Akumulator Exide (Exide Technologies S.A.)

Opinie o Exide Technologies S.A.

Jarek

Widzę, że firma Exide szuka pracownika na stanowisku wydawca magazynowy na ul. BALTYCKIEJ w Poznaniu. Czy ma ktoś informacje jak wygląda praca na tym stanowisku i czy warto składać CV?

@Jarek

Praca jak w kamieniolomach, zaklak to skansen (usunięte przez administratora) A logistyki brak. Nie polecam

Monter AGM
@Marcin

To jest prawda to co pisze kolega. I będzie jeszcze gorzej. Też jestem pracownikiem ale za niedługo zamierzam złożyć wypowiedzenie .

W krótce Ex
@Monter AGM

Zgadza się będzie jeszcze gorzej.W Srodce przyjmują do pracy byli exaidowcy mile widziani,to firma z lepszym parkiem maszyn i finansowo lepsza.tez mam zamiar złożyć wypowiedzenie

@W krótce Ex

Niby taka dobra ta firma w Śródce, a dopiero masz ZAMIAR złożyć wypowiedzenie. Rozzbraja mnie takie pisanie, jaki to pracodawca jest zły, i że w innych firmach jest lepiej, samemu będąc osobą, która potrafi tylko narzekać. Dodatkowo piszesz, że zarobki są lepsze. Większej bzdury nie czytałem. Zarobki są średnią obszaru Środki, czyli niskie w porównaniu z Poznaniem.

Phi

To że Wy, emerytowane zgredy na starych częściach macie stawki po 45+ tylko dlatego, że udało Wam się dostać je w trakcie reform. Bo nie macie i tak żadnych wartościowych umiejętności, w końcu jedyne co potraficie to zapracowywać się na śmierć. Nie znaczy, że stawki na innych częściach są porównywalne. Magazyn średnia może z 23 brutto. Nowe hale w granicach 25-27. Nie liczymy pastowni, bo tam nie ważne jaka by była stawka, to za tą pracę w tym syfie każda jest za niska. Jeżeli uważasz, że te śmieszne 3000-3300 netto to godna zapłata za pracę w większości przy obsłudze maszyn jako operator to jesteś naprawdę śmieszny. Exide teraz już nawet nie dotrzymuje średniej zarobków w Poznaniu. Wyjrzyj trochę dalej niż czubek własnego nochala i stawki ,którą dostałeś bo robiłeś w akordzie jak (usunięte przez administratora).

@Phi

Bo taka jest prawda. 3000 netto jako operator w tej firmie to śmieszne. Lider linii musi myśleć za pomocników a często zarabia nawet mniej od nich... I po co tu się przykładać...

Monter AGM

Dokładnie nie wiem jakie są zarobki tam tej firmie ale podobno zarobki takie same jak w exide. Ale maszyny są dużo lepsze niszcz u nas

@Phi

Dziwię się tym wszystkim wypowiedzią na temat niskich zarobków, znam wiele osób, które pracują na produkcji w różnych miejscach w Poznaniu za najniższą krajową, albo odrobinę więcej niż 2600 netto

@Nowy

Skoro w innych firmach są ludzie którzy godzą się na głodowe pensje to chłopaki zarabiający po 3k netto powinni całować zakład po odwłoku? Wybacz, ale ludzie godzący się na najniższą krajową nie szanują samych siebie, bądź brak im kwalifikacji na cokolwiek innego niż sklejanie kartonów. Dopóki w tym narodzie nie wypleni się poczucia niższości w postaci niewolniczego umysłu to znajdą się januszexy płacące najniższą za pracę wymagającą często czegoś więcej niż posiadanie kończyn. To nie lata 2000, że na Twoje miejsce jest 140 chętnych.

Pracujący
@Nowy

Czyli uważasz, że osoba nalepiająca naklejki na pudełka w szklarni przerobionej na halę produkcyjną u jakiegoś małego prywaciarza powinna zarabiać tyle samo, co pracownik tyrający w kwasie i ołowiu. Porównaj sobie nasze płace do tych w Volkswagenie, Bridgestonie, czy też innymi firmami zajmującymi się przemysłem ciężkim, a przy okazji sięgnij po trochę oleju do głowy, bo coś Ci tam chyba szwankuje.

