W.KRUK S.A.
counter
3 71 389 5 1
Ślepy z fabryki Tannhausa Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Firma krzak... Jasieńka stary jest obsrańcem

Tak2Nie
onaaaa123 Nowy wpis

Pracy w centrali nie polecam. Kiepskie zarobki i duże wymagania. Poza swoimi obowiązkami trzeba jeszcze pracować za ludzi, którzy uważają że staż pracy lub koligacje upoważniają ich do nic nie robienia. Jak sobie na to pozwolisz, to jeszcze będziesz robić w innych działach ekstra robotę za friko. Kiepska organizacja pracy i zarządzanie. Kierownictwo boi się podejmować decyzje, odpowiedzialność jest zrzucana niżej. Spory chaos i braki w podstawowych narzędziach pracy, np dostęp do systemu. Problemy które w innych firmach (często mniejszych i biedniejszych) rozwiązuje się od ręki, tutaj są nierozwiązywalne całymi miesiącami. Na plus warunki lokalowe i godziny pracy. Niektórzy ludzie też są w porządku. Nie polecam tej pracy, bo szkoda czasu i nerwów, no chyba że nie macie innej opcji, albo chcecie coś na przeczekanie. Sporo wartościowych osób sama odchodziła z tej pracy, co też o czymś świadczy. Na temat pracy w salonach się nie wypowiadam, bo nie wiem jak tam wygląda sytuacja.

Tak5Nie
Pracownik szukający innej prac Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Wirma ok, na pozór daje prace, ale tak na prawdę to jest wyścig szczurów. Jakies śmieszne zebrania z kierownikami, na co po co takie proste informacje mozna przekazać w trakcie pracy zamiast siedzieć na zapleczu i udawać ze sie pracuje. Tak wyglada praca kierownika w tej firmie siedzi na zapleczu cały dzien i zbija baki. Zero pomocy wyjdzi czasem na chwile ale ciagle sie przykrywa ze musi cos robić śmieszne. Pozniej jakies ocenianie pod jarzącym kontem słabo ma sie fart albo i nie tak to juz jest. I te zebrania-dramat kiero mógłby juz sobie darować nie dość ze ciagle pisanie w dni wolne to jeszcze zebrania beznadziejne z których i tak nic sie nie wynosi. Moze powinni sie zająć czymś naprawdę ważnym bo chyba maja za mało pracy. Pozdrawiam

Tak3Nie
Nazwa działu: Handlowy

Oczywiście, firma z wielka tradycja....nie zwolniła pracowników ale bez nich nie było by firmy. Zastanówcie sie. Sobie pewnie nie zabrali premii bo jak by żyli za te marne grosze, ale my to juz sie nie liczymy. Szkoda tylko, ze firma uważa sie za taka z wielka tradycja itd, a o swoich pracowników wogole nie dba. My sie poświęcamy na każdym kroku dbamy o klienta, ale nikt nas nie docenia. Mamy sie wogole cieszyć ze mamy prace-troche smutne ale prawdziwe.

Tak11Nie
@Pracownik

Dokładnie, wymagania na najwyższym poziomie. Strój nienaganny-ale kto moze sobie kupić ciuchy jak ledwo starcza na życie. Czarna odzież wymagana ale kto da nam na to pieniądze. Nic od siebie tylko wymagania

Tak11Nie
Monia Nowy wpis
@Pracownik

Może nie zwalniała ale sporo osób ze sklepów biura czy produkcji nie miała przedłużonych umów..... Grunt że kasa z tarczy jest dla firmy a ludzie na bruk....... Co tam wysyłanie ludzi na bezrobocie skoro można robić kampanię funduszy dla pielęgniarek. Hahaha!!!!!!

Tak5Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Justa

Zamówiłam naszyjnik ze sklepu internetowego i niestety jestem nieco zawiedziona jakością zapakowania przesyłki. Moim zdaniem była zabezpieczona bardzo słabo, patrząc na to że naszyjnik za 1000zł, żadnej folii bąbelkowej itd. Do tego certyfikat autentyczności zgnieciony. No i nie dołączono torebki prezentowej (a naszyjnik ma być prezentem) co w innych sklepach z biżuterią jest oczywiste. Słabo...

