Opinie o NEPTIS S.A. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy NEPTIS S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie NEPTIS S.A. o rekrutacji.


Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NEPTIS S.A. w Poznań

baner wywiady
Były pracownik
Były pracownik

Na pewno na duży plus jest to, że firma bardzo dba o atmosferę i zintegrowanie swoich pracowników. Firma organizuje dużo imprez i wyjazdów. Można skorzystać z pakietu Multisport, lekcji angielskiego oraz opieki medycznej Allianz. Pracownicy oraz Zarząd mówią do siebie po imieniu. Jeżeli chodzi o pracowników z oddziału na Perkuna, to naprawdę ciężko znaleźć tak sympatycznych, pomocnych i kompetentnych ludzi. Jak wiesz, że nie dasz sobie rady z czymś sam/a, to każdy ze współpracowników pomoże bez żadnego problemu. Nie było nigdy sytuacji żeby przełożony robił problem z urlopem, ani nie było problemu żeby w razie potrzeby wyjść chwilę wcześniej, a za to zostać dłużej w pracy na następny dzień. W takich kwestiach (przynajmniej na Perkuna) jest naprawdę super. Wynagrodzenia wypłacane są terminowo. W zależności od działu, można sobie wypracować sporą premię. Polecam jednak wypowiedzenia składać po otrzymaniu premii rocznej, bo po ustaniu zatrudnienia już zapominają o twoim wkładzie w ich zysk, a przez cały rok będziesz słyszeć "MUSIMY WYROBIĆ CEL, ŻEBY BYŁA PREMIA ROCZNA". ???? Poważne. Jeszcze na okresie wypowiedzenia dostałam informację od swojego przełożonego, że cel zrobiony, premia będzie. Usłyszałam, że oczywiście ja też ją dostanę, przecież pracowałam cały ten rok. Premia roczna faktycznie była, mało tego - wiem ile jej było. Niestety, na moje konto już nie dotarła. Jak wiedziałam, że przelew powinien już być, to napisałam do swojego byłego przełożonego z prośbą o wyjaśnienie. Dwie wiadomości SMS są z przerzucaniem odpowiedzialności na Zarząd a ostatnia (odpowiedź na to, że wiem, że premie już wpłynęły na konta), z perfidnym kłamstwem, że premii w ogóle nie było. Podsumowując, ogólnie pracę oceniam dobrze, jednak to jak firma traktuje pracowników po zakończeniu umowy i jak bardzo jest niesłowna, mocno zmieniło moje zdanie na jej temat. Mimo bardzo miłego zaproszenia jednego z Członków Zarządu, do odezwania się w sprawie pracy, gdybym jeszcze wróciła do Poznania, nie zatrudniłbym się w tej firmie jeszcze raz.

Jan
Inne
@Były pracownik

Czyli niby warunki pracy na plus a na koniec oszczędzili na tobie bo i tak odchodziłaś. A tak z ciekawości ile miałaś dostać premii rocznej? To jedna wypłata więcej czy inna kwota?

Anonim
Były pracownik

Wg mnie praca w Neptisie (mogę się wypowiadać za dział IT, odpowiadający głównie za apkę Yanosik) jest bardzo dobrym krokiem na start, żeby zacząć swoją przygodę z profesjonalnym klepaniem kodu. Poza samym ciekawym, jakby nie patrzeć, projektem, jest także zespół, o którym mogę powiedzieć, że był najlepszy jaki do tej pory miałem :) . Na tym jednak kończą się zalety pracy tam niestety. W przypadku aplikacji mobilnych ogromnym problemem jest ogromny dług technologiczny i szeroko pojęta niska jakość kodu (głównie przez młodych programistów, którzy uczą się tam pisać kod, przez co wcześniej wspomniana jakość kodu cierpi bardzo), a o testach automatycznych na szeroką skalę to najstarsi pracownicy nie słyszeli. Innym problemem jest także często współpraca z częścią biznesową firmy - nastawienie jest na jak największe spieniężenie produktu, przez co rzeczy utrzymaniowe, czy chociażby przepisanie części apki zgodnie z szeroko pojętymi dobrym praktykami programowania idą na dalszy plan. Podsumowując, jest do bardzo dobra firma na start, jako pierwsza praca w IT, żeby złapać doświadczenie i poznać fajnych ludzi. Natomiast nie ma co się nastawiać na długą karierę tam, ze względu na to, że finansowo konkurencja jest lepsza, jak i daje przeważnie większe szanse rozwoju w dłuższej perspektywie.

