Królowa kabanosów

Chciałabym podziękować działowi HR z KPMG za zmarnowanie kilku godzin z życia na udział w rekrutacji w ich firmie. Ale po kolei. Złożyłam aplikację na stanowisko specjalisty ds. procesu. Na początku centrala wysyła nam link do testu SOVA. Sprawdza zdolności rozwiązywania zadań liczbowych i czytania ze zrozumieniem pod presją czasu. Do tego test osobowości. W następnym etapie test z angielskiego – gramatyka i listening. Po wszystkim zapraszają do biura na rozmowę. W biurze na początku mamy test z Excela. Trzy arkusze i w każdym średnio po 6-7 zadań. Spokojna głowa, bo informatyk informuje, że całego testu nie da się rozwiązać, więc najlepiej skupić się na tym, czego jesteśmy pewni. Po teście przychodzą do nas dwie panie – jedna z HR-u, druga z działu, w którym potencjalnie mielibyśmy pracować. Pytania bardzo łatwe – trzeba opowiedzieć o sobie, plany na przyszłość, czym jest sprawozdanie finansowe. Pytają też o oczekiwania finansowe i powiedziałam 3000 brutto, po czym wpadły w konsternację. Po rozmowie obiecują, że do końca miesiąca na pewno się odezwą z informacją zwrotną. Jak można się domyślić, po wstępie, żadnej informacji zwrotnej nie było. Podsumujmy: straciłam dwie godziny na rozwiązywanie testów w domu, dwie godziny na dojazd i 90 minut na rozmowę, po której nie otrzymałam żadnej informacji. Nie oczekuję, że po miesiącu rekruter uzasadni dlaczego odrzucono moją kandydaturę, ale jakieś zasady w świecie dorosłych ludzi obowiązują. Tymczasem KPMG zachowało się jak dziecko w piaskownicy. Dobrze, że nie otrzymałam propozycji pracy, bo zachowanie już na procesie rekrutacji pokazuje ile dla firmy są warci ludzie. Ale czego się spodziewać po firmie, która w ogłoszeniach o pracę piszę, że oferuje pracownikom „prestiż”. To przebija nawet „młody, dynamiczny zespół”. Stanowczo odradzam.

Elwira Nowy wpis

@ASC a jak się właśnie pracuje w ASC? Dobry dział

Pracownik Nowy wpis
@Elwira

Źle.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 148 dni.
Kandydat

Witam, czy ciężko dostać się do działu wsparcia audytu? Jakie warunki pracy?

wow Nowy wpis

@Królowa kabanosów naprawdę po tak skomplikowanej rekrutacji nie było nawet odpowiedzi?

Królowa kabanosów

ASC
@Królowa kabanosów

Ja swoją odpowiedź o przyjęciu dostałem po ponad miesiącu, proces rekrutacyjny trochę trwa dlatego też odpowiedź jest dość późno

Manawo
@ASC

ASC, pracowałeś/Aś w zespole ASC?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Danuta

Firma ma bogaty program praktyk i staży.Pytanie czy na stażu jest szansa nabycia doświadczenia w audycie i pozostania w firmie już jako pracownik?

ala
Użytkownicy czekają na odpowiedź 580 dni.

Co myślicie o tym stanowisku, warto, jakie zarobki ? Specjalisty ds. rozwoju sprzedaży pozdrawiam

Antek

Dobre warunki pracy?

Wiki

@EL Jeśli chcemy dobrze zarabiać to trzeba pracować , więc nie rozumiem tego narzekania!

@Wiki

Droga Wiki jak dla mnie możesz pracować nawet 24 godziny dziennie 7 dni w tygodniu, jest to Twoja prywatna sprawa i mam nadzieję, że zarobisz jak najwięcej. Nie rozumiesz jednej rzeczy - portal gowork służy do podawania opinii o pracodawcy co uczyniłem i co jest zgodne z prawdą (podobnie zrobił to ktoś niżej). Zamiast bronić Siebie w temacie nadgodzin to napisz dla innych jakie są Twoje odczucia na temat tego pracodawcy - wniesie to przynajmniej coś do tematu bo jakby nie patrzeć widać, że rekrutują więc niech potencjalni kandydaci mają jakiś obraz czego się spodziewać.

EL

KPMG ASC: Świetne miejsce pracy dla osób które kochają nadgodziny. Tam nie ma różnicy czy jest sobota, niedziela czy święto.

N
@EL

Bardzo duża liczba nadgodzin? Czy tylko podczas high season? I czy nadgodziny dodatkowo płatne czy w ramach dni wolnych do odebrania? Widziałam ofertę pracy i zamierzam się zarekrutować, dlatego będę wdzięczna za odpowiedź.