Tak7Nie1
Antyjusta
@Justa

To nie miejsce na twoje wypociny.

Tak4Nie3
Ups
@Justa

To napisz na sklep internetowy,a nie tutaj,to nie forum na ten temat.

Tak2Nie2
OstatniRaz

Nigdy więcej kontaktu z tą pseudo firmą, zakupiony pierścionek ubrany 5 razu popsuł się podczas poprawiania włosów a konkretnie nóżka trzymająca kamień, 3 miesiące czekania na odpowiedź z serwisu i w odpowiedzi że trzeba za to zapłacić 240 zł a pierścionek zakupiony za 180 zł. Nikomu nie polecam nawet najgorszemu wrogowi.

Tak3Nie1
Hej
@OstatniRaz

A myślałam że to forum na temat pracy i pracodawców a nie książka skarg i zażaleń,żenada.

Tak2Nie2
Jagodzianka

Moi drodzy chyba już nie ma się co przepychać komentarzami bo są jednostki które nie dadzą rady zrozumieć że nie ma może kolorowo ale może być jeszcze gorzej. Nie potraficie docenić tego co macie. Macie pracę a ciągle plujecie na firmę. Może tak pomyślcie że część społeczeństwa niestety już pracy nie ma, a wy nic tylko narzekacie. Cieszcie się że wstając rano ciągle macie gdzie udać się do pracy a nie zastanawiacie się gdzie jej teraz będziecie szukać. Życzę wam żebyście wkoncu podeszli do sprawy pozytywnie a nie knuli i pluli. Apart już zwalnia ludzi obyśmy nie doczekali chwili kiedy tutaj to nastąpi. Przy waszej niechęci i podejściu niestety jest to jednak możliwe, a wtedy to będziecie mieli na co narzekać bo nawet po tym kryzysie raczej rynek nie będzie zasypany ofertami pracy bo gospodarka będzie powoli się dźwigała.

Tak8Nie15
Wkurza
@Jagodzianka

Jagodzianka masz źle informacje nasza firma już zwalnia i nie przedłuża umów i to dotyczy wszystkich nie tylko w salonach również i w biurze więc nie wypisuj że firma jest taka wspaniała Bo już obcięła każdemu pensje i 4/5 etatu plus mniejsze obsady w sklepach więc widać jesteś nie do informawana w tej sprawie

Tak11Nie3
Jagodzianka
@Wkurza

Oczywiście że wiem bo również mam etat 4/5 ale napisałam że może być gorzej. W żadnym wpisie nie padło z mojej strony stwierdzenie że firma jest wspaniała poprostu jak czytam jak to inni narzekają to głowa mała. Redukcja etatu nigdy nie jest przyjemna ani dla osoby odchodzącej jak i jej współpracowników. A co do obcięcia pensji no tak najlepiej zostaw w domu i mieć 100%. Sprzedaż mamy tylko internetową i wiemy wszyscy że nie przynosi ona tyle zysku co w salonach. Można by na ten temat długo polemizować ale skoro co niektórym jest tak źle, niech odejdą już a nie na cwaniaka przeczekają z pensja za 4/5 w końcu jest aż tak źle w tym Kruku. Wielu moich znajomych ma teraz obcięte pensje bądź jest na postojowym i każdy czeka aż wróci do pracy. A tu marzy się postojowe płatne 100%. Gdybyscie byli teraz na miejscu pracodawców to jestem pewna że wypłacali byście 100% wynagrodzenia ;). Tym wspaniałym zakończeniem zakończę już ten wpis.

