Reklama

Jak napisać CV i list motywacyjny inżyniera budownictwa? Wzory

Osoba, która ukończyła studia pierwszego stopnia na uczelni technicznej, nazywana jest inżynierem budownictwa. CV inżyniera budownictwa/absolwenta, jeśli będzie odpowiednio skonstruowane, pozwoli mu na znalezienie zatrudnienia. Równie ważny jest list motywacyjny inżyniera budownictwa. Sprawdź, jak napisać CV inżyniera budownictwa, i skorzystaj z naszych wzorów.

Jak napisać CV - inżynier budownictwa

Dobrze skonstruowane CV inżyniera budownictwa otworzy przed nim wiele możliwości i pozwoli aplikować na atrakcyjne oferty pracy na budowie. Osoba zatrudniona jako inżynier budownictwa będzie zajmować się wykonywaniem planów oraz projektów budowlanych, nadzorowaniem budowy, kierowaniem nią i kontrolowaniem postępów. Inne obowiązki na tym stanowisku to ulepszanie konstrukcji budynków i opracowywanie technologii budowy. 

Jest kilka rzeczy, o które należy zadbać, chcąc znaleźć pracę na wyższych szczeblach w branży budowlanej. Co się liczy na stanowisku inżynier budownictwa? List motywacyjny oraz CV inżyniera budownictwa – to dzięki nim możesz zrobić wrażenie na potencjalnym przyszłym pracodawcy. Sprawdź, jak napisać dokumenty motywacyjne inżyniera budowlanego.

CV – inżynier budownictwa

Dzięki odpowiednio napisanemu CV inżyniera budownictwa zwiększysz swoje szanse na znalezienie interesującej pracy. Co więcej, dobry życiorys może sprawić, że Twoje zarobki w zawodzie będą wyższe niż przeciętne. Powinieneś przede wszystkim zastosować się do ogólnych zasad określających, jak napisać CV. Dzięki temu możesz osiągnąć sukces na rynku pracy. 

Kolejne sekcje życiorysu zawodowego powinny podkreślać Twoje kompetencje umożliwiające Ci pracę na danym stanowisku. Jako inżynier budownictwa musisz zadbać o to, aby Twoje CV  inżyniera zawierało wszystkie niezbędne informacje z punktu widzenia rekrutacji. Możesz między innymi zamieścić podsumowanie zawodowe, w którym krótko opiszesz swoje największe sukcesy oraz zamieścisz informacje związane z doświadczeniem zawodowym jako inżynier budownictwa lub kierownik budowy.

Jak napisać profesjonalne CV inżyniera budownictwa?

Jak zostać inżynierem budownictwa? Pamiętaj o dostosowaniu swojego życiorysu do oferty pracy, a także opisaniu dotychczasowych doświadczeń zawodowych (o ile już je posiadasz). Wspomnij również o kierunku, w którym się kształciłeś. 

Pisząc CV dla inżyniera budownictwa, zadbaj o to, by było ono wystarczająco, lecz nie przesadnie rozbudowane. Skorzystaj z narzędzi, które pozwolą Ci sprawić, że życiorys będzie wyglądać estetycznie i profesjonalnie (np. Canva). W sieci dostępne są również darmowe wzory CV oraz kreatory CV, które są nieocenioną pomocą  związaną z pisaniem CV.

Tworząc CV inżyniera budownictwa, możesz zamieścić podsumowanie zawodowe. Warto jednak pamiętać, że podsumowanie zawodowe w aplikacji na stanowisko inżyniera budownictwa powinno w kilku słowach wymieniać najważniejsze doświadczenie zawodowe oraz określać kierunek przyszłej kariery, związanej z potencjalnym pracodawcą. W CV dla inżyniera budownictwa informacje zawarte w podsumowaniu zawodowym mają również służyć przykuciu uwagi rekrutera.

Inżynier budowlany: przykładowe CV dla inżyniera budowy

CURRICULUM VITAE

Maciej Kozierski

Numer telefonu: 987-654-321

Adres e-mail: maciej.kozierski@mail.pl

Profil social media: pl.linkedin.com/in/maciej-kozierski-54129430

Języki:

 • Angielski B2
 • Hiszpański B1

Kursy, szkolenia:

 • Ukończone szkolenie „Budowanie i zarządzanie zespołem”

Zainteresowania:

 • Sztuki walki: karate, judo
 • Motoryzacja

Doświadczenie zawodowe

Data: od 11.2019 do 05.2021 

Nazwa stanowiska: Inżynier budowy

Nazwa firmy: ABCBud

 • Prace organizacyjne przy przygotowywaniu budowy
 • Układanie harmonogramów, przygotowywanie dokumentów dotyczących prowadzonej budowy
 • Nadzór nad wprowadzaniem poprawek w projekcie
 • Nadzór nad pracami budowlanymi
 • Raportowanie postępów prac
 • Przestrzeganie przepisów BHP na placu budowy

Umiejętności twarde:

 • Prawo jazdy kat. B
 • Uprawnienia: specjalność konstrukcyjno-budowlana
 • Znajomość AUTOCAD
 • Umiejętność tworzenia dokumentacji projektowej oraz dokumentacji technicznej, czytania rysunków budowlanych, kosztorysowania i wykonywania raportów

Umiejętności miękkie:

 • Komunikatywność
 • Umiejętność zarządzania zespołem
 • Odporność na stres
 • Zdolności negocjacyjne

Edukacja:

Data: od 2016 do 2019 (ukończone)

