobić. Oczywiście zgadzam się, że w miesiącach nieświątecznych część osób nie dostanie przedłużenia umowy, w nawet jeśli, to nie będzie aż tylu dodatków. Nie zaklinam rzeczywistości. Uważam jednak, ze ogromny popyt pracowników z ogromnym lenistwem Polaków powoduje, że Amazon musi wprowadzać drastycznie wysokie oferty, przez co ci zgłaszający się do pracy zarabiają naprawdę krocie i mogą opływać w luksusach. Przynajmniej przez te 2 miesiące, bo chyba przyznacie mi rację, że zarobki 7000 brutto za proste prace magazynowe, za miesiąc, to zarobki zdecydowanie bardzo duże. Szczególnie w dobie koronawirusa, gdzie ludzie tracą pracę albo pracują na pół etatu, żeby dać ulżyć pracodawcy.

QAnon
@Introligator

A dla której agencji pracujesz i ile Ci za to płacą? ;) Niezła indoktrynacja i propaganda.

Mat

Przez którą z agencji lepiej się zatrudnić ???

TakNie4
Szczurek
@Mat

Żadną

Sss
@Mat

Adecco

@Sss

Wybór pomiędzy agencjami pracy tymczasowej to jak wybór pomiędzy cholerą a malarią. Co to za wybór....??.......wyzysk ten sam. To Amazon dyktuje warunki gry a agencje to tylko sługusy bez prawa głosu. Teraz sobie wyobraź kim jest pracownik wśród tych barbarzyńców ?

Tak6Nie1
@Ryszard

Ale jak już ktoś chce iść do roboty to musi wybrać cokolwiek... A to że tobie się nie udało i nie podobało to nie znaczy że masz wylewać swoje wyszukane mądrości... Problem jest napisać przez którą agencje się robiło i na starcie obrzydzac komuś wizję podjęcia pracy. Typowy polaczek z wymaganiami po sam sufit... Profesjonalista za 2300 brutto (usunięte przez administratora) jego *** xDD Też wiesz co agencja pracy szuka ludzi do roboty i musi brać pod uwagę zapotrzebowanie wysłane przez firmę... Nic nie odkryłeś tutaj nadzwyczajnego

Tak3Nie2

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Bielany Wrocławskie