Accenture Sp. z o.o.

Opinie o Accenture Sp. z o.o.

Ssk16

Ssk16
@Informer 06.12.2017 23:05
Który dział, jakie stanowisko?

Pozycja to specjalista do identity and access management

user
@Ssk16 04.12.2017 12:35
Ktoś wie może jak wyglada sytuacja w wewnętrznym dziale IT w Acc? Będę wdzięczny za info. Pozdrawiam, Ssk16...

Rozmowa to podobno ostry magiel, musisz posiadac niezla wiedze techniczna, angielski na poziomie C1 i najlepiej certyfikaty. Ciezko sie dostac.

Honorata

Do propozycji współpracy z Accenture podeszłam bardzo poważnie. Aplikowalam na stanowisko analityka medialnego z językiem arabskim. Cóż.. Wszystko zapowiadalo się pięknie, z początku przekonana byłam, że to otwarta, szanujaca siebie i swoich współpracownikow firma. Niestety tak nie jest. Po pierwsze trzeba powiedzieć, że ta firma ma kolosalny problem z działem HR, o ile wgl taki jest, ponieważ nic się nie trzyma kupy i przekazując informacje jednej z osób rekrutujacych, można zapomnieć o tym, że będzie ona przekazana dalej. Rekrutacja jest rozbita na kilkanaście części, których nikt włącznie z pomysłodawcą nie ogarnia! Z początku zadzwoniła do mnie przesympatyczna Pani bardzo przygotowana do rozmowy, która zadawała mi ściśle określone pytania, rozmowa trwała ok. Godziny. Zapowiedziała wówczas kontakt kolejnej osoby następnego dnia. Niestety na telefon czekałam około dwóch tygodni, pomijając fakt, że raz na jakiś czas dzwoniła do mnie ta sama Pani, która się ze mną po raz pierwszy kontaktowała, dowiedzieć się ode mnie, czy ta druga osoba raczyła się skontaktować. W końcu ktoś zadzwonil, zaprosił mnie na rozmowę i przesłał mi maila z testem językowym, który uzupełnilam. Udalam się na rozmowę, jedna Pani anglojęzyczna, dwie wladajace językiem arabskim, samo spotkanie ok, trwało ok. Godz, pytania o wszystko i o nic, troszeczkę pozbawione sensu, ale ok. Zapowiedziały kontakt z odpowiedzią zwrotną za dwa dni... No tak, z dwóch dni zrobiło się 1,5tyg. Dostałam maila, że spełniam wszystkie wymogi, ale nie można się do mnie dodzwonic co jest absurdem,ponieważ czekałam bardzo na kontakt z ich strony. W mailu poproszono mnie o podanie preferowanej godziny kontaktu, wobec tego odpisałam i podałam godzinę i dzień kontaktu. Oczywiście jak można się domyśleć nikt się nie skontaktował, nie tylko danego dnia, ale i przez kolejne dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach z przeprosinami odzywa się przesympatyczna Pani od pierwszego kontaktu, proponuję inne stanowisko, ponieważ rzekomo podałam zbyt mała dyspozycyjność na rozmowie kwalifikacyjnej, co nie miało miejsca.. Po czym dzwoni ktoś inny i zaprasza mnie ponownie na rozmowę kwalifikacyjną. Nie wiem dlaczego, ale poszłam drugi raz na rozmowę, była już jedna pani anglojęzyczna, zupełnie nic nie chciała mi powiedzieć o warunkach finansowych, ani o tym czym dokładnie miałabym się zajmować. Na koniec spotkania zaznaczylam, że na rozmowie jestem drugi raz, że czekałam na telefon długo, że odmówiłam inne propozycje współpracy, z nadzieją na współpracę z nimi i wyraźnie poprosiłam o odpowiedź do końca tygodnia. I jak wiadomo odpowiedzi nie dostałam. Rozpisałam się bardzo, ale może dlatego, że jestem w ciężkim szoku jak bardzo nieprofesjonalna jest ta firma, jak bardzo nie szanuje ludzi. To jest po prostu żenada i wstyd. Straciłam dużo czasu na czekanie, na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, na wykonanie testu, i poświęciłam czas rekrutujacym mnie osobom. To wszystko jest bardzo niepoważne. Także ja osobiście nie polecam w żaden sposób tego miejsca pracy, bo jak wiadomo jak coś źle się zaczyna to źle się kończy.

Cinek587

Ja zaczynam od 2.11.2017 swoją karierę w Accenture w Katowicach jako programista.. mam nadzieje, że będę zadowolony bo opinie są różne. Jeżeli chodzi o przebieg rekrutacji to oceniam na bardzo dobry.

user62428
@Zeus 19.10.2017 10:24
Przeczytałem wątek od deski do deski i jednej rzeczy nie rozumiem - mamy rynek pracownika, w Warszawie naprawdę łatwo znaleźć p...

No wiesz, to chyba oczywiste, że ludzie zmieniaja. Jak długo statystyczny pracownik zostaje w ACN? 1,5 roku? Znam takich, co pracę wypowiedzieli po miesiącu, bo doszli do wniosku, że się im to nie opłaca. A przed rozpoczęciem nie zawsze da się przewidzieć jak będzie. Natomiast po zaczeciu, jak zaczyna być widoczne na czym to polega, wiele osób nie chce zabagniac sobie CV tak krótkim zatrudnieniem. Pomijając, że skoro przeczytałeś wszystko to pewnie zauważyłeś że wiele osób pisze z punktu widzenia osoby, która już w ACN nie pracuje. Sam wytrzymałem tylko tyle, ile potrzebowałem na znalezienie znacznie lepszej pracy gdzie indziej.

Henio
@Cinek587 13.10.2017 19:26

I co tam Cinek? Jak praca w ACC po miesiącu? Jest OK dla programisty w Katowicach?

