3 Dodaj merytoryczną opinię
counter
3 106 410 5 1

Opinie o ZM Postep S.A

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.

Jakie wartości są cenione w ZM Postep S.A?

baton Nowy wpis

jakie czeba spelnic warunki zeby sie przyjac do postepu

Anonim

Gdzie się podziały ostatnie wpisy z tego roku? W podstępie brak nowych projektów, niestety dział biura obsługi klienta który jest odpowiedzialny za pozyskanie nowych projektów praktycznie już nie istnieje. Brak kierownika tego działu. Brawo zarząd! Firma która nie ma nowych projektów się nie rozwija, a za kilka lat może mieć duże problemy finansowe. Musicie wiedzieć że przez ostatni rok zmieniono kierowników większości działów. To tak gdybyście chcieli pracować w firmie to się domyślcie o co może chodzić :)

Tak1Nie2
.... Nowy wpis
@Anonim

Chyba jakieś projekty jednak są. Widać to po numerach wyrobow które produkujemy.

Nick Nowy wpis
@....

Są nowe projekty, więc niech się komuś nie wydaje, że jest źle.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 116 dni.

Jakie są warunki zatrudnienia w ZM Postep S.A?

TakNie

Koleżanki i koledzy, mieliście okazję się przekonać w tym tygodniu jak może wyglądać ": nowy zarząd" , stojąc i debatując przy maszynie nawet nie raczyli powiedzieć - dzień dobry. Panowie prezesi J.C i C.G zawsze mieli czas żeby podać rękę pracownikom przez co zyskali szacunek załogi i dla nich chciało się pracować.

Tak83Nie62
@Pracownik

Najlepiej samemu sobie napisać opinie. Gratuluje samozadowolenia. Może lepiej byłoby wyjść za rogu i zobaczyć, że pracownicy sami podchodzili do Nowego Zarządu niż patrzeć z ukrycia i komentować.

Tak65Nie82
@Pracownik

Jeśli widziałeś ludzi podchodzących do nowego zarządu żeby się przywitać proponuje odwiedzić jakiegoś dobrego okulistę. I nie dawaj sam sobie pozytywnych opinii bo to żałosne.

Tak86Nie51
Obiektywny
@Pracownik

Dalej tak ktoś uważa ? A może jednak wyglada to inaczej i wzrastająca produkcja oraz sprawne działania nie doprowadziły firmy do upadku. Nowi pracownicy świetnie się dogadują i nie ma tej atmosfery kłótni która była cztery czy piec lat temu. Postep rośnie w siłę i dopiero teraz zacznie przyspieszać w rozwoju.

Tak10Nie16
Szkoda Zm

Niestety, pan już były prezes zarządu, Cieślar swoją decyzją doprowadził do przejęcia firmy z 70- letnią historią. Sprzedał akcje , razem z nimi pracowników dzięki którym firma zawsze nabierała wiatru w żagle mimo czasem bardzo trudnych chwil. Płakać się chce, po prostu płakać koledzy.

Tak63Nie4
szcześliwy
@Szkoda Zm

No i co z tego, że doprowadził do przejęcia firmy. (usunięte przez administratora)Nadchodzą trudne czasy i może dobrze, że Postęp znalazł się w dużej Grupie. Pan Cieślar nie dołoży ze swoich pieniędzy nic, a grupa może tak. Do tej pory to(usunięte przez administratora)korzystał z firmowych pieniędzy i wydał na swoje prywatne sprawy około trzech milionów złotych. (usunięte przez administratora) niezbyt orientował się w tym czym firma się zajmuje niestety. (usunięte przez administratora) Szczęściem jest, że ta firma tak długo wytrzymała, ale to się niestety odbije na przyszłości. To, że wytrzymała to są głównie kontrakty zawarte w 2017 roku

Tak19Nie40
@szcześliwy

Ochłoń trochę kolego bo prawda jest taka że pan Cieślar i Gorczyca rozbudowali tą firmę bez pomocy grupy która to niby może więcej. Obaj panowie mają też młodszych zastępców i załogę pełną pomysłów więc daruj sobie komentarze bo znasz firmę może od dwóch lat tymczasem większość pracowników pracuje w niej dwadzieścia lat i więcej.

Tak41Nie19
Szczesliwy
@Szkoda Zm

Jakich młodych zastępców maja bo nie słyszałem

Tak9Nie19
@Szczesliwy

Może to i lepiej, że nie słyszałeś. Widocznie mało o tej firmie wiesz za to dużo chcesz pisać.

