Opinie o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancin-Jeziorna

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
1 330 381 5 1
nowy

Zostałem "złowiony" przez head huntera ze względu na swoje doświadczenie i kompetencje. Na rozmowie dowiedziałem się o systemie wynagradzania: pensja podstawowa + premia za Q w wysokości około 30% wynagrodzenia kwartalnego. Dodatkowe benefity: poza opieką medyczną, która jest wszędzie i kartą sportową, są premie z okazji Dnia Energetyka, świąt , PPE, deputat energetyczny. Ze względu na wartość premii (szacowane 30%) zrezygnowałem z wartości wynagrodzenia. Kwota podstawy, którą mi zaproponowano jest poniżej rynkowej na tym stanowisku. Byłem rekrutowany na inne stanowisko, a w pierwszym dniu pracy zobaczyłem umowę o pracę, z innym stanowiskiem. I przy okazji okazało się, że będę miał innego kierownika. Wtedy też mogłem zapoznać się z ZUZP-em. Większość dodatków wymienionych wyżej należy się po przepracowaniu minimum pół roku - premie z okazji różnych świąt, np. Dzień Energetyka. Deputat i PPE dostajesz dopiero po przepracowaniu roku. Mimo iż w tym roku wprowadzono ustawę o PPK, PSE nie tworzy takich planów. Uzasadnieniem jest PPE, które jak wspomniałem obowiązuje dopiero po przepracowaniu roku. Kolejne kwiatki, najpierw miałem umowę na okres próbny, kolejną dostałem na 7 miesięcy. Pracuję z ludźmi, którzy mają właśnie 3 umowę na 7 miesięcy..... Moj kierownik jest osoba mało kompetentną, ale należało go zatrudnić. Większość rzeczy muszę robić za niego, bo facet podstawowych funkcji Offica nie ogarnia, nie mówiąc o napisaniu pisma, czy poprawnym formułowaniu meili. Zakres obowiązków napisałem i dla niego i dla siebie. Dostałem używany sprzęt, który zawieszał mi się przy odpaleniu 2 plików excel. Mysz przyniosłem sobie z domu. Posadzono mnie w pokoju z ludźmi z zupełnie obcych działów... A teraz kwestia rzekomo 30% premii za Q. O wysokości premii decyduje kilka czynników. Wartość wskaźnika jest ogłaszana przez prezesa... A kolejne to kwestia jak ocenia Twoją pracę kierownik. Za 2Q wskaźnik wyniósł 14% (na rozmowie pani z kadr powiedziała że około 30). Należy Ci się minimum 50% wartości wskaźnika - czyli w tym przypadku 7%. Pozostała wartość to kwestia oceny Twojej pracy przez przełożonego. W ZUZP jest napisane, ze przełożony co kwartał przeprowadza rozmowę z pracownikiem i informuje go o ocenie, oraz wyznacza cele. Rozmawiałem z wieloma osobami i żadna z nich nie miała nigdy spotkania w tej materii ze swoim przełożonym. A o małe premie boją się zapytać - nigdy nikt z nich nie dostał całej wartości. Moich nadgodzin nikt nie widzi i nie liczy, a jest normą że pracuję powyżej 8. Przez 5 miesięcy nie byłem na żadnym szkoleniu. Mało tego, nawet wprowadzenia nie miałem. Nikt nie poinformował mnie o sposobie załatwiania spraw, zakładek w intranecie itd. Kwestia współpracy: większość szuka wymówek jak nic nie robić i popiera to zapisami procedur i polityk, które są w tej firmie na wszystko. Nie nauczyłem się niczego, wręcz cofam się w rozwoju, gdyż swojej dotychczasowej wiedzy nie mam gdzie wykorzystać. Gdybym mógł cofnąć czas, nigdy nie podjąłbym decyzji o przyjściu tutaj. Mam nadzieję, że wkrótce znajdę inną pracę. Rada dla rozważających pracę tutaj: wynegocjuj podstawę, nie licz na premię. Jeżeli nie chcesz się rozwijać, lubisz stagnację, to będzie Ci tu dobrze. Powodzenia.

Tak33Nie
@nowy

Szanowny kolego, spotkało mnie to samo plus kilka innych rzeczy. Czy w umowie nadal zamieszczają ten śmieszny zapis o zakazie rozpowszechniania informacji mogących zaszkodzić wizerunkowi spółki?

@nowy

Kierownicy zatrudnieni w okresie ostatnich 3 lat to dyletanci w przytłaczająca większości.

Tak11Nie
Bolek
@nowy

Odnośnie tych premii na święta i dzień energetyka to śmieszna sprawa. Na przełomie lat 2017/2018 wymóg żeby przepracować co najmniej pół roku został wykreślony z Regulaminu Zatrudnienia. Tak się śmiesznie złożyło że na ten czas przypadł zaciąg prawie 700 osób, które w większości nie robią nic. To ci dopiero przypadek.

trurir
Nazwa działu: Zarząd
@nowy

Bardzo zaskoczyłeś mnie swoją historią, bo ostatnie 3,5 roku wygląda tak, jakby przychodzili sami pociotkowie w ramach programu pomocy kalekim krewnym. Wszyscy mają tą samą przypadłość: dwie lewe ręce! Szczególnie na stanowiskach od kierownika wzwyż! Jednak ludowcy to były zdrowe chłopy! Powiedz mi, jak się tu znalazłeś i nikt się nie zorientował na rekrutacji, że nie masz krewnych gdzie trzeba? I na co jeszcze czekasz??

Tak10Nie2
Alicja
@trurir

Czy osoby bez znajomości naprawdę nie mają co liczyć na zatrudnienie w tym miejscu? Chciałam dopytać też o czas tych umów o pracę. Czy ktoś z Was ma w Polskich Sieciach Elektroenergetyczny S.A. umowę na czas nieokreślony?

ja
@trurir

Sprawa z zatrudnieniem wygląda następująco. Organizują pseudo rozmowę kwalifikacyjną, gdzie z góry wiadomo kogo mają przyjąć. Jeżeli na rozmowie okazuje się, że osoba która z założenia miała być przyjęta nie nadaje się i komisja kwalifikacyjna nie zgadza się na zatrudnienie, to spokojnie. Taki stan trwa max tydzień, ponieważ jest telefon od kogoś wyżej, że ktoś komuś już obiecał.. i nagle taka osoba jak za dotknięciem magicznej różyczki nadaje się.

Tak5Nie
@Alicja

Ja się dostalem bez znajomości. Jednak praca dość specyficzna, grono wzajemnej adoracji i wszystkiego trzeba uczyć się samemu, starym pracownikom trudno jest poświęcić 5 min żeby coś pokazać, a siedzą i plotkuja przez pół dnia.

Mieczysław
@Pracownik

Czyli jednak można dostać się bez znajomości. Czy podejmując pracę nie miałaś szkolenia wdrażającego do objęcia nowego stanowiska? To rozwiązałoby problemy, o których piszesz.

Ra
@Mieczysław

Bywa że firma potrzebuje specjalisty. W takiej sytuacji możliwa jest rekrutacja spoza grona znajomych. Zazwyczaj w ten sposób zatrudniony trafia do zespołu kierowanego przez absolutnego dyletanta, który nie ma zielonego pojęcia o tym czym zajmują się jego podwładni specjaliści. Pół biedy kiedy "kierownik" rozumie sytuację. Kiedy się trafi pociot z silnym parciem na rządzenie spowodowane koniecznością pokazywania że coś robi pojawiają się problemy.

XXX
@Alicja

Zgodnie z procedurą, jest jedna umowa na okres próbny 3 mies, potem jedna na czas określony 7 mies. Potem może być jeszcze co najwyżej jedna na czas określony, zaś prawo pracy na więcej nie pozwala. Jak ktoś pisze, że ma trzecią, lub więcej umowę na czas określony, to albo zgubił się w rachunkach, albo nie wie co to umowa na czas określony.

XXY
@Pracownik

Niestety 60+% "starej gwardii" ma się za wielkich elektroenergetyków, którzy są ponad to, by coś wyjaśnić nowemu pracownikowi. Smutna prawda jest taka, że znaczna część z nich unika "dzielenia się wiedzą", żeby nie pokazać, że ich wiedza jest przestarzała (tak gdzieś w latach 80-tych skończyli absorbować nowe treści) i dziurawa. Jak to mówią, lepiej milczeć i uchodzić za głupka, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Jest też przynajmniej 20% ludzi, którym się chce (i "starych" i "nowych"), którzy przyszli pracować, nie narzekać i z którymi pracuje się dobrze.

@XXY

Niestety kolego trzeba się zastanowić z czego to wynika. Nowi pracownicy otrzymują wynagrodzenie zbliżone do tego które mają starzy pracownicy. Wynika to oczywiście z realiów rynku natomiast starym pracownikom nie podnosi się wynagrodzenia (eksploatacja). Kiedyś nowych pracowników przyjmowało się za dużo niższe wynagrodzenie. Uczyli się, podnosili kwalifikacje i zarabiali więcej. Po czasie zrównywali się wynagrodzeniem ze starymi pracownikami. Kiedyś również mieliśmy 'stażowe' które robiło jakąś różnice. Niestety po "ubruttowieniu' wpadło to do stawki i się rozmyło jak wszytko. Skoro firma przyjmuje nowych na warunkach finansowych takich jak starzy, to chyba przyjmuje ludzi z doświadczeniem i wiedzą? Firma organizuje sporo szkoleń więc nie marudź tylko jeździj po szkoleniach. Myślisz, że ci "starzy, wielcy energetycy" jak piszesz będą cię niańczyć? Wystarczy, że Cię pilnują żebyś nie zrobił sobie krzywdy. Poproś przełożonego o szkolenia i będziesz miał wiedzę większa jak my "wielcy energetycy". Chyba, że jesteś karierowiczem i chcesz szybko przeskoczyć do innej firmy. Nasza wiedza "starych energetyków" to lata doświadczeń, obserwacji, wniosków. Kilka zmodernizowanych stacji i linii jak również wiele przeżytych awarii i problemów. Myślę, że szkolenia wprowadzą Cię na ten sam poziom lub nawet wyższy ;) Jeżeli dalej Ci nie pasuje to idź do firmy prywatnej, tam pracodawca sprawdzi poziom twojej wiedzy i zaproponuje Ci adekwatne pieniądze. Tutaj zostałeś zatrudniony za bardzo dobre pieniądze jak na swoją wiedzę, wiec nie marudź. Jak przerobisz 15lat w PSE zobaczymy co powiesz/napiszesz jak zatrudnią ludzi po szkole za takie same lub wyższe pieniądze. Czy będziesz szczęśliwy i pełny humoru czy przypomnisz sobie jak marudziłeś na początku. Uwierz mi, że twoje finanse zatrzymają się w miejscu a nowi przeskoczą cię finansowo.

