Amazon

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Amazon

Joanna

W Amazonie podobało mi się to, że przyjmowali tam wszystkich. Nie było ograniczeń ze względu na wiek czy wykształcenie. Praktycznie cały przekrój społeczeństwa, każdy miał szansę coś zarobić. Ludzie z silną motywacją zostawali na dłużej inni odchodzili po tygodniu.

@Joanna

Nie do końca tak jest. Jak ja tam pracowałam to niebieskie badge dostawały tylko takie osoby za które nie musieli płacić zus-u. Czyli wszyscy inwalidzi emeryci renciści i tak dalej. Nie jestem nawet pewna czy w grę wchodziło to jak ci ludzie pracują. Bo niektóre te babcie tak wolniutko chodziły że by je normalnie ślimak przegonił.

XD Nowy wpis
@Um xxx

Na niebieskim byli też zatrudnieni operatorzy wózków i ogólnie osoby wyżej niż Picker/packer/stower zatrudniony na szczyt sezonu. Także wątpię żeby na wózki czy jako lidera/menadżera brali emeryta czy inwalidę.

Ali
Kandydat

Dzień dobry. Starałem się o pracę ale mam status proces wstrzymany, co to znaczy?

Kuba
@Ali

Proces wstrzymany, bo obecnie nie ma roboty. Magazyn WRO1 docelowo stanie się magazynem zwrotów. W marcu został wprowadzony system notatek, który jest bardzo rygorystyczny. Celem jest zredukowanie etatów. Szukają powodu żeby wykurzyć pracowników z umową na czas nieokreślony.

Lider amazonowy
@Ali

W tym kraju nigdy nie było prawa i sprawiedliwości....szybko szybko maska na nos i jazda chłopie bo Ukraińcy czekają na twoje pieniążki.

Tom
@Ali

Nie będzie w najbliższym czasie przyjęć, bo nie ma roboty

rosomak
@Kuba

Tam są ludzie którzy robią od początku powstania zakładu w Polsce, czyli od 6 lat , jak już kombinują żeby nawet weteranów sie pozbyć to chyba nowych przyjęć w najbliższym czasie nie planują.

kajzer
@Ali

To znaczy że na chwilę obecną czy kiedy tam otrzymałeś to powiadomienie po prostu nie szukają nikogo na stałe. Taka to firma - tyle gadają o tych konwersjach że niby każdemu chcą dać szansę ,prawda jest taka że 80 proc ludzi z Agencji i tak jest przeznaczona do odstrzału jak skończy sie chodźby peak - po prostu będzie mniej zamówień. Praca nie jest zła ale nie warto się wiązać z firmą która traktuje każdego pracownika właśnie tymczasowo. Także w niektórych okresach i tak nie ma sensu składać tej konwersji bo przyjęć i tak nie będzie. A reszta to tylko gadanie żeby zamydlić pracownikom oczy że jak sie będą niby mocno starać to dostana niebieskiego badge'a i upragnione 2 zł dodatku po roku pracy.

kilo
@Tom

Roboty nie ma bo jest wojna, spadek liczby zamówień, drogie paliwo, do tego drożyzna i inflacja (nikt nie robi teraz szał zakupów na necie już nie tylko przez amazon-sklep ale ogólnie, ludzie zaciskają pasa i odkładają na jedzenie a nie myślą o kupnie kolejnego zbędnego szajsu) oby tylko nie posypały się zwolnienia tym którzy są zatrudnieni na umowy okresowe ( już nieważne czy zielone czy niebieskie badge) bo z tego co słyszałem to już kombinują jak się pozbyć pracowników z umowami stałymi.

@Ali

Jeżeli już pracowałeś w Amazon i nie miałeś przedłużonej umowy, tzn. że masz "bana" i w ciągu najbliższych 2 lat nie masz szansy na zatrudnienie.

@kajzer

Zatrudniając się na stanowisku "TYMCZASOWY pracownik magazynowy" trzeba mieć świadomość, że nie mamy żadnej gwarancji stałego zatrudnienia. Nie rozumiem skąd tak wiele pretensji w tym temacie..

