Opinie o Abrys Sp. z o. o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Abrys Sp. z o. o., a także Klientów firmy. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Abrys Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Abrys Sp. z o. o. w Poznań

Kasa

Nie polecam. Unikać i omijać z daleka. Najlepiej zasięgnąć opinii u byłych pracowników.

zainteresowany
Kandydat

Czy to prawda, że z firmy Abrys od 2018 roku odeszło łącznie prawie 40 osób zatrudnionych na umowę o pracę?

zainteresowany
Kandydat

Maly
@zainteresowany

Niestety prawda, docenienie pracownika w tej firmie nie istnieje…..

@zainteresowany

Nie. To nieprawda. W naszej firmie pracuje na etacie około 25 osób, więc to liczba jest z kosmosu :)

@Maly

Nie wiem jak wygląda sytuacja we wszystkich działach firmy, lecz w Dziale Szkoleń i Konferencji mamy bardzo rozbudowany system premiowy i bardzo fajną atmosferę pracy. Pomagamy sobie, wspieramy się i dziekujemy sobie za wspólnie zrealizowane projekty. Polecam śledzenie naszego profilu na Facebook, gdzie widać jak nasz zespół realizuje konferencje. Radocha z rzeczy które robimy to nie ustawka :) Polecam rozmowę z naszymi pracownikami.

Ex Partner Nowy wpis
@zainteresowany

Odradzam, szczerze odradzam. Rotacja pracowników jest już znana "na mieście". Z szacunkowych obliczeń bylych pracownikow wynika, że od 2018 około 40 ludzi odeszło, czyli więcej niż liczy firma!!! Warto przejrzeć stare foldery np. z ubiegłorocznych i starszych wydarzeń i sprawdzić kto je organizował. Tych ludzi już nie ma. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą....

Piotr Matuszewski Nowy wpis
@Ex Partner

Kłamstwa propagowane tutaj przez tę anonimową osobę są żenujące. Jeśli nie zaprzestaniesz tych pomówień to wystąpię do GoWork o usunięcie tych komentarzy. A dla każdego, kto zagląda tutaj i może, o zgrozo, na podstawie tych fejk newsów wyrabiać sobie opinię o nas, informuję, że Dział Szkoleń i Konferencji w naszej firmie obecnie składa się z: kierownika - 4 lata pracy, managera ds. promocji - 6 lat pracy, z-cy kierownika - 6 lat, dyrektor nadzorujacy dział - 25 lat i nowy project manager pracuje z nami od pół roku. To zespół, który ma świetne doświadczenie w organizacji konferencji a jednocześnie cały czas jest bardzo kreatywny co powoduje, że jesteśmy zdecydowanym liderem rynku konferencji w naszej branży (i to pewnie boli niektóre osoby lubiące nas hejtować). Mamy też zawsze pośród nas fantastycznych studentów, którzy współpracują z nami łącząc studia z pracą. Takich osób przewinęło się przez nasz dział dziesiątki (i może o nich chodzi naszemu hejterkowi). Nauczyli się u nas świetnych rzeczy, z większością jesteśmy cały czas w kontacie, czasami wracamy do współpracy przy większych projektach. Tylko teraz w naszym dziale są trzy takie osoby. Serdecznie polecam kontakt z każdą z ośmiu w/w osób oraz osobami które przewinęły się przez nasz dział. Kandydatów do pracy u nas zachęcam do bezposredniego kontaktu ze mną lub innymi pracownikami działu. Pamietajcie proszę, że anonimowi hejterzy mogą tu niestety bezkarnie wpisać każdą nieprawdę, a celem jest wylanie swojej frustracji lub chęć zaszkodzenia konkurencji. Aktualnie poszukuję project managera, gdyż rynek konferencji wrócił po pandemii i robimy aktualnie dużo super projektów stacjonarnych, online i hybrydowych. Tylko w tym roku zrobimy blisko 50 szkoleń i konferencji, w tym ponad 40 online. Przed nami równie dynamiczny rok 2022. Mamy swoje studio TV i jesteśmy gotowi na każdą realizację :) Zapraszam do współpracy, aktualne oferty pracy znajdziecie na www.abrys.pl

Pytanie Nowy wpis

Jakie są warunki zatrudnienia w Abrys Sp. z o. o.?

