Opinie o Xceedance w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Xceedance. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Xceedance o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xceedance w Kraków

Myślę że to nie jest firma dla każdego. Co mi odpowiadało: - wynagrodzenie - potencjalny budżet szkoleniowy (nie zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy - mnie było tak źle i firmie również nie odpowiadało) - multisport (to jednak minus o czym niżej) - dostęp do udemy (po okresie próbnym) - budżet szkoleniowy (po okresie próbnym) - rozszerzona opieka stomatologiczna - ok 70 zł dopłaty za pracę zdalną - rozwiązanie współpracy z szacunkiem (chociaż tutaj też lekki minus bo dostałam uwagę że nie jestem elastyczna, aczkolwiek pracowałam w miejscach ktore wymagały elastyczności ponieważ by Co mi nie odpowiadało: - Na rozmowie powiedziano mi że będzie dla mnie przypisany buddy który wprowadzi mnie w proces i odpowie na pytania, będzie dostępny tyle ile będzie potrzeba - tymczasem konsekwentnie odmawiał mi pomocy i wszyscy uważali że to ok (ta dziewczyna zdzwoniła się ze mną na 43 minuty przez 2 miesiące i to po interwencji TL (TL akurat był w miarę ok)) - Przeprowadzono jedynie jedno 5 godzinne szkolenie z procesu (gdyby omawiało chociaż 50% jego to ok ale było pobieżne i potem radź sobie sam). Chciałabym podkreślić, że zaznaczałam podczas rozmowy kwalifikacyjnej że skoro idę do pracy bez doświadczenia to na początku pomoc buddego będzie niezbędna w moim przypadku, ludzie są różni - mówię tylko i wyłącznie o sobie) + że preferuje bycie dokładnie przeszkoloną, a nie tak lekko byle jak. - Spotkania teamowe - ludzie niestety dwulicowi, uśmiechają się do ciebie a potem gadają za plecami do leaderów, skłamali na mój temat. Na tych spotkaniach próbuje się nawiązać 'relacje' ale ja osobiście nie lubię się uzewnętrzniać przed ludźmi których ledwo znam - brak sprecyzowanych oczekiwań - ile należy robić, jakie będą odpowiednie procenty do plików itp - mimo moich próśb i zaznaczonych oczekiwań na iv - system qc - wolałabym być najpierw przygotowana do pracy a potem oceniana - o czym też powiedziałam na interview. - firma unikała pytań o to ile kosztuje multisport, podejrzewałam że więcej niż 20 zł (koszt w poprzedniej firmie) ale nie spodziewałam się niemalże dziesięciokrotnej różnicy Generalnie z taką pracą spotkałam się pierwszy raz, dla mnie poniżej pewnego standardu. Wolę jednak klasyczne podejście tj: dokładne szkolenie 1-2 tyg, kontrola pracy po tym okresie dopiero, buddy (ale pomocny a nie udawany) i lekki dystans w pracy - jesteśmy jednak w pracy i kwestie tego co robię poza nią to - przynajmniej dla mnie - moja sprawa. Wydaje mi się też, że nie każdemu będzie przeszkadzać to jak tam wygląda sytuacja ale akurat na pewno nie jest to coś dla mnie.

Tak jest

Tez tam pracowalam i tak jest. (Mlodzi) ludzie, ktorzy tam pracuja po prostu maja mentalnosc PRL - „czy stoje, czy leze, kasa mi sie nalezy“. Najlepszy to jest ten „manifest“ (komunistyczny). Szkoda, ze nie firma prywatna (Pana Marka i reszty), bo juz padlaby - rynek kapitalistyczny nie zna litosci i nie popiera „homo sovieticus“.

