Opinie o Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. w Gliwice

K

Ta firma jest dobra dla studentów albo dla ludzi przed emeryturą, na tzw.dorobienie. Nie ma co liczyć na rozwój a co dopiero na kompetencje i wiedzę pewnych osób na stanowiskach kierowniczych i nie tylko.

W piątek dotarła do mnie dobra wiadomość. Po 3 latach swojej prezesury i po doprowadzeniu spółki do utraty płynności finansowej prezes Witek postanowił uciec i topić inną firmę. Serdecznie dziękuję, liczę na kompetentne zastępstwo.

Czy w Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

@Marcin

Niestety zarządzanie i organizacja pracy są dosyć słabe w tej firmie. Wyniki ekonomiczne - cóż, na podsumowaniu rocznym wyszło w skrócie coś w stylu "Ostatni rok był świetny finansowo, mamy masę kontraktów na ten, ale i tak więc nie myślcie o premiach i podwyżkach". Niestety przykładowo u mnie w dziale wciąż brakuje osób do realizacji zadań dla stałych klientów, a dyrekcja znajduje nam dodatkowe czasochłonne pomniejsze zlecenia. Ogólnie mimo to uważam, że warto aplikować.

W ogłoszeniu dla młodszego specjalisty ds. doradztwa inwestycyjnego jest napisane, że oferowany może być rozwój w ścieżce eksperckiej bądź managerskiej. Czy możecie opisać te awanse? Po jakim stażu pracy tak średnio udaje się je osiągnąć?

Stanie się cud jeśli na przestrzeni kilku lat awansował byś na specjalistę a co dopiero eksperta czy kierownika. Po za tym firma tonie. Lepiej płacą przy sprzątaniu ulic. Plus to ludzie i atmosfera ogólnie luźna.

Odpowiedz Nowy wpis

Ścieżek tych jeszcze w dalszym ciągu nie ma określonych, czekamy na nie od kilku lat. Co do awansu to zależy. Są ludzie co mają bardzo szybki awans, praktycznie co roku na wyższe stanowisko, a są tacy którzy pracują od naprawdę wielu lat i nie widzieli podwyżki od kilku lat, przez co po zmianie widełek musieli zostać zdegradowani na niższe stanowisko.

JW Nowy wpis

Nieprzyjemne zachowanie Pani z HR. Na rozmowie rekrutacyjnej Pan Dyrektor skupił się na wyśmiewaniu mojego obecnego pracodawcy. Dostałem deklarację, że w ciągu maksymalnie dwóch tygodni otrzymam odpowiedź w kwestii dalszych kroków rekrutacji, niezależnie od decyzji. Odpowiedź przyszła PO MIESIĄCU za pośrednictwem aplikacji E-Recruiter. Zdecydowanie nie polecam procesu rekrutacyjnego w firmie Energopomiar, o ile ktoś ceni swój czas oraz zaangażowanie.

Michaśka Nowy wpis

Ponownie wczoraj dodano ofertę dla dwóch techników – inżynierów ds. pomiarów, widzę to po wcześniejszych komentarzach. W jaki sposób może teraz wyglądać rozmowa na to stanowisko? zastanawiam się czy trudno jest się dostać

Pracownik Nowy wpis

Firma Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy specjalista ds. chemii. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.

Czy nowo zatrudnione osoby w Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak, jest na początku umowa o pracę na czas określony

@Odpowiedz

No i jaki jest ten okres czy to od kandydata zależy? Pytam, bo ciekawa jestem po jakim czasie można już na stałą liczyć

@Anna

Zależy od konkretnego kandydata. Umowa na czas nieokreślony raczej jest słabym rozwiązaniem w tej firmie, gdyż w momencie podpisywania kolejnych umów łatwiej o podwyżki, a mając umowę na czas nieokreślony trudno je dostać.

@Odpowiedz

czy to zatem sugestia, że na podwyżkę można sie nastawiać? jakie są optymistyczne scenariusze w tych kwestiach? w tym przypadku co jaki okres czasu pracownicy o nią się ubiegają?

@Anna

Tak jak wspomniałem w poprzedniej wiadomości - o podwyżki trudno, wiele osób nie miało od kilku lat, dlatego umowy na czas określony pozwalają przy podpisywaniu kolejnej starać się o wyższą pensję.