ABC
@XXX

Zgodnie z prawem pracy umowa na czas próbny 3 msc nie liczy się do tych 3 umów na określony więc masz 3 na próbny+7 określony+ mogą być jeszcze 2 dwie umowy na określony ( łącznie 3 umowy na określony), Zgodnie z Regulaminem możesz dostać ( ale nie musisz) 3próbny, 7 określony i na nieokreślony jak Ci się poszczęści

FVX
@0987

A coś takiego jak wdrożenie, osoba która kogoś wprowadzi w obowiązki nowego pracownika , przedstawi i wskaże drogę gdzie czego szukać w ogóle funkcjonuje?

Czysta prawda Nowy wpis
@FVX

Za co ? Za Bóg zapłać ?

XxXxX Nowy wpis
@XXY

Nowi pracownicy muszą być alfą i omegą jeśli chodzi o wszechwiedzę. W innym przypadku nikt ich nie zatrudni. W praktyce najczęściej oznacza to znajomość j. angielskiego +pakiet microsoft ofice. Zwyczajnie nie są w stanie zrozumieć tego co chcą im przekazać starzy pracownicy z wiedzą z lat osiemdziesiątych. Jeśli chodzi o pracowników zatrudnionych, wcześniej pracujących u wykonawców świadczących usługi dla firmy, to zazwyczaj są to jednostki znane właśnie z braku wiedzy i elementarnej staranności w wykonywaniu obowiązków np. dyrektorów kontraktów, kierowników.

Qwerty Nowy wpis
@0987

Nowych zwykle zatrudnia się na warunkach jakie obecnie są na rynku, kiedyś zatrudniało się za niższe pieniądze- ale miały większą wartość. Jak zaproponujesz im gorsze warunki, niż mogą dostać gdzie indziej - pójdą tam- nikt nie będzie chciał pracować, albo będą tylko samo stażyści, którzy przy pierwszej okazji pójdą dalej.Myślę że starzy pracownicy w tym wypadku powinni dostać wyższe stanowisko i podwyżkę, gdy do takiego działu przychodzi nowy i nikt by do nikogo nie miał pretensji. A sami starzy też nie mogą zostać, bo bliżej im do emerytury, więc potrzeba „ nowej krwi”. Bez zachęty i godziwych warunków, nie przyjdą. A zarówno jedni jak i drudzy mogą się czegoś od siebie dowiedzieć, aby lepiej im się współpracowało jako drużyna. Więc swoje argumenty proszę zachować dla tych, którzy mogą coś w tym kierunku zdziałać, a nie robić nagonkę na nowych. A jeżeli dzieje się tak od dłuższego czasu- że starzy są niedoceniani - dlaczego nie zmienili pracy wcześniej? Bo woleli wywierać presję na nowych że im za dużo ktoś za pracę zaproponował i knuć jak się ich pozbyć i tym się głównie zajmowali, zamiast dzielić się doświadczeniem? Czy może nigdy nie starali się o samorozwój i brakowało im ambicji, albo boją się pracy dłuższej i cięższej niż 7-15 i do domu, więc nie mają gdzie iść?

FVX Nowy wpis
@Czysta prawda

Tym się np. różnią od tej inne porządne firmy.. ( a także) nawet państwowe

Detlef

Firma, w której jeszcze kilka lat temu praca była prawdziwą przyjemnością niestety stoczyła się do rangi tandetnej korporacji. Zamiast wykwalifikowanych inżynierów zatrudniani są w centrali ludzie od tabelek i radosnych procedur za pieniądze znacznie przewyższające ich umiejętności. Zamiast utrzymania infrastruktury technicznej i zainwestowaniu w zasoby ludzkie - głównie techniczne organizuje się smart seminaria i spotkania z podróżnikami, ważne są słupki OHI i jakim jesteś kolorem w biznesie. Obecne kierownictwo zdominowane przez prawników, więc niestety pozostaje tylko czekać kiedy w Polsce zrobi się ciemno, bo branżowcy zaczynają odchodzić i pytanie, czy władze bez personelu i zaplecza technicznego sobie poradzą. Jeśli ktoś myśli, że w energetyce są cud, miód i orzeszki, to się może niemile rozczarować. Płace od lat stoją w miejscu, awanse zatrzymane, ale na pocieszenie można dostać list od szefostwa lub numizmat i książkę.

Tak11Nie
Faraon
Nazwa działu: Zarząd

Witam wszystkich pracowników byłych i obecnych PSE, obserwuje wasze wypociny i jestem pełen śmiechu. To co piszecie pokazuje kim i czym jesteście. Barany osły niedojdy nieloty. Jak nazwać tych co im cały czas źle i za mało w portfelu. Do pracy jak najdalej do pieniędzy najszybsi. Najpierw pokaż co potrafisz i co wiesz a potem otwieraj nieskromną jadaczkę aby oskarżać innych. Jestem w PSE ale nie w PSE a jednak tam jestem widziałem i widzę wiele dobrego i podłego.Ty przychodzisz do pracy i już oskarżasz kierowników dyrektorów prezesów itp. Jesteś jak cień który jest a jutro go nie ma. Zamiast się cieszyć że masz pracę i comiesięczne wypłaty ty wolisz jak osioł na przekór. Popracuj tyle co ja i dopiero coś powiedz i oceń. Czy jest tak źle czy aż tak dobrze. Owszem od polityki nie uciekniemy taki ten ustrój byli tamci są ci a potem będą inni i tak w kółeczko. a my bądźmy tam gdzie chcieliśmy i na co się zgodziliśmy. Nie pasuje droga wolna. A tym co rzetelnie pracują, jesteście wielcy. Pozdrawiam wasz rodak.

Tak3Nie7
Do Faraona
@Faraon

Uważa Pan że zawsze przecież zamiast narzekać(usunięte przez administratora), można przejść do konkurencyjnej firmy, gdzie chętnie wykorzystają fachowca znającego się np na obsłudze stacji elektroenergetycznej 400/110kV. Coś mi się zdaje kiedy czytam twoje banialuki Faraonie, że jesteś Pan zawodowym menedżerem, którego przeżywalność w wielu firmach w których pracowałeś wynosi ok 4 lata, czyli do czasu kiedy się zorientują że twoja praca to rozwiązywanie problemów które sam tworzysz.

spozaklanu

Tak, stawia. A na szczególnym miejscu stawia pociotków i innych znajomych starych pracowników którzy sami byli wstawiani na stołek. Zdumiewające jest ile osób po skończonych szkołach niezwiązanych z elektroenergetyką zaczynało/zaczyna? pracę w firmie by potem podyplomowo (najczęściej na koszt spółki) kształcić się na inżyniera. Może to i dobrze, bo nawet średnio pilny absolwent politechniki po zderzeniu z "elektrotechniką" w spółce może popaść w nieprzyjemny stan zażenowania. Oczywiście są grupy osób/pasjonatów (tak jak to już ktoś tu opisywał) wykonujący swe obowiązki w należyty sposób korzystając ze swej ugruntowanej wiedzy (20 %?). Reasumując: absolwencie politechniki! nie jesteś pożądanym pracownikiem, dla starych pracowników jesteś urojonym zagrożeniem, nie zdobędziesz tu poszukiwanego na rynku pracy doświadczenia. Kusząca początkowa stawka 3800 brutto zł to tylko wabik który dla osób spoza grona wybrańców może wzrastać latami z tempem inflacji (istnieją pracownicy z 5 latami stażu zarabiający niewiele ponad 3k brutto). Jeśli nie masz innego pomysłu na siebie przesiedź w firmie dwa lata by móc sobie zapełnić jeden wiersz w CV pisząc w nim nazwę spółki. Broń boże nie popadaj w stagnację i nie wiąż swej kariery ze spółką na dłużej - ta praca uzależnia i blokuje ucieczkę gdzie indziej. W wytrzymaniu w pracy pomaga wyzbycie się asertywności, przemilczanie oczywistych błędów innych pracowników, nie dopytywanie się o nic, naklejenie sobie sztucznego uśmiechu, lizusostwo, prezentowanie swojej wiedzy w minimum. Warto zapisać się do związków zawodowych i płacić ich składki, nie ma problemu w należeniu do kilku ze związków (choć tajemnicą poliszynela jest wzajemna antypatia niektórych związkowców). Po jakimś czasie pracownik może zacząć donosić, donosy nie muszą być poparte obserwacjami rzeczywistych zdarzeń - muszą jednak być zgodne z wizją kierownika/dyrektora. Warto plotkować, wyciągać informacje o "kolegach" z pracy. Spokojnie, znajdziesz czas na te intrygi, w czasie ośmio godzinnego dnia pracy, rzeczywistej pracy jest na 2 godziny.

Tak124Nie1
ha

ha hahha

Volkov
@spozaklanu

Posunęli sympatycznego starszego pana przebranego za katolika, który zastraszał pracowników? Gratuluję, wreszcie umiecie walczyć o swoje prawa, nie ulegacie bandytom, tak trzymać!

Tak28Nie

Kogo? Które ZKO?

lewak
@Volkov

Czy to prawda, że był wściekły jak go wyprowadzali? Ponoć próbował zamówić 5 piw w drzwiach, a w kierunku stawów krzyczał, że nawet ryby go popamietają i są od Putina.

Tak17Nie
cyberciocia
@Volkov

Volkow jakieś szczegóły, czy tylko ściemniasz? Kiedy jego byli zastępcy?

lewak
@lewak

Już za parę miesięcy wyjdzie pierwsza część jego pamiętników o tym jakie miał bogate doświadczenia w łapaniu rosyjskich szpiegów był tak błyskotliwy i sprawny że z powodu zaskoczenia wysypywały im sie kredki z tornistrów. Przy tym straszenie panienek w PSE to była bułka z masłem

Tak13Nie

miszcz
@spozaklanu

W pracy kazano nam uważać na nasze słowa w internecie o firmie. Nie rozumie dlaczego przecież u nas w firmie jest tak megacudownie! Prezes co rano wita nas na progu firmyi życzy kurde miłego dnia. Wcale nie jest zły o to że już 12:00. Dyrektor bezpieczeństwa też był kochany. Dla każdego miał dobre słowo za plecami a jak wiesc niesie w przerwach obiadowych wychodził nawet do lasu rozmawiać ze zwierzetami. Nawet on zwinnie wpasował się w dobre zmiany. Tylko przypadkowo zwlonil się w tym miesiącu ale tylko dlatego że chciał przejść do innego wymiaru i nie mieścił się w standardach naszej przyziemniej firmy. Dyrektor zakupów jak już chciał coś kupić w firmie to właśnie musiał iść gdzie indziej. Dyrektor rozwoju raz poszed na zarząd i przy okazji tam został. Jak dyrektor audytu chciał kogoś zaudytować to usłyszał że nie teraz nie tych i nie on i mógł wcześniej albo puźniej albo w gorszej firmie. Dyrektor cybernetyki przeniós się ze swoim biurem na lotnikso a z wrodzoną skromnością powiedział że to tylko z zamiłowania do wąchania paliwa lotniczego. Dyrektor it odstąpił gabinet plebsowi i czasem przsysła z Brukseli swojego sobowtóra. Sami widzicie ile jest nowych miejsc pracy dzieki naszej zwinnej firmie! Na wysokich stanowiskach! Na prawdę nie mamy na co narzekać! Nie bądźmi niewdzięczni! Co? Jakie pieniądze? Że nie dają? Kłamstwo i mowa nienawiści! W samej smrt grupie było 4 miliony do rozdania a jak ktoś jeszcze chce puścić 10 baniek bez przetagu może lecieć do Izraela! A może już ktoś był? Nie wiem kończo mi się tabletki. Przyjdzcie do nas pracować!

Tak30Nie

aa
@miszcz

Rozesłano dziwne maile po pracownikach, że w skrócie : "internet nie jest anonimowy". Taka moc demokracji w RP, a nie można własnych opinii wyrażać o firmie ? Czyżby czegoś się obawiano, bo przecież chyba nie prawdy ? Żenada i dno.

Tak28Nie1

SyLwek
@aa

firma dba o reputację jak każda

Tak2Nie4

Triruri
@SyLwek

Niektóre firmy po prostu działają tak by ograniczyć złą opinię o nich.

Tiruriru
@Triruri

Kiedy odchodzi łysy (usunięte przez administratora)z Radomia?

jaro
@Tiruriru

A kogo to obchodzi? Odejdzie jedna osoba, to przyjmą 10.

Tak3Nie2
ciołek
@SyLwek

Jeżeli firma dba o reputację, to nie zatrudnia w ciągu 3 lat nikomu nie potrzebnych 600 czy też 700 osób (pociotków) tj. ok 1/3 wszystkich pracowników, tylko robi tym co ma. Szkoda gadać.

Tak13Nie
@Volkov

Zarząd reaguje na mobbing w firmie?

Tak1Nie1
uyusdyav

Wątpię...hołota

Poszukiwacz
@aa

Za rozesłaniem tych maili kryje się niewątpliwie ktoś bardzo mądry. Mądry na miarę tego co się dzieje w firmie od ok 3,5 roku.

@Ja

Tak radzi sobie skutecznie.

loooooooooo
@Ja

Kierowników to nie obchodzi. Liczy się skuteczność

vietkong
@loooooooooo

kierownicy teraz zaciskają poślady, bo jednak idą zmiany

Fiku miku
@loooooooooo

Chyba nie tyle w radzeniu sobie z zadaniami, tylko w pozbywaniu się tego, co niewygodne ( albo tych, którzy są niewygodni)

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Nowy pracownik

Czytając niektóre komentarze zastanawiam się w którym oddziale ktoś pracuje ? Może nie pracuje długo ale Atmosfera wydaje się być przyjazna , są w firmie osoby które udają fachowców i rozmowa z nimi to mnie wody i nigdy nie dostaniesz jasnej odpowiedzi ( jednak to raczej pojedyncze przypadki). Niestety poziom biurokracji jest na tak wysokim poziomie , że niedługo będzie instrukcja do instrukcji której już nigdy nikt nie zrozumie i nawet nie będzie próbował czytać. Ogólnie firme oceniam na plus , wydaje się być perspektywiczna i mająca ugruntowane miejsce na Rynku , co prawda w prywatnych firmach można zarobić o kilkanaście procent więcej jednak praca wydająca się stabilna .

Tak2Nie4
Hola hola wstrzymaj się
@Nowy pracownik

To nie jest radio. Tu fachowców poznaje się po efektach ich pracy, nie po tym co mówią. Pisząc to naraziłeś się na negatywną ocenę swoich kompetencji.

Fan
@Hola hola wstrzymaj się

Czasem „ ich” praca, nie jest ich pracą.. czasem nawet nie wiedzą czym zajmuje się dział, w którym pracują, albo z którym współpracują...elektroenergetyka, rynek mocy i inwestycje są pojęciami abstrakcyjnymi.. innym razem więcej ich widać na korytarzu z telefonem, albo przy biurku gdy umawiają się do kosmetyczki czy mycie samochodu.. no i zgrania to tu nie ma, ludzie nie zintegrowani, każdy pracuje dla siebie i pod każdym dołki kopie, a nie dla firmy albo nawet działu jako zespół .. człowiek człowiekowi wilkiem.. i nie dziwne, bo ci „ wstawieni” kierownicy i koordynatorzy boją się, że młodsi, po studiach, znający języki i z większym powerem do działania ich wygryzą..nikt nie wprowadzi nowego pracownika w jego obowiązki, bo może ten nowy będzie od niego lepszy...

Tak3Nie

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Szogun
@Pytanie

(usunięte przez administratora) Większość kadry kierowniczej w tej firmie jest z nadania politycznego albo po znajomości, co oczywiście implikuje zerowe kompetencje do zarządzania pracownikami. Żeby przykryć ten fakt, ludzie ci stosują szereg działań które można zbiorczo określić zakazanym na tym portalu słowem na literę "m", no bo jak niby inaczej określić sytuacje w której jesteś szykanowany i na koniec zostajesz zwolniony bo jakiejś wyżej postawionej osobie nie odpowiada twoja twarz? Sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że ludzie ci w związku z posiadaniem "szerokich pleców" czują się praktycznie bezkarni, co jest podsycane również przez brak jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego oraz empatii. Nie mówię, że wszyscy kierownicy, dyrektorzy, prezesi nie nadaje się do pełnienia powierzonej funkcji, ale istotnie znakomita większość nie nadaje się. Pozdrawiam,

Tsgh
 Rekomendacja

Zasilajcie szeregi młodością, świeżością w myśleniu i horyzontami. To jest spółka perspektywiczna jeśli macie pozytywne nastawienie. Nie sugerujcie sie wpisami zasiedziałych zgorzkniałych #nie da się #nie umiem ludzi którzy tu piszą zamiast pracować

Tak2Nie13
dsf
Nazwa działu: Marketing
@Tsgh

Po co się męczyć walcząc z tym? Dla sportu?

trurir
Nazwa działu: IT

Znów ktoś odchodzi z IT, kolejny sukces Dyrektora! Ciągłe pokazywanie ludziom, że ma się ich gdzieś bo kumplem jest prezes przynosi efekty! Co w tej sytuacji zrobimy? Polecimy doBrukseli? Albo nie, to co zwykle, czyli dyrektorzy będą twierdzić, że człowiek wcale nie był potrzebny, a pozostali pracownicy będą wylewać pomyje na tego, co odszedł. Najlepiej jest obrzucać błotem byłych pracowników bo raz: udowadniamy sobie, że jesteśmy lepsi i słusznie zostaliśmy, dwa: i tak nie słyszą, nic nam nie zrobią, trzy: nie będziemy musieli się zastanawiać, czy też odejść. To ja wam powiem też trzy rzeczy: raz: niedługo wybory i nawet jeśli ta władza dalej zostanie, zmiany i tak nadchodzą, potracicie na kierowniczych stołkach swoich wujków, dwa: będziecie mieć jeszcze więcej roboty, na której się nie znacie, trzy: są ludzie, w tym i ja, którzy wszystko przekazują zainteresowanym na zewnątrz! Dzięki nam ci, którzy odeszli wiedzą, że nie ma co tęsnić za tym szambem, bez żalu zrywają kontakty i są jeszcze bardziej zadowoleni. A wy nie dziwcie się, gdy ich spotykacie na mieście, a oni przechodzą na drugą stronę ulicy. Wiecie za co!

Tak13Nie2
dyr. Gołębiewski
@trurir

Pana poproszę na rozmowę do DT.

TakNie6
korpo
@dyr. Gołębiewski

Pitras Pitras, już dzielisz skórę na niedźwiedziu, a jeszcze wybory przed tobą. Nikt ci nic nie obiecywał, a sama wazelina i nadawanie na kolegów nie wystarczy do awansu.

dyr. Gołębiewski
@korpo

Widzisz? Ja otwieram właśnie szampana. Znaj moją łaskę, w środę zapraszam koleżanki i kolegów do kameralnej na świętowanie!

@dyr. Gołębiewski

Lepiej się zastanów co będziesz robił za cztery lata zamiast otwierać szampana. Sądzę że będziesz miał problem i ostatecznie siądziesz na kasie w hipermarkecie. Tam doceniają takich specjalistów.

pan szampan
@****

Nie wiesz co mowisz, właśnie zakończyliśmy integrację i uczciliśmy wygrane wybory, teraz awnase wicedyrektorskie i kierowników zostały przyklepane przy winie, pozostało tylko popisac szczegółowe notatki dla naszych indewidualnych opiekunów spoza firmy, kto jechał na wazelinie ten dojechał, dyrektor musi tylko przypilnowac prezia zeby dotrzymał słowa, a ty sam siądziesz na kasie w markecie być może za 4 miesiace a nie lata

@pan szampan

Nie miałem do szkoły pod górkę, więc hipermarket mi nie grozi. Mogę spokojnie spać i nie używać wazeliny. Po za tym widziałem już tu takich zadowolonych, którzy mieli smutne miny już dwa miesiące po integracji. Pańska łaska na pstrym koniu jeździ.

vietkong
@****

Wazelinę to będziecie wysyłać swoim szefom jak nowy zarząd zacznie badać przetargi i projekty w DT, DB, DZ

wladek
@vietkong

Czyżby oodwłok jeszcze bolał po wykopaniu?

Peja
@vietkong

Vietkong jak nowa marka zupek chińskich instant. Zapewne DB przebadało twój przetarg i teraz bez budzika budzisz się o 5 rano, żeby w razie czego drzwi miłym panom po prośbie o wyjaśnienia grzecznie otworzyć. Vietkong. Nie szalej tu tak. Raczej skup się na ćwiczeniu pamięci, żebyś wstydu nam nie przyniósł wczesną amnezją jak jako eksperta ciebie odpytają. Wiadomo przecież kim jesteś

Iza

Czy przyjmują na staże? I jakie warunki oferują jeśli tak?

TypowyPracownik
@Iza

Nie przychodź na staż do tej firmy (no chyba że chcesz się uwstecznić to wtedy ok, przychodź)

Stefan
@TypowyPracownik

Mam rozumieć, że zgłaszając się na staż do pracy w tej firmie, nie nauczę się niczego, co może przydać się w dalszej karierze zawodowej? Zastanawia mnie dodatkowo, czy można liczyć na propozycję stałego zatrudnienia po zakończeniu stażu. Może wiesz coś również w tym zakresie?

TypowyPracownik
@Stefan

@Stefan: dokładnie tak, nie nauczysz się w PSE niczego przydatnego, bo firma wszystko zleca na zewnątrz. Możesz ew. iść na jakiś kurs na koszt firmy (o ile cię puszcza).

kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.

Witam wszystkich, rozważam aplikowanie na stanowisko starszego specjalisty w Wydziale Zarządzania Środkami Trwałymi w Konstancinie, ma ktoś jakieś doświadczenia? Jak szefostwo, współpracownicy, atmosfera, wynagrodzenie? Pozdrawiam

TakNie5

Witam, Mam zamiar aplikować na stanowisko Młodszego Specjalisty w Wydziale Terenowej Eksploatacji (Śląsk) czy ktoś może powiedzieć coś więcej o tym stanowisku, benefitach i atmosferze jeżeli chodzi o działy eksploatacji na Śląsku?

Robol

Wielopole? :D

@Robol

Tak :)

AVEN

Witam, mam kilka pytań odnośnie dodatków płacowych dla pracowników ZES. 1.Czy doładowanie karty żywieniowej faktycznie wchodzi w skład podstawowego wynagrodzenia? 2.Jak wysokie i od czego zalezą premie kwartalne? 3.Jaka jest wysokość stawki godzinowej za pełnienie dyżurów pogotowia domowego? 4.Ile wynosi tzw,Grusza i czy wymagane jest jakiś dokument potwierdzający odbycie wypoczynku czy jest wypłaca obligatoryjnie? 5.Jakiego rzędu kwota jest przeznaczona na doładowanie karty do kultury? 6.Premie na dzień Energetyka i święta Bożego narodzenia są wypłacane w gotówce czy w postaci doładowania karty przedpłacowej? (jaka kwota?) 1-6. Po jakim czasie można liczyć na poszczególne benefity? Z góry dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam

PrezydentBoży
@AVEN

1. Tak, doładowanie co miesiąc karty przedpłaconej stanowi część wynagrodzenia. Można to zweryfikować sprawdzając tzw. "pasek". 2. Premia kwartalna zależy od twojej kwartalnej oceny, którą wystawia ci przełożony; od twojego stanowiska i poziomu zarobków; ilości zatrudnionych aktualnie w firmie pracowników oraz od widzimisię Zarządu PSE S.A. Raczej nikt z kadry kierowniczej niskiego szczebla nie robi krzywdy szeregowym pracownikom i raczej, jeśli nie dopuścisz się rażącego zaniedbania obowiązków, to dostaniesz ocenę "akceptowalny" za którą przysługuje ci normalna premia. Na jej wysokość mają w znacznej mierze dwa wskaźniki, które są powiązane ze sobą: ilość pracowników oraz widzimisię Zarządu. Chodzi o to, że co kwartał, mniej więcej na początku drugiego miesiąca następnego kwartału, Zarząd podejmuję uchwałę o wysokości jakiegoś wskaźnika który wprost ma przełożenie na budżet premiowy na miniony kwartał, który stanowi kwotę do podziału pomiędzy pracowników. Dalej ten budżet jest rozdzielany pomiędzy pracowników zgodnie z zajmowanym stanowiskiem, poziomem zarobków itp. Niezależnie czy w firmie pracuje 1000 ludzi czy 10000 kwota będzie zgodna z uchwałą, więc od tego ile jest osób do podziału zależy wysokość tej premii. Jest w tym jednak kruczek w postaci oceny kwartalnej N i S. Jeśli otrzymasz ocenę kwartalną N to nic nie dostajesz i budżet premiowy ma jednego pracownika mniej do obdzielenia. Z kolei jeśli dostaniesz ocenę S to dostajesz podwójną premię i sytuacja jest odwrotna. Wtedy to inni dostają mniej bo tak jakby była dodatkowa osoba do obdzielenia. Z tego też względu w praktyce wszyscy dostają standardową ocenę A. To chyba tak z grubsza wszystko. 3. Nie pełnie dyżurów domowych więc nie znam odpowiedzi na to pytanie. 4. Grusza zależy od twojego dochodu na członka rodziny netto. W zależności od dochodu netto trafiasz w jeden z kilku przedziałów, płacowych. Każdy kolejny wyższy przedział dostaje mniejsze dofinansowanie na członka rodziny. Z kolei kwota dofinansowania w zależności od dochodu jest ustalana z roku na rok i waha się w przedziale 500 zł - 1500 zł na członka rodziny w zależności od dochodu na członka rodziny netto. Żeby dostać gruszę musisz mieć albo odbyty albo zatwierdzony przez przełożonego urlop wypoczynkowy trwający co najmniej 14 dni bez przerwy (licząc weekendy i dni ustawowo wolne od pracy). 5. Dofinansowanie do kultury i rekreacji ma charakter jednorazowego świadczenia pieniężnego (nie przelewają tego na kartę przedpłaconą, przynajmniej narazie), którego wysokość jest określana na zasadach takich jak grusza. Wysokość to zazwyczaj 400-800 zł z tego co pamiętam. 6. Premie na Dzień Energetyka i Boże Narodzenie są wypłacane w postaci doładowania karty przedpłaconej. O przyznaniu/nieprzyznaniu tych premii oraz ich ew. wysokości decyduje Zarząd PSE S.A. Wysokość tych ew. premii oscyluje około 3000 zł. Trzeba mieć jednak na uwadze, że podatek dochodowy od tych premii zostanie ściągnięty z najbliższego wynagrodzenia, zatem rzeczywiste środki do dyspozycji to ok 2000 zł. Wypłaty świadczeń: 1. Wraz z wypłatą. 2. Zazwyczaj połowa następnego kwartału. 3. Nie mam wiedzy. 4. Dwa tygodnie do miesiąca od złożenia wniosku w kadrach. 5. Podobnie jak w przypadku gruszy. 6. Początek sierpnia oraz początek grudnia.

Przełożeni przez kolano
@PrezydentBoży

Ocena przełożonego zależy od twoich umiejętności społecznych. Sporadycznie od efektów pracy. Tacy są tu przełożeni.

AVEN
@PrezydentBoży

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Korzystając z okazji mam jeszcze pytanie czy istnieje tzw. stażowe czyli dodatek do pensji za przepracowanie określonej liczby lat(jak istnieje to jaka wysokość i po ilu latach?)? Ostatnim pytaniem mam odnośnie premii rocznej a mianowicie jakiej jest wysokości względem wynagrodzenia miesięcznego? Pozdrawiam

answer
@AVEN

Dobry wieczór, nie wiem czy ZES różni się od innych działów.... W CJI jest tak: 1. Nie, jest dodatkiem. Ale odprowadzany jest od tego podatek, zatem wartość brutto podwyższa podstawę wynagrodzenia. 2. Jak już wcześniej opisał ktoś o nicku "nowy" , wskaźnik premii ustala "góra". 50 % wskaźnika jest obligatoryjne, kolejne 50 zależy od przełożonego. Wskaźnik za 2 kwartał to było 14% - czyli obligatoryjne to 7%. 3. Tego niestety nie wiem. 4. Grusza zależy od dochodu za rok poprzedni - im mniejszy dochód, tym większe świadczenie. Za najmniejszy dochód grusza w 2019 to kwota 2200 brutto. Musisz być na urlopie trwającym 14 dni kalendarzowym - jedyny wymóg. 5. Nie ma takich doładowań. Jest jednorazowa wypłata (za cały rok) na cele kulturalno-sportowe, zależna od dochodu za rok poprzedni. Przy najmniejszym dochodzie jest to w 2019 kwota 1100 brutto. 6. Doładowania karty. Dzień Energetyka w 2019 to 3000 brutto. 7.1,4 i 5 od pierwszych dni pracy. 2 - premia kwartalna należy się po przepracowaniu minimum 1/3 kwartału, proporcjonalnie do przepracowanego czasu (nie wlicza się urlop, ani zwolnienie). 6 po przepracowaniu minimum pół roku. W czasie gdy jest ogłoszona nie możesz być w trakcie wypowiedzenia. Mam nadzieję, ze pomocne :). Pozdrawiam

Ronin
@AVEN

Odpowiedź na pytanie nr 3. W ZES za pełnienie dyżuru domowego przysługuje jednorazowa zapłata za cały dyżur (12 godzin) w wysokości 55 zł brutto. Jest to opłata za pozostawanie w gotowości pod telefonem i jest taka sama, bez względu czy dyżur jest pełniony na zmianie dziennej (6-18), czy na zmianie nocnej (18-6). Dodatkowo, jeżeli w trakcie dyżuru zostaniemy wezwani do pracy, to przysługują nam nadgodziny od momentu otrzymania telefonu, do momentu zakończenia pracy na obiekcie (powrót z obiektu do domu nie jest już wliczany do czasu nadgodzin). Nadgodziny za wezwanie z dyżuru mogą być albo płatne, albo do odebrania, nie ma gwarancji, że będą płatne, zwłaszcza, jak jest ich dużo i grafik daje możliwość wysłania dyżurnego na odsiadkę w inny dzień.

Ahsjjs

Firma zdecydowanie dla ludzi którym się chce chcieć i nastawionych na rozwój. Adekwatne zarobki, jasne umowy, na etat, socjal lepszy niż wszędzie, dofinansowanie nauki, zapłacone w terminie, żadnych obiecanek bez pokrycia, duża elastyczność. Część pracowników, z poprzedniej epoki, ale nie ma obowiązku kolegować się z wszystkimi.Polecam.

Tak1Nie19
Hejwy
@Ahsjjs

Dofinansowanie do nauki? Masz tam wujka czy ciocię? Jak to się stało, że przyszedłeś do pracy bez skończonej odpowiedniej szkoły?

Tsgh
@Hejwy

A szkolenia to nie nauka? No tak. Dla większości nie.

Tak1Nie2
@Ahsjjs

Pracuję wiele lat w tej firmie i nie mogę potwierdzić tego co napisałeś. Nic nie jest tam jasne, a przede wszystkim sposób oceny pracownika. Pracownicy kompetentni, produktywni, skuteczni w działaniu nie awansują. Całymi latami pracują za pieniądze które wynegocjowali przy zatrudnieniu + symboliczne podwyżki co ok 3 lata. Natomiast ewidentne obiboki i miernoty robią często karierę.

