Opinie o KPMG w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników na temat firmie KPMG, oraz Klientów firmy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w KPMG o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KPMG w Warszawa

anek

To gratuluję Wam pracy w kpmg, ja po studiach humanistycznych pracuje w tv i za siedzenie na dupie i latanie z mikrofonem po imprezach po roku pracy mam 7 000 na reke ;) bawcie sie dobrze :*

3
przerazony

masakryczna atmosfera, donoszenie, plotki, kombinatorstwo, duza rotacja

Ihord
Kandydat
 Pytanie

Mam pytanie: czy na stanowisku Starszego Konsultanta można liczyć na 11-12 k brutto?

BIG4 nie dla każdego!!!
Były pracownik
 Pytanie

Niektórzy chyba jeszcze nie dorośli do BIG4. To nie PKP, urząd miasta, czy firma księgowa u Jadzi. Tak, nie ma tutaj czasu na kawki i pogaduszki ze znajomymi, tak, są nadgodziny, tak czasami jest ostro i nerwowo, ale w zamian otrzymujecie pensję, którą inni określają jako bardzo wysoką (dla mnie 8000 - 10000 miesięcznie to nie dużo, ale niektórzy moi znajomi jak słyszą takie stawki to ich aż zatyka). Dodatkowo jak nic nie zepsujecie macie co roku awans i w 7/8 lat macie pod sobą 40 ludzi. Nie wspomnę już o możliwościach rozwoju, w zależności od stanowiska, np. jak przychodzicie na stanowisko techniczne to nie ma wyjścia, że po 3/4 latach nie będziecie potrafili programować, po prostu musicie sami się tego nauczyć, bo inaczej długo w takim dziale nie wytrzymacie. O biurze i jakiś dodatkach nie wspominam (znowu dla mnie to normalność, dla innych to pewnie przywilej...). I podsumowując, po 10 latach pewnie przychodzi wypalenie zawodowe, tylko że wolę wtedy zmienić pracę na spokojniejszą i mieć już na koncie sporą sumkę niż biedować za 2600 miesięcznie i tylko narzekać, że w BIG4 robią nadgodziny... BIG4 nie jest dla każdego, ja to rozumiem, zatem po co narzekać, że np. siedzi się do nocy nad projektami? Idąc tam liczycie się z tym, ambicja i rozwój są czasami ważniejsze niż wyjście z pracy punkt 16 i wyjazd na imprezę do remizy.

Zmiana
Kandydat
 Pytanie

Hej. Zastanawiam się nad zmianą firmy z innej firmy z BIG4 na KPMG. Aktualnie mam 5k brutto na stanowisku AS1. Czy w KPMG można liczyć na więcej? (podatki)

Nick
Pracownik
@Zmiana

W kpmg as1 dostaje 5600 brutto natomiast ogólnie nie polecam. Brak wypłat za nadgodziny, o urlopie to w ogóle możesz zapomnieć. Ogólna atmosfera jest okropna, takie typowe korpo

bernie
Pracownik
@Nick

Atmosfera zależy od zespołu - w moim akurat jest super. Urlop na całkowicie normalnych zasadach. Płace natomiast i nadgodziny to faktycznie nie jest mocna strona KPMG.

Pracownik, który odszedł
Pracownik
@bernie

Moim zdaniem urlop raz w roku to nie jest normalna sprawa. Poza annual holiday praktycznie nie ma szans na żadne wolne, włączając w to pojedyncze dni, aby mieć długi weekend po 11.11 czy przed świętami. Najniższe stanowiska mają w tej chwili bookingi do końca sezonu, czyli do marca/kwietnia 2022. W tym roku praktycznie sezon się nie skończył, robota cały czas od października 2020. Chyba, że raz na jakiś czas dopadnie cię przeziębienie i idziesz na L4, ale nie jest to za dobrze widzine, bo często na projekcie są 2 osoby i jeśli jednej nie ma, to faktycznie problem. KPMG zajeżdża ludzi na maxa, w tym roku był wręcz exodus - odchodzili ludzie zatrudnieni kilka miesięcy jak i kilkuletni managerowie. Po prostu nie da się nie siedzieć w nadgodzinach, czy to w sezonie czy teraz i to za darmo, dla chwały firmy. Jest to wręcz skandal, że taka firma, która za badanie bierze od kilkudziesięciu tys. zł, na badanie przeznacza po 2-3 osoby i zmusza ich do pracy po godzinach nie płacąc im za to. Szkolenia z etyki, kodeks postępowania, a dla firmy to tylko teoria. Poziom traktowania pracowników jak kiedyś pan chłopów pańszczyźnianych.

