Exide Technologies

Poznań

Opinie o Exide Technologies

użytkownik zarejestrowany

Ok @Justyna rozumiem. Czyli w sumie, tak jak pisałaś powyżej jest coś nie tak z wypłatami, to masz podkładkę do tego, żeby dochodzić swoich praw w sądzie. Napisz tylko czy takie sprawy zdarzają się nagminnie, czy raczej rzadko?

Justyna

@Marta, Najczęściej zaczyna się od pracy przez agencję, trójka, grafton i inne work serwisy. Jak ktoś odejdzie na emkę albo znajdzie lepszą robotę, to znajduje się umowa na stałe. Najpierw czas próbny, określony itp. Tak aby tylko później podpisać na stałe. W biurach chyba jest inaczej, bo bez agencji. Praca zmianowa...

użytkownik zarejestrowany

@Justyna, dziękuję za jakikolwiek odzew, dobrze jak ktoś wyjaśnia co ma na myśli, tak jak Ty. Odnoście całej sprawy w Exide Technologies, to jakie w takim razie macie zatrudnienie, umowę? O awans zawodowy pytania nie ponawiam, bo trzeba chyba zacząć tutaj pytać od podstawowych rzeczy.

Justyna

Spółka ma sprawy w sądzie za brak wypłaty wynagrodzenia za prace, nierówne traktowanie i brak nadgodzin. Kozły ofiarne są zwalniane. Kierownictwo sprawy wycisza jak i gdzie się da ale w firmie wiedza o co chodzi. W sądzie nie boją się kłamać, ale podobno teraz trafili na typa co nie odpuszcza za żadną cenę. Kadry i Zarząd w strachu. Sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. Na produkcji spoko, tylko z kadrowej łacha dra.

użytkownik zarejestrowany

@Adam, jak widać użytkownik @H_A_H_A, miał na ten temat inne zdanie. Skoro Ty uważasz inaczej, to w jaki sposób w takim razie oceniasz standardy korporacyjne, które panują w Exide Technologies? Czy jest tutaj możliwość osiągnięcia awansu zawodowego?

Adam

Firma jest praktycznie ze 100% udziałem kapitału amerykańskiego, więc nie jest to żadna firma rodzinna, tylko korporcja.

użytkownik zarejestrowany

@H_A_H_A firma rodzinna to pozytywne określenie, które nie musi się wiązać z nepotyzmem. Czy w firmie nie ma przykładów pracowników zajmujących kierownicze stanowiska, którzy są zupełnie neutralni? Taka informacja jest ważna dla wszystkich osób, szukających pracy w firmie z wytyczoną ścieżką awansu.

H_A_H_A

Exide w Polsce to firma rodzinna, totalny nepotyzm, szkoda papieru , mają samych swoich

Papcio Gargamel

Witam Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat pracy jako logistyk? Jakie warunki płacowe?

Ares

Ktoś może coś powiedzieć na temat przedstawiciela ds kluczowych klientów lub regionalnego? Warunki? Narzedzia? Będę widzięczny

xd

Nie zapłacić komuś za pracę to go okraść. Złodzieje.

Wozek

Pracuje w exidzie od września. Nie polecam. Co miesiąc nowa umowa na miesiąc. 13,50 brutto za godzinę. Dużo dzwigania. Ludzie nawet są spoko. Ale teraz już się skończył sezon i nie ma nadgodzin. Pensja beznadziejna. A żeby dostać coś powyżej 2000 to pracujesz po 14 dni bez przerwy. Bierze się wszystkie możliwe nadgodziny, a i tak jest się w czarnej d. Nie polecam. Ja stąd uciekam. Kiepska firma. Dzisiaj w ogóle nie miałem co robić. Dno. Zdecydowanie odradzam.

Stefan

Pracowałem dla nich, kompletne dno jeśli chodzi o inne działy niż produkcja, biuro. Totalny wyzysk, zero profesjonalizmu, kompetencji zero, z takimi ludźmi naprawdę schodzi się na dno i wykończą każemu biznes jak wejdzie się z nimi we współpracę. Odradzam.

piotr
użytkownik zarejestrowany

Nie mam pjecia jak wygląda drugi etap rekrutacji, może to jakiś praktyczny sposób sprawdzenia kandydatów na dane stanoiwska a wogole to się dziwie, że jest jeszcze jakiś drug etap rekrutacji. Pierwszy raz sie z czyms takim spotykam powiem szczerze. Dajcie znać.

zainteresowana0387

witam czy ktoś może wie jak wyglądał test z excela na drugim etapie rekrutacji do firmy exide w swarzędzu? bardzo prosze o pomoc!!

ja

ogolnie polecam ta firme lecz zakład tylko który znajduje sie w swarzedzu na rabowickiej bo jest jeszcze na gdynskiej lecz słyszałem ze tam jest duzo gorzej niż w swarzędzu

omggg

czy na rozmowie w exide zadają dużo pytań w języku angielskim? jeśli tak to np jakie? W ofercie był wymagany komunikatywny na staż.