@N

Ogólnie duża (nawet przed sezonem) z uwagi na kiepski planning (który nawet nie wie jakie są czasy na procesach). Nadgodziny płatne kodeksowo ale w praktyce i tak większość osób robiła darmowe z uwagi na rozliczanie czasu pracy do 3 min. Ja nie polecam, lepiej od razu uderzyć do audytu w szczególności, że tam też są duże braki a praca jest przynajmniej rozwojowa - chyba, że studiujesz wtedy ok, ale początkowo i tak będziesz tylko zajmować się wysyłka poczty i jej kopiowaniem.

N
@EL

Jeszcze studiuję, czy w takim razie jest możliwość przenoszenia się między działami w firmie czy jest z tym problem? Docelowo chciałabym pracować w audycie.

@N

Z tych osób które przeszły ze wsparcia do audytu kojarzę tylko takie które uprzednio złożyły wypowiedzenia (i pisze o przejściu w ramach samego KPMG), także to też coś mówi. Jak oglądasz ogłoszenia u nich i faktycznie chcesz tam iść to nie polecam sekcji potwierdzeń (jest osobne ogłoszenie), bo tam pracy jest dużo i mega nudnej, raportowanie (czyli draftowanie różnego rodzaju umów i weryfikacja sprawozdań na zasadzie sprawdzania czy wszędzie jest ta sama nazwa spółki), też jest słabe. Najlepiej jeśli ogarniasz excela i pójdziesz na DNA. Raz że Ci się przyda to potem w audycie, dwa, że Excel ogólnie jest przydatny.

llll

jestem w szoku po opiniach... az się nie chce wierzyć...

Adam
@llll

Ale to jest prawdopodobnie o Audit Support Center, czyli o to jest jak by spółka obok KPMG. Tak jak PwC SDC koło PwC.

nigdywiecej

Proces rekrutacyjny, tragedia. Stracone 5 godzin z życia. Najpierw beznadziejne testy numeryczne, werbalne, a później test z angielskiego. (w sumie straciłem na to 2 h). spotkanie w biurze trwało 2,5h, najpierw rozmowa z menadżerami ( niezbyt mili) a później test z excela i z worda. Ogólnie pytali o podstawowe zagadnienia księgowe, ale atmosfera rozmowy mega sztywna i mało przyjazna. Nie polecam.

L_
@nigdywiecej

A później za to dostajesz jakieś 2300 na rękę a po roku już magiczne 2500 dostaniesz. Gdzie w sieciówce tyle można wyciągnąć - chociaż tam nie trzeba uzupełniać tabelki z czasem pracy z dokładnością do 3 minut (3 min - wysłanie maila, 6 -rozmowa telefoniczna, 3 - potwierdzenie itd). Oczywiście mowa tu o departamencie wsparcia audytu co brzmi niby dumnie a jest marną podróbką PwC gdzie chociaż odpowiadasz za wycinek badania a nie że wysyłasz potwierdzenia, robisz testy, losujesz próbki, wyjaśniasz niezgodności i jeszcze sprawdzasz sprawozdania oczywiście w międzyczasie chodząć na spotkania gdzie dowiadujesz się że mało robisz i że premii nie będzie bo mając na głowie 50 spółek masz gorszy wskaźnik od ludzi z audytu który co tydzień/dwa zajmują się inną spółką i nie przejmują się, że tym razem na potwierdzeniu spędziłeś 4 minuty a musisz wpisać 3, albo robisz niestandardowe zadanie przez 6h a ostatecznie masz wpisać 2. Za to jak odpowiednio się podliżesz albo będziesz donosił na kolegów to czeka Cię cudowne życie za całe 3k na rękę (oczywiście gdzieś tak po 2/3 latach doświadczenia ale robią tak tylko jednostki wybitnie słabe, które miałyby problem ze znalezieniem pracy). Oczywiście zarządzają tym ludzie w typie "mierny bierny ale wierny". Kto ma łeb na karku odchodzi po roku/dwóch bo zarobki oscylujące w granicach 3k na rękę po 3 latach to słabo. Tylko co później wpisać do CV jak przez rok wysyłałeś listy? - jak takich rzeczy mądra osoba będzie się wstydziła. Zdecydowanie odradzam. Można co najwyżej przezimować czekając na coś lepszego za dobrą kasę.

Radek

Jeśli kto nie wykonuje swoich obowiązków to być może firma nie przedłuży umowy

Qwerty

Jakie są zarobki Supervisora w Audit Support Center? Pozdrawiam

L_
@Qwerty

Na cuda nie licz. Po roku i tak Cie wyrzucą bo nie chcesz robić nadgodzin albo mieli inne oczekiwania o których się dowiesz dostając wypowiedzenie - bo nie spełniłeś norm z tabelki o której nie miałeś pojęcia.

Kandydat

Do procesu rekrutacyjnego nie miałem zastrzeżeń. Co do zarobków, podczas aplikacji do biura w Katowicach na stanowisko młodszego specjalisty w dziale wsparcia audytu zaproponowali 3100 zł brutto na umowie o pracę na czas nieokreślony.

Zostaw merytoryczną opinię o KPMG - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.