Grupa Enea
counter
2 123 321 5 1
Damian
Klient

W czasie epidemii koronawirusa byłem zmuszony załatwiać sprawy z eneą przez infolinie i mogę tylko jedno powiedzieć. Jest to NAJGORSZA infolinia z której kiedykolwiek korzystałem. Te "miłe" panie za każdym telefonem generowały kolejne problemy. I tak męczyłem się przez 3 tygodnie aż w końcu udało się załatwić temat w inny sposób przez znajomość. Ogólnie masakra jakaś z obsługą klienta ????

zdegustowany polityką
@Damian

potwierdzam wszystko zganiają na pandemię której rząd nie ogłosił

klient Nowy wpis
@zdegustowany polityką

ludzie w enei siedzą po domach! a spraw nie idzie załatwić jakaś masakra....na skrzynke od prądu czekałem ponad rok( odległość 5do kabla i postawienie skrzynki) .... co to ma być jakaś oranżeria ...inne firmy dawno sciągneły ludzi do pracy a tu jakąs osłonke dają...napewno zmienie operatora!

Stanley Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.
Klient

Witam jakie są stawki na stanowisku młodszego elektromontera?Aplikuje u Was na to stanowisko.Pozdrawiam

jaaa Nowy wpis
Klient

Obsługa w enei galeria Malta, traktują ludzi jak trendowatych, nie dają dojść do słowa, wywracaja oczami, a Pani która dziś pracuje jako "oddzwierna"to wogule łaskę robi że podejdzie i(usunięte przez administratora)nigdzie nie ma ograniczeń A tam, masakra 7 czy nawet 8 stanowisk , przy każdym pracownik, 0 klienta, i nic nie załatwisz... lepiej dzwonić na infolinię , choć czasem to nie wystarcza...

Tak1Nie

Dlaczego jedni w naszej formie już mogą pracować a inni mogą pracować bądź nie w domach? To jak na wojnie mniej wazni mogą ryzykować a wazniejsi pochowani po domach!

Tak4Nie3
Ja
@pracownik

Jest jak z odmrażaniem gospodarki - robią to falowo, żeby zobaczyć jak pracownicy odnajdują się w nowej rzeczywistości :) Może przygotowują się do przyjęcia pracowników, bo na pewno muszą wprowadzić różne środki bezpieczeństwa (choćby te narzucone przez rząd). Większość firm już ściąga swoich pracowników do biur. No cóż, w domu fajnie było, ale się skończyło :)

Tak1Nie3
Zatrudniony
@pracownik

Generalnie pracownicy biurowi w innych firmach wracają do pracy. Otwarte są siłownie, kina i salony fryzjerskie. Ale niestety w Enei co niektórzy wrócą do biurka w grudniu po południu. Bo dwie osoby w tygodniu na całe miasto zachorowały na koronę.

Tak2Nie1
mrówka
@Zatrudniony

właśnie.. jak to jest? wszystkie firmy normalnie funkcjonują a enea WYBRANCOM funduje płatne wolne od przeszło trzech miesięcy! na to wychodzi, że etaty tych osób są zbędne do funkcjonowania firmy.... jest to oburzające i niezrozumiłe dla pracowników normalnie pracujących!

Ala
@mrówka

ja pracuję i nie oglądam się na innych - każdy jest oceniany za swoją pracę i jej efekty.

mrówka
@Ala

jasne nie ogladsza się na innych...bo pewnie pracujesz z domu albo i i nie....

Ala Nowy wpis
@mrówka

Nie. Pracuję w firmie. W jakiej spółce jeszcze jest dużo ludzi na zdalnym? Bo, na moje oko, raczej wszyscy wrócili do pracy stacjonarnej. W domach zostali zazwyczaj Ci co mają małe dzieci i żłobki albo przedszkola które nie przyjmują wszystkich dzieci. Mrówka, rób swoje! :) Szefowie wiedzą, że mogą na Ciebie liczyć nawet w epidemii. Nie wiadomo jak patrzą na tych którzy pracują z domu. A jak ktoś nie pracuje w ogóle to już sprawa jego szefa tak naprawdę. Jeśli akurat ktoś z Twojej ekipy nie pracuje tak jak powinien, to na pewno masz prawo się wewnętrznie buntować, ale takie życie - już od przedszkola w każdej grupie byli "ulubieńcy", co nie? ha ha :) Trzymaj się!

