Prezent dla szefa – jak wybrać? Sprawdź kilka inspirujących pomysłów

Wybór prezentu dla szefa jest wbrew pozorom niełatwym zadaniem, a w ciągu roku może nadarzyć się kilka takich okazji. Warto pamiętać o paru bardzo ważnych kwestiach. Chcesz wiedzieć jakich? Przygotowaliśmy dla ciebie kilka inspirujących pomysłów na prezent dla swojego przełożonego.

prezent dla szefa

Prezent dla szefa – jak go wybrać?

Na prezent dla szefa składa się zazwyczaj większa ilość osób. Mogą to być współpracownicy z działu, z projektu lub całej firmy. Dzięki temu ma się większe środki na zakup idealnego upominku. Ponadto wszyscy mogą dzielić się swoimi pomysłami i wspólnie wybrać rzecz, z której szef będzie w pełni zadowolony. Przed zakupem warto jednak przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad.

Po pierwsze, prezent dla szefa nie może być zbyt prywatny. Szef to nasz pracodawca i mimo tego, że możemy mieć z nim bardzo luźne i partnerskie relacje, zbyt prywatny prezent może wyjść poza strefę komfortu i przekroczyć dystans, który mimo wszystko istnieje. Nie zapominaj więc o zasadzie savoir-vivre, która w tym przypadku ma ogromne znaczenie!

Przeczytaj: Savoir-vivre! Zasady dobrego zachowania w pracy, biznesie i życiu prywatnym

Wszystkie osoby, które składają się na prezent, powinny dołożyć taką samą kwotę. Jeśli planujesz z własnej kieszeni przeznaczyć na niego większą sumę, lepiej się wstrzymaj. Może zostać to odebrane jako chęć przypodobania się, przez co inni mogą czuć się niezręcznie. To samo w przypadku, kiedy ty sam organizujesz zbiórkę i wiesz już, jaki prezent kupić. O wszystkim informuj swoich współpracowników. Osoby, które składają się na prezent, też chcą być częścią całego przedsięwzięcia. Wtedy prezent dla szefa rzeczywiście będzie od całej grupy, a nie tylko od ciebie z wkładem finansowym kolegów i koleżanek z pracy.

Wstrzymaj się z zakupem żartobliwych i cynicznych prezentów. Twój szef może odebrać to w zupełnie inny sposób niż ty i może wasze stosunki mogą się nawet pogorszyć. Dlatego takich pomysłów lepiej nawet nie brać pod uwagę.

Zastanów się również, czy alkohol, kwiatki lub czekoladki dla szefa będą dla niego dobrym prezentem. Każdy ma inne gusta i preferencje w kwestii alkoholu, może twój przełożony w ogóle go nie spożywa. Chociaż mimo wszystko, piękny bukiet kwiatów i coś słodkiego to zawsze lepiej niż nic. W dodatku jest to bardzo bezpieczny i uniwersalny wybór, który może spodobać się za każdym razem.

Prezent dla szefa – kilka inspirujących pomysłów

Wybór prezentu dla szefa nie jest łatwym zadaniem. Chyba że znasz jego upodobania i wiesz mniej więcej, co mogłoby mu się spodobać. Ważne są również relacje między współpracownikami a szefem. Oceń ze swoimi kolegami i koleżankami z pracy, który z poniżej wymienionych pomysłów mógłby być idealnym prezentem dla przełożonego. Wybierzcie razem coś, co będzie zarówno przemyślane, jak i trafione.

  • Spersonalizowany prezent – czyli prezent specjalnie stworzony z myślą o szefie. Może być to kubek z napisem “super szef/szefowa”, kolaż ze zdjęciami ze wspólnie spędzonych chwil na imprezach firmowych lub brelok czy wizytownik z inicjałami
  • Książka ulubionego autora, markowe pióro lub przydatny do biura gadżet np. organizer, kalendarz
  • Kosz prezentowy dla szefa składający się z zestawu herbat, naturalnych przetworów czy miodów
  • Szklanka lub karafka na whisky
  • Elegancki i skórzany notatnik z długopisem
  • Markowa kawiarka (jeśli szef jest miłośnikiem kawy)

Powodzenia!

Oceń artykuł
5/5 (2)