RobStark

czy ktoś podzieli się widełkami płac w capability network? (mogą być Panie z HRów:) dzięki :)

anonim81412
@anonim81412 03.12.2017 08:30
Na to pytanie nie da się sensownie odpowiedzieć nie wiedząc, na jakim poziomie zostałbyś zatrudniony. Między zarobkami analityk...

* "zejść", nie "jeść" ;)

@anonim81412 03.12.2017 08:31
* "zejść", nie "jeść" ;)

dzięki :) chodzi mi o orientacyjne złapanie thresholdu pomiędzy managerem a senior managerem; porównuję z siatką advisory z big4

DJ

Pracowałem w tej pseudo czołowej firmie przez ok. 2,5 roku na projekcie dla telekoma. Powiem SZCZRZE NIGDY WIĘCEJ. Niestety ta firma jest nastawiona na zysk i targety a co za tym idzie na wyzysk. Jeżeli nie jesteś managerem i wyżej to dostajesz dosłownie ochłapy przy tym, co zgarnia firma. Dodatkowo pracujesz na premie, raty leasingowe samochodów służbowych i inne zabawki managerów "z gilem pod nosem". Atmosfera jest bardzo słaba - z 10 ręki dowiadujesz się na n Ciebie jadą za plecami kiedy z Tobą rozmawiają jak z najlepszym przyjacielem. Duża część pracowników to banda degeneratów od managerów w wieku 30-50 podrywających praktykantki po cyrki na imprezach firmowych. Ludzie Ci cechują się wysokim ego i nie widzą świata poza tą firmą. Niestety mają tak sprane mózgi, że twierdzą że pracują w najlepszej firmie z najlepszymi zarobkami. Niestety ja także doświadczyłem prania mózgu w tej firmie - wszystko po to aby za bezcen używać waszego życia. Szefostwo jest w szoku jak nie chcesz pracować po godzinach i w weekendy - niestety bardzo często niebezpośrednio do tego zmuszają. Niestety wiele osób nabiera się na ich propagandę i później ucieka jak najszybciej, a to zwykła ściema. Rotacja jest bardzo wysoka, ponieważ tam się nie da wytrzymać. Dziwię się jak oni jeszcze trzymają się na rynku robiąc takie rzeczy, gdyż to najgorsza firma w jakiej w życiu pracowałem. Na szczęcie poza ACCENTURE są mega warunki do pracy i rozwoju. W tym miejscu to żałosne "wynagrodzenie" nie wynagradza jednego dnia pracy w tym młynie.

Obserwator
@DJ 03.12.2017 21:59
To ciekawe, bo ja w obecnym roku to nie mogę się opędzić od rekruterów i umów. Na każdej rozmowie wspominam o was i wszyscy ma...

And? Co ma tzw piernik do ...? Mam nadzieję, że nie konfabulujesz, bo mało kto chciałby takie roszczeniowe osoby spotkać w swoim zespole. Bez odbioru.

Su
@DJ 05.11.2017 15:27

Popieram. Bardzo zle miejsce. Niskie zarobki. Duza rotacja. Presja. Praca jak na hali produkcyjnej, mimo ze wymagajaca skupienia. Wymuszanie nadgodzin. Przypadkowosc awansow. Sztuczna korpogadka. Wazelina. Plus - po takim wycisku kazda firma jest juz bulka z maslem, a przy tym poza Acc zarobki wynosza dobre 50 - 70 proc wiecej. Rekruterzy chetnie biora ofiary Accenture, bo wiedza, ze po takim wycisku, maja bardzo sprawdzajacego sie kandydata. Odradzam Acc. Idzcie gdzies indziej.

Koleżanka

Brałam udział rekrutacji do oddziału na Chocimskiej.Rekrutacja zakończyła się sukcesem - dostałam propozycję współpracy. Ale jej nie przyjęłam, gdyż moje poważne wątpliwości co do jakości tej firmy wzbudził już sam proces rekrutacji. 1. Zostałam poproszona o zdeponowanie telefonu komórkowego w szafce zamykanej na klucz. Dodam, że posiadam bardzo stary model Nokii, którym niewiele można zdziałać... 2. Rozmowę przeprowadzały dwie osoby: jedna z działu HR, druga - moją potencjalną przełożoną z działu księgowości. Do osoby z działu HR nie mam zastrzeżeń, ale już do szefowej działu księgowego poważne... Pani po filologii (jak się okazało w toku rozmowy, nie umniejszając wcale jej wykształcenia) znająca słowa (obawiam się, że niestety tylko słowa, a nie ich znaczenie...) typu: payroll, back up, tracker, prepaid, accrual, bookować i postować, "rekonsyliacja"... Natomiast już o listach płac, dokumentach źródłowych, rozliczeniach międzyokresowych, rezerwach czy uzgadnianiu sald nawet nie słyszała... Ciężko spodziewać się jakości po kimś, kto upiera się, że audytorom daje się back upy a nie dokumenty źródłowe (i nie tylko przy tym) :) Było jeszcze parę innych "kwiatków" o podobnej treści. Rozmowa z nią skutecznie mnie odstraszyła od przyjęcia oferty pracy. Z Accenture wyszło też kilkoro moich współpracowników w późniejszych firmach. Osoby te (wszystkie bez wyjątku) miały bardzo wysoki poziom akceptacji korporacyjnego bełkotu i bardzo wysoki poziom służalczości i lizusostwa względem wyższych rangą, że się tak wyrażę. Naprawdę odradzam osobom z dobrym wykształceniem, inteligentnym, którym zależy na autentyczny rozwoju.