MK

jak każdą firma ma wady i zalety, niektórym będzie odpowiadała, a innym nie. Pracowałem tam niecałe dwa lata i moim zdaniem zaleta jest budżet na rozwój pracownika który można wykorzystać dowolnie na swoje hobby i rozwój profesjonalny, w firmie są w większości młode osoby, co jakiś czas są jakieś eventy mniejsze lub większe, generalnie osoby zarządzające z którymi ja mialem styczność były okej i atmosfera raczej w porządku, ze swojej strony nie czułem przeładowania obowiązkami jak to bywa w większości firm, raczej wszystko do dogadania, firma ma ok 100osob w Polsce, więc nikt nie jest anonimowy co osobiście uważam za plus. Wady to według mnie pensja, która jest dość niska, ponoć były tam podwyżki niedawno ale dość symboliczne, jeśli chodzi o awanse średnia perspektywa zmiany stanowiska, a jak już się uda to wynagrodzenie niewiele wzrasta, firma kiedyś była mała więc dużo osób czuje się bardzo "rodzinnie" jednak dla nowych pracownikow może być to niezręczne, ze wszyscy się kochają i taktują bardzo przyjacielsko (dla innych może to być zaleta), brakuje tez większych benefitów w zasadzie oprócz budżetu rozwojowego i opieki medycznej firma nie ma nic wiecej do zaoferowania co jest bardzo dużym minusem na obecnym rynku pracy. Osobiście polecam ta firmę dla młodych osób zaraz po studiach lub studiujących. Na dłuższa metę trzeba się zastanowić czy zarobki rzędu ok 6-7tys brutto zadowalają nas przy obecnej inflacji i czy brak perspektyw awansu nam nie przeszkadza. Jako były pracownik oceniam firmę 6/10.

@Hania

A czy ogólnie istnieje jeszcze szansa na to, że zatrudnią kogoś zdalnie z dalszej lokalizacji czy raczej skupili się teraz na pracownikach z Krakowa? A co ze sprzętem do pracy zdalnej - gwarantują?

ppppyt Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.

Ile moze zarobic osoba z ang i niem w finansach?

Ogłoszenie dla Analyst with German – Collections & SOA, dalej jest aktualne. Był już ktoś na rozmowie rekrutacyjnej i co nie co powie? Miła atmosfera samej rozmowy? Ogólnie ile jest etapów i czy zawsze można liczyć na feedback?

Tak jest Nowy wpis

Edzia Nowy wpis

Zaciekawiła mnie opcja pracy zdalnej z ogłoszenia analyst insurance operations. Szczególnie, że nie wymagają specjalnej szkoły ani kwalifikacji. Jak wygląda rozmowa na takie stanowisko? Nie pracowałam na takim nigdy i trochę nie wiem, czego mogę się spodziewać.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Eve

@PC w takim razie której firmy dotyczy twoja opinia?

Hanka

Ile dają kasy za rozwój, chodzi o zmiany stanowiska i podwyżki z tym związane? Z czym konkretnie jest to jak nazwałaś mydlenie oczu? Co się potem okazuje zupełnie inne?

Xxx

Jak działa hybryda w firmie?

Tatiana

Rozważam wysłanie zgłoszenia do pracy jako quality control expert, z tego ogłoszenia ze strony, przyciągnęły mnie między innymi te elastyczne godziny i lokalizacja, a czy ktoś opowie jak w praktyce rekrutacja wygląda tam do nich?

Obserwator

Do firmy kandydowałem przez agencję pracy Antal, jednak odbyła się również z bezpośrednią rekruterką pracodawcy. Dostałem się na ostatni etap czyli sprawdzenie znajomości języka angielskiego i hiszpańskiego. Widocznie nie byłoby ono wystarczające. Bardzo duży minus za brak odpowiedzi z wynikiem, a także brak odpowiedzi na prośbę o przesłanie wyników testu językowego, które jak zapewniła Pani z agencji będzie mogła udostępnić po rozmowach. P.S. Jeżeli język obcy wymagany jest jedynie w piśmie i rozumieniu czytanego tekstu to przeprowadzanie rozmowy telefonicznej w celu ustalenia jego poziomu jest moim zdaniem odrobinę nielogiczne. Pozdrawiam :)

Vanilia
@Obserwator

Czy poproszono Cię również o test pisemny, czy wyłącznie rozmowę? Sprawdzano znajomość obydwu języków - i angielskiego, i włoskiego?

Kawka
@Vanilia

U mnie byl sprawdzany tylko drugi jezyk bo przyjmuja, ze angielski umiesz perfekt. To jest firma w której porozumiewasz sie po angielsku od pierwszego dnia.

Vanilia
@Kawka

Ok, dziękuję za odpowiedź :) Weryfikowano poziom języka na podstawie rozmowy czy testu językowego?

Kawka
@Vanilia

Było tutaj już info. Rozmowa telefoniczna z nativem.

@Kawka

A warunki zatrudnienia kiedy można poznać? Ile w ogóle jest etapów rekrutacji? Oprócz tych dwóch wymienionych są jeszcze jakieś?