Romek
@Phi

No właśnie się zastanawiam gdzie płacą więcej. W firmie na przeciwko o 3000 można pomarzyć, w oponach też stawki niższe, a o magazynach już nie wspomnę. Dajcie proszę znać gdzie można zarobić lepsze pieniądze.

Mikołaj

To 3k jest Twoim zdaniem super, tak? :D

@Romek

Skoro nie potrafisz sam znaleźć oferty o wyższej stawce. To widocznie jesteś w grupie osób o których wspomniałem. To, że masz ręce i nogi nie jest wystarczające by Ci dać wyższe wynagrodzenie. W oponach czy amino praca jest jak każda inna z różnica taką, że jako operator czy multioperator dostajesz do stawki. W Exide choćbyś stanął na rzęsach to mimo wiedzy będziesz traktowany finansowo jak gość co ledwo ogarnia ściąganie na paletę. Musisz być naprawdę niemal niezastąpiony to Ci zaproponują złotówkę. Nie dzieli się u nas pracowników ze względu na umiejętności, co za tym idzie co bardziej kumaci uciekają. No i mamy co mamy. W tym tkwi problem bo jak wspomniałem za to przysłowiowe klejenie kartonów najniższa jest adekwatna do umiejętności.

LOL
@Mikołaj

Hahah bajeczna wypłata

Maras
@Romek

W firmie w Śródce o której już tu pisano

Exx-CENT...
@Phi

Nic dodać nic ująć, przygasa blask a nawet już te średnie zarobkowe są poza zasięgiem pracodawcy... Cóż w(usunięte przez administratora) coraz wyraźniejsze ????

Leszek
@Exx-CENT...

Średnie zarobkowe? To ile teraz proponują na początek? Bo chyba nie najniższą krajową?

Pracuś społeczny
@Leszek

Na początek? Zapytaj lepiej ludzi ile zarabiają po latach z doświadczeniem bo stawka świeżaka i doświadczonego pracownika jest taka sama czyli równowartość miski ryżu przy dzisiejszych cenach i opłatach. Nie polecam.

Patyk

Pani Ewelino zapraszam na produkcję na 2 zmianę jak na dworze będzie 36 stopni,zobaczymy jak Pani będzie funkcjonować ,w masce caly czas,ciekaw jestem,jak długo Pani pracuje w firmie,myślę że mniej niż rok.

@Patyk

W masce? Przecież pandemia już się skończyła to dlaczego w masce?

@Patyk

Dokładnie w tej firmiej najwazniesze sa maseczki (nawet na magazynie gdzie olowiu podobno nie ma ) upal duszno ze mozna zemdlec ale masz miec maseczke bo "kierownictwo bedzie zle oj bardzo zle .druga najwazniejsza rzecz w tej firmie to exell ktore kierownictwo jest zapatrzone i ucieszone jak to fajnie wyglada ja slupki spadaja

@pracownik

W Exide obowiązuje zasada stosowania maseczek typu FFP2 na terenie hal produkcyjnych, co wynika z faktu, iż maseczki są kluczowym elementem dbałości o zdrowie pracownika. Exide świadomie stawia wysokie standardy bezpieczeństwa w celu ochrony życia i zdrowia swoich pracowników. Stosowanie masek ochronnych skutecznie chroni przed szkodliwymi substancjami powstającymi w toku produkcji. Dbałość o przestrzeganie standardów BHP, w tym stosowanie maseczek skutecznie wyklucza wszelkie zagrożenia mogące się pojawić się w środowisku pracy na produkcji w Exide. Firma działa także zgodnie z przepisami prawa, które w środowisku pracy takim, jak w Exide, definiują obowiązek noszenia maseczek.

Lol
@Exide Technologies S.A.

Pitu pitu. Realnie określacie, że dział magazynowy nie jest zagrożony przekroczeniem norm ołowiowych i faktycznie tak wychodzi przy badaniach a wam odbiło na punkcie tych maseczek mimo, że nie powinny tego działu dotyczyć. Proszę przyjść w południe i stanąć w tym słońcu a dodatkowo trochę się poruszać i przerzucić 20 ton w czasie zmiany to wtedy pogadamy.