@Ahsjjs

Zapewne pisząc o "pracownikach z dawnej epoki" masz na myśli tych którzy byli zatrudnieni przed nadejściem dojnej zmiany, wraz z którą i ty znalazłeś się w firmie. Mylisz się zasadniczo. Przytłaczająca większość to pocioty bez odpowiednich kompetencji do wykonywania powierzonej im pracy, oczywiście po za sporą grupą dla której utworzono nowe zupełnie zbędne stanowiska, a nawet całe działy dopasowane do kwalifikacji. Myślę że już zauważyłeś że firma funkcjonuje tak naprawdę tylko tym jak napisałeś "pracownikach z dawnej epoki".

Kandydat

Witam. Widzę, że już od 2017 cały czas są prowadzone rekrutacje (obecnie też jest) na Inspektora w Wydziale Terenowej Eksploatacji (ZES Połaniec). Co się dzieje, że w tym Połańcu cały czas są prowadzone rekrutacje? Czy nie ma odpowiednich kandydatów, czy może są tak złe warunki pracy i płacy, że ludzie odchodzą? Czy ktoś może wie coś na ten temat? Na jakie pieniądze można liczyć na stanowisku tego Inspektora? Podobno są jakieś karty przedpłacone, dofinansowanie do wczasów, na święta. Ile można po kilku latach pracy na trochę wyższym stanowisku jak Inspektor doliczając te wszystkie dofinansowania, mając 1 dziecko zarobić miesięcznie? Części dofinansowań pewnie nie widać na kwitku, ale biorąc PIT i dzieląc go przez 12 m-cy to jakaś kwota miesięczna wyjdzie. Bardzo proszę o jakieś informacje, bo się zastanawiam, czy próbować aplikować na to stanowisko. Pozdrawiam.

@Kandydat

Nie znam sprawy ciągłego poszukiwania Inspektora do ZES Połaniec, ale faktycznie ma to miejsce. Co chwila tam kogoś szukają, a skoro tak się dzieje to prawdopodobnie powodem jest jedno z poniższych: a) Kierownik ZESu stosuje (usunięte przez administratora) i ludzie tego nie wytrzymują (to mi się wydaje mało prawdopodobne, KZSiL-owie to jedni z ostatnich kompetentnych kierowników w tej firmie - który rekin polityczny połasiłby się na siedzenie na stacji), b) Ludziom nie odpowiada specyfika pracy (siedzenie i gapienie się w monitor komputera przez większość dnia, czasem jakiś wyjazd w teren na objazd linii albo odbiór jakichś prac eksploatacyjnych przerywane pracą po 24h w przypadku wystąpienia jakichś awarii, no i tryb zmianowy), c) Nie mogą nikogo znaleźć i po prostu ponawiają ogłoszenie co jakiś czas żeby utrzymać je na stronie internetowej, Zapewne jest to odpowiedź c). Co do zarobków Inspektora to podstawa raczej nie powala na kolana (strzelam, że jest to w okolicach 4k brutto, widełki w kategorii zaszeregowania są szersze, ale kto da maksymalne uposażenie komuś bez odpowiednich znajomości, a 4k to trochę powyżej dolnego progu). Niby są te dodatki co trochę podnoszą zarobki, ale wysokość tych dodatków zależy od widzimisię władz spółki. Ja bym założył średnio dodatkowy 1k brutto czyli jakieś 500 zł do miesięcznego uposażenia z tytułu tych benefitów do rączki. P.S. Karta przedpłacona i dofinansowania do posiłków przelewane na nie to największa ściema w tej firmie. Wmawiają ci że to jakieś dodatkowe pieniądze, a prawda jest taka, że to część twojej pensji którą masz wpisaną na Umowie i przykładowo zarabiając 4k brutto podstawy, zamiast dostawać na konto 2900, będziesz dostawał 2700 a 200 złotych będzie ci zasilać tą kartę przedpłaconą. Niby ktoś może powiedzieć, że Umowa specjalnie jest na więcej niż powinna żeby ten dodatek pokryć, ale jak ja osobiście przychodziłem do PSE do pracy to miałem obiecaną kwotę X podstawy i było mówione, że dofinansowanie do posiłków to dodatkowy benefit. Taką też umowę na kwotę X dostałem do podpisania pierwszego dnia. O tym jak to działa dowiedziałem się jak dostałem pierwszy pasek. W centrali wg mnie jest to lepiej pomyślane, no ale Zarząd dba o swoich. Od wypruwania sobie żył są ZKO. Centrala jest od picia kawy i zjadania ciasteczek. Od czasu do czasu jeszcze coś przeczytają i stwierdzą że im się nie podoba, ale oczywiście nie powiedzą co bo przecież ludzie potrafią sobie czytać w myślach. W ogóle precyzyjne formułowanie zdań i przedstawianie swoich oczekiwań w tej firmie kuleje. Jeszcze nie daj Bóg robota by szła za szybko.

Realista
@Kandydat

No niestety nie każdy by chciał zarabiać krocie ale jak na dzień dobry zapytasz się definicje prawa Ohma do robi wielkie oczy co ty chcesz. Najpierw wiedza potem kasa i tyle w temacie. A co do ZEZ Połaniec to owszem są przyjęcia bo stara kadra odeszła i niestety jest brak tych dobrych ludzi co odeszli na zasłużoną emeryturę. Jak jesteś dobrym kandydatem posiadasz trochę chęci i chcesz poznać ciekawe rzeczy co toś dla ciebie ale jeżeli liczysz na kokosy bez wkładu własnego w postaci ciężkiej pracy to lepiej sobie odpuść bo szybko się w tym ZEZ Połańcu zweryfikują

Tak3Nie5
Kandydat
@j00r

Mam jeszcze pytanie do osób pracujących w ZES - przymierzam się do wzięcia udziału w procesie rekrutacji do tej firmy, ale część moich znajomych przestrzega mnie, że jest tam bardzo wysokie działanie pola elektromagnetycznego i może to być przyczyną wielu chorób ( w tym raka ) i sam nie wiem jak do tego podejść. No i faktycznie jak zacząłem szukać w necie to są podobne opinie na ten temat - choć z drugiej strony, to prawie w każdej pracy jesteśmy narażeni na jakieś czynniki szkodliwe. Czy są robione jakieś pomiary na stanowiskach pracy? Bo rozumiem, że nawet siedząc i patrząc w monitor to siedzimy w budynku stacji gdzie przychodzą linie NN i są w pobliżu transformatory, które są źródłem pola elektromagnetycznego . Czy może mi ktoś powiedzieć, czy jest to w jakiś sposób monitorowane?

@Kandydat

Generalnie na każdej stacji masz poustawiane znaki które wskazują że wchodzisz do strefy zwiększonej emisji pola elektromagnetycznego. Oznakowanie to jest zgodne z normami polskimi i światowymi. W samych budynkach ZESów jednak nie powinno być bardzo zwiększonych warunków ekspozycji na pola EM w stosunku do normalnych pomieszczeń biurowych. Nie widziałem żeby na jakiejś stacji na której stacjonuje ZES (nie mówię o stacjach bezobsługowych gdzie ZESy zjeżdża tylko jakąś robotę robić) budynki ZESu były na terenie ruchu elektrycznego. Faktem jest natomiast, że pracownicy ZES mają zwiększoną ekspozycję, bo zdarza się, że trzeba iść na rozdzielnie żeby jakieś prace konserwacyjne zrobić albo zasterować wyłącznikiem bezpośrednio z pola bo np. coś się popsuje. Odnośnie monitorowania natężeń to na rozdzielniach zazwyczaj jest to robione jeśli na stacji są robione jakieś grube roboty budowlane typu nowe pole albo coś. Odnośnie budynków to nie słyszałem żeby ktoś to w firmie robił.

Tak1Nie3
gosc
@j00r

Ta odpowiedź nie odzwierciedla prawdziwej pracy w ZES. Problem polega na tym że w Zespole Eksploatacji Stacji 90 procent przebywa się na obiekcie bo to ZES ma wykonywać wszystkie przeglądy i prace. W obecnej chwili większość obiektów jest bezobsługowych i nie ma mowy o tym że będziesz siedział przy biurku. Co do pola elektromagnetycznego to jest szkodliwe. Na stacjach są miejsca gdzie są ograniczenia przebywania w czasie pracy. Ale jak robisz wszystko z głową to nawet twoje przyszłe dzieci z dużym prawdopodobieństwem będą zdrowe.

Realista 2
@Realista

Ha Ha Ha... Inteligencja w ZES'ach się znalazła :D Dobre sobie...chłopy od pługa oderwani, więcej gadają niż robią...szkoda słów.

Tak9Nie6
Janek
@Kandydat

Niestety proponuję trzymać się z daleka od ZESu w Połańcu.

Janek
@Janek

W sumie to źle się wyraziłem od wszystkich ZESow.

kandydat
@Janek

Czy może Pan trochę rozwinąć swoja opinię i napisać, dlaczego mam się trzymać daleko od ZES?

adam
@Kandydat

wszystko pod kontrola i na bieżąco monitorowane zgodnie z prawem

Tak1Nie2
@kandydat

Ja też chętnie dowiedziałbym się co takiego na myśli miał Janek ostrzegając przed pracą w firmie. Sądząc z Twojego nicku jesteś zainteresowany zatrudnieniem. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/polskie-sieci-elektroenergetyczne-spolka-akcyjna,85541 jest sporo nowych ofert rekrutacyjnych. Zajrzyj tam i jeśli znajdziesz coś dla siebie daj znać na forum.

Elektto
@j00r

Czy mozecie przyblizyc na czym polega praca na tym stanowisku (inspektor terenowy w ZES)?

@Elektto

Nie pracowałem nigdy w ZES jako takim, ale z tego co mi wiadomo, to praca polega na tym, że jeździsz na objazdy linii i np. sprawdzasz, czy nie trzeba wyciąć czegoś pod linią, albo czy słupy nie wymagają jakichś napraw oraz jeździsz po stacjach które ZES ma pod opieką i robisz jakieś przeglądy, sprawdzasz separatory ropopochodne czy nie trzeba wyczyścić itp. jak coś jest nie tak to raportujesz do Szefa a On decyduje co z tym dalej robić.

Zainteresowany

Witam, Mam pytanie, czy ktoś z zatrudnionych odpowie mi czy są w firmie coroczne podwyżki tzw. Inflacyjne?

Karolina
@Zainteresowany

Zadałeś bez wątpienie bardzo trafne pytanie. Mnie także interesowałaby kwestia corocznych podwyżek w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych. Jestem też ciekawa, czy wypowiadasz się już jako nowy pracownik tej firmy, czy może dopiero rozważasz aplikowanie. Jeśli dopiero poszukujesz tam zatrudnienia to odsyłam Cię na ich oficjalną stronę, na której są oferty pracy: https://www.pse.pl/kariera Jakie jest zatem Twoje aktualne położenie?

Pracownik/ca
@Karolina

Po co podwyżki inflacyjne ? Atmosfera w pracy powinna to wynagrodzić . Niesamowicie pomocni koledzy, zero zazdrości, nikt ci nie dokucza, nikt nie pije w pracy super polecam !! :)

Uniżony
@Pracownik/ca

Tak szczegółnie w ZES'ach :)

@Pracownik/ca

Czy na tej stronie ktoś próbuje brać udział w dyskusji lub odpowiada na pytania? Czy tylko ludzie próbują się użalać w jakiej to złej firmie pracują? Wydaje mi się, że obecnie nie trzeba cierpieć katuszy i można zmienić pracę. Może ktoś będzie tak miły i udzieli odpowiedzi na pytanie czy w firmie funkcjonują podwyżki inflacyjne? Pozdrawiam

JP2Ironfist
@Zainteresowany

Nie, w firmie nie funkcjonują podwyżki inflacyjne, przynajmniej ja takowej nigdy nie dostałem, a trochę już tu pracuje,

@JP2Ironfist

Czyli rozumiem, że nie ma w pse corocznych podwyżek?

Nick
@Uniżony

A co to znaczy ZES?

mule
@Nick

ZES to po holendersku "sześć".

Alicja
@mule

Słuchajcie, widziałam, iż Polskie Sieci Elektroenergetyczne właśnie szukają nowych pracowników, którzy wsparliby je w codziennych działaniach. Ogłoszenia są dostępne tu: https://www.pse.pl/kariera Zastanawiałam się w związku z tym nad jedną kwestią. Wiecie może, czy zatrudniają tam osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Dwr
@Alicja

Jakiego typu niepełnosprawność masz na myśli, fizyczną, umysłową?

JP2Ironfist
@Zainteresowany

Dokładnie tak. @Nick: ZES to skrót od "Zespół Eksploatacji Stacji"

Nazwa działu: Produkcja

Cześć! Mam pytanie odnośnie procesu rekrutacji, jakie pytania można otrzymać na rozmowie kwalifikacyjnej na dyspozytora ODM?

Hytyy
@Żeby3

Nie musisz wiedzieć wiele.

@Hytyy

A mógłbyś to rozwinąć? Ogólnie przybliżyć sam proces rekrutacji jak i warunki pracy. Byłby bardzo wdzięczny.

Hdhdjdj
@Żeby3

Jeśli skończyłeś elektrotechnikę to jesteś w domu. Jeśli skończyłeś choćby mechaniczny i masz wujka w firmie to też jesteś w domu. Praca siedząca bez ambicji. Po kilku latach na punkcie nie wrócisz na rynek pracy. Ale jeśli jesteś młody i nie masz innej opcji to polecam.

@Hdhdjdj

Ok dzięki za info. Jeśli masz chęci żeby odpowiedzieć to mam jeszcze pytania, są jakieś perspektywy awansu na tym stanowisku? Jakie są wynagrodzenia? Czemu to praca dla ludzie bez ambicji?

Hdjdjjdjdjd
@Żeby3

Nie napisałem nic o ludziach decydujących się na tę pracę, są różne powody podjęcia jej. Przez pierwsze lata (bądź kilkanaście) będziesz siedział na tzw. trzecim i przepisywał liczby. Ciężko powiedzieć o tym jak będzie przebiegała Twoja rekrutacja, są przypadki dyspozytorów którzy zaczynają pracę nie wiedząc nic o regulacji napięcia w systemie. Dyspozytorzy mają dużo dodatków. Nic Ci nie szkodzi wziąć udziału w rekrutacji.

@Hdjdjjdjdjd

Jasne, na rekrutację już się zdecydowałem, sprawdzić nie zaszkodzi. A ten tzw trzeci to dokładnie co oznacza?

Żeby4
@Żeby3

Czy może mi ktoś przybliżyć co oznacza tzw. trzeci? Jaka to funkcja w dyspozycji ODM?

stop_przemocy_dla_stonki_ziemn
@Żeby3

Podobno od min. 5 lat proces rekrutacji do tej komórki w Warszawie to fikcja. Słuchy chodzą, że w ok 99% decyzja kto ma być przyjęty przychodzi z Bielawy. Niestety marnują tylko czas osobom rekrutowanym. Wiedza w czasie rozmowy kwalifikacyjnej ma najmniejsze znaczenie.. .

Żeby
@stop_przemocy_dla_stonki_ziemn

Fakt na rozmowie nie padło ani jedno pytanie odnośnie wiedzy merytorycznej, jedynie lakonicznie o doświadczeniu.

Kim
@Żeby

Na rozmowie nie mogą padać pytania merytoryczne, ponieważ mogłoby się okazać, iż nadajesz się na to stanowisko o wiele bardziej aniżeli osoba, która ma być przyjęta i komisja miałaby problem.

@Kim

Na rozmowie rekrutacyjnej rekruterzy sami decydują jakie zadać pytania, żeby dobrze poznać przyszłego pracownika. Widocznie pytania o doświadczenie i kwalifikacje są wystarczające. Czy Ty też byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej i masz podobne doświadczenia? Możesz o tym napisać?

TakNie8

StefekBurczymucha
@Leszek

Niby wszystko się zgadza, ale byłoby miło gdyby osoby przyjmowane coś sobą reprezentowały, takie powiedzmy minimum np. składne i zrozumiałe udzielanie odpowiedzi na zadane nawet najprostsze pytanie. Bo nawet to nie ma znaczenia :).

Tak8Nie1
Zeby3
@Leszek

Na drugiej rozmowie pojawiły się merytoryczne pytania o dotychczasowe doświadczenie i wiedzę. O średnim stopniu skomplikowania (praktyczne).

energrtyk
@Żeby3

Człowieku i ty startujesz na dyspozytora. Normalnie rozwalają mnie takie pytania. Dyspozytor ODM to osoba która ma widzieć wszystko w sieci co się dzieje i bardzo szybko reagować. Jeżeli ty się pytasz jakie pytania mogą być do tej pracy to znaczy że się nie nadajesz.

@energrtyk

Jeśli siedzisz w firmie to dokładnie wiesz jacy ludzie trafiają na punkt

Zeby3
@energrtyk

Dobrze, że ty się nadajesz. Chodziło mi tylko o to czy padają pytania teoretyczne czy praktyczne związana z doświadczeniem i tyle, a czym zajmuje się dyspozytor to wiem. Jednak wybrałem pracę w innej firmie, bardziej związaną z regulacjami.

Mateo
@Żeby3

Ogólnie pytania dosyć łatwe ale informacji niby poufne takie jak twój obecny pracodawca się nie dowie o twojej rekrutacji zero dyskrecji moja firma wiedziała wcześniej niż ja że będę zaproszony na rozmowę.

Jatywy

Trzymajcie się z daleka od energetycznego stażu. Wypala

swag

Firma z roku na rok coraz bardziej zaczyna przypominać korpo w złym tego słowa znaczeniu. Stawki jak na rynek są średnie, ale za to firma daje dużą stabilność zatrudnienia, są tu osoby pracujące po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, brak zwolnień grupowych itp. W firmie istnieje stosunkowo duża zbieżność nazwisk, bynajmniej nieprzypadkowa. Atmosfera pracy jest zróżnicowana między departamentami i wydziałami. Są tu i takie komórki, i tacy ludzie, od których dla dobra własnego zdrowia lepiej się trzymać z daleka...

Tak9Nie1
ruski_pierog
@swag

to prawda. przy odrobinie pecha możesz nieźle wdepnąć i dostać się do działu gdzie panuje (usunięte przez administratora) w białych rękawiczkach (nie do udowodnienia) i nie ma znaczenia może to być przełożony może "kolega"

Ilona
@swag

Duża stabilność zatrudnienia oraz brak grupowych zwolnień to w dalszym ciągu cechy bardzo pozytywne dla firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które mogą zachęcić wiele osób do podjęcia się tam pracy. Jak wiadomo w każdej pracy można doszukać się plusów jak i minusów. Mnie zaś bardzo interesuje to, czego można nauczyć się w tej pracy. Czy doświadczenie jakie można tu zdobyć jest cenne?

TakNie3
Klocuch12
@Ilona

Dzień dobry, W odniesieniu do do Pani zapytania informuję jak poniżej. Praca w PSE S.A. może nauczyć: - masowej produkcji dokumentów i marnowania w ten sposób ton papieru, - lawirowania i mataczenia, - skutecznego spychania odpowiedzialności za własne błędy i zaniechania na innych pracowników i podmioty zewnętrzne świadczące usługi dla firmy, - chamstwa, buractwa i dziecinnego oraz niepoważnego podejścia do współpracowników i kontrahentów, - skutecznego zbierania "haków" na wszystkich współpracowników, Praca w PSE S.A. natomiast nie może nauczyć: - zagadnień stricte technicznych i specjalistycznych związanych z obszarem działalności spółki, - profesjonalnego podejścia do pełnionych obowiązków, - szacunku do pracy drugiego człowieka, - szacunku do drugiego człowieka, - planowania w perspektywie dłuższej niż jedna kadencja sejmu RP, - optymalnego zarządzania posiadanymi zasobami ludzkimi i sprzętowymi. To tak na szybko to co przyszło mi do głowy. Mam nadzieję, że pomogłem.

Tak17Nie
@Klocuch12

Z wymienionych przez Ciebie punktów można wywnioskować, że nie koniecznie podobała Ci się praca w firmie Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Nie napisałeś nic o poziomie wynagrodzenia, dlatego chciałbym Cię zapytać, czy w Twojej ocenie było ono konkurencyjne i adekwatne do ilości obowiązków? Oceń, proszę, tę jedną z podstawowych kwestii.

Kolcuch12
@Leszek

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, iż pieniądze to jedyna rzecz jaka mnie w tej firmie jeszcze trzyma.

