Opinie o ZM Postep S.A w Zabrze

Zakłady Metalowe Postęp S.A. to firma znajdująca się na rynku od ponad 65 lat. W tym czasie przeszła pomyślnie zmiany w zarządzaniu produkcją, które pozwoliły jej stać się dostawcą drugiego oraz pierwszego poziomu w łańcuchu dostaw liderów producentów samochodów.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZM Postep S.A w Zabrze

ciekawostka o S.A.

to może coś o SA Kto powołuje członków zarządu? Członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza, ale statut może przewidywać inne rozwiązanie. Nie można natomiast ograniczyć lub wyłączyć kompetencji walnego zgromadzenia do odwołania lub zawieszenia w czynnościach członków zarządu. Eliminuje to niewątpliwie możliwość działania zarządu wbrew woli akcjonariuszy. Odwołanie może nastąpić w każdym czasie i bez podania przyczyn, chyba że statut ograniczy prawo odwołania do ważnych powodów.

Zdziwiona

małe pytanko odnośnie ZBYCIA AKCJI jeśli zarząd Spółki ( legalny ) musi wyrazić zgodę na zbycie akcji to proszę mi wyjaśnić dlaczego Zarząd a nie np. Rada Nadzorcza ? tzn jeśli JC sprzedawał akcje to inni prezesi mu podpisali a ja zwykły obywatel dostanę 5 zł za akcję bo z produkcji czy jak ? i albo mnie JC lubi albo nie i od tego zależy moja cena czy jak ? jeśli mam napisać do zarządu to na jaki adres i dlaczego na adres JC w Gliwicach bo to chyba nie jest adres Spółki tylko prywatny a spółka ma swój adres .

Znudzony

Całe szczęście, że była informacja nr 17. Inaczej weekend byłby spieprzony bo bez bajki nie zasnę :-) aczkolwiek poczytałbym coś nowego. Ciekawe kto widział swoje akcje w papierze i jak jak je wywieźć na Maltę? "I co? I nic " - dodać ani ująć, "legalny zarząd" dalej swoje ble, ble ble.

Szanowny pracodawco biorąc pod uwagę twoją troskę o pracowników jak i dobry wizerunek firmy, zwróć uwagę co się w środku firmy dzieje, pracownicy są tą sytuacją zmartwieni każdy martwi się o swój i swojej rodziny byt, większość denerwowała się na widok nadmiernej ochrony blokującej wjaz, codzienne kontrole bagażników przed wjazdem na zakład. Ale dzięki tej sytuacji pracownicy wylali z siebie czare goryczy (fakt anonimowo) co ją od dawna bolała, a góra była głucha na głos dołu. WK to było i jest epicentrum problemu na dole, to w ludziach siedzi i ich gryzie. Te prównywania do szynpansów lub innych człekokształtynych, to straszenie że zostanie się zwolnionym jak i wiele innych wyzwisk wpływało negatywnie na nastroje części załogi, Jak ktoś pisze że ten pan tu długo pracuje to prawda, ale jak toś pisze że to fachowie to poprostu fałsz.

Specjalista Ds. Zakupów

Niby miło, ale rozmowa z zadufanym, zbyt pewnym siebie kierownikiem bywa trudna...

Pytania generalnie trafne, dotyczące stanowiska... sęk w odpowiedziach. Masz powiedzieć to co akurat ma na myśli, zacząć zdanie w sposób jaki oczekuje. Generalnie mów to co on chce usłyszeć. Przerywa, powtarzając pytanie, jednocześnie sam nie słucha ze zrozumieniem co się do niego mówi. Oj nie chciał bym nad sobą kogoś takiego.

Dlaczego na blogu legalnego zarządu usunięto informacje nr 9

Wpis został uzupełniony więc jest teraz jako 9a

Kulturalny

Ludzie ogarnijcie się! Co wam da takie nagadywanie na innych? To tylko świadczy o waszym braku wychowania i kultury osobistej. To nie wy macie prawa do osądzania innych,tylko chyba należy to do sądu?

Odpowiedzialny

Wszyscy którzy piszą że Cieślar coś tam, że Gorczyca coś tam... Przed całą aferą źle się pisało tylko o panu Kubiaku... Jesteście żałośni. Zero własnego zdania, albo opłacanie bądź włazi (usunięte przez administratora) wobec Lumy.

