Akumulator Exide (Exide Technologies S.A.)

Opinie o Exide Technologies S.A.

Czy istnieje szansa na rozwój w Akumulator Exide (Exide Technologies S.A.)?

Wojtek

Firma posiada 40 letnie maszyny, więc na pewno nie będzie to rozwój technologiczny.

Wentyl

Cześć ile można zarobić w tej firmie da się wyciągnąć 4000 zł?

Że ile? XD
@Wentyl

Chłopie 4000 zł to tam zarabiałem jak robiłem 5 dni nadgodzin w tym 2 niedziele... Bez nadgodzin 2999-3100 netto dostaniesz. Już lepiej iść na kasę do marketu i dostać 3600...

Masters

Też lubicie te chwile, kiedy spiesząc się po robocie, albo przed, czekacie w dlugiej kolejce po żarcie, bo akurat WTEDY biurowi muszą też przyjść na obiad? Zawsze w największym szczycie..

Zenek
@Masters

Bo kolega ma rację. Zawsze jak są pracownicy oni też są . Przerwę mają 20 min a siedzą długi i ich przerwa nie trwa 20 min tylko więcej.

Pomocny

Ostatnio w Exide nastąpił exodus specjalistów, nie wiem, czy w dziale zamówień też, ale jeśli tak się dzieje, to chyba nie świadczy najlepiej o firmie. Podczas rekrutacji wymagają wiele o ile nie masz koneksji z pracownikami. Najpierw zastanów się czy chcesz pracować w Exide po tym, co zobaczyłaś we wcześniejszych komentarzach, a większość to prawda, czy rozejrzysz się gdzieś dalej.

Reupload

Ostatnio zwolniło się kilku specjalistów, czy w dziale zakupów nie wiem, ale jak to świadczy o pracodawcy odpowiedź sobie sama. Co do doświadczenia - o ile nie jesteś "polecana" przez pracownika Exide to doświadczenie najlepiej żebyś miała specjalisty ale żebyś była zwolniona z podatków, jeśli nie masz dziecka to spoko, Exide co chwilę zatrudnia kobiety, które później idą na macierzyński także to jest plusem. Pozdrawiam administratora, który usunął wcześniejszą odpowiedź...

Urszula
@Reupload

Hej, Twój poprzedni wpis jest normalnie widoczny na stronie :) Czyli firma nie próbuje zatrzymać specjalistów? woli zatrudnić nowe osoby? :/ Opłaca się to firmie w ogóle? Ile trwa wdrożenie pracownika? :-)

@Urszula

Tak, widziałem. Firma nie próbuje podjąć rozmów z pracownikami i jest jej na rękę, że starzy pracownicy się zwalniają, ponieważ Pan Dyrektor może na ich stanowiska posadzić kogoś kto z biegiem czasu będzie jego człowiekiem lub posłusznym pupilkiem (inaczej kabina prysznicowa, kto zna, ten rozumie). Wdrożenie? Jakie wdrożenie? Droga Urszulo, masz na myśli "obiegówkę" z którą latasz po zatrudnieniu się, a następnie musisz zrozumieć, gdzie Twój poprzednik skończył pracę, ponieważ nikomu nie zdążył jej efektów przekazać? Odpowiedź jest prosta nie opłaca się tracić obsady stanowiska na ¾ roku, bo tyle minimum będzie trwała rekrutacja (jeśli będzie na nią zgoda) i ogarnięcie się pracownika. Ale ten zakład to nic innego jak locha idącą na rzeź - trzeba z niej wyciągnąć co się da skoro już więcej prosiąt nie jest w stanie wyprodukować.

psychoterapeuta
@Reupload

@Reuload To co się dzieje w Exide napawa przerażeniem. (usunięte przez administratora) wprowadzając swoją politykę, m.in. braku poszanowania ludzi, skutecznie wyleczył ludzi z zaangażowania i chęci do pracy. Większość sensownych pracowników, którym zależało już podziękowała za współpracę z tym Panem albo są na etapie intensywnych poszukiwań. Boss zatrudnia i otacza się ludźmi swojego pokroju, przez co w grudniu w jednym dziale nie został NIKT, wszyscy się zwolnili. Na pewno (usunięte przez administratora) przekuł to w sukces i zrobił stosowną prezentację na ten temat.

Tak było
@psychoterapeuta

Dokładnie tak. Sam odszedłem po 4 latach pracy i nie żałuję. Pierwsza wypłata w nowym miejscu była wyższa niż podstawa + wczasy pod gruszą w Exide ???? tam żadne zaangażowanie nie ma sensu. Wszystkim życzę zmiany na lepsze bo naprawdę nie wiele trzeba, żeby było lepiej niż w Exide...

@psychoterapeuta

jaki dział mozna wiedzieć ?

bob
@psychoterapeuta

W rekrutacjach jest jeden klucz dla dyrektora: MIERNY, BIERNY ALE WIERNY. Niestety otacza się znajomymi swojego pokroju co nie wróży dobrze firmie Exide. Najlepszym przykładem jest Pan Basen, gdzie nie pójdzie to ludzie się zastanawiają skąd się wziął ten człowiek, który nie ma pojęcia o technice.

Czeslaw
@bob

Kim jest basen? Pracuję tam, ale nie wiem o kogo chodzi, a podoba mi się pseudo ????

Gibalsko
@Reupload

@Reupload widzę, że jesteś ze starej szatni, bo u nas na nowiutkiej części kabiny prysznicowe pełen wypas. U Was będzie jakiś remont tych kabin czy na razie nic nie słychać?

Mechanik Utrzymania Ruchu

Pani z rekrutacji miła i zadawała rzeczowe pytania. Pan Kierownik UR opowiedział o firmie i zadał pytania co dotychczas robiłem. Po rozmowie mogłem przejść się po firmie kilka minut żeby zobaczyć zakład.

Odnośnie doświadczenia zawodowego

Pracownik produkcji

Wszystkim pracownika produkcyjnym i z utrzymania ruchu życzę wesołych świąt samych sukcesów w życiu prywatnym oraz szczęśliwego nowego roku Jako pracownik chciałbym uprzejmie podziękować za to że zarząd firmy i pracownicy administracyjni organizują tylko sobie wigilię zakładowa a zwykli pracownicy od których zależy sukces firmy muszą w tym czasie pracować dziękujemy wam serdecznie za pamięć

@Pracownik produkcji

Ale za to dostaliśmy małe kocyki :)

@Masters

tylko kocyki? ale ogólnie po pracy macie szansę, żeby jakoś wspólnie się zorganizować i uroczystość odprawić? czemu tego nie robicie?

Pracownik produkcji
@Iza

Dlaczego mamy organizować coś po pracy ? W czym jesteście lepsi od nas że robicie to w godzinach pracy?Posiłki też jemy przed lub po pracy a wy w trakcie

Ten
@Pracownik produkcji

Dokładnie, coś się biurowym w główkach poprzewracało. Kocyki gdy 98 procent załogi to faceci to żart chyba.Pamietajvie że to pracownicy produkcji na Was pracują.

Chora Iza
@Iza

Tak po pracy sami sobie będziemy organizować wigilię. Najlepiej jeszcze po godzinach pracy i daleko za terenem zakładu bo firma ma nas gdzieś. Jak siedzisz na du*ie i udajesz mądrą to siedź i przynajmniej się nie udzielaj bo (usunięte przez administratora) między wami nie brakuje w tym biurowcu. Wy nawet nie macie pojęcia o produkcji, gdzie wpychacie swój nic nie wiedzący nos z myślą doskonalenia czegoś czego nie znacie :'))))

@Chora Iza

Tzn., tak naprawdę to tu jeszcze nie pracuję.. :) Ale tak to ujmujesz jakbyście na poważnie się bardzo nie lubili między działami. Naprawdę tak negatywnie jest? Kontaktujecie się ze sobą jakkolwiek w trakcie pracy czy wymijacie raczej? I nikt z góry się tym nie interesuje, że atmosfera może być słaba?

Patyk

Gdzie są bony za sztafetę,montaż jakoś dostał,a formacje mają w nosie,liczą się sztuki ,żeby mistrz zmianowy miał premię,a reszta się nie liczy.Masz L-4 co miesiąc i jest ok.ale musisz być Ukraińcem,a innych to mają w nosie.Nie masz chorobowego,i masz premię 70 zł za trzy miechy,śmiech na sali . (usunięte przez administratora)na magazynie pracuje na niczym się nie zna,ale zona pracuje w biurowcu i jest ok.(usunięte przez administratora) też tylko ludzi gnębi, nie wspominając o Snajperze,co na nockach tylko śpi w biurze na krzesłach,tacy są do zwolnienia,a wykąpani przed końcem pracy.Na formacji starej są teraz mistrzowie,którzy nie dawaj sobie rady z utrzymaniem porządku,Oliwa nadal (usunięte przez administratora),i nie tylko On,bo inni też,na wózkach jeżdżą (usunięte przez administratora),na pastowni też,są wykąpani przed czasem,a jeden ziomek stoi biedny,i odbija kilka kart.