MK

@MK

Piszesz że polecasz miedzy innymi studentom. Dasz znać w związku tym jak jest z grafikiem? Jest na tyle elastyczny że można bez problemu pogodzić pracę i studia? Wiesz może jaka jest pierwsza umowa? O pracę czy zlecenie?

Hania
@Edyta

Pracę można zacząć 7 - 10.30. Raczej nie ma tak żeby można było pracować w kratkę. Od zmian w prawie pracy (kwietnia) jest obowiązkowo 2 dni z biura, 2 zdalnie, a co do 5 dnia to można korzystać z puli 24 dni zdalnych, a po wykorzystaniu już trzeba 3 dni z biura 2 zdalnie. Na początek UOP na 3 miesiące. Jak masz jakąś mega ważną sprawę np. egzamin, lekarza można sobie wyjść np. na 2h i potem odpracować.

Oola
@Hania

Nie ma już możliwości całkowitej pracy zdalnej?

Hania
@Oola

Z tego co wiem tylko na indywidualne uzgodnienie jak mieszka się ponad 100 km od Krakowa. Te osoby, które miały umowę na zdalną już wcześniej podpisaną mogą na niej zostać. Biuro w Krakowie wróciło do hybrydy.

pytanie
@Hania

wiecie moze czy firma rzeczywiscie przestrzega teorii work-life-balance o ktorej tak wszedzie mowia?

OlA

(usunięte przez administratora) W tej firmie nie zarobisz duzych pieniędzy, zatrudniaja (usunięte przez administratora)głównie z Ukrainy za 4,5 max 5k brutto z dwoma językami a jeśli podasz na rozmowie wyzsza stawke to nie oddzwaniaja albo po tescie odrzucaja aplikacje.

Olga

Widzę, że wiele osób ma pozytywną opinię co do pracy w tym miejscu. Wiecie jak wygląda obecnie sfera zarobkowa? Na jakie stawki może liczyć świeżak w firmie? Nie widzę aktualnych informacji na ten temat. Jakie są obecnie benefity dla pracowników? Coś z socjalu wpada?

@Olga

Też chętnie bym się dowiedział na ile można liczyć ze znajomością niemieckiego na B2.

@Piotr

A jakie stanowisko? Umknęło mi, że wymagają znajomości języka obcego w tej firmie. Na każdym stanowisku tak jest czy jakimś konkretnym tylko? Proszę o info!

@Edyta

Na przykład na stanowisku Analyst - Insurance Operations lub Analyst - Client Finance Team. Ciekaw jestem bo poszukuję pracy z językiem niemieckim i zastanawiam się nad tymi ofertami

bernard
@Edyta

witam, czy masz moze informacje jakies sa widelki na stanowisku z niemieckim b1 i angielskim b2?

@bernard

Bernard a dopytywałeś czy może być angielski na B2 ? bo na moje stanowisko tylko C1 i wiem, że większość stanowisk ma takie wymagania. Ja się dowiedziałam tylko, że między B1, a B2 w pensji jest 400 zł różnicy jeśli chodzi o drugi język.

Maria
@Olga

z benefitow fundusz na rozwoj pracownika kilka tys, dosc elastyczny czas pracy. Zarobki w zalezy od ilosci doswiadczenia. ok 6k brutto sami ocencie czy to duzo czy malo

@Hanna

O, a wiesz może, jak sprawdzają poziom języka? Nie jestem pewna po twoim komentarzu, czy trzeba zanieść im jakieś certyfikaty czy sami sprawdzają, jak ktoś sobie radzi. Są testy językowe na rozmowie?

Ooo
@Maria

Oni na początku pytają ile chcesz zarabiac- jeśli powiem ze 7 k brutto to nie wezma mnie pod uwagę?

Krystyna
@Ooo

Każde stanowisko ma swoje widełki. Jeśli masz 2 mało popularne języki na poziomie C1 np. francuski i szwedzki to myślę, że wtedy 7 brutto byłoby możliwe. Jeśli idziesz na stanowisko z niemieckim na B2 to stawki są stałe bo jest wielu chętnych na takie stanowisko.

www
@Krystyna

firma jest nastawiona chyba na studentow, ja majac kilkuletnie doswiadczenie w finansach i jezyk skandynawski zostalam odrzucona na pierwszym etapie rekrutacji z powodu wysokich wymagan finansowych (9k brutto), na standardy malopolskie jesli chodzi o tego typu prace to raczej jest to standardowa wyplata z takim jezykiem... nie wiem dokladnie jak to pozniej wyglada jesli chodzi o dalsza sciezke rozwoju w firmie ale podobno firma ma slabe perspektywy na dalszy rozwoj i zmiane stanowiska na wyzsze. Mysle ze dla studentow ta praca moze byc okej, jesli jednak ktos szanuje siebie i wie co potrafi to rekrutacja do tej firmy jest strata czasu.

