Reklama

Szlachetna inicjatywa pracowników LINK4. Oddali 12 litrów krwi!

Oddawanie krwi to szlachetny czyn. Jednak nie pozostaje obojętny dla organizmu. Dlatego też dawcom krwi przysługuje pewien pakiet regeneracyjny w postaci dni wolnych w pracy, czy posiłku. Prawdopodobnie w każdej firmie znajdziemy pracownika, który korzysta z tego prawa, jednak zwykle są to pojedyncze osoby. Pracownicy LINK4 postanowili jednak pójść na rekord i oddali 12 litrów krwi. 

Osoba oddająca krew

Oddawanie krwi a praca

Krew ratuje życie. Potrzebna jest podczas wielu procedur medycznych, dlatego tak ważne jest zachęcanie ludzi do jej oddawania. Tym samym prawo sprzyja pracownikom, którzy chcą oddawać krew. Zasłużeni i honorowi dawcy krwi mogą skorzystać z dwóch dni wolnych od pracy. Wolne obowiązuje w dniu oddania krwi i dzień po oraz w czasie okresowego badania lekarskiego dawców krwi. Przysługuje im także zwrot utraconego zarobku na zasadach wynikających z przepisów prawa pracy, zwrot kosztów przejazdu do jednostki organizacyjnej publicznej służby krwi i posiłek regeneracyjny. 

Niezwykła inicjatywa pracowników LINK4

W biurowcu Adgar Poland w Warszawie 22 września odbyła się akcja “KREW to życie, podziel się NIM”. Pracownicy LINK4 zdecydowali się na udział w akcji. 48 osób oddało w sumie 12 litrów krwi, która może przysłużyć się do wsparcia zdrowia 50 osób. Dzięki pracownikom LINK4 tego dnia udało się osiągnąć najlepszy wynik spośród mobilnych punktów krwiodawstwa w Warszawie. Co więcej, niemal połowa uczestników akcji pierwszy raz sprawdziła się w roli dawcy. 

Marlena Piekut, dyrektor Pionu HR i Relacji z Klientem w LINK4 cytowana przez portal Wirtualnemedia.pl tłumaczy:

Zorganizowaliśmy akcję „KREW to życie, podziel się NIM”, aby uświadomić pracownikom, dlaczego warto oddawać krew. Większość z nas zdaje sobie sprawę, jak jest to ważne, ale często brakuje czasu czy możliwości, aby odwiedzić punkt krwiodawstwa. Dlatego tym razem specjalny punkt krwiodawstwa zawitał do naszego miejsca pracy. Cieszymy się również, że do tej szlachetnej inicjatywy dołączył Adgar Poland, właściciel i zarządca budynku, w którym mieści się nasza siedziba w Warszawie.  

Przypominamy, że dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 55 lat o umiarkowanej wadze ciała. Wystarczy udać się do punktu poboru krwi z dokumentem tożsamości. 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Oceń artykuł
0/5 (0)