Tak7Nie9
Misiu
@Jagodzianka

Jagodzianka rozumiem że ty jesteś ta zwykła mrówka która ma teraz 1, 518 a nie pracująca w hierari trochę wyżej w naszej firmie i masz np. 2,500 na rękę lub więcej po obniżeniu pensji o 20%.Wiec jeżeli jesteś ta zwykła mrówka to zastanów się komu lepiej teraz sie żyje. Pracując na 4/5 w miesiącu maj mialem 170 godziny a rozliczenie godzinowe wydłużone do pół roku. Jesteś z tego zadowolona ze teraz (usunięte przez administratora) s oni gruba kasę zbierają bo utargi takie same jak przed pandemia.

Tak8Nie1
Monika
@Jagodzianka

Nie ma to jak zakłamanie rzeczywistosci... Niech duma kroczy przed Tobą

Tak7Nie2
Anonim
@Jagodzianka

Za 1550 ciekawa jestem kto by dał rade wyrzyc. Mam się cieszyć ze mam prace totalne wykorzystanie pracownika. Taka firma wow z zew. Prawie wszyscy już przeszli na całe etaty a tu do końca roku...żenada

Tak8Nie
Ja
@Anonim

Na temat wynagrodzeń i systemu premiowania przyszło info na salony. Widać w waszym salonie jest słaby przekaz informacji

TakNie5
ktoś
@Ja

1/3 premii, od lipca 2/3 premii a od sierpnia cała premia tak dla jasności, co daje nam marne 50 zł to faktycznie motywacja do pracy taka że aż się z tyłków kurzy...

Tak6Nie
Ludzisko
@ktoś

My (usunięte przez administratora) a ciągle mają nas w nosie tylko nie wiem dlaczego? Plany owszem można zrobić ale po co, nikomu się nie chce, za tą pensje!!!!! a premie mogą sobie wziąść ta malutka, marniutka może im wystarczy do budżetu domowego. Więc morał z tego taki ILE MASZ TYLE Z SIEBIE DASZ.

Szeregów pracownicy

Na ten moment ta firma to korporacja wyzyskująca pracowników najbardziej jak się da. Galerie zostały zamknięte, inne salony jubilerskie przeszły na postojowe tylko w Kruku codziennie świeciło się światło w salonach i widać było pracujący personel, chyba że cały zespół wykorzystywał urlopy. Po powrocie do pracy, trzeba było przygotować salony na nowe otwarcie, dodatkowo zarząd zarzucił pracowników wymianą metek na wyższe ceny, dodatkowo arkusze z wyprzedażą oraz nauka do testów że wszystkich procedur, między innymi covid, produktów czy obsługi. Wymagania mają bardzo wysokie, nieporównywalnie do odpowiedzialności materialnej. (usunięte przez administratora) Nikomu nie polecamy pracy w W. KRUK, na rozmowach rekrutacyjnych przedstawiane warunki nijak mają się do praktycznej pracy w salonach. Jedynym ratującym aspektem tej firmy jest dobry personel, o ile trafi się do dobrego salonu.

Tak6Nie
Heidi

Niestety człowiek się nie liczy, nie jest szanowany za swoją pracę a poniżany. Czy można tolerować to że jest się wyzyskiwany za 1500 ?

Tak15Nie
Problem

Problemy z zamówieniami online do sklepu.

Tak2Nie1
Zainteresowana sytuacja
Nazwa działu: Finanse

Ja mam pytanie czemu administrator usuwa kwoty o zarobkach firmie. Czyżby taka firma się wstydzila że daje takie marne pieniądze swoim pracownikom, uważam że każdy ma prawo wiedzieć jakie są zarobki a z tego wynika że chyba firma nie lubi hejtu na swój temat to samo jest z sklepem internetowym i prosi o usunięcie nie pochlebnych komentarzy. Wstyd że taka firma nie umie przyjąć tego na klatę przecież właśnie takie warunki pracy oferuje

Tak23Nie
Monika
@Zainteresowana sytuacja

Aż dziw bierze że ktoś jeszcze chce tam pracować ludzie i tak przekazują sobie info na temat tej Firmy tzn korporacji bo tak należy ich nazywać