Tak21Nie11
Wspólnik Barbapapy
@Szkoda Zm

A czego się spodziewaliście po byłym panu prezesie? Że chce ratować firmę? Żart...… on nigdy nie interesował się firmą tylko własnym ogródkiem i własna kieszenią..... To że dopiero teraz to się stało wynikało z tego że poprzednio się dowiedział że drugi "pan prezes" który chciał się pozbyć postępu dostał więcej za swoje akcje i on też chciał więcej, nie chodziło mu o dobro firmy. A przyszłość postępu w obecnej bardzo trudnej sytuacji wygląda paskudnie.... Ostatni fachowcy którzy są tu coś warci - jak szef jakości - opuszczają tonącą szalupę. Zostaja mierne typy które nie mają wizji.

Tak6Nie14
Szkoda ZM
@Wspólnik Barbapapy

Szef jakości ostatni fachowiec?? To możesz mi wytłumaczyć skoro to taki fachman dlaczego firma która robi selekcje musiała otworzyć drugą zmianę?? Pomyśl zanim zaczniesz pisać bo to ludzie czytają ....

Tak26Nie1
Wspólnik Barbapapy
@Szkoda ZM

To nie szef jakości jest temu winny a poganiacze z dozoru bo lydzi traktują jak worki treningowe więc i ludzie pracują jak pracują.. jak ds zabraknie to się wtedy posypie....

Tak1Nie23
gość
@Szkoda Zm

Myślę, że za decyzją prezesa (już niestety byłego) (usunięte przez administratora) kryje się coś więcej. Niestety sprzedając udziały podpisał pakt z diabłem, za który wszyscy zapłacimy.

Tak7Nie1
Szkoda ZM
@Wspólnik Barbapapy

Szef jakości jest odpowiedzialny za jakość!!. Być może o tym nie wiesz więc Ci tłumacze, słowa Pana Darka.... To, że pozwoliliśmy firmie zewnętrznej na selekcje u nas było błędem.

Tak24Nie2
To tylko ja
@Szkoda ZM

Nie ma ludzi niezastąpionych. Dział jakości może na początku będzie miał nie łatwo, ale nich was głowa nie boli. Da sobie napewno radę.

Tak6Nie9
Wspólnik barbapapy
@Szkoda ZM

Widać jak słabo znasz ten temat. Firmy zewnętrzne robią sortowania w całym automotive w sytuacji gdy pracownicy firmy nie potrafią produkować zgodnycg części jak to ma miejsce w postępie. Jaki jest sens aby ludzie którzy wyprodukowali buble i ich nie wyłapali teraz znów je sortowali? Firma zewnętrzna jest niezależna poza tym jak oni puszczą bubla to oni za to zapłacą. To dobra decyzja i wszyscy tak robią.

Tak3Nie14
Sort
@Wspólnik barbapapy

Widac ze nie wiesz jak to wyglada na hali. Fajnie sie pisze komentarze jak sie nic nie wie. Przyjdz, zobacz a potem komentuj. Pozdrawiam.

TakNie16
@Wspólnik barbapapy

Jaki jest sens żech ludzie produkujący buble dostawali pieniądze za autokontrole ?. Później wychodzi się z założenia, że nic się nie stało bo i tak firma zewnętrzna po mnie poprawi więc po co robić dobrze jak można byle jak??. Taki jest sens gdybyś znawco motoryzacji nie wiedział.

Tak24Nie4
Mika
@Szkoda Zm

Moge prosiv o kontakt do firmy bo sxukam pracy na zkecenhe do arkafi

QM100
@Szkoda ZM

za jakość w firmie NIE odpowiada szef jakości tylko każdy pracownik. Od sprzątaczki po dyrektora. Tyle i tylko tyle

Tak3Nie4

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w ZM Postep S.A?

TakNie5
Nie wazne.
@Pytanie

Pracowalem tam. Daj se spokoj. Nie wrocilbym tam za zaden hajs. Kierownik grubas zryty leb. Magazyn nie lepszy

Tak1Nie8
Właśnie, że ważne
@Nie wazne.

Nie obrażaj osób, które potrafią jakoś ogarnąć tych wszystkich ludzi. Magazyn też jeden z działów któremu jeszcze zależy, żeby cokolwiek wyjechało z tego zakładu. Jak masz takie podejście to bardzo dobrze, że z nami nie pracujesz. Nie chcemy takich.