Nazwa uczelni/szkoły: Politechnika Warszawska – Wydział Inżynierii Lądowej

Profil/kierunek nauczania: Budownictwo, specjalność: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie (KBI)

Data: od 2014 do 2016

Nazwa uczelni/szkoły: I Liceum Ogólnokształcące w Warszawie

Wzór CV inżyniera budownictwa bez doświadczenia

Załóżmy, że nie zdobyłeś jeszcze doświadczenia zawodowego, a chcesz pracować jako inżynier budownictwa. Wzór CV przedstawiony poniżej pokazuje, jak podkreślić inne posiadane przez siebie atuty – podkreśl, czego nauczyłeś się do tej pory, podczas studiów i praktyk (jeśli je odbyłeś). To, że jesteś absolwentem studiów budowlanych i ukończyłeś studia magisterskie, możesz dołączyć do podsumowania zawodowego. Opisz również, jakie umiejętności posiadasz. W pierwszej pracy nie liczy się doświadczenie zawodowe, a chęci i determinacja, aby je zdobyć.

Skuteczne CV to takie, które zwróci uwagę rekrutera i zapisze się w jego pamięci. W tym celu postaraj się jakoś wyróżnić na tle innych kandydatów np. poprzez zestaw nietypowych umiejętności miękkich. Oczywiście muszą być one związane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz.

Wzór CV inżyniera budownictwa bez doświadczenia

Jak powinien wyglądać list motywacyjny inżyniera budownictwa?

Aplikując na interesujące Cię stanowisko, możesz również stworzyć list motywacyjny – nawet wtedy, gdy nie jest to wymagane. Przyszły pracodawca z pewnością doceni to, że zależy Ci na zatrudnieniu. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, sprawdź, jak napisać list motywacyjny.

Miej na uwadze, że list motywacyjny inżyniera budownictwa powinien zawierać informacje, które znajdują się w CV, ale nie może być kopią życiorysu. W tym dokumencie skup się na zaprezentowaniu swoich mocnych stron i przekonaniu pracodawcy, dlaczego jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko. Warto również wyjaśnić, co sprawiło, że chcesz na nie aplikować. 

Jeśli chcesz, żeby Twój list rekrutacyjny był schludny, powinieneś skorzystać z kreatora lub odpowiednio go zaprojektować. Nie dodawaj nieprzydatnych informacji, nie przepisuj gotowych formułek z ogólnodostępnych wzorów. Napisz oryginalny list motywacyjny inżyniera budowy. Przykład prezentowany przez nas poniżej pokazuje, że bez doświadczenia też się da! 

Inżynier budowy bez doświadczenia: list motywacyjny

Faktem jest, że wielu pracodawców preferuje doświadczonych pracowników, jednak nie zawsze jest to wymóg. Jeżeli dopiero co skończyłeś edukację, opisz sukcesy, które odniosłeś podczas studiów, ukończone kursy, zrealizowane dodatkowe projekty. Wspomnij również o posiadanych umiejętnościach. Oto przykład listu motywacyjnego inżyniera budowy, który pierwsze doświadczenia zawodowe ma jeszcze przed sobą. 

List motywacyjny inżyniera budowy bez doświadczenia

List motywacyjny dla inżyniera budownictwa – wzór

Warszawa, 05.07.2021 r.

Firma X

ul. Nowa 11

00-234 Warszawa

Maciej Konopacki

12-345 Warszawa

tel. 987654321

maciej.konopacki@mail.com

 

LIST MOTYWACYJNY

 

Szanowni Państwo, 

od kilku lat przyglądam się kolejnym realizacjom Firmy X. Ofertę pracy w Państwa przedsiębiorstwie znalazłem na łamach serwisu GoWork.pl. Postanowiłem niezwłocznie aplikować na to stanowisko, ponieważ zależy mi na zatrudnieniu w stabilnej, profesjonalnej firmie. 

Posiadam 7-letnie doświadczenie w pracy jako inżynier budowy. Projekty realizowane pod moim nadzorem spotykały się z dużym uznaniem ze strony inwestorów. Dzięki mojemu zaangażowaniu zainteresowanie usługami firmy wzrosło o 3%, a satysfakcja klientów – o 7%. Jako inżynier nadzorowałem m.in. budowę osiedla domów wielorodzinnych Zielony Zakątek oraz budynku biurowo-usługowego przy ul. Mazowieckiej 22 w Warszawie. Moja umiejętność zarządzania zespołem i organizacji pracy pozwoliła na przyspieszenie tempa wykonywania wspomnianych realizacji o 4% i wpłynęła na lepsze relacje między pracownikami. 

Uważam, że wspomniane umiejętności oraz posiadane przeze mnie uprawnienia konstrukcyjno-budowlane sprawiają, że jestem dobrym kandydatem na to stanowisko. 

Z chęcią opowiem więcej o swoich doświadczeniach oraz o tym, jak dzięki swojej pracy mogę pozwolić Państwa firmie na realizację kolejnych celów, podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Z poważaniem

Maciej Konopacki

Przygotowane przez nas wskazówki dotyczące pisania listu motywacyjnego oraz życiorysu, a także przykładowe CV inżyniera budowy i wzory listu motywacyjnego z pewnością pomogą Ci znaleźć pracę w zawodzie. Jeżeli dopiero skończyłeś studia i nie masz jeszcze doświadczenia, sprawdź, jakie są zarobki inżyniera budownictwa.

Oceń artykuł
5/5 (2)