Piotr Matuszewski Nowy wpis
@Pytanie

Pytanie jest zbyt ogólne, abym mógł na nie odpowiedzieć. Warunki zatrudnienia na każde stanowisko są inne. Jesli Pan/Pani rozważa pracę w naszej firmie najlepiej po prostu złożyć CV i list motywacyjny. W razie wakatów na pewno się odezwiemy i opiszemy warunki zatrudnienia na proponowanym stanowisku. W każdym z trzech działów specyfika pracy jest inna.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Wydawnictwo Abrys?

@Pytanie

Cieszę się, że jesteś zainteresowany rekrutacją w naszej firmie. Każdy z działów organizuje ją trochę inaczej, ale zawsze pierwszym etapem jest rozmowa telefoniczna, a następnie spotkanie rekrutacyjne u nas w firmie. Czasami są to dwa spotkania w firmie, gdyż drugie jest z członkiem zarządu. W Dziale Konferencji na rozmowie rekrutacyjnej w firmie przeprowadzę z Tobą ankietę (50 pytań) oraz test określający Twoje predyspozycje komunikacyjne. Sprawdzę też Twoją znajomość języka angielskiego. Jednak zastrzegam, że każdy z trzech dyrektorów prowadzi swoje spotkania rekrutacyjne wg swojego schematu.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

@Pytanie

Nie. Standardem u nas jest najpierw 3 miesięczny okres próbny na umowie zlecenia. Indywidualne warunki są jednak czasami negocjowane.

Rozmowa kwalifikacyjna
Brałeś udział w rekrutacji do Abrys Sp. z o. o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Frezer narzędziowy
Rayner Intraocular Lenses Limited
Aplikuj na wiele ofert
Kasa

@Kasa

A ja polecam. Pracuję tutaj ponad 20 lat, Podobnie jak kilka innych osób. Cieszę się, że niezmiennie jesteśmy dynamiczni, kreatywni i ciągle jesteśmy liderem naszego rynku. Ale mamy wszystkie przypadłości prywatnej firmy tzn. tutaj trzeba pracować. Jeśli to robimy, to robimy tu karierę. Osoby, które rozwijają się u nas, często potem zakładają firmy czy trafiają na kierownicze stanowiska w większych przedsiębiorstwach (mógłbym długo wymieniać takie przykłady). Są też tacy, którzy inaczej postrzegają pracę i zaangażowanie. Dla nich nasza firma pewnie jawi się j.w. Nie polecam pytać o zdanie sfrustrowanych byłych pracowników. Warto spytać nas tj. osoby które tu pracują. W moim pionie mam taki zwyczaj, ze po rozmowach kwalifikacyjnych, przed podjęciem ostatecznej decyzji, zapraszam kandydata na jeden dzień próbny do nas. Aby zobaczył jak pracujemy, jakie mamy warunki, jakimi jesteśmy ludźmi. Nic do ukrycia. I cały czas kolejka fajnych ludzi chętnych do pracy u nas :)

Ciekawski
@Piotr Matuszewski

"Osoby, które rozwijają się u nas, często potem zakładają firmy czy trafiają na kierownicze stanowiska w większych przedsiębiorstwach (mógłbym długo wymieniać takie przykłady)." W takim razie proszę podać te przykłady. Jestem bardzo ciekawy.