Pracownik, który odszedł Nowy wpis
Były pracownik
@Nick

Tak, korpo, które z płacami, wymuszanymi nadgodzinami, podejściem do work-life balance zatrzymało się w latach 90-tych, gdy praca w audycie to był szczyt marzeń dla całych roczników SGH. Dziś, tak jak w biedronce czy mzk, ratują się ludźmi ze Wschodu.

Zaskoczona Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie
@Pracownik, który odszedł

Czy odejścia dotyczą Pracowników działu audytu? GA/FSA?

Pracownik, który odszedł Nowy wpis
Były pracownik
@Zaskoczona

Pisałem o GA.

Stażysta Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 godziny.
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś dostał się na program stażowy w audycie KPMG, który zaczyna się w październiku 2021?

Katarzyna
Kandydat

Osoba, która sortuje CV kandydatów w tej firmie powinna sortować jabłka na taśmie, takie ma pojęcie o wykonywaj pracy. Totalne beztalencie, zero wiedzy w temacie, ani podstaw jak robić to profesjonalnie. Totalna amatorszczyzna. Nie polecam wysyłać tam CV. Polecam inne firmy do współpracy. Dużo lepsze warunki pracy i większe pieniądze.

Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.
 Pytanie

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w KPMG? Chętnie zatrudniają?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie KPMG? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Senior Talent Acquisition Specialist?
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
przerazony

masakryczna atmosfera, donoszenie, plotki, kombinatorstwo, duza rotacja

Aldona
@przerazony

Pewnie zależy od zespołu. Są zespoły, w których atmosfera jest super i ludzie zostają tam na lata. Plotki? Nie wiem w jakim byłeś zespole ale w większości nie ma na to czasu. Pamiętaj, ze w BIG4 jesteś ciągle oceniany - to co dla jednych jest donoszeniem dla innych jest zwykłym elementem oceny rocznej czy kwartalnej gdy ktoś zostanie poproszony o feedback na Twój temat. Kombinatorzy to Ci co myślą, że mogą olać robotę, bo ktoś nad nimi (a poniżej managera) i tak ogarnie projekt. Jeżeli myślisz, że nie zostanie to wychwycone to się mylisz. Masz możliwość rozwoju, awansu co roku i wzrostu płacy ale to nagroda za dobrą pracę a nie na zasadzie "czy się stoi czy się leży".

anonim
@przerazony

Nic nowego , niestety ...

Puknij się w łeb
Pracownik
 Pytanie
@Aldona

Chyba sama nie wierzysz w to co napisałaś. Awans? Dla lizo.dup.ców! Kombinatorstwo, obgadywanie i donoszenie na każdym kroku, nawet w kuchni. Wychodzisz do toalety to lepiej zabierz ze sobą telefon, kubek, napój, długopis itp. bo nie będziesz miał pewności czy będą na ciebie czekać.

bernie
Pracownik
@Puknij się w łeb

najwidoczniej masz na co zasłużyłeś....

fff
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.
Kandydat
 Pytanie

Pracował ktoś jako programista .NET w tej firmie? Warto czy niezbyt? Jak atmosfera?

Kandydat TS
Kandydat
 Pytanie

Cześć jaka opinia o dziale TS (Transaction Services)? Rotacja duża? Czy osoba z kilku letnim stażem w audycie może czegoś nowego się dowiedzieć? Generalnie warto aplikować czy raczej nie?

TS
Były pracownik
@Kandydat TS

Rotacja jest duża, nie polecam, duża część zespołu przeszła do innych firm big4 (głównie PwC)

NIki Duow
Kandydat
 Pytanie

Czy cenią w tej firmie kwalifikacje jak np globalnie uznawane dyplomy zawodowe, czy mityczne "doświadczenie", które niczego nie wnosiw porównaniu do nich?

Wawa vs regionalne
Kandydat
 Pytanie

Ile w Warszawie zarabia A1? Czy stawki są wyższe niż te w Krk czy Kato? Wydają się nieadekwatne do warszawskich realiów. W biurach lokalnych jest niecałe 5,5 brutto

Łódź A2
Kandydat
 Pytanie
@Wawa vs regionalne

A jakie mniej więcej stawki na A2 w biurach regionalnych? Bo zastanawiam się czy warto aplikować do Łodzi.

zaxo
Kandydat
@Łódź A2

Też sie dowiem :)

Zdzichu
Kandydat

Bardzo fatalne podejście od HR brak kontaktu telefonicznego nawet jakiejkolwiek rozmowy. Na podstawie śmiesznego testu predyspozycji oceniają osobę nawet nie mając z nią jakiejkolwiek styczności ( oczywiście prawo pracodawcy do własnego widzimisię nawet wróżenia z kuli ) . Bardzo nie polecam , są firmy z BIG4 które bardziej profesjonalnie podchodzą do kandydatów . Jak się chcę to można :) Polecam zwolnienia w HR aby oczyszczać atmosferę oraz zmienić politykę firmy do kandydatów :)

WoA
Kandydat
 Pytanie

Hej, czy ktoś z Was brał udział w tegorocznym World of Audit i dostał już ofertę pracy/praktyk? U mnie odzewu nie ma póki co, a już prawie 2 tyg

Kandydatka
Kandydat
 Pytanie

Czy po praktykach w audycie dużo osob zostaje zatrudnionych na stanowisko asystenta, czy raczej dziękują, gdy skończy się sezon?

qwer
Pracownik
@Kandydatka

Raczej tak z 3/4 proponują umowy na a1. Osoby bez propozycji to zazwyczaj nie wykazywały się zbyt dużym zaangażowaniem, "nie łapały" ;)

.
Kandydat
@Kandydatka

o też jestem ciekawa

Wiktoria K
Kandydat

Jestem zażenowana przebiegiem rekrutacji w tej firmie. W zeszłym tygodniu otrzymałam telefon od Pani z HR z propozycją rozmowy rekrutacyjnej. Umówiłyśmy się na poniedziałek. Przed rozmową otrzymałam dwa maile z prośbą o potwierdzenie mojego uczestnictwa w rozmowie. Rozmowa miała się odbyć w poniedziałek o godz. 13.00, a o 10.00 zadzwoniła do mnie Pani z informacją, że jednak nie prowadzą rekrutacji na to stanowisko…. Zabrzmiało to jak bardzo niesmaczny żart. Pani jeszcze podeszła do tematu w ten sposób, że nie będą tracić mojego czasu skoro i tak mnie nie zatrudnią. Bardzo dziękuję za tę łaskę i wprowadzenie w błąd. W życiu się z czymś takim nie spotkałam, a już tym bardziej nie spodziewałabym się czegoś takiego po tak poważnej i prestiżowej firmie.

Zainteresowana
Kandydat
 Pytanie

Który dział/obszar polecacie na rozpoczęcie pracy w audycie - Audyt Ogólny czy Instytucji Finansowych?

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Jak wygląda kwestia z ubiorem? Czy jeśli nie mam spotkania z klientem i siedzę w open space,to mogę przyjść w jeansach i t-shircie?Czy tylko w piątek można luźniej przyjść? Czy ktoś mnie wyrzuci jak nie będę chciał być prawie codziennie w koszuli i pantoflach?

Consulting
Pracownik
@Kandydat

Hihi, ja cały czas chodzę do biura w jeansach i bluzie / czasami w koszuli (oczywiście jak nie mam spotkania z klientem, ale to chyba jasne) - u nas wszyscy tak chodzą, no może poza Senior Managerami i Partnerami. Jednak uczulam, że pracuję w Consultingu, wiem że u nas atmosfera jest trochę luźniejsza, jak czasami zaglądałem do audytu, to atmosfera była trochę drętwa - większość w jakiś garniturach i marynarkach ...

