Opinie o Abrys Sp. z o. o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Abrys Sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Abrys Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Abrys Sp. z o. o. w Poznań

Czy w obrębie jednego działu w Wydawnictwo Abrys są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Piotr Matuszewski

Każdy dział w Abrys zatrudnia pracowników niezależnie. Preferujemy awans wewnętrzny, ale czasami zatrudniamy też średnią kadrę zarządzającą z zewnątrz.

Yvc

Nie. W ostatnich latach taki awans był jeden, wyłącznie z inicjatywy pracownika. Kadra kierownicza nie przewiduje awansów w swoich planach, firma nie buduje nowych zespołów (nawet projektowo) i nie wspiera liderów w żaden sposób. Ani awansem, ani też np. szkoleniami, kursami.

@Yvc

To co Pan/Pani pisze jest nieprawdą. Takie awanse bardzo często są w Dziale Szkoleń. Absolutnie preferuję awans wewnętrzny w moim pionie i nigdy, przez 23 lata, nie zatrudniłem na kierownicze stanowisko osoby z zewnątrz. Wszyscy Kierownicy i zastępcy kierowników pochodzili z awansu wewnętrznego. W Dziele Edukacji przykładem takiego awansu jest jego pani Dyrektor. W redakcjach - redaktorzy, którzy dostają do prowadzenia tytuły. Świadczy to tylko o tym, że kompletnie nie zna Pan/Pani naszej firmy. Kolejna rzecz. Zespoły projektowe budowane są zawsze gdy jest taka potrzeba i ostatnim przykładem jest międzydziałowa współpraca przy tworzeniu webinariów i konferencji online. Powstał właściwie nowy pion i nowe kompetencje :) I wreszcie kursy i szkolenia. mamy stałą obsługę szkoleniową firmy Panheri i gdy tylko pojawia się potrzeba szkoleniowa to nasi proacownicy są przez nią szkoleni (łącznie z coachingiem). W każdej chwili, gdy pojawi się taka potrzeba. Poza tym namawiam pracowników mojego działu aby przynajmniej raz w roku brali udział w jakimś szkoleniu lub kursie. To nawet nic nas nie kosztuje, gdyż jest tego sporo na rynku z dotacjami lub bezpłatnie. Sam, mam zasadę, że uczestniczę każdego roku w minimum dwóch takich szkoleniach. Kierowniczka mojego działu nawet więcej bo bardzo dba o podnoszenie kompetencji. Dodam jeszcze, że przez wiele lat u nas w firmie bezpłatnie lektor uczył pracowników angielskiego business. Naprawdę, jest granica pisania bzdur... A może po prostu nie o nas piszesz kolego/koleżanko? ;)

Wojtek

W ilu miastach działa firma ?

Mirek
@Wojtek

W żadnym nie widziałem aby lider pracował

@Mirek

Całkowicie błędna obserwacja kolego/koleżanko. :) Dział Szkoleń i Konferencji pracuje bardzo ciężko, ma też specyficzną pracę związaną z częstymi wyjazdami i realizacjami konferencji. To praca dla eventowców - ludzi, którzy mają we krwi "organizację i kreatywność". Z całym szacunkiem ale nie bylibyśmy liderem konferencji odpadowych w PL, gdyby ktokolwiek z naszego zepołu się obijał. :)

@Wojtek

Siedzibę mamy w Poznaniu. Nie mamy filii czy biur w innych miastach, natomiast organizujemy szkolenia i konferencje w całej Polsce. Stąd nasz zespół jest bardzo mobilny i musi lubić podróżować :)

Jakie są mocne strony pracodawcy Wydawnictwo Abrys?

Piotr Matuszewski

Zwracam uwagę, że opinie zamieszczane tutaj swego czasu dotyczą "wydawnictwa Abrys" a firma składa się z trzech autonomicznych działów. Odpowiadam za pion konferencji i kongresów w naszej firmie i co pewien czas wyjaśniam to. W moim pionie na pewno znajdziecie bardzo ciekawą pracę związaną z organizacją eventów, rozwój, zarysowaną ścieżkę kariery, bardzo atrakcyjny system premiowy, mentoring, świetną atmosferę wzajemnego wsparcia w zespole, elastyczny czas pracy. Praca wymaga dynamiki, kreatywności i świetnej samoorganizacji. Zapraszam :)

@Piotr Matuszewski

Fajnie, że tak szczegółowo to wyjaśniłeś. Jeśli chodzi o system premiowy, to czy na premie pracuje cały zespół, czy są przyznawane indywidualnie? Chętnie się tego dowiem.

@Marek

premie w moim pionie są indywidualne i bardzo zróżnicowane. Premiujemy m.in. kreatywność, ilość wyjazdów na konferencję, wynik konferencji danego project managera.

nierentowny

Firma zbudowana na solidnych fundamentach ŚP.Prezesa.Obecnie kierowana nieudolnie. Zostaniesz przywitany z szeroko otwartymi ramionami. Usłyszysz, że Zarząd też jest ludźmi. Stopniowo, zacznie Ci się podobać coraz mniej, Ty przełożonym również. Właściwie , pomimo coraz bardziej żarliwych starań, będziesz coraz mniej rentowny, wydajny, efektywny. Jednym słowem wzbudzi się w Tobie potrzeba opuszczenia tego miejsca pracy. Poczucie straty z estrony przełożonych? Zapomnij.. przecież nie ma ludzi niezastąpionych. A jednak są i maja się dobrze,w firmach które doceniły ich kwalifikacje. Przełożeni? -"Podać Pani/ Panu słomkę? Nie dziękuję, wyciągnę sobie z butów" Omijać szerokim łukiem, nic dodać nic ująć. Nie polecam