Ama
@Koleżanka 21.11.2017 15:59

Hej miałaś rozmowę z Marzeną Z.?? tak pytam:)

Ttka

@Ttka 14.12.2016 12:55
Czy to prawda zw firma robi background check kandydatow ktorych chca zatrudnic i obdzwania wszystkich pracodawców?...

nie

Castello

Nie polecam tej FIRMY, niestety już na poziomie rekrutacji robi negatywne wrażenie. W moim przypadku rekrutacja składała się z trzech etapów: rozmowa z rekruterem zewnętrznym, testy językowe i wewnętrzna rozmowa rekrutacyjna. Wszystko było realizowane online, ze względu na odległość. Niestety bardzo szybko uwidocznił się brak profesjonalizmu, linki do tych samych testów otrzymywałam od kilku osób, co powodowało wrażenie chaosu i braku kontroli nad procesem. Po przejściu dwóch pierwszych etapów zostałam zaproszona ostateczną rozmowę online, niestety nikt się pojawił. Nie otrzymałam również żadnej informacji z wyjaśnieniem. Jestem osobą z doświadczeniem i pierwszy raz spotkałam się z takim brakiem szacunku i arogancją.

nick123

Ktoś może zna orientacyjnie zarobki na stanowisku Management Consultant w ww.firmie?

MC
@nick123 13.08.2016 20:46

Rozpiętość jest bardzo duża na tym stanowisku w zależności od umiejętności i doświadczenia: 8-17 brutto

Oswald

Zawsze mnie zastanawia ile takie firmy przycinają na każdym pracowniku i o ile lepsze warunki samemu by się wynegocjowało bezpośrednio z pracodawcą.

Wert

Pracuję w accenture 1 rok i jestem bardzo zadowolona. Nadgodziny zawsze płatne, a inne przypadki to zależy od asertywności... jak ktoś bierze wszystko i nie komunikuje to robi to na własne życzenie. Kontakt z managementem bardzo dobry- na kilku projektach współpracowałam z wieloma managerami i zawsze pomagają, chociaż oczywiście muszą też dbać o "swój" interes. Ścieżka awansu jest jasna, podwyżki możliwe - wszystko zależy od umiejętności pracownika , ŕównież negocjacji, umiejętności dostosowania sie do sytuacji i oceny mozliwosci w danej sytuacji.

hah
@Wert 19.11.2017 22:11

Jesteś w ACN rok i miałaś kilka projektów? :) Jak już trollujesz to rób to chociaż w nieco bardziej prawdopodobny sposób :)

student

Oddział Chocimska- zdecydowanie nie polecam. Ogromna rotacja pracowników jest uzasadniona. Menadzerem lub team leaderdem zostaje się przez zasiedzenie. Niskie zarobki, bezpłatne nadgodziny, brak podwyżek, bardzo ograniczone możliwości rozwoju, niekompetentna kadra zarządzająca. Strata czasu.

anonim44

Już sam fakt, że typowy pracownik zostaje tam jakiś rok pokazuje zadowolenie z firmy. Zacznijmy od tego, że mnóstwo osób, które tam się dostają to “znajomi królika” - jak masz tam znajomych dostaniesz się nawet z kiepskim licencjatem i jednym językiem na stanowiska, w opisie których wymaga się magistra i języków. Powiązania rodzinne są bardzo widoczne na codzień. Żeby dostać awans też musisz z odpowiednimi osobami być na stopie prywatnej, w przeciwnym wypadku nie dostaniesz nawet podwyżki pokrywającej rosnące ceny życia, nawet jak będziesz miał świetne oceny. Bezpłatne nadgodziny. Niska pensja. Stanowiska niemające nic wspólnego z ich opisem. Zero jakiegokolwiek rozwoju. Potworna biurokracja i niemożliwość załatwienia czegokolwiek, bo funkcje wspierające (IT, HR...) nie odpowiedzą ci przecież na maila. A twojemu managerowi jest obojętne, czy uda ci się coś załatwić. Milion reguł, których jedynym celem jest utrudnienie ci życia (np. konieczność raportowania w tak skomplikowany sposób, który w zagranicznych oddziałach Accenture nie istnieje). Jak nie pójdziesz na spotkanie integracyjne wieczorem będzie to bardzo źle widziane. Jak nie połączysz się na calla jednostki (których jest naprawdę mnóstwo), bo w tym czasie masz spotkanie z klientem albo w siedzibie klienta skype jest zablokowany i połączyć się zwyczajnie nie da, to też będzie to bardzo negatywnie odebrane. Plusy: jak jesteś kiepski to pewnie masz niewielkie szanse dostanie lepszej pracy a zawsze jest to jakaś praca. Jak nie jesteś, to pewnie szybko z ACN uciekniesz. Aha, i zabawne jest, że na innych, moderowanych forach opinie o firmie są tak świetne - trochę to wyjaśnia czym się HRy zajmują jak ignorują twoje maile.

Andi
@anonim44 22.10.2017 18:02

Czyli polityka firmy jest slaba. Z tego co piszecie wystatczy ze poprawiliby hr i it oraz ograniczyli nadgodziny a rotacja spadlaby pewnie gdzies o.polwe. A jaki jest koszt rekrutacji i wdrazania nowego pracownika i jego efektywnosc na poczatku? Moze firma powinna to sobie jeszcze raz przekalkulowac?

jam_ci
@Andi 26.10.2017 07:09

Wiesz co, mam wątpliwości, czy chodzi tylko o HR i IT. Raczej o cały management, dla którego nie liczą się kompetencje i osiągnięcia tylko to, czy dobrze się z tobą plotkuje na kawie. I któremu brak zdrowego rozsądku - bo dla każdego dobrego kierownika powinno być chyba jasne, że motywację buduje się sprawiedliwym traktowaniem, porządną komunikacją, spełnianiem obietnic (czyli jak starałeś się o pracę w, dajmy na to BI, to w BI powinieneś pracować, nie jako PMO, rozwiązań analitycznych nie widząc nawet na oczy) i inwestowaniem w pracownika a nie ciągłymi obowiązkowymi spotkaniami integracyjnymi i wspólnym piciem, za nieobecność na których dostaniesz po głowie, oraz idiotyczną korpogadką jak to dumnym powinno się być pracując dla ACN. To wina całej kultury organizacyjnej, nie dwóch działów.