@Ciekawski

Mój Drogi, Piszę na Ty, gdyż jeśli faktycznie pracowałeś u nas to byliśmy na "ty". Jeśli byłeś naszym pracownikiem i nie wiesz kto z naszych byłych kolegów i koleżanek ma w tej chwili firmy w naszej branży i nie orientujesz się np. ile osób z Abrys i na jakich stanowiskach dziś pracuje chociażby na MTP, w Aquanecie, w spółkach komunalnych, to... bardzo dobrze że u nas nie pracujesz. Takie osoby nazywam "śpiochami". Ludzie, którzy szukają roboty do odbębnienia przez 8 godzin, bez chęci rozwoju, bez chęci wejścia w głębsze ineterakcje, ciagle narzekający i ciagle mówiący, że gdzie indziej jest lepiej itd. Teoria mówi, że w każdej organizacji jest około 20% driving force, około 60% świetnych pracowników zintegrowanych z firmą i robiących codziennie super robotę i wreszcie około 20% ludzi, którzy mają w tyle firmę i jej życie, przychodza do roboty bo muszą. Moim zadaniem od ponad 20 lat jest zatrudniać jak najwiecej tych pierwszych i drugich oraz zwalniać tych trzecich. gdy jakimś cudem się pojawia w firmie. Ten proces zawsze trwa. Pozdrawiam Panie Nr 3. Wszystkiego dobrego na szlaku narzekania :)

Opinia negatywna

Jaki dress code obowiązuje w Wydawnictwo Abrys?

Rekomendacja
@Pytanie

Każdy pracownik świadczy o firmie. Zatem powinniśmy być ubrani schludnie i odpowiednio do sytuacji. W codziennej pracy biurowej nie wymagamy stroju business, lecz nie przepadamy za dresami :) Zawsze kiedy mamy spotkania, również te wewnętrzne, ubieramy sie bardziej oficjalnie. Garnitury i garsonki zakładamy na spotkania zewnętrzne, konferencje, targi. Latem, zwłaszcza w piatki, mamy casual day. Wtedy, gdy upał leje się z nieba czasami zakładamy nawet krótkie spodenki :) Choć oczywiście cała firma jest klimatyzowana.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Wydawnictwo Abrys? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

Każdy dział ustala to we własnym zakresie. Kodeks pracy zezwala na zwrot nadgodzin w formie wolnego czasu, poprzez dodatkowe wynagrodzenie albo w sposób mieszany. W dziale szkoleń i konferencji wybraliśmy (na wniosek pracowników) system mieszany. Oznacza to, że praca podczas konferencji w nadgodzinach, rekompensowana jest przez dzień wolny do wykorzystania oraz zryczałtowaną stawkę dodatkowej premii za udział w takiej konferencji. Namawiamy pracowników aby dzień wolny za konferencję odbierali od razu po powrocie z konferencji, aby faktycznie odpoczęli po trudach konferencji. Natomiast w codziennej pracy problem nadgodzin w dziale konferencji nie występuje. Etaty powinny być dobrane do zakresu pracy i ta powinna być wykonywana w ramach 40 godzinnego tygodnia pracy. Jeśli pracownik musi zostawać po godzinach w tygodniu to znaczy, że albo nie radzi sobie z pracą albo ma zbyt duży zakres obowiązków. Mam nadzieję, że udało mi się wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie. Pozdrawiam

Czy w obrębie jednego działu w Wydawnictwo Abrys są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

@Pytanie

Każdy dział w Abrys zatrudnia pracowników niezależnie. Preferujemy awans wewnętrzny, ale czasami zatrudniamy też średnią kadrę zarządzającą z zewnątrz.

Yvc
@Pytanie

Nie. W ostatnich latach taki awans był jeden, wyłącznie z inicjatywy pracownika. Kadra kierownicza nie przewiduje awansów w swoich planach, firma nie buduje nowych zespołów (nawet projektowo) i nie wspiera liderów w żaden sposób. Ani awansem, ani też np. szkoleniami, kursami.