Mat
@nierentowny

Jako były współpracownik to całkowicie się zgadzam. I może dodam jeszcze coś że to nie słoma z papci tylko (usunięte przez administratora) i prostactwo całego pionu kierowniczego wraz z obecnym panem prezesem - wyjątek to tylko Pani Prezes

Brałeś udział w rekrutacji do Abrys Sp. z o. o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
Halina

@byłomineło, piszesz o wewnętrznej rywalizacji między pracownikami Abrysa. Czyli rozumiem, że jest się o co starać. Czy wydawnictwo zapewnia jakieś dodatkowe premie, albo czy jest to gwarantem np. awansu? Ktoś wie coś więcej na ten temat?

ten
@Halina

Premie kiedyś były, teraz zarząd skąpi przy każdej okazji, więc ich nie ma. Jedynie nagrody/prowizje. Awans w tej firmie również jest nieosiągalny - wśród kilkudziesięciu pracowników przez ostatnie lata awansowała chyba tylko jedna osoba. Abrys nie wynagradza za nadgodziny i dodatkową pracę, a pracownicy mają odtwórcze zadania, bez szans na rozwój i kreatywność.

było minęło

Brak szacunku dla pracowników. Mała firma, wiele działów który patrzy tylko i wyłącznie na własny zysk. Wewnętrzny wyścig szczurów.. o co to nie wiem. Chwalą się doświadczeniem i profesjonalizmem ale wysługują się niewykwalifikowanym personelem. Główny minus to brak przyjaznej atmosfery i słowa bez pokrycia.

oma

Wszystko się zgadza co piszą poprzednicy. Firma z potencjałem, ale ta firma to jak ryba, która się psuje od głowy. Rozmowa kwalifikacyjna na wysokim poziomie i to w sumie jedyny moment kiedy można zobaczyć zarząd na wysokim poziomie... Generalnie praca w tej firmie jest wyłącznie dobra dla kogoś kto właśnie skończył studia. Praca w tej firmie daje możliwości kontaktu. Nie można jednak za bardzo o nich mówić przełożonemu, bo można szybko stracić pracę. Osobom starszym nie polecam tej firmy. Małe zarobki. Praca na umowę zlecenie - katastrofa...

Czy mógłby ktoś polecić firmę Wydawnictwo Abrys osobom szukającym prace? Jakieś mocne strony pracodawcy potrafilibyście wymienić?

nierentowny

Mocne strony, hmm. Właściwie jest tylko jedna wada- brak zalet :)

DR

Nierentowny z ta sloma to sprawiłes, że mam lzy w oczach ze śmiechu. Podpisuje sie jako były pracownik pod Twoja opinia. Przecież przerobia nas jeszcze 20 sztuk w kolejne 5lat. Mówienie o wydajności w ich ustach to jak mowienie o miłości przez 16latke.

prac-02

Plusem jest wypłata na czas i ruchomy czas pracy. I to w zasadzie wszystko, a szkoda. Firma ma potencjał, ale trzeba się nią odpowiednio zająć. Nie ma żadnych szans na jakiekolwiek profity, co utargujesz na starcie, tak z tym zostaniesz do końca. Motywowanie pracownika nie istnieje. Na błyskotliwą karierę też nie ma co liczyć. Zarządzanie kuleje, decyzje są odkładane, bo wszystko inne jest ważniejsze. Dużo by pisać, ale niektórych prawda w oczy kole, a w konsekwencji ponoszą nerwy.

Amy

Rozczarowuje z miesiąca na miesiąc

Mr Zoob

Potwierdzam opinie poprzednika. Ciekawe projekty ale placa i zarzadzanie pozostawia wiele do życzenia.

tronik

Plusy: -stale godziny pracy -wyplata na czas -ciekawe projekty jak coroczny kongres czy konferencje -mili wspolpracownicy Minusy: -małe stawki w granicach krajowej -umowa zlecenie wydluzana w nieskonczonosc dla nowych pracownikow -brak szans na awans czy podwyzke - nawet po latach, stare struktury i zasiedziali pracownicy na stanowiskach -odsuwanie w czasie decyzji, brak konsekwencji, kiepskie zarzadzanie -nierozliczane nadgodziny

kokya

Rozmowa kwalifikacyjna na wysokim poziomie, sprawdzane umiejętności językowe i psychologiczne potencjalnego kandydata, oferowane zarobki oscylują w granicach najniższej krajowej możliwość uzyskania premii (stanowisko ds. organizacji konferencji i szkoleń).

prac-01

Plusy: Godziny pracy /mały wyjątek-patrz opinia/ Przyjemna atmosfera pracy między zwykłymi pracownikami. Minusy: Największym minusem jest totalny brak kontaktu na linii prezesostwo-pracownik. Jeśli nie jesteś dyrektorem lub kierownikiem będziesz traktowany (usunięte przez administratora) Dość niskie zarobki, zerowe szanse na podwyżkę nawet po wykazaniu się czymś. Żenujące stawki dla stażystów. Brak otwartości wśród pracowników (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Abrys Sp. z o. o. - Poznań

• Jak się pracuje w Abrys Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Abrys Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Abrys Sp. z o. o.