Opinie o ZM Postep S.A w Zabrze

Zakłady Metalowe Postęp S.A. to firma znajdująca się na rynku od ponad 65 lat. W tym czasie przeszła pomyślnie zmiany w zarządzaniu produkcją, które pozwoliły jej stać się dostawcą drugiego oraz pierwszego poziomu w łańcuchu dostaw liderów producentów samochodów.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZM Postep S.A w Zabrze

Biden

Gdzie jest mr Biden ? Pan logistyki, Pan kamer, Pan od kontroli wszystkiego i wszystkich. Takiego bałaganu jaki zrobił nie ma chyba nigdzie na świecie... Produkcja musi pomagać logistyce aby auta wyjechały, produkcja biega po zakładzie szukając detali. Chyba nie tak powinno to wyglądać. Dwa, gdzie są przerwy dobowe, tygodniowe dla pracowników? Pan Moraw ... robi dzień w dzień po 12h, jedyny dzień wolny to niedziela. Trzy, gdzie są podwyżki? Ostatnie czasy widać, zarząd ludzi na w (usunięte przez administratora) ktoś się odezwie nie tak jak Pani z zarządu chce to szukają haków. Ile to razy zgłaszane było, ludzi nie ma a Wy chcecie góry przenosić.... Kiedyś to była firma przyjazna, teraz? (usunięte przez administratora) Większość tak twierdzi.

Zuzia

Tata chciałby podjąć pracę w firmie jako ślusarz narzędziowy. Ile jest zmian na tym stanowisku bo widziałam opinie że kończąc pracę o 22 czasem trzeba przejść i na pierwszą zmianę na rano. Też 2 zmiany? Taka pensja na start ile wynosi? I jak z ludźmi, w porządku? Atmosfera ok?

Czy firma ZM Postep S.A udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

zainteresowany

Dzień dobry, chciałbym aplikować na stanowisko: Specjalista ds. Zakupów, czytając opinie - mam średnie odczucia niestety. Czy może ktoś udzielić informacji, czy firma jest stabilna? Jaka atmosfera pracy panuje, jak kierownictwo/przełożeni zwłaszcza w tym dziale? Czy firma inwestuje w rozwój pracowników? Dla mnie kluczowa jest atmosfera w pracy, nastoje oraz współpraca z ludźmi wykwalifikowanymi. Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Tata Tomka

Po pierwsze, zauważyłem znaczną rozbieżność w zarobkach w naszym zakładzie. Dlaczego niektórzy pracownicy otrzymują znacznie więcej niż inni za pracę, która wydaje się być równie ważna? Czy to sprawiedliwe? Czy nie moglibyśmy bardziej wyrównać tę nierówność? Kolejnym zagadnieniem, które chciałbym poruszyć, jest ilość pracowników w biurach. Czy naprawdę potrzebujemy tak wiele osób pracujących w biurach? Czasami wydaje mi się, że to przesadzona ilość ludzi zajmujących się biurokracją, a moglibyśmy efektywniej zorganizować naszą pracę. Najważniejszą sprawą, którą chciałbym podnieść, jest kwestia bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Dlaczego, mimo wystąpienia wypadków, nadal dopuszcza się zagranicznych pracowników do stanowisk odpowiedzialnych, skoro nie zawsze zdają sobie oni sprawę z naszych procedur i standardów? Czy nie powinniśmy bardziej troszczyć się o dobro zakładu i bezpieczeństwo wszystkich pracowników?

Witkownica
@Tata Tomka

Dysproporcja w zarobkach i brak podwyżek. Brak kompetencji i idiotyczne decyzje zarządu. Skłoceni jestesmy że wszystkimi klientami. Maszyny wybuchają i się rozwalają, narzedzia w stanie agonalnym. Fajnie jest. Kto w postepie pracuje ten się w cyrku nie śmieje. Polecam. 10/10

@Witkownica

No tak narzekacie a ludzie tu pracują po 20 i więcej lat hehe. Myślę że ci co widzieli tu się wyprawia już dawno odeszli. Zostali wierni postępowi, i im zostało tylko narzekanie.

Fabian

A Ciebie, jak to było, co przeważyło szalę i skłoniło do odejścia z firmy? No chyba, że to Tobie podziękowano za dalszą współpracę?

