Opinie o KPMG w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników na temat firmie KPMG, oraz Klientów firmy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w KPMG o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KPMG w Warszawa

anek

To gratuluję Wam pracy w kpmg, ja po studiach humanistycznych pracuje w tv i za siedzenie na dupie i latanie z mikrofonem po imprezach po roku pracy mam 7 000 na reke ;) bawcie sie dobrze :*

przerazony

masakryczna atmosfera, donoszenie, plotki, kombinatorstwo, duza rotacja

Ihord
Kandydat

Mam pytanie: czy na stanowisku Starszego Konsultanta można liczyć na 11-12 k brutto?

BIG4 nie dla każdego!!!

Niektórzy chyba jeszcze nie dorośli do BIG4. To nie PKP, urząd miasta, czy firma księgowa u Jadzi. Tak, nie ma tutaj czasu na kawki i pogaduszki ze znajomymi, tak, są nadgodziny, tak czasami jest ostro i nerwowo, ale w zamian otrzymujecie pensję, którą inni określają jako bardzo wysoką (dla mnie 8000 - 10000 miesięcznie to nie dużo, ale niektórzy moi znajomi jak słyszą takie stawki to ich aż zatyka). Dodatkowo jak nic nie zepsujecie macie co roku awans i w 7/8 lat macie pod sobą 40 ludzi. Nie wspomnę już o możliwościach rozwoju, w zależności od stanowiska, np. jak przychodzicie na stanowisko techniczne to nie ma wyjścia, że po 3/4 latach nie będziecie potrafili programować, po prostu musicie sami się tego nauczyć, bo inaczej długo w takim dziale nie wytrzymacie. O biurze i jakiś dodatkach nie wspominam (znowu dla mnie to normalność, dla innych to pewnie przywilej...). I podsumowując, po 10 latach pewnie przychodzi wypalenie zawodowe, tylko że wolę wtedy zmienić pracę na spokojniejszą i mieć już na koncie sporą sumkę niż biedować za 2600 miesięcznie i tylko narzekać, że w BIG4 robią nadgodziny... BIG4 nie jest dla każdego, ja to rozumiem, zatem po co narzekać, że np. siedzi się do nocy nad projektami? Idąc tam liczycie się z tym, ambicja i rozwój są czasami ważniejsze niż wyjście z pracy punkt 16 i wyjazd na imprezę do remizy.

Zmiana
Kandydat

Hej. Zastanawiam się nad zmianą firmy z innej firmy z BIG4 na KPMG. Aktualnie mam 5k brutto na stanowisku AS1. Czy w KPMG można liczyć na więcej? (podatki)

Nick
@Zmiana

W kpmg as1 dostaje 5600 brutto natomiast ogólnie nie polecam. Brak wypłat za nadgodziny, o urlopie to w ogóle możesz zapomnieć. Ogólna atmosfera jest okropna, takie typowe korpo

bernie
@Nick

Atmosfera zależy od zespołu - w moim akurat jest super. Urlop na całkowicie normalnych zasadach. Płace natomiast i nadgodziny to faktycznie nie jest mocna strona KPMG.

Pracownik, który odszedł
@bernie

Moim zdaniem urlop raz w roku to nie jest normalna sprawa. Poza annual holiday praktycznie nie ma szans na żadne wolne, włączając w to pojedyncze dni, aby mieć długi weekend po 11.11 czy przed świętami. Najniższe stanowiska mają w tej chwili bookingi do końca sezonu, czyli do marca/kwietnia 2022. W tym roku praktycznie sezon się nie skończył, robota cały czas od października 2020. Chyba, że raz na jakiś czas dopadnie cię przeziębienie i idziesz na L4, ale nie jest to za dobrze widzine, bo często na projekcie są 2 osoby i jeśli jednej nie ma, to faktycznie problem. KPMG zajeżdża ludzi na maxa, w tym roku był wręcz exodus - odchodzili ludzie zatrudnieni kilka miesięcy jak i kilkuletni managerowie. Po prostu nie da się nie siedzieć w nadgodzinach, czy to w sezonie czy teraz i to za darmo, dla chwały firmy. Jest to wręcz skandal, że taka firma, która za badanie bierze od kilkudziesięciu tys. zł, na badanie przeznacza po 2-3 osoby i zmusza ich do pracy po godzinach nie płacąc im za to. Szkolenia z etyki, kodeks postępowania, a dla firmy to tylko teoria. Poziom traktowania pracowników jak kiedyś pan chłopów pańszczyźnianych.