@Jestem_Laska

Ja jestem w takiej sytuacji To znaczy nie wiem czy mam bana czy nie mam. Ale pracowałam kiedyś w Amazonie. Dlaczego mam mieć bana? Nic złego nie zrobiłam. Pracowałam 9 miesięcy, a oni maksymalnie tyle trzymali wtedy.

@Jestem_Laska

Poza tym za moich czasów zauważyłam że na niebieskie przychodzili tylko ci, za których nie musieli podatków płacić. Czyli głuchoniemi inwalidzi, emeryci, renciści, młodzież do 26 roku życia. Nikt inny niebieskiego nie dostał.

Bastek
@Ali

Nie dygaj czaczy, podobno nie długo ???? niec wojny i wszystko ruszy z kopyta więc spoko, zaczną się przyjęcia i znowu będzie można popyrkac na bonus, a tam we u-krainie też będzie trzeba rąk do pracy żeby zniszczenia odbudować także spokojna (usunięte przez administratora)

Muhammad Ali

Będzie dobrze :)

Glapiński_musi_odejść
@Bastek

Nic nie ruszy z kopyta, ten kryzys który się nakręca potrwa być może dekadę. Zobaczycie w przyszłym roku i w następnym. Ja to śledzę na bieżąco, bo siedzę zarówno w analityce jak i w różnych rynkach w tym krypto także i jestem przerażony tym co się dzieje, a co macie wy powiedzieć najniżej zarabiający. Możesz próbować jak to powiedziałeś popyrkać na ten bonus, tylko co za niego kupisz? I druga kwestia czy się tam dostaniesz do pracy, bo agencje wyleciały, a z nimi większość ludzi. Polskie oddziały Amazona mają poważne straty w tym półroczu, a lepiej raczej nie będzie.

Yeti
@Muhammad Ali

Wątpię...

@Poważnie?

To info z agencji. Jeżeli z jakiegoś powodu nie przedłużyli Ci umowy (np. brak normy) to taka informacja jest w systemie i automatycznie proces zostanie wstrzymany. Jednocześnie możesz mieć telefon z agencji, że chętnie Cię zatrudnią, bo oni nie widzą wcześniej tej "blokady".

@Jestem_Laska

Robiłam mocno ponad normę. Byłam bardzo szybka dokładna, ale jak już wcześniej powiedziałam, nie mieli na mnie żadnych zniżek. Bo nie jestem ani inwalidą ani emerytem ani głucha ani nic.

@Jestem_Laska

Do 9 miesięcy dostawali dofinansowanie z unii na pracownika. Dlatego tyle trzymali. A potem brali nowych

Alladin
@Jestem_Laska

Na okres próbny, ponowne zatrudnienie jest możliwe po 3 latach.

Alladin
@Jestem_Laska

Ponowne zatrudnienie na okres próbny z przepisów prawa pracy wynika jest możliwe po 3 latach.

@Poważnie?

Nigdy nie pracuj ponad normę, ponieważ nikt Ci za to nie zapłaci. Szanuj swoje zdrowie. Jesteś pracownikiem na umowie o pracę a nie niewolnikiem.

@Alladin

Przecież to niemożliwe. To dlaczego ludzie na przykład się co roku zatrudniali na czas pick. To według tej teorii nie powinni ich przyjmować. A jednak co roku ich brali pod koniec roku.

Wiesiek Nowy wpis
@Joanna

Z takim podejsciem kariery nie zrobisz.... Zawsze bedziesz tylko zwykłym robolem i popychadłem. Brawo ty! xD

Joanna Nowy wpis
@Wiesiek

Nigdy nie pozwoliłam sobie na bycie popychadłem. Szacunek do samego siebie to podstawa w każdej pracy. Uwierz mi bo wiem co mówię,jestem już na emeryturze a ścieżkę zawodową miałam dość ciekawą.

Oliwia
Kandydat

Amazon rekrutuje tylko na weekendy. A i tak babka mówiła że nie mają wolnych etatów. To po co sie oglaszaja że rekrutuja. Chory ten zakład.

Um xxx Nowy wpis
@Oliwia

Jak tam robiłam to też zmuszali ludzi żeby przechodzili na zmianę weekendową. Po prostu powiem że wręcz straszyli.

Nano77
Kandydat

Nazwac to parodią to tak jakby nic nie powiedziec. W tamta srode mialem Day0 on-line na przyjecie do WRO1. Po spotkaniu ktos sie kontaktuje, ze nie maja informacji od Amazonu kiedy byloby przyjecie :D "Czy moze Pan wytrzymac do piatku z ta informacja?. W piatek na pewno sie ktos skontaktuje". Jest poniedzialek i sam zadzwonilem. Dalej nie maja informacji od Amazonu. Po prostu brak slow.

Łucja
@Nano77

Czyli Cię zatrudnili ale nie wiedzą od kiedy? Czy jeszcze umowa nie podpisana?

Nano77
@Łucja

Przeszedlem tylko szkolenie czyli Day 0, ale nikt sie nie kontaktuje w sprawie Day1, a minal juz tydzien, wiec na ten moment nie jestem zatrudniony :) Umowe sie zawsze podpisywalo na Day1.

@Nano77

jakie wymagania

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
Feguli
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Jak czytam te Wasze placze i skamlenie to mi sie twarz cieszy. Jest to wiadomosc do tych ktorzy biegali za norma i byli orzy biurkach menedzerow przez caly czas kapujac ludzi jak robili sobie chwile przerwy. Czy dobrze rozumie? Chca sie Was pozbyc, bo sa pracownicy z Ukrainy po ktorych sami jezdziliscie na granice daliscie jesc i gdzie spac, a teraz placzecie, ze Wam robote zycia chca zabrac? Wy mysleliscie, ze oni tam wroca tak? I jeszcze Wam podziekuja? Bylem 2 razy w Amazonie na picku i zawsze wtedy kiedy MUSIALEM. Po tym co tam widzialem to teraz sie naprawde ciesze, ze Was stamtad wywala. Po tym jak biegaliscie za normą, bo kochaliscie Amazon to teraz Amazon pokaze jak wazni byliscie. Nawet mi Was nie szkoda. Oczywiscie to do tych o ktorych wspomnialem. Szkoda mi tych normalnych, bo nawet 1 menedzer i ze 2 instruktorow sie takich tam znalazlo.

Acik

Amazon jak amazon. Firma nastawiona na zysk i drenaż pracownika, młodsi odczują efekty tej pracy z wiekiem starsi szybciej. Wkurzająca jest za to postawa pracownikow., ta służalczość, robienie więcej niż masz nakazane i wręcz obłędny strach przed zwolnieniem. Tak jakby ta firma była nie wiadomo jakim super przedsiębiorstwem ratującym życie z ekstra placami jakich nie proponują inne firmy.

@Acik

Masz rację,najgorzej postępują Ci którzy mają tylko normy w głowie i jeszcze pouczają innych. Ja przepracowałam parę lat., bo pilnowałam czasu i starałam się nie robić błędów. Najważniejsze to szanować siebie i mieć mocną psychikę.

@Acik

Obłędny strach przed zwolnieniem bierze się z tego, że na prowincji nie ma pracy. Zwłaszcza dla starszych kobiet, a do emerytury trzeba jakoś tych lat nazbierać.. Dowóz to też wygodna sprawa dla ludzi ze wsi, z których czasami nie ma jak się wydostać. Co bardzo utrudnia znalezienie lepszej pracy.

@Acik

Dużo kobiet wypadło z rynku pracy, ponieważ w latach dziewięćdziesiątych zajmowały się dziećmi a potem nie było już do czego wracać i to bez względu na wykształcenie. Poznałam w Amazonie dużo starszych kobiet, które kiedyś pracowały w biurach. Amazon dał im szansę dopracować do emerytury i znacznie ją podwyższyć, bo na prowincji u prywaciarza zawsze tylko płacą minimalna.

@Acik

Pamiętam te akcje w stylu "pierwsze 5 osób, które zrobi normę - 10 minut kawa z managerem" Efekt? Ludzie robią 120%, przy okazji pokazując, że się da, żeby 5 osób napiło się kawy.. Sami na siebie kręcą bata, normy rosną, a "nagroda" i tak jest odpracowana przez pozostałych pracowników i to z grubą nawiązką. P.S. Na kawę może sobie pójść każdy, wystarczy pilnować, żeby przestój nie trwał dłużej niż 7 min.