@Odpowiedzialny

Właśnie, ciekawe kto interesował się działalnością firmy… bo z tego co pamiętam to pan CG i pan JC byli obecni tylko na bankietach. To Pan PK zawsze wiedział co dzieje się firmie, i jeżeli coś było NOK jego reakcja była stanowcza. Dostawało się wszystkim od góry po dół (mnie nie raz też), ale zawsze było widomo za co. Nie tak jak chorągiewka pan JC który zmieniał zdanie w zależności od tego z kim rozmawiał. Natomiast CG rozmawiał tylko z bankami, bo oni mieli kasę. I dlatego nie dziwię się, że kiedyś pisano tylko o Panu PK. Ale teraz większemu gronu osób otworzyły się oczy i widzą skąd jest kasa na wypłaty bo chyba nie ze sprzedaży złomu.

@anonymous

a w cztery litery już dzisiaj pocałowałeś PK

KOT

ZAZDROŚCISZ ? :D POWIEM CI COŚ WOLE PK JAK CG

teresa
@witek

Tez ci coś powiem tez wole PK

Brat

Powiem ci coś tez wole PK I to jest właśnie MOJE ZDANIE

@KOT

Ganowicz i Kilian wszyscy wiedzą że w cztery litery wchodzicie PK nie musicie się do tego przyznawać na goworku

znawca
@KOT

wiekszy obszar do wycałowania ?

WK
@witek

fajnie że podoba ci się moje imię. Z PK pracuję 30 lat i wiem że on przekonał pozostałych prezesów o zakupie nieruchomości na Wyczółkowskiego. Firma aby nie siedzieć w ("kurnikach" z szacunkiem dla byłych naszych zakładów ) nabrała rozpędu i jest szansa żeby iść w tym kierunku. Panowie i Panie spróbujmy tego nie zaprzepaścić pozdrawiam

@WK

nie podoba mi się twoje imię i ty też nie ,szkoda że wcześniej nie miałeś odwagi podpisać się pod postami w których plułeś jadem, co twoja osoba znaczy w postepie to wszyscy na produkcji wiedzą. mierny ale wierny

Zenek
@WK

W.K.chyba boisz się o swoją kasę za akcję i stąd ta pseudo troska ....

Serbi
@Odpowiedzialny

WK, nie pluj jadem, też załatwiłeś rodzinie prace, i tak samo jak syn MR robi on głównie, o wielbicielkach mocniejszych trunków na produkcji też nic nie wiesz pewnie, gdzie był PK jak CG i JC majątek zastawiać. Obie strony są nie fer. Wiec wszyscy dajcie spokój i wylewajcie brudów na zewnątrz, dajcie ludzią pracować. WK też nas nazwałeś robolami i nikt ci tego nie wypominał. Żaden z nas tak naprawdę nic w tym koflikcie nie zmieni.

Odpowiedzialny

Jad, jad, jad... A ożarciuchy w robocie wiedzieli gdzie iść i prosić o szansę zostania w firmie. Kasę która otrzymywali ludzie z prywatnych kieszeni prezesów ( wiem bo sam skorzystałem gdy byłem w potrzebie) też nie pamiętacie?? To że pan Gorczyca dał synowi stanowisko to źle, ale jak jest stworzone sztuczne stanowisko dla Pana Witolda to już ciiiii. Proszę Was wszystkich zajmijcie się robotą, bo na nic nie mamy wpływu.

mik135
@Odpowiedzialny

Ożarciuchy ? takiego słowa używa człowiek na stanowisku i pisze tak o Drogich Współpracownikach ? Bardzo nieładnie bardzo . A WK to swoja drogą pracownik od 30 lat a nie syn prezesa Różnicę "widzi" Burak- Odpowiedzialny ( tylko nie wiadomo za co ?) czy nie ?

@Odpowiedzialny

Ja w ZM POSTĘP SA widziałem tylko jednego „ożarciucha” i było to właśnie w HL. Ryzykowała życie ludzi jeżdżąc autem w stanie wskazującym. Ale nie dla wszystkich jest taka sama miarka – dostała następną szansę od CG (widomo dlaczego) a charakterystyczne pippp… alkomatu było było słychać codziennie. Na szczęście 4.10.2017 jej kariera dobiegła końca! Gdyby CG dał stanowisko synowi który coś wnosi do firmy nikt by nie miał zastrzeżeń, ale ta ciepła klucha przynosiła tylko wstyd dla POSTĘPU. My produkcją zajmujemy się na co dzień w przeciwieństwie do osób z „legalnego zarządu” z placu wolności 4/4!