Tak3Nie
Misiu
Nazwa działu: Handlowy

Jestem również pracownikiem W. Kruk i tak szczerze, gdyby nie my tu na dole w hierarchi, małe mróweczki to tych na górze nie byłoby. (usunięte przez administratora) a oni nam pensje ucieli i pani Jagodzianko ty która tak bronisz tą nasza firmę jeżeli stać cię na 1500 zł to pracuj a do twojej wiadomości korzystając z tarczy antykryzysowej nie musieli obniżyć wynagrodzenia a przede wszystkim jaki przedstawiciel pracowników. Po pierwsze wybrany 5 lat temu czyli 2 015 roku z kadencja na 4 lata a kto wybrał na następną kadencję bo napewno nie pracownicy w 2019 bo już tam pracowałem a według wszystkich przepisów to my wybieram. Kit i mogiła to zrobił W. Kruk z nami,wymagaja teraz niech sami stana za lada i pracują za te marne pieniądze. Wymagać potrafi a dać od siebie coś to nie. I tyle.

Tak9Nie
Ja
@Misiu

Przecież zawsze można odejść skoro się nie podoba. Firma już czeka na Twoje wypowiedzenie

Tak1Nie5
Masakra

Nie polecam, zero organizacji, zwolniłam się z tego miejsca. Nawet nie wiecie co się dzieje w sklepie internetowym podczas pandemii....wypłaty np. 1300 jako że 4/5 etatu. Koszmar. Kombinacje osób zarządzających, a zwykłych pracowników, którzy uwijają się jak w ukropie żeby wysłać jak najwięcej paczek do klientów, miesza się wiecie z czym...że niby to ich wina. Wcale nie złej organizacji, głodowych wypłat, złego zarządzania. Porażka!

Tak20Nie

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w W.KRUK S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Tak1Nie5
Jenny
@Pytanie

Istnieje,chociaż po kilku latach na najwyższym stanowisku,nie licząc kierownika, masz(usunięte przez administratora),więc bez szału.A trzeba zdać sporo egzaminów i zaliczyć wiele testów.

Mateusz
Nazwa działu: Handlowy

Firma ma kasę żeby rozdawać na pielęgniarki, ale swoich pracowników oskubała z wypłat. Zachecali do brania l4 i opiekuńczego. Zmienili etaty na 4/5 wiec ludzie dostali (usunięte przez administratora). Żenada. Ale innych wspieracie i sracie do własnego gniazda. To macie kasę, czy nie? Rozdawnictwo na poziomie pisiorów. Zabrać tym co na Was tyrają i rozdać obcym. Dopóki nie będziecie dbać o swoich pracowników, to pracownicy nie będą (usunięte przez administratora) na wasze fanaberie. Mamy wasze plany głęboko w(usunięte przez administratora). Nie polecam nikomu pracy w kruku.

Tak33Nie
Tela
@Mateusz

Nie uwierzę że takie są zarobki,to zgodne z prawem wogole?taką poważna firma i takie żenujące pensje?

Tak12Nie
Zniesmaczona
@Mateusz

Chyba nikt normalny nie jest zadowolony z dostawania mniejszej kasy ale nie firma oskubala tylko takie sa warunki tarczy antykryzysowej. Czy ty sie obudziles ze snu zimowego? Pandemia, recesja? Bezrobocie Cos świta? Firmy skladaja sie jak domki z kart, niektore obcinaja wynagrodzenia i po 50 procent ale ty bedziesz bluzgal bo firma smie wspierac ludzi bedacych na pierwszej linii frontu? Nie polecam nikomu takiego pracownika.

Tak4Nie21
Fghjj
@Zniesmaczona

Nie firma oskubala? Proszę przeczytać warunki dofinansowania do pensji a następnie bronić firmy, która nie jest fair wobec pracowników.