Olena
@www

Ja podobnie :) wysłali Ci w ogóle test logiczny czy odrzucili od razu z powodu zbyt wysokich wymagan finansowych? Ta firma placi max 6k brutto i zatrudnia Sasze z Ukrainy który się zgadza za tyle pracować

Mariolka

Cześć Rekruterka mówiła że podczas rekrutacji najwazniejszy jest test analityczny. Czy wiecie może coś więcej czy są trudne pytania, na czym on głównie polega ?

loop
@Mariolka

sprawdza logiczne myslenie, w jezyku angielskim, kilka zadan matematycznych, tak przynajmniej bylo jakis czas temu

Karola

Czy weryfikacja języka niemieckiego podczas rekrutacji jest na podstawie testu czy rozmowy? Jakie szkolenia dodatkowe oferuje firma?

Małgorzata
@Karola

hejka, dowiedziałeś się już czegoś? a może udało ci się przejść rekrutację i pracujesz? daj znać jak wrażenia po kilku miesiącach :)

@Małgorzata

Rozmowa z native speaker przez telefon. Jak dla mnie ciężka forma bo (akurat u mnie) bardzo słabo było słychać osobę po 2 stronie i musiałam kilka razy prosić o powtórzenie pytani. Z pewnością sprawdza czy faktycznie ma się wskazany poziom bo kandydat jest sprawdzany pod wieloma kontami. Jednak jak ktoś się dobrze przygotuje to jak najbardziej do przejścia z wysoką oceną bo sprawdzający bierze pod uwagę to, że rozmowa telefoniczna jest dużo trudniejsza niż na żywo :)

@Hanna

A jak długa była ta rozmowa telefoniczna i jakie przykładowe pytanie padło? Wiadomo, że przez telefon jest o wiele ciężej, dlatego zastanawiam się czy istnieje możliwość przejścia rozmowy w biurze bezpośrednio?

@Magdalena

Myślę, że nie bo osoby z którymi rozmawiasz nie pracują w tej firmie. Jest to zewnętrzna firma, która specjalizuje się w takich rozmowach i ocenach poziomu języka kandydata. Większość nativów dzwoni od siebie tj. trzeba by jechać do Niemiec na 15 minut rozmowy po niemiecku ... U mnie były m.in. ogólne pytania HR-owe. Ja też byłam zdziwiona bo spodziewałam się jakiegoś polskiego lektora danego języka, a nie nativa ;)

Hanna

Ja akurat miałam sprawdzane B2 ale tak. Też się zdziwiłam.

TwojaStaraHuta

Przyjazna i luzna atmosfera w biurze. Kadra zarzadzajaca bardzo mila i starajaca się wspierać pracowników. Na starcie można uslyszec o tym ze Xceeance nie ma być ‘nastepna’ korporacja – i widać trochę inne podejście. Krakowskie biuro ciagle sie ksztalci. Jednym z oczekiwan od nowych osob to elastycznosc i umiejetnosc adaptacji do nowych wyzwan. Duzy nacisk na rozwoj. Kazdy dostaje swoj budzet szkoleniowy ktory moze wykarzystac wg uznania. Mozliwosc bezpośredniej współpracy z klientem. Praca operacyjna polega glownie na analizie i wklepywaniu danych do systemu. Krakowskie centrum ciagle sie rozwija i rosnie dajac ciekawa perspektywe na przyszlosc. Aktualnie malo okazji aby wykorzystac inne jezyki niz Angielski, Niemiecki i czasem Hiszpanski. Do minusow można dodac fakt ze ostatnio atmosfera trochę ‘siadla’. Procesy wymagaja stabilizacji oraz ciagle zmiany mecza ludzi.