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Piotrek

Oferta pracy Referent ds. Obsługi Posprzedażowej Umowa w celu zastępstwa nieobecnego pracownika Czy ktoś z Was - pytanie do pracowników Enea oczywiście - wie na jak długo planowane jest zastępstwo? Czy osoba na zastepstwie - jeśli się sprawdzi ma szansę utrzymać pracę na tym samym lub podobnym stanowisku. Jak wyglądają zarobki? jakie są ich składowe podstawa, premia ?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Mariksa

Nie polecam pracy w Enea.. Nie szanowanie pracownika który jest zatrudniony przez agencje! Kończy się 18 miesięcy i Cie wywalaja bezczelnie twierdząc że Nie ma etatów, poczym zatrudniają nowe osoby również przez agencje i historia się powtarza.

Tak10Nie2
Abelalar

Serio?

Młody
@Mariksa

Z tego co piszesz wynika, że nie polecasz pracy przez agencję, bo praca na etacie w Enei by Cię interesowała.

@Mariksa

Dobrze ze to Pani pisze za co ogromnie dziekuje,jestem własnie po takiej rozmowie przez agencję , umówiono mnie na spotkanie rekrutacyjne,gdzie najpierw było wogle zdziwienie ze ktos mnie umówił na rozmowe ,nawet nikt nie umiał mnie pokierowac do decyzyjnej osoby dopiero jakis miły młody Pan jako jedyny zadzwonił i wypytał.Gdy w końcu zeszła Pani z która miałam tą rozmowę przeprowadzic to już wyczułam na wstepie tą wyniosłość nad pracownikiem z agencji .Ta Pani nawet w rozmowie nie ukrywała swym zachowaniem że pracownik z agencji to ten gorszy. Teraz to nawet się zastanawiam czy jeśli agencja zadzwoni bo jeszcze nie wiem czy sie wogle zakwalifikowałam ,to nie mam już żadnych wątpliwosci że tam gdzie nie szanuje sie nowych pracowników to nawet nie warto zaczynać.Takie szczere opinie bardzo pomagają w podjęciu decyzji bo w końcu atmosfera w pracy tez jest bardzo ważna a nie o to chodzi żeby w pracy sie męczyc i czuć tym gorszym ,bardzo dziekuje.

Natalia
@Danka

Fajnie, że podzieliłaś się z nami swoimi wrażeniami z procesu rekrutacyjnego w Grupie Enea. Pamiętaj, iż nie należy oceniać wszystkiego na wylot. Może bowiem okazać się, że już niedługo ktoś z firmy oddzwoni do Ciebie z propozycją pracy, oferując bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia. Zdradzisz nam, na jakie właściwie stanowisko aplikowałaś?

TakNie5
Kaśka
@Danka

A w jakim mieście byłaś na tej rozmowie?

@Kaśka

Poznań ,.obsługa klienta telefoniczną.

Efka
@Danka

Nie oceniaj pracy w Enei przez pryzmat kiepskiego zachowania pani z agencji. Pracować będziesz daleko od niej - z innymi i pewnie dużo fajniejszymi ludźmi :) Powodzenia!

Efka
@Mariksa

Agencja pracy tymczasowej daje pracę tymczasową niestety :(

@Efka

Na rozmowe umowiła mnie Pani z agencji ale odbyła sie z osoba z tej firmy,przynajmniej tak mnie poinformowano,wiec mysle ze to przełozony Enei ,na wstepie nawet ta Pani zapytała jakich informacji udzieliła mi Pani z agencji,wszystko na ten temat.Jednak kontaktu zwrotnego do tej pory nie ma wiec znalazłam inna firme gdzie do poludnia miałam rozmowe kwalifikacyjna a juz popołudniu odpowiedz zwrotna to chyba o czyms swiadczy prawda?

Dawid
@Danka

Wiecie może, jak wyglądają warunki zatrudnienia na stanowisko obsługi telefonicznej klienta za pośrednictwem firmy Grupa Enea? Przede wszystkim interesuje mnie to, czy można liczyć na stałą umowę o pracę oraz czy poza pensją podstawową obowiązują również ewentualne dodatki. W trakcie rozmowy otrzymałaś może informacje w tym zakresie?

Magda
@Danka

Danka, ja bym na twoim miejscu się nie zrażała. Pracuję w Enei i znam wiele osób, które zaczynały jako pracownicy zatrudnieni przez agencję, a dziś są normalnie na etacie. Jak już ktoś się wdroży we wszystkie procedury i pozna Grupę, to ma duże szanse na to, że gdzieś się zahaczy. Także nie zrażaj się, nawet tym, że nie wiedziałaś, gdzie się kierować na spotkanie - w naszych korytarzach każdy może się zgubić ;)

TakNie3
Dawid
@Magda

Czyli jest możliwość, aby firma Grupa Enea zatrudniła wyróżniającego i sumiennego pracownika na pełen etat. Wiesz może z reguły, po jakim czasie to następuje? Można to w jakiś sposób określić? Proszę o odpowiedź.

nikt

nie :(

Magda
@Dawid

Nie wiem, jakie są zasady, bo mnie to akurat nie dotyczyło. Ale widzę, że sporo osób się zahaczyło, też stażyści z reguły dostają u nas pracę. Zawsze można śledzić w Intarnecie rekrutacje wewnętrzne. Jak ktoś zna Grupę, to zawsze ma większe szanse.