@Yvc

To co Pan/Pani pisze jest nieprawdą. Takie awanse bardzo często są w Dziale Szkoleń. Absolutnie preferuję awans wewnętrzny w moim pionie i nigdy, przez 23 lata, nie zatrudniłem na kierownicze stanowisko osoby z zewnątrz. Wszyscy Kierownicy i zastępcy kierowników pochodzili z awansu wewnętrznego. W Dziele Edukacji przykładem takiego awansu jest jego pani Dyrektor. W redakcjach - redaktorzy, którzy dostają do prowadzenia tytuły. Świadczy to tylko o tym, że kompletnie nie zna Pan/Pani naszej firmy. Kolejna rzecz. Zespoły projektowe budowane są zawsze gdy jest taka potrzeba i ostatnim przykładem jest międzydziałowa współpraca przy tworzeniu webinariów i konferencji online. Powstał właściwie nowy pion i nowe kompetencje :) I wreszcie kursy i szkolenia. mamy stałą obsługę szkoleniową firmy Panheri i gdy tylko pojawia się potrzeba szkoleniowa to nasi proacownicy są przez nią szkoleni (łącznie z coachingiem). W każdej chwili, gdy pojawi się taka potrzeba. Poza tym namawiam pracowników mojego działu aby przynajmniej raz w roku brali udział w jakimś szkoleniu lub kursie. To nawet nic nas nie kosztuje, gdyż jest tego sporo na rynku z dotacjami lub bezpłatnie. Sam, mam zasadę, że uczestniczę każdego roku w minimum dwóch takich szkoleniach. Kierowniczka mojego działu nawet więcej bo bardzo dba o podnoszenie kompetencji. Dodam jeszcze, że przez wiele lat u nas w firmie bezpłatnie lektor uczył pracowników angielskiego business. Naprawdę, jest granica pisania bzdur... A może po prostu nie o nas piszesz kolego/koleżanko? ;)

Wojtek

W ilu miastach działa firma ?

Mirek
@Wojtek

W żadnym nie widziałem aby lider pracował

@Mirek

Całkowicie błędna obserwacja kolego/koleżanko. :) Dział Szkoleń i Konferencji pracuje bardzo ciężko, ma też specyficzną pracę związaną z częstymi wyjazdami i realizacjami konferencji. To praca dla eventowców - ludzi, którzy mają we krwi "organizację i kreatywność". Z całym szacunkiem ale nie bylibyśmy liderem konferencji odpadowych w PL, gdyby ktokolwiek z naszego zepołu się obijał. :)

@Wojtek

Siedzibę mamy w Poznaniu. Nie mamy filii czy biur w innych miastach, natomiast organizujemy szkolenia i konferencje w całej Polsce. Stąd nasz zespół jest bardzo mobilny i musi lubić podróżować :)

Jakie są mocne strony pracodawcy Wydawnictwo Abrys?

@Pytanie

Zwracam uwagę, że opinie zamieszczane tutaj swego czasu dotyczą "wydawnictwa Abrys" a firma składa się z trzech autonomicznych działów. Odpowiadam za pion konferencji i kongresów w naszej firmie i co pewien czas wyjaśniam to. W moim pionie na pewno znajdziecie bardzo ciekawą pracę związaną z organizacją eventów, rozwój, zarysowaną ścieżkę kariery, bardzo atrakcyjny system premiowy, mentoring, świetną atmosferę wzajemnego wsparcia w zespole, elastyczny czas pracy. Praca wymaga dynamiki, kreatywności i świetnej samoorganizacji. Zapraszam :)

Marek
@Piotr Matuszewski

Fajnie, że tak szczegółowo to wyjaśniłeś. Jeśli chodzi o system premiowy, to czy na premie pracuje cały zespół, czy są przyznawane indywidualnie? Chętnie się tego dowiem.

@Marek

premie w moim pionie są indywidualne i bardzo zróżnicowane. Premiujemy m.in. kreatywność, ilość wyjazdów na konferencję, wynik konferencji danego project managera.

nierentowny

Firma zbudowana na solidnych fundamentach ŚP.Prezesa.Obecnie kierowana nieudolnie. Zostaniesz przywitany z szeroko otwartymi ramionami. Usłyszysz, że Zarząd też jest ludźmi. Stopniowo, zacznie Ci się podobać coraz mniej, Ty przełożonym również. Właściwie , pomimo coraz bardziej żarliwych starań, będziesz coraz mniej rentowny, wydajny, efektywny. Jednym słowem wzbudzi się w Tobie potrzeba opuszczenia tego miejsca pracy. Poczucie straty z estrony przełożonych? Zapomnij.. przecież nie ma ludzi niezastąpionych. A jednak są i maja się dobrze,w firmach które doceniły ich kwalifikacje. Przełożeni? -"Podać Pani/ Panu słomkę? Nie dziękuję, wyciągnę sobie z butów" Omijać szerokim łukiem, nic dodać nic ująć. Nie polecam