Insect_repellent

W pięknej otoczonej cudownym ogrodem niezbyt odległej krainie żyje sobie wyjątkowy  książę . Jego ulubionym meblem w pałacu jest wielkie lustro umieszczone w jego sypialni. Ilekroć ma okazję się w nim przejrzeć marzy, by zostać równie wyjątkowym królem. Książę więc pokonuje i eliminuje na swój urokliwy sposób wszystkie przeszkody, które spotyka na drodze do celu. Nie straszne mu żadne smoki, dinozaury i praszczury. Ponieważ nie umie nic innego do pokonania giermków używa wyrafinowanych metod z wyższych sfer. Pisze wiersze "chwaleblne" na cześć swoich rywali do tronu, by nauczyć się ich na pamięć i cytować przy każdej biesiadnej okoliczności. W odczuciu księcia jego poetyckość zauroczyć potrafi niejednego dworzanina. Niektórzy dworzanie porażeni blaskiem owego księcia już z dworu uciekli. Inni się pakują, nie chcąc być blaskiem wprost porażonymi. Sposób bycia i obycia, na który książę wydał majątek u "kołcza", kwiecistość wypowiedzi oraz przeczucie wyjątkowości sprawiają, że książę  wzroku  od księcia oderwać nie może i przechodząc dumnie po pałacu zakłada słoneczne okulary. Na wypadek, gdyby dostał porażenia sam od siebie. Samozachwyt sprawia również, że sam już biega po pałacu nakazując, by nazywano go królem, bo tylko on na to zasługuje. Aby tego było mało od dawna książę korzysta z porad wróżek. Książę wie, że są świetne w paleniu krnąbrych czarownic na stosie. Jedna nawet wywróżyła, że sam król to dla niego za mało. Zaczaruje mu więcej. Zostanie królem królów. Powierzył więc jej misję. I czarują teraz oboje... wszystkich wokół łącznie z królami. Są też służki urocze, których blask i czar przyszłego wszak króla porwał z dzikoscią do wsparcia. A nuż w przyszłości król im pozwoli czerwony dywan przed nim  rozkładać i kwiaty u stóp sypać. Będzie krajna mlekiem i miodem płynąca. Tymczasem królewicz kupił już sobie nowy mebel. Pasujący do lustra. Specjalny tron - na którym siedzi i czeka na detronizację wszystkich najważniejszych innych królów. Siedzi tak zapatrzony godzinami, na ten piękny ogród i oddaje się refleksji nad marnoscią wszystkich wokół i plebsu, i królów.... Bajka o księciu powstała na kanwie baśni H. Ch. Andersena, „Nowe szaty cesarza”, gdzie dwóch oszustów zaoferowało królowi niewidzialne szaty. Gdy kroczył w nieistniejącym odzieniu, ludzie podziwiali go, bojąc się powiedzieć prawdę. Dopiero małe dziecko zawołało: „Przecież on jest nagi”; (…)tylko wiele osób nie ma odwagi bronić króla i powiedzieć, że jest nagi.

Tak6Nie2
Artur

Witam. Czy może ktoś mi napisać jak to jest w końcu z zarobkami i premiami w tej firmie? Czy coś się zmieniło w 2019r? Rozumiem, że na start można dostać 3800 brutto i co dalej? Piszecie o jakiejś premii, ale jak ona jest przyznawana i ile %? Jaką dodatkową kwotę można dostać na: Dzień Energetyka, święta i wczasy pod gruszą? Podobno są jakieś dofinansowania na sport i jakieś doładowane karty żywieniowe. Bardzo proszę o odpowiedź jak to wygląda.

Tak1Nie4
PistoletNaKapiszony
@Artur

Z premiami jest tak, że są co kwartał i są uznaniowe. Szeregowym pracownikom raczej po premiach nie jadą (na prawdę trzeba coś mocno przeskrobać - co kwartał twój przełożony ma cię poinformować o twojej ocenie kwartalnej). Wysokość premii to w przypadku normalnej oceny 60% kwoty X która zależy od wysokości kwoty przyznanej przez Zarząd PSE S.A. na poczet budżetu premiowego oraz ilości zatrudnionych w firmie oraz stanowiska jakie piastujesz oraz tego ile dni w miesiącu przepracowałeś (tak - urlop obniża wysokość premii). Zazwyczaj jest to kwota w okolicy miesięcznego wynagrodzenia. Żeby dostać premię kwartalną trzeba przepracować więcej niż 50% kwartału w firmie więc jak powiedzmy zaczniesz np w marcu pracę, to na pierwszą premię się nie załapiesz. Dodatkowo w firmie masz: Dofinansowanie do sportu i rekreacji (jednorazowe w wysokości zależnej od dochodu w zeszłym roku podatkowym), Dofinansowanie do wypoczynku czyli tzw. "grusza" (te same zasady jak powyżej), Premie roczne (raz na rok w formie tzw. trzynastki), Dofinansowanie do przedszkola jeśli masz potomstwo, Dofinansowanie do posiłków (w centrali w formie niższej ceny w stołówce, w ZKO w formie przelewu 200 zł co miesiąc na kartę przedpłaconą), Ponadto zazwyczaj są jeszcze dwie premie okolicznościowe w formie zasilenia karty przedpłaconej: Na dzień energetyka, Na boże narodzenie, O wysokość tych premii wraz z zarządzeniem i ich przyznaniu decyduje Zarząd PSE S.A. Kwota do momentu podjęcia uchwały jest tajna ale zazwyczaj jest to w okolicach 3k PLN. Podatek od tych premii ściągają z wynagrodzenia więc trzeba być przygotowanym na to że pensja grudniowa będzie mniejsza. Kiedyś była jeszcze premia na wielkanoc ale z niej zrezygnowano, no i ja osobiście raz się załapałem na dodatkowe pieniądze pod koniec roku, bo sporo kasy zostało w funduszu świadczeń socjalnych. Mam takie wrażenie, że w chwili obecnej wysokość tych premii jest w fazie wzrostowej, bo ostatnio to wszystkim wszystko ucinali. Prawdopodobnie "optymalizują koszty zatrudnienia" i za bardzo zjechali i ludzie się zdenerwowali, bo w sumie kasa to jedyna rzecz dla której warto w tej firmie siedzieć. NIe bez znaczenia jest też zapewne zeszłoroczne badanie OHI które ponoć utajniono bo wyniki były bardzo złe.

Tak7Nie9
@PistoletNaKapiszony

Bardzo dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź - nie spodziewałem się, że ktoś tak szybko odpowie. Pozdrawiam.

@PistoletNaKapiszony

Odnośnie premii kwartalnej to nie wiem gdzie wynoszą one okolice kwoty miesięcznego wynagrodzenia ale w większości wydziałów zwykły pracownik nigdy takich premii nie widział. Połowa takiej kwoty jest uznawana za premię wysoką. Pozdrawiam

Tak9Nie
Arek
@Artur

Zarobki są bwysokie jeśli dasz się pomówić jako rosyjski szpieg i wyrzucić z pracy. Sąd stanie po Twojej stronie i dostaniesz bardzo wysoką sumę. Trzeba tylko pomeczyć się w miendzyczasie. A może ktoś z Zarządu się wypowie? Jak to jest wyrzucić kogoś z pracy i później zapłacić wysokie odszkodowanie? Jak się płaci nie ze swoich pieniędzy to jest łatwo czy trzeba zacząć pić wieczorami? Ile spraw już przegrano?

Tak14Nie
jaro
@pracownik

Już jest kolejny wicedyrektor DT. Nie, nie za kogoś, tylko jeszcze jeden. Jednak nie dołujmy się, wg najnowszych wieści 50% załogi DT ma zostać dyrektorami, bo wciąż nie ma nikogo, kto by skutecznie zarządzał. Przed wyborami będzie nas 99% bo i tak wygramy i będziemy bezkarni przez 4 lata. Nieważne że dyrektor i jego zastępcy od bezpieczeństwa mają kolejny sukces rekrutacyjny na koncie. Nawet proponowanie pensji ponad widełki nie potrafi nikogo przekonać do przyjścia do pracy. Nie ma czym się przejmować, zawsze można wywalić kolejne 20 mln na konsulting.

Wiktor
@jaro

Spoko spoko, (usunięte przez administratora)zbiera kwity na swoich kolegów dla (usunięte przez administratora), nie jeździ się za granicę za piękne oczy

Bitcoin
@Arek

Kolega pomówiony za rosyjskiego szpiega (bo studiował w Moskwie) wygrał w sądzie jakieś 2-3 mln zł. Szkoda że nie zapłaci (usunięte przez administratora)ylko pójdzie z naszych premii. Szanownego (usunięte przez administratora)Prezes sam zwolnił po paru miesiącach jako szkodnika i generatora przegranych spraw. Łatwo się wydaje czyjeś pieniądze. Dojna zmiana.

Tak7Nie1
Quick
@Bitcoin

Dobrze, że teraz DB objął kulturalny, ogarnięty i przede wszystkim z wiedzą dyrektor. Ludziki z bezpieczeństwa chwalą a i inni dyrektorzy pod dużym wrażeniem.

Tak6Nie4
@pracownik

Witam ponownie. Ale tak po około 2 latach pracy, na stanowisku np. inspektora, mając premię, te karty przedpłacone co miesiąc i na święta, zniżkę na energię elektr. jaką kwotę brutto można osiągnąć miesięcznie? Czy są płatne jakieś wczasy pod gruszą? Czy dodatkowo można jakąś kwotę uzyskać mając jedno dziecko? Czy ktoś może wziąć swój PIT i wyliczyć mi kwotę jaką zarabia średnio na miesiąc? Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Mikołaj
@PistoletNaKapiszony

Dziękuję, że bardzo szczegółowo opisałeś wysokość premii i innych dodatków do wynagrodzenia. Wygląda to bardzo zachęcająco. Napisz proszę jakiego rodzaju umowy dostają nowi pracowniczy i jak długi jest okres próbny? Takie informacje są ważne osób zainteresowanych zatrudnieniem.

fasola
@Bitcoin

To nie łysol powinien płacić ze swojej kieszeni, tylko ten kto go zatrudnił i tolerował jego wybryki. Przy premiach rocznych na tym szczeblustać go na bezbolęsne pokrycie całego odszkodowania i nie trzeba kombinować jak wytłumaczyć się ministrowi z dziwnego bilansu, czy dysleksją czy dysgrafią czy aspergerem,czy adhd czy czymś jeszcze. Aa po wyborach partia da się odkuć i nie ma żadnego ryzyka! Program odszkodowanie plus! Za odszkodowanie!

PistoletNaKapiszony
@Mikołaj

Dodatków jest sporo to fakt, ale firma odbija to sobie niższymi podstawami. Po za tym po firmie krążą ploty, że według władz spółki "mamy eldorado niewspółmierne do kompetencji" i mają te dodatki wszelkiej maści ograniczać. Co do umów to standard: trzy miesiące, potem rok, a potem czas nieokreślony. Dla zwykłych wyrobników jest to zazwyczaj umowa o pracę, rzadziej śmieciówka (zatrudnienie na śmieciówkę zazwyczaj jest sygnalizowane w ogłoszeniu rekrutacyjnym). Na stanowiskach kierowniczych kontrakty.

