Coders Lab

Poznań

Opinie o Coders Lab

Joanna

@szusz to nie jest powód, żeby kogoś publicznie obrażać. Odsyłam Cie do regulaminu: http://www.gowork.pl/regulamin gdzie znajdziesz więcej na ten temat informacji. W tym momencie do Poznania nie ma żadnych ofert pracy, ale gdyby ktoś myślał nad pracą w tej firmie, ale w innym mieście, to można aplikować do Warszawy, Krakowa lub Gdańska, bo właśnie w tych miastach firma poszukuje pracowników.

szusz

Przestrzegam wszystkich przed tą firmą. Tworzą nowe stanowisko, nie mając w ogóle na nie pomysłu. Zatrudniają na 3 miesiące, po czym nie przedłużają umowy. A Pani HR Manager komentuje: przynajmniej daliśmy człowiekowi pracę na te 3 miesiące kiedy jej nie miał. Kadra zarządzająca cała do wywalenia. Są to ludzie, którzy nie wiedzą właściwie po co tam siedzą. Pani COO (tępa blond dzida) chodzi tylko po firmie, bo nie ma co ze sobą zrobić, pan CIO kręci sobie kawę w kuchni, a bracia właściciele nie ogarniają kompletnie jak zarządzać firmą.(usunięte przez administratora) Jeśli ktoś chce pobawić się w trzymiesięczne zatrudnienie, to firma jest dla niego. Jeśli ktoś jest poważny i szuka czegoś na długo, niech się trzyma od tej pseudofiremki jak najdalej.

Joanna

@NN i jak jesteś już po spotkaniu rekrutacyjnym w Coders Lab? Możesz powiedzieć jak wyglądała rozmowa? Ile było etapów? Czy warto się jakoś specjalnie przygotować? I jak Ci poszło? To ważne dla osób, które rozmowy mają przed sobą.

ka

W Gdańsku nigdy jeszcze nie było brancha.

ph

Dajcie sobie spokój, zatrudniają na 3 miesiące, a później biorą kogoś po znajomości. Inteligentni i ambitni odchodzą, zostaje kadra zarządzająca, która do niczego się nie nadaje.

Wojtek

@Nie polecam Skąd ja to znam, też nie polecam.

Eweliina

Kończyłam ten bootcamp ponad rok temu, gdy jeszcze były targi pracy. Czekaliśmy na nie prawie 2 miesiące od zakończenia kursu, a na samych targach pojawiło się dosłownie kilka firm na krzyż. Sporo osób pracy nie znalazło do dzisiaj. Przynajmniej nie w tym zawodzie.

szcha

Ważne dla mnie jest to, żeby zarobki były adekwatne do powierzanych zadań, ale ciekawe dla mnie jest to czy atmosfera u nich opiera się na dobrych stosunkach, wiecie czy jest to teraz aktualne? Pozdrawiam

Nie polecam

Po zakończeniu współpracy i wygaśnięciu umowy o poufność, mogę już napisać swoją opinię o Coders Lab - nie polecam zarówno pracownikom, jak i uczestnikom, bo firma po prostu nie wywiązuje się z obietnic. Im bardziej w las, tym bardziej widać, że to przedsięwzięcie przerosło założycieli, a sama forma nauki przegrywa z konkurencją. Chętnych jest coraz mniej (2 razy tańsza konkurencja organizująca bootcampy online odebrała masę kursantów), a koszty stałe takie jak sale szkoleniowe w centrach największych miast, marketing, promocja, reklama, udział zarządu w targach i konferencjach rosną, więc coraz mniej zostaje dla szkoleniowców. Swoją drogą trochę poroniony pomysł, że szkoleniowiec dostaje wynagrodzenie zależne od liczby uczestników - to nie wina szkoleniowca, że firma nie potrafi znaleźć chętnych, żeby mu odbierać pensję. Szkoleniowiec musi poświęcić tyle samo czasu na naukę 10 osób, co 4, więc nie powinno mu się odbierać wynagrodzenia jeśli kursantów jest mniej. Ze strony kursanta jest to samo, też obiecywanie niewiadomo czego (99% uczestników idzie z nastawieniem na szukanie pracy), a później firma sprytnie zasłania się szkoleniowcami, którzy muszą tłumaczyć kursantom dlaczego nie znaleźli pracy mimo opadnowania materiału. Teraz widzę, że nawet zdjęli informację o "targach" pracy ze strony, żeby się nie kompromitować tymi "targami". Nic dziwnego, że Coders Lab musiał zrobić oddzielną stronę do szukania szkoleniowców(!). Ja poprowadziłem jedną swoją edycję już jakiś czas temu, ale pytam czasem znajomych z firmy o to jak im się pracuje i potwierdzają, że wynagrodzenia spadają.

NN
@Patric 12.06.2017 10:33
Byłem kiedyś na spotkaniu z CL, ale po tym, czego dowiedziałem się od ludzi, postanowiłem poszukać pracy gdzie indziej i jestem...

hej, zaprosili do rekrutacji na stanowisko branch managera w oddziale w Gdańsku. Czy znasz kogoś, kto pracował na takim stanowisku i jak to wyglądało? Pozdrawiam

XX
@Patric 12.06.2017 10:33

tzn. czego się dowiedziałeś? może jakieś konkrety? Bo inaczej taka ocena nic nie wnosi.

Zostaw opinię o Coders Lab - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Coders Lab