Tak14Nie1
Mateusz
@Zniesmaczona

Firma w pierwszej kolejności powinna wspierać swoich pracowników. Pielęgniarki są na pierwszej linii frontu, ale to ludzie pracujący dla nich wyzdychają w pierwszej kolejności, bo dla kruka mamona jest na pierwszym miejscu. Chytre lisy bez grama honoru. Może i jestem złym pracownikiem, bo mam czelność napisać jak to wygląda, ale to pracodawca Was (usunięte przez administratora) a Wy jeszcze wypinacie poślady po więcej.

Tak14Nie
A
@Zniesmaczona

W innych sieciach jubilerskich poszli na postojowe i dostali więcej niż pracownicy chodzący do pracy w Kruku,taka nagroda za pracę w czasie pandemii i narażanie zdrowia ????

Tak15Nie
Ghjj
@A

Nie jest wcale tak pięknie. Poczytajcie sobie forum Apart.

Tak2Nie4
A
@Ghjj

Poczytałam,teraz w najsłabszych salonach (usunięte przez administratora)w lepszych(usunięte przez administratora),premia normalnie płacona,a u nas(usunięte przez administratora)najniższa,jednak to znaczna różnica.

Tak7Nie
Xyz

Niestety nie moge powiedzieć zbyt wiele dobrego o pracy w tej firmie. Pracownik nie jest tutaj szanowany. Bardzo często ludźmi się pomiata, podnosi na nich głos, traktuje jakby nie mieli uczuć i własnego rozumu. Żadnemu pracodawcy nie przysługuje prawo do poniewierania pracownikiem. Za dużo pracy, za mało ludzi. Brak płatnych nadgodzin lub chociaż możliwości odebrania ich. Dużym kłopotem jest brak komunikacji zarówno w obrębie działu jak i pomiędzy innymi działami, które powinny ze sobą współpracować i być w stałym kontakcie. Do tego przestarzały sprzęt i procedury, brak możliwości rozwoju zawodowego a przede wszystkim finansowego. Na jakąkolwiek podwyżkę trzeba czekać długimi latami. Także stawka jaką sobie wynegocjujesz na początku będzie Twoją wypłatą przez następne 3-5 lat o ile tyle wytrzymasz. Czyli tak naprawdę z każdym rokiem zarabiasz coraz mniej biorąc pod uwagę inflację. Przy czym nie ma żadnych premii. Długie staże pracy mają tu przede wszystkim pracownicy wyższych szczebli. Zdarzają się nieprzyjemne zwolnienia z dnia na dzień albo w ostatni dzień obowiązywania umowy. Oczywiście sytuacja może być różna w zależności od zespołu ale po rozmowach z różnymi pracownikami wiem, że wszędzie jest podobnie. Ogólnie rzeczywistość W.KRUK bardzo odbiega od wizerunku. Idąc do takiej firmy ma się zupełnie inne wyobrażenie.

Tak14Nie
Pracownik spółki
@Xyz

Niestety schemat powielany we wszystkich markach spółki Vgr. Lawina negatywnych komentarzy nie wzięła się znikąd.Przykro to wszystko czytać.

Tak9Nie
Anna

Jakie trzeba spełniać wymogi żeby zostać sprzedawcą? Jeżeli nie pracowało się wcześniej z biżuterią?

TakNie4
Sprzedawca
@Anna

W obecnej sytuacji ciężko będzie przejść proces rekrutacji bez doświadczenia.

@Anna

Aktualnie firma nie zatrudnia - przynajmniej sprzedawców. Nie przedłuża umów też. Wymogi masz w ogłoszeniach jak się pojawiają. Nie zawsze osoba z doświadczeniem w branży pozytywnie przechodzi proces rekrutacji z kierownikiem. Chcesz pracować? Jak będą aktualnie dodane oferty to wyślij CV.

o
@Anna

Szukaj czegos innego, nie łąduj się do W.Kruk!