Nowy
Nazwa działu: Produkcja

Dzień Dobry Chciałem się zapytać czy w Firmie PSE istnieje jakakolwiek szansa zatrudnienia bez wyższego wykształcenia ? Przeglądając oferty pracy w większości wymagane jest wyższe wykształcenie . Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na ten temat ?

Ewelina
@Nowy

To prawda - większość stanowisk oferowanych Polskie Sieci Elektroenergetyczne wymaga wyższego wykształcenia. Takie informacje widnieją na ich stronie. Uważam jednak, że warto byłoby wysłać do nich maila z pytaniem o tę kwestię. W taki sposób nic nie tracisz, a możesz zyskać. Podaję Ci ich adres poczty elektronicznej: pse@pse.pl lub sekretariat@pse.pl Co w związku z tym zrobisz?

@Ewelina

Orientuje się Pani co oznacza potocznie trzeci w dyspozycji mocy ODM? Pozdrawiam

Ty

Ta pani to bot

fasola

Ada przestań, wszyscy wiedzą o co chodzi!

Luke Skywalker

Najlepsza firma w galaktyce.

Tak12Nie1
Prawdziwy Skywalker
@Luke Skywalker

Prowda jest toka, że to ja żem jest Luke Skywalker. Trzymając się przyjętej konwencji: Czy goście budujący gwiazdę śmierci mogą być najlepsi w galaktyce? Czy goście, którzy pozbywają się swoich doświadczonych pilotów maja szanse być najlepsi w galaktyce? Czy wolno marnotrawić środki wydatkowane w wyszkolenie tych pilotów oraz ich doświadczenie zdobyte w boju? Czy winą tych pilotów jest to, że dowództwo nie wie dokąd lecieć? Czy lepiej mieć pilotów, którzy w czasie ataku imperialnych będą lecieli w drugą stronę, albo powiedzą, że to nie ich sprawa? Zła energia w złych rękach! Zemsta Sithów, po której nastąpi Nowa Nadzieja.

Tak32Nie

Luke Skywalker
@Prawdziwy Skywalker

Najlepsza firma po tamtej stronie czarnej dziury. Gdzie lewa to prawa i gdzie góra to dół, a dół to góra. Białe jest czarne, a czarne białe. Najlepsze to najgorsze.

Tak31Nie
Vader
@Luke Skywalker

Nie można wierzyć insynuacjom ale muszę zapytać. Czy to prawda co mówią złośliwe plotki? Czy był wyciek danych pracowników? Czy to dane osobowe czy hasła? Nie wierzę i nigdy nie wierzyłem ale było coś na rzeczy?

Maja
@Vader

Tak, jak sam nadmieniłeś - nie warto wierzyć insynuacjom. Ponadto powinieneś mieć na uwadze, że na tym forum raczej nie zajmujemy się takimi kwestiami. Zapewne jesteś zatrudniony w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych, a wiec byłoby świetnie, jakbyś chociaż pokrótce zechciał opisać nam tamtejsze warunki pracy. Przedmiotem działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych jest świadczenie usług przesyłania energii elektrycznej przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE). Podpowiedz, czy zatrudniają tam osoby bez żadnego doświadczenia zawodowego?

Tak5Nie1
Jacek
@Maja

@Maja Odnosząc się do twojego zapytania, to tak. PSE zatrudnia osoby bez doświadczenia. W większości są to stażyści, jednakże jak przystało na spółkę skarbu państwa, w PSE S.A. zatrudnia się również osoby bez doświadczenia na stanowiska kierownicze (z "Zarządem" włącznie [przykład: Pan J. K.]) oczywiście pod warunkiem że masz odpowiednie znajomości i wystarczająco szerokie "plecy".

majk
@Jacek

Nie zgadzam się z opinią o J.K. Ten człowiek może nie mieć doświadczenia, ale ma b.duży potencjał. Może b.dużo zdziałać w energetyce pod warunkiem, że nie będzie słuchać złych doradców, którzy chcą go wykorzystać dla swoich celów i doradzają nie do końca szczerze. Jeśli takim nie będzie ulegał to z biegiem lat będziemy mieli fachowca w energetyce i zarządzaniu a już teraz widać że się uczy o branży.

Tak4Nie2

BBA
@majk

Majku, Czy piastowanie stanowiska wysokiego stanowiska to jest właściwy moment, aby "uczyć się branży"? Czy to nie przypadkim czas kiedy zdobytą wcześniej wiedzę, doświadczenie oraz wizję tego jaka to ma być firma przekuwać w czyn? Jeżeli jest tak jak piszesz to naszą firmę czeka kilka lat bolesnych eksperymentów, wiele kosztów tego "uczenia" oraz odejść/pozbywania się wartościowych zasobów - ofiar tego "uczenia się". Wystarczy popatrzeć na efekty owych nauk na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Uważam, że naszej branży można nauczyć się pracując kilkanaście lat na kolejnych stanowiskach, ucząc się i awansując na kolejne szczeble. Zaczynanie tej nauki od końca pozostawiam bez komentarza.

Lel
@BBA

Czego książkowym przykładem są Panowie JB i WM

Bba
@Lel

Co tam góra? A dep. DE? Litości!!! Jak długo można być ślepym? Czy koniecznie trzeba , jak Titanic, wpakować się na górę lodową? Patrząc na listę rekrutacji z tego obszaru, poszukiwane są prawie całe wydziały!!! Np. w Radomiu. Kto tych ludzi uczył zarządzania.

macier
@majk

Najlepsze są życiorysy tych "rwaczy" owoców obecnej rewolucji: "Piastował stanowiska menadżerskie i zarządcze w spółkach infrastruktury krytycznej, FMCG i w administracji publicznej. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek. Z PSE związany od 16 marca 2016 r. jako Członek Rady Nadzorczej PSE." Potencjał, to może mieć linia energetyczna. Czyżby jedno z tych waznych i krytycznych stanowisk? http://wyborcza.pl/1,76842,4574388.html?disableRedirects=true "W radzie Gaz-Systemu Ministerstwo Gospodarki już w zeszłym roku obsadziło zarezerwowany dla siebie fotel. Ale w sierpniu Ministerstwo Skarbu zmieniło swojego reprezentanta w radzie tej spółki, wyznaczając jako nową osobę urzędnika... resortu gospodarki. To Jakub Kozera (27 lat), kolejny pracownik stanowiska ds. dywersyfikacji, wcześniej związany z redakcją miesięcznika "Stosunki Międzynarodowe" i zatrudniony m.in. w piwowarskiej Grupie Żywiec i spółce Astra CEE zajmującej się dystrybucją telewizji satelitarnej Astra. "

wolny niewolnik
@Luke Skywalker

Porzućcie nadzieje wy którzy tu pracujecie , nadchodzi czas pracy za miskę ryżu , czujecie już oddech Chińczyka i Filipińczyka na swoich plecach ? . Uczcie się języków zwiedzajcie kraje , (usunięte przez administratora). Na emerytury pracujcie uczciwie i tak wam nie damy i co nam zrobicie . Premie jakie premie ? na płace nie ma a wy o premiach mówicie . Pozdrowienia siostry bracia ciocie wujkowie i kuzyni . Niech szmoc będzie z wami . Bo i niemoc i kontrola w internetach siedzi.

NieDlaManipulantów
 Rekomendacja
@macier

Mam nadzieję, że tak nierzetelnie nie pracujesz jak wybiórczo napisałeś post. Totalna manipulacja. Prezes J. Kozera ma bardzo dobre, bo różnorodne doświadczenie zawodowe. Potwierdzają to chociażby wpisy lege iuris w KRS w obszarze energetyki: https://www.imsig.pl/szukaj/osoba,JAKUB,KOZERA,6fe7f6e8eae Nadto nie trudno nie wiedzieć, że najlepsze szlify zyskuje się u wymagających pracodawców. Jak widać nie znasz runku. Osiągnięcie pozycji managerskiej np. w Proctle&Gamble oznacza, że to nie plotka tylko rekin. Oznacza, że człowiek ciężko pracował na to co osiągnął. Widać jak sukces innych, nieważne jakim poświęceniem osiągnięty, budzi zawiść zazwyczaj u niedowartosciowanych, słabych zdolnych jedynie do krytyki ludzi.

Tak1Nie16
lafax
@NieDlaManipulantów

"jak wybiórczo" "bo różnorodne" "Potwierdzają to chociażby wpisy" "Jak widać nie znasz runku" (usunięte przez administratora)JEST TAKIM JASZCZOMPEM, ŻE NA PEWNO NA KAŻDE STANOWISKO WYGRAŁ KONKURS I BYŁ NAJLEPSZY, N'EST CE PAS? STĄD TAKA RÓŻNORODNOŚĆ :)

si si
@majk

Nie znam osobiści(usunięte przez administratora) Sprawia on wrażenie człowieka inteligentnego, chociaż czasami strzeli jakieś fo pas, zwłaszcza gdy rozmawia z pracownikami. Potencjał ma ale chyba ma również wytyczne wraz z zakresem obowiązków, które nie są spójne z celami pracowników, ponieważ celem pracowników jest zarabiać z roku na rok więcej. Po za tym przydałoby się w końcu zrozumieć, że pracownicy też ludzie i swój rozum mają, może brakuje sprawności w wypowiedziach przed przełożonym, który ma silniejszą pozycje w organizacji, ale warto pracowników wysłuchać ze zrozumieniem.

si si
@NieDlaManipulantów

Co da mega doświadczenie bez personelu, którym się zarządza. Najpierw trzeba zadbać o ludzi, jak twierdzi Richard Branson (jeden z największych liderów biznesu), wtedy ludzie zatroszczą się o resztę. Tego uczą na wszystkich wykładach menadżerskich. Skoro Pan(usunięte przez administratora) takim asem to dlaczego tego nie wprowadza w życie?

Tak5Nie
były specjalista
@BBA

Efekty będzie widać dalej. Są pewne branże jak np teleinformatyka, automatyka (obwody wtórne) itp, których specjaliści znajdą dziś pracę od zaraz. Jedyną niedogodnością jest tylko zmiana środowiska, a zyskiem nowa wyższa pensja. Wystarczy tylko założyć profil na odpowiednich portalach i w ofertach można przebierać...

Onomatopeja
Nazwa działu: Marketing
@si si

No właśnie. Nie znam, ale ocenię. To jeden z niewielu managerów, który rozmawia z ludźmi!!! Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził.

TakNie8
adam słodowy
@si si

Bo Branson jest na swoim, a nasi zarządzający nie, więc nie stracą ani pieniędzy, ani klientów, a konkurencji nie ma. Gwarantowany sukces i to jest właśnie ta tajemnicza definicja zwinności: czego bym nie spaprał, wygrałem życie