Zenek "Wielki koniuszy"
Klient
 Pytanie

Czy w tym roku rowniez kazali wam zalozyc smoking na impreze w stajni na sluzewcu, ktora odbedzie sie po pandemii? Czy tez covid wymusil ogolnopolska impreze na teamsach?

Employee
Pracownik
@Zenek "Wielki koniuszy"

Na początku 2020 rzeczywiście była impreza smokingowa, w tym roku oczywiście spotkanie na teamsie ????

Ola
Kandydat
 Pytanie

Czy w audycie FSA jest duża rotacja pracowników? Myślałam nad rekrutacją

BIG4 nie dla każdego!!!
Były pracownik
 Pytanie

Niektórzy chyba jeszcze nie dorośli do BIG4. To nie PKP, urząd miasta, czy firma księgowa u Jadzi. Tak, nie ma tutaj czasu na kawki i pogaduszki ze znajomymi, tak, są nadgodziny, tak czasami jest ostro i nerwowo, ale w zamian otrzymujecie pensję, którą inni określają jako bardzo wysoką (dla mnie 8000 - 10000 miesięcznie to nie dużo, ale niektórzy moi znajomi jak słyszą takie stawki to ich aż zatyka). Dodatkowo jak nic nie zepsujecie macie co roku awans i w 7/8 lat macie pod sobą 40 ludzi. Nie wspomnę już o możliwościach rozwoju, w zależności od stanowiska, np. jak przychodzicie na stanowisko techniczne to nie ma wyjścia, że po 3/4 latach nie będziecie potrafili programować, po prostu musicie sami się tego nauczyć, bo inaczej długo w takim dziale nie wytrzymacie. O biurze i jakiś dodatkach nie wspominam (znowu dla mnie to normalność, dla innych to pewnie przywilej...). I podsumowując, po 10 latach pewnie przychodzi wypalenie zawodowe, tylko że wolę wtedy zmienić pracę na spokojniejszą i mieć już na koncie sporą sumkę niż biedować za 2600 miesięcznie i tylko narzekać, że w BIG4 robią nadgodziny... BIG4 nie jest dla każdego, ja to rozumiem, zatem po co narzekać, że np. siedzi się do nocy nad projektami? Idąc tam liczycie się z tym, ambicja i rozwój są czasami ważniejsze niż wyjście z pracy punkt 16 i wyjazd na imprezę do remizy.

Księgowa
Kandydat
@BIG4 nie dla każdego!!!

Widać, że autor komentarza nigdy nie pracował w biurze rachunkowym, skoro myśli, że w takim miejscu zawsze kończy się pracę o 16. ;)

twojguru.pl
Kandydat
@BIG4 nie dla każdego!!!

Dobrze mówisz - nie jest dla każdego (ale BIG4 też robi błąd akceptując szeroką półkę taniego mięsa). Big4 czy MBB może być dobrym kołem zamachowym w karierze ...

_Gratulejszyn
Klient
 Pytanie
@BIG4 nie dla każdego!!!

Szczere gratuluje dla Kapcia za takie wychowanie korposzczura. W której wiosce trzepiesz darmowe nadgodziny w składziku u starych, że imprę w remizie słyszysz za oknem? Może ktoś cię niechcący wprowadził w błąd, ale to, że po 7 latach będziesz manago poziom 1 z 5 nie znaczy, że 4 dychy narybku będą ci służyć. No i ci znajomi na socjalu... fajnie, że szpanujesz 8 kaflami brutto, ale wiesz, od brutto do netto droga daleka. Może w twojej wiosce to robi wrażenie, ale Warszawa to jednak miasto. Także cel: propagowanie pozytywnego wizerunku kejpiemdżersów niezaliczone.