Patyk

VW w Poznaniu daje swoim pracownikom dodatkową pensje na wakacje i to z wynagrodzeniem za maj,a Exide daje ok 600 i to po wakacjach,bo tak jest zapisane w pakiecie,a Pan (usunięte przez administratora) Z dostał nowe BMW ,i na są pieniążki

Ewelina
@Patyk

A czemu tak porównujesz firmę do tych drugich? Jak tam tak fajnie to sobie tam idź może?

Sequ
@Ewelina

Pozdrawiam Cie Ewelino ze skalnego Sztokholmu xd, pamietaj zawsze jest opcja nr 3 i na litosc boska zrobcie cos z warunkami pracy +45C?

Ggg

Pracuje od miesiąca i praca masakra bynajmniej na pastowni,syf duszno hałas,na odbiorę ręcznym na linie numer 6 można paść z ciepłą i wysiłku.Nie polecam szukam innej roboty bo nie mam zamiaru pracować w takich warunkach

Olga
@Ggg

To nie macie żadnej klimatyzacji, wiatraków czy czegoś, co mogłoby zabić tę temperaturę??

T4
@Olga

Mamy , znaczy się mają w biurowcu , w każdym pokoju ,gdy jest +30 na dworze a +40 na hali to nikogo w kitlu nie zobaczysz . Mamy dystrybutory z wodą na hali każdy z ołowiowym pyłkiem dla urody , mamy flanelowe koszule wzór 1948 .

@Olga

W tej firmie sa tylko same "TROCINY"

Ewelina
@pracownik

O jakie "trociny" Ci niby chodzi?

Mechanik Utrzymania Ruchu

Pani z rekrutacji miła i zadawała rzeczowe pytania. Pan Kierownik UR opowiedział o firmie i zadał pytania co dotychczas robiłem. Po rozmowie mogłem przejść się po firmie kilka minut żeby zobaczyć zakład.

Odnośnie doświadczenia zawodowego

AdoZ

Cześć ile można zarobić w tej firmie?

Sjaja
@AdoZ

Zależy ile wynegocjujesz 27 brutto

@Sjaja

Chyba na pastowni. Chłopaki na magazynie, gdzie na nich leży największa odpowiedzialność i dokładność a o was nawet nie można wspomnieć przy słowie "jakość" zarabiają 21-25 brutto maksymalnie po kilku latach pomiatania nimi... Każdy z nich może zostać waszym kontrolerem (usunięte przez administratora)

Mama AdoZa
@Sjaja

Jakie negocjacje jak nikt nie chce nawet z pracownikami rozmawiać... Dno

Ilu ludzi jest zatrudnionych w tej firmie?

milion pięćset sto dziewięćset !!!

T4

Około 400 roboli a na każdego z nich 1 w kitlu lub za biurkiem.

Leszek
@T4

To sporo osób. Nie mów że na każdego fizycznego przypada jeden kierownik bo tak nie ma nigdzie. Atmosfera chociaż spoko i można się dogadać z ludźmi?

Mario
@Leszek

Spoko ludzie , wszyscy się wspieramy i dużo rozmyślamy jak przeżyć do 10tego za 3 kafle miesięcznie xd

Pracujący
@Leszek

W aktualnym tempie zwalniania stałych pracowników produkcyjnych (nawet z takich działów jak pastownia) oraz zatrudniania kitlowców (dzisiaj przyszli kolejni, mieli szkolenie z wołania o maski) myślę, że wspomniany wcześniej podział 1:1 jest jak najbardziej osiągalny, o ile już nie został zrealizowany.

@Pracujący

Akurat za nienoszenie masek powinny sypać się nagany! Jak pracownik jest amebą i nie nauczył się w szkole podstawowej jakie są skutki wdychania pyłu ołowianego to ktoś inny musi zadbać o jego zdrowie.

