Opinie o ZM Postep S.A w Zabrze

Zakłady Metalowe Postęp S.A. to firma znajdująca się na rynku od ponad 65 lat. W tym czasie przeszła pomyślnie zmiany w zarządzaniu produkcją, które pozwoliły jej stać się dostawcą drugiego oraz pierwszego poziomu w łańcuchu dostaw liderów producentów samochodów.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZM Postep S.A w Zabrze

Koordynator

Dział jakości jeszcze daje radę

Moon

Wszechobecny bałagan, przekładający się na proste błędy i potknięcia, którch można uniknąć. Tutaj nikt nad niczym nie panuje tutaj każdy stoi z boku patrząc jak wszystko wokół się wali . System informatyczny to rzenada a informatycy to relikt minionej epoki nie potrafią pomóc w niczym i co im Panie zrobisz ? Kierownictwo jest tu jakieś? Wszędzie panuje dezorganizacja A komunikacja ? Tutaj takie pojęcie nie istnieje , codziennie zabawa w detektywa ... Nic tu nie funkcjonuje jak należy ale jakoś się kula ten zakład nie wiem , dała mnie to fenomen...

Wypowiedzenie..

Będzie bardzo krótko.. Jeśli z firmy odchodzą pracownicy z stażem pracy 10 , 15 , 20 lat to chyba coś złego się dzieje... Totalny brak organizacji przez co wszystko się sypie , ale..... Jest ktoś komu się wydawało że nad tym zapanuje , szefem logistyki Ci on ????.

Czy w ZM Postep S.A możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Lola

Wypłata wypłacana jest raz w miesiącu.

Specjalista Ds. Zakupów

Niby miło, ale rozmowa z zadufanym, zbyt pewnym siebie kierownikiem bywa trudna...

Pytania generalnie trafne, dotyczące stanowiska... sęk w odpowiedziach. Masz powiedzieć to co akurat ma na myśli, zacząć zdanie w sposób jaki oczekuje. Generalnie mów to co on chce usłyszeć. Przerywa, powtarzając pytanie, jednocześnie sam nie słucha ze zrozumieniem co się do niego mówi. Oj nie chciał bym nad sobą kogoś takiego.

Witam. firma się rozwija, od roku została wchłonięta przez duża grupę kapitałową LUMA. Dzięki przejęciu kolejnych firm przez Lume, Postęp będzie miał kolejnych klientów i kolejne projekty... brzmi wspaniale....ale?? Wielu z was będzie sie zastanawialo czy wysylac cv do ZMP. Czy rozpocząć tam prace w biurze? tyle wątpliwości. Na rozmowie wszystko wam obiecają. Ale do rzeczy. Nie wiele z was wie. że postęp wywodzi się z SIP czytaj Spółdzielnia Inwalidów Pracy. Można znaleźć dokumenty i środki trwałe oznaczone jeszcze za pomocą trzech literek SIP. Ta przeszłość siedzi w głowie wielu osób części administracyjnej. Dlatego uważam że żadne przejecie przez Lumę nic nie zmieniło, w tej firmie dalej obecne jest myslenie z czasów SIP. Jesli pracowales/-as w firmie szanujacej pracownikow, to w ZMP nie wytrzymasz 3 miesięcy. Ciekawe po jakim czasie zrozumiesz ze przerwy nie sa dla Ciebie, w lewej ręce kanapka a prawą ręką odpisujesz na maile :D Życzę powodzenia.

Szkoda Zm

Niestety, pan już były prezes zarządu, Cieślar swoją decyzją doprowadził do przejęcia firmy z 70- letnią historią. Sprzedał akcje , razem z nimi pracowników dzięki którym firma zawsze nabierała wiatru w żagle mimo czasem bardzo trudnych chwil. Płakać się chce, po prostu płakać koledzy.

szcześliwy
@Szkoda Zm

No i co z tego, że doprowadził do przejęcia firmy. (usunięte przez administratora)Nadchodzą trudne czasy i może dobrze, że Postęp znalazł się w dużej Grupie. Pan Cieślar nie dołoży ze swoich pieniędzy nic, a grupa może tak. Do tej pory to(usunięte przez administratora)korzystał z firmowych pieniędzy i wydał na swoje prywatne sprawy około trzech milionów złotych. (usunięte przez administratora) niezbyt orientował się w tym czym firma się zajmuje niestety. (usunięte przez administratora) Szczęściem jest, że ta firma tak długo wytrzymała, ale to się niestety odbije na przyszłości. To, że wytrzymała to są głównie kontrakty zawarte w 2017 roku

@szcześliwy

Ochłoń trochę kolego bo prawda jest taka że pan Cieślar i Gorczyca rozbudowali tą firmę bez pomocy grupy która to niby może więcej. Obaj panowie mają też młodszych zastępców i załogę pełną pomysłów więc daruj sobie komentarze bo znasz firmę może od dwóch lat tymczasem większość pracowników pracuje w niej dwadzieścia lat i więcej.