ABCD

Właśnie przed chwilą otrzymałam telefon od Pani z HR (oddział Annopol). Jestem zazenowana poziomem rozmowy - Pani z wielkimi wyrzutami zaczęła mnie atakować przez telefon. Rozlaczylam się po drugim pytaniu. Miałam wrażenie, że ta osoba siedzi tam za karę albo jest tak sfrustrowana że musi wyżyć się na aplikujacym. W zeszłym roku również aplikowalam na Annopol, odczucia - takie same plus rozmowa niemerytoryczna. Odradzam, szukam normalnej pracy.

@ABCD 10.10.2017 13:16

A ja niedawno byłam na rozmowie na Chocimskiej i mam zupełnie inne odczucia - pełna profeska, praca zapowiada się fajnie, przełożony też merytorycznie ok tylko tych nadgodzin się boje i przez to nie wiem czy się zdecyduje o ile mnie zechcą - w końcu jako pokolenie Y szanuje swój czas wolny a kasa to nie wszystko;)

Omijać

Pracowałam 3 miesiące. Praca po 12 godzin pensja nie odzwierciedla tego co się robi. Podsumowując "Never ever Accenture"

I_znowu_przyjdzie_wiosna
@korpoludek 03.10.2017 21:30
A standardowo w jakich godzinach pracujesz z tymi nadgodzinami? Codziennie 9-18? 9-19? 9-20? Co z weekendami?...

W weekendy też pracowałam, głównie dlatego, że rachunki trzeba kiedyś uporządkować i opisać, raportingi wydrukować i podpisać i wrzucić do biura. To powiedzmy 2-3 h intensywnej roboty w weekend, plus dojazd do biura i powrót. (Za granicą tak nie jest - koledzy opowiadali, że muszą tylko zrobić foto rachunków). Wszyscy moi znajomi robią to w weekendy, bo jak w tygodniu jesteś u klienta to nie masz szansy tego zrobić. Do tego dochodzi czasami praca w weekend. Na to pytanie nie da się sensownie odpowiedzieć, bo zależy na jakim projekcie jesteś. Tego nie zaplanujesz. Czasami projekt odbywa się też w weekend więc musisz sprawdzić status. Czasami w tygodniu miałeś tyle roboty, że w weekend musisz coś dokończyć. Mam tu na myśli Accenture consulting.

Korpoludek
@I_znowu_przyjdzie_wiosna 04.10.2017 08:02

Wielkie dzięki za informację oraz wskazanie ze chodzi o consulting. A co z operacjami na Chocimskiej? Tam tez nie mozna raportowac nadgodzin? Tam nie ma wyjazdów do klienta to moze ktos napisze ile standardowo jest tych nadgodzin tj. 9 do 18 czy bardziej 9 - 20.

Apacc

Nadgodziny zależą od projektu i od tego jak się wyrabiasz. Pracuje w dziale AP i w normalnym miesiącu zbiera mi się max 10h nadgodzin( czasami wcale) ale to wszystko zależy od Ciebie. Wczesniejsza osoba na moim stanowisku robiła ta sama prace 3 raz dłużej... Atmosfera: różnie, Zalezy od projektu... Zauważalny jest podział na różne team'y. Kasa: da rade wyzyc ale o podwyżkę bardzo ciężko... Na pocieszenie mogę dodać ze są roczne premie

@Apacc 22.09.2017 19:31

Dzięki za info. A za te nadgodziny płacą czy trzyba siedzieć dłużej w ramach podstawowej pensji?

otako

Ktoś coś więcej moze napisać o pracy jako Fraud Analyst ? Jakiej stawki płacowej można się spodziewać (z doświadczeniem) ? Jak godziny, pracy, jacy ludzie, jacy managerowie ?

Witam, serdecznie odradzam. Ulotnilem sie po kilku miesiącach, naprawdę szkoda życia, umiejętności i nerwów (oceniam dział finansowy). Potwierdzam to, co zostało wcześniej napisane - niekompetencja managementu powala. Brak jakichkolwiek umiejętności zarządzania podległymi pracownikami. Zespół łapanka, skupisko klepaczy, zero możliwości wsparcia, nauki, wymiany poglądów - klep i nie zadawaj pytań. Brak znajomosci elementarnych zasad księgowości. Wymuszanie nadgodzin. Ludzie fałszywi, kabluja na wspołpracowników. Zestawiając to wszystko z kilkoma etapami rekrutacji i wzniosłymi ideami głoszonymi na onboardingu - naprawdę szkoda czasu. Nie ma sensu skończyć z zabagnionym cv. Na co w przyszłości takie doświadczenie? Może na to, ze nie pozwoli drugi raz popełnić takiego błędu.

Calineczka
@Były pracownik 07.09.2017 00:58

W której lokalizacji pracowales? Chocimska?

@Calineczka 15.09.2017 10:32
W której lokalizacji pracowales? Chocimska?

Napiszcie coś proszę na temat godzin pracy w Accenture Services/Operations. Próbowałam zgłębić temat, szukałam na wielu forach i w większości są informacje o konsultingu, że są spore nadgodziny wyjazdy brak work-life balance itd. A jak wygląda to w operacjach tj: 1. Czy są nadgodziny. Jeśli tak to ile (czy jest to dodatkowa godzina dziennie czy też trzeba siedzieć np. 9-21? 2. Czy nadgodziny są płatne? Czy jest jakiś system mierzący czas pracy i jest to rozliczane z automatu czy też za każdym razem trzeba mieć zgodę przełożonego? Z góry dziękuję za informację. Pozdr Ania.