Nicky
@TwojaStaraHuta

Xceedance jest niczym innym jak „copy, paste“ firmy AON. Ludzie w firmie sa tylko „wyksztalceni“ na papierze. Mentalnosc malomiasteczkowa i podejscie do pracy jak w PRLu.

Obecny pracownik
@Nicky

Nie powiedziałbym, że tak jest. Każdy zespół zajmuje się zupełnie różnymi rzeczami i w danym zespole można też mieć różne zadania, niekoniecznie polegające na „kopiuj-wklej”. Mogę powiedzieć, że to na pewno jedno z lepszych miejsc pracy na mapie Krakowa.

@Obecny pracownik

A jak z atmosferą? W każdym jest jednakowo pod tym względem? Jeśli to nie tajemnica, daj znać w którym pracujesz i jakie stanowisko. I duże te grupy u was, tak ogólnie, ciężko się odnaleźć?

Lolek

Nie podobał mi się proces rekrutacji. Pierwszy etap to około 30minut rozmowy w języku polskim z osobą z HR -rozmowa o niczym. Następnie test analityczny po angielsku - bardzo fajny. Ostatni etap to rozmowa z menagerka, nawet ok, i potem rozmowa z 2 osobami z zespolu - dramat. Panie zniesmaczone, że ktoś im zawraca głowę. Opowiadają jaka firma jest wspaniala, mając miny jakby chciały wyskoczyć przez okno. Bardzo zniechęcające podejście. Ogólnie chyba najgorszy proces rekrutacji w jakim uczestniczylem. Tak jak wiele osób tu wspominało, jest to bardziej casting niż rekrutacja.

Ewelina
@Lolek

Już niestety normalnie sobie wyobrażam dokładnie całą tę sytuację z nimi... Ciekawe czy na każdego kandydata tak reagują tutaj? Z drugiej strony to chyba dobrze, że jednak Cię do nich przyprowadzili, bo gorzej jakbyś po fakcie dokonanym poznał zespół, bo rozumiem, że ze względu na nie nie podjąłeś się tutaj pracy? Szkoda, żeby działać w niemiłej atmosferze

Małgorzata

Fajnie, że firma wspiera rozwój pracowników, zapewniając benefity i budżet na szkolenia. Zastanawiam się, czy pracownicy są rozliczani z tych szkoleń, w myśl zasady: skoro zdobyłeś nowe umiejętności dodamy Ci więcej obowiązków? Czy z tego budżetu można pokryć również koszty hotelu i wyżywienia, jeśli szkolenie odbywa się w innym mieście?

Toja

Proces rekrutacji przejrzysty, sprawny i sympatyczny, atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna, mniej korpo- biurokracji jak się chce coś załatwić, fajne benefity w tym budżet na rozwój, świetne biuro w centrum miasta, ja jestem bardzo zadowolona

Jerzy

Jeśli ktoś nie znalazł się w firmie jako pracownik nie musi pisać złośliwych opinii. Bardzo fajne miejsce do pracy!!

Jerzy pogromca mitów
@Jerzy

Rozumiem że ty jesteś wszystko-wszechwidzący, kto się tutaj wypowiada? Ogarnij się chłopie i nie ośmieszaj się jeżeli nie opierasz się na faktach to się nie wypowiadaj proszę.

@anonymous Oczywiście szanujemy Twoje zdanie na temat Xceedance. Masz sporo zarzutów wobec tego pracodawcy. Skoro twierdzisz, że jest to mało rozwojowe przedsiębiorstwo, to może będzie to odpowiednie miejsce pracy dla osób, które chcą sobie jedynie dorobić, tj. na przykład dla studentów. Jak myślisz - przyjmują takie osoby?

Adam Migas

Znalazłem ich ofertę pracy na kilku portalach z ogłoszeniami o pracę. Spodobał mi sie ich profil oraz bardzo zainteresowała mnie możliwość aktywnego użytkowania języka. Szukam możliwości współpracy z zagranicznymi firmami ubezpieczeniowymi i nie tylko, wydaje mi się, że Xceedance może to zapewnić właśnie. Zgłosiłem się i mam nadzieję przejść pomyślnie rekrutację!

no one
@Adam Migas

Daruj sobie. Chyba że lubisz toksyczne środowisko pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Xceedance - Kraków

• Jak się pracuje w Xceedance?

Zobacz opinie na temat firmy Xceedance tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xceedance?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xceedance?

Kandydaci do pracy w Xceedance napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Xceedance