@mik135

czy pisząc o synu prezesa masz na myśli syna PK czyli JK, który po 2 latach pracy dostawał premie w wys kilku tysięcy a inni z długim stażem pracy kilkaset zł, to jest dopiero buractwo. Pan Ganowicz i Kilian musieli uznac wyższość młodego Kubiaka skoro siedzieli cicho i nie protestowali

@witek

Ale jaja, ktoś pomyślał, że CG dał stanowisko synowi PK lub JK (.. takiego prezesa nie znam, ale chyba chodzi o JC – tylko adrenalina pomyliła klawisze :-) ) Skoro wspomniałeś o buractwie to wiesz co cię czeka, czas sadzenia się zbliża a potem wykopki :-)

@witek

„czyli JK” źle przeczytałem, przepraszam. To byłoby nierozsądne gdyby napisali o JC przecież to ich chłop

jajcarz
@Piwosz

nie pij tyle bo widać ci nie służy

Blender

Lumie topi sie lód pod cieżarem swoich kłamstw i obłudy?

Zombi

I zaczęło się, od pięknych słówek do straszenia. Kiljan z Ganowiczem potrafil nawet wcześnie rano zajechać na zakład aby nam pogrozić paluszkiem, albo oddasz akcje lub upoważnienie do nich Kubiakowi albo długo nie popracujesz, czy to przypadkiem nie mobing a może strach (usunięte przez administratora). ściska.

MaX
@Zombi

Drodzy współpracownicy z placu wolności Nikt mnie nie zastraszał Przestańcie kłamać i manipulować

Zombi
@MaX

A mnie tak

@MaX

Panie Ganowicz i Kilian nie wstyd wam, pracowaliście tu tyle lat a teraz tak się zachowujecie nawet jak przetrwacie bedziecie musieli z nami współpracować i co wtedy też nas bedziecie ze swoim uzurpatorem zastraszać

Ciekawy

Kiedy będzie wypłata od legalnego zarzadu

@Ciekawy

A kiedy miałeś wypłaty ?? Szukacie bez sensu zwady.

Dzwonek
@Odpowiedzialny

jak to pisaliście „szczyt hipokryzji” ale „legalnego zarządu” ktoś już o tym tutaj pisał i miał racje. Zrobiliście wypłatę ale chyba tylko sobie

@Dzwonek

Nadal pytam kiedy otrzymywaliście wypłaty?? Bo mi się wydaje że do 10... Biurowi już dostali, więc o co ten płacz??

Do: Odpowiedzialny
@Odpowiedzialny

Tu nie ma płaczu - jeżeli ktoś coś obiecuje to reszta czeka na spełnienie obietnicy. .... Już miałem palec na klawiszu żeby zrobić wypłatę ale Luma zrobiła wcześniej więc po się będę męczył .... - tak było miesiąc temu, teraz wypłata była 3 na kontach nawet innych banków niż ma Postęp - i mam uwierzyć że to zasługa Gorczycy (było tak kiedyś...kto pamięta?) Ja wiem że Legalny Zarząd może już tylko zniszczyć firmę bo bo ratować to może najwyżej kasę dla siebie której za dwa miesiące już nie dostanie.

MIK135
@Do: Odpowiedzialny

Palec na klawiszu? To ciekawe przecież można było zrobić 2 wypłaty pracownikom pewnie by się ucieszyli chociaż raz coś więcej niż zwykle

@MIK135

A może 6 wypłat?? W październiku Luma zrobiła sobie PR i zrobiła przelewy, krzycząc w niebo głosy że Pan Gorczyca zablokował wypłaty i nie można było zrobić przelewu, więc sami zapłacili... Prawda jest taka, że Luma wraz ze zaleceniem przelewu dali również rachunek za ochronę ( którą jak mniemam chyba wszyscy lubią:D) i dlatego nie poszły przelewy z konta ZMP. W Listopadzie Luma została "odsunięta" więc pan Gorczyca mógł zrobić przelew. Nie martwi Was że wszystkie wasze dane wyciekły do firmy, która ucieka na Malediwy czy tam inne Malezje? Jeżeli nie pasują komuś zarobki to wypad... Ja powiem że w ŻADNEJ firmie na strefie nie zrobicie tyle co na prasach, do tego robiąc tyle błędów i puszczając tyle bubli.

mik135
@Odpowiedzialny

tak 6 wypłat i tak będzie mniej niż zarabiał CG -rocznie Padnę może niech CG wypad..........jak źródełko wyschło to do pracy .......na etacik bez koleżanek ...

Zamek
@Ciekawy

No to teraz się wszyscy dowiedzieli co o nas prasiarzach myśli CG. Podoba wam się to? Same buble produkujemy panowie. To komu wypad?

@Odpowiedzialny

"Odpowiedzialny" jest odpowiedzialny za to całe g.... CG myślał że mu studia wieczorowo zaoczne pomogą i będzie wszystkimi kręcił tak jak bezpośrednimi podwładnymi. Odciętemu od koryta pozostał już tylko blog i wpisy w GoWork. Napisałem CG z dużej litery .... to chyba przez to piwo....

Drugi Piwosz
@Odpowiedzialny

Ale jaja, normalnie Cezary się odezwał! Mnie tu pasuje taki dialog Czerepacha z Wójtem na temat premii. Czerepach: "Wójcie musimy dać premię", Wójt: "Czyś ty zwariował, od ust mam sobie odjąć!" a w realu ZMP nowe alulacie do BMW by się przydały. "cg" miał ponad 20 lat żeby zrobić PR i co wyszło? niestety tylko słoma z sandałów...żenada. Ja też poproszę o piwo!

KDH500
@mik135

Koleżanek czy coś więcej, chyba były rozwody w tej firmie. A etat to chyba "ciecia" bo nawet kierowca TIRa teraz musi mieć podstawowe kwalifikacje.

@KDH500

O prasiarz to Gorczyca źle mówi tak ? A pan Witold to Was tuli i mówi że tylko wy jesteście najlepsi?? Tego Waszego bełkotu już czytać się nie da... Pocztajcie opinie które były pisane trzy miesiące temu... Jak możecie być tacy zakłamani?? Żal mi Was, ale wiem że nie piszą tego zwykli pracownicy tylko klakierzy ;)

ONA

Klakier

Produkcja

Czytając te wasze komentarze,to zastanawiam sie, co wami kieruje? Jest mi gańba że tyle lat mijali my sie ,godali my,nieraz kielicha wypili. Ech szkoda. Moze zatrudnijcie sie w jednej ze spółek Lumy,to moze zimny prysznic przyjdzie w pora na opamiętanie.

MIK135

Ciekawe dlaczego o sprzedaży akcji ma decydować "legalny zarząd" dla Mnie jest to od wielu lat blokowanie cen akcji . Ciekawe czy jakby zarząd zarabiał tyle co ludzie na prasach też by była taka walka o 'legalny zarząd' Jaka jest cena akcji ? Nie interesuje mnie ani opinia ani komentarz CG tylko cena .

Komando

Panie Piotrze,przez ostatnie 2 tygodnie w bagażniku 240l przewiozłem obu Prezesów,broń wodorową,oddział Specnazu. Są ukryci na terenie zakładu,wiec dalsze trzepanie samochodów moim skromnym zdaniem nie ma sensu.

Odpowiedzialny

I jak tam... Wypłaty się zgadzają? Lumie się nie udało zrobić dobrego PR ?

PR
@Odpowiedzialny

Jakos zlecającym przelew nie byl "ZMP" z siedzibą na placu wolnosci

były
@PR

a kto? znawca się znalazł.

@PR

Nie ... ZMP z siedzibą na Wyczółkowskiego ;)

Lutek
@były

To nie znawca tylko znawczyni :-)

były

Witam, pytanie z innej beczki - po ile teraz stoi akcja i czy ktoś kupuje?

2012
@były

Przecież napisaliście ze nie wolno sprzedawać to się pytacie

Jola

Co tam trole Kubiaka? Widzę, że 10 groszy za wpis nadal aktualne? :)

Nikifor

Co za orzeł

Panda
@Jola

Śmiech na sali ludzie lumy non stop walą tu komentarze,może teraz już płacą złotówkę za każdy wpis.

Trol - tak mnie nzywają
@Jola

Do Panda z Jolą: Nie za 10 groszy albo złotówkę tylko za comiesięczną wypłatę którą chcemy dalej regularnie dostawać!!!! Jedynie słuszny Legalny Zarząd jak siebie nazywają może sobie zasiadać i blogować z placu Wolności w Zabrzu i wysyłać maile z gmaila - tylko co to ma wspólnego z zarządzaniem firmą .... Gdzie ich obietnice o przelewach z wypłatą... na blogu wszystko można, niestety rzeczywistość ich przerasta i wolą zniszczyć firmę bo wiedzą że ich czas dojenia Postępu się skończył.