Aplikant

Ostatnio brałem udział w rekrutacji i postanowiłem podzielić się moimi wrażeniami. Ogłoszenie dotyczyło stanowiska młodszego programisty, a osoba prowadząca rozmowę pytała mnie zarówno o znajomość finansów jak i technik modelowania systemów a nie sprawdzono moich umiejętności programowania. Dodam tylko, że przed rozmową zapytałem osobę z HR w jaki sposób mogę przygotować się do rozmowy i dostałem odpowiedź, że powinienem spodziewać się zadania analitycznego bądź programistycznego. Tymczasem nie otrzymałem żadnego z tych zadań. W pewnym momencie miałem wrażenie, że w ogóle aplikowałem na inne stanowisko niż to o którym rozmawiałem z rekruterem, gdyż rozmowa była prowadzona w taki sposób, że większość pytań kompletnie nie dotyczyła zadań opisywanych w ogłoszeniu o pracę. Menadżer stwierdził, że zadaje mi pytania z tak różnych obszarów, bo próbuje znaleźć dla mnie rolę na jakimś obecnym projekcie (sic!). Jak widać tu aplikuje się nie na konkretne stanowisko lecz ogólnie do firmy, a potem oni decydują czy zostaniesz developerem czy jednak analitykiem… W trakcie dwóch poprzednich etapów rekrutacji zostałem zapytany o moje oczekiwania finansowe i za każdym razem zapewniano mnie, że mieszczą się one w widełkach na tym stanowisku. Na ostatnim etapie również zostałem zapytany o moje oczekiwania, po czym okazało się, że moje wymagania są za wysokie jak na to stanowisko. Szkoda że przez niekompetencję osób z HR rekruter i ja straciliśmy godzinę. Sam menadżer prowadzący ze mną rozmowę przyznał, że w tej firmie nie ma jasnej ścieżki awansu, gdyż nie ma jednoznacznie przypisanych stanowisk. Stanowiska zmieniają się wraz ze zmianą projektu i rola pracownika zmienia się na różnych projektach w zależności od tego, jak dobrze radził on sobie na poprzednich projektach. Ponadto menadżer, który prowadził ze mną rozmowę w paru momentach zachował się nieprofesjonalnie (np. stwierdzenie, że moje pytanie jest "durne") i ogólnie wydał mi się arogancki. Podsumowując, NIE POLECAM tej firmy. Wydaje mi się, że szukają świeżaków po studiach, którzy przyjmą każdą pracę bez względu na wysokość pensji.

Iza

@Kacha - jak przebiega proces rekrutacji w Accenture Sp. z o.o.? Wnioskując po Twojej wypowiedzi - składa się z kilku etapów. Czy mogłabyś podzielić się z innymi użytkownikami forum szczegółami na temat rozmów z pracodawcą? Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas pierwszego spotkania w firmie?

WW

Rozmowa rekrutacyjna przebiegła bardzo miło, szybki kontakt zwrotny. Dla mnie to firma poważna, z profesjonalnym podejściem.

Iza

Czy wiecie coś o aktualnych procesach rekrutacyjnych? Jak wygląda rekrutacja? Accenture Sp. z o.o. - to rozpoznawalna marka, jakie oferują warunki zatrudnienia? @sdasdas czy na każdym stanowisku przewidywana jest praca w trybie zmianowym?

Ta firma to porażka, niekompetencje menadżerów są przerażające, często bywa że musisz za nich robić rzeczy, oczywiście nic z tego nie masz, nawet o dziękuję można zapomnieć. W firmie lubią dawać dodatkowe obowiązki wmawiając, ze to pomoże przy awansie, jednak jak przychodzi co do czego, twoje kompetencje i zakres obowiązków dodatkowych(często pokrywający się z rolą o którą się ubiegasz) i tak nie ma znaczenia i awans dostaje np kolega menadżera, który nie umie zedytować tabelki w excelu. Podejście do ludzi jak do maszyn, kolesiostwo i faworyzowanie są na porządku dziennym, oraz bardzo nie konkurencyjne wynagrodzenia. Ponadto jak zgłosisz menadżera do HR'u możesz spodziewać się konsekwencji.

zainteresowany

jakiej pensji można się spodziewać na początek z dwoma językami na stanowiskach typu cash collector lub junior data reviewer? dzięki.

zainteresowany
@sdasdas 11.07.2017 19:47
Junior Data Reviewer to może 3k będzie, ale nie pakuj się w to nie warto, bardzo toksyczny projekt, praca zmianowa łącznie z no...

Dzięki za odpowiedź. Racja, zauważyłem, że w ogloszeniu piszą, że to praca zmianowa i nocki też. Rzeczywiście odpada i płaca z dwoma językami na poziomie 3000 netto to jakas porażka jak na Warszawę,

Kacha
@sdasdas 11.07.2017 19:47

Witam. W jakim sensie "toksyczny projekt"? Jestem w trakcie rekrutacji na to stanowisko i zastanawiam sie o co tak naprawdę chodzi. Z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam.

Byly pracownik

Firma jest strasza, zdecydowanie odradzam kazdej osobie ktora ma choc troche poczucia wlasnej wartosci. Zarobki sa mega slabe na, po roku dostalem dwie oferty blisko zaproponowalu miblisko 90 % wiecej. Wspolpracownicy ktorym tylko zalezy na tym aby zwalic robote na Ciebie. Kierownictwo mega wymagajace I strasznie wredne. Nadgodziny sa wymagane jesli ich nie robisz jest to zle odbierane. Brak premii I podwyzek l. Jesli ktos sie zastanawia nad ta firma warto przemyslec swoja decyzje dwa razy

juz nie frajer
@Byly pracownik 26.06.2017 03:34

Nigdy nie rozumialem ludzi, ktorym sie podoba praca z W-wy i latanie na delegacje i ciagle bycie poza domem. Skoro praca (klient) jest za granica, to jaki sens ma siedzenie w biurze w W-wie ? Nie dosc, ze mniejsza pensja, to podle kierownictwo i wyscig szczurow, donosicielstwo, etc.