Poważnie
@Jestem_Laska

Za moich czasów takich akcji nie było. O tej kawie. Za to ciągle pisali, żeby szybko pakować bo masz ważne sztuki w skanerze. Non stop. Bardzo mnie to irytowało. Pisali tak głównie tym którzy nie mieli żadnych zniżek. A ci wszyscy renciści grupy inwalidzkie itd itp chodzili po amazonie jak ślimaki

onn
@Jestem_Laska

Odezwała sie bumelantka co nie umie normy wykonać. Jak ci zle to sie zwolnij i idz na 500+ dla nierobow. Amazon zatrudnia tylko najlepszych !

Jestem_Laska

Jak wygląda praca na magazynie w Okmianach (WRO 5)? Czy różni się jakoś znacząco od pracy na WRO 2?

Edzio listonosz
@Jestem_Laska

Jeden kij, w okmianach może nawet i spokojniej ale to zależy, dawaj na okmy

@Edzio listonosz

W życiu bym nie wróciła do Wro2, te dojazdy to była masakra, mimo że jeździłam swoim samochodem (co przy obecnych cenach paliwa byłoby skrajnie nieopłacalne, ale wtedy wolałam mieć +2 h życia dziennie). Okmiany wezmę pod uwagę jak będzie jakiś dobry bonus na peak timer i akurat będę szukać pracy :D

xxx
@Jestem_Laska

Do pracy przychodzi sie PRACOWAC, a nie dla bonusów.

Natalia
@Jestem_Laska

A jak ktoś nie ma auta to jak dojeżdża? Ile zajmowała ci jazda autem a ile innymi środkami? Dlaczego odeszłaś z Wro2?

Monika

Dzień Dobry. Czy na wakacje będą zatrudniać ludzi do pracy? Przez agencje oczywiscie, wie ktoś coś na ten temat?

Ale

Agencji wro 2 na chwilę obecną nie ma już

Zainteresowany praca
@Ale

Mogłabyś/ Mógłbyś wyjaśnić co to znaczy, że jej nie ma? Agencja Adecco i Randstad zostały zlikwidowane w Amazonie?

Piotrek
@Zainteresowany praca

Tak, agencje na WRO2 nie istnieją.

niki
@Monika

Właśnie ruszyła rekrutacja do Okmian i Łodzi - wiec coś się ruszyło, podejrzewam że do wakacji czyli peaku letniego rekrutacje będzie szła pełną parą. Firma ogólnie spoko i dają zarobić plus darmowe dojazdy i smaczne obiady za pół darmo ( zł) ale umowy niestety tylko przez agencje i na miesiąc - wiec dlatego ja sobie chyba podaruję bo dla mnie to zbyt niestabilne warunki zatrudnienia. Co do peaku świątecznego to na 1000 proc bedą szukali ludzi bo to okres wzmożonych zamówień.

Nicola
@niki

Podobno nie istnieją agencje w Amazon, wiec nie bedzie zatrudnień , chyba że odrazu Amazon będzie zatrudniał

@niki

Pewnie rekrutują, bo jest sezon urlopowy :)

Si

Już są zatrudnienia.

Tvj
@Si

Nie wszędzie. Tylko w wybranych magazynach w Polsce

Oooo
@Si

Nie wszędzie, tylko gdzie niegdzie

robert

Każdy kilogram obywatela z amazońskim doświadczeniem szczególnym dobrem narodu.

@robert

Kiedyś pracowałam na Wro2. Czasami wspominam koleżanki. Generalnie nie było tak źle.

Aśka asia
@Joanna

opowiedz coś więcej.. historię jakąś np?

Nickola

Czy ktos wie kiedy bedzie rekrutacja do magazynu wro2? prosze o szczere odpowiedzi i wiarygodne. dzieki

Amazon Ukraina
@Nickola

Rekrutacja do magazynu będzie ale tylko dla narodowości ukraińskiej. Proszę szukać gdzie indziej.

Urszula
@Nickola

Nieprędko raczej w tym roku, jest pełno UA to raz, a dwa, że na wielu działach nie ma za dużo roboty.

@Amazon Ukraina

Witam, dlaczego bzdury wypisujesz! Mam wrażenie, że nie jesteś pracownikiem Amazonu. Jakim prawem, decydujesz, kto gdzie ma szukać pracy.!. Rekrutacja jest dla wszystkich. Nie pozdrawiam.