@Andrzej

Jaki wyuczony i jedno ambitne słowo wyłapał. Hoho pewnie w kitlu panienko spacerujesz. A tak serio dziewczynko z zarostem 16 latka np. na magazynie nikt nigdy nie przekroczył nawet minimalnej dopuszczalnej Europejskiej jednostki, która jeszcze obecnie nawet nie jest wprowadzona. Ludzie na clipie czy od załadunku nawet nie dotykają akumulatorów... Przyjdź na magazyn i przeżuć 20 ton dziennie w masce a jeszcze lepiej przywieź ze sobą jakieś bieguny albo napięciówki, które trzeba co kilka sekund układać na oddzielnej palecie bez podnośnika na ziemi... Maski niech noszą tam, gdzie nie spełniają norm. Magazyn nawet połowy dopuszczalnego progu nie kwalifikuje...

Ok
@Andrzej

Kolego, owszem maski są obowiązkowe i każdy racjonalnie myślący pracownik wie że musi je stosować, ale tu nie o to chodzi. Wyższa kadra kierownicza myśli że zakazami naganami kamerami (przybyło ich ostatnio) obnizy średni poziom ołowiu a problem jest w coraz większym zaniedbaniu , braku konserwacji i sprzątania kosztem sztuk . Pył nie zniknie i ilość ołowiu się nie obniży gdy wokół jest (usunięte przez administratora) a zakład zaczyna wyglądać jak podupadająca rudera. Wykresy i hełmy nie usuną ołowiu. Sprawna wentylacja i regularna konserwacja to jedyne wyjscie

zax
@Ok

szczera prawda

A+-
@Mario

27 brutto to jest ok 3.7 na rękę

Meh
@A+-

Chyba jak masz ulgę i nie płacisz podatku do 26 r.z. Normalnej, czystej pensji masz w granicach 3.3 netto. Nie liczymy premii bo to nie jest pewne źródło. Więc nwm jaki masz system podatkowy, ale na bank nie Polski.

@A+-

Chyba jak masz pit zerowy. No i nie wszyscy mają 27 brutto.

Bollo
@Pracujący

Bo taka jest prawda

Masters

Mamy to! Inflacja w maju 13,9%, zarabiamy realnie mniej niż w zeszłym roku. Co nasze szanowne związki na to?

Mk2
@Masters

Za rok będziesz miał to uwzględnione w podwyżce inflacyjnej, tak samo jak i w tym miałeś.

Cygan
@Masters

Jest dobrze , dobrze robia , jest git Pozdrawiam dobrych chłopaków ,niech to się wszystko trzyma

Piękny Andrzej
@Masters

Związki jadę teraz się bawić nad morze, inflacja jest nieważna. Trzeba było odkładać pieniądze i być zarobionym tak jak ja a nie teraz narzekać na inflację. Ja jestem zarobiony, konto pełne, piękny i uśmiechnięty a to wszystko dzięki Exide.

@Piękny Andrzej

Z mamą mieszkasz? Spłacasz kredyt, który podrożał ponad 2x? To, że nie znasz się na robocie to wiemy. Niektórzy mają wiele na głowie i ciągle myślą jak żyć za 20 zł dziennie a jeszcze nie stać ich na leki, bez których nie mogą funkcjonować.

Januszek

Pensja netto podstawa +- 3000_3300 Premia (według uznania przełożonego ) 100-200 BRUTTO SMIECH NA SALI. Robota w (usunięte przez administratora) na 3 zmiany . (usunięte przez administratora) Niesprawne maszyny , łamanie zasad BHP. Aż dziwne że tego (usunięte przez administratora) jeszcze nie zamknęli. Super socjal - 500 zł na wakacje ,450 na święta Brak podwyżek od 6 lat ( inflacji nie liczę bo to żart ) Motywująca premia za frekwencje 3 miesięczna 200 zł brutto . Ale nie zwolnię się nigdy bo mogę zjeść sobie super obiadek przed pracą i gulasz na kolację . Dzięki , kocham te robotę

Iza
@Januszek

Co masz konkretnie na myśli pisząc o tym łamaniu BHP? Co do socjalu na święta to Wielkanoc nie jest tu uwzględniana?