Pracownik, który odszedł Nowy wpis
@Nick

Tak, korpo, które z płacami, wymuszanymi nadgodzinami, podejściem do work-life balance zatrzymało się w latach 90-tych, gdy praca w audycie to był szczyt marzeń dla całych roczników SGH. Dziś, tak jak w biedronce czy mzk, ratują się ludźmi ze Wschodu.

Zaskoczona Nowy wpis
@Pracownik, który odszedł

Czy odejścia dotyczą Pracowników działu audytu? GA/FSA?

Pracownik, który odszedł Nowy wpis
@Zaskoczona

Pisałem o GA.

Stażysta Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 godziny.
Kandydat

Czy ktoś dostał się na program stażowy w audycie KPMG, który zaczyna się w październiku 2021?

Katarzyna
Kandydat

Osoba, która sortuje CV kandydatów w tej firmie powinna sortować jabłka na taśmie, takie ma pojęcie o wykonywaj pracy. Totalne beztalencie, zero wiedzy w temacie, ani podstaw jak robić to profesjonalnie. Totalna amatorszczyzna. Nie polecam wysyłać tam CV. Polecam inne firmy do współpracy. Dużo lepsze warunki pracy i większe pieniądze.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w KPMG? Chętnie zatrudniają?

Rozmowa kwalifikacyjna
Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie KPMG? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Senior Talent Acquisition Specialist?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

przerazony

masakryczna atmosfera, donoszenie, plotki, kombinatorstwo, duza rotacja

Aldona
@przerazony

Pewnie zależy od zespołu. Są zespoły, w których atmosfera jest super i ludzie zostają tam na lata. Plotki? Nie wiem w jakim byłeś zespole ale w większości nie ma na to czasu. Pamiętaj, ze w BIG4 jesteś ciągle oceniany - to co dla jednych jest donoszeniem dla innych jest zwykłym elementem oceny rocznej czy kwartalnej gdy ktoś zostanie poproszony o feedback na Twój temat. Kombinatorzy to Ci co myślą, że mogą olać robotę, bo ktoś nad nimi (a poniżej managera) i tak ogarnie projekt. Jeżeli myślisz, że nie zostanie to wychwycone to się mylisz. Masz możliwość rozwoju, awansu co roku i wzrostu płacy ale to nagroda za dobrą pracę a nie na zasadzie "czy się stoi czy się leży".

@przerazony

Nic nowego , niestety ...

Puknij się w łeb
@Aldona

Chyba sama nie wierzysz w to co napisałaś. Awans? Dla lizo.dup.ców! Kombinatorstwo, obgadywanie i donoszenie na każdym kroku, nawet w kuchni. Wychodzisz do toalety to lepiej zabierz ze sobą telefon, kubek, napój, długopis itp. bo nie będziesz miał pewności czy będą na ciebie czekać.

bernie
@Puknij się w łeb

najwidoczniej masz na co zasłużyłeś....

fff
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.
Kandydat

Pracował ktoś jako programista .NET w tej firmie? Warto czy niezbyt? Jak atmosfera?

Kandydat TS
Kandydat

Cześć jaka opinia o dziale TS (Transaction Services)? Rotacja duża? Czy osoba z kilku letnim stażem w audycie może czegoś nowego się dowiedzieć? Generalnie warto aplikować czy raczej nie?

TS
@Kandydat TS

Rotacja jest duża, nie polecam, duża część zespołu przeszła do innych firm big4 (głównie PwC)

NIki Duow
Kandydat

Czy cenią w tej firmie kwalifikacje jak np globalnie uznawane dyplomy zawodowe, czy mityczne "doświadczenie", które niczego nie wnosiw porównaniu do nich?

Wawa vs regionalne
Kandydat

Ile w Warszawie zarabia A1? Czy stawki są wyższe niż te w Krk czy Kato? Wydają się nieadekwatne do warszawskich realiów. W biurach lokalnych jest niecałe 5,5 brutto

Łódź A2
@Wawa vs regionalne

A jakie mniej więcej stawki na A2 w biurach regionalnych? Bo zastanawiam się czy warto aplikować do Łodzi.

zaxo
@Łódź A2

Też sie dowiem :)