@Nickola

Witam, my sami, nie wiemy, jak to dalej będzie. Jest zamieszanie, ale to chwilowe.Rekrutacja miała być w kwietniu, kto już pracuje, pozostaje nadal. Do magazynu wro2, zawsze są rekrutacje.Lepiej coś poszukać gdzie indziej, jak się jest bez pracy. Można jedno z drugim pogodzić, tak koledzy pracują. Pozdrawiam.

wwww
@Irena

widać że coś sie dzieje... jest zamieszanie powiadasz ale z jakiego powodu? Chodzi o Ukraińców czy naprawdę po prostu brakuje pracy? Pracowałem przez pół roku na- innym oddziale i było super z tym że nie przedłużono mi umowy bo podejrzewam że wylądowałem na 2 tygodniowym l4. Trochę to nie fair z ich strony no ale wiadomo jak działaja takie firmy. Z chęcią bym wrócił bo ta praca mi naprawdę odpowiadała tylko rekrutacje są wstrzymane - ktoś wie czemu?

ssss
@Nickola

Rekrutacje wstrzymane we wszystkich centrach, w Agencji nic nie powiedzą, podejrzewam że sytuacja spowodowaną wojną w UA i wszystkim tym co się z tym wiąże ( spadek zamówień przez urwane łańcuchy dostaw ze wschodu, drożejące paliwo) być może też planem docelowym jest zatrudnienie uchodźców z UA ale tego nie wiem, czas pokaże bo sytuacja jest bardzo niepewna. Sam miałem zamiar wrócić i zacząć od kwietnia, niestety sytuacja się po prostu strasznie zmieniła i trzeba szukać czegoś innego. Być może w okresie letnim ( czyli w okolicach czerwca lub pod jego koniec) będą kolejne przyjęcia, pytanie tylko w jakiej ilości i czy w pierwszej kolejności nie będą uwzględniani obywatele UA ( oczywiście źle im nie życzę i oby też znaleźli tutaj zatrudnienie o ile by chcieli pracować, oby to się tylko nie odbywało kosztem nas, Polaków).

rrrr
@Amazon Ukraina

Oby to był żart, bo lepiej nie krakać. Ukraińcom źle nie życzę, bo uciekają przed bombami, mają prawo do pracy, dachu nad głową i godnego życia, oby nasz rząd im to zapewnił i oby to się tylko nie odbyło naszym kosztem.

Zbigniew
@rrrr

Ilu ucieka przed bombami? 10%? Walki trwają tylko we wschodniej Ukrainie, a (usunięte przez administratora) przybywają także ze Lwowa... I nie, nie mają prawa do pracy. Gdyby rząd zapewnił im tylko to co przewiduje dla uchodźców prawo - dach nad głową i wyżywienie, to mielibyśmy kilka krotnie mniej uchodźców. Reszta to tak naprawdę (usunięte przez administratora) ekonomiczni.

@Zbigniew

Witam, masz rację! U nich to się dzieje od 2014 roku, a teraz tylko gorzej i bardzo zagrożeni przez wroga. W Europie, tylko Ośrodki (usunięte przez administratora) a my PESEL i prawa Polaka, Tracimy wszystkie przewieje, do tej pory nie brano pod uwagę dochody do wniosków, " urodzenia dziecka", dofinansowania do prądu, gazu, itp. Nam nie trzeba wojny, mamy konflikt interesów,

polka
@Zbigniew

Dlatego naszym obowiązkiem jest im zapewnienie godnych warunków bytowania i rozwoju w naszym kraju. polska narazie nie jest przyjazna braciom z Ukrajiny. Wstydzę się że jestem polka

ccc
@rrrr

ja zastanawiam się, co zrobili ukraińcy, że doszło do takiej tragedii, bo tylko migawki rosyjskie są w tv i też zastanawia mnie to dlaczego oni mówią, że i tak wygrali. To wg mnie jest bardzo skomplikowane bo po II wojnie światowej ich przodkowie wyrzucali z tamtych terenów naszych dziadków. Z tego co wiem nie było wymiany ludnościowej od zakończenia wojny. A ostatnio słyszałam, że wojna z Azji przeniesie się do Europy i to tylko dlatego, że Polska tak wielu migrantów przyjęła.