Szczesliwy
@Szkoda Zm

Jakich młodych zastępców maja bo nie słyszałem

@Szczesliwy

Może to i lepiej, że nie słyszałeś. Widocznie mało o tej firmie wiesz za to dużo chcesz pisać.

Wspólnik Barbapapy
@Szkoda Zm

A czego się spodziewaliście po byłym panu prezesie? Że chce ratować firmę? Żart...… on nigdy nie interesował się firmą tylko własnym ogródkiem i własna kieszenią..... To że dopiero teraz to się stało wynikało z tego że poprzednio się dowiedział że drugi "pan prezes" który chciał się pozbyć postępu dostał więcej za swoje akcje i on też chciał więcej, nie chodziło mu o dobro firmy. A przyszłość postępu w obecnej bardzo trudnej sytuacji wygląda paskudnie.... Ostatni fachowcy którzy są tu coś warci - jak szef jakości - opuszczają tonącą szalupę. Zostaja mierne typy które nie mają wizji.

Szkoda ZM
@Wspólnik Barbapapy

Szef jakości ostatni fachowiec?? To możesz mi wytłumaczyć skoro to taki fachman dlaczego firma która robi selekcje musiała otworzyć drugą zmianę?? Pomyśl zanim zaczniesz pisać bo to ludzie czytają ....

Wspólnik Barbapapy
@Szkoda ZM

To nie szef jakości jest temu winny a poganiacze z dozoru bo lydzi traktują jak worki treningowe więc i ludzie pracują jak pracują.. jak ds zabraknie to się wtedy posypie....

gość
@Szkoda Zm

Myślę, że za decyzją prezesa (już niestety byłego) (usunięte przez administratora) kryje się coś więcej. Niestety sprzedając udziały podpisał pakt z diabłem, za który wszyscy zapłacimy.

Szkoda ZM
@Wspólnik Barbapapy

Szef jakości jest odpowiedzialny za jakość!!. Być może o tym nie wiesz więc Ci tłumacze, słowa Pana Darka.... To, że pozwoliliśmy firmie zewnętrznej na selekcje u nas było błędem.

To tylko ja
@Szkoda ZM

Nie ma ludzi niezastąpionych. Dział jakości może na początku będzie miał nie łatwo, ale nich was głowa nie boli. Da sobie napewno radę.

Wspólnik barbapapy
@Szkoda ZM

Widać jak słabo znasz ten temat. Firmy zewnętrzne robią sortowania w całym automotive w sytuacji gdy pracownicy firmy nie potrafią produkować zgodnycg części jak to ma miejsce w postępie. Jaki jest sens aby ludzie którzy wyprodukowali buble i ich nie wyłapali teraz znów je sortowali? Firma zewnętrzna jest niezależna poza tym jak oni puszczą bubla to oni za to zapłacą. To dobra decyzja i wszyscy tak robią.

Sort
@Wspólnik barbapapy

Widac ze nie wiesz jak to wyglada na hali. Fajnie sie pisze komentarze jak sie nic nie wie. Przyjdz, zobacz a potem komentuj. Pozdrawiam.

@Wspólnik barbapapy

Jaki jest sens żech ludzie produkujący buble dostawali pieniądze za autokontrole ?. Później wychodzi się z założenia, że nic się nie stało bo i tak firma zewnętrzna po mnie poprawi więc po co robić dobrze jak można byle jak??. Taki jest sens gdybyś znawco motoryzacji nie wiedział.

Mika
@Szkoda Zm

Moge prosiv o kontakt do firmy bo sxukam pracy na zkecenhe do arkafi

QM100
@Szkoda ZM

za jakość w firmie NIE odpowiada szef jakości tylko każdy pracownik. Od sprzątaczki po dyrektora. Tyle i tylko tyle

łon
@Szkoda ZM

oj, nie za wiele wiesz tonie była decyzja Darka S. tylko klientów którzy mieli już dość ciągłych bubli po naszej selekcji.

ciekawski

Możecie mi powiedzieć po ile chodzą akcje? Bo proponują po 10 zł, a przecież nie tak dawno sekretarka dostała 200. O co tu chodzi?