Ihord
Kandydat
 Pytanie

Mam pytanie: czy na stanowisku Starszego Konsultanta można liczyć na 11-12 k brutto?

kantor
Były pracownik
@Ihord

tak nawet więcej bo 14k .............. koron norweskich

Tom
Pracownik
@Ihord

11k brutto pln jest jak najbardziej realne, szczególnie jeśli przejdziesz z jednej firmy do drugiej np z EY do Deloitte

aura
Pracownik
 Pytanie
@Tom

A w którym niby zespole??? Bo w taxach taka kasa to dopiero na supervizorze...

nikt
Były pracownik
@aura

Nie opowiadaj bzdur, 11k to poziom sc1-sc2. Dobry supervisor jest wart więcej, to odpowiednik sc3 w innych firmach. Poza tym ta kwota nie uwzględnia bonusu (80-150% pensji) i nadgodzin (w niektórych zespołach).

twojguru.pl
Kandydat
@Ihord

Tak o ile jesteś przejmowany z rynku lub innej firmy consultingowej. Możesz dostać nawet bonus za podpisanie umowy na start.

olaf
Pracownik
 Pytanie
@nikt

No to chyba trafiłeś na wyjątkowo dobry zespół. W taxach w KPMG poziom SC2 to ok. 9,5k brutto. Bonus 150% to na poziomie pewnie raczej managerskim (choć nie wnikam, bo nie jestem). A nadgodziny ? płatne? chyba w audycie :D. Oczywiście, że dobry supervisor jest wart więcej...ale raczej nie w KPMG ;)

Pracownica audytu ;p
Pracownik
@olaf

Niestety od obecnego roku nadgodziny w audycie nie są płatne, chyba że są zatwierdzone przez partnera lub managera, ale wówczas wpadają jako normalne godziny ;p

Analityk
Pracownik
@Ihord

To zależy na jakim stanowisku. Ja na stanowisku analityka biznesowego mam podstawę, comiesięczną premię, dodatek stażowy i premię za frekwencję. Wszystkiego razem wychodzi 3150 brutto. Ogólnie narzekam.

2
Audyt
Pracownik
 Pytanie
@Ihord

Z nieba wziąłeś tą kwotę? Ja w PwC po awansie na seniora rzadko kiedy wyciągnąłem trzy i pół koła brutto. Po przejściu do KPMG mam stówkę więcej i nie narzekam.

1
Twoja była
Pracownik
 Pytanie
@Audyt

Co, robicie za 3500 brutto jako analityk biznesowy? To chyba żart.

sc2
Pracownik
@nikt

Bzdury wypisujesz łbie. Z sufitu wziąłeś te kwoty. Ja nigdy nie widziałem powyżej 5k na koncie. W tym korpo nie znają słowa premia.

aura
Były pracownik
 Pytanie
@sc2

Serio? No to słabo jakoś w tym zespole. U mnie było analogicznie jak pisał Olaf - premia roczna, a poziom SC2 to obstawiam, ze faktycznie ok. 9,5k brutto - nie spodziewam się jakichś szerokich widełek (większy rozrzut powinien być na supervizorze, gdzie niektórzy siedzą po kilka lat stąd różnice w wynagrodzeniu)

Nie
Pracownik
@aura

Urwałaś się chyba z choinki... nie wprowadzaj innych w błąd!

aura
Były pracownik
@Nie

Nie, nie urwałam się z choinki. Piszę tylko jak to wyglądało w moim zespole...I sugerowałabym nieco więcej kultury ;)

Obserwator
Klient

KPMG podobnie jak pozostałe pseudofirmy z Big4, to taka paramafijna organizacja, która w sytuacji gdy w grę wchodzą duże pieniądze potrafi uczciwość i rzetelność odstawić na bok. W RPA niezależni dziennikarze udowodnili, że współpracowali z rodziną Gupta, która na ogromne kwoty wydoiła tamtejszy budżet państwa. To afera z tą hinduską rodziną przyczyniła się do dymisji prezydenta Jacoba Zumy. A my jak naród i państwo jesteśmy też takim bantustanem, że pozwalamy takim pseudokorporacjom i pseudoexpertom działać w naszym kraju. Miałem okazję współpracować z tymi "expertami od audytu"... niekompetencja i brak kultury są u nich na porządku dziennym !!!

Zostaw merytoryczną opinię o KPMG - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024