Damian Olejniczak

Robot
@Patyk

O co Ci człowieku chodzi? Dlaczego oczerniasz swoich wspólpracowników. Weź się za pracę a nie wypisywanie głupot.

@Patyk

Znów słaby donos. Zadowolony z siebie? Na jakim dziale pracujesz, może minimum odwagi pokaż.

Magazyn
@Masters

Przecież to wszystko prawda co pisał , pominął parę osób ale na to mozna oko przymknąć , więc co płaczesz (usunięte przez administratora) zwykły

Taki tam zwykly chlop

Bida i nędza , wstyd ,żeby za takie warunki pracy zarabiać takie grosze ,no ale . Najważniejsze ,że nowe 10 -15 osób w kitlach się zatrudni ,które nie wiedzą jak zbudowany jest akumulator, no i Pani od BHP ,która chodzi w kolko i tylko gitarę zawraca o pierdoły. Czy te wszystkie (usunięte przez administratora) z biurowców ,które siedzą po godzinę ,półtorej na stołówce też mają darmowe żarcie jak ludzie z produkcji ? Wybija 11 i wszyscy biegną na mielonego z buraczkami i rosół .żenada ... Dzięki za kocyk , sympatycznie , co będzie za rok? Szczotka do kibla czy obcinaczka do paznokci ?

Czy istnieje szansa na rozwój w Akumulator Exide (Exide Technologies S.A.)?

Katarzyna

Co masz na myśli z tymi latami? Nie wiem co mam w sumie myśleć po tym twoim wpisie. Chodzi Ci o atmosferę, pieniądze? Pomyśleć można dosłownie wszystko.

Odpowiedź
@Katarzyna

Chodzi o to, że ludzie którzy pracowali tu 20-30 lat temu wszyscy wiedzą, że było lepiej. 10 lat temu zarabiali lepsze pieniądze jak dziś... Nikt nie jest zadowolony nawet z mistrzów czy biur a co dopiero pracownicy fizyczni. Pracowałem parę ładnych lat z nadzieją, że będzie lepiej. Nie nie będzie... Pierwsza wypłata w nowym miejscu pracy była wyższa niż podstawa + premia uznaniowa + premia frekwencyjna + wczasy od gruszą w Exide! Nie dość, że mam lepsze warunki to i nikt nie zwala na mnie swojej odpowiedzialności. Żadnych chorych wymagań za mistrzów, którzy nie robią nic... Brak słów, żeby to wszystko opisać. Ludzie uciekajcie z tego (usunięte przez administratora)

MrDojtor

Siema widzę że szukają do was do pracy :) Są faktycznie te 2 posiłki za darmo ? 5k da się wyciągnąć na rękę bez nadgodzin ?

Exx-CENT...
@MrDojtor

Nawet 5 posiłków, po jednym na każdy dzień ale osobiście wolę domowe w gronie rodzinnym. Co do zarobków oczywiście że się da wyciągnąć 5k na rękę ( 2,5k w jeden miesiąc i 2,5k w drugi) Tak więc zapraszamy narybek, bo szlachetne ryby odpływają na bogatsze akweny.

Phi
@MrDojtor

Zależy o jakie stanowisko pytasz. Na produkcji to bez nadgodzin do tych 3.5 k może dobijesz. W biurze to różnie. Tak posiłki są, ale musisz być przez Exide. Na agencji jest 1.

@MrDojtor

Siema. Są dwa posiłki od których płacisz tylko podatek czyli grosze, ale pod warunkiem, że pracujesz na dziale formacji albo agm czy montażu. Pracownicy "magazynowi", którzy robią najważniejszą robotę jakościowo mimo, że należą do etapu produkcji mają tylko jeden posiłek. O takich pieniądzach zapomnij. 5k nigdy nie zarobiłem a pracuje ty kilka lat. Był taki miesiąc, że miałem tylko 2 niedziele wolne i w tym x dni pracowałem po 12 godzin a dostałem 4700... Dobrze, że otrzymałem lepszą ofertę pracy, gdzie 5000 netto zaoferowali mi na dzień dobry. Czas się żegnać. Nie polecam. Wynagrodzenie nieadekwatne do warunków.

Prezes dorobku
@MrDojtor

Pamiętaj, że sytuacja firmy jest słaba a pracownicy ciągle odchodzą i nikt nie chce im poprawić warunków ani wynagrodzeń. Firma zatrzymała się w latach 90 i nic już z niej nie będzie. Nie mają podjazdu do konkurencji a już na pewno nie konkurencyjnego wynagrodzenia.

