Black Friday 2021 – kiedy? Jak długo potrwa?

Black Friday 2021 już niedługo. Ten amerykański szał zakupowy przyjął się również u nas. Sklepy w całej Polsce obniżą ceny wielu produktów, licząc na tłumy klientów oddających się przedświątecznemu szałowi zakupów. Kiedy jest Black Friday 2021? 

kobieta robi zakupy w Black Friday 2021 roku

Black Friday w 2021 roku to kolejna odsłona wielkiego święta wyprzedaży. Tradycja wywodzi się z USA, a samo święto przypada na piątek po amerykańskim święcie dziękczynienia. Już od kilku lat Black Friday zdobywa także polski rynek. Większość sklepów przygotowuje się na wielką obniżkę cen już na kilka miesięcy przed Czarnym Piątkiem, a każdy kasjer nastawia mentalnie na szturm klientów ogarniętych zakupowym szałem. Ogromne zainteresowanie kupujących sprawiło, że oferty wyprzedaży potrafią trwać nawet kilka tygodni. Kiedy Black Friday 2021?

Kiedy jest Black Friday 2021?

Black Friday w USA przypada na pierwszy piątek po święcie dziękczynienia. Ta data jest ruchoma, dlatego w tym roku będziemy obchodzić Czarny Piątek w inny dzień, niż w poprzednich latach. Black Friday w 2021 roku będzie 26 listopada. Zaraz po nim nastąpi inne zakupowe święto, czyli Cyber Monday (29 listopada).

Każdy, kto ogląda spoty reklamowe i robi zakupy przez internet, spotkał się też z pojęciem Black Weeks. Sklepy wykorzystują ogromne zainteresowanie kupujących, rozciągając promocje na kilka dni, a nawet kilka tygodni przed kulminacją wyprzedaży. Niektóre sklepy już teraz oferują znaczne obniżki produktów.

Black Friday 2021 a Cyber Monday – czym się różnią?

Wiemy już, kiedy jest Black Friday w 2021 roku. Jak co roku kilka dni po “czarnopiątkowym” szaleństwie nadchodzi kolejne. Cyber Monday to poniedziałek następujący po Czarnym Piątku (29 listopada 2021), a jego nazwa wzięła się z promocji zamieszczanych w sklepach internetowych. 

Gdy wprowadzano taką nazwę, faktycznie występował pewien podział. Black Friday miało dotyczyć tylko sklepów stacjonarnych, a Cyber Monday sklepów internetowych. W praktyce ten podział praktycznie przestał funkcjonować. Całe święto zakupowe przebiega jednocześnie w internecie i sklepach stacjonarnych, a sama nazwa Cyber Monday służy tylko do przedłużenia zakupowego szału ludzi na całym świecie.

Oceń artykuł
5/5 (1)