Elizka
@Odpowiedz

Co może być powodem tego, że o te wspomniane podwyżki jest tak trudno? Piszesz o kilkuletnich pracownikach, których sytuacja wcale się nie zmieniła, to z jakich innych przyczyn wciąż decydują się zostać i pracować? Co alternatywnego zachęca?

@Elizka

Niestety nie ma dobrych argumentów za zostaniem poza specyfiką stanowisk (przynajmniej w moim dziale), która utrudnia przejście do innej firmy gdyż nigdzie nie ma zapotrzebowania na tego typu osoby. Ponadto pracownicy z długim stażem czują stabilność, natomiast wśród zrekrutowanych w ostatnich latach jest duża rotacja niezależnie od stanowisk.

Od dwóch tygodni już jest dostępna oferta dla technika – inżyniera ds. pomiarów. Z opisu wynika, że to opcja na dwa wakaty, więc tym bardziej zastanawia mnie powód prowadzenia naborów. jeśli to rozwój to możecie opisać w jaki sposób praca może być poukładana, skoro jej czas jest uznany za elastyczny?

Witam, na stronie firmowej jest wystawiona oferta dla młodszego specjalisty ds. doradztwa inwestycyjnego. Proszę o opinie z zatrudnienia. jakie ciekawe zadania z opisu ogłoszenia są oferowane? Co zazwyczaj się wykonuje?

Jak długo czekaliście na odzew z Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

jak oceniacie aktualne traktowanie pracowników? Z parę miesięcy jeden kandydat założył, że może ono występować na słabszym poziomie. czy to sprawdzone? co przy tym z referentem ds. administracyjnych? jak oceniacie atmosferę na dziale? pokazała mi się oferta na Świętokrzyską i zastanawiam się czy nie będą może szukać?

@Paulina

Na Świętokrzyskiej jest Energopomiar-ELEKTRYKA - to zupełnie inna spółka. Energopomiar mieści się na Sowińskiego. Opinie o ELEKTRYCE powinny być na ich profilu

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM! Wysłałem CV na stanowiska specjalista i główny specjalista w laboratorium. Dostałem telefon, żebym przyszedł na rozmowę pod koniec października. W przeddzień rozmowy (niedziela) zauważyłem, że oferty zniknęły, co już mi się podejrzane wydało. Gdy zadzwoniłem następnego dnia rano, otrzymałem od p. kierowniczki informację, że rekrutację zakończono i mam nie przyjeżdżać. Była zdziwiona, że maila nie przeczytałem, którego wysłała. Sprawdziłem: mail, jak się okazało przyszedł mi rano w dzień, w który miałem na rozmowę przyjechać, a wysłany był o 21:58 dzień wcześniej, gdy już komputer miałem dawno wyłączony. Przez cały okres rekrutacji ani razu nie zostałem poinformowany, że już kogoś znaleźli i rekrutacja została zamknięta, bo nikomu się najwyraźniej nie chciało wcześniej tego zrobić. Jak już tak traktują kandydatów na dane stanowisko, to pracownicy są najprawdopodobniej równie "dobrze" traktowani. Żenada i tyle.

Czy w Energopomiar jako firma bardzo mocno związana z energetyką konwencjonalną zostanie wcielony do NABE, tak jak wszystkie węglowe aktywa PGE?

@Kandydat

Raczej działania zarządu idą w kierunku wygaszenia działalności firmy. Spadek sprzedaży w ubiegłym roku był drastyczny. Może to oznaczać wygaszanie działalności i wejście do Nabe może być prawdopodobne. Albo zarząd jest nieudolny i nie radzi sobie z sytuacją rynkową?

Wanda

Czekaj, piszesz o tym sugerując dalsze skutki związane z tym wspomnianym spadkiem sprzedaży? co mogło być zatem ta rdzenną przyczyną jej zmniejszenia, ten temat nie był weryfikowany? I co z zarobkami wtedy? Jak pracownicy do dziś mogli to odczuć?

@Wanda

Spadek sprzedaży to wynik nieudolności prezesa nominowanego przez (usunięte przez administratora) kolegów Sasina. Mamy nadzieję, że nowy rząd poważnie podejdzie do tematu synekur (usunięte przez administratora)i powoła kompetentne osoby na kierownicze stanowiska w spólkach skarbu państwa.