@Prezes dorobku

Szanowni Państwo, szukamy pracowników w związku ze wzrostem zatrudnienia , a nie rotacją. Oczywiście odejścia się zdarzają, jak w każdej firmie, jednak utrzymują się one na naturalnym poziomie nie sprawiającym problemu. Jeśli rzeczywiście ktoś nie chce u nas pracować to w warunkach wolnego rynku zawsze może i wręcz powinien znaleźć zakład, który mu odpowiada i nie oczerniać, ani nie pomawiać anonimowo kogokolwiek, nie tylko byłego pracodawcy. To jest też kwestia kultury osobistej. Na rekrutacji jasno przedstawiamy warunki pracy, jakie oferujemy, więc jeśli ktoś się decyduje, to powinna to być świadoma i rozumna decyzja. W końcu, jak Pan pisze, są inne możliwości. Więc apelujemy o dokonywanie świadomych wyborów. Co kierowało oponentami (brak rozeznania czy brak zrozumienia) do przyjęcia oferty, którą negują? Zapraszamy wszystkich, którzy myślą o pracy u nas do kontaktu z odpowiedzialnymi źródłami. Niczego nie ukrywamy, podajemy zarobki oraz pokazujemy produkcję. Odpowiadamy jasno i transparentnie na każde pytanie. Nam również zależy, żeby dołączali do nas ludzie, którzy rozumieją, na co się decydują. Kontakt: e-mail: rekrutacja@exidegroup.com tel: 61 8786115 oraz do każdej innej osoby z działu personalnego pod numerami tel: 61 8786433, 61 8786453, 61 8786118

Oj Andżela Andżela
@Exide Technologies S.A.

Myślisz, że za takie opinie dostaniesz 200 brutto premii? Przepraszam tu premie praktycznie nie istnieją. Skoro chcecie konkretnych ludzi a swoich nie doceniacie to czego wy oczekujecie? Jak już wszystko ma być takie konkretne to może sprawdźmy czy wasi pracownicy mają uprawnienia, które rzekomo firma im "udostępniła". Zabytkowe niedziałające maszyny a jedyna forma naprawy to taśma klejąca. Wstydź się, że jeszcze się pod tym podpisujesz.

Pracujący
@Exide Technologies S.A.

No to kiepsko przedstawiacie te warunki pracy biorąc pod uwagę fakt, iż większość nowych pracowników nie wytrzymuje tygodnia. Mam nadzieję, że wspominacie o pracy na niesprawnych maszynach, braku wentylacji oraz panujących na halach produkcyjnych temperaturach!

Palemka
@Pracujący

Szok i niedowierzanie, że na produkcji panuje wysoka temperatura xD

@Prezes dorobku

W latach 90. To był sześciogodzinny tryb pracy i warunki szkodliwe. Obecnie jest gorzej.

Magazynier

Witajcie takie pytanko interesuje mnie praca na wysokim składzie w Swarzędzu . Jak wygląda tam atmosfera ? Ile można dostać na start ?

Omijać ten (usunięte przez administratora) szerokim łukiem.

Danuta

jak uargumentujesz swoj komentarz? czemu omijac? jaki jest powod ? same ostrzezenia o firmie piszecie ( nie tylko Ty) ale brak konkretow wiec ciezko w to uwierzyc ...

Oczywista oczywistość
@Danuta

Kto przeżył to wie. Firma oparta na statystykach i tabelkach. Odejście do pracownika każdego działu na zasadzie jak jie ty to ktoś inny i w taki sposób 3/4 obecnych to panowie z Gruzi bo nawet ci z Ukrainy nie są na tyle (usunięte przez administratora) żeby dorabiać ten przybytek. Pensje na poziomie minimalnej krajowej, najlepiej umowy 30 dniowe tylko przez agencje, liderzy zmian mają gdzieś co potrafisz byle by ilość się zgadzała bo i tak nie rozwiniesz się w tej firmie, która zatrzymała się w latach 70. Pracownicy z 30+ letnim stażem bez wyjątków uważają, że są na dnie dna i nie ma żadnych szans na poprawę. Tak to jest jak dyrektorem jest człowiek usunięty dyscyplinarnie z innej firmy a ludzie w jego najbliższym otoczeniu mają taką samą drogę kariery. W ciągu ostatnich 4 lat udowodnili jak w prostu sposób zniszczyć każdy dział. Jako pracownik jesteś tam nikim

Pracujący
@Danuta

Argumentów to akurat była i nadal jest podawana masa (w tym na tej stronie, wystarczy w dół przewinąć). Problem tkwi w tym, że Wy albo tego nie czytacie, albo Was to nie obchodzi.