Ambitny

Pewnie wszystko zależy od projektu. Nie polecam dispotow na Annopol. Pracowałem, nadgodziny są wymuszane codzienie włącznie z sobota i niedziela, święta tez ....Rywalizacja..zła atmosfera..Główna manager wszystkich zespołów nie lubi ludzi, tzn zwykłych pracowników, zwykla odpowiedz dzień dobry w windzie jest problemem , kierownicy. ...ci co zostali...poziom wypowiedzi i wiedzy .. Szkoda czasu dla mlodych z językami i ambicjami. Nie polecam.

Calinka
@Ambitny 29.05.2017 21:30

Ambitny, O co chodzi z Dispotami? To jakiś dzial?

Never ACN
@Calinka 04.09.2017 09:55
Ambitny, O co chodzi z Dispotami? To jakiś dzial?

Disputy czyli reklamacje faktur. Zarzadza kilkoma krajami manager, która zawalila ten projekt, pograzyla tak, ze osiagnieto kompletne dno w wynikach. Dalej tam pracuje, mnóstwo kierownikow i pracowników odeszlo, w takiej atmosferze nie da sie pracowac. Ci co zostali to kopią się dalej. Manager widocznie takich faworyzuje, sama zresztą wygryzla poprzednia managerke, ktora miala wiedzę o tym projekcie. Tego się nie da opisac, co tak kobieta wyprawia..

Bebzol

Nie... No po prostu nie. Przejść przez wszystkie etapy rekrutacji (4) po to żeby na sam koniec ktoś przestał odbierać od Ciebie telefony i nie odpisywał na maile. Rozumiem na wstępie, ale po tylu etapach? A wystarczyłoby po prostu "nie, dziękujemy, nie tym razem". Finalna rozmowa w ogóle nie merytoryczna, luźna gadka "o niczym", team leader widzi Twoje cv pierwszy raz na oczy (i z uśmiechem informuje, że nawet nie spojrzał na nie wcześniej), okazuje się, że klient zupełnie inny niż wynikało to z inf. otrzymanych wcześniej od pań z HR, zero rzetelnych wiadomości o warunkach płacowych, na pytanie o szkolenia informacja, że nikt na nie nie chodzi bo nie ma na to czasu, a zakres obowiązków będzie polegał na otrzymaniu do roboty tego, z czym reszta zespołu nie może się wyrobić. No... po prostu nie, nie traćcie czasu/urlopu na dojazdy/uwagi na wypełnianie testów. Widzę, że te HR-owe rozgrywki to już jakiś korporacyjny folklor... Dla ludzi z HR żeby ludzie z HR mieli pracę i mogli się wykazać - tylko patrząc na powyższe, czym? A można tak dobrze, tak na poziomie, krótko, szybko i na temat. Tylko chyba stwierdzili, że nie ma po co.

obi

Witam, Pytanie o dzial BI Czy w Accenture na prawde jest az tak zle i jest duze cisnienie i pelno nadgodzin oraz typowa korpo atmosfera ?

jola

Hej mam pytanie odnośnie zarobków na stanowisku junior Accountant with English na ile można liczyć i jak wygląda proces rekrutacyjny zapraszają do biura czy przez telefon i o co pytają? Z góry dziękuję za informację!!:)

NB

Wątek o oddziale warszawskim, ale dołączam się do komentarza kolegi z Krakowa. Bardzo nieprofesjonalne podejście do rekrutacji, brak kontaktu po pierwszej rozmowie, mimo ustalenia daty i terminu. Jeżeli w takim kierunku zmierzają działy HR w korporacjach to nie wróżę niczego dobrego. Potencjalny pracownik ma być dostępny na już/na wezwanie, odpowiadać na pytania pisane "przez Panie z HR dla pań z HR", które niczego nie wnoszą i wpasowywać się w dziwaczne klucze odpowiedzi (z całym szacunkiem dla ludzi, którzy zęby zjedli na tego typu sprawach i pracują profesjonalnie - a znam takich). Niesmak pozostał. Spodziewałam się czegoś lepszego. Jak pracownicy mają poważnie traktować pracę skoro tak niepoważne podejście jest widoczne już na samym wstępnie?

Johny be GOOD

Uważajcie na nich. To bardzo złe miejsce z korpo maks stylem pracy. Korpo buddy i takie tam, mierzenie, ocenianie, jakby istniało niewolnictwo. A prawda jest taka, że normalny człowiek chce pracować w normalnej atmosferze, a tej w tej firmie nie ma i nie będzie. Jeszcze raz ostrzegam, ja się naciąłem i zrezygnowałem z zabagnionym CV.

Calineczka
@Johny be GOOD 15.04.2017 21:54

To znaczy ile wytrzymales?

warszawska_wiosna

Capability Network: Myślałam, że padnę jak kilka miesięcy temu powiesili swoje reklamy na Okęciu. Ale w końcu biorąc pod uwagę rotację, trzeba zadbać o napływ nowych naiwnych :) Capability Network to tanie usługi outsourcingowe dla firm z Zachodu. Zajęcia odmóżdżające - za to rekrutacja wieloetapowa, żebyś miał wrażenie, że dołączasz do grupy specjalistów :) Większość dobrych osób, które znałam odeszła po roku - rok wytrzymali, żeby nie psuć sobie CV krótkim zatrudnieniem. Szczerze odradzam.

Miedzynarodowe Doswiadczenie.
@warszawska_wiosna 09.04.2017 11:50

chyba Warszawska Wies.

I'm not a robot
@Miedzynarodowe Doswiadczenie. 18.04.2017 23:43
chyba Warszawska Wies.

Odpowiadasz na post: Miedzynarodowe Doswiadczenie. 2017-04-18 23:43 Jakie to dojrzałe. Egzamin gimnazjalny zdany, że w internecie siedzisz?

XXX

O Accenture Operations na Chocimskiej: W mojej opinii oferowane stanowiska pracy przerośnięte w treści i nieodpowiadające rzeczywistości... O podwyżkę trzeba się wyprosić, liczą się plecy, a nie ciężka praca. Pracownikom mówi się to co chcą usłyszeć i bierze się ich na przeczekanie, byle tylko odwlec decyzję w sprawie podwyżki... Pracowałam tam ponad cztery lata i niestety trafiłam na dwóch niekompetentnych team liderów, którzy nie mieli wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania ludźmi.

user312415

Ta firma to koszmar. Kopanie się po kostkach między współpracownikami, dwulicowość przełożonych, którzy obiecają ci wszystko, żebyś przyszedł albo nie odszedł jak już rzucisz papierami i z czego nic nie będzie. Wyimaginowane powody braku podwyżek i awansów, z rzeczywistością nie mające nic wspólnego. Role, które na papierze są strategiczne, które jak dołączysz do projektu okazują się na poziomie średnio rozgarniętego maturzysty. Ograniczanie kosztów w takim stopniu, że powinieneś gnać z lotniska do klienta na nogach, żeby nie przekroczyć limitu. Bo przecież od ciebie zależy ile kosztuje taksówka w Norwegii czy Londynie. Cięcie kosztów niezgodne z oficjalną polityką firmy, według której zawsze masz ileś mam na nocleg, możesz nadawać bagaż itp. - co z tego, że w teorii możesz, skoro szef ci mówi, że możesz znacznie mniej. Reguły, które zależą wyłącznie od twojego stosunku z szefowstwem - jak są dobre możesz wszystko, jak takie sobie jesteś nikim. Spotkałem się już z projektami, gdzie Hindusi szukają pracowników na swoje projekty w Polsce. Znaczy outsourcingują do Polski. To o czymś świadczy.

xyz

Best Job Ever!! hahaha nie no, żartuję, po prostu okropne. Uciekajcie stamtąd

xyz

Absolutnie nie polecam. Pracownik traktowany jest jak śmieć. Duże nadgodziny, mnóstwo historii (moich i kolegów) o nieprzestrzeganiu kodeksu pracy, próby zabierania zatwierdzonych urlopów (mimo braku podstaw), zmusanie do pracy na zwolnieniu lekarskim... mogłabym wymieniać długo. Nie szanują czegoś takiego jak życie prywatne. Jak praca ma być wykonana, to ma być, jesteś konsultantem,więc nie marudź, tylko zachowuj się profesjonalnie. Godziny wieczorne? - jeśli jest integracja bądź kolacja integracyjna z menadżerami, to nie ma zycia integracyjnego, wypada pójść, inaczej będzie to bardzo źle widziane. Ewentualnie mnóstwo formalności, których trzeba pilnować, bo tak mówią polityki - a przecież w ciągu dnia u klienta nie czas na to. Żeby chociaż jeszcze rekompensowali to ponadprzeciętnym wynagrodzeniem - ok, ale nie robią tego. Oczywiście zależy od projektów i menadżerów, ale istnieje powszechne przyzwolenie na zachowania które z szacunkeim do pracownika i jego prac nie mają nic wspólnego.

olo

unikać - zero pracy która wnosi wartość dodaną dla klienta, chyba że klepanie ticketów dla Hindusów jest szczytem ambicji dla specjalistów. Accenture Services Chocimska. ludzie różni.

collections

Generalnie atmosfera na collections w Annopol jest bardzo w porzadku. Ludzie sympatyczni i pomocni..schody zaczynaja sie gdy idzie o pseudo process managerow..zero wiedzy procesowej a narzucaja durne cele i targety..co niektorzy zaklamani i dwulicowi..

Córka Ratownika
@collections 21.02.2017 22:42

Racja. I w disputach też process managerka bez wiedzy i doświadczenia w branży. Nie dziwi więc fakt że nie rozumie priorytetów. Nie potrafi efektywnie prowadzić zespołów. Typowa korpo szczurka. Taka firma jak Accenture wydawałoby się, że zatrudnia profesjonalistów, a w tym przypadku dziwna decyzja. Kierownicy również w 80% bez doświadczenia kierowniczego...można to sprawdzić nawet na Linkedin... Kopią dołki pod innymi. Cyrk. Więc normali odchodzą tam gdzie można oddychać :)

JJ

Mamy do czynienia z firmą, w której jest ogromna rotacja - oni ciągle rekrutują, bo prawda jest taka, że wszyscy stamtąd uciekają. Nie da się tam pracować dłuższy czas. Bo człowiek, by zwariował. Piorą mózg jak w sekcie, i człowiek staje się korpo -szczurem. A przecież nie o to w życiu chodzi. Szkoda krótkiego życia na takie korporacje, które zabijają w człowieku humanizm.

Olsen

Ta firma to żart. Korpo maks. Mierzą czas pracy co do minuty, czytniki. Zarobki słabe. Atmosfera najgorsza jaka może być. Olałem ich po 3 miesiącach, bo nie warto tracić czasu. Przestrzegam przed tą firmą, bo nic się tam nie nauczycie, i będziecie tracili czas kiedy będą prali wam mózg i wpychali korpo bełkot na zebraniach.

Calinka
@Olsen 20.02.2017 17:11

Olsen, w której lokalizacji pracowałeś?

Kret

Poziom expertow, kierowników i "szefowej" jest żenujący (reklamacje Annopol). Brak wiedzy, profesjonalizmu. Nie warto się angażować z tych względów. Wymagają pracy w nadgodzinach, pracy w weekendy i święta. Zero szkoleń, atmosfery, pracy zespołowej. Rywalizacja, kopanie dołków, nie warto ze względu na fatalną atmosferę. Pracujemy, gdyż płacą extra za znajomość dodatkowego języka, obecnie szukamy pracy gdzie panuje zdrowa atmosfera.

Słabiutko. Po 3 etapie rekrutacji gdzie niby wszystko ładnie pieknie zero odzewu.

tomek

Trochę pewnie zależy do której jednostki się trafi i "pod kim" pracuje. Ja jestem w consultingu, przynajmniej formalnie. W rzeczywistości zadania z consultingu (capability network) są niestety bardzo bliskie zadaniom z outsourcingu. To nie jest pisanie strategii, bycie kreatywnym i wdrażanie trudnych projektów, tylko np. tworzenie prezentacji, materiałów szkoleniowych, praca jako PMO czyli organizujesz wszelkie duperelki na projekcie, rozliczasz rachunki. Strategii i "management consulting" w tym zero. Ale przecież warto powiedzieć, że robimy strategię i consulting, żeby ludzie przysyłali cefałki. Ciekawsze projekty zdarzają się, ale rzadko i raczej od poziomu associate managera, a nawet oni często zajmują się właśnie tym opisanym wyżej. Projekty są długie, więc jak już wyładujesz np. na PMO to trudno ci z tego "zejść", bo szef zazwyczaj nie wyraża zgody. Więc siedzisz rok organizując duperelki, wysyłając newslettery, znudzony tak, że bardziej się nie da. Ale na linkedin masz dumny tytuł "management consultant", co przecież najważniejsze, prawda? Niesamowicie hierarchiczna struktura. Jak piszesz do osoby wyższej stopniem to bardzo często nie dostajesz odpowiedzi. Jak za trzecim czy czwartym mailem zaczniesz się wkurzać i zmienisz ton na bardziej wprost (nie mam na myśli tonu niegrzecznego tylko: "pisałem już kilkukrotnie") to ty dostajesz po głowie, nie ta osoba. Bo ton jest najważniejszy. Dostać jakąkolwiek informację od HRów, IT helpdesku albo innych pracowników wewnętrznych to cud. Ci ludzie pracują tylko jak managerzy się do nich zwracają. To szokujące, w żadnej innej firmie tak nie miałam. W dodatku, żeby było zabawniej, Hindusi odpisują częściej niż Polacy. Zazwyczaj oczekuje się, że będziesz pracował dłużej - nieważne czy jest to konieczne czy nie i masz nawet zbyt mało pracy. O pieniądzach za nadgodziny można zazwyczaj tylko pomarzyć. Zdarzają się wyjątki - jak zawsze - ale to wyjątki. Na wszelkich imprezach pranie mózgu i wmawianie jak super jest praca u nas. Plus idiotyczne gry i zabawy ściągające cię na poziom przedszkolaka (domaluj wąsy na zdjęciu koleżanki - nie żartuję). Jakiegokolwiek rozwoju w formie kursów (mam na myśli kursy nie to coś zwane "virtual learning", co jest na poziomie znacznie niższym niż typowy "kurs" z youtuba) w mojej jednostce niet. Mimo obietnic. Ogólnie, chcesz się rozwijać, idź do poważnej firmy albo wyjedź za granicę.

Jacuś

No w tym momencie Accenture zatrudnia oczywiście ludzi i to całe setki, nie jest to zły wynik, moim zdaniem bardzo sensowny i z pewnością da się z tej kasy wyżyć, i to dość godnie w tym momnecie tak sądzę

kix

Panda
@kix 03.09.2016 07:43
Ponawiam pytanie moich poprzedników o stanowisko billing clerk: czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?...

Billing clerk - pensja w zależności od języków. Podstawa ok 2 -2,5 tys netto - żal. Za dodatkowy język ( angielski is must) często jest dodatek. Im bardziej unikalny tym wyższa stawka. Niestabilna praca - procesy przenoszone do innych jeszcze tańszych krajów. PLUS - doświadczony w procesie (co jest rzadkością w tej firmie) Manager - jeszcze z projektu Tnt.

kix

Cobol

Czy wie ktoś z Was może coś na temat programu zostań programistą ?

Mask
@Cobol 27.08.2016 13:14
Czy wie ktoś z Was może coś na temat programu zostań programistą ?

Program "Zostań Programistą" powinien się nazywać "Zostań Programistą Cobola" bo firma nie może znaleźć programistów tego prehistorycznego języka, a tak się składa, że wciąż ma system w nim napisany. Czy warto w 2017r. tracić czas na naukę Cobola? Odpowiedź jest oczywista.

Cobol!!!
@Mask 07.06.2017 23:26

Czy warto się uczyć Cobola w 2017? Odpowiedź nie jest taka oczywista ... nie zaszkodzi spojrzeć na wiki: Grupa Gartner wydała raport, który wykazał, że 80% światowego biznesu działa na COBOLu, przy prawie 200 mld linii kodu i 5 miliardami linii pisanymi rocznie. A specjalistów od Cobola jak na lekarstwo a ze znajomością języka i cobola to już prawie ZERO. Resztę sobie dośpiewaj jak negocjują stawki programiści Cobola. Pracy w Cobolu jest tyle że bije wszystkie inne języki programowania razem wzięte !!!

Sabcia

Jestem na ostatnim etapie rekrutacji...

Sabcia

Czy ktoś pracuje w dziale Operations - Marketing Program - lub słyszał co nieco na ten temat i mógłby się podzielić opinią lub własnym doświadczeniem?

Zostaw opinię o Accenture Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Accenture Sp. z o.o.