Izabela
Inne
@Anonim

Napisałeś/napisałaś, że finansowo konkurencja jest lepsza. Możesz w takim razie podać widełki finansowe, na dziale IT dla nowego pracownika?

Ana
Kandydat
 Pytanie

Szukam praktyk w Poznaniu , technik programista. Czy firmy w ten chwili przyjmują uczniów z technikum na praktyki? Słyszałam że Yanosik prowadził takie staże. Julia

Amelia Nowy wpis
Inne
@Ana

Cześć. Czy udało Ci się może już dowiedzieć czegoś więcej na temat tych wspomnianych praktyk? Ja także będę niedługo się za nimi oglądać. W poprzedniej opinii ktoś pisał, że w firmie „dobrych praktyk brak” zastanawiam się na ile to uzasadnione. Czy jest tu ktoś kto może był niedawno i by się odniósł? Na merytoryce mi zależy przede wszystkim.

MM Nowy wpis
Kandydat

Napiszę tylko parę słów o procesie rekrutacyjnym, bo brałem w nim udział. Kontakt od samego początku przemiły i rzeczowy, z drobnymi perturbacjami związanymi z umawianiem i datami, ale było to absolutnie niegroźne, wszystko ostatecznie dogadane :) I etap z osobą z HR oraz mangerką działu do którego aplikowałem, II etap z managerką oraz prezesem. Po pierwszym etapie zadanko do wykonania, do wysłania i omówienia na spotkaniu na II etapie. Zadanie adekwatne do stanowiska, na które aplikowałem, a do tego ciekawe. Pytania dotyczące przebiegu kariery i doświadczenia bardzo celne, żadnych pytań „na siłę”. Cały proces rekrutacji oceniam niezwykle pozytywnie, żałuję, że nie udało mi się dostać zatrudnienia w firmie, bo w mojej ocenie panuje tam świetna atmosfera.

AF Nowy wpis
Inne

Jako KAM ktoś już pracował? Chyba nie widzę opinii odnośnie tego stanowiska a oferta teraz wisi. Mam rzecz jasna doświadczenie w branży automotivie, powiedzcie mi wiec ile się zarabiało w tym roku? Warto byłoby teraz CV podesłać? Szukam czegoś na stałe a w opisie piszą, że firma jest stabilna

Administrator Nowy wpis

W NEPTIS S.A. trwa rekrutacja na stanowisko Product Manager. Jesteś osobą, która odpowiedziała na ofertę? Napisz, jak według Ciebie wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Twoja opinia może ułatwić innym osobom podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

logo firmy Specjalista ds. jakości ofert pracy
Warszawa
GoWork.pl
(532 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży i pozyskiwania klienta
Gdańsk
DPS Software Sp. z o.o.
(31 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Senior Product UX/UI Designer
Oleśnica
debesto.com
(87 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Specjalista ds. Informatyki
Jelenia Góra
Zorka Sp. z o.o.
(4148 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
guru
Były pracownik

To jest dobre miejsce aby zobaczyć i nauczyć się jak nie powinno pracować. Ogólnie aby złapać doświadczenie dla juniora - jest ok. Tylko trzeba mieć świadomość, że dobrych praktyk tu brak, dług technologiczny ogromny, o jakości to nawet nie ma co wspominać. Oprogramowanie jest klejone na ślinę, taśmę i gumę do żucia. Zarząd wychodzi z założenia że jak apka jest darmowa to tak może być. Nie licz też na to że to co robisz będzie miało sens, będzie przemyślane, przeanalizowane - jest ogólna bieżączka, asapy rodzą fackapy. Atmosfera pracy - zależy kto jest szefem. Ogólnie najgorzej mają ci co muszą pracować bezpośrednio pod zarządem. Zarząd to słoma z butów, januszex i ciśnienie na nierealne terminy w myśl: pierdnij w kij będzie parasol. Jak jesteś szarym deweloperem, to raczej masz luz i spokój. Jest też stara gwardia pracowników, która zna się z właścicielami od lat i od lat im wchodzi w cztery litery i żyje jak pączki w maśle: sami za nic nie odpowiadają, a jak jest jakiś zonk - winni są wszyscy dookoła. Ale jest też dużo w porządku ludzi, którzy chcą zmian i wiedzą że można żyć i pracować inaczej. Podsumowując: Neptis to firma, która została mentalnie na poziomie garażowym, ale rozrosła się do wielkości 200 osób plus. To rodzi dużo problemów, frustracji i (usunięte przez administratora) Niestety nie rokuje na poprawę w najbliższych latach (chyba że ich kupi jakieś corpo i poukłada po ludzku).

2
Zofia
Inne

Szukają Embedded Developera ze smykałką do lutowania ;D Poznam tutaj widełki zarobków, coby nie przestrzelić w trakcie rekrutacji? A propos - trzeba będzie lutować próbki na dowód, że umiejętności są?

Edyta
Inne

Marketerzy, jesteście tutaj? :) Warto coś wiedzieć o pracy w dziale marketingu, przed zaaplikowaniem? Nadal się waham, a opinie jak widać są tu różne. Chyba warto spróbować? Napisze ktoś swoje przemyślenia konkretnie o dziale marketingu właśnie? Szukają kogoś na stanowisko PR& Event Specialist, firma deklaruje, że artystyczne dusze odnajdą się tu w firmie :P Jak przebiega proces rekrutacyjny? Sprawdzają umiejętności z marketing performance, czy głownie z copywritingu, contentu?

Gosia z Yanosika
Pracownik
@Edyta

Pani Edyto, pierwszym etapem jest spotkanie w firmie, poznanie kandydata, etc. Drugi etap to najczęściej wykonanie zadania, sprawdzającego umiejętności na konkretnym stanowisku, a następnie spotkanie na którym jest ono prezentowane. Pod kątem tego stanowiska weryfikowane jest doświadczenie kandydata pod kątem organizacji eventów, targów, umiejętności PR, nawiązywania relacji z mediami, marketingu zewnętrznego i wewnętrznego. W razie pytań zapraszamy do kontaktu :)

Nanana
Kandydat
 Pytanie

Hej, Jak wygląda praca na stanowisku specjalisty GIS? Jak duża znajomość programu jest potrzebna? Czy to polega tylko na wizualizacji mapy? Czy zarobki powyżej 5000 na rękę są realne? Jak oceniacie pracę w tym dziale i ile ile osob liczy dział? Ogłoszenie dla Yanosik wygląda obiecująco

Barbara
Inne

Jakie doświadczenie trzeba mieć jako opiekun klienta? Czym są owe Happy Mondays dla odważnych? :0 Może ktoś z Was rozpisze się nieco o tym stanowisku, chętnie się dowiem, jak się pracuje z klientami Yanosika :)

kst
Były pracownik

Patrząc na zbudowany przez ostatnie parenaście miesięcy zespół mobile w którym pracowałem nie ma się do czego przyczepić. Współpraca w głównej mierze nastawiona na obustronne zaufanie, dawanie możliwości rozwoju i otwartość na nowe pomysły. Oczywiście, nie wszystko idzie zrealizować od razu i nie wszystko jest po myśli biznesu ale i tak praca z takimi ludźmi to była przyjemność. Duży zespół, wielu różnych ludzi ale na prawdę zgrany - zarówno w pracy jak i po niej. Ciekawe projekty (nie tylko yanosik), dużo obszarów do rozwoju. Kierownictwo „normalne” bez szefowania czy pokazywania swojej pozycji. Idzie się dogadać, nie trzeba biegać w garniturze. Dużo integracji wewnątrz zespołu jak i oficjalnie „firmowych”. Na plus praca hybrydowa/zdalna.