@rrrr

Cześć ucieka, reszta wykorzystuje sytuację, żeby pobierać dodatki i ustawić się na nasz koszt - nikt tego nie weryfikuje. Mam wrażenie, że to całe wsparcie dla Ukrainy jest przede wszystkim na pokaz i nic dobrego z tego nie wyniknie. Płace stoją w miejscu, ceny wynajmu mieszań i noclegów wzrosły i to znacznie (przynajmniej w moim mieście), bo lepiej wstawić do mieszkania 10 łózek i wynająć Ukraińcom, niż rodzinie, która zapłaci 1/3 tej kwoty. Gołym okiem widać (usunięte przez administratora) i postawę roszczeniowa, wielu Ukraińców zachowuje się tak, jakby wszystko im się nalezało, a gdy się czegoś od nich wymaga to nagle "nipanimaju"

hej

mam ogólne pytanie związane z Amazonem , nie dotyczące bezpośrednio centrum na Bielanach pod Wrocławiem. Czemu w tej chwili nie ma żadnych przyjęć? do żadnego z magazynów? Chodzi mi o czywiście o stanowisko pracownika magazynowego. Jeżeli coś wiecie bardzo proszę o pilną odpowiedź bo podobała mi się ta praca i zależy mi na tym by wrócić. Z góry dziękuję za wszelkie rzetelne i sprawdzone informacje.

Kubuś
@hej

Jeżeli ta praca ci się podobała to inna tym bardziej będzie ci się podobać. Nie ma czego żałować....

Nicola

Nikt tego nie wie

Wiedzący
@hej

Ogólnie jest widoczny bardzo duży spadek liczby zamówień, związany z obecną sytuacją na świecie, a także kryzysem gospodarczym jaki się rozkręca. Jest bardzo dużo chętnych do pracy, zarówno z Polski jak i z UA.

Brak zapotrzebowania (mniejsza ilość zleceń) = brak przyjęć Proste

Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Co u licha z naszymi podwyżkami w tym roku, co z przeglądem wynagrodzeń? Nikt nic nie wie. No ja akurat mam umowę stałą wiec jeżeli nie dostanę podwyżki to biorę chorobowe i bay bay. Paliwo za 10zyla niebawem, kosmiczne ceny energii i opału się szykują, a my walimy dalej za grosze.

Myszka Mickey

Są jeszcze redukcje etatów na WRO2? Bo chętnie bym się zwolnił pod warunkiem żeby dali odprawę.

Hej
@Myszka Mickey

Ostatnio na All Hands była mowa że już odprawy będą tylko dla tych co wzięli udział w programie Carrier Choice i ukończyli kurs.

Czesiek
Kandydat

Witajcie moi drodzy amazonowi przyjaciele. Napiszcie proszę czy mogę popracować sobie na pół etatu w waszym zakładzie pracy?

Bimbrowy książe
@Czesiek

Tak, możesz podjąć pracę na pół etatu, nawet na 2/5.

Qwerty
@Czesiek

Teraz raczej się na pół etatu czy 2/5 nie dostaniesz. Wszystko obsadzone, sam robię na 2/5 i osobiście znam już parę osób które maja umowy na czas nie określony w tym systemie.

Seba

Pracuję ponad 5 lat i tylko jedno napiszę trzeba mieć końskie zdrowie

Tymon Motyka
@Seba

Zgadza się, ale przede wszystkim koński łeb!

No
@Seba

Niestety, masz rację. A i przypuszczam, że nawet tym z żelaznym zdrowiem kiedyś się zdrowie skończy

@Seba

Szczególnie jeśli w takim tempie obsługuje się robota .

Nik

Amazon mówi ze jest najlepszym pracodawcom w Polce, ale niestety to nie jest tak, Amazon jest najgorszym pracodawcom, nie polecam tą prace, w biedronce więcej można zarobić. Zarobki strasznie niskie!

scourer

Najlepiej byłoby pozbyć się pracowników z (usunięte przez administratora) Pracowałem już nieraz w Amazonie i jak będziesz chciał pracować to będziesz, taka filozofia.

Pyjter

Po długim namyśle postanowiłem napisać parę słów w celu wyjaśnienia zapewne irytujących nie tylko mnie pewnych spraw, faktów i nie małych watpliwosci. Otóż,gdy od ponad roku widzę reklamy w internecie, telewizji i zachęty przyszłych pracowników do rekrutacji w AMAZON i możliwości współpracy na stałe,to zadziwia mnie jak tak poważna firma może legalnie (usunięte przez administratora) ludzi i bezczelnie zapewniać o stałej pracy w AMAZON.... Moja żona pracowała nienagannie z bardzo dobrymi normami i wyróżnieniami od liderów,bez chorobowego,bez urlopu na żądanie, no i zapewniano ją o bezp pośrednim przyjęciu do AMAZON,bo pracowała przez agencję tymczasową ADECCO 9 miesięcy....i co AMAZON wyrzucił agencję ADECCO i jednocześnie rozwiązał umowy o pracę z tymi pracownikami.... Na zakończenie zreasumuje niesprawiedliwą i kłamliwą politykę całego zarządu AMAZON.... Cieszcie się że Ci wszyscy zwolnieni pracownicy nie złożyli z powództwa cywilnego sprawy w tak kłamliwych reklamach o przyjęciu do pracy....to nie moja żona jest pokrzywdzoną to niestety WY AMAZON utraciliscie dobrego pracownika i szkoda tylko że zapewne moja żona nie jest odosobniona w tej kwestii a wasza podstępna i klamliwa polityka wyróżnień i co chwilę pochwał potwierdzonych pisemnie na nic się nie zdała.... Nie szanujecie wkładu i zaangażowania pracowników do pracy,ale to Wasz problem, więc to Wy tracicie dobrych pracowników a ułomków i lewusow zostawiacie... Kończę powoli życząc takiego samego potraktowania firmę przez klientów jak Wy oszukujecie pracowników odradzam jednocześnie z korzystania z usług tej (usunięte przez administratora)firmy dotyczącej rejonu(usunięte przez administratora) Pozdrawiam serdecznie Pyjter

xxx

Taka prawda.

cerras
@Pyjter

Przeciez dalej przez Adecco mozna aplikować do Amazona. To o co tu chodzi?

worker
@Pyjter

Od kiedy to praca przez agencje na konrakcie terminowym daje gwarancje zatrudnienia? Pomylilo ci sie z (usunięte przez administratora) Masz (usunięte przez administratora) myslenie. Mamy kapitalizm. Kontrakty są odnawianie wedlug zapotrzebowania na prace i popytu na produkty. Jesli popyt sie obniza to nie potzreba az tylu pracowników do pracy. O takich sprawach uczą na studiach pierwszego roku. Wic do kogo te żale. Sam pracuje na kontrakcie i nie wiem ile bede. Ale nie miauczę bo wiem co to znaczy. A za wkłąd i zaagnazowanie masz płacone, nazywa sie to PENSJA. Nikogo nie obchodzi ze robisz cos ekstra. Masz robic dokladnie to co ci przelozony kaze. Zawsze mozesz otworzyc swoj magazyn i pokazac ze jestes lepszy od Amazona. Nie widze chetnych? Na tym polega kapitalizm.

Tak
@Pyjter

Bardzo podobnie mnie potraktowano jak twoją żonę. Byłam w analogicznej sytuacji. Też nieźle zasuwałam, bez błędów bez chorobowego i tak dalej. Również mnie zapewniano o możliwości przejścia pod Amazon. A potem się mnie pozbyto. Identyczna sytuacja. Być może to znajomości albo wiek decydują . Może nie chcieli osoby w moim wieku? Mimo amazońskich bajek, że zatrudniają osoby w każdym wieku. Ja stara wcale nie jestem No ale 20 lat to już nie mam. Zauważyłam, że starych to oni faktycznie zatrudniają, ale pod warunkiem że mają jakieś renty emerytury grupy inwalidzkie. Żeby za nich zus-u nie płacić. Czyli tak naprawdę starsze osoby nie mają szansy pracować w Amazonie, chociaż ja to mam lepsze zdrowie niż nie jeden młody. Być może z tego samego powodu nie przyjęto twojej żony.