Witam chciałabym się dowiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w exide technology zwłąszcza w języku angielskim jakich pytań mogę się spodziewać ?

dostac sie to nie problem bo warunki pracy ciezkie, ciagle narazenie na kwas, olow, ciezko oddychac oraz do noszenia akumlatory o wadze 20kg+, pieniadze ok ale bez rewelacji to taka luzna opinia, proponuje samemu sprawdzic :)

ja

Proponuje zadzwonic tam, osobiscie zadzwoniłem i jutro juz ide na rozmowe i powiedział zeby nie tracic czasu to na 22 nawet do pracy bym mogł isc takze dostac sie tam to nie problem

kolo

W swarzędu, praca całkiem spoko 14 pln brutto za godzinę. Oczywiście jak ktoś jest delikatny i wątły to nie polecam. Wielkim minusem są dojazdy ponieważ komunikacja swarzędzka przyjeżdza 30 minut zawcześnie i odjeżdza 20 minut za późno. Nocki 20% płatne weekendy 100%

Janusz

Logistyka - kierownik to człowiek bez wiedzy, kompetencji i odrobiny kultury osobistej, dział kadr jeszcze w epoce PRLu. Po kilku miesiącach przestałem mieć złudzenia i odszedłem.

operator

No dobra, pracowałem tam kiedyś więc napiszę o rzeczy najważniejszej bez ogródek. Ciekawe ile mój post powisi tutaj na gowork. Wiem, że posty są kasowane, sam jestem ciekaw ;] Podstawowa sprawa, o której nikt nie pisze to ZDROWIE, które podupada w pracy w tej firmie. Na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszałem jaki to mają wspaniały system wyciągów pyłów ołowiowych i że generalnie powietrze jest tam super czyste i oczywiście spełnia normy. Badanie przed podjęciem pracy: 31 mikrogramów ołowiu na litr krwi Badanie po 2 tygodniach pracy: 86 mikrogramów ołowiu na litr krwi Gratuluję wszystkim, którzy pracują na produkcji bo płacą 300zł więcej niż konkurencja. Współczuję wszystkim w wieku przedemerytalnym, którym nic innego nie pozostało. Ludzie, którzy tam pracują długo mają po 300...400 czasem więcej. Osoby, które są za bardzo skażone są odsyłane do domu bo przecież pracują przez agencję więc nie mają żadnych praw ;] Poczytajcie trochę o ołowicy to przejrzycie na oczy i da to Wam do myślenia. Od 600-700 ug/l już są konkretne dolegliwości. O migracji zgromadzonego w kościach ołowiu z powrotem do krwi z byle głupiego powodu (choroby) już nie wspomnę. Pomyślcie o swoich dzieciach. A jak ich jeszcze nie macie to wiejcie jak najdalej od tego syfu. To, że powietrze tam jest takie brudne to zasługa również wspaniałych oszczędności "Rodzinnej Firmy" - np. wyłączanie wyciągów pyłów na przerwę śniadaniową :) Poznańska gospodarność, nie ma co ;) To jest koncern i to jeden z bardziej krwiożerczych jakie widziałem. Tyle. Żadna "rodzina" ;] No chyba, żę zarząd, ale jak rozumiem osoby tutaj wchodzące raczej do zarządu nie aplikują ;] Długo by pisać... Życzę wszystkim powodzenia.

operator

Mam taką nadzieję, że mimo wszystko spełniają normy... Co prawda słyszałem też, że pomiary mają z góry ustalony termin kiedy jest mała produkcja, a do tego nie jest to jakieś stałe monitorowanie. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Do myślenia jednak daje fakt, że system odciągów był projektowany na potrzeby produkcji lat 80' czy jakoś tak. Wtedy były 2 czy 3 linie, a teraz jest chyba 7(?).