Zdzichu
Kandydat

Bardzo fatalne podejście od HR brak kontaktu telefonicznego nawet jakiejkolwiek rozmowy. Na podstawie śmiesznego testu predyspozycji oceniają osobę nawet nie mając z nią jakiejkolwiek styczności ( oczywiście prawo pracodawcy do własnego widzimisię nawet wróżenia z kuli ) . Bardzo nie polecam , są firmy z BIG4 które bardziej profesjonalnie podchodzą do kandydatów . Jak się chcę to można :) Polecam zwolnienia w HR aby oczyszczać atmosferę oraz zmienić politykę firmy do kandydatów :)

WoA
Kandydat

Hej, czy ktoś z Was brał udział w tegorocznym World of Audit i dostał już ofertę pracy/praktyk? U mnie odzewu nie ma póki co, a już prawie 2 tyg

Kandydatka
Kandydat

Czy po praktykach w audycie dużo osob zostaje zatrudnionych na stanowisko asystenta, czy raczej dziękują, gdy skończy się sezon?

qwer
@Kandydatka

Raczej tak z 3/4 proponują umowy na a1. Osoby bez propozycji to zazwyczaj nie wykazywały się zbyt dużym zaangażowaniem, "nie łapały" ;)

@Kandydatka

o też jestem ciekawa

Wiktoria K
Kandydat

Jestem zażenowana przebiegiem rekrutacji w tej firmie. W zeszłym tygodniu otrzymałam telefon od Pani z HR z propozycją rozmowy rekrutacyjnej. Umówiłyśmy się na poniedziałek. Przed rozmową otrzymałam dwa maile z prośbą o potwierdzenie mojego uczestnictwa w rozmowie. Rozmowa miała się odbyć w poniedziałek o godz. 13.00, a o 10.00 zadzwoniła do mnie Pani z informacją, że jednak nie prowadzą rekrutacji na to stanowisko…. Zabrzmiało to jak bardzo niesmaczny żart. Pani jeszcze podeszła do tematu w ten sposób, że nie będą tracić mojego czasu skoro i tak mnie nie zatrudnią. Bardzo dziękuję za tę łaskę i wprowadzenie w błąd. W życiu się z czymś takim nie spotkałam, a już tym bardziej nie spodziewałabym się czegoś takiego po tak poważnej i prestiżowej firmie.

Zainteresowana
Kandydat

Który dział/obszar polecacie na rozpoczęcie pracy w audycie - Audyt Ogólny czy Instytucji Finansowych?

Kandydat

Jak wygląda kwestia z ubiorem? Czy jeśli nie mam spotkania z klientem i siedzę w open space,to mogę przyjść w jeansach i t-shircie?Czy tylko w piątek można luźniej przyjść? Czy ktoś mnie wyrzuci jak nie będę chciał być prawie codziennie w koszuli i pantoflach?

Consulting
@Kandydat

Hihi, ja cały czas chodzę do biura w jeansach i bluzie / czasami w koszuli (oczywiście jak nie mam spotkania z klientem, ale to chyba jasne) - u nas wszyscy tak chodzą, no może poza Senior Managerami i Partnerami. Jednak uczulam, że pracuję w Consultingu, wiem że u nas atmosfera jest trochę luźniejsza, jak czasami zaglądałem do audytu, to atmosfera była trochę drętwa - większość w jakiś garniturach i marynarkach ...

Zenek "Wielki koniuszy"
Klient

Czy w tym roku rowniez kazali wam zalozyc smoking na impreze w stajni na sluzewcu, ktora odbedzie sie po pandemii? Czy tez covid wymusil ogolnopolska impreze na teamsach?

Employee
@Zenek "Wielki koniuszy"

Na początku 2020 rzeczywiście była impreza smokingowa, w tym roku oczywiście spotkanie na teamsie ????

Ola
Kandydat

Czy w audycie FSA jest duża rotacja pracowników? Myślałam nad rekrutacją

BIG4 nie dla każdego!!!

Księgowa
@BIG4 nie dla każdego!!!

Widać, że autor komentarza nigdy nie pracował w biurze rachunkowym, skoro myśli, że w takim miejscu zawsze kończy się pracę o 16. ;)

twojguru.pl
@BIG4 nie dla każdego!!!

Dobrze mówisz - nie jest dla każdego (ale BIG4 też robi błąd akceptując szeroką półkę taniego mięsa). Big4 czy MBB może być dobrym kołem zamachowym w karierze ...

_Gratulejszyn
@BIG4 nie dla każdego!!!