Januszek 2
@Januszek

Jak był dawny dyrektor ludzie zarabiali więcej niż teraz dobre 8 lat temu... Kwestia czasu jak całkiem ta bieda upadnie. Żadnej motywacji dla pracowników, maski predatorów nawet dla magazynu mimo, że styczność z ołowiem mają tak znikomą jak Trocki z żoną. Zaraz będzie 40 stopni na hali a im tylko kagańce w głowach. Zwolnili pracowników agencyjnych i znów brakuje rąk do pracy. Osoby mające na celu rozwijanie tego zakładu i dbanie o jakość prowadzą tylko do ruiny a jak wygląda praca na linii nawet nie mają pojęcia. Tak właśnie firma się rozwija a pensje są najniższe w Polsce. Dawniej Poznań miał co oferować a obecnie nawet małe miasta na dalekim wschodzie kraju zachęcają lepszymi zarobkami. Niech konkurencyjna firma pod Poznaniem załatwi nam jeszcze autobus pracowniczy bardzo chętnie pójdziemy całymi grupami Panie dyrektorki bez pojęcia o produkcji. Skracanie linii o kilka metrów taśmy przenoszącej to nie sposób na przyspieszenie produkcji hahaha.

Januszek
@Iza

Serio ? Nie widzicie tego ? Na wyciagnikach( słoniach) robią ludzie bez uprawnień , ciężarowe akumulatory latają , spadają notorycznie im . Przewody do akumulatorów podpinają ludzie bez jakiejkolwiek wiedzy o elektryce już nie mówiąc o uprawnieniach1KV , na wózkach jeżdżą ludzie bez aktualnych uprawnień i badań lekarskich , operatorzy sami dokonują napraw linii i otwierają szafy elektryczne celem usunięcia awarii pomimo braku pozwoleń i przeszkolenia .brak podstawowych narzędzi do pracy - klucze, śrubokręty itp jak sam sobie nie kupisz to możesz przezbroić linie zębami, palety przede wszystkim na magazynie stoją wszędzie na drogach dla pieszych , jedna na drugiej , upchnięte wszędzie gdzie się da , tak że nie ma jak się przejść albo poruszać swobodnie przy linii, palenie fajek wszędzie gdzie się da po kiblach , przy liniach ,za paletami itp . Premia na Wielkanoc ? Hahaha dobre sobie takie coś tu nie istnieję .

@Januszek

dodam tylko ze nowe dyrektorstwo chyba nie jest swiadome ze przez swoje zachowanie juz niedlugo w firmie bedzie ta dlugo wyczekiwany strajk !!!!

Pracujacy
@Januszek

Zapomniałeś dodać,że latem możesz jechać na wakacje do Jarosławca lub Pustkowa.Pozdro

Donwasyl
@exidy

Strajku nie będzie zadbają związki i kominowcy zarabiający tysiące więcej

Masters

KOchani, podawanie linków do nowego ubezpieczenia na wydrukowanej kartce zamiast wysłania mejli (w XXI wieku), co o tym sądzicie?

Adaś

Niee, no to nie do wiary. Nie, to być nie może! 8 lat podstawówki i 4 liceum. Potem 5 bite studiów, dyplom z wyróżnieniem. 20 lat praktyki i oto mi płacą - (usunięte przez administratora)