Mat
@nierentowny

Jako były współpracownik to całkowicie się zgadzam. I może dodam jeszcze coś że to nie słoma z papci tylko (usunięte przez administratora) i prostactwo całego pionu kierowniczego wraz z obecnym panem prezesem - wyjątek to tylko Pani Prezes

Halina

@byłomineło, piszesz o wewnętrznej rywalizacji między pracownikami Abrysa. Czyli rozumiem, że jest się o co starać. Czy wydawnictwo zapewnia jakieś dodatkowe premie, albo czy jest to gwarantem np. awansu? Ktoś wie coś więcej na ten temat?

ten
@Halina

Premie kiedyś były, teraz zarząd skąpi przy każdej okazji, więc ich nie ma. Jedynie nagrody/prowizje. Awans w tej firmie również jest nieosiągalny - wśród kilkudziesięciu pracowników przez ostatnie lata awansowała chyba tylko jedna osoba. Abrys nie wynagradza za nadgodziny i dodatkową pracę, a pracownicy mają odtwórcze zadania, bez szans na rozwój i kreatywność.

było minęło

Brak szacunku dla pracowników. Mała firma, wiele działów który patrzy tylko i wyłącznie na własny zysk. Wewnętrzny wyścig szczurów.. o co to nie wiem. Chwalą się doświadczeniem i profesjonalizmem ale wysługują się niewykwalifikowanym personelem. Główny minus to brak przyjaznej atmosfery i słowa bez pokrycia.

oma

Wszystko się zgadza co piszą poprzednicy. Firma z potencjałem, ale ta firma to jak ryba, która się psuje od głowy. Rozmowa kwalifikacyjna na wysokim poziomie i to w sumie jedyny moment kiedy można zobaczyć zarząd na wysokim poziomie... Generalnie praca w tej firmie jest wyłącznie dobra dla kogoś kto właśnie skończył studia. Praca w tej firmie daje możliwości kontaktu. Nie można jednak za bardzo o nich mówić przełożonemu, bo można szybko stracić pracę. Osobom starszym nie polecam tej firmy. Małe zarobki. Praca na umowę zlecenie - katastrofa...

Czy mógłby ktoś polecić firmę Wydawnictwo Abrys osobom szukającym prace? Jakieś mocne strony pracodawcy potrafilibyście wymienić?

nierentowny
@Administrator

Mocne strony, hmm. Właściwie jest tylko jedna wada- brak zalet :)

DR

Nierentowny z ta sloma to sprawiłes, że mam lzy w oczach ze śmiechu. Podpisuje sie jako były pracownik pod Twoja opinia. Przecież przerobia nas jeszcze 20 sztuk w kolejne 5lat. Mówienie o wydajności w ich ustach to jak mowienie o miłości przez 16latke.

prac-02

Plusem jest wypłata na czas i ruchomy czas pracy. I to w zasadzie wszystko, a szkoda. Firma ma potencjał, ale trzeba się nią odpowiednio zająć. Nie ma żadnych szans na jakiekolwiek profity, co utargujesz na starcie, tak z tym zostaniesz do końca. Motywowanie pracownika nie istnieje. Na błyskotliwą karierę też nie ma co liczyć. Zarządzanie kuleje, decyzje są odkładane, bo wszystko inne jest ważniejsze. Dużo by pisać, ale niektórych prawda w oczy kole, a w konsekwencji ponoszą nerwy.

Amy

Rozczarowuje z miesiąca na miesiąc

Mr Zoob

Potwierdzam opinie poprzednika. Ciekawe projekty ale placa i zarzadzanie pozostawia wiele do życzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o Abrys Sp. z o. o. - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Abrys Sp. z o. o.