owca

Odradzam pracę. Jestem jako pracownik bardzo zawiedziona, bardzo. Nie szliśmy na postojowe, ale za to w momencie gdy Salony były zamknięte -my w nich byłyśmy! zbierałyśmy towar, wysyłałyśmy do centrali, codziennie byłyśmy gotowe do pracy. Codziennie bałyśmy się, nie oszukujmy się - każdy na samym początku akcji z koronawirusem - bał się. Obcieli etaty z zastrzeżeniem, że do konca roku. Do konca roku mamy wizje wypłąty 1500/1600 zł ! a co się okazuje, pracownicy na postojowym dostają wiecej. Wniosek jest prosty, bylysmy w pracy, mamy 1500/1600, zero premii bo cele sa celowo nie do zrealizowania, chodzimy do pracy i walczymy o każda sprzedaż, z przerwami na testy i sprawdziany! tak, testy i sprawdziany! jeszcze tym uwłaczają naszą i tak zdeptaną godność. w celu "rozwijania i pogłębiania wiedzy". To WY , zarząd i nasi prawcodawcy z W.Kruk powinniście przejsc szkolenie jak GODNIE i z SZACUNKIEM traktować te mróweczki bez których mielibyście wielkie NIC! Kiedy to wreszcie zrozumiecie? Jestem zawiedziona i rozżalona. Nawet jeśli powstaniecie po kryzysie, czego Wam i sobie życzę - to o dobrym imieniu możecie zapomnieć. Jest internet, jest wolność wypowiedzi. Przy takim traktowaniu to nie brak klienta będzie najwieksza porazką. Dodatkowo to wsparcie dla pielegniarek...nie, tym nie podratujecie swojegon wizerunku.Z smutkiem konczę ten długi, może za długi wpis...bo słow nadal brak. Pozdrawiam wszystkich pracowników bardzo ciepło. Trzymajcie się tam !

Tak23Nie1
Katarzyna

Jeżeli chodzi o sklep internetowy przestrzegam wszystkich żeby tam nie kupowali , są nie kompetentni, wysyłają towar niepełnowartościowy. Zakupiłam nausznice 20 lutego 2020 przyszła nie pełnowartościowa brak cekina , na infolini kazali mi towar zareklamować więc poszłam do salonu , 10 marca przyjęli reklamacje , pod koniec marca dzwoniąc i prosząc żeby przesłali na adres zakupu towar po naprawie . Zero odzewu do tej pory . Jest już 28 kwietnia brak nausznicy i pieniędzy .

Anka
@Katarzyna

Kurczę podobno jest jakaś pandemia czy coś. Może galerie handlowe są zamknięte. Pomyślała osoba o tym, czy to zbyt skomplikowane?

Tak9Nie3
Beata
@Anka

A może w takim wypadku trzeba tez zadbać o klienta, wysłać mu towar do domu? Inne firmy radzą sobie w tym wyjątkowym czasie.... oprócz W.Kruk.

Tak1Nie4
Nes
@Beata

Nie ma w prawie określonego czasu w jakim należy zwrócić produkt z reklamacji. Jak się jest roszczeniową parówą to się powinno czekać jeszcze raz tyle.

Tak3Nie3
GDA
Nazwa działu: Handlowy

Czy Państwa salony były gotowe na dzisiejsze otwarcie centrów handlowych? Państwa pracownicy w Gdańsku nie mają masek ani rękawiczek. O płynach już nie wspominając. Nie otrzymali żadnych wytycznych jak przyjmować klientów i jak z nimi pracować. Nie można zbijać kasy na ludziach!!! Bezpieczeństwo pracowników jest na dalszym planie.

Jenny
@GDA

Co za bzdury, maseczki i rękawice już z miesiąc temu przyszły,płyn do dezynfekcji rąk a także powierzchni też mamy,a wytyczne przyszły wczoraj. A zanim przyszły wystarczyło włączyć myślenie.

Tak2Nie1
Nicola
@Jenny

Może kiedy zobaczyły maseczki uznały że wola chodzić bez ;). Jest taka możliwość.

Tak2Nie

Zostaw merytoryczną opinię o W.KRUK S.A. - Kraków

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

W.KRUK S.A.