@ciekawski

Dzień dobry, bardzo proszę kierować tego typu zapytania do Zarządu firmy z zachowaniem oficjalnej drogi kontaktu. Barbara Koba - Szef HR

baton

jakie czeba spelnic warunki zeby sie przyjac do postepu

Gdzie się podziały ostatnie wpisy z tego roku? W podstępie brak nowych projektów, niestety dział biura obsługi klienta który jest odpowiedzialny za pozyskanie nowych projektów praktycznie już nie istnieje. Brak kierownika tego działu. Brawo zarząd! Firma która nie ma nowych projektów się nie rozwija, a za kilka lat może mieć duże problemy finansowe. Musicie wiedzieć że przez ostatni rok zmieniono kierowników większości działów. To tak gdybyście chcieli pracować w firmie to się domyślcie o co może chodzić :)

....
@Anonim

Chyba jakieś projekty jednak są. Widać to po numerach wyrobow które produkujemy.

@....

Są nowe projekty, więc niech się komuś nie wydaje, że jest źle.

Koleżanki i koledzy, mieliście okazję się przekonać w tym tygodniu jak może wyglądać ": nowy zarząd" , stojąc i debatując przy maszynie nawet nie raczyli powiedzieć - dzień dobry. Panowie prezesi J.C i C.G zawsze mieli czas żeby podać rękę pracownikom przez co zyskali szacunek załogi i dla nich chciało się pracować.

Najlepiej samemu sobie napisać opinie. Gratuluje samozadowolenia. Może lepiej byłoby wyjść za rogu i zobaczyć, że pracownicy sami podchodzili do Nowego Zarządu niż patrzeć z ukrycia i komentować.

Jeśli widziałeś ludzi podchodzących do nowego zarządu żeby się przywitać proponuje odwiedzić jakiegoś dobrego okulistę. I nie dawaj sam sobie pozytywnych opinii bo to żałosne.

Obiektywny

Dalej tak ktoś uważa ? A może jednak wyglada to inaczej i wzrastająca produkcja oraz sprawne działania nie doprowadziły firmy do upadku. Nowi pracownicy świetnie się dogadują i nie ma tej atmosfery kłótni która była cztery czy piec lat temu. Postep rośnie w siłę i dopiero teraz zacznie przyspieszać w rozwoju.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w ZM Postep S.A?

Nie wazne.

Pracowalem tam. Daj se spokoj. Nie wrocilbym tam za zaden hajs. Kierownik grubas zryty leb. Magazyn nie lepszy

Właśnie, że ważne
@Nie wazne.

Nie obrażaj osób, które potrafią jakoś ogarnąć tych wszystkich ludzi. Magazyn też jeden z działów któremu jeszcze zależy, żeby cokolwiek wyjechało z tego zakładu. Jak masz takie podejście to bardzo dobrze, że z nami nie pracujesz. Nie chcemy takich.

Wspólnik barbapapy

Postęp we ciągle pracujecie czy macie postój? Mierzą u was temp na wejściu czy jak zwykle mają gdzieś bezpieczeństwo?

Magik
@Wspólnik barbapapy

Pracujemy dalej tylko że na dwie zmiany dużo ludzi wysłali na stary urlop na razie na 5 dni a w tym tygodniu się okaże czy będzie postojowe od następnego tygodnia czy tylko jedna zmiana. Nic nie mierzą ochrona boi się wyjść że swojej budy. A poza tym na razie wszystko ok zobaczymy co będzie dalej.

Lenka ARP ITP.

Powtorka z rozrywki? Znow bedzie wesoło????

jasnowidz
@Lenka ARP ITP.

z pewnością będzie jeszcze weselej

Przechodzień

Co tam dzisiaj tyle Policji było???

Pracowita
@Przechodzień

Trzeba było zapytać :) Ktoś czuł się zagrożony, więc wezwał wsparcie.

Maskotka firmy

Seksizm. Oszustwo w sprawie płacy. "Szef" z kompleksem mniejszości. Faktyczne obowiązki nijak się mają do oferty pracy.

Że co????

Pierwsze słyszę....

@Maskotka firmy

wiele spostrzeżeń jak na tydzień pracy, a moze nie dałaś rady i głupio się przyznać

Joachim

Co za pańcia

Joko ono
@Maskotka firmy

Mało tego każdy z każdym młoda ze starym, stary z młodą i się wymieniają jedna wielka rodzina i jedna wielka parodia ;)

Lenon
@Joko ono

Na szczęście jest nowy wlasciciel i nowe zasady

ZMP

I nastała nowa, lepsza rzeczywistość dla ZM POSTĘP po wyroku sądu apelacyjnego, który stwierdził że akcje zostały prawidłowo sprzedane.

Fun
@ZMP

I co z tego wynika? Będą zwolnienia? Kto będzie prezesem?