Ludzie pracowali po 20 lat za czasów starego zarządu , Ci co teraz przychodzą do pracy to szybciej odchodzą niż myślisz.

Zielony

No wiadomo. Odchodzą żeby mogli przyjść następni.

Czemu już teraz nikt nie chce pracować na dłuższy czas? Pracodawca tego nie umożliwia? To powiedz mi na jaki czas najdłużej dają tutaj umowy. Jaki był w ogóle powód zmiany zarządu?

@Witkownica

Jak wygląda ta dysproporcja w zarobkach? Dasz radę to jakoś oszacować i pokazać na przykładzie kwot? Byłabym wdzięczna. Jeśli chodzi o brak podwyżek, to nawet pracując tu wiele lat, nie można na nie liczyć? Ktoś naprawia te psujące maszyny, narzędzia? Da się jakoś na nich/nimi pracować?

Specjalista Ds. Zakupów

Niby miło, ale rozmowa z zadufanym, zbyt pewnym siebie kierownikiem bywa trudna...

Pytania generalnie trafne, dotyczące stanowiska... sęk w odpowiedziach. Masz powiedzieć to co akurat ma na myśli, zacząć zdanie w sposób jaki oczekuje. Generalnie mów to co on chce usłyszeć. Przerywa, powtarzając pytanie, jednocześnie sam nie słucha ze zrozumieniem co się do niego mówi. Oj nie chciał bym nad sobą kogoś takiego.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Leszno
Moon

Paulina? Tak się zwie kolejna niepotrzebna osoba generująca straty dla firmy, która akurat potrzebuje kasy potrzeby produkcyjne a nie biurowe wnętrza i klakierów . Dla mnie oczywistym jest fakt, że spotkania z pracownikami nic nie wnoszą bo zawiedliscie załogę a teraz udajecie, że nie ma tematu to jakiś żart ? Podwyżki, inflacja czy te problemy was wogole obchodzą ? Nie macie kasy, bo jest na głupoty jakie ludzie widzą , nowe pomieszczenia, domofony , szklane ściany , nowe lokacje dla kierowników , czemu to służy ? Macie nas z (usunięte przez administratora) ? Będę jak Jackowski i przewiduje wam, że ta bajka nie skończy się dobrze !!!

@Moon

Można wiedzieć na czym opierasz te swoje wróżby? Jak rozumiem zależy Ci na uzyskaniu podwyżki, a dotychczasowe spotkania pracowników z przełożonymi nie zaowocowały oczekiwanymi decyzjami. Napiszesz więc, ile aktualnie płacą? To będzie dla mnie info, czy brać tę firmę pod rozwagę, jako potencjalnego pracodawcę.

Moon

Myślę, że nie tylko mi ale całej załodze , rok zbliża się ku końcowi inflacja skutecznie przemieliła zawartość naszych portfeli a zarobki stanęły tutaj w miejscu . Fakt ten zapewne nie wpływa korzystnie na nas pracowników i nasze morale bo stać nas na coraz mniej . Boli, że firma inwestuje we wszytko tylko nie w ludzi a rotacja osób stale rośnie . Proporcje osób fizycznych do umysłowych też wymknęły się firmie spod kontroli a wiadomo kto tu tak naprawdę najwięcej generuje zysków.

@Moon

Ale że co, jest więcej pracowników umysłowych od fizycznych, tak? A co do inwestowania w rozwój pracowników, to chodzi, że nie ma żadnych szkoleń i kursów? Czy nie ma też opcji awansów, które wymagają dania większej pensji? Blokowane są awanse aby właśnie nie płacić więcej?

Zosia

Czy ta firma ma jakieś osiągnięcia po dołączenie do grupy Luma? Jakoś nie widzę nowych klientów, nowych maszyn! Natomiast widoczna jest ciągła zmiana zarządu ????

Nic
@Zosia

Jedynym osiągnięciem jest propagandowa gazetka wydawana chyba z obiecanych nam już dawno podwyżek.

Moon

Mam pytanie kiedy zostanie w końcu naprawiona bramka wejściowa do firmy, w której wszytko przerabianie jest tak prężnie ale nie w tej kolejności co trzeba ... Nowa rogatka już jest a bramka jak za króla świeczka , czy to już nie wpisało się w budżet rzeczy zbędnych ? Kolejne pytanie czy ktoś kontroluje priorytety związane z zakupami dla firmy czy jest to reakcja losowa ala koło fortuny ...

Brak motywacji

Gdzie są podwyżki? Inflacja szaleje wszystko drożeje a podwyżek brak. Nie pieniędzy dla pracowników produkcji natomiast są na nowe biuro dla kierownika magazynu( zabrano na ten cel pół stołówki pracowniczej???? w sensie dosłownie postawili ścianę zmniejszając stołówkę) są pieniądze na regały na magazynie. Są pieniądze na przeniesienie inżynierów z góry na dolne piętro zabierając i remontując sale szkoleniową. Ale na podwyżki nie ma. Maszyny się psują i zagrażają życiu pracowników. (Jedna praktycznie eksplodowała) Ale na podwyżki nie ma. Żenada. Brak poszanowania pracy, potrzeb, zdrowia i bezpieczeństwa pracowników .

Sympatyk Moona

Odszedł bardzo dobry fachowiec, który ma za sobą wiele audytów certyfikujących zwieńczonych pozytywnym wynikiem dla firmy. Był obeznany z każdym aspektem działania firmy. Umiejący sobie radzić z trudnymi sytuacjami i zadaniami. Teraz rozpoczęła się reakcja łańcuchowa, która doprowadzi do powolnego, aczkolwiek systematycznego staczania sie firmy na dno. Cykliczna rotacja zarządu firmy powoduje spadek zaufania naszych potencjalnych zleceniodawców. Wkroczyliśmy na równię pochyłą.

Ruda
@Sympatyk Moona

A z jakiego powodu to odejście? Jak często zmienia się zarząd? Są prowadzone rekrutacje wewnętrzne czy szukają kogoś z zewnątrz?

Judyta

Na początku roku firma potrzebowała pracownika na stanowisko Specjalisty ds. sprzedaży. Podzieli się ktoś info na temat współpracy? Jakie zarobki na start? W ogłoszeniu które znalazłam nie ma mowy nic o okresie próbnym? Jest to standardowo 3 msc? Potem umowa o pracę na czas nieokreślony?

Zosia

A czemu ktoś miałby być następny? Czy to nie mogła być po prostu prywatna decyzja? Chyba że naprawdę jest jakaś rotacja duża, jak to wygląda?

Heh
@Zosia

Rotacja jest duża. Przez 3 lata progi postępu przekroczyło 4 dyrektorów. To dużo czy może wg kadr postępu „w sam raz”

Hania
@Heh

Wytłumaczysz mi co to te "progi postępu"? Bo w sumie pierwszy raz się spotykam z tym określeniem. Chodzi o jakieś awanse czy o co?

Sympatyk Moona

Nieudolny zarzad, krzykiem i chamstwem próbują zakryć swoją niekompetencję, co oczywiście przynosi odwrotne rezultaty, nosy nosy noszą wyżej od sufitu, pracownicy są na poziomie i kulturalni więc udawają że ich słuchają i przytakują. Ktoś musi być mądrzejszy.

Kiedy będzie wspomniana w zeszłym roku podwyżka inflacyjna?

jo
@pracownik

Wychodzi na to, że nie będzie. Na zebraniu kwartalnym: najpierw zarząd się spóźnia, mimo że dwie zmiany musiały przyjechać pół godziny wcześniej do pracy, chwalą się podwyżkami (ustawowymi) tj. najniższej krajowej (że były na początku roku i będą w lipcu), życzą wesołych świąt, nie dali szansy na rozmowę, czy zadawanie pytań, kończąc te śmieszne spotkania, najszybciej jak tylko się dało. Kpina. Brak szacunku. Z okazji Wielkiego Piątku wysłali maila z informacją, że pracownicy biurowi mogą wyjść dziś do domu o 12, innych mają w nosie i dopiero po 22 można zacząć świętowanie...

Teresa
@jo

To pensje są tutaj na poziomie najniższej krajowej, że podwyżki są dawane tylko jak właśnie najniższa podnosza? Oprócz podstawy można coś więcej dorobić, np premiami?

Moon

Reasumując jeden nieudacznik promuje drugiego ku niezadowoleniu załogi. Wszytko jest zamiatane pod dywan narazie czym ratują swoją egzystencję. Dla mnie jest oczywiste zakończenie współpracy z takimi ludźmi którym brakuje szacunku... Miejcie honor i idziecie w (usunięte przez administratora).... Nie potrzebujemy was tu !!!!

Stefan
@Moon

Napisałeś o braku szacunku. Jesteś w stanie przytoczyć w jakich sytuacjach i w jakich zachowaniach się on objawia? Dobrze zrozumiałem, że zastanawiasz się nad opuszczeniem firmy?

@Stefan

Widać mało czytasz wpisy na forum, tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie . Konkrety , nie podam ci nazwisk i osób nie jestem głupcem i znam trochę przepisy prawa. Niektóre osoby doświadczone braku szacunku już tu nie pracują , to chyba zrozumiałe . Nie czytasz ze zrozumieniem bo zmiana pracy dotyczyła osób, które psują ten zakład wiemy o kogo chodzi...

Moon

Czy zarząd zdaje sobie sprawę z dramatycznej sytuacji dotyczącej braku pracowników na produkcji ? Ludzie kto was będzie utrzymywał ? Puszczacie osoby z wieloletnim stażem bez prób negocjacji ? - w normalnych firmach to niedopuszczalne !!! Zmieniajcie system brawo tylko.komu on posłuży jak niebawem nie będzie miał kto tu pracować ? Życzenia na święta to żenada Prezes nie potrafił nic wydukać do ludzi co to ma być ? Średniowiecze?

Były czerwony

(usunięte przez administratora) Wyszliście dziś wcześniej o 12 by cieszyć się z obiecanych podwyżek?? :D Nie polecam pracy na magazynie... Kierownik z którym nie da się rozmawiać, bo przecież on nie będzie z byle kim dyskutować, logistyka, która jest na poziomie gimnazjum, bo nawet nie potrafią znaleźć odpowiedniego auta na załadunek... Trzymajcie się tam "czerwoni"...Nie zazdroszczę Wam :(

Bruno

Znów poszukują pracownika do kadr? Widać mało ich tam jeszcze jest.

Wiktoria
@Bruno

Również widziałam to ogłoszenie. Zastanawia mnie tylko gdzie ten pracownik kadr ma jeździć, bo wymagają prawa jazdy. Może ktoś powiedzieć po co ono w pracy biurowej?

Niko
@Wiktoria

Może po to, by pracować zdalnie bo chwalą się, że będzie można w ciągu roku 24dni pracować zdalnie. Albo też żeby kolejny bagażnik był do sprawdzenia na wyjeździe ????

ALAN MUSKLE

W tej chwili w ZM POSTĘP istnieją jedynie słuszne działania korygujące: Spychanie winy na innych w stylu : szefie to nie ja to oni.........

Danuta

W styczniu na stronie dali ofertę na pracownika obsługi logistycznej. Polecacie? Obiecują stabilne zatrudnienie, na jaki czas jest umowa? Pozdrawiam, z góry dziękuję za informacje.

ziajka
@Danuta

stabilnie pod kątem atmosfery nie jest i nie będzie. kierownikiem obsługi logistycznej SK nie ma kompetencji miekkich do kierownia działem i do tego jest zwyczajnym chamem bez kultury osobistej, więc lepiej nie aplikuj. Dla swojego zdrowia psychicznego.

Wiktoria
@ziajka

Nie polecasz ogólnie aplikować do firmy czy tylko do tego jednego działu? Możesz jeszcze dać znać jaka jest atmosfera między współpracownikami? Jak się ze sobą dogadują?

Danuta

Jaka atmosfera w logistyce? Widziałam starszą ofertę na pracownika obsługi logistycznej i nie wiem, czy w ogóle się opłaca interesować i pytać, czy coś jeszcze jest. W miarę zespół jest, idzie się dogadać?

Zostaw merytoryczną opinię o ZM Postep S.A - Zabrze

• Jak się pracuje w ZM Postep S.A?

Zobacz opinie na temat firmy ZM Postep S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZM Postep S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 8 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZM Postep S.A?

Kandydaci do pracy w ZM Postep S.A napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZM Postep S.A