Szczere gratuluje dla Kapcia za takie wychowanie korposzczura. W której wiosce trzepiesz darmowe nadgodziny w składziku u starych, że imprę w remizie słyszysz za oknem? Może ktoś cię niechcący wprowadził w błąd, ale to, że po 7 latach będziesz manago poziom 1 z 5 nie znaczy, że 4 dychy narybku będą ci służyć. No i ci znajomi na socjalu... fajnie, że szpanujesz 8 kaflami brutto, ale wiesz, od brutto do netto droga daleka. Może w twojej wiosce to robi wrażenie, ale Warszawa to jednak miasto. Także cel: propagowanie pozytywnego wizerunku kejpiemdżersów niezaliczone.

Ihord

kantor

tak nawet więcej bo 14k .............. koron norweskich

Tom
@Ihord

11k brutto pln jest jak najbardziej realne, szczególnie jeśli przejdziesz z jednej firmy do drugiej np z EY do Deloitte

@Tom

A w którym niby zespole??? Bo w taxach taka kasa to dopiero na supervizorze...

nikt
@aura

Nie opowiadaj bzdur, 11k to poziom sc1-sc2. Dobry supervisor jest wart więcej, to odpowiednik sc3 w innych firmach. Poza tym ta kwota nie uwzględnia bonusu (80-150% pensji) i nadgodzin (w niektórych zespołach).

twojguru.pl
@Ihord

Tak o ile jesteś przejmowany z rynku lub innej firmy consultingowej. Możesz dostać nawet bonus za podpisanie umowy na start.

olaf
@nikt

No to chyba trafiłeś na wyjątkowo dobry zespół. W taxach w KPMG poziom SC2 to ok. 9,5k brutto. Bonus 150% to na poziomie pewnie raczej managerskim (choć nie wnikam, bo nie jestem). A nadgodziny ? płatne? chyba w audycie :D. Oczywiście, że dobry supervisor jest wart więcej...ale raczej nie w KPMG ;)

Pracownica audytu ;p
@olaf

Niestety od obecnego roku nadgodziny w audycie nie są płatne, chyba że są zatwierdzone przez partnera lub managera, ale wówczas wpadają jako normalne godziny ;p

Analityk
@Ihord

To zależy na jakim stanowisku. Ja na stanowisku analityka biznesowego mam podstawę, comiesięczną premię, dodatek stażowy i premię za frekwencję. Wszystkiego razem wychodzi 3150 brutto. Ogólnie narzekam.

Audyt
@Ihord

Z nieba wziąłeś tą kwotę? Ja w PwC po awansie na seniora rzadko kiedy wyciągnąłem trzy i pół koła brutto. Po przejściu do KPMG mam stówkę więcej i nie narzekam.

Twoja była
@Audyt

Co, robicie za 3500 brutto jako analityk biznesowy? To chyba żart.

sc2
@nikt

Bzdury wypisujesz łbie. Z sufitu wziąłeś te kwoty. Ja nigdy nie widziałem powyżej 5k na koncie. W tym korpo nie znają słowa premia.

@sc2

Serio? No to słabo jakoś w tym zespole. U mnie było analogicznie jak pisał Olaf - premia roczna, a poziom SC2 to obstawiam, ze faktycznie ok. 9,5k brutto - nie spodziewam się jakichś szerokich widełek (większy rozrzut powinien być na supervizorze, gdzie niektórzy siedzą po kilka lat stąd różnice w wynagrodzeniu)

Nie
@aura

Urwałaś się chyba z choinki... nie wprowadzaj innych w błąd!

@Nie

Nie, nie urwałam się z choinki. Piszę tylko jak to wyglądało w moim zespole...I sugerowałabym nieco więcej kultury ;)

Obserwator
Klient

KPMG podobnie jak pozostałe pseudofirmy z Big4, to taka paramafijna organizacja, która w sytuacji gdy w grę wchodzą duże pieniądze potrafi uczciwość i rzetelność odstawić na bok. W RPA niezależni dziennikarze udowodnili, że współpracowali z rodziną Gupta, która na ogromne kwoty wydoiła tamtejszy budżet państwa. To afera z tą hinduską rodziną przyczyniła się do dymisji prezydenta Jacoba Zumy. A my jak naród i państwo jesteśmy też takim bantustanem, że pozwalamy takim pseudokorporacjom i pseudoexpertom działać w naszym kraju. Miałem okazję współpracować z tymi "expertami od audytu"... niekompetencja i brak kultury są u nich na porządku dziennym !!!

Zostaw merytoryczną opinię o KPMG - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.