Formacja w brudzie
@Adaś

Niestety nowy porządek i "specjaliści" w niebieskich kitlach robią swoje. Do dziś płacze że śmiechu jak sobie przypomnę sytuację jak we dwóch te męskie dziewczyny w rurkach próbowali ułożyć na palecie 6 akusów w rozmiarze L05 (24 kg) i mało się nie przewracali a nogi ciągali za sobą. Tacy ludzie tu myślą, że się znają na jakości i procesie produkcji. Najniższa wypłata no której słyszałem to 2400 netto za kwiecień dla pewnego Pana z Ukrainy. Naprawdę nisko trzeba upaść, żeby nie posiadać wstydu i takie grosze w obecnej sytuacji komuś wysłać... Cały magazyn dostał 3000 na rękę. Serio jak myślicie, że za takie pieniądze jakie zarabiałem 10 lat temu ludzie będą dla was pracować w tych warunkach? Temperatura już sięga 30 stopni. Na linie świeci słońce, powietrze jest tak suche, że ludzie muszą korzystać z pomocy lekarskiej bo nie są w stanie oddychać bez wilgotnego powietrza a dla was liczą się tylko maseczki a nie ludzie i ich zarobki! Na dzień dzisiejszy wiele osób już rozgląda się za nową pracą i bardzo szybko stracicie z dnia na dzień bez żadnego okresu wypowiedzenia ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby do waszego średniowiecznego interesu dokładać nie tylko swoje ciężkie pieniądze ale i zdrowie. Nawet nie wiecie jakich macie specjalistów, którzy nic się nie odzywają tylko robią swoje a całe te wasze maszyny są w stanie ogarnąć, naprawić, konserwować a nawet dokonywać przeglądów bo mają do tego wykształcenie i kwalifikacje zawodowe a wy traktujecie ich jak śmiecie. Znikną i nikt nie będzie na was tyrał. Teraz pytam się, kiedy ten strajk? Mam dość tego cyrku i albo wszyscy jesteśmy zadowoleni albo **** wam w plecy wielcy specjaliści.

Robert

Produkcja płyt zwolnili Osiek a teraz dzwonią czy do Exide wrucą za 32 brutto śmieszne nie na te warunki i z tymi ludźmi z mistrzami bałagan i wogula ciesze się że tam nie pracuje naprawdę ????????????

@Robert

CO TA FIRMA WYRABIA ZERO NADGODZIN WYPŁATA TO ZART . ZA MIESIAC ZOSTANA SAMI KILTRARZE OBUDZCIE SIE DAJCIE LUDZIA ZAROBIC !!!!!!

Aras

Gdzie są podwyżki ? Te związki to nic nie potrafią załatwić przez X lat

Exidy
@Aras

Związki to tylko dla siebie organizuja wycieczki a jak chcesz się zapisać to już w pierwszym terminie to już dla ciebie nie ma miejsca bo trzeba mieć wtyki w związkach żeby cię wcisnąc.na wycieczke .a

Szalony Andrzej
@Exidy

Związki działają i będą działać tylko najpierw się do nich zapisz a później oceniaj.

@Szalony Andrzej

Taa. Organizują wycieczki i robią zapisy na domki, ale chyba nie to powinno być ich główna działalnością. I potem zdziwienie że młodzi pracownicy się nie zapisują.

@Szalony Andrzej

mam prawo do ocenia gdyz jestem w zwiazkach od ponad 10 lat

Formacja w brudzie
@exidy

Dlatego nic się nie zmienia, podwyżek brak a motywacji -100. Ty nawet nie potrafisz zdania napisać. Zapisz się lepiej do przedszkola.

@exidy

Jak długo będziesz płacił składki na związki to jest OK,a kiedy przestaniesz płacić z problemów osobistych,będą mieli Cię gdzieś i już nie jesteś od nich.

@Formacja w brudzie

hahaha taki madry jestes to powiedz mi to prosto w oczy formacyjno (usunięte przez administratora)

Robert

Pozdro Exide wasze zachowanie jest bezcenne zwalniając ludzi z dnia na dzień czemu się nie zajmiecie tymi z biura lider przełożony itp siedząc zajadając fasfudy i grając w gry na tel mam nadzieję że los się odwrócić i miszczowie wkoncu trafią na maszyny i zobaczą jak jest i jak się (usunięte przez administratora) maszyna i leci na łeb (usunięte przez administratora) mówiąc o produkcji płyt ????zero szacunku do pracownika i podejścia pozdro ????

Stasiu
@Robert

Niestety po to są firmy zewnętrzne w zakładach pracy , 20 lat temu to pare razy w roku "zwalniali z dnia na dzień ". Jeszcze w drodze do pracy wracało się tym samym busem do domu .

@Stasiu

No tak ale tam przyszłości nie ma jeden bałagan każdy robi co chce a pan zalita zamknie tą budę ????????

@Robert

Oni liczą na związki pomogą im,pracownika na bruk

@Prawda

Brak

Czy to prawda że będą zwalniać Osiek agencje ???