Trol

Chciałbyś mieć takiego trola

Jetem w szoku

Czytam komentarze i nie mogę uwierzyć że niektórzy wierzą że jak wróci Cieślar i Gorczyca to będzie w Postępie Eldorado albo inaczej kraina mlekiem i miodem płynąca. Kto może podać jakiś przykład na wkład w rozwój firmy który zawdzięczamy Cieślarowi lub Gorczycy (o handlu złomem oczywiście przez grzeczność nie wspominamy :-)) Czy ktoś myśli że oni byliby w stanie utrzymać istnienie Postępu - chyba że na trawniku obok parkingu posadzą buraki bo o pozyskaniu klienta i produkcji na pewno nie mają pojęcia.

@Jetem w szoku

Właśnie! Pamiętacie współpracę z Viston Praszka ... Gorczyca pojechał negocjować nowy kontrakt z nastawieniem że cytuję "buraki nie będą dyktować warunków" - na tym współpraca się zakończyła. Oby nie tak dalej!!!!!!

Kontakt

Pamiętamy, tak bylo

@Jetem w szoku

O ile pamiętam to o złomie mówił tylko pan Kubiak. A pan Cieślar tylko przekazywał wystraszony to co chciał P. Kubiak

Ziom

Ja pierdu, jak pamiętasz praszkę to dłuuugo pracujesz! Pewnie też pamiętasz jak to MB. Pokazywał swą wyszość. Więc nie pisz głupot. Na razie firma działa i nie nam dyskotować kto lepszy. Problem mają (usunięte przez administratora), do dwóch tyłków nie da się naraz wejść.

Hippek
@Odpowiedzialny

O ile pamietam i załomie mowl tylko Cieslar a był wystraszony bo zawsze mijał się z prawda żeby tylko nie przyznać ze firma przynosi zysk.

@Jetem w szoku

Wy się kłócicie (za sprawą Pana Kubiaka i Lumy) między sobą, a inni się bawią... Ja nie piszę że jak wróci Pan Gorczyca i Pan Cieślar to będzie lepiej , nie będzie nagle podwyżek o 1000zl, nie będzie paczek na święta i bonów po 300zl... Będzie tak samo jak teraz, z tym wyjątkiem że nikt Wam nie zmieni pracy na 4 brygadówke ( a spytajcie ludzi z Giętarek jakie to fajnie :/) , nikt Wam nie uwali premii, nikt Wam nie odbierze socjalu... A firma która przenosi się na Maltę Wam tego nie zapewni ???? zobaczcie sobie co się dzieje w innych firmach które przejęła Luma.

Aniołek

Jak już widzę „ drodzy współpracownicy” to mnie trzepie Jakoś wcześniej nie byliśmy szczególnie „drodzy” w ciągu ostatniego miesiąca to chyba ponad 10 razy. Szkoda, ze na koncie nie było widać ile jesteśmy warci

Fifi
@Aniołek

Jak cie trzepie to po co wchodzisz na bloga, jak chcesz wiedzieć ile byłeś warty to zapytaj Kubiaka i pozostałych za ile was sprzedali

Drogi Fifikuniewspółpracowniku
@Fifi

Mnie "trzepie" bo banda (usunięte przez administratora) chce odebrać mi poczucie bezpieczeństwa i stałość zatrudnienia i zarobku. Ja się sprzedaję za moją pracę w tej firmie i oczekuję za to wypłaty regularnie co miesiąc. Nie potrzebuje dodatkowej zachęty. Pamiętam spotkanie w hali pras na którym Cieślar powiedział: "Jest ciężko, ale wszyscy jedziemy na tym samym wózku" a na to ktoś odpowiedział " tak, tylko Twój ma alufelgi" Niestety skończyło się rumakowanie ....

Były

Nie wiem czemu ale jak myślę o prezesie uzurpatorze i o "prawdziwym zarządzie" przychodzi mi do głowy ta piosenka https://m.(usunięte przez administratora).com/watch?v=KaCPB8tF1EU zauważyliście w blogu ze gdyby cieślar dostał tyle co kubiak to już byście wszyscy pracowali w firmie z malty? im chodzi tylko o ich własny interes a nie o firme czy ludzi... zawsze mieli ludzi głęboko i ich kantowali. Najlepsze co możecie zrobic to pożegnac tych panów i poszukac innej pracy bo w obozie postep nigdy dobrze nie będzie " drodzy współpracownicy"

Zostaw merytoryczną opinię o ZM Postep S.A - Zabrze

• Jak się pracuje w ZM Postep S.A?

Zobacz opinie na temat firmy ZM Postep S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZM Postep S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 8 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZM Postep S.A?

Kandydaci do pracy w ZM Postep S.A napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZM Postep S.A