Zadowolony
@Dawid

Jezeli bedziesz wywiazywal sie ze swoich obowiazkow to etat sie znajdzie bez problemu.Pracodawca nie zatrudni przeciez kogos kto sie nie nadaje.Praca jest ciekawa bo duzo sie dzieje.Tu sie nie mozna nudzic:) Dodatki sa i to calkiem przyzwoite: 13stka, dzien energetyka,zawsze cos na swieta,imprezy integracyjne wyjazdowe oraz na miejscu, dofinansowanie do sportowych wydarzen,kin,teatrow (zwrot za bilety) Jak chcesz sie dowiedziec czegos wiecej to pisz smialo:)

Tak2Nie3
Onaa91
@Mariksa

Ale o co Ci chodzi? 18 miesięcy na zleceniu to MAX, więc zatrudnili kolejną osobę na zlecenie, bo jej licznik miesięcy na zleceniu bije od zera. Etat to umowa o pracę. Wszystko co napisałaś jest sprawą normalną i takie jest ryzyko podpisania u.zlecenia, że można ją rozwiązać z dnia na dzień. AGENCJA TO NIE ETAT. AGENCJA to Umowa Zlecenie, natomiast ETAT=Umowa o pracę podpisana z Eneą. Mam radę: Zanim się zbulwersujesz, to poczytaj o umowach cywilnoprawnych (Umowa Zlcenie) i umowach o pracę . "Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania".

Tak1Nie2
do Mariksa
@Mariksa

..no niestety ...to spółka nie wywala z pracy na um. zlec. tylko nasz kochany rząd ...tak sobie zażyczył... na pewno można założyć własną firmę i tak pracować..

Etatowiec
@Mariksa

Mylisz się, to nie jest wina Firmy, a ustawy o zatrudnieniu na podstawie umowy z APT. Taka umowa nie może trwać więcej niż 18 miesięcy, też groziło mi zwolnienie, ale rekrutowałam na etat i dostałam umowę o pracę z Enea, a nie APT. Szkoda, że przespałaś Rekrutacje, która jest raz na kilka miesięcy i sami Koordynatorzy zachęcali do wysłania CV.

pytanie

specjalista ochrony danych osobowych - ktoś się wypowie na temat tego stanowiska? Jakiś czas temu była oferta pracy, teraz pojawiła się znowu, czyżby częsta rotacja?

jasiu
@pytanie

gówniana robota, dużo obowiązków i odpowiedzialność a płacą średnio.

zioło
 Rekomendacja

Pracownicy mają zero kompetencji.

Tak2Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 79 dni.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Grupa Enea?

TakNie2

W jakim miesiącu wypłacana jest "Trzynastka"? Po zakończeniu roku, czy na dzień energetyka?

Kk
@13

Trzynastka wypłacana jest w pierwszym kwartale, zazwyczaj w luty. Na dzień energetyka wypłacana jest premia.

groszek

byłam na rozmowie o staż, Pani w blond włosach z działu HR lub marketingu (ubiegałam się o staż w tym dziale, nazwiska nie zapamiętałam) była tak niemiła, ze w połowie rozmowy chciałam wyjść. wyraźnie dawała mi znać, ze nie jestem tam miłe widziana- to po co zaprosiła mnie na rozmowę? nie wiem. na sam koniec pani nawet nie raczyła mnie poinformować kiedy poznam wyniki xD, w dodatku traktowała mnie jak dziecko z podstawowki. czułam się przynajmniej jakby miała na czole napisane- jest pani skreślona. byłam na wielu rozmowach, naprawdę, i NIGDY NIDZIE mnie tak nie potraktowano. sytuacje ratował pan ktory opiekował się stażystami, widać było ze mu również jest głupio. wstyd, taka duża firma i taka wtopa.