Były pracownik
Były pracownik

Na pewno na duży plus jest to, że firma bardzo dba o atmosferę i zintegrowanie swoich pracowników. Firma organizuje dużo imprez i wyjazdów. Można skorzystać z pakietu Multisport, lekcji angielskiego oraz opieki medycznej Allianz. Pracownicy oraz Zarząd mówią do siebie po imieniu. Jeżeli chodzi o pracowników z oddziału na Perkuna, to naprawdę ciężko znaleźć tak sympatycznych, pomocnych i kompetentnych ludzi. Jak wiesz, że nie dasz sobie rady z czymś sam/a, to każdy ze współpracowników pomoże bez żadnego problemu. Nie było nigdy sytuacji żeby przełożony robił problem z urlopem, ani nie było problemu żeby w razie potrzeby wyjść chwilę wcześniej, a za to zostać dłużej w pracy na następny dzień. W takich kwestiach (przynajmniej na Perkuna) jest naprawdę super. Wynagrodzenia wypłacane są terminowo. W zależności od działu, można sobie wypracować sporą premię. Polecam jednak wypowiedzenia składać po otrzymaniu premii rocznej, bo po ustaniu zatrudnienia już zapominają o twoim wkładzie w ich zysk, a przez cały rok będziesz słyszeć "MUSIMY WYROBIĆ CEL, ŻEBY BYŁA PREMIA ROCZNA". ???? Poważne. Jeszcze na okresie wypowiedzenia dostałam informację od swojego przełożonego, że cel zrobiony, premia będzie. Usłyszałam, że oczywiście ja też ją dostanę, przecież pracowałam cały ten rok. Premia roczna faktycznie była, mało tego - wiem ile jej było. Niestety, na moje konto już nie dotarła. Jak wiedziałam, że przelew powinien już być, to napisałam do swojego byłego przełożonego z prośbą o wyjaśnienie. Dwie wiadomości SMS są z przerzucaniem odpowiedzialności na Zarząd a ostatnia (odpowiedź na to, że wiem, że premie już wpłynęły na konta), z perfidnym kłamstwem, że premii w ogóle nie było. Podsumowując, ogólnie pracę oceniam dobrze, jednak to jak firma traktuje pracowników po zakończeniu umowy i jak bardzo jest niesłowna, mocno zmieniło moje zdanie na jej temat. Mimo bardzo miłego zaproszenia jednego z Członków Zarządu, do odezwania się w sprawie pracy, gdybym jeszcze wróciła do Poznania, nie zatrudniłbym się w tej firmie jeszcze raz.

Jan
Inne
@Były pracownik

Czyli niby warunki pracy na plus a na koniec oszczędzili na tobie bo i tak odchodziłaś. A tak z ciekawości ile miałaś dostać premii rocznej? To jedna wypłata więcej czy inna kwota?

Anonim
Były pracownik

Wg mnie praca w Neptisie (mogę się wypowiadać za dział IT, odpowiadający głównie za apkę Yanosik) jest bardzo dobrym krokiem na start, żeby zacząć swoją przygodę z profesjonalnym klepaniem kodu. Poza samym ciekawym, jakby nie patrzeć, projektem, jest także zespół, o którym mogę powiedzieć, że był najlepszy jaki do tej pory miałem :) . Na tym jednak kończą się zalety pracy tam niestety. W przypadku aplikacji mobilnych ogromnym problemem jest ogromny dług technologiczny i szeroko pojęta niska jakość kodu (głównie przez młodych programistów, którzy uczą się tam pisać kod, przez co wcześniej wspomniana jakość kodu cierpi bardzo), a o testach automatycznych na szeroką skalę to najstarsi pracownicy nie słyszeli. Innym problemem jest także często współpraca z częścią biznesową firmy - nastawienie jest na jak największe spieniężenie produktu, przez co rzeczy utrzymaniowe, czy chociażby przepisanie części apki zgodnie z szeroko pojętymi dobrym praktykami programowania idą na dalszy plan. Podsumowując, jest do bardzo dobra firma na start, jako pierwsza praca w IT, żeby złapać doświadczenie i poznać fajnych ludzi. Natomiast nie ma co się nastawiać na długą karierę tam, ze względu na to, że finansowo konkurencja jest lepsza, jak i daje przeważnie większe szanse rozwoju w dłuższej perspektywie.