oleksy
użytkownik zarejestrowany

jeśli chodzi o prace na produkcji w Exide Technologies to raczej nie trzeba przenosić jakiś nie wiadomo jak dużych paczek, ale z tego co wiem, to większy jest dział zajmujący się samymi technologiami i tak na pewno dużo więcej płaca, więc może warto tam jeszcze próbować? dajcie znać jak ktoś u nich po rozmowie bedzie.

xena
użytkownik zarejestrowany

no właśnie piszecie że panie mają o wiele lepiej. akurat tak się składa że szukam pracy i zastanawiam się poważnie nad robotą w Exdie technologies. tylko jestem kobietą drobną i boję się strasznie że będę musiała dźwigać jakieś super ciężkie rzeczy, jak to wygląda w praktyce i kobiety jakie stanowiska pracy mają tam?

Były

PRACA NA MAGAZYNIE W SWARZĘDZU"Praca w magazynie logistyki sprzedaży,przygotowanie wyrobów do wysyłki,etykietowanie,składanie,pakowanie,3 zmiany,praca w dobrych warunkach".Praca dla wyrobników i desperatów 10.50 brutto za pracę za którą powinni płacić 10-12 netto,praca jak na produkcji stoisz na stanowisku,brygadzista podwozi ci palety z akumultorami które zrzucasz na tasme rolkową pani która nakleja sobie naklejki ty zrzucasz aku od "5 kg np matiz do aku które waża ok 30-35 kg,odpoczynku zero bo jak sie rolki zapchają to nawalasz naklejki i tak w kółko,konczy się paleta to już stoi koleś z wózkiem pełnym aku.Tragedia,panie mają o wiele lepiej a dostają tyle samo co faceci.Ogólnie nie polecam

karol

Jakie zarobki na formacji? Realne.

malok12

Od kolegi wiem, że atmosfera w pracy fajna, żadnego zamordyzmu, płacą nieźle, mają socjal, przy okazji kultura pracy (przynajmniej w działach administracyjnych) naprawdę okej, szefostwo na wysokim poziomie. Nie wiem, jakie szanse zdobycia pracy, na pewno płynny angielski.

terefere

W każdej firmie zajdą się tacy co narzekają, a jak stracą robotę po potem mówią, że nie doceniali tego co mieli. Praca to już nie przywilej.

ddhdtthsfzgh

jaka agencja pracy tam działa bo chciałbym tam pracować

kiełbas

inżynier może miec coś koło 4 tyś. minimalna ma robol na magazynie przez posrednictwo.

yoooo

jaie są zarobki na odlewni???

żurek

na miesiac 1300 zł plus soboty sto procent . (usunięte przez administratora)

xxx
@żurek 30.06.2014, 19:51
na miesiac 1300 zł plus soboty sto procent . (usunięte przez administratora)

ale przez pośrednika !!!!!!

okej

więcej niż w Varcie :)

oki

na jaki zakres płacowy może liczyć u Was kierownik?

niewolnik

Exide w Polsce to firma rodzinna. Exide w USA ma problemy finansowe, pozycja korporacji jest spekulacją. Nie polecam aplikować.

stefan

No więc DNO DNO DNO, kadry to totalna beznadzieja, chcieli mnie jakiś czas temu zatrudnić ale za marne grosze a wymagania oczywiście super wygórowane. I tyle gadania o dyscyplinie, że aż mi się słabo zrobiło.[usunięte przez admina] zrezygnowałem i nie polecam!!!

jager

praca w ołowiu i kwasie według opinii substancje nie szkodliwe dla zdrowia zarobki super małe o podwyżkach można tylko pomarzyć to tyle nie polecam.

Muray

W zupełności podpisuję się pod powyższą opinią, doceniam odwagę powyższej wypowiedzi, nawet jeśli nie jest popularna.

mariuszw30

A jak sie dostac do pracy w exide bo wysyłam cv przez internet i nikt sie nie odzywa

wodzio

Zdecydowanie polecam! Kporporacja ale z ludzkim obliczem ,doskonale zarządzana ,przyjazna zwłaszcza dla robotników.Płace na poziomie.Warunki socjalne przyzwoite,Wymagania wobec pracownika barzdo wysokie.

adek

Nie polecam tej firmy .Totalny wyścig szczurów.Płaca nie adekwatna do wykonywanej pracy i warunków w jakich się pracuje.

Zostaw opinię o Exide Technologies - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Exide Technologies