Tak11Nie1
Stefan
@groszek

Powiedz proszę, ubiegałaś się o płatny staż? Ta rozmowa musiała być naprawdę nieprzyjemna, a możesz napisać , jakie warunki Ci zaproponowano?

milred
@Stefan

Mój płatny staż w Enei w zeszłym roku odbywał się na zasadzie umowy zlecenia ze stawką najniższej krajowej - z tego co się orientuje wygląda tak każdy staż. :)

Galopciak
@milred

Uważałbym z tą umową zlecenia- ponoć jest tylko na papierze.

Andrzej

Witam. Jakie sa stawki na infolinii wychodzącej? Sa jakieś premie?

Przyszły
Użytkownicy czekają na odpowiedź 177 dni.

Ma ktoś jakieś opinie w kwestii pracy jako przedstawiciel handlowy partner, kwestie zarobków itp?

Tak1Nie

Czy Grupa Enea zatrudnia studentów?

Kobieta Pracująca
@Pytanie

Studenci 4-5 roku mogą ubiegać się o staż w spółkach w różnych departamentach. Ogłoszenia z ofertami dla studentów umieszczane są na stronie Enei: https://www.enea.pl/pl/grupaenea/o-grupie/kariera-enea/zainstaluj-sie-w-enei/staze-i-praktyki-platne-zainstaluj-sie-w-enei/oferty-stazy?page=1. Akurat nie ma żadnych aktualnych ogłoszeń, ale pojawią się najprawdopodobniej w kwietniu, maju, czerwcu.

Ratajanin

odradzam prace w cc na dziadoszańskiej stawka głodowa ludzie masakryczni mobbing z strony hd oraz koordynatorów.w skrócie odradzam.

Tak8Nie2
Pracowniczka
@Ratajanin

Wybacz ale chyba to ci się śniło, HD bardzo mili, zawsze pomogą i odpowiedzą na pytanie, żadnego mobinggu nie ma w tym punkcie. Brak nacisku że strony pracowników. Czyżby ten komentarz powstał w wyniku złości? ;)

TakNie6
Pracowniczka
@Ratajanin

A jeśli według ciebie to jest głodowa stawka to chyba masz niesamowite wyobrażenia o luksusowym życiu i jedzeniu. Stawka jest dobra.

TakNie6
@Ratajanin

Na Dziadoszanskiej pracuje od kilku lat. Nigdy nie spotkałam się z mobbingiem. HD zawsze pomogą, zawsze można też liczyć na koordynatorów. Pracowałam już w kilku firmach i jednego czego mogę żałować jest to, że tak późno trafiłam do Enea.

TakNie4
Zapracowana
@Ratajanin

Zgadzam się mobbing taki że szok a najlepsze jest w tym wszystkim że te osoby które najbardziej mobbingu ja dostają awans. Paranoja

Tak4Nie
@Ratajanin

pracuję tu i się nie zgodzę. Stawki są normalne. Wiadomo, że zawsze chciałoby się więcej, ale to, że się chce więcej nie oznacza, że od razu trzeba obrzucać pracę błotem.

Piotr

Obsługa klienta to jakaś farsa. Zakład pracy chronionej, ale ze wzgledu na ograniczenia umysłowe. By zmienić coś na umowie, karzą zdobyć podpis byłego właściciela, osoby ktorej lokalizacji ustalić się nie da/być może nieboszczyka, pomimo posiadania przez obecnego właściciela aktu prawnego własności lokalu. Brak rozwiazań na większość okoliczności. Jak mantra odpisuja/odpowiadają - potrzebny podpis. Żadna inna spółka z jaką miałem styczność nie była tak nieprzyjazna dla swoich klientów.

Tak4Nie2
Ar

Pracowałem przez jakiś czas, jeśli chodzi o współpracowników i HD to 5/5, wypłata była na czas. Myślę, że jest to praca dla studentów, stawka godzinowa bardzo słaba w stosunku do ilości wiedzy jaką trzeba przyswoić ale można dorobić w specjalnych godzinach. Trzeba być ultra cierpliwym w stosunku do ludzi dzwoniących. Nie pasowała mi obowiązkowa dosprzedaż i był dość duży nacisk na to. Coś jest chyba nie tak skoro co chwile są nowe rekrutacje. Szczecin.

Tak6Nie1
Adrian
@Ar

Wspomniałeś, iż jest praca w firmie Grupa Enea jest dobra dla studentów. Mógłbyś napisać, czy student, który chciałby zdobyć doświadczenie zawodowe, może liczyć na zdobycie wiedzy praktycznej i teoretycznej pomocnej w dalszej karierze zawodowej? Na oficjalnej stronie internetowej firmy można przeczytać przychylne opinie byłych bądź obecnych stażystów, którzy mieli bądź mają w dalszym ciągu okazję pracować w tej firmie. Chciałbym poznać Twoje zdanie na ten temat.

Ar
@Adrian

Przepraszam, ze dopiero teraz ale nie śledzę tego tematu. Dla studentów moim zdaniem dobra praca bo pracując na zlecenie można sobie zrobić grafik pod studia i wypłata wystarczy na studenckie życie. Doświadczenie jakieś tam zdobędziesz bo jednak nauczysz się rozwiązywać problemy i sprzedawać ludziom produkty. Dla mnie na dłuższą metę to zbyt wyczerpująca psychicznie praca bo jesteś kompletnie zależny od Góry (komputer liczy ci czas wszystkiego i potem są wyciągane wyniki). Poza tym nie chce ciebie zniechęcać ale wybraź sobie 40 telefonów dziennie x 5 dni w tygodni z pytaniami"czemu mi odcięliście prąd przecież zapłaciłem", "czemu tak dużo płace za prąd". Ogólnie w Szczecinie jest małe biuro i ciężko z awansami. Do tego nie ma działów i musisz ogarniać wszystko począwszy od windykacji po techniczne aspekty jak ktoś do ciebie zadzwoni.

Tak3Nie2
Iwona
@Adrian

Stażyści traktowani są u nas w firmie bardzo dobrze. Nie parzą kawy i herbaty ani nie są na posyłki. Dostają zadania które są częścią jakiegoś projektu i wykonują je pod okiem przełożonego, który jest jego opiekunem. Opiekun tłumaczy co i dlaczego należy zrobić a potem sprawdza jego pracę. Na stażu można wiele się nauczyć. Polecam.

Tak2Nie3
Kamila
@Iwona

Niestety, ja niczego nie nauczyłam się na stażu. W dodatku wykonywałam inne zadania, niż były objęte w programie stażu. Opiekun istniał tylko pod względem formalnym. Nie polecam.

Tak5Nie1
milred
@Kamila

To przykre, że trafiłaś akurat na taki staż. Ja swój wspominam b. dobrze, nauczyłam się wiele dodatkowych rzeczy nieobjętych programem stażu i jestem bardzo zadowolona, że udało mi się go odbyć. Przełożony był rzetelny i zawsze pomocny, z resztą tak jak koledzy z biura.

TakNie4
Pogromca z polnej

Banda januszy co za 2tysiace mysla ze są korposzczurami. Żałośni ludzie ze wsi mysla ze pracują w biurze, a jest to (usunięte przez administratora) jakich mało. Kurz wszędzie osmarkane sprzątaczki. Śmierdzi potem i żeby tam pracować musisz mieć kilka kg więcej. No i żałosne zatrudnię na umówię zlecenie. Jeśli jesteś wieśniakiem i pracowałeś u siebie w ogródku No to może ci się spodoba. Koordynatorzy obyście całe życie zarabiali tak marnie

Tak5Nie4
Pogodny
@Pogromca z polnej

Skąd ta potrzeba u Ciebie, Pogromco z Polnej, karmienia się jadem? Ubliżanie porządnym pracowitym fajnym ludziom robi Ci dobrze? To dopiero jest żałosne! Nic dziwnego, że nie odpowiadają Ci ludzie z Polnej, nie dorastasz im do pięt z takimi poglądami. Na tym portalu ludzie szukają merytorycznych wpisów, a nie wypocin hejterów, którzy nie lubią życia i opluwają wszystko i wszystkich dookoła.

Tak4Nie3
Nieodpuszczający

Już od jakiegoś czasu staram się o pracę w grupie ENEA, ale niestety bez powodzenia. Byłem na kilku rozmowach, ale niestety albo negatywna odpowiedź albo brak odpowiedzi. Bardzo mi zależy na pracy właśnie w tej firmie, ponieważ pracowałem 4 lata najpierw poprzez staż, potem na umowę zlecenie przez agencję pracy tymczasowej a następnie na zastępstwie. Zaznaczę, że bardzo odpowiadała mi praca i obowiązki z pracą związane. Posiadam doświadczenie i chciałbym je cały czas poszerzać w tym kierunku, ale również interesuje mnie branża energetyczna i podjąłem kroki, aby dokształcić się w tym kierunku i uczę się teraz w kierunku elektryka, by potem bez problemów podjąć w tym kierunku studia. Proszę o podpowiedzi z waszej strony w jaki sposób dostaliście tam pracę i czy jest możliwe otrzymania w firmie pracy z zewnątrz.

Bora

(usunięte przez administratora) zawsze wyłączają wioski a miasta, miasteczka nie. Planowane lub nie... hehe

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Enea - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Grupa Enea