Jo
@ZMP

Skąd wiesz, że nastała lepsza rzeczywistość skoro się jeszcze nawet nie zaczęła ;) Myślisz, że coś się zmieni na lepsze? Wątpię. Może skończy się włażenie w cztery litery i absurdalne premie dla osób, którzy niewiele robią

@ZMP

Czy blokowanie drzwi ewakuacyjnych, zaglądanie do bagażników, latanie dronem nad głowami, towarzystwo ochroniarzy niczym z gangsterskiego filmu to dla Ciebie faktycznie " lepsza rzeczywistość " ?

Wspólny szacunek...

Kpina I farsa. Powinni tego sabotazyste zwolnic bez skrupułów tak jak on podrzucił świnie koledze ze zmiany. Ciekawe ile razy już tak zrobił? Na pewno to nie był pierwszy raz. Jak był by to ktoś młody z załogi to by dostał dyscyplinare.

Kierownik

Widać tu jak dużo już osiągnięto ale też ile jeszcze przed nami. Helmis pisze że 5 inżynierów samych się zwolniło - czy nie dziwne jest że w jednym momencie - w odstępie 1 m-ca? To firma ich zwolniła ale ponieważ gramy fair play nie dostali wymówień ale zaproponowaliśmy im że mogą odejść "na własną prośbę" aby im nie brudzić życiorysów zawodowych. Byli to nieudacznicy którym udowodniono przychodzenie do pracy na kawę i pobieranie w godzinach służbowych filmów z internetu lub też brak zaangażowania i wiedzy w działania firmy - po to był audit stanowisk. Teraz widzimy że to był błąd i należało im podziękować w inny sposób. Na produkcji niestety też pracuje wielu ludzi którzy chcieli by pracować "po staremu" a więc brać pieniądze (i to co się "może przydać" z produkcji) a cały dzień rozmawiać z kolegami, palić papierosy i nie przejmować się zbytnio obowiązkami służbowymi. Niestety taki układ jest nieakceptowalny dla żadnej firmy i Zarząd w osobie Dyrektora pstanowił to ukrócić wprowadzając odpowiedzialność za swoje działania. Ci z pracowników którzy to rozumieją są zadowoleni, ciężko pracują ale otrzymują za swoją pracę dobre wynagrodzenie. Inni którzy tego nie są w stanie zaakceptować są już wytypowani i z nimi niestety będzie się czas pożegnać. Ciężką pracę podjął tu Szef Produkcji ze swoim zastępcą i kierownikami zmian i choć zdawali sobie sprawę z tego że będą obmawiani to ich wysiłek przynosi efekty. Niestety produkcja nie ma wpływu na inne działy w firmie i to jest jeszczewiele do zrobienia aby firma działała jak dobrze naoliwiony zegarek, jednak Dyrektor widzi też konieczność ingerencji w działania kadry kierowniczej. Wdrażamy wiele nowych projektów, wprowadzamy nowe maszyny i technologie i firma jest coraz bardziej rentowna. Wszystkie powyższe posty (Oza wyjątkiem kilku takich jak posty Wojtka) pokazują grupę ludzi który nie chcą uczciwie pracować woląc robić z ZMPOstęp swój folwark na co nie ma zgody. Panowie inżynierowie, panowie i panie pracownicy liniowi - dziękujemy wam za współpracę ale nie spełniacie standardów nowoczesnej firmy nastawionej na sukces. Pamiętajcie również że wasze ruchy w internecie są do namierzenia jeżeli dalej będziecie oczerniać firmę.

Fajnie że już tam nie pracuje.
@Kierownik

Fajne.... sc zególnie straszenie onamierzaniu... cała to prawda o tej firmie.....

Fajnie że już tam nie pracuje.

Hmmm mocne strony PODSTĘPU? Myślę ,że system kar. Tak, kary są tam na wysokim poziomie rozwiniętę. Żółte kartki, czerwone kartki, pkt karne naliczane przez brygadzistow za byle co i innych oceniaczy... Tak kary są tam na bardzo wysokim poziomie!!!!!!

były robol

Ta firma to (usunięte przez administratora). Podwyżka jeśli jest to wiąże się z podwyżką normy!!! to jakiś żart!!! Atmosfera słaba...albo zła. Brygadziści rządzą się jak prawdziwi (usunięte przez administratora)! Praca tam to był koszmar. Normy tak wyśrubowane ,że trzeba (usunięte przez administratora) jak sprinter przez 8h a i tak nie ma szans tego wykonac...

Zostaw merytoryczną opinię o ZM Postep S.A - Zabrze

• Jak się pracuje w ZM Postep S.A?

Zobacz opinie na temat firmy ZM Postep S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZM Postep S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 8 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZM Postep S.A?

Kandydaci do pracy w ZM Postep S.A napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZM Postep S.A