Tak7Nie1
Wspólnik barbapapy

Postęp we ciągle pracujecie czy macie postój? Mierzą u was temp na wejściu czy jak zwykle mają gdzieś bezpieczeństwo?

Magik
@Wspólnik barbapapy

Pracujemy dalej tylko że na dwie zmiany dużo ludzi wysłali na stary urlop na razie na 5 dni a w tym tygodniu się okaże czy będzie postojowe od następnego tygodnia czy tylko jedna zmiana. Nic nie mierzą ochrona boi się wyjść że swojej budy. A poza tym na razie wszystko ok zobaczymy co będzie dalej.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 319 dni.

Czy w ZM Postep S.A panuje luźna atmosfera?

Lenka ARP ITP.

Powtorka z rozrywki? Znow bedzie wesoło????

Tak7Nie3
jasnowidz
@Lenka ARP ITP.

z pewnością będzie jeszcze weselej

Tak8Nie1
Przechodzień

Co tam dzisiaj tyle Policji było???

Tak6Nie2
Pracowita
@Przechodzień

Trzeba było zapytać :) Ktoś czuł się zagrożony, więc wezwał wsparcie.

Tak10Nie3
Anna

Witam. Jestem zainteresowana pracą, znalazłam ofertę operator pras w firmie Postęp ale w Gliwicach . Czy napewno stawka jest realna ze dostanę 3tys netto na początek? Bardzo proszę o jakiekolwiek opinie o tej pract ponieważ zależy mi na stalej i dobrze płatnej pracy.

Tak1Nie1
Kadry
@Anna

Witam. Potwierdzam realną możliwość osiągnięcia wynagrodzenia na wskazanym poziomie. Proszę o przesłanie CV bezpośrednio na adres b.koba@postep.pl. Dodam, ze praca odbywa się w trybie 3-zmianowym, przez 5 dni w tygodniu.

TakNie8
Zainteresowany
@Kadry

A w ofercie pisze ze nawet do 4800zl na rękę. Czy ta praca jest bardzo ciężka? Albo kosmiczne normy.? Czasami zdarza się tak ze dużo jest obiecywane a najniższa krajowa się okazuje..

Tak5Nie1
???
@Kadry

Praca pięć dni w tygodniu na trzy zmiany?! Przejeżdżam tamtędy do pracy pracują non stop top jest wg " kadr " pięć dni w tygodniu?

Tak22Nie
40h w tyg.
@???

Tak. Pracujemy 40h w tygodniu. Jeśli trzeba można przyjść w godzinach nadliczbowych. Ale przymusu nie ma.

Tak2Nie22
Maskotka firmy

Seksizm. Oszustwo w sprawie płacy. "Szef" z kompleksem mniejszości. Faktyczne obowiązki nijak się mają do oferty pracy.

Tak108Nie
Że co????

Pierwsze słyszę....

Tak11Nie
@Maskotka firmy

wiele spostrzeżeń jak na tydzień pracy, a moze nie dałaś rady i głupio się przyznać

Tak17Nie1
Joachim

Co za pańcia

Tak7Nie3

Joko ono
@Maskotka firmy

Mało tego każdy z każdym młoda ze starym, stary z młodą i się wymieniają jedna wielka rodzina i jedna wielka parodia ;)

Tak2Nie2
Lenon
@Joko ono

Na szczęście jest nowy wlasciciel i nowe zasady

Tak19Nie9
ZMP

I nastała nowa, lepsza rzeczywistość dla ZM POSTĘP po wyroku sądu apelacyjnego, który stwierdził że akcje zostały prawidłowo sprzedane.

Tak50Nie47
Fun
@ZMP

I co z tego wynika? Będą zwolnienia? Kto będzie prezesem?

Tak2Nie1
Jo
@ZMP

Skąd wiesz, że nastała lepsza rzeczywistość skoro się jeszcze nawet nie zaczęła ;) Myślisz, że coś się zmieni na lepsze? Wątpię. Może skończy się włażenie w cztery litery i absurdalne premie dla osób, którzy niewiele robią

Tak34Nie
@ZMP

Czy blokowanie drzwi ewakuacyjnych, zaglądanie do bagażników, latanie dronem nad głowami, towarzystwo ochroniarzy niczym z gangsterskiego filmu to dla Ciebie faktycznie " lepsza rzeczywistość " ?

Tak31Nie2
Użytkownicy czekają na odpowiedź 436 dni.