Izabela
Inne
@Anonim

Napisałeś/napisałaś, że finansowo konkurencja jest lepsza. Możesz w takim razie podać widełki finansowe, na dziale IT dla nowego pracownika?

Pytanie
 Pytanie

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie NEPTIS S.A.?

1
Pracownik
Pracownik
@Pytanie

W zależności od stanowiska na które kandydujemy ;)

Maja
Inne
@Pracownik

Na przykład na stanowiska przedstawiciela handlowego ;) jakich pytań można się spodziewać ? Jak ogólnie taka rekrutacja wygląda :)

1
Pytanie
 Pytanie

Jak szefostwo w NEPTIS S.A. traktuje ludzi?

1
Pracownik
Pracownik
@Pytanie

Cześć, szefostwo traktuje ludzi dobrze, wszyscy pracownicy włącznie z szefostwem są ze sobą na "TY" mamy wiele integracji, praktycznie co 2 tygodnie coś się dzieje :)

2
Wojciech
Inne

@n Myślę, że takie złośliwe wpisy zawsze znajdą się tym bardziej, że to bardzo dobry pracodawca i niestety nie każdy dostanie się do pracy.

2
n
Pracownik
 Pytanie
@Wojciech

Skoro taki dobry pracodawca to dlaczego nie szanuje kandydatów biorących udział w rekrutacji i nie daje odpowiedzi a właściwie podziękowania po rozmowie rekrutacyjnej?

n
Kandydat

Jeśli bierzecie udział w rekrutacji nie liczcie potem na jakąkolwiek odpowiedź zwrotną bądź podziękowanie.

Pytanie
 Pytanie

Czy można liczyć w NEPTIS S.A. na prywatną opiekę medyczną?

Anonim
@Pytanie

Nie

Ann
@Pytanie

Tak, można. Pakiet zależy od stażu w firmie

2
Pracownik
@Pytanie

Tak, mamy opiekę medyczną Allianz.

2
MM

Zastanawiam się nad zgłoszeniem się na stanowisko Java developera. Jak to wygląda z punktu widzenia kompetencji, zadań i wynagrodzenia? Mam ok 2 lat doświadczenia komercyjnego (w różnych technologiach nie tylko w Javie).

Jan
Inne
@MM

Pisałeś już jakiś czas temu, czy zdecydowałeś się na zatrudnienie? Jeżeli tak chętnie posłucham jak przebiega praca i czy jesteś zadowolony z warunków zaproponowanych przez firmę. Pracownicy Neptis są w tym wątku mało aktywni, a chciałby się dowiedzieć jaka jest aktualna kondycja firmy i czy nadal przyjmuje pracowników? Proszę o wpisy.

Grzegorz
Inne

@Były pracownik Na ten dziwny wpis można odpowiedzieć , że NEPTIS to bardzo dobra firma ale nie każdy może tu pracować!

Były pracownik

Brak merytorycznego wsparcia, osoby na stanowiskach kierowniczych z bardzo małą wiedzą o swojej specjalizacji, ale dzięki romansom z prezesami mają swoją wspaniałą posadkę. (usunięte przez administratora) organizacyjny, brak przepływu informacji. Taka marka i bardzo szkoda.

Zostaw merytoryczną opinię o NEPTIS S.A. - Poznań

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w NEPTIS S.A.?

    Zobacz opinie na temat firmy NEPTIS S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

  • Jak wygląda rekrutacja do firmy NEPTIS S.A.?

    Kandydaci do pracy w NEPTIS S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 684 366
  2. pracuj.pl 3 489 318
  3. olx.pl - praca 2 904 336
  4. Jooble 1 942 704
NEPTIS S.A.
Przejdź do nowych opinii