Taak
@Pyjter

A co szłam pytać do managera to mnie zapewniał o moich świetnych wynikach, i że na pewno przyjdę pod Amazon wkrótce. A potem się dowiedziałam że już nie pracuję. Tak (usunięte przez administratora) managerowie w Amazonie, na (usunięte przez administratora)

Ewela

Witam wszystkich, Na wstępie muszę powiedzieć, że nie pracuje w Amazonie w Polsce, ale mam kilka pytań które mnie nurtują i mam nadzieję, że na tym forum uzyskam na nie odpowiedź. 1. Gdzie uzyskać pomoc w przypadku mobbingu ze strony Supervisora, gdy HR i cała sielanka z biura nie chce udzielić pomocy, wręcz przeciwnie (ręka rękę myje)? 2. Czy osoby wykonujące funkcję problem solve - rozwiązywania problemów, będące na niebieskiej dostają więcej pieniędzy ze względu na obowiązki? 3. Nie wiem czy taka zmiana jest w Polsce, ale czy będąc na zmianie hybrydowej 5.30-13.00 dostaje się plus % stawki nocnej do godziny 6? W HR powiedzieli mi, że się nie należy bo powinno się przepracować minimum 2.5 godziny w godzinach należących do stawki nocnej. Więc dlaczego ludzie agencyjnj dostają stawkę nocną za to pół godziny...? Bardzo proszę bez hejtu, niestety ale nie miałam gdzie indziej zapytać a razem ze znajomymi z pracy chcemy zacząć działać. Pozdrawiam

@Ewela

Musisz być przygotowana na to , że pierwszeństwo mają teraz osoby z Ukrainy taka jest polityka w tym miejscu pracy. Nawet te osoby, które pracują tam od lat zadania do wykonania otrzymują od dyrekcji (która nie wiadomo gdzie się mieści, wg mnie w innym państwie) . Czytając wpisy na forum zauważyłam , że jest całkowita zmiana, nie wiadomo co się dzieje.

@Ewela

To nie ważne gdzie pracujesz bo to jest "sieciówka" i polityka dla tych miejsc pracy jest jedna

Prawda
@Ewela

Odpowiadam na pytanie numer dwa. Nie ma żadnych dodatków jeżeli jesteś PS, czy Amnesty responder. Masz taką samą gaże jak inny zwykły pracownik. To nie są Niemcy gdzie za uprawnienia więcej płacą. To samo dotyczy działów.ICQA w Niemczech ma dodatek u nas w Polsce nie.

Kamaratka

Z tego co wiem, osoby są przenoszone z jednego punktu do drugiego po całej Europie, to jest "sieciówka" i Amazon ma takie prawo. Jest bardzo dużo osób z Ukrainy, które muszą zostać w Polsce gdyż inne państwa nie zgodziły się na emigrantów wojennych. Ja pracowałam 8,5 miesiąca i też nie rozumiałam dlaczego mam zostać do końca umowy mimo dobrych wyników pracy a teraz już wiem dlaczego. Ukraińcy przyjeżdżają do nas od ponad 5 lat i już też mówią w naszym języku. Myślę, że utrzymasz się w pracy bo Amazon w Ciebie zainwestował wysyłając do USA. Pozdrawiam. I oczywiście pozdrowienia dla kadry amazońskiej, która tak bardzo starała się abym została. Miło było Was poznać.

robert

Amazon.com, Inc. (AMZN) reportedly is seeking to vacate at least 10 million square feet of warehouse space, and perhaps as much as 30 million. When online sales surged during the height of the COVID-19 pandemic, Amazon rushed to add capacity that is now proving to be excess amid slowing sales. Amazon has estimated that excess space will contribute about $10 billion in costs during the first half of 2022. Czyli na nasze będą musieli gdzieś w świecie pozbyć się powierzchni magazynowej wielkości nawet 30-tu takich magazynów jak WRO2 .Naprawdę nieciekawie.

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Bielany Wrocławskie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Amazon?

Zobacz opinie na temat firmy Amazon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1039.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amazon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 799, z czego 252 to opinie pozytywne, 176 to opinie negatywne, a 371 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Amazon?

Liczba opinii klientów firmy Amazon, to 36, z czego 6 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a, 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amazon?

Kandydaci do pracy w Amazon napisali 36 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.