Jaka jest kultura pracy w ZM Postep S.A? Obowiązuje typowy dress code?

TakNie2
Wspólny szacunek...

Kpina I farsa. Powinni tego sabotazyste zwolnic bez skrupułów tak jak on podrzucił świnie koledze ze zmiany. Ciekawe ile razy już tak zrobił? Na pewno to nie był pierwszy raz. Jak był by to ktoś młody z załogi to by dostał dyscyplinare.

Tak37Nie4
Kierownik

Widać tu jak dużo już osiągnięto ale też ile jeszcze przed nami. Helmis pisze że 5 inżynierów samych się zwolniło - czy nie dziwne jest że w jednym momencie - w odstępie 1 m-ca? To firma ich zwolniła ale ponieważ gramy fair play nie dostali wymówień ale zaproponowaliśmy im że mogą odejść "na własną prośbę" aby im nie brudzić życiorysów zawodowych. Byli to nieudacznicy którym udowodniono przychodzenie do pracy na kawę i pobieranie w godzinach służbowych filmów z internetu lub też brak zaangażowania i wiedzy w działania firmy - po to był audit stanowisk. Teraz widzimy że to był błąd i należało im podziękować w inny sposób. Na produkcji niestety też pracuje wielu ludzi którzy chcieli by pracować "po staremu" a więc brać pieniądze (i to co się "może przydać" z produkcji) a cały dzień rozmawiać z kolegami, palić papierosy i nie przejmować się zbytnio obowiązkami służbowymi. Niestety taki układ jest nieakceptowalny dla żadnej firmy i Zarząd w osobie Dyrektora pstanowił to ukrócić wprowadzając odpowiedzialność za swoje działania. Ci z pracowników którzy to rozumieją są zadowoleni, ciężko pracują ale otrzymują za swoją pracę dobre wynagrodzenie. Inni którzy tego nie są w stanie zaakceptować są już wytypowani i z nimi niestety będzie się czas pożegnać. Ciężką pracę podjął tu Szef Produkcji ze swoim zastępcą i kierownikami zmian i choć zdawali sobie sprawę z tego że będą obmawiani to ich wysiłek przynosi efekty. Niestety produkcja nie ma wpływu na inne działy w firmie i to jest jeszczewiele do zrobienia aby firma działała jak dobrze naoliwiony zegarek, jednak Dyrektor widzi też konieczność ingerencji w działania kadry kierowniczej. Wdrażamy wiele nowych projektów, wprowadzamy nowe maszyny i technologie i firma jest coraz bardziej rentowna. Wszystkie powyższe posty (Oza wyjątkiem kilku takich jak posty Wojtka) pokazują grupę ludzi który nie chcą uczciwie pracować woląc robić z ZMPOstęp swój folwark na co nie ma zgody. Panowie inżynierowie, panowie i panie pracownicy liniowi - dziękujemy wam za współpracę ale nie spełniacie standardów nowoczesnej firmy nastawionej na sukces. Pamiętajcie również że wasze ruchy w internecie są do namierzenia jeżeli dalej będziecie oczerniać firmę.

Tak12Nie15
Fajnie że już tam nie pracuje.
@Kierownik

Fajne.... sc zególnie straszenie onamierzaniu... cała to prawda o tej firmie.....

Tak30Nie

Fajnie że już tam nie pracuje.

Hmmm mocne strony PODSTĘPU? Myślę ,że system kar. Tak, kary są tam na wysokim poziomie rozwiniętę. Żółte kartki, czerwone kartki, pkt karne naliczane przez brygadzistow za byle co i innych oceniaczy... Tak kary są tam na bardzo wysokim poziomie!!!!!!

Tak21Nie2
były robol

Ta firma to (usunięte przez administratora). Podwyżka jeśli jest to wiąże się z podwyżką normy!!! to jakiś żart!!! Atmosfera słaba...albo zła. Brygadziści rządzą się jak prawdziwi (usunięte przez administratora)! Praca tam to był koszmar. Normy tak wyśrubowane ,że trzeba (usunięte przez administratora) jak sprinter przez 8h a i tak nie ma szans tego wykonac...

Tak12Nie3

Co możecie powiedzieć o warunkach pracy w ZM Postep S.A? Jakie są mocne strony tego pracodawcy? Takie dodatkowe informacje mogą być bardzo pomocne.

Zostaw merytoryczną opinię o ZM Postep S.A - Zabrze