Enter

Dużo ostatnio ofert pracy u was od kierownika po majstra, z czego to wynika? Firma się rozbudowuje czy takie (usunięte przez administratora) że ludzie tak uciekają?

Stop

Prywatny (usunięte przez administratora) zarządu. Omijać szerokim łukiem.

Adolf

No smród jest nie do wytrzymania , na magazynie to tylko otwarcie bramy pomoże , najgorzej na nockach wali konkretnie , oddychać się nie da , maseczka też na nic się zda , nie wiem czy wentylacja szwankuje czy może jest inna przyczyna tego

@Adolf

poważnie? i nikt z was tego nie zgłosił? może to nie warunki szkodliwe ale o komfort pracy fajnie jakby jednak dbali

Zabawne
@Iza

Zgłaszać? Dobry żart. Zgłaszanie w tym miejscu czegokolwiek to udręka. Po zgłoszeniu sprawa jest omawiana na zasadzie czy jest to potrzebne do robienia sztuk. Nie? To może poczekać. Jak długo? Zależy jak często przypominasz. Przy dobrych wiatrach, ktoś do tego podejdzie po tygodniu. Stwierdzi, że trzeba zamówić części. Oczywiście, złożone zamówienie zaginie na kilka tygodni. Po przypomnieniu pojawi się kolejny artysta spisać potrzebne do napraw części. W końcu poprzedni tego nie zrobił. Teraz to już loteria. Od kilku dni do czasami kilku miesięcy. W zależności jak bardzo potrzebny i kosztowny to zabieg. W przypadku wentylacji to sprawa jest zgłaszana i ciągnie się od lat. Ten zakład naprawdę mógłby dobrze prosperować. Niestety poziom zarządzania i olewactwa jest straszny.

Patol

Jest garstka pracownikow magazynowych co ogarniaja tematy reszta to dramat,!!!tych co ogarniaja nikt nie docenia chory system!!jeszcze wiecej Gruzinow Ukraińców lenie śmierdząca! Jednym slowem czeski film na kolach????????nic tylko pogratulowac takich pracownikow????

Płyty

Wstań do apelu . allah akbar

dimitriv

Dramat ! Mechanicy straszni 3/4 alkoholicy jak jest już ktoś dobry to nie ma co go brać tylko osobno wykorzystać. Mistrzowie zmianowi UR brak pojęcia o wszystkim Jedyny porządny mechanik na tym zakładzie jest z firmy zewnętrznej pan P. Zawsze znajdzie rozwiązanie i nie ma z nim problemu miły i zaradny Ale UR cały czas śpi więcej takich jak on i będzie lepiej Takich ludzi trzeba tam a nie starych co mają problem odkręcić jedna śrubę Pozdrawiam pracownik!!!!

Opinia

No jak nie ma mechanika o 21:30? Patrz na pracowników produkcyjnych gdzie chodzą pijani i palą wszędzie papierosy... Na szanownego pana dyrektora, który doprowadza zakład do bankructwa... Wszędzie nie równa stawka...

Patyczak
@Opinia

Patrząc po jego problemach i braku zrozumienia dla faktu że o 21.30 to wypisuje się raport sprząta narzędzia i przekazuje zmianę, nie mówiąc o tym że jego rolą nie jest szukanie mechanika czy kogokolwiek tylko zgłoszenie problemu mistrzowi który siedzi w biurze i ma telefon do utrzymania ruchu, prawdopodobnie ktoś bardziej nerwowy powiedział mu co o nim myśli i teraz się mści psując opinie utrzymaniu ruchu, gdzie mimo licznych kontroli trzeźwości u nikogo z UT nie wykryto alkoholu, w przeciwieństwie do ludzi pracujących na produkcji, no ale to już inna sprawa która wraz z zwolnieniem kolejnych osób zanika.

Patyk

Po co firma założyła kamery przy czytnikach,jak większość pracowników jest już dawno wykąpana przed końcem zmiany.Jak chcesz mechanika o godz.21:30 to już go nie ma ,bo jest na szatni,albo dopija to ,co zostało w szafce,żeby więcej nie znaleźli.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Exide Technologies S.A.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Odp

Na produkcji do 10. W biurowcach przed końcem miesiąca.

Zostaw merytoryczną opinię o Exide Technologies S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Exide Technologies S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Exide Technologies S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exide Technologies S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 92, z czego 9 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 45 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Exide Technologies S.A.?

Kandydaci do pracy w Exide Technologies S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Exide Technologies S.A.