Czy osoby zatrudnione maja na to jakikolwiek wpływ? Dla przykładu co do tego powołania kogoś to mogą to być osoby aktualnie zatrudnione, które deklarują swoją kandydaturę? Jak na razie zaczynam na niższym stanowisku i nie wiem do końca jak to działa. Czy czyjaś opinia ma znaczenie?

Czy w Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Tak, nagród jest sporo. Do dosyć niskiej podstawy są wysokie premie, 13-tka, nadgodziny z możliwością wypłacenia czy inne benefity jak 2 dodatkowe wolne dni w roku, prywatna opieka medyczna itp.

GR

Tak, wiele opinii dotyczy kierowniczki Laboratorium, a z tego co wiem zmieniła się osoba na tym stanowisku. Niestety więcej nie wiem bo jestem z innego działu

laboratorium
@GR

Czy kierowniczka tylko opuściła swoje stanowisko i "spadła" niżej czy już całkowicie opuściła energopomiar?

NN
@laboratorium

Pani, która była kierowniczką laboratorium, już nie pracuje w firmie.

@NN

To kto obecnie zajmuje to stanowisko i jak się na nim sprawdza? warunki pracy się zmieniły?

Ciekawy

Jak obecnie wygląda sytuacja firmy, czy warto w niej pracować, czy firma realizuje prace związane z nowoczesnymi technologiami energetycznymi i jest innowacyjna? Czy zarząd ma wizję rozwoju firmy? Wcsesniejsze komentarze wskazywały na złą atmosferę w zespołach, czy tak jest nadal? I na jakie wynagrodzenie może liczyć specjalista automatyk z kilkunastoletnim doświadczeniem w energetyce?

@Ciekawy

Akurat w dziale automatyki realizowane są projekty związane m.in. z aktualnymi technologiami energetycznymi i systemami automatyki stosowanymi na nich. Co tyczy się innowacyjności - firma sama w sobie nie jest innowacyjna obecnie ale jeśli ktoś chce to daje lekkie możliwości realizacji pomysłów w zakresie jaki jest wymagany, przykładowo w zakresie symulacji układów. Zarząd ma pewną wizję, jednak trudną do urzeczywistnienia w niektórych aspektach. Atmosfera wśród automatyków akurat całkiem dobra. Wynagrodzenie zależy od wynegocjowanego stanowiska które z kolei zależy od doświadczenia ale jest możliwym, szczególnie przy delegacjach (ok. 30% czasu pracy) zarabianie sensownych pieniędzy.

Zasadnicze zmiany zaszły po powołaniu, przez ludzi dobrej zmiany, nowego prezesa. Ciekaw jestem jak nowy managment radzi sobie z zarzadzaniem, jakie są wyniki ekonomiczne za ubiegły rok? Jakie są perspektywy w tym roku? Może któryś z pracowników napisze, czy warto do firmy aplikować.

@Marcin

K

Jak ze studentami w Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Nie

Student

Jako aktualny student powiem, że jak najbardziej, zatrudniają ale na pełny etat praktycznie wylącznie i umowę o pracę, a w sezonie na praktyki dostać się nie jest bardzo trudno.

@Student

Czyli dzienni jak widzę całkowicie odpadają... A ten sezon na praktyki to kiedy tutaj w razie czego występuje?

Penelopa
@Anna

Nie odpadają. Na niepełny etat też przyjmują, tylko to zależy od charakteru pracy. Praktyki są przeważnie wakacyjne w okresie czerwiec-wrzesień, bo wtedy jest wolne od zajęć. Gdy ktoś ma luźniej na uczelni i chciałby w trakcie roku, ma taką możliwość, ale wszystko w ramach umowy z uczelnią.

Student
@Anna

Letni. W zeszłym roku lipiec-wrzesień.

@Student

o super, dzięki za odp. :) i co, byłeś na nich tak? opowiesz coś o przebiegu? warto czekać teraz aż się niedługo rozpoczną?

Młodszy specjalista

Dzień dobry, przepracowałem w TL (Centralne Laboratorium) kilka lat. Nie należę do osób wchodzących w.. Pani Kierownik = pełen mobbing. Najgorsze jest to, że 90% pracowników ma o niej złe zdanie- jest to osoba chamska, wulgarna i nie mająca pojęcia w tym czym powinna sterować. Niestety przyjaźni się z Dyrektorką ds. kadr i ma „dupochron”. Podsumowując jak praca w Energopomiarze, to każdy dział byle nie Centralne Laboratorium. Liczysz na dobre wynagrodzenie i rozwój omijaj ten Zakład!

NN
@Młodszy specjalista

Około pół roku temu nastąpiła zmiana na stanowisku kierownika.

@NN

zastanawia mnie dlaczego nikt nie chce poruszyć tematu tego czy coś się wobec tego zmieniło w warunkach tutaj chyba, że dalej testujecie? a plany na nowy rok to firma jakie ma?

@Anna

Plany na nowy rok. Dobre pytanie. Od dwoch lat, gdy stery w zarządzie objął nominat "dobrej zmiany" firma nie ma pomysłu na rozwój. Nie jest to ten energopomiar, w którym specjaliści to byli cenieni w całej energetyce fachowcy, a młodzi wiele mogli się nauczyć. Teraz stosunki międzyludzkie prawie nie istnieją. Pensje, jak na firmę, nazywającą siebie eksperdzką, są śmieszne. Wąska grupa ludzi zwiazanych z zarządem może nie narzeka.

czyli jakby nie patrzeć odniosłeś się tutaj tylko do pensji? sama specyfika i organizacja trybu pracy się nie zmieniła i robi się tu identycznie jak kiedyś?

@Anna

Anna, Jak widzisz nie odniosłem się tylko do pensji. Z ostatnim Twoim zdaniem muszę się ze smutkiem zgodzić - sama specyfika i organizacja trybu pracy się nie zmieniła i robi się tu identycznie jaki kiedyś - tak Anno robi się identycznie jak kiedyś pomimo tego, że świat techniki ruszył gwałtownie do przodu, procesy przez dekadę zmieniły się niewyobrażalnie, a u nas? Tak jak stwierdzasz robi się po identycznie jak kiedyś.

A Wy jako Pracownicy nie próbujecie zabrać głosu w tej sprawie? Wiadomo, że o bezpośredniej wpływowości nie ma tutaj mowy, ale chociaż jakieś sugestie, skoro widzicie, że jest potencjał? Jest tu wybrany jakiś przedstawiciel może?

Jak oceniacie rekrutację na stanowisko Główny specjalista w firmie Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o.? Jak przebiegał proces rekrutacyjny?

Rekrutacja jak rekrutacja, poprostu standardowa procedura. Pytanie jest inne, dlaczego przeprowadza się rekrutację na takie stanowisko, zamiast awansować na nie wewnątrz organizacji? Bo w firmie nie ma kogo awansować, średnia wieku 50 plus i pracowników mocno sflustrowanych od czasu, gdy firmą zarządza nominat ludzi dobrej zmiany

Moje odczucia związane z Energopomiarem są bardzo pozytywne, miałem przyjemność pracować w dziale pomiarów fizykochemicznych i automatyki. Lepszego kierownika w życiu nie miałem, a cala ekipa z działu jest jak rodzina. W ciągu niecałych dwóch lat nauczyli mnie bardzo wielu przydatnych rzeczy, każdy chętnie pomoże i udzieli odpowiedzi na pytania. Definitywnie polecam każdemu

Gregor

Będąc obecnym młodym i względnie nowym pracownikiem mogę szczerze powiedzieć, że jest naprawdę ok w firmie. Ludzie pomocni, robota dosyć nudna i w dziwnych lokalizacjach czasami ale wynagrodzenie płacone uczciwie i uwzględniając wszystkie dodatki wychodzi średnio spokojnie ponad 4000 na rękę miesięcznie dla pracownika o niewielkim doświadczeniu (uwzględniając ulgę podatkową do 26 lat), wszystkie nadgodziny za delegacje uczciwie rozliczane i terminowo. Wiem, że w ostatnim czasie po zmianie prezesa się ponoć wiele zmieniło, więc nie mogę odnieść się do starych komentarzy, ani nie wiem jak jest w innych działach, ale ja trafiłem do takiego gdzie się całkiem dobrze pracuje.

Gregor

Tak, jest mozliwość wykupienia różnego typu kart po całkiem akceptowalnej cenie.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o.?

Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 61 ocen.
  • Gen.j.sowińskiego 3
    44-100 Gliwice

Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o.