Ananasowy fighter

Chce stoczyć walkę z zelita na fame mma. Proszę mnie wypromować

Kefir

Ciezkie czasu

Pracuś

"Co? Ludzie opisują firmę na stronie, która została do tego stworzona?! Niemożliwe!"

Smok

Teraz zrobiła się napięta atmosfera przez zwolnienie Prezesa

zainteresowany
@Smok

widze ze nowym prezesem jest roman urbaniak a kto był wcześniej ? dyrektor fabryki chyba się nie zmienia ?

Smok
@zainteresowany

Romana Urbaniaka zwolnili po Akcji z VW . Teraz do Maja tymczasowo jest na zastępstwo M. Zalita jest Dyrektorem Zakładu

Ja100
@Smok

Baran co ma pojęcie o robocie tyle co głuchy o muzyce

exide
@Ja100

Dyrektor zakładu jak dalej bedzzie pracowac i i odnosic sie do mechaników to dalszej kariery nie wroze

Zasób ludzki

Długo mógłbym wymieniać choroby toczące fabrykę Exide Technologies na ul. Gdyńskiej w Poznaniu, a opis ich historii wymagałby napisania pracy dyplomowej. Pozwolę sobie jednak wymienić kilka najważniejszych z nich, które w chwili obecnej przychodzą mi do głowy: - zmuszanie pracownika do wypisywania zwykłego urlopu (nie mówię tutaj o urlopie zaległym, do którego pracodawca może nas zmusić) zamiast udzielania urlopu postojowego; - związki, które gdyby dostały do podpisania redukcje wynagrodzeń o 50% zaoferowałyby redukcję do najniższej krajowej; - brak jakiegokolwiek przepływu informacji pomiędzy przełożonymi a ich podwładnymi (nie wiem, czy wynika to z niekompetencji, pogardy, czy też lenistwa); - maszyny z połowy XX wieku, które są "naprawiane" klejem i taśmą klejącą (najczęstszym argumentem w takiej sytuacji jest wymówka "tymczasowy brak części", tylko pytanie brzmi skąd te części jadą, bo w wielu przypadkach ich podróż trwa od ponad roku); - pracownicy BHP, którzy z drugiego końca hali ścigają o noszenie maseczek, kiedy kilka metrów od nich po hali jeździ sobie taki sobie "niewidzialny" 3 metrowy wózek widłowy na butlę gazową. Ale to wszystko i tak jest niczym w porównaniu do wszechobecnego kolesiostwa oraz związanych z tym podwójnych standardów, które w niektórych przypadkach są wręcz obrzydliwe i uwłaczające ludzkiej godności. Oczywiście firma jest świadoma tego co się dzieje, bo w przypadku zgłoszenia jakichkolwiek nieprawidłowości możemy zaobserwować jedną z trzech reakcji: a) zignorowanie ("coś z tym zrobimy/wiemy o problemie/już działamy" - może nasze kochane mięso arma... nasz kochany pracownik za pół roku zapomni); b) wciskanie kitu (aka założenie że nasz rozmówca ma 20 punktów inteligencjj i łyknie teorie bardziej bzdurne od rosyjskiej propagandy); c) wysoce subtelne zasugerowanie zmiany miejsca pracy. Dodam jeszcze, że na chwilę obecną nadal jestem pracownikiem Exide Technologies i nie napisałem tej recenzji pod wpływem negatywnych emocji związanych z otrzymaniem wypowiedzenia. Jednak w świetle wydarzeń mających miejsce w przeciągu ostatnich kilku lat poważnie to rozważam i na pewno nie będę polecał tego zakładu osobom szukającym nowego miejsca pracy.

Daniel budnik

Dzień dobry jestem Niesłyszący mieszkanie swarzedz czy przyjmuje pracownik gospodarcza ja miałem 5 lata zakład komunalniej gospodarcza pilne SMS potrzebuje praca SMS niesłyszący

Zostaw merytoryczną opinię o Exide Technologies S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Exide Technologies S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Exide Technologies S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exide Technologies S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 92, z czego 9 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 45 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Exide Technologies S.A.?

Kandydaci do pracy w Exide Technologies S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Exide Technologies S.A.