Bon wakacyjny 500 zł na wakacje dla dzieci – już nie dla pracownika? Od kiedy? Jak złożyć wniosek?

Bon wakacyjny w wysokości 500 zł na wakacje dla dzieci to nowy projekt socjalny rządu w ramach programu Rodzina 500 plus. Ma on służyć jako forma wsparcia dla polskich rodzin, których dotknął kryzys gospodarczy związany z pandemią COVID-19. Sprawdź, jak napisać wniosek i dowiedz się, czy bon turystyczny 1000 plus dla pracownika już nie przysługuje?

bon wakacyjny dla dziecka

Bon wakacyjny 500 zł na wakacje – dla kogo?

Zamiast bonu turystycznego 1000 zł dla pracownika, rząd wprowadził 500 zł na wakacje dla dzieci w ramach programu Rodzina 500 plus. Jak sama nazwa wskazuje, przysługuje on rodzinom z dziećmi oraz beneficjentom dodatków wynikających z ustawy z dn. 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Świadczenie będzie obejmować dzieci urodzone do 31 sierpnia 2021 roku po wejściu w życie ustawy o bonie wakacyjnym.

Bon wakacyjny w wysokości 500 zł na wakacje przysługuje, niezależnie od poziomu dochodów, rodzinom z co najmniej jednym dzieckiem do 18 roku życia oraz rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi, które otrzymają dodatkowe świadczenie uzupełniające w wysokości 500 zł.

500 zł na wakacje – w jakiej formie?

Bon wakacyjny w wysokości 500 zł na wakacje będzie wypłacany w formie kodu elektronicznego, a nie tak jak to było wcześniej zapowiedziane w postaci karty przedpłaconej. Świadczenie można będzie wykorzystać tylko i wyłącznie w firmach turystycznych, które dołączą do programu bonu wakacyjnego dla dzieci. Bazę tych instytucji ma stworzyć Polska Organizacja Turystyczna.

500 zł na wakacje dla dzieci – od kiedy?

Obecnie ustawa o bonie wakacyjnym 500 plus została skierowana do Senatu i czeka na jej rozpatrzenie. Z wielu informacji wynika, że 500 zł na wakacje będzie można zrealizować już w lipcu.

Ponadto, bon wakacyjny z bieżącego roku można będzie wykorzystać aż do końca marca 2022 roku.

Na co można przeznaczyć 500 zł na wakacje dla dzieci?

Bon wakacyjny dla dzieci i młodzieży będzie można zrealizować tylko i wyłącznie na terenie Polski, wykupując pobyt w ośrodku wypoczynkowym, w hotelu lub pensjonacie, kolonii czy obozu młodzieżowego, harcerskiego czy sportowego.

Bon wakacyjny 500 plus na wakacje – jak złożyć wniosek?

Jeśli chcesz otrzymać świadczenie w postaci bonu wakacyjnego na wakacje dla dziecka, zarejestruj się na Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS za pomocą profilu zaufanego, kwalifikacyjnego podpisu elektronicznego czy niektórych systemów bankowości internetowej i złóż swój wniosek.

Po weryfikacji wniosku o bon wakacyjny otrzymasz kod elektroniczny, który będziesz mógł wykorzystać na wykupienie noclegu, wyżywienia i innych usług w ramach wyjazdu wypoczynkowego dla twojego dziecka.

Sprawdź również: 

Zasiłek opiekuńczy po 28 czerwca – do kiedy i dla kogo? Gdzie złożyć wniosek?

kalkulator_bg

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora