Nowy polski miliarder. Kim jest Wiesław Żyznowski?

Wiesław Żyznowski to nowy polski miliarder, któremu niestraszna pandemia COVID-19. Jego firma jest jedną z wielu, które w związku z obecnym kryzysem weszła w okres intensywnego rozkwitu. Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa jest rodzaj produkowanych dóbr. Czym się zajmuje firma nowego miliardera?

Wiesław Żyznowski i lateksowe rękawice jego produkcji

Wiele firm w Polsce przechodzi ogromny kryzys związany z pandemią koronawirusa. Zamknięte sklepy, niedawny zakaz wychodzenia i niechęć do wydawania pieniędzy sprawiły, że większość sektorów gospodarki liczy rosnące straty. Wiesław Żyznowski jest prezesem i głównym udziałowcem w firmie Mercator Medical, która zajmuje się produkcją jednorazowych rękawiczek ochronnych. Jak łatwo się domyślić, w ciągu ostatnich miesięcy popyt na takie produkty był jednym z najwyższych w historii. To między innymi dlatego, firma Polaka przebiła swoje zeszłoroczne zarobki aż 274 razy, a Wiesław Żyznowski stał się jednym z najbogatszych Polaków na świecie. Ile zarobił w tym roku?

Chcesz poprawić swoje zarobki? Sprawdź oferty pracy na GoWork.pl

Polski miliarder zarobił krocie podczas pandemii

Dla jednych całkowite załamanie rynku, dla innych złoty okres w działalności gospodarczej. Firmy produkujące żele antybakteryjne, środki do dezynfekcji i sprzęty ochronne zanotowały ogromne zyski związane z niespotykanym popytem na epidemiczne produkty. Świeżo upieczony polski miliarder, Wiesław Żyznowski, zajmuje się produkcją rękawic ochronnych, które sprzedaje w aż 60 krajach na świecie. 

Jak donosi Business Insider, zeszłoroczne zyski firmy Mercator wyniosły około 1,3 mln złotych. W trzecim kwartale 2020 roku wzrosły do 356 milionów złotych. W tym czasie dochody ze sprzedaży poprawiły się o 320% – głównie dzięki ogromnemu popytowi i możliwości sprzedawania produktów po wyższych cenach.

Wiesław Żyznowski – światowy sukces firmy Polaka

Nowy miliarder Wiesław Żyznowski jest największym polskim inwestorem w Azji. W zbudowanej przez niego fabryce zatrudnia aż 1000 osób, a jego firma zaczęła sprzedawać produkty na niespotykaną skalę. Warto zaznaczyć, że w lipcu 2020 roku podpisała umowę z australijską firmą Unispace Health na dostarczenie rękawic o wartości 350 milionów złotych.

Jeszcze na początku 2020 roku wartość udziałów polskiego miliardera była wyceniona na 50 milionów złotych. Według doniesień magazynu “Forbes” w tym tygodniu wartość jego pakietu akcji przekroczyła 